Vondellaan, Westerhoutweg en daarna nieuwbouw Bernhardlaan GEZIN HUBERS NAAR BEVERWIJK Circus Boltini Kritische Gemeente gaat twee dagen in Beverwijk praten over „Berufsverbot 0 Daguitzending peuters naar Wijk aan Zee begint op 8 juni cUngi® Sparen bij de Amro Bank Doen! if MÉ. TELEFOON- BEANTWOORDERS Eigen Huis Spaarplan. Spaar Plus Boekje. OP UITNODIGING VAN GEMEENTE NEUWIED VISTOCHTEN g» - I.’ WOENSDAG 26 19 7 6 MEI 15 14 Bernhardlaan dingier kantoorcentrum 3^» BW (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 3o J Halfboter,da’s nieuw. v Da’s halfvet. Dus niet vetter dan halvarine. Maar wel lékker natuurlijk. BEVERWIJK. Circus Boltini komt op dinsdag 6 en woensdag 7 juli op het terrein op de hoek van de Beneluxlaan en Neckarstraat een serie voorstellingen geven. Het ligt niet in het voornemen van B. en W. dit terrein jaarlijks aan Boltini of welk circus dan ook te geven. Wethouder Camfferman benadrukte dat op het stukje grond in de nabije toe komst mogelijk woningen gebouwd gaan worden. De problemen rond het servituut, dat op de grond aan de Prins Bernhardlaan rust, schijnen te zijn opgelost. BEVERWIJK. Dinsdag 8 juni be gint weer de daguitzending van peuters naar Wijk aan Zee. Deze vooruitzending wordt al sinds jaren georganiseerd door de Stichting Katholieke Vakantieschool voor kinderen uit Beverwijk. Dit jaar zal ook uitzending plaatsvinden van kin deren uit Heemskerk en Velsen-Noord. beverwijk breestraat 52 tel. (02510) - 27741 verkoop-verhuur Profiteer van de hoge rente die zo’n Amro Spaar Plus Boekje oplevert, ’t Is altijd mogelijk om het geld direct op te nemen. U betaalt dan 1% opnamekosten. Voor trouwe spaarders is dit een „eer gunstige spaarvorm. Kunt u uw geld vastzetten, dan zijn er spaarmogelijkheden waarbij de rente kan oplopen tot 7'\%. en een flinke uitbreiding van hiet aantal ounsisten voor „Bijbel op Herhaling”. Daar uit de enquête tevens naar voren kwam, dat velen de zomerpauze te lang BEVERWIJK De familie Hubers komt naar Beverwijk. Veertien juni verhuist burgemeester Hubers van zijn huis aan de Amstel in Ouder- Amstel naar Vondellaan nr. 22, de ambtswoning, waar het gezin Bruinsma achttien jaar heeft gewoond. Het plan van de bugemeester is om over on geveer anderhalf jaar een eigen, nieuw te bouwen, woning aan de Prins Bernhardlaan te betrekken. Op de grond staat momenteel het noodgebouw van het Gewestelijk Arbeids Bureau. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Evenals vorig jaar heeft de Wijk aan Zeeër C. Cupido van het gemeentebestuur toestemming gekre gen vistochten op deNoordzee te hou den. Cupido bezit naast het gebouwtje vande Reddingsbrigade aan de Relweg over een houten keet, dat als kantoortje dienst doet Ook dit jaar maghij van de gemeente deze keet neerzetten. Wie bij de Amro spaart voor een eigen huis krijgt niet alleen de hoogst mogelijke rente, maar heeft bovendien de mogelijkheid om het gespaarde bedrag direct op te nemen. Alleen als u het bedrag binnen één jaar of voor een ander doel opneemt betaalt u 2% opnamekosten. Extra voordeel: korting op de afsluitprovisie bij een Amro Woninghypotheek, In het jaarverslag over de periode mei 1975-mei 1976 van de KGIJ schrijft voorganger Jan Ruiter, deze uitnodiging met genoegen te hebben geaccepteerd. Naar zijn mening beschikt de Kritische Gemeente over genoeg documentatie- en feitenmateriaal alsmede over terzake kundige mensen, om deze tweede con frontatie over het „Berufsverbot” aan te kunnen gaan. 53°. Dij een Amro w oningnypotneeK. rente Ran oplopen 101 Vondsllaan over te slaan en eind sep tember direct naar de Westerhoutweg te verhuizen. „Dat kan niet”, zo zei burge meester Hubers, „want de nieuwe burge meester van Ouder-Amstel zal toch wel in mijn huis willen wonen. Bovendien gaan onze kinderen half augustus hier naar school en het lijkt me fijner als we dan in Beverwijk wonen”. Omdat burgemeester Hubers niet van plan is buiten de rooilijnen te bouwen en de gemeente ter plekke geen kleuter school wil bouwen, kan het servituut de De bouwgrond aan de Prins Bern hardlaan, in 1951 door de gemeente ge kocht, is 1500 m2 groot. „Te groot voor mij”, zei burgemeester Hubers dinsdag middag tijdens de wekelijkse persconfe rentie van het college. Hij wil 750 m2 van de gemeente kopen. Ook de andere kavel van 750 m2 zal door de gemeente worden verkocht. vonden, stopt de KGIJ dit seizoen op 26BEGINNEN. Gedurende die periode zullen op 10 en 24 julieouw „Het Zwa- nennest” aan de Dommelsingel worden belegd. Dit is mogelijk geworden door de nauwe samenwerking die vorig jaar is gegroeid met de Stichting Christelijke Vakantieschool. Naar een fusie wordt gestreefd, onder de naam: Stichting Va kantieschool „Ons Witte Huis”. De vooruitzending is bedoeld voor kleuters, die nog geen kleuterschool be zoeken, maar wel overdag zindelijk zijn. De uitzending is elke week van maandag tot en met vrijdag. Elke morgen rijdt een speciale bus via bepaalde halteplaat sen door Heemskerk, Beverwijk en Vel sen-Noord om de kleuters op te halen. In Wijk aan Zee verblijven de kinderen in „Ons Witte Huis” of in de „knutsel- tenit” gelegen op een stuk duinterrein aan de Relweg tussen de kindertehuizen Jozeboco en Emma, dus vlak bij het strand. De kinderen dienen alleen wat brood en fruit mee te nemen. Bij de brood maaltijd wordt melk of thee geschonken en het fruit klaargemaakt. Als het goed weer is gaan de kleuters enkele uren naar het strand, waar een gedeelte voor de Vakantieschool is gereserveerd of maken een wandeling door het dorp of duingebied. Voor spelen is er voldoende gelegenheid en ruimte, ook als het weer wat minder mooi is. Mocht het nodig zijn, dan is er voor een aantal kinderen gelegenheid om wat te rusten. De bege leiding en zorg van de kleintjes berust in handen van enkele huismoeders die dit werk doen als ware het hun eigen kinderen. Als iedereen moe is gespeeld brengt de autobus de peuters weer naar huis om na een avond en een nacht slapen aan een nieuwe speeldag te be ginnen. Op vrijdag 28 mei is er van 19.30 tot 20.20 uur in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden gelegenheid tot het verkrijgen van inlichtingen en van inschrijving. De inschrijving van kinde ren voor de uitzending is alleen per week mogelijk. Een weekkaart kost 12,50. Verder is er elke vrijdagavond van half acht tot half negen kaartver koop, voor de week van uitzending. Overigens was de gemeenteraad van Neuwied de vierde Duitse groep, die in het verslagjaar een bezoek aan de KGIJ bracht. Voorts ontving de Kritische Ge meente onder meer de Kompas-Gemeen- te uit Amsterdam, de jongerenkerk uit Venlo en de oprichters van de Kritische Gemeente West-Friesland. Daarnaast werd ih de veertiendaagse vieringen van de KGIJ regelmatig het woord gevoerd door gastsprekers. Een actief aandeel in deze vieringen werd ook het afgelopen jaar weer geleverd door het koor, waar voor men bij de gemeente Beverwijk een tot dusverre nog niet gehonoreerd subsidieverzoek heeft ingediend. De enquête, die in maart onder de bezoekers van de KGIJ-vieringen in de Vredevorstkerk werd gehouden, heeft inmiddels geresulteerd in de oprichting van twee huiskamergroepen, twee adop- tiegroepen van Amnesty International .j temidden van het park Westenhout, laat afbreken, zodra de aanleg van de Weste lijke Randweg dat noodzakelijk maakt. Die tweede verhuizing van de familie Hubers, naar het huis aan de Wester houtweg dus, betekent niet, dat de ge meente de sloopplannen heeft ingeruild. „Het huis moet beslist gesloopt worden, want het staat precies in het trace van de Randweg”, aldus wethouder ir. J. Camfferman. Als het zover is hopen burgemeester Hubers, zijn vrouw en drie kinderen (12, 14 en 15 jaar) al in hun nieuwe huis aan de Prins Bernhardlaan te wonen. De uitwerking van die nieuw- bouwplannen neemt ongeveer anderhalf jaar in beslag. Nu lijkt het gemakkelijker om de verhuizing naar de ambtswoning aan de (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op uitnodiging van het gemeentebestuur van Neuwied zal een deputatie van de Kritische Gemeente IJmond binnenkort in de stad aan de Rijn verder gaan discussiëren over het zogenoemde „Berufsverbot”. Tijdens het bezoek, dat de raden van Neuwied en Beverwijk in het kader van hun uitwisselingsverband onlangs aan de KGIJ brachten, kwam de door de Duitse regering gelanceerde maatregel om mensen met radicale sympathieën uit overheidsfuncties te weren, even ter sprake. Hoewel op het aanroeren van dit thema in z’n algemeenheid nogal afkeurend werd gereageerd, verzocht Oberbürgermeister Schön de KGIJ toch, er in Duits land nog eens uitvoeriger over te komen praten. Bij deze discussie zal ook de burgerij van Neuwied worden ingeschakeld. bouw van twee huizen op de grond aan de Bernhardlaan niet tegen houden. „Trouwens, in het bestemmingsplan Vondellaan is de betreffende grond be stemd voor woningbouw”, aldus de heer Molendijk. De verhuizing van het gezin Hubers is in een stroomversnelling geraakt, toen bekend werd, dat de Rijksgebmuwen- dienst een voorlopige koopakte met Smits Beheer had gesloten voor onge veer 800 m2 kantoorruimte, waarin het Gewestelijk Arbeidsbureau domicilie zou kiezen. Burgemeester Hubers, sinds zijn be noeming begin dit jaar tot burgemeester van Beverwijk zeer intensief bezig met het zoeken naar geschikte woonruimte in zijn stad, zal niet al te lang in de ambtswoning aan de Vondellaan wonen. Eind september laat men opnieuw de verhuiswagen voor de deur van de kapi tale villa rijden om de goederen naar het huis van de familie Van Bragt aan de Westerhoutweg te laten brengen. De heer Van Bragt bouwt op dit moment aan het begin van de Wester houtweg een nieuwe bungalow en hoopt, dat eind juni de bouw zover is gevor derd, dat hij de overstap van het midden van de Westerhoutweg naar zijn nieuwe huis aan het begin van de weg kan nsmen. Het huidige huis van de familie Van Bragt is eigendom van de gemeente, die het rustieke pand, schitterend gelegen De toekomstige woningen van de familie Hubers. Links de huidige ambtswoning aan de Vondellaan. In het midden het rustiek gelegen pand van de familie Van Bragt aan de Westerhoutweg. Rechts de plaats aan de Bernhardlaan, waar bur- --------- huis wil laten gemeester Hubers een bouwen. Over een paar weken komt het gezin Hubers naar Beverwijk. Naast de fulltimer Jan Ruiter, be schikt de KGIJ sedert 1 januari ook nog over twee part-timers, te weten me vrouw M. P- Guillen-Kabela en de heer Nico Roozen. Mevrouw Guillen houdt zich in het bijzonder bezig met het tweetalige onderwijs aan Spaanse kinde ren. welke taak zij (na wat strubbelin gen) uitvoert in goed overleg met de onderwijsbegeleidingsdienst, het RK- schoolbestuur en de gemeente. Nico Roozen is onder meer actief in het tongeren- en politiek beraad van de KGIJ. De heer Molendijk, chef afdeling ruimtelijke ordening, vertelde ons, dat het Gewestelijk Arbeidsbureau destijds geen permanente bouw heeft mogen ple gen. omdat de gemeente de grond in een later stadium wilde gebruiken voor de bouw van een Montessori-kleuterschool. „De Rijksgebouwendienst kon alleen maar huren en heeft dat toen ook ge daan. Maar er bestaat wel een servituut van een zekere heer Telders”, aldus de heer Molendijk. Dat servituut schrijft voor, dat het pand op de hoek Dr. Schuitstraat—Prins Bernhardlaan als het eerste erf moet worden gezien en dat de grond (waar nu het GAB‘ op staat) lijdend erf is, hetgeen zoveel wil zeggen, dat de bewoners in het pand op de hoek altijd vrij uitzicht naar achteren moet worden geboden. „Er mocht dus niet buiten de ter plekke aangegeven rooilij nen worden gebouwd. Dat uitzicht moest bewaard blijven”, zo vertelt de heer Molendijk. 1 Wij-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15