Umuiden Automobilisten met drank op geverbaliseerd Het haasje op school 3 J K ELS Bf ENNEME Oslo Stringband is twee dagen gast van Leger des Heils in 1PK1B Jersey vrije-tijds pakken j Band luistert feest in vishallen op Carillonklanken verloren al opgevrolijkt Schoolplein door ouders Hondepenningen worden vaak V R IJ D A G 28 IJMOND MEI 1976 BEVERWIJK Kennemer Theater I Kennemer Theater II Stadsschouwburg Luxor C Tel. 02550-15389 MH t IJMUIDEN-VELSEN City Theater i Tips redactie: Ko van Leeuwen I I Films bdfe 1, e (ADVERTENTIE) heeft het F ft-M^U. - I Blij met een speelplaats vol spelletjes zijn de kinderen van de Ir. Krygerschool in Velsen-Noord. Lange Nieuwstraat/hoek Marktplein - Tel. 12348 Umuiden. diverse kleuren ook grote maten 1 1 2 t I T j De vijftig leden tellende Oslo Stringband uit Noorwegen, die eind volgende week op bezoek is in Umuiden. VELSEN. Aan vijf automobilisten is donderdag een rijverbod opgelegd of werd proces-verbaal opgemaakt. alleen maar moedermelk. Geen pro bleem, want op de school is altijd een blik melkpoeder aanwezig vanwege de hamsters die ook wel eens jongen. Heit haasje is nu de lieveling van de vierde klas geworden. Maar als het eenmaal groot genoeg is wil meester Leewens het toch weer in de vrije natuur laten lopen. toch aardig wat bereiken, dachten we zo”- i; it Herenmode unie MET „Rats, kuch en blauwe bonen” wordt de mabinieevoorstelling van zondag gevuld. Deze productie, die wordt aange- konidigd als ware het een lachfilm, speelt tijdens de Tweede Wereldoorlog in Italië- Bekende spelers uit de film zijn Rita Pavone (Bekend als zangeres) en Terence Hill. VELSEN. Het programma dat door beiaardier H. de Ligt zaterdag van 16.00 - 17.00 uur op het stadhuiscarillon van Velsen ten gehore zal worden gebracht luidt als volgt: 1. Preludium III, M. van den Gheijn, 2. Sweelinck fantasie, Albert de Klerk, 3. Serband, Gisbert van Steen- wick, 4. 3 Nederlandse volksliedjes, (bew. H. de Ligt), 5. Suite archaïque, Geo Clement, 6. 2e Sonatine, Sjef van Balkom, 7, a. Wals, Joh. Worp, b. Pizzi- cati uit het ballet „Sylvia”, L. Delibes, c. Ave Maria, Fr. Schubert, 8. Praeludium quasi una fantasia, Jef yan Hoof. „Het is nu zo’n leuke school gewor den”, zegt mevrouw De Boer - ook lid van de oudercommissie - over de Ir. Krijgerschool. als zij ons er over opbelt, „U moet daar maar eens gaan kijken-” UMUIDEN. Het IJmuider Heilsle ger krijgt eind volgende week bezoek van de Oslo-Stringband, een band van het Heilsleger uit Noorwegens hoofdstad Oslo. De groep van zo’n vijftig heilssol daten komt vrijdag 4 juni in Umuiden aan en wordt om elf uur door Burge meester en Wethouders op het stadhuis ontvangen. Het hoogtepunt van het bezoek van de Noorse heilsoldaten vormt ongetwijfeld de opluistering van het grote feest, dat de visserij op zaterdag 5 juni houdt in de Vishallen. ’s Middags om een uur zal de OsloStringband een uur lang met zang en muziek in Vishal E optreden om zo de feestelijkheden rond het eeuwfeest van IJmuiden en het Noordzeekanaal nog eens extra te onderstrepen. Diezelf de middag om drie uur vertrekt de groep naar Amsterdam om later weer naar Oslo terug te keren. Inmiddels hebben die jongens zich gemeld. Het zijn Rob van Opbergen en Leendert van Breughel, oud-leer- lingen van de Ossendorpschool in IJ muiden. Met evenveel dierenliefde als de kinderen Haaster betonen, werden ook de andere twee haasjes behan deld. Leendert nam ze mee naar zijn oude school, waar hij nog regelmatig komt omdat hij daar duiven heeft zitten. En meester Leewens van de vierde klas ontving ze gastvrij. He laas ging één van de twee haasjes toch dood, maar het andere ziet er monter uit en eet nu al groenvoer en peentjes. Voor twee automobilisten bleef het bij het rijverbod, maar drie heren moesten een bloedproef ondergaan en kregen proces-verbaal. „De kinderen vonden het hier maar een saaie school. Er gebeurt nooit wat, zeiden ze. Dat zeggen ze natuur lijk wel gauw, maar ze hadden toch niet helemaal ongelijk. Het is hier een oud gebouw, wat grauw en grijs en dan moet je daar iets aan doen. Er moet wat kleur in gebracht wor den. Dat gaat natuurlijk niet ineens, maar stukje bij beetje kunnen we Dat zeggen Joke van Vliet en Catty van. Wonderen, twee leerkrachten van de Ir. L. P. Krijgerschool in Velsen- Noord. Sinds ruim een week gedraagt de jeugd rond die school zich sprin geriger dan voorheen, want op de speelplaatsen voor en achter het schoolgebouw zijn met witte en ge kleurde verf allerlei spelletjes op de tegels aangebracht. Nu kunnen de leerlingen van de Ir. Krijgerschool zich daar naar hartelust uitleven. Er staan prachtige hinkelbaen op ge schlldord. Ook het spel „ik verklaar de oorlog is er bij en al klinkt dat weinig vredelievend, het is toch erg -in trek an de ruzie valt mee. Dan kunnen de kinderen boompje verwis selen en het mankeren van bomen is opgelost door als vervangende maat regel enige tegels wit te schilderen. „Geen vuiltje aan de lucht” (Pas de probleme) staat tot en met zondag op het programma van de schouwburg. Het is een Franse film, met ondermeer Ber nard Menez in een van de hoofdrollen, over vele dwaze avonturen over een in een auto Verstopt lijk waar iedereen achteraan jaagt waar uiteraard weer allerlei gevolgen uit voorkomen. Speedy Gonzales verschijnt ook weer aan het firmament. Op zondagmiddag namelijk wordt „De wilde avonturen van Speedy Gonzales” vertoond. De band zal in Velsen enkele concer ten geven. Waarschijnlijk zal het eerste concert al diezelfde vrijdag plaatshebben ’s middags om twee uur in het Provinci aal Ziekenhuis te Santpoort. In ieder geval zal er die vrijdagavond i n de Petrakerk te Umuiden een grootse fees telijke bijeenkomst zijn, waaraan niet alleen de Oslo Stringband meewerkt, maar ook de muziekkorpsen van het Leger des Heils van Umuiden en Bever wijk hun bijdrage leveren. Deze avond is speciaal bedoeld voor de mensen van boven de zestig jaar en kaarten zijn bij het Leger des Heils in Umuiden aan te vragen. De avond, die in het kader van de viering van „100 jaar Noordzeeka- naal” wordt aangeboden, begint om half acht. Toen de haasjes op school binnen kwamen kregen ze de eerste tijd De jonge haas is overigens niet het enige dier dat de IJmuidense school opvrolijkt. „Nee hoor, we hebben een hele menagerie”, vertelt de heer Leewens. En dan noemen de kinderen ze op: Een papegaai, een konijn, par kiet, vissen, duiven, muizen, woestijn- ratten, een schildpad, cavia’s. In de eerste klas vliegt een duif in alle vrijheid rond en dan is er nog een grote bak waarin alle leven verenigd is dat zich in een echte poldersloot kan bevinden. r Voor het eerst in de Umond is in Luxor „De premiejager”, waarin Jean- Paul Belmondo opnieuw het bekende stuntwerk levert. Nog niet zo lan/g gele- Volgend jaar willen de leerkachten meer met klassiecommissies gaan werken, waardoor ouders meer bij het schoolgebeuren kunnen wonden betrokken. den ging deze Franse film in Nederland in premiere. Jean Paul Belmondo speelt Johnny Lafont, een premiejager die na jaren zelfstandig werken in dienst van de politie is getreden. In die functie moet hij de meest bijzondere en gevaarlijke klusjes opknappen die voor handen ko men. In de film is de moeilijkste op dracht de jacht op een niets ontziende rover en moordenaar die zich De Havik noemt. En zij heeft gelijk. Er hangt een prettige sfeer rond de school. De leerkrachten hebben ook het eeuw feest van het Nooirdzeekanaal aange- grepen om tijdens de handenarbeid- lessen iets leuks met de kinderen te doen. In de benedengang van de school staat nu een compleet Noord zeekanaal, met allerlei vaartuigen er in en huizen en bomen langs de kant. Weliswaar een zeer vrije interpretatie van het oorspronkelijke vaarwater, maar wel bijzonder origineel. Het is een produkt waaraan de hele school heeft meegewerkt. De klassieke „Bridge on the river Kwai”, die totaal met vierendertig inter nationale bekroningen werd ’beloond, kan nog steeds met jucoes worden ge draaid. De film is deze week te zien in het Oity Theater. Met William Holden, Alec Guiness en Jack Hawkins in de hoofdrollen worden de belevenissen van een Engels bataljon krijgsgevangenen in Japan verhaald. Dit bataljon wordt gelegerd aan de beruchte Birma-spoorweg. Hun taak is het bouwen van een brug over de rivier de Kwai. onder leiding van de Japanse kampcommandant Saito. Direct na aan komt in het kamp protesteert de Britse kolonel Nicholson (Alec Guinness) tegen het feit dat de officieren van het batal jon hetzelfde werk moeten doen als hun soldaten en daarmee uit hun functie zijn ontzet. De officieren worden naar aan leiding van dit gedrag opgesloten. Maar als niets van het werk aan de brug terecht komt door de sabotage van de soldaten en de onkunde van de Japanse leiding, wordt door de officieren amnes ty afgekondigd. Om de orde in zijn bataljon te her stellen en het moreel op te vijzelen, ziet Nicholson als enige middel het harde werken aan de brug. Hij maakt een beter bouwplan en daarmee verbetert de werksfeer en wordt voor de manschap pen het kampleven meer draaglijk ge maakt. Net als de orde is hersteld, ontsnapt uit het kamp de Amerikaanse marine man Shears (William olden- Shears bereikt Ceylon, maar keert na verloop van tijd terug naar de Kwai om met een kleine commandoploeg de in aanbouw zijnde brug over de Kwai, een van de belangrijke verbindingen in de spoorweg, te vernietigen. De sabotageactie wordt ontdekt, op het laatste moment als de trein met Japanse autoriteiten in aankomst is om de brug te openen. Nicholson ziet in gedachten „zijn mooie brug” al de lucht in Vliegen en probeert de actie te ver hinderen. Maar dat lukt net niet. Zondagmiddag wordt „Shalako” ver toond. Een avonturenfilm over een safa ri waarin sterren als Brigitte Bardot en Sean Connery meespelen. Met „De avonturen van Pietje Bell” kunnen de jongere bioscoopbezoekers zondag plezier beleven. Leerlingen van de vierde klas van de Ossendorperschool bij het jonge haasje dat door Leendert van Breughel op hun school gebracht werd. „Vier babies met erg lange oren” stond er boven een stukje over vier jonge haasjes, dat al weer anderhalve week terug in deze rubriek ver scheen. Het verhaalde van vier van de zes jonge haasjes die uit Velser- beek mee naar huis genomen zijn door Connie en Jos van Haaster uit Driehuis. Over de twee andere haas jes hadden onbekende jongens zich ontfermd. Een scène uit „Bridge on the river Kwai”, met rechts Alec Guinness als kolonel Nicholson van een bataljon Engelse krijgsgevangenen die aan de Birma spoorweg moeten werken. VELSEN. Sinds de meeste honden in de gemeente zijn ingeënt tegen hondsdolheid en daarom een penning dragen, zijn in de loop der weken bij de politie zo’n dertig a veertig verloren penningen binnengebracht. De penningen kunnen op dinsdag en vrijdag tussen half vijf en half zes op het hoofdbureau worden afgehaald. Op de normale kantooruren kan men dage lijks informatie krijgen. Als hoofdfilm deze week Kennemer „Kill mr. Shatter”, terwijl de nachtvoorstellingen ..Meisjes met geo pende lippen” in petto heeft- Een film over de lessen in sexualiteit op een gemengd internaat. Alle kinderen zijn er blij mee, maar de meeste belangstelling geniet toch het jonge haasje. Het is het enige dier dat in de weekeinden gast vrijheid bij de meester thuis geniet. Omdat je een baby nu eenmaal niet alleen laat. De Italiaanse western „The Good, the Bad and the Ugly” van regisseur Serge Leone mag zo langzamerhand wel gere kend worden tot de grotere westerns die ooit zijn geproduceerd. Met Clint East wood en Lee van Cleef, die inderdaad een zeer gemeen hoofd heeft, en de minder bekende Eli Wallach in de hoofdrollen is een strijd om een verlo ren schat opgenomen. Ale drie zitten op eigen houtje achter de schat aan en hun wegen komen in de slotscène bijeen op een kerkhofje. Daar wordt duidelijk dat slechts een man de schat zal bezitten, hetgeen betekent dat de andere twee het loodje zullen leggen. Dat in een soort van happy end het goede moet overwin nen, vergroot de levenskansen van Clint Eastwood als The Good in deze film aanzienlijk. Dit alles is tot stand gekomen doordat enkele ouders de handen in een sloegen. De heren Van Dok en Ciere namen samen met mevrouw De Boer verf en kwasten ter hand en onder de lesuren herschiepen zij het eertijds wat eentonige schoolplein in een aantrekkelijke spelletjesdomein. De ideeën daarvoor waren van Joke van Vliet en haar collega Catty mo biliseerde de ouders, die spontaan hun vrije tijd beschikbaar stelden. 2 ft TVS? s

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7