W. Hoeve en Zn b.v. handelt kwart eeuw in vis Melkunie vraagt Minister ziet weinig in visaanvoer op IJmuidens Roem geeft er Geen vuil Haven INDIANENDORP ALS ALTERNATIEF ’n schrander spaaridee. rLutf Kasbiljetten van Mees Hope: OPRECHTE VEILING W3Q/ 4/0 "i^erdag vergunning J' Milky ^&y Mini in de koelkast: uitvoering ■te ra Swlii ’s zomers ijskoud lekkerder. Bank Mees Hope nv r^A\ GENERATIES VAN VISHANDELAREN Beroepen ÜR HAARLEM f V Sas» W| WOENSDAG IJMOND 2 6 19 7 6 M E I 7 6 Coupures 1.000.- Er zi jn ook coupures van 5.000. en f 10.000. De rente bij een looptijd van 2 jaar is 53/«%. bij 5 jaar 7% en bij 8 jaar zelfs 2 jaar 5 jaar 8 jaar DEMONSTRATIEAVOND IN MANEGE In de showroom van bduwmatrah bent u ook vrijdag 28 mei welkom van 10-16 uur. Zaterdag 29 mei kunt u ons eveneens bezoeken. VEILINGOAQEN: van 1 t.e.m. 4 juni 1976 vanaf 10 uur KIJKDAGEN: vrijdag, zaterdag, zondag en maandag. Aankoopbedrag f 894.20 f712.90 f550,30 Looptijd MB RESTAURANT raste BMH (ADVERTENTIE) van l van (Van een onzer verslaggevers) Iweer t 4a: leugd vol- (ADVERTENTIE) u.: „De (ADVERTENTIE) Eet (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Haarlem. Houtplein S, tel 023-31 59 50 ig en Jange Vrij- erdag kppel Aan- ivond Bouwmatron Nijverheidsweg 27 Waarderpolder Haarlem 023-319120 (8 lijnen) Op beide dagen is het afhaalcentrum van 10-16 uur open voor een beperkt assortiment. Goed zomer-idee: zo’n handige zak Mini’s in de koelkast. Blijven ze heerlijk koel en fris. ’n Koele Milky Way Mini is 's zomers ijskoud lekkerder. Bij de koffie, bij de thee, als tussendoortje En natuurlijk om mee naar buiten te nemen in de koeltas! IJMUIDEN. Bij de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat is beroepen ds. J. Th. W. Quak, predikant in Vianen. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: J. Th. Janssen, wonende Zandvoort, Brugstraat 12. uitgesproken op 19 november 1974, curator mr. F. H. P. Venbroek. Haarlem. 19 en t", 14 18 j. .15 u. ■ijdag fdbu- Oeath fly”. vrij. erdag t, ge- Iwas- 1-17.30 i u.: agnie 14 u.: Bij beschikking van de rechtbank is in de plaats van mr. S. H. J. M. Linthorst benoemd tot curator in het faillissement van J. R. Taeoniis, wonende Haarlem, Gijsbrecht van Aemstelstraat 45, hande lende onder de naam Fa. J. R. Taconis, mr. L. J. M. Bos, Haarlem, Gedempte Oude Gracht 92. g en „Out dit indianendorp georganiseerd als alter natief voor het schoolreisje. Naar zeggen van een van de leidsters is het school reisje minder aantrekkelijk dan zo’n feestdag. De kinderen ga a n wel vaker weg dan alleen op een schoolreisje en bovendien, zo stellen de leidsters, is het o u.: 14 j. wil ken te doen, had ook de Brederodeschool nog steeds vrij gevaarlijk om met zoveel kinderen op pad te gaan. Het zag er naar uit dat de kinderen best tevreden waren met dit alternatief. Spelend in en om de wigwams, spelend met eve neens versierde ouders en krij gertje spelend met de juf: het verliep duidelijk naar ieders tevredenheid. De heer J. Hoeve, met op de voorgrond personeelslid, die met een dergelijke wa- enkele miniaturen van zijn bedrijfswa- gen rijdt, is vervaardigd. gens, waarvan de meest linkse door een Woensdag vertrokken: Leonidas, Ham burg; Baltyski 11, Rotterdam; Sentence, Southampton; Ludwig, Wilhelmshaven; Kenrix, Kings Lynn, Umuiden; Ulysses, Hamburg. Melkunie 90, van 12 tot 17 uur betreft, men kan er dan vis proeven en wordt ook in de gelegenheid gesteld vis tegen kostprijs te kopen. Daarbij zal men voor een zo groot mogelijk assortiment van vissoor ten zorgen. Die zaterdag komen ook diverse buitenlandse relaties op bezoek, waarmee dan een paar dagen zal wor den opgetrokken. Zaandam. Boston; Leopart, IJmuiden, Solvesborg; Finlandia, Groningen; Teu tonia, Kopenhagen; Styrso, Antwerpen; Arctic Shore, Velsen, Cont. Plat; Ivan Shader, Zaandam, Archangel; Parkesga- te. IJmuiden, Kings Lynn; Thara, IJmui den Seven Islands; Baltisky 54, Lenin grad; Tor Scandinavia, Noordzee; Din- staken. Rotterdam; Kentshore, IJmuiden. Cont. Plat; Venusn, IJmuiden, Dundee; Baltyski 4, Rostock; Ceres, Cristobal; Exakt, Noordzee; Wieland, Tilbury; Pi- rat, Cont. Plat, IJmuiden; Bavaria, Delf zijl; Vasily Polenov, Leningrad, Zaan dam. HAARLEM. Wegens gebrek aan baten zijn bij vonnis van de rechtbank opgeheven de faillissementen van: Adrianus Willem Van de Werken, wo nende Nieuw-Vcnnep. Venneperweg 829, uitgesproken op 29 me: 1973,'curator mr. S. G. Ellerbroek. Haarlem; (Van onze Haagse redacteur)) DEN HAAG. Minister Westerterp (verkeer en waterstaat) ziet weinig heil in een openstelling van de visafslag te IJmuiden op zaterdagen. De bewindsman verwacht daarvan nauwelijks een om zetstijging, maar wel een verschuiving van de aanvoer van vrijdag en maandag naar zaterdag. Het Staatsvissershavenbe- drijf zou volgens hem dan ook niet gebaat zijn bij visaanvoer en afslag op zatsrdag, omdat dit wel aanzienlijk ho gere personeelskosten tegen weinig om zetstijging tot gevolg zou hebben. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Algemene Rekenkamer, de onafhankelij ke controleur van de rijksuitgaven. Om dat de aanvoer in IJmuiden in verhou ding tot andere visaf slagen bijzonder sterk was teruggelopen, had de Kamer de minister vorig jaar aanbevolen tot een uniforme vislosregeling te komen. Daardoor zou de ongunstige concurren tiepositie van IJmuiden - de enige haven waar op zaterdag niet aangevoerd kan worden - iets kunnen verbeteren- Zoals gemeld, is de minister echtei niet op de suggestie van de Rekenkamer ingegaan. Inmiddels is, zoals te verwach ten viel, de aan voer in IJmuiden, maar ook in de andere vishavens, verder te ruggelopen. Dit komt met name tot uiting in de dalende exploitatieresultaten van de meeste visafslagen. Volgens de gegevens van de Rekenkamer boekten vorig jaar alleen de afslagen van Wie- ringen, Urk, Stellendam en Den Helder nog winst, oplopend van f 3500 tot 600.000. Scheveningen, IJmuiden, Har lingen, Breskens en Lauwersoog daaren tegen kampten met verliezen van enkele duizenden guldens tot f 700.000. De Kamer pleit nu bij de minister voor een onderzoek van een commissie van ministeriële vertegenwoordigers, mensen uit het bedrijfsleven en visserij- havenbeheerders, waaruit moet blijken of de onderbezetting van het Staatsvis- sershavenbedrijf van structurele (blij vende) aard is. Blijkt dat het geval te zijn, dan zou die commissie ook na kunnen gaan welke passende maatrege len getroffen kunnen worden. gesproken op 16 maart 1976, curator mr Jj Dijkkamp, Haarlem: Bartholomeus Zom, wonende Haar lem. Poet Mondriaanstraat 35, uitgespro ken op 13 april 1976, curator Mr. W. G. M. Nannings, Haarlem. H. F. Ankele, weduwe van C. van Beemdelust wonende Hoofddorp, Graan voor Visch 15508, uitgesproken op janua ri 1976, curatrice mej. M.R. A. Sypkens, Haarlem Replast Nederland B.V., statutair ge vestigd te Haarlem, in Amsterdam, Stad houderskade 34, uitgesproken op 13 mei 1975, curator mr. R. W. de Ruuk te Amsterdam. Generaties Hoeves zitten al in de vis, in de paling en in de haring. De ouders van de huidige directeur stammen uit Elburg en handelden daar in paling; Zijn grootvader deed in vis, kortom het m- en verkopen van vis zit de Hoeves in Hierover wordt op woensdag 9 juni om elf uur ’s morgens een hoorzitting gehouden in het stadhuis van Velsen. Tot 22 juni kunnen schriftelijke bezwa ren worden ingediend bij het college. De gemeente vestigt er de aandacht op dat inwoners van de gemeente waar de openbare kennisgeving van het verzoek heeft plaats gehad, slechts dan tot be roep gerechtigd zijn, indien zij op de hoorzitting in het stadhuis zijn versche nen. VELSEN. De Melkunie Velsen (Wijkerstraatweg 90, Velsen-Noord) heeft bij de gemeente een aanvraag voor vergunning ingevolge de Hinderwet in gediend voor een nieuwe vestiging voor het verwerken van melk en melkpro- dukten op de huidige plaats van het bedrijf. IJMUIDEN. Een kwart eeuw lang im- en exporteert W. Hoeve en Zoon b.v. alle soorten vis. Het is de zoon Jan Hoeve, die op zaterdag 5 juni samen met zijn personeel en verder iedereen die erbij wil zijn, dit feit gaat vieren in het eigen bedrijf aan de Halkade 21. Vader Hoeve is een aantal jaren geleden over leden, zijn naam als grondlegger van dit mooie bedrijf met filialen in diverse plaatsen in ons land en in het buiten land, blijft echter in de naam van de zaak bewaard. Jacob Martinus Pel, wonende te IJ- muiden.Planetenlaan 204, handelende onder denaam Bouwkundigadviesburo Pel en Meijers te Leidschendam, Vene- straat 194, uitgesproken op 9 maart 1976 curator mr.P.M.F.Greuter, IJmuiden; E.D.C.Nederland B.V., voorheen ge naamd E 20 Interieur Architectuur B.V., gevestigd Haarlem. Bi.dorplaan 150, uit- Dinsdag vertrokken: Muecke. Bever wijk. Thames; Linda, Middlesborough; Brendonia, Antwerpen; Export patriot, Bremerhaven; Leknes, IJmuiden, Si- monsvik; Nordfjord. IJmuiden, Archan gel; Bonn, Kristiansand; Gulff Challlen- ger, Noordzee; Irma Graebe, Emden; Bergon, Beverwijk, Rotterdam; Gazelle, Op het programma staan: „Ouverture in „D”, „Splendor” van Passo Doble, „lm weissen Rössel”,El Captain, Komm in die Gondel, Con Brio, Hitparade, „Santa Lu cia” en „Our Director”. Bij enkele onderdelen van het pro gramma wordt gezongen door Dries Keirsgieter. Dirigent van de vereniging is Dolf Schelvis. Na afloop van de uitvoering wordt gekiend en gedanst,op het laatste muziek van het „Kennemer Duo”. De feestavond het bloed, het ging over van vader op zoon. De grondlegger van het bedrijf dat nu zijn hoofdzetel in IJmuiden heeft was aanvankelijk inkoper bij zijn broer, maar besloot in 1951 voor zichzelf te beginnen en wel in Apeldoorn. Na enige tijd vond hij het beter een plaats dichter bij zee te kiezen en ging naar IJmuiden, waar hij van zijn vriend J. C. Pronk toestemming kreeg een zaak te beginnen in een pakhuis van Pronk aan de Kop van de Haven. Daarna moest uitbreiding worden gezocht en trok men achter elkaar i n twee steeds grotere pakhuizen. De groei van het bedrijf dat op den duur alle soorten vis ging in- en uitvoeren van en naar Schotland, Enge land, Frankrijk, Duitsland, Denemarken en België maakte het tenslotte noodza kelijk nieuw te gaan bouwen aan de Halkade. Dat was in 1968, toen de helft van het huidige pand werd neergezet. Vijf jaar later moest er nog eens zo’n gedeelte bij komen en kon men ook omschakelen op diepvries. Het is moge lijk voor eigen gebruik ijs te maken, met een capaciteit van vijf ton ijs per etmaal, terwijl er een bunkervoorraad is van 25 ton ijs. De zaken bleven floreren immers vis wordt er altijd gegeten zodat het ook nodig werd om filialen te vestigen, zowel in Schotland als in Den Helder en op Urk. Ook in de huidige tijd van recessie en visquotering blijft het druk. „De mensen willen nu eenmaal vis op tafel en als het hier niet is, moeten wij vis importeren” aldus de heer Hoeve, die het bedrijf samen met zijn twintig medewerkers en een broer runt. Op 5 juni, de dag van het grote visgebeuren in de IJmuider vishallen in het kader van Honderd Jaar Noord- zeekanaal aan de overkant van Hal kade 21, wordt in het pand van W. Hoeve en Zoon b.v. van 12 tot 17 uur Open Huis gehouden, waarvoor nu al voorzieningen worden getroffen. In de ochtenduren is er een en ander gaande voor kinderen. De jeugd namelijk is een vaak geziene gast in dit bedrijf en elke maand komt er wel een schoolklas op bezoek om eerst de vishallen te bekijken onder leiding van personeelsleden van de heer Hoeve en daarna het eigen bedrijf bezichtigen. Wat het Open Huis VELSEN. De accordeonvereniging IJmuidens Roem houdt op vrijdag 28 mei een uitvoering in De Rank aan de Wilhelipinakade in IJmuiden. SANTPOORT. In manege Kenne- mergaarde in Santpoort wordt aanstaan de zaterdag een Gala Demonstratieavond gehouden. Op muziek wordt dressur ge demonstreerd door diverse leden van de manege. Deze feestavond is openbaar en gratis te bezoeken, zo meldt de manegeleiding. Het programma wordt op zondagmiddag twee uur herhaald. Zaterdagavond begint het festijn om kwart over acht. 'f3. M Het speelterreintje bij de Brederode- kleuterschool in Santpoort-Zuid was dinsdag veranderd in een compleet indi anendorp. Grote en kleine indiaantjes renden daar rond, sloegen de trom of dansten een krijgsdans rond de heuse totempaal in het midden van het kamp. Zoals meer scholen tegenwoordig blij- VELSEN. Op Hemelvaartsdag (donderdag 27 mei) wordt geen huis vuil opgehaald. In plaats daarvan komt op vrijdag de vuilniswagen langs. Dinsdag aangekomen: Ignation, Great Yarmouth, Zaandam; Anna Dracopoulos, Antwerpen; Assiduity, Grotreville, Bever Beverwijk; Heidberg, Soernaess, Bever wijk; Ortole, Antwerpen; Medina, Lon den; Leonce Viljeux, Le Havre; Nordf jord, Noordzee, IJmuiden; Ruhr, Lenin grad; Leonidas 21, Hull; Colstron. Swan sea; Wilhelmina, Bremen; Kenrix, Kings Lynn, IJmuiden; Ludwig. Daganham; Gesine P. Gunness; Rosemary Everard, Caldis; Libation, Colchester; Joatlantic, Hoek van Holland; Tor Scandinavia, Go thenburg; Bogota, Bremen; Cas Azobe, Le Havreij; Proton, Hull; Hermine, Hamburg, IJmuiden; Lindinger jade, Si nce; Themar, Hamina: Atlantis, Londen; Holstentor, Cont. Plat, IJmuiden; Jem- rix, Whitby, IJmuiden; Fridel, Kings Lynn. IJmuiden; Tor Scandinavia, Noordzee. Grote Houtstraat 21 Gem. koud vlees geb. aard., sla en r“ ravigotte saus 3a3v Ég 13 u oTlTÏ

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7