Dames in halve finale WK V an de Kerkhof gaat tekenen Krott: SP0R1WWE Adamson niet naar Sparta Basketbalteam krijgt kans in Hamilton topper Goed spel van waterpoloteam WK driebanden: drie koplopers ETAPPEZEGE 20 voor ZOETEMELK Goede prestatie Ruud Wielart Natrappen in amateur- r Dé 120 mm filtersigaret SPORTK t „We gaan trui niet voluit verdedigen” Ml H 5M 15 IM Duramint anti-rook kauwgom geeft u de nodige steun. Rookt u écht voor uw plezier? Neewoarschijnli|k. Waarom stopt u er dan niet mee? w BIT- F n I V R IJ D A G 2 8 M E I 1976 SPORT PSV zonder Edström Onervaren Duramint is een anti-rook kauwgom, die ervoor zorgt dat een sigaret u totaal niet meer smaakt. Door een paar keer per dag Duramint te gebruiken, onderdrukt u een stuk gemakkelijker de be hoefte om te roken. Duramint is verkrijgbaar bij apotheek en drogist. 3 i Timeislangerdaneen gewone filtersigaret. Time is slanker en Time is bruin. Time trekt aangenaam licht. Time heeft méér milde smaak. Proef het grote Time-verschil. RlW I s Hockeyteam was (Van onze sportredactie) weer superieur dt i lie de voorronde- van I Leo van Vliet is hier op weg om de proloog van Olympia’s ronde op zijn naam te brengen. Achter hem Arie Hassink LEO VAN VLIET NA ZEGE VOORZICHTIG (V an onze sportredactie) Club n, jel t (Van onze sportredactie) 3 I ANNEMASSE (ANP). Joop Zoete melk op Hemelvaartsdag de vierde etap pe van de Dauphine Libre gewonnen. Hij bezet nu in het algemeen klassement de tweede plaats op 5 seconden achter de Fransman Delisle. Delisle nam giste ren de eerste plaats over van de Belg Walter Planckaert, die woensdag de der de etappe had gewonnen. Tijdens het Europees basketbalkam- pioenschap voor dames in Clermont Fer- 4 4 4 4 4 8 6 3 2 1 23- 3 14- 4 2-12 2-11 1-12 21- 1 18- 3 13- 7 8-12 3-10 0-30 Groep A 1. Nederland 2. België 3. JMexico 4. Zwitserland 5. Italië Groep B 1. West-Duitsland 2. Argentinië 3. Frankrijk 4. Spanje 5. Oostenrijk 6. Nigeria 10 6 4 2 0 ARNHEM. - springer Ruud 5 5 5 5 5 5 ve X 8 D sm. SCHEVENINGEN Van de favorieten voor de eindzege in een Olympia's wieler ronde door Nederland, is per traditie bekend dat ze er niet happig op zijn de eerste dag ai op kop van het klassement te komen. Het oranje van de leiderstrui is immers een al te opzichtig doelwit voor de ruim honderd door aanvalszin opgejaagde con currenten. En bovendien, zo groeide het historisch, wacht in het weekeinde van de ronde een slopende tocht door de Limburgse heuvels. Kanshebbers op de eindzege hechten zich, bij het maken van hun prognose, dan ook altijd liever op de periode na die in het Limburgse. BOEDAPEST (ANP). Ondanks de afwezigheid van „vaste” Olympia-gan- gers als Gijs Stroboer en Tony Buunk doet het Nederlands waterpoloteam het bij het traditionele Tungsramcuptoernooi in Boedapest niet slecht. In de openingj- wedstdijd won Nederland met 8-5 van Cuba, waarna gelijke spelen volgden te gen Mexico (4-4) en de Verenigde Staten (5-5). In deze laatste ontmoeting leerde coach Ivo Trumbic twee dingende invallers zijn nog niet voldoende in het zevental ingepast om een man-meerder- heid in alle gevallen doeltreffend te benutten, maar al mag de samenwerking dan niet optimaal zijn de inzet is dat zeker wel. De zevende etappe van de Ronde Ita lië, een tijdrit over 137 kilometer, lever de een zege op voor de Italianen Fran cesco Moser. Moser nam door dit resul taat de leiderstrui over van de Belg Johan de Muynck, die de zesde rit had gewonnen. Van Vliet: ..Na Limburg, dan weten we meer.” En ploegleider Krott: „Ik zal onze renners duidelijk maken dat we die trui nu nog niet voluit moeten verdedi gen. Laten we eerst het weekeinde maar eens afwachten.” Tot die tijd ook geeft Krott zijn coureurs vrijheid in hun wed- strijdtaktiek. Ieder mag zijn kans gaan, een kopman is er niet. Nu zijn onder de concurrenten die rekenen op tweespalt in de ploeg van Krott, waar naar hun mening de individuele kwaliteiten hoger reiken dan het gevoel voor saamhorig heid- OOSTENDE (ANP). Na de vijfde ronde in het biljarttoernooi om het WK driebanden in Oostende staat het drietal Ceulemans, Kobayashi en Dufetelle on geslagen aan kop met 10 punten. Ceule- mans had in de vijfde ronde van het drietal de minste beurten nodig, name lijk 34 tegen de Amerikaan Ashby. Ko bayashi gebruikte er 39 en Dufetelle 47. Het produktiefst was echter Ludo Dielis, die de zestig punten tegen de Egypte naar Diab produceerde in 27 beurten. Dielis bezet nu een gedeelde vierde plaats. de hoek zette ze haar sublieme actie luister bij2-0. Het werd ook de rust stand, want zelfs tot echte scoringskan sen vermocht Nederland in de eerste helft niet meer te komen. Nederland is ingedeeld in groep B met Mexico, Spanje, Zweden, Groot-Brittan- nië, Polen en Bulgarije. In groep A zitten: Brazilië. Joegoslavië, Israel, Fin land, Ijsland en Tsjechoslowakije. De nummers een, twee en drie van iedere poule gaan over naar de finale, waaruit de eerste drie worden geplaatst voor Montreal. De ploeg bestaat uit: Jan Sikking, Charts Sideris, Anton van Helfteren, Jim Woudstra (allen Punch), Jan Dekker (Transol RZ), Walter Ombre, Hugo Har- rewijn (beiden Buitoni), Kees Akerboom en John van Vliet (beiden Sperry Re mington), Wiebe Gorter (Delta Lloyd), Herman Pluim en Harry Kip (beiden Kinzo). Trainer-coach is Bill Sheridan, verzorger Jan Visser. Chef d’equipe is Piet Storm. De eindstanden groepen zijn: DEN HAAG. De basketballers heb ben hun zin. Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft de knappe verrich tingen van het nationale herenteam, be- htald in de toernooien in Luik en Sofia, gehonoreerd met de uitzending naar het pre-Olympisch toernooi in Hamilton (Canada). In dit toernooi moet de ploeg bij de eerste drie eindigen wil zij verze kerd zijn van deelneming aan de Olym pische Spelen in Montreal. rand zijn gisteren de volgende wedstrij den gespeeld: JoegoslaviëPolen 90-81; TsjechoslowakijeItalië 50-47; Sovjet unieFrankrijk 83-56. Nederland, dat in het troosttoernooi uitkomt, was vrij. Arie Hassink. de meest geroutineerde in deze sterrenequipe: „Onzin. Over die zaak zullen er gegarandeerd geen pro blemen ontstaan. Ik ben al acht jaar bij Krott, en we hebben meer in dit soort situaties gezeten. Maar onderlinge rivali teit was er nooit. We hebben altijd een goede sfeer gehad.” PETER HEERKENS Uitslag: 1 Van Vliet-Hassinlc (Amstel) 6.43, 3 Lubberding-Van Gerwen (Van Erp) 6.50, 5 Lugtenburg-Jacobs (Michelin) 6.54. 7 Koersen- Hoekstra (Batavus) 6.56, 9 Van Lamoen-Kuys (Batavus) 6.57, 11 Prinsen-Maas (Soka) 6.56. 13 Huisjes-Langerijs (Soka) 6.59, 15 Ter Harmsel- Pirard (Amstel) 6.59, 17 Adrie van Houwelln- gen-Hilberink (Amstel) 6.59. 19 Jan van Hou- wellngen-Kuiken (Militairen) 7.01. Arie Hassink had daar geen zin in. Hij begon aan zijn zevende ronde, en de ervaring maakte hem wijs: „Ik liever niet meteen in het oranje.” Ploegleider Herman Krott, een baas met vele troe ven in deze ronde, want naast het duo Hassink-Van Vliet beschikt hij ook nog over de sterke Adrie van Houwelingen en de getalenteerde Frits Pirard, wilde de objectiviteit dienen, en bood het tweetal tijdens een tactische bespreking aan om eerlijk te sprinten voor die eerste plaats- Hassink had daar alle vrede mee: „Dan word ik toch versla gen. Ralf Edstrom zal zondagmiddag in het beslissende duel om het landskampioen schap tegen Feyenoord niet meespelen met PSV. Zijn tijdens de interlandwed strijd ZwedenDenemarken opgelopen blessure blijkt nog altijd dermate ernstig dat meespelen van Edström niet verant woord is. Ralf Edstrcm: „Voor mezelf had ik het gevoel de wedstrijd tegen Feyenoord toch nog mee te kunnen spelen, maar de dokter acht het niet raadzaam me te forceren, omdat daar door het genezingsproces van de blessure wed eens heel lang zou kunnen duren. Doodjammer, ik had er graag bij gelo pen.” In tegenstelling tot PSV zal Feyenoord in Eindhoven wel in zijn sterkste opstel ling kunnen verschijnen. Inclusief Mi chel van de Korput, de laatste man van de Rotterdammers, die in de laatste competitie-ontmoeting een gele kaart opliep. In eerste instantie werd Van de Korput weliswaar door de KNVB-tucht- commissie voor een wedstrijd geschorst, maar die straf is inmiddels ingetrokken, omdat het door Feyenoord aangetekende hoger beroep woensdagmiddag resulteer de in een vrijspraak voor Van de Kor put Michel van de Korput: „Met die kwijtschelding van die schorsing ben ik uiteraard erg in mijn nopjes- Niet alleen voor mezelf, maar ook voor Feyenoord, dat nu tegen PSV in de laatste lijn niet opnieuw hoeft te experimenteren. Dat is de laatste maanden al genoeg gebeurd. We spelen de laatste weken nagenoeg steeds in dezelfde formatie achterin, en ik dacht wed dat we nu zo langzamer hand voldoende aan elkaar gewend rijn om het karwei tegen PSV aan te pak ken.” „Want”, weet ook Michel van de Korput, die vrijdagmiddag met Feye noord een trainingskamp betrekt in Ois- terwijk als voorbereiding op het treffen met PSV, ,jdiit is de allerlaatste kans voor Feyenoord om dit minder geslaagde seizoen alsnog in een klap goed 'te ma ken. In deze wedstrijd valt de definitie ve beslissing over het seizoen 1975-1976. Wij zijn ervoor klaar. ROTTERDAM. De wedstrijd tussen CVV en Weber Germanicus voor de kampioenscompetitie bij de amateurs had op Hemelvaartsdag in Rotterdam een uitermate romelig karakter. Na trappen en zelfs slaan was aan de orde van de dag. Scheidsrechter Van Kessel uit Drunen, die veel te lakoniek optrad, kon vooral in de tweede helft de zaken niet meer in de hand houden. Wim van der Veen van de bezoekers en Van der Staar van CVV werden wegens natrap pen opgeschreven. Anderen, zoals Koer en Pelgrim van Weber en Nab van CVV bezondigden zich straffeloos aan dezelf de overtreding. Tussen de bedrijven door werd bijzon der matig gespeeld. Alle treffers vielen in de tweede helft. Peter Drenth gaf Weber Germanicus vijf minuten na de rust met een magnifieke kopbal een voorsprong (0-1). Een strafschop, veroor zaakt door Bosman (hij haalde Van der Sluis onderuit), zorgde voor de omme- keed. Kros schoot van elf meter raak en daar voegden Nab, Van Neutigem en de voor Bruys ingevallen Verhagen in een furieus CW offensief nog drie doelpun ten aan toe. 1 Uiteindelijk wilde Leo van Vliet, toen hij eenmaal in dat oranje zat, zijn ploegmaat niets te kort doen, zodat rijn officieel naar buiten uitgedragen lezing over het veroveren van de trui erop neerkwam dat hij toevallig net voor de streep Hassink op kop afloste: „En zo doende Leo van Vliet heeft zich voor deze ronde hoge verwachtingen gesteld (ploegleider Krott: „Dat wil-ie niet zeg gen, maar het is echt wel zo’’), maar deed de op Scheveningen ontstane situa tie af met: „Och, een leuk meenemertje. Meer niet.” Ook Leo van Vliet namelijk, hoe onervaren ook in deze koers (voor hem de eerste Olympia’s Ronde) weet dat hij op een plaats terecht is gekomen die geen énkele indicatie kan bieden over de afloop, omdat de wedstrijd daarvoor nog te jong is. De Italiaanse bokser Marlo Cotena behield in Triest zijn Europese titel in het vederge- wicht door een overwinning op zijn landge noot Nievo Carbi. De Deense voetbalbeker werd gewonnen door Esbjerg BK. In de finale in Kopenhagen versloeg het Kolbak BK met 2-1. Wereldkampioen schaken Anatoli Karpov ontving in Barcelona voor de derde achte reenvolgende maal de schaakoscar. ïn Gouda leed het Nederlandse militaire voetbalelftal een nederlaag met 0-2 tegen de eerste klasser Olympia Gouda. Door een overwinning van 105 op Irides Pacta is Deetos gepromoveerd naar de hoofd klasse korfbal. In de Catharijnehal in Utrecht won het nationale damesteam met 1910 de handbalin- terland tegen Ijsland. De ruststand in deze vriendschappelijke ontmoeting was 10-2 voor Nederland. De Russische atletlekploeg is gisteren in München aangekomen zonder Valeri Borsov. Volgens hoofdtralner Komarov heeft de sprin ter een spierblessure aan zijn rechterdijbeen. Aan de profwielerronde van Woerden op 15 juni zullen de Belgen Eddie Merckx en Roger de Vlaeminck deelnemen. Verder ver schijnen onder meer Zoetemelk. Bal, Vianen, Knetemann en Karstens aan de start. Cruljff is gisteren in Rio de Janeiro aangekomen. Hij zal meespelen in een Euro pese sterrenploeg, op 2 juni in Sao Paulo en vier dagen later in Rio. Beide malen is een Braziliaans team van spelers uit deze steden tegenstander. Jacques van de Pas tekende een driejarig contract bij de eredivisieclub Go Ahead Eag les. De 23-jarige middenvelder speelt momen teel voor Eindhoven. Anderlecht heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Belgische beker. De ploeg klopte In Brussel Brugge met 4-1. Tijdens atletiekwedstrijden in Chrystel Palace is Jos Hermens op de 3000 meter als zesde geëindigd met een tijd van 8 minuten 3,62 seconden. Ian Stewart won de race met 7.46.81. De Friese discuswerpster Bea Wlarda ver beterde gisteren in Alphen aan de Rijn opnieuw haar nationale jeugdrecord. De 17- jarige Sheekse kwam tot 52.36 (oude record: 50.90). Op de Grebbeberg in Rhenen won Gerrit Wolsink met overmacht de internationale mo torcross 500 cc. Wolsink zegevierde in alle drie de manches. 22 juni: NederlandMexico. 24 juni: SpanjeNederland. 25 juni: Groot-BrittanniëNederland. 27 juni: BulgarijeNederland. 28 juni: NederlandZweden. 29 juni: NederlandPolen. Op 1, 2 en 3 juli vinden de finalewed strijden plaats. Evenals Mexico en Zwitserland was Italië in geen enkel opzicht opgewassen tegen de Nederlandse formatie, waarvan doel vrouwe Joke Dragt zonder enig be zwaar in het hotel had kunnen achter blijven. Tweemaal 35 minuten heeft Ne derland storm gelopen op de in de strafcirkel verzamelde Italiaanse speel sters, die zich slechts tot verdedigen konden bepalen. Moeilijk werd het daar om voor onze landgenoten in dit bol werk openingen te maken, temeer daar zij overigens een logische zaak, wan neer men zich bij voorbaat al superieur weet niet die motivatie hadden, wel ke noodzakelijk is om tot een toppresta tie t'- kunnen komen. In de score van 5- 0 kwam het Nederlandse overwicht dan ook bij lange na niet tot uitdrukking. Het duurde zelfs tot de tiende minuut, eer Nederland de eerste strafcorner kreeg toegewezen. Weliswaar leverde de ze ook direct het eerste doelpunt op en van wie anders dan van Toos Bax maar de overtuiging, die men van de ook nu (met West-Duitland) hoog favo riete titelpretendenten mag verwachten, school toch niet in het Nederlandse spel. Marjolijn Gouka miste een door haar zelf geschapen vrije scoringskans en ook Nederlands tweede strafcorner 'leverde geen resultaat op. Nel van Kollenburg, eerder in het toernooi door de ploeglei ding en haar ploeggenoten op de vingers getikt, dat zij in haar jacht op persoon lijk succes te zelfzuchtig speelde, had het boetekleed aangetrokken en mede daardoor miste men in de Nederlandse frontlinie een „killer”. In de 22ste mi nuut echter „vergat” Nel van Kollen burg zich en ging nu wel zelf door. Onweerstaanbaar gleed zij langs haar tegenstanders, en met een schot hóóg in Time is méér dan een filtersigaret EINDHOVEN. PSV is tot overeen stemming gekomen met Rene van de Kerkhof. De snelle rechtsbuiten, voor wie ondermeer trainer Hennes Weiswei- ler van FC Köln grote belangstelling had, zal evenals zijn tweelingbroer Willy een driejarig contract bij de Eindhove naren tekenen. De Haarlemse hoog- Wielart heeft donderdag in het Belgische Namen voor de bes'te nationale seizoenprestatie gezorgd- De met 2.17 meter nationaal recordhouder overbrugde de 2.15 meter, om daarna op 2.18 meter de lat met de hiel zo te toucheren, dat deze na enkele seconden toch werd afgeworpen. WEST-BERLIJN (ANP). Nel van Kollenburg, de 26-jarige Bossche scherp rechter in de Nederlandse aanval heeft zich met drie doelpunten in dc wedstrijd legen Italië geplaatst aan het hoofd van de topscorerslijst van het wereldhockey- toernooi dames in West-Berlijn. Zij had daarmee een groot aandeel in de onbe twiste overwinning met 5-0 op de Itali aanse meisjes, die als zo velen hier slechts figureren. Haar totaal aantal doelpunten kwam daarmee op acht en zij staat nu een doelpunt voor op Neder lands strafcorner specialiste Toos Bax, die woensdag tot de bescheiden produk- tie van een treffer kwam. Nederland sloot door deze overwinning de groeps wedstrijden af met vier overwinningen en de deelcijfers 23 voor en 3 tegen, welke laatste alle in de wedstrijd tegen België vielen. Nederland behield in groep A door de overwinning op Italië de eerste plaats en komt vandaag in de halve finale uit tegen Argentinië. Zo ook Leo van Vliet uit Honselers- dijk, 20 jaar oud, pas anderhalf seizoen amateur en vanwege zijn in die nog maar korte tijd geëtaleerde kwaliteiten gekoesterd als een van de grootste talen ten. Leo van Vliet is een sterke allroun der. die op de openingsdag van de ronde de oranje trui verdiende door op dc ijskoude en winderige boulevard van Scheveningen de koppeltijdrit van 4700 nieter te winnen. Hij reed die race op een parcours dat lastig was vanwege de vele bochten en het ophopen van stuif zand, samen met Arie Hassink, voor wie het zijn derde zege in een proloog van Olympia’s Ronde werd. Het reglement bepaalde dat degene die als eerste van de winnende equipe de finish was gepas seerd, aangewezen zou worden als leider van het algemeen klassement. ROTTERDAM. De Engelse trainer Jimmy Adamson, die zich kortgeleden als manager-coach aan Sparta had ver bonden. heeft het bestuur van de Rot terdamse vereniging schriftelijk laten weten dat hij op grond van familie omstandigheden zijn contractuele ver plichtingen niet kan nakomen. Het Spar- ta-bestuur beraadt rich nog over nader te nemen stappen. jXrtKHjfk'’'

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 31