Haarlem lang moeite met SVV Groningen haalde FRANSZ EN WENTINK fors uit AFSCHEID MET GOAL Verzorger kreeg ontslag Wil Grijzenhout weg bij Haarlem Tussen Haarlem en AZ UARfl ideeën” I waar blijven we dan? Eerste divisie Toto/lotto Want als de VARA je nog geen tientje waard is- Daar houden wijTV kijkers wel vanAls ze bij Haagse Kringen te lang kletsen zetten ze gewoon het Resistentie Orkestin. zekerde VARA weer. 4 J I JONG ORANJE TEGEN JONG RUSLAND TE EENZIJDIG mi i W V R IJ D A G 28 MEI 1976 SPORT ft fS Grote inzet Unieke kans HP I lat wordteen pittigavondjevrijdagopHilversum I. 1 Begint al meteen goed met het intieme leven van de grijze zeehond,dan Vrijdagavondvrij.dan de prachtige rechtbankcomedyHofvan Holland en als klapstuk I laagse Kringen. I lat de henen Jacobs. Fteriks en van Tijn erin deze politieke crisistijd weer braaf tegenaan gaan staatwel vast. En je blijft lachen met dat Resistentie Orkest. Vindt u dat nou geen clubom lid van te zijn? Minstens vooreen tientje per jaar Maarbeternogals automatisch jaarabonneevoorf36,80. Bel 02150-48<41 of schrijf Antwoordnr.3 I Hilversum.Dan benjeerbij. (kA I? weet te slepen. JAN PREENEN Een veel sterker Groningen heeft te- (Vn onze sportredactie) Van Dij ken. spelend Gebrek aan Knobel (Van onze sportredactie) de EINDSTAND Bert van Marwijk: enige treffer. (ADVERTENTIE 4 1» (Van onze sportredactie) tv:, i Meerhof Steekspel rond John Metgod Jackpot voor de lotto van zondag 30 mei a.s. 111.327. een con- SVV liet kort na rust een unieke kans om nog langszij te komen liggen. De voor Zoetmulder ingevallen Mulder de poneerde de bal op de lat boven de kansloze keeper Dortmund, waarna Mo lendijk in de herkansing hopeloos faalde door de bal voorlangs het doel te knal len. SVV gaf zich pas gewonnen toen Kleton vanaf de elfmeterstip voor 2-0 het volgende seizoen geen geld meer is om hem te betalen. Grijzenhout beschouwt dit echter als een drogre den. Temeer daar hij het Haarlem - bestuur, in casu voorzitter Henk Hut, duidelijk heeft meegedeeld, dat hij de financiën niet als het belangrijkste ziet, maar dat zijn werk bij Haarlem voor hem meer een hobby is. elftal het HAARLEM-SW 4-0 (1-0) 41 Van den-- Berg 1-0, 61 Kleton (strafschop) 2-0, 80 Franse 3-0. 87 Went ink 4-0. Scheidsrech ter Van Ooyen. 1500 toeschouwers. 23 21 17 15 13 14 17 15 13 12 12 12 12 10 12 9 7 8 6 78-36 61-33 52-27 52- 29 58-35 51-35 48-45 46-39 53- 65 44- 47 50-56 46-53 39- 49 45- 57 38- 54 34-51 40- 51 39- 66 31-76 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 36 55 49 44 42 42 42 42 40 36 34 34 33 32 30 29 29 25 25 21 9 7 10 12 16 14 8 10 10 10 10 9 8 10 5 11 11 9 9 4 8 9 9 7 8 11 11 13 14 14 15 16 16 19 16 18 19 21 De VARA,dat ben je zelf. len op het gras te staan”. Het elftal, dat het gisteren tegen Haarlem moest opne men maakte bepaald ook geen moedelo ze indruk. Uitslagen toto nr 21: Aantal deelne mers. 186.988, bruto-inleg: 533.604, prij- zenbedrag: 253.462. Ie prijs. 2 win naars, die elk bruto 50.692 ontvangen. 2e prijs: 12 winnaars, die elk bruto f 5280 ontvangen. 3e prijs: 259 winnaars, die elk per kolom 342 ontvangen. Voor 2500 toeschouwers nam Wage ningen in de 24ste minuut door Laurens een 1-0-voorsprong- In de tweede helft gooide Vitesse er een schepje bovenop en in de 63ste minuut scoorde Van Kerkhoff de gelijkmaker. Scheidsrechter was de heer Jonker. Vechtend voor iedere meter gaven de Schiedammers aanvankelijk nauwelijks een kans weg. In hun ogen was het openingsdoelpunt van Haarlem ook een presentje van scheidsrechter Van Ooijen. In de 40ste minuut leidde doelman Sjaak Bouwmeester een scrimmage voor zijn doel in, nadat hij de bal na afstandsschot van Sadek niet onder trole had weten te krijgen. hebben de Alkmaarders, die al over een groot arsenaal middenvelders beschik ken, geen haast. Volgend seizoen is Met god nog maar anderhalve ton waard. Wil Haarlem voor dit jeugdige talent een forse prijs maken dan zal de club toch dit seizoen nog tot zaken moeten komen. Die wetenschap komt eventuele kopers natuurlijk uitstekend van pas. Aan de andere kant moet AZ weer uitkijken dat geen andere vereniging Metgod inlijft. Maar ook daar zijn wel weer manieren voor te bedenken. AZ kan natuurlijk een voorlopige overeen komst met Metgod afsluiten om hem dan volgend seizoen definitief in te lij ven. Haarlem FC VW Wageningen FC Groningen Vitesse PEC Fortuna SC Veendam Willem II FC Den Bosch SC Cambuur FC Dordrecht Heerenveen Volendam Heracles Helmond Sp. FC Vlaard. SC A’f oort SVV HAARLEM. Haarlem heeft gis teren zijn verzorger Wil Grijzenhout ontslagen. Afgelopen maandag kreeg de sportmasseur, die zes jaar aan Haarlem verbonden is geweest, van het Haarlem-bestuur te horen dat er Of AZ dit seizoen John Metgod al zal aantrekken is nog onzeker. Tenslotte zorgde. Jan Fransz en Beer Wentink tekenden tenslotte nog voor 3 en 4-0, waarna zij zich op de schouders van hun teamgenoten van het veld lieten dragen. van deze wedstrijd hebben voorgesteld. Het meeste gevaar van jong-Oranje moest eigenlijk uit de hoekschoppen ko men. Zestien mochten de Oranjehemden er nemen, tegen de Russen slechts een. De Russische doelman Radaev durfde op het glad geregende veld geen enkel risi co te nemen. Hij stompte alles, maar zelden wist jong-Oranje van de rebound te profiteren. In het begin van de eerste helft gaven Grijzenhout was zelfs bereid om voor een lagere vergoeding ook het volgende seizoen de ere-divisieclub te blijven dienen, maar daar wilde Haarlem niets van weten. Zowel club- arts Weidema als de spelers, die helemaal nog niet waren ingelicht, toonden zich zeer verbaasd dat Grij zenhout de laan is uitgestuurd, ter wijl fysiotherapeut Van der Zwaard, die evenals Hughes een driejarig con tract heeft getekend, met een wijde boog om Grijzenhout heenliep. Grij zenhout heeft verder geen problemen gemaakt, maar hij vindt wel dat zijn ontslag erg oneerlijk gespeeld is.' Hij is er van overtuigd dat de financiën niet de voornaamste reden van zijn ontslag zijn. Hans Zijlstra, een sport masseur die de verzorging van de interregionale jeugd regelde, zal de taak van Grijzenhout volgend seizoen gaan overnemen. Volgens het Haar lem-bestuur krijgt hij een lagere ver goeding dan Grijzenhout zodat hij wel kan blijven werken. Maar toen Grijzenhout voorstelde om ook voor een lagere vergoeding te gaan wer ken. zweeg Haarlem in alle talen. je chaotischer. Met name in de verdedi ging. (Van Rijnsoever Amtz en Balkes- tijn) bleef men doelloos naar een ge schikte opening zoeken. Nadat Henk van Leeuwen en Nanninga in de eerste mi nuten van de tweede helft mogelijkhe den om de score te openen lieten liggen, schoot in de 52ste minuut Bert van Marwijk uit een vrije schop uiteindelijk toch raak. Even leek Oranje te gaan vlammen, maar al gauw was schwung uit het Nederlandse spel- FC GRONINGEN-VOLENDAM 6-1 (2-1). 6. Schoonbeek 1-0, 38 Oosterwoid 2-0, 43 Plat 2-1, 50 Van der Heide 3-1, 69 Veldmate 4-1, 73 Van Dijk 5-1. 86 Molenwijk 6-1. Scheidsrechter Van Ette- koven. 2200 toeschouwers. Vrij eenvoudig weerstond de Russi sche jeugd de dreiging van haar tegen stander. Daarbij kwam Nederland zelfs nog een keer goed weg toen Wim Meut- st-ege een kopbal van Kipiani voor doel man Leen Bart van de lijn haalde. De Zwitserse arbiter Rachne, die te veel overtredingen van de Nederlanders on gestraft liet, terwijl hij weinlig mededo gen met de Russen kende.’ gaf nog drie gele kaarten weg: Petrenko, Gorboneov en Nanninga. Een geïrriteerde bondscoach George Knobel vond na afloop dat de wedstrijd hem niet was tegengevallen. „De jongens hebben er keihard voor geknokt. Dat we de Russische verdedigingslinie niet heb ben kunnen openbreken, is inderdaad een gebrek aan ideeën in ons geweest. Maar ik heb weinig van beroemde Russische voetbal gezien”. nodigde Van Ooijen Gerrie Kleton uit om 2-0 te verzorgen. Trainer Leo Halkes van SVV„Door de leiding is mijn elftal vanmiddag van de kaart geraakt. De jongens kunnen zoiets niet hebben. Daarvoor zijn ze te kwetsbaar.” Pas nadat Haarlem op 2-0 was aanbeland kon het gaan denken aan een royale zege. Tot de 70ste minuut was het uit zicht op winst met forse cijfers mistig geweest. De ploeg beschouwde het laat ste duel duidelijk als overbodige werk verschaffing, nam genoegen met een bij- zonded laag tempo en wist maar zelden tot fantasierijk aanvalsspel te komen. De samenwerking tussen de diverse linies verliep uiterst gebrekkig, wat onder meer terug is te voeren op het feit dat al voor de wedstrijd een drietal mutaties moest worden aangebracht. Piet Huyg (voetblessure), John Metgod (in het bui tenland) en Rob Boersma (handblessure) moesten zich laten vervangen door Ted Hessling, Johan Nijssel en Dick Dort- mundt. Wissels, die eens te meer duide lijk maakten dat Haarlems basis voor alsnog erg smal is. Het voor de vuist weg voetballende SVV kon zich tegen deze ploeg in ieder geval vrij gemakke lijk handhaven. Doelman Sjaak Bouw- meesher kwam in feite alleen in moei lijkheden toen Wentink op hem af- stormde (Bouwmeester kon nog juist de bal van diens voet schieten) en bij de inzet van afstand van Sadek, die de inleiding tot 1-0 vormde in de 41ste minuut. Willem II begon overrompelend, maar werd uit zijn spel gehaald door enkele dubieuze beslissingen van scheidsrechter Geurts. die om onduidelijke redenen een derde Tilburgse treffer yan Schutter af- J keurde. Cambuur kwam terug, maar de laatste 20 minuten waren toch weer J voor Willem II. In de allerlaatste wedstrijd (de UEFA start volgend seizoen met een toernooi voor landenteams onder de 21 jaar, waaraan Nederland overigens niet zal meedoen) is jong-Oranje er bijna niet in geslaagd het „ijzeren verdedigingsgior- dijn” van de opponent te doorboren. Nederland stortte zich na het eerste fluitsignaal van de Zwitserse arbiter Rachne ogenblikkelijk met een grenze loos enthousiasme in de aanval, maar liet fantasie en inventiviteit in de kleed kamer achter. Voortdurend werd het hoofd van de lange Dick Nanninga gezocht, maar voorstopper Sarniisian gaf de Roda JC- spits geen schijn van kans. Bovendien speelde bij jong-Rusland Davio Kipiani een uitgekookte partij voetbal en groeide met Wim Meutstege van Sparta uit tot de beste speler van het veld. Kipiani ontregslde de simpele aanvalspatronen van jong-Oranje met speels gemak. De 8500 toeschouwers in Kerkrade moeten zich dan ook heel wat anders ‘WNT HAARLEM. De kans is groot dat Haarlem in de ere-divisie de beschikking krijgt over AZ-middenvelder Joop Wild- bret. Haarlem zelf is rond met deze voetballer. Het probleem vormt alleen AZ. Haarlem-trainer Barry Hughes heeft geprobeerd om Cees de Vries en Joop Wildbret bij AZ te ruilen voor John Metgod. Bovendien vroeg Hughes nog een half miljoen gulden toe. Het gevolg was dat de Haarlem-trainer een minuut later weer buiten stond. HELMOND SPORT-FORTUNA SC 0- 1 (0-0) 87 Bohnen 0-1, Scheidsrechter Thomas. 1000 toeschouwers. Een lauwe partij voetbal, waarin For tuna door een fout in de Heknondse defensie een fortuinlijke zege behaalde. De meeste toeschouwers hebben die treffer echter niet meer gezien. .(Van onze sportredactie) DEN HAAG. De laatste competitie wedstrijd in de eerste divisie kende geen verrassingen meer, omdat alle beslissin gen reeds waren gevallen. De ploegen, die nog in de nacompetitie tegen elkaar moeten uitkomen, spaarden zich duide lijk voor het grote werk. Dat bleek in de woensdagavond al gespeelde wed strijd Wageningen-Vitesse, die het mees te weg had van een vriendschappelijke oefenpartij. Bang voor blessures ontwe ken de meeste spelers de persoonlijke duels en ook met de energie werd ui terst economisch omgesprongen. Met de einduitslag van 1-1 kon iedereen wel vrede hebben. HEERENVEEN-FC DORDRECHT 0-0. Scheidsrechter Oetelmans, 2000 toe- schouwers. Een wedstrijd, die het aankijken nau welijks waard was. Dordrecht beperkte zich tot verdedigen en dat vond het ih vakantiestemming verkerende Heeren veen best. schoten van Jan van Deinsen en Hugo Hovenkamp nog enige hoop op een vroeg doelpunt, dat de spelers moed moest geven voor een succesvolle ein dafrekening. Naarmate de goals echter uitbleven, werd het spel van jong-Oran- FC Groningen—Volendam 6-1, FC Den BoschSC Amersfoort 1-1, Helmond Sport—Fortuna SC 0-1, Heerenveen—FC Dordrecht 0-0, WageningenVitesse 1-1. Willem II—SC Cambuur 3-2, FC Vlaar- dingen—Heracles 2-0, FC VW—Veen dam 1-1, Haarlem—SW 4-0. Haarlem kampioen, SC Fortuna, Wa geningen, FC VW en Vitesse periode kampioen. Piet van den Berg (links in duel met een SVV’er) nam gisteren het eerste doelpunt voor zijn rekening. Gelijkopgaande wedstrijd, VW zich duidelijk spaarde voor de nacompetitie. Veendam kreeg na de rust de beste kansen op de Vercoulen (VW) kreeg een boeking. Opstellingen: Haarlem: Dortmundt; Wentink, Fransz, Peijs, Nijssel, Hessling, Kleton, De Kip (in de 53ste minuut vervangen door Peter Groen wegens een kuitblessure)Sadek, v.d. Berg en De Geer. SVV: Bouwmeester; Van Dijk, Steenbergen, Meerhof en Den Tuinder: Jeup, Goudriaan, Zoetmulder (Mulder); Van Es (Kreft), Molen dijk. Pavlovle. Scheidsrechter: Van Ooijen, 1500 toeschouwers. Het heen en weer getrap voor het Schiedamse doel werd besloten met een doeltreffend schot van Piet v. d. Berg. Voordat de topscorer zijn 25ste goal afleverde zou een van de Haarlemmers de bal echter met de hand hebben gespeeld. Reden voor SW om massaal te protesteren bij Van Ooijen. Het enige wat werd bereikt was een gele kaart voor Zoetmulder „wegens vastpakken van de scheidsrechter en het maken van opmerkingen”. Voor het .goed gestarte SW was dat het begin van het einde. Het einde kwam toen Jeup. die kort voor rust eveneens het geel gepresen teerd had gekregen („wegens het duwen van een tegenstander”) de bal in de 70ste minuut in het strafschopgebied te gen zijn hand liet komen. Andermaal omringd door protesterende SW-spelers Uitslagen van lotto nr 21: Aantal deelnemers: 840.645, bruto-inleg: ƒ3.348.206, prijzenbedrag.’ 1.590.398. Ie prijs: Geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat l/5e deel naar de le prijs van zondag 30 mei, het overige 4/5e deel wordt in geilijke delen verdeeld over de 2e t.m. de 5e prijs. 2e prijs: 1 winnaar die bruto 270.367 ontvangt, 3e prijs: 115 winna ars, die elk bruto ƒ3042 ontvangen, 4e prijs: 7674 win naars, die elk per kolom 55 ontvangen, 5e prijs: 12.111 winnaars, die elk per kolom 35 ontvangen. gen Volendam flink uitgehaald. Na de snelle 2-0-voorsprong geloofden de Gro- .i. ningers het aanvankelijk wel, maar na- dat Volendam een tegendoelpunt had gescoord, 'stelde de thuisclub orde op -rij, zaken. FC WV-VEENDAM 1-1 (1-0). 16 DE Klerk 1-0, 56 Vlietstra 1-1. Scheidsrech- ter Bakker. 3000 toeschouwers. waarin -Jf voor de overwinning. FC DEN BOSCH-SC AMERSFOORT 1-1 (0-1). 34 Niehof 0-1. 70 Van Gelder 1-1. Scheidsrechter Van Dijken. 1500 toeschouwers. Een defensief spelend Amersfoort “'s heeft de voor rust verkregen voorsprong lang kunnen vasthouden. De onproduk- tieve Bossche aanval had ook nu weer te veel kansen nodig om te kunnen scoren. HAARLEM Met de finish in zicht slaagden Jan Fransz en Beer Wentink toch nog in hun opzet om via het scoren van een doelpunt nadrukkelijk hun naam te verbinden aan hun laatste duel voor Haarlem. De twee verdedigers, die zich In hun jacht naar persoonlijk succes een groot deel van de wedstrijd als ex tra aanvallers ontpopten, zorgden er in de 78ste (Fransz) en 87ste X'I minuut (Wentink) voor dat het in de eerste divisie als laatste gefinishte SVV met een te geflatteerde nederlaag werd gccon- fronteerd: 4-0. De Schiedammers kregen daarmee duidelijk te weinig. Lange tijd deden ze nauwelijks voor de kampioenen onder en leken zij met veel inzet te willen bewijzen dat zij in het af gelopen seizoen ten onrechte onderaan zjjn beland. Een positie, die nog in gevaar kan komen wanneer het in een nieuw prof avontuur geïnteresseerde Limburgia de amateurtitel in de wacht KERKRADE. Door in de halve finale met slechts 1-0 van jong-Rusland te winnen is jong-Oranje woensdaga vond in Kerkrade uitgeschakeld voor de Europacup voor landenteams onder de 23 jaar. De Russen wonnen het eerste duel in Moskou met 3-0. Het enige doelpunt dat Bert van Marwijk in de 52ste minuut uit een vrije schop scoorde kwam te laat om de massaal verdedi gende Russen van een finaleplaats te kunnen afhouden- In dat geval zou SVV definitief te licht kunnen worden bevonden voor het betaald voetbal. Toch is er van angst om te degraderen naar de amateurs geen sprake. Secretaris Cor de Vries: „SVV weigert te degraderen. Er ligt een kort geding klaar, maar we moeten eerst weten wat de KNVB van plan is. Zater dag vergadert de sectie betaald voetbal, wellicht weten we dan meer. Vorig jaar is er op 27 juni een circulaire naar de clubs gegaan, waarin stond dat de door- stromingsregeling van toepassing zou zijn. Nadere details zijn nooit verstrekt, ook niet in het officieel orgaan van de KNVB”. SVV zal zich dan ook „nor maal” voorbereiden op de nieuwe com petitie, nieuwe spelers aantrekken (ge zien de koopkracht waarschijnlijk uits luitend amateurs; Dutina van RVC is b.v. al ingelijfd) en contracten met de huidige spelers indien gewenst verlen gen, omdat trainer Leo Halkes „niet van plan is om straks alleen met de doelpa- WILLEM II-SC CAMBUUR 3-2 (2-1)1 12 Van Rooy (strafschop) 1-0, 20 Van Rooy 2-0, 21 De Haan (strafschop) 2-1, 70 De Groot 2-2, 73 Polderman 3-2. Scheidsrechter Veurts, 1200 toeschou wers- FC VLAARDINGEN-HERACLES 2-0 (1-0) 20 Swanbom 1-0, 75 Stans 2-0. Scheidsrechter Beukman.’ 1500 toeschou wers. Verdiende Vlaardingse zege, die hoger had kunnen uitvallen als de schutters J van de thuisclub koelbloediger te werf waren gegaan. Robbemond (Vlaardin- gen), die zijn laatste wedstrijd speelde, miste in de eerste helft nog een straf schop.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 33