voor Drukke tijden het Prentenkabinet Ik koop geen fiets. Ik koop een Raleigh. Bij Show- en marswedstrijden vormden leuk schouwspel 1 Irene” uit Ederveen drong door naar hogere klas 1 Titia won mini-muziekconcours HEEMSTEDE EN HEEMSKERK Bijdragen J WWW I BsPwil HL B KADO WENDING IN CONCERTSTRIJD KLAROEN 76 Veel bezoek bij Klaroen 76 de krant helpt u op weg Geef bonbons van hazenberg U steelt er harten mee O o o N.V. Afvalverwerking Rijnmond low o g-o IJMOND 15 28, MEI V R IJ D A G 1976 h J Cent" Wf- Prof. Gerbranciyweg 10 Rotterdom/Botlek i<r p/a Gemeentewerken Heemstede, Zaalberglaan HEEMSTEDE 1 2 (tóf Het Dagelijks Bestuur van het Centraal Afvalverwerkingsbe drijf IJmond, Kennemerlaan 76-78, IJmuiden, Tel. 15726 Er is een Raleigh of BSA voor elke prijs ^van 364,- tot 2450,- I00 I49 o I I toonde zich toch wel het beste ensemble, dat deze dagen in Heemskerk heeft ge speeld. WWWs W ADVERTENTIES) van de zestiger jaren ,eie»oOfl Uitslagen show wedstrijd, 27 mei, resp. totaal en prijs: afd. 2 Adelaar-Weesp 126 2, 1 Soli-Driehuis 135,5 2, E Rijnmond- Het kleine koper maakte zich nogal eens aan foutjes schuldig en de musici uit Oudega bleven daardoor als totaal een fractie achter bij hun prestatie van het vorige Klaroenfeest. Men is duidelijk aan verjonging bezig, juist bij het kleine koper, en dat heeft even tijd nodig. Niettemin kwam het ensemble in het vrije werk Lorenzo weer tot grote hoog ten. HEEMSKERK „Geacht bestuur. In aansluiting op het overleg tussen vertegenwoordigers van het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond en van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond (A.V.R.), doen wij u hierbij onze aanbieding toekomen voor de verwerking van stedelijke afvalstoffen uit de IJmond”.' Een keurig begin van een keurige recente brief van de AVR aan het dagelijks bestuur van het CAIJ, dat in het kantoor van gemeentewerken Heemskerk zetelt. Afvalverwerking Rijnmond is echter niet zo op de hoogte van de geografi sche situatie in deze provincie, want de brief werd gestuurd naar het CAIJ, p/a gemeentewerken Heemstede, Zaalberglaan, Heemstede. Tante Pos weet overal raad op, zodat ook die brief van een niet zo stipte AVR in Heemskerk terecht kwam. de werk ning eigen schilderstukken exposeert. De bijdrage van het Prentenkabinet bestaat onder meer uit het schilderij „Gezicht op Wijk aan Zee” van Wil lem Rees en twee, automatisch op beeldscherm te projecteren, dia-series van oud-Beverwijk. Uitslagen majorettewedstrijd, 27 mei, resp. totaal en prijs: afd. 2 Adelaar- Weesp 126 2, 2 Soli-Driehuis 126,5 2, 2 Arnhems Maj.peloton 132,5 2, 3 Haagse Tram Harmonie 126 2, Harpe Davids- Noordwijkerhout 126,5 2, 2 Volharding- Kampen 150,5 1. 1 BMOL-’s Gravenland 128 2, 2 Lock Light-Hoevelaken 148,5 1, 2 Kunst en Strijd-Kr. a.d. IJssel 127,5 2, 1 Red Hunters-Delft 130 2. Titia Joosen uit Beverwijk is woens dagmiddag in de Heemskerkse sporthal tot winnares uitgeroepen van het Mini- muziekconcours van Klaroen 76. De jury van het concours (Helen Shepherd, Mar- jo Starken en de heer M. Bal) plaatste de Gimaro’s, eveneens uit Beverwijk, als goede tweede. Tonny Martens sleepte met zijn orgelnummer de derde prijs in de wacht. De prijzen bestonden uit pla tenbonnen. Aan het concours namen 22 jongens en meisjes deel, die allen een herinneringsmedaille ontvingen. een groot Beverwijk, Na de derde concoursdag (27 mei) 19.00 uur staan aan de leiding: Concert- wedstrijd: Irene, Ederveen 323 punten. Marswedstrijd: Jonathan, Zeist 226 pun ten. Showwedstrijd: MCC, Laren 165,5 punten. Majorettewedstrijd: Arma, Zeist 169,5 punten. Miss Majorette: Bertha Koers, Oranje, IJsselmuiden 86 punten, mw. Bos, Volharding, Kampen 86 pun ten. Maïtre: J. Grob, MCC, Laren 265,5 punten. De tentoonstelling zal aantal foto’s van oud Heemskerk, Velsen en Wijk aan Zee omvatten. Bij de inrichting wordt het echtpaar Van der Linden geassisteerd door de heer Verhoog van Public- Relations Hoogovens. Onder leiding van de bekwame W. Valkema, die deze zomer met een „weg- werporkest” door Nederland gaat ron dreizen, zette men een prachtige „Dyoni- sios” van Marcel Poot neer. Dit meesle pende werk kreeg een fraaie vertolking, waarbij men kon genieten van de hoorns (zes in getal) als centrum in een uiterst welluidend ensemble dat inh et lage koper vrijwel feilloos speelde. 1182TR BC BIJDRAGEN BEVERWIJK. Deze rubriek werd samengesteld met dank aan het echtpaar J. van der Linden uit Wijk aan Zee. fotograaf Koen Suijk, het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJ mond, de NV Afvalverwerking Rijn mond en mevrouw Schuit-Kranen- burg van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. mogelijk belangstellenden van collectie te laten meegenieten. Een deel van hun verzameling kan van maandag 31 mei tot en met woensdag 30 juni in de Nederlandse Middenstands Bank aan de Breestraat worden bezichtigd, waar het Prenten kabinet samen met de heren H. Rij- kenberg uit Heemskerk en H. Buining uit Noordwijk oude schilderijen en prenten van Beverwijk en omgeving exposeert. Het aandeel van de heer Rijken- berg in deze tentoonstelling bestaat uit originele kaarten en plattegron den, terwijl oud-Wijk aan zeeër Bui- De uitslagen waren (F is fanfare, H is harmonie, U is uitmuntendheid, SV is superieur-vaandelafdeling), resp. punten (verpl., vrij, totaal) en prijs: 4 F KTF- DEK, Den Burg 142,5, 146,5, 289, 1; 2 F Caecilia-Scherpenzeel, 132. 128,5, 260,5, 2; 2 F Irene-Ederveen 157, 166, 323, 1; U F Harpe Davids-Noordwijkerhout 134,5, 131.5, 266. 2; 1 H BMOL-’s Gravenland 136.5, 140,5, 277, 2; U H Valkenburg Harmonie 148,5, 152, 300,5, 1; SV F E.M.M.-Oudega 157,5, 161, 318,5, 1; SV F Concordia-Oostzaan 1545,, 144, 298,5, 1. Valkenburgs Harmonie door een heldere klank PRIJS 1. Marswedstrijd (drumband) 27 mei resp. verpl., vrij, totaal en prijs: afd. J. De Adelaar-Weesp 85,5 87,5 173 2, 1 De Adelaar-Weesp 89,5 90,5 180 2, 2 Irene- Haarlem 87,5 87 174,5 2, 1 Soli-Driehuis 89.5 95,5 185 2, 3 Haagse Tram Harmonie 86.5 87 173.5 2, 1 TTB-Beverwijk 92 93,5 185.5 2,J Rijnmondband-Schiedam 99,5 101 200,5 1,E Rijnmondband-Schiedam 111.5 113 224,5 1 met onderscheiding, 1 Harpe Davids-Noordwijkerhout 84 84,5 168.5 2, 3 Caecilia-Scherpenzeel 86 86 172 2, 3 BMOL-’s Gravenland 98 99 197 1,3 Kunst en Strijd-Kr. a.d. IJssel 81 82,5 163 3, E Sternse Slotlanders-Franeker 104 97 201 1, E Excelsior-Delft 93,5 95 188.5 2, E Pr. Willem Alexander-Elst 90.5 92 192,5 2e. HEEMSKERK. Ondanks het vrij slechte weer is het bij Klaroen 76 toch behoorlijk druk geweest. Het parkeerter rein werd door talrijke aanwezigen om zoomd, en ook de concertzaal had dit maal zeer veel aanloop. De prestaties bij de show- en marswedstrijden stonden deze dag op hoog peil, met name door het optreden van enkele spectaculaire showbands. MCC uit Laren gooide hoge ogen door de prachtige klank van dena- tuurhoorns, de Rijnmondband uit Schie dam marcheerde perfect en toverde ook een indrukwekkend geluid uit de instru menten. Maar er was deze dag weer veel meer te genieten. Zo waren er weer d Sternse Slotlandrs, die met hun vijf lyra’s een speciale klank ontwikkelden, en met hun snelle marstempo zeer spec taculair werken. Tijdens de braderie op 18 en 19 juni is het Prentenkabinet met een kraam op de Zeestraat aanwezig. Een week later, op vrijdag 25 juni, wor den ’s avonds om tien uur op de Breestraat dia’s van oud Beverwijk vertoond. Bij die gelegenheid zal de smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht” tevens oude films afdraaien. Het* klapstuk van de zomeractivi- teiten moet voor het Prentenkabinet de historische overzichtstentoonstel ling gaan worden, die van 5 juli tot en met 11 augustus in het schoolge bouw van „De Zeekleuters” aan de Wijk aan Zeeër Rijkert Aertzweg zal worden gehouden. Gedurende deze expositie, mogelijk geworden dankzij de medewerking van de gemeente Beverwijk, wordt aandacht besteed aan zowel het eeuwfeest van het Noordzeekanaal als aan het Mark- trechtenjubileum. band-Schiedam 162 1 met onderschei ding, 2 Volharding-Kampen 146 1, 1 Sternse Slotlanders-Franeker 144 1, E Excelsior-Delft 151 1, E MCC-Laren 165.5 1 met onderscheiding. Dat Irene de zegepalm wegdroeg zegt natuurlijk niet dat dit korps ook het beste was. Het progreamma was aan zienlijk lichter, en ook al had Irene de meeste punten, „Eendracht maakt macht” uit Oudega, de bekerhouder, Concordia uit Oostzaan, had de pech na dit korps te moeten spelen. Het verschil was duidelijk, maar dat neemt niet weg dat de Oostzaners een goede prestatie leverden, met name in de Plechtige Ouverture van Boedijn, die zeer intelligent werd uitgevoerd. Een hoogtepunt was de solo van de sopraan- saxofoniste, die al haar voorgangers in dit werk overtrof. Het vrije werk, Cori olanus van Jenkins, kwam wat minder uit de verf en werd ook door tal slordigheden ontsierd. HEEMSKERK. De serie concert- wedstrijden in Klaroen 76 heeft gisteren een overwacht vervolg gekregen.Terwijl anders de korpsen uit de hoge afdelin gen de strijd om de ereplaatsen plegen uit te vechten is nu een ensemble uit de tweede klasse ineensna ar voren geko men. Het was Irene uit Ederveen, een fanfarekorps uit lagere regionen, dat echter zo zuiver en zo helder speelde, dat de jury er zeer veel punten voor over had. Een ander ensemble uit lagere regionen bereikte dit niet, hoewel het toch ook heel muzikaal musiceerde. We bedoelen hier de harmonie BMOL uit ’s Gravenland, die weliswaar nogal wat technische mankementen vertoonde, maar van grote muzikaliteit blijk gaf. muntte uit en zeer vast musiceren. Zeer fraai klonk het vrije werk Rule Brittannia, maar ook de Four Contrasts for Wind werden met veel gevoel voor verhoudingen uitgevoerd. ^6540 2 WIJK AAN ZEE. Voor Prenten kabinet J. van der Linden uit Wijk aan Zee breken er drukke tijden aan. Het feestgedruis rond de herdenking van Honderd Jaar IJmuiden en het Noordzeekanaal geeft evenals de vie ring van Zevenhonderd Jaar Mark- trechten in Beverwijk aan de belang stelling voor het verleden een fikse stoot in opwaartse richting, wat voor het Prentenkabinet de komende maanden veei extra werk aan de winkel betekent. Niet dat dë heer en mevrouw Van der Linden, die het Prentenkabinet in oprichtten, daar rouwig om zijn. In hun Prentenkabi net hebben zij in de loop der jaren een schat aan historisch materiaal weten onder te brengen en het echt paar beschouwt de beide regionale jubilea als een uitgelezen kans, zoveel hun Het Tamboer- en Trompetterkorps Beverwijk moet ook met ere worden genoemd. Niet alleen draaide dit ensem ble uitstekend, maar het hield het pu bliek ook bezig met een opvallende show tijdens de pauze, waarin jurylid Cam- menga een gouden medaille van het comité kreeg ter gelegenheid van zijn verjaardag. TTB bracht hem ook een hulde. Uit onze omgeving trad verder Soli op. Het korps demonstreerde een fraaie klank, ook bij de begeleiding van de majorettes, die wel gedisciplineerd wer ken, maar nog weinig variatie in hun show hadden. Een zeer apart optreden was dat van De Adelaars uit Weesp, die tegen tal van wetten zondigden, en be paald geen mooi geluid hadden, maar het publiek wel voortdurend bezighiel- den, alleen al door hun opkomst. In een lange stoet zag men musici, majorettes, minirettes, een mai tre, een miss majo rette in het goud, drie figuren met J strohoeden, die beladen gingen onder 1 wandelstokken, en enkele jeugdige hel pers, die hengels, visnet n goudvis mee- voerden. Eigenlijk had men er na die opkomst mee moeten stoppen, want alles wat daarna gebeurde miste het verras sende van de opkomst. Maar het bleef steeds leuk, en al was een hoge prijs niet voor hen weggelegd, de Adelaars hebben het publiek toch wel zeer ver maakt. Zoals al gezegd, de Rijnmondband im poneerde zeer, vooral in de drumband- wedstrijd. De show was nog niet geheel af, speciaal doordat er steeds slechter gericht werd. Ook was het programma wat aan de vlakke kant. Maar de sound bleef steeds voortreffelijk. Natuurhoorns zijn kwetsbaar, maar MCC weet ze goed te gebruiken. Bij de choreografie zorgt men er ook voor, dat er altijd wat de goede kant op gericht staat, zodat het geluid nooit wegzakt. Dit korps marcheert strak, en een show van MCC is dan ook altijd de moeite waard. De jury oordeelde er ook zo over. Een aardige show was ook die van Excelsior uit Delft, maar dit jeugdige korps heeft nog niet de hoogte van MCC en Rijnmondband bereikt. Voor de uitslagen gelden de volgende afkortingen: D is drumband, S is sho- workest, M is majorettekorps. J is jeugd. U is uitmuntendheid, E is ereafdeiing. I 1 is introductieafdeling. Marswedstrijd (fanfare, harmonie) afd. 2 Caecilia-Scherpenzeel totaal 97,5.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15