m Tien jaar Morgensterkerk met feestavond herdacht RUIM VIJFHONDERD DEELNEMERS AAN JEUGDSPORTDAG Directeur Heliomare: I Informatief open huis dagverblijf „De Luchtballon” Het is fantastisch” „Littelord” uitgebrand Veel ruiten ingegooid Jac. Duijves 55 jaar priester Duidelijkheid over werken met geestelijk gehandicapte kinderen Georganiseerd door voetbalverenigingen veteranentoernooi 14' Beverwijkers brachten Materiaaiwagen voor naar politie „De Geelvinck” zingt zich in de prijzen DEM winnaar van n MAANDAG 2 4 M E I 19 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 (Van een onzer-verslaggeefsters) ZORGT VOOR GEVARIEERD PROGRAMMA „EUREKA Logopediste A-pupillen ih .r.ü- 7 V geboekt met (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) en Rijnreis jaarlijkse traditie >555. (Van een medewerker) dag aat. uur za«- van van aat. ter- eer lur voel •c/i - ol- en me vn ol- 01- - Jgd val xme de ;ting •stijl met ver- der- clus van en mde stuk van tend end van de verschillen in niveau tussen de ver schillende groepen aflezen en een indruk krijgen van de 'diverse leermethode eken. :eer de thuis tot „tel. en mo ons .AS maf 44: l-o- telkerl lezen. op de ontwikkeling van de Gereformeer de Kerk te Heemskerk. Veel tz. daehl al in dit kader worden besteed aan de bouw van de Morgensterkerk en an de i.uk (Van een medewerker) BEVERWIJK. in een tweetal toe - nooien zijn op de velden van DEM en Jong Hercules de lagere en veterane nelftallen aan de slag geweest. „Ik r 'I' Bij de C-junioren luidde de eindrang- Jpng Hercu- nsiteiqtoKenn.) 42g5, 4. J. 5. Smit De mannen hielden dè jongen aan o; het terrein van de Sporthal. Hij had toen een plastic tas met snoepgoed, er een stereoradiocassetterecdrder bij zich Deze goederen bleken afkomstig te zijr uit de kantine van Jong Hercules aar het Adhichemlaantje. De beidé mar.ne" hebben de knaap bij het Beverwijkst politiebureau afgeleverd. waar hij voe nader verhoor is ingesloten. Zijn mede daders konden zich bijtijds uit de voeten maken. Dit sportieve evenement, dat voor de tweede maal georganiseerd werd, is me de door het prachtige weer een vlot verlopend en geslaagd jeugdfestijn ge worden. De te verwerken onderdelen waren voor alle deelnemers gelijk, na melijk hardlopen, doelschieten, trapvan- gbal, zuiver schieten, bal dribbelen en bal ingooien. Op de velden van Beverwijk traden de B en C junioren in het strijdperk, te samen zo’n honderd jongens. Voor de eerste-prijswinnaars lagen waardebon nen van 40 aan sportartikelen te beste den gereed. Bij de B-junioren was de uitslag: 1. C. Corstanje (Beverwijk) 4485 punten, 2. J. van Ingen (Bev.) 4170. 3. P. van Balen (Bev.) 4000, 4. M. Goedhart (Kennemers) 3980 en 5. M. van der Veen 3760 punten. In alle onderdelen van het dan te presenteren programm:'. staat het kerk gebouw centraal. Begonnen zal worden met het ophalen van herinneringen aan de hand van een aantal dia’s. De heer E. Koning zal daarbij een toelichting geven BEVERWIJK. Dankzij de oplet tendheid van twee Beverwijkers is zon dagavond een 18-jarige plaatsgenoot d: tezamen met zeven kornuiten in de kan tine van Jong Hercules had in de kraag gevat. BEVERWIJK. Op drie Beverwijkse sportvelden hebben de jeugdcommissies van de Voetbalverenigingen Beverwijk. DEM. Jong Hercules én de Kennemers een gezamenlijke sportdag voor B en C junioren en A en B pupillen gerouden, waaraan in totaal zo’n*vijfronderd jon gens deelnamen. HEEMSKERK. Niemand in de Beneluxlaan en omgeving kan na dit weekeinde nog met goed fatsoen beweren, dat er achter het aan die straat gevestigde Dr. Schuurmans- huis.een bejaardencentrum of op- slagkeet schuil gaat. Aan die ondui delijkheid heeft het kinderdagver blijf voor geestelijk gehandicapten „De Luchtballon” zaterdag voor eens en altijd een einde gemaakt. Met de organisatie van een open huis gaf men de buurtbewoners ge legenheid, te weten te komen wat er in het schoolgebouw achter het Dr. Schuurmanshuis nu precies ge beurd en hoe het lesgeven in een kinderdagverblijf voor geestelijk gehandicapten feitelijk in z’n werk gaat. Een opzet die, gezien de be langstelling die er voor het open huis bestond, als ruimschoots ge slaagd mag worden beschouwd. De leiding van het kinderdagverblijf had zaterdag dan ook werkelijk geen mogelijkheid Onbenut gelaten, om haar gasten over de gang van zaken in „De Luchtballon” te informeren. ”De Lucht ballon” telt tweeëndertig leerlingen, ver deeld over vier niveaugroepen waaraan, elk twee leidsters verbonden zijn. Iedere afdeling had er evenveel werk van gemaakt, zich op overzichtelijke wijze aan de bezoekers te pt ?senteren. Alleen al aan de hand van het tentoon gestelde speel-leengoed, variërend van grof tot redelijk fijn materiaal, kon men Beverwijk. Zaterdagavond is in d sporthal de geldinzamelingsactie voor de Rijnreis voor Heliomare-patiënten m<> een grote feestavond afgesloten. Hoewel de opkomst niet bijster groot was, heeft het organisatiecomité met deze avond toch financieel rond kunnen draaien. HEEMSKERK. de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan in heemskerk ’e- staai dezer dagen tien jaar. Dit feit ormde voor d; 0. o ‘meerde jeugd vereniging „Eureka” voldoende aanlei- toen geqouden „xerkwerkdag ding, om een feestelijke avond te orga niseren. Hoogtepunt van de festiviteiten is ongetwijfeld de opvoering van het toneelstuk „De andere regisseur”, waar voor de toneelgroep van de jeugdvereni ging onder leiding van de heer B. M Hoogendoorn al vijf maanden aan het oefenen is. Belangstellenden voor de feestavond worden vrijdagavond 28 mei om 20 uur in l>et aan de kerk vastge bouwde verenigingsgebouw „De Vri' burcht” verwacht. Op die dag hebben velen hard aan de inrichting van de kerk gewerkt. De NCRV-telev-isie heeft voor een dagslui ting van dit gebeuren een filmpje ge maakt, dat tijdens de feestavond zal worden vertoond. Tevens zal een doo- deze omroep vervaardigde documentalrt „De kerk, wat doe jé er mee” te zien zijn. Na de pauze voert de toneelgroep var ■Eureka het spel .„De andere ..egissew" ten tonele. Dit dcor. W. Gispen geschre ven spel is gebaseerd op de lever,‘lcer van de bijbelf guur J-oo. De r; ke Job krijgt, zoals bekend, de ene le on g ria de andere te verwerken, maa: verliest daarbij zijn geloof in God niet. In het toneelstuk is dit bijbelse verhaal aan de actualiteit aangepast. betaald warden. De mare v.orCjett s. mogen en kunnen g._en e: ven voor dit soort on onge patiëntjes. Hiervoor 'zijn wij afh.. kelijk van U. Als U iets voe. de kir.; ren wilt organiseren juichen wij dat van harte toe en zeker een vakantie op een boot,” aldus de heer Vogelsang die zijn toespraak besloot met de leuze, de Rijnreis een jaarlijkse traditie wórden.’ Bij het trekken van de loten van de grote loterij is de hoofdprijs, een fiets gevallen op lotnummer 368. BEVERWIJK. In de nacht van zaterdag op zondag is het interieur van bar „Littelord” aan de Alkmaar- seweg volledig uitgebrand. Het scha debedrag is momenteel nog niet exact bekend, maar beloopt zeker enkele tienduizenden guldens. Zaterdagnacht omstreeks drie uur werd de politie door omwonenden gewaarschuwd, dat de bar in brand stond. Aan het vuur was een explosie in het achter de zaak gelegen schuurtje voorafgegaan. De brand weer, die het vuur snel onder contro- 4e. kreeg; kan niet voorkomen dat het inwendige van de bar totaal werd verwoest. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. De bar was om een uur gesloten. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf raakte door oververhitting van een pan met frituurvet de keuken van een woning aan de Büllerlaan in brand. De pan was door de 21-jarige zoon des huizes op het vuur gezet, waarna hij boven een tukje ging doen. De jongen werd wakker toen hij knetterende geluiden hoorde. Op dat moment stond de keuken al in lichterlaaie. De brandweer bluste de vlammen, die een schade van circa 15.000 hebben aangericht. De ouders van de jongen waren op het tijdstip van de brand op bezoek bij familie in Eindhoven. Zondagmorgen brandde een in de Wijk aan Zeeëc Zwaanstraat geplaat ste vuilcontainer volledig uit. Voorts ging zondagnacht een voor „De Re bel” aan de Sionstraat staande brom mer in vlammen op. Nadat een keur van artiesten hun kunnen aan het publiek had getoond gaf mevrouw Duin van het actiecomité een overzicht van de resultaten. Op 10 april hebben 60 kinderen uit Heliomare een Rijnreis gemaakt, op 17 mei zijn 25 kinderen een week naar een aangepaste boerderij te Leiderdorp geweest. De kleinste kinderen hebben een poppen- kastmiddag gehad in Jisp en op 28 juni gaan 9 oudere revalidanten voor een week op vakantie naar Someren in Noord-Brabant. Tot nu toe heeft men 31.000 gulden bij elkaar verzameld en draait men rond wat betreft de kosten. Mevrouw Duin maakte echter bekend dat het comité van plan is om door te gaan met deze actie. Voor het volgend jaar staat er al een rommelmarkt op het programma terwijl men ook weer d<. nodige kiaverjasdrives en voetbalwed strijden zal organiseren. Namens het personeel van de Farbo- fabrieken 'uit Krommenie bood de heei VAN DE Pel mevrouw Duin een bedrag van 3.000 gulden aan die bij elkaar zijn gebracht door klaverjas- en kienavon- den. Het kampioenschap baikrukzitten. vorig weekend in Promenade, bracht 475 gulden op en ook deze werden zaterdaeg- avond aan het comité overhandigd. De laatste spreker op deze avond was de heer Vogelsang, directeur van Helio mare. „Het is fantastisch wat hier vooi de patiënten georganiseerd wordt, maar zulke zaken kunnen niet door Heliomare Aandacht werd voorts besteed aan het werk van de logopediste, die binnen het schoolgebouw over een eigen lokaal be schikt. Daar wordt getracht, de veelal met de geestelijke en-of motorische handicap gepaard gaande spraakstoornis sen zoveel mogelijk op te heffen, om de kinderen te leren zich op die manier toch uiten- Tevens werd de bezoekers gewezen op het nut van het verwarmde zwembad, waar de groepen uit een oogpunt van bewegingstraiining iedere dag gebruik van maken en op het in de patio gesitu eerde luchtkussen, dat eveneens tot het oefenmaterieel voor een betere li- chaamsbeheersing gerekend mag worden. Na de bezichtiging van het gebouw kon in een der ruimten een diapresenta tie worden bijgewoond, waarbij het da gelijks werk in en om „De Luchtballon’’ in woord en beeld de revue passeerde. De dia's waren vervaardigd door de heer De Groot, vader van een der kinderen en door bestuur en leiding tot een glad- lopend geheel gerangschikt. Mede dank zij deze diavertoning werd het open huis een informatief gebeuren dat de talrijke bezoekers duidelijk maakte wat „De Luchtballon” is en waarvoor zij staat. Een initiatief kortom, dat navolging ver dient. Op de velden van De Kennemers kwamen de A-pupillen in actie. Hier waren de resultaten: 1. J. Hoogewerf (Bev.) 4970 punten, 2. Piet Everolds (J. Here.) 4870, 3. Hans Scheerman (DEM), 4865, 4. Frank Vos (DEM) 4745, 5. W. Blaasse- (Kenn.) 4745 punten. Bij DEM speelden de B-pupillen. In de groep 9-10 jaar kwamen de prijzen in het bezit van: 1. Alfred Rook (J. Here.) 4900 punten, 2. Ad van Stralen (Kenn.) 4500, 3. Mare» van Balen (DEM) 4495, 4. Roland Kansen (J. Here.) 4485 en 5. Rudie Man (Kenn.) 4375 punten. Bij de pupillen van 7-8 jaar werden de prijzen weggesleept door: 1. Jaap Vessies (Bev.) 4675 punten, 2. Herman Rozemeijer (DEM) 4190, 3. Marcel Jager (Kenn.) 4100, 4. Rene Meijer (Kenn.) 4100 en 5. Ronnie de Ruijter (DEM) 4025 punten. lelt hij ts vier i als: ze i 35-jarig pries- iet kerkbestuur ook aanleiding •en. Vele vrien- en de 79-jarige rrukken. DEM organiseerde zondag een toernooi voor de lagere elftallen waar- vier vere nigingen aan deelnamen. Ieder met via: teams. Met 19 punten is DEM zelf de winnaar van dit toernooi geworden. de tweede plaats eindigde Vitesse met 11 punten en eeh beter doelgémiddelde d;. HSV uit Heiloo dat met eveneens ,1 - punten de derde plaats innam. DCG wa: vierde met zeven punten. Zaterdag hebben acht verenigingen deelgenomen aan een veteranentoernooi dat werd georganiseerd door Jong Her cules. De „oudjes” deden het nog best, maar door het warme weer daalde bij het verstrijken van de speeltijd ook de prestaties. De uitslagen zijn: 1 DEM, 2 Blauw Wit, 3 Jong Hercules, 4 De Ken nemers, 5 Reyger Boys, 6 IJmuiden, 7 Odin en 8 Meervogels. schikking: 1. G. Vossebelt (Joni les) 4275 punten. 2. E. Teem.' 4225, 3. R, Wolterman (Bev.) yan Balen (Bev.) 4180 en I (Bev.) 4035 punten. BEVERWIJK. In Beverwijk is af gelopen weekeinde weer voor een kapi taal aan ruiten vernield. Voorts werd er op diverse plaatsen in de stad ingebro ken, wat de politie een paar drukke dagen opleverde. Zaterdagnacht werden de ruiten inge gooid van de winkel van Stuif berger aan de Begijnenstraat, van een woning aan de Beyneslaan en van kunsthandel nordholt aan de Zeestraat. Daar griste een jongen tevens voor zo’n ƒ300 aan zilveren kettingen uit de etalage. Voorts sneuvelde de ruit van de firma Van Zon aan de Wijk aan Zeeër Voorstraat. Za terdag ging van een woning aan de Munnikenweide een ruit aan diggelen en vernielde men de etalageruit van De Zwart aan de Breestraat, waar vooi 600 aan kralen kettingen wérd gesto len. Tenslotte werd zondag de ruit van de dierenspeciaalzaak aan de Klooster straat ingegooid. In cafe Sport werd zaterdag een amu- sementsapparaat door nachtelijke bezoe kers opengebroken. Het apparaat bleel: leeg te zijn. Ook het clubhuis van de padvindersgroep Admiraal van Kinsber- gen aan de Kagerweg werd door inbre kers bezocht. Verdwenen zijn een radio en enkele bijlen. Uit het kantoorgebouw van de betonmortelfabriek Mebis aan <je Zuiderkade wordt de wisselautomaat voor koffiepenningen vermist. Via een bovenlicht drongen inbrekers zaterdagnacht de leao-school aan de Brink binnen. Circa veertig chocoladere pen zijn meegenomen. Uit een op het Wijk aan Zeeër Julianaplein geparkeer de auto verdwenen zes cassettebandjes. cc het zeen zoveel tv De herdenking van zi terjubilenm was van de Apostelpi een receptie te o. den en bekenden kwa Heemskerker de hand p: SlC :r i‘ en thuis heb ik het t ideren en pi o spe het. Ik ben er heel wat beter aan toe dan eei paar collega’s- van mij' gro p d’e v henvijftig jaar geleden tot priester zijn gewijd’’, zegt emerituspastoor jac Duijves te Heemskerk. Zondagmorgen werd in de Apostel kerk om 11 uur een H. Mis ter gelsgen- De bezoekende kinderen gingen in „De Luchtballon” onmiddellijk met het ten toongestelde speel-leergoed aan he* werk. VELSEN-NOORD. Het algemeen be jaardenkoor „De Geelvinck” uit Velsen- Noord dat zaterdag 2 mei tijdens selec tiewedstrijden in Purmerend voor het jaarlijkse VARA-bejaardenzangconcours een eerste plaats onder de deelnemende koren bereikte met 361 punten heeft ook bij het concours van zaterdag in de VARA-studio te Hilversum opnieuw een fraai succes geboekt met een tweede plaats. Onder de zevenhonderd zangers en zangeressen die in de verschillende afde lingen optraden kwam „De Geelvinck” uit in de afdeling C. Onder leiding van mejuffrouw Jeanne van Asselt behaalde het koor 333 punten welk aantal goed was voor een tweede prijs. Voor elke afdeling waren slechts eerste en tweede prijzen beschikbaar zodat de bejaarden uit Velsep-Noord een mooi resultaat be haalden. Overigens kregen elk van de. deelnemende koren nog een hermne- ringsmedajlle voor het vijftigjarig be staan van de VARA. V V 1

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7