BLIJVEND ADVIESORGAAN ZONDER BEVOEGDHEDEN Meer tong dan vorig jaar gevangen P. H. KALF GAAT MET PENSIOEN Jubilarissen bij Hoogovens Vliegersbestuur treedt af na CAO-geschil Velsenaar ramt Knutsel mee verkeersbord met de krant Burgemeester Hubers draaide eerste paal Hongerstaking Leeuwenhorst eerder gestopt Vit [et op ‘W I I Damiate^ I s H gi B Damiate-medewerker sinds 1930 Kort IJmondnieuws id. Tg O IJMOND V R IJ D A G 2 8 19 76 MEI 8 PRIJZEN HOGER mantelspecialist et nta en Leuke collectie regenmantels, k waaronder dit model in polyester/ katoenen poplin. O.a. in de kleuren: zwart, raf en bisquit. Mt.: 38 t/m 46 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Op dinsdag 1 juni nemen directie en personeel van Damiate Pers, uitgeefster van onder andere Haarlems Dagblad, IJmui- der Courant en Beverwijkse Cou rant, afscheid van de heer P. H. Kalf, die op deze dag met pensioen gaat. 1 "5 opening 12-6-1976. (ADVERTENTIE) Heemskerk krijgt sportraad Wethouder mevr. J. Vervelde Raadslid Vervelde I □s echt zul- Haarlem. Er is nog geen nieuw bestuur gekozen. wen, ere n. eid ,Het is misschien wel aardig te vertel len dat in 1930 Haarlems Dagblad 17.000 abonnees had en er per week maximaal 100 pagina’s werden gedrukt” zegt hij „en dat bij het vijftigjarig bestaan in 1936 door ons zelf alle kranten moesten Geen spreekuur. Burgemeester drs. J. Reehorst en wethouder C. Ockeloen (Openbare Werken) zijn maandag 31 mei verhinderd spreekuur te houden. De leiding van de VNV berust voorlopig statutair bij de voorzitter van de leden raad, W. ter Reehorst. Haarlem: Grote Houtstraat 180, Winkelcentrum Schalkwijk. van op Haarlem. uit tot 29 p.m De Wijker- t-Noord AAK rdamstr 314427 ring toe t of keu- owroom tgave SPON- <60 mm ie 95 ct Lamel- n2. Co- mebroe- ruquius- 287907 >nd, za- iN VER- ilt u klei- om dan r aan de arleggen t meest kbedden re poten ebruike- 'stelbaar kenbed- normale klapbare matras- Wasse- laarlems ’arkeren Het nieuwe gebouw van Damiate Pers aan de Oudeweg in Haarlem, waar deze krant wordt gemaakt, wordt 12 juni 1976 geopend. WEDSTRIJD voor meisjes en jon gens van 5 tot 12 jaar. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Het georganiseerde sportoverleg in Heemskerk krijgt binnenkort wat meer gestalte door de oprichting van een sportraad, waarin de gemeente, de raad en de sportverenigingen participeren. Deze sportraad kent geen specifieke bevoegd heden en valt op dit moment nog onder de verantwoordelijkheid van de gemeente. De wethouder van sportzaken, mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar, verwachtte die bevoe.gdheden in de toekomst echter wel. „Maar dan zal de sportraad werkelijk ge dragen moeten worden door de clubs zelf”. Het voorstel van B. en W. om tot de oprichting van een sportraad over te gaan wordt in de gemeenteraadsvergadering op donderdagavond 24 juni behandeld. Aanleiding voor het stopzetten van de hongerstaking was een gesprek van rec tor J. van Boeckel met de twee leerlin gen, Paul Appelman en Theo Bakker. In dat gesprek werd duidelijk dat een actie van twee mensen te weinig zoden aan de dijk zetten om het gestelde doel (opschorting van Van Boeckels ontslag) te bereiken. Bovendien werd gevreesd dat de hongerstaking negatief zou wor den uitgelegd. Theo Bakker hierover: „Het gerucht ging alweer in Noordwij- kerhout, dat we tot onze actie zouden zijn aangezet door rector Van Boeckel”. Helemaal vergeefs is de actie van het tweetal niet geweest. Ze hebben bereikt dat er vanavond een gesprek zal plaats hebben tussen bestuurslid Alkemade en een aantal leerlingen. De heer Alkemade zal dan de argumenten nog eens uit de doeken doen die voor het ontslag van rector Van Boeckel zijn aangevoerd. functioneert al geruime tijd in Haarlem en talrijke andere gemeenten in ons land. De greep van de gemeente op het takenpakket en de bevoegdheden van de nieuwe sportraad is een bewuste keuze van de wethouder van sportzaken ge weest. In het overleg met de sectie sport van de Gemeenschapsraad en de Noord- hollandse sportraad heeft deze keuze van het college altijd centraal gestaan. TENTOONSTELLING - werk stukken van de wedstrijd in de Vishal op de Grote Markt van Over goed anderhalf jaar staat er op de plaats waar eens het welbekende hotel I Ter Burg heeft geflonkerd een flat, waarin 20 gezinnen en de Rabo-bank i een onderkomen vinden. Woensdagmor- g ge om half elf draaide burgemeester A- J. Hubers de eerste paal van de door het Beverwijkse Aannemings Bedrijf te bou wen flat (zes verdiepingen). Er gaan welgeteld 80 ter plekke geconstrueerde betonpalen de grond in. Door toepassing van het zogenoemde Fundex-systeem wordt met een boorkop een gat geboord, waarin het beton wordt gestort. Voor de Rabo-bank Beverwijk was er alle aan leiding de „eerste” paal feestelijk aan te kondigen, want de bank verhuist over anderhalf jaar naar de begane grond en de eerste verdieping van de flat. In de kelder beschikt men dan nog over een kluishal en kluis, een archief en een rijwielstalling. Totale beschikbare kan toorruimte: begane grond 700 m2 en le verdieping 640 m2. De klanten van de Rabo-bank zullen in het nieuwe hoofd kantoor geen traditionele inrichting meer aantreffen. Architect Cees den Heijer maakte de indeling zodanig, dat in de kantoren gemakkelijk te bereiken op zich zelf staande afdelingen ontstaan met een balie, waar de klant geholpen kan worden. Geen afgesloten kantoor ruimte dus, maar een bankmarkt, waar in de klant vrijelijk kan rondlopen. DEN HAAG (ANP). In de eerste vier maanden van dit jaar is aan de Nederlandse visafslagen 3.756 ton tong en 17.071 ton schol aangevoerd. De bij internationale regeling aan Nederland toegestane vangsthoeveeihede n in het kalenderjaar zijn 9.200 ton ton en 35.600 ton schol. In de sportraad nemen zeven verte genwoordigers van de sportclubs zitting, drie leden van de gemeenteraad en een lid van het college van B. en W. De sportraad zal zelf een voorzitter en een secretaris mogen kiezen. De sportraad, zoals het college die voor ogen staat, Maak van Damiate kranten (Haarlems Dagblad IJmuider- en Beverwijkse Courant) een leuk of mooi werkstuk, zoals bijvoorbeeld een schilderij, een sleutel, een paard, een boot. een. Er zijn nog wel duizepd dingen in te vullen, maar bedenk zelf eens iets. Je mag knippen, scheuren, vou- plakken, kneden, beschilde ren. en nog veel meer. Maak iets en win een prijs. IJMUIDEN. Volgende maand len bij Hoogovens twee personeelsleden hun vijftigjarig dienstjublleum vieren. Het zijn de heren C. G. Boer uit Bever wijk en A. van BurgeluitIJmuiden. Zij zijn respectievelijk werkzaam bij mate riaalvoorziening en -beheer en research- en bedrijfslaboratorium. Drie personeels leden zijn in mei veertig jaar in dienst van het bedrijf: de heer W.S.Admiraal uit Beverwijk, werkzaam bij personeel en organisatie, de heer C. J. de Groot uit IJmuiden, werkzaam bij administratie en de heer H. A. Meyjes uit Velsen- Zuid, werkzaam bij de sector plaatwal- serijen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 26-jarige inwo ner van Velsen reed in de vroege mor gen van Hemelvaartsdag met zijn auto op het kruispunt Laan der Nederlanden- Büllerlaan tegen een verkeersbord. De man, die volgens de politie alcohol had gebruikt, werd een bloedproef afgeno men. tVan een onzer verslaggevers) NOORDWIJKERHOUT. De twee leerlingen van het Noordwijkerhoutse college Leeuwenhorst die uit protest te gen het ontslag van hun rector in hon gerstaking waren gegaan, hebben hun actie voortijdig gestaakt. Het was de bedoeling dat het tweetal de hongersta king tot en met vrijdag zou volhouden, maar al voor Hemelvaartsdag is er een punt achter gezet. worden ingestoken omdat de omvang groter was dan de 32 bladzijden die de pers kon verwerken.” Zesendertig pagi na’s was een unicum. De heer Kalf kent als advertentie-aquisiteur (wat hij 25 jaar was) alle winkeliers in Haarlem en Heemstede. Trouwens ook bij de krant heeft hij bijna iedereen zien komen, want toen hij begon waren er tien administratieve mensen en zo’n acht journalisten. „Tot vijf jaar geleden hoef de ook niemand mij iets over het kran- tenbedrijf te vertellen, ik kende het van haver tot gort, maar ja al die nieuwe technische ontwikkelingen van de laatste jaren heb ik niet meer bijgehouden” vervolgt hij. De heer Kalf weet nog dat bij de overname van de IJmuider Cou rant alle bezorgwijken opnieuw moesten worden ingedeeld, wat een half jaar in beslag nam. Dat was in 1942. Ondanks de revolutionaire technische ontwikkelingen is er bij de advertentie acquisitie eigenlijk weinig veranderd verduidelijkt hij: „het persoonlijke ge sprek met de klant is nog steeds noodza- keiijk.” Het nieuwe Damiategebouw heeft hij nog net een paar maanden kunnen mee maken. Hij vindt het wel jammer dat men elkaar niet meer allemaal persoon lijk kent zoals voorheen. „In de Grote Houtstraat waren in het begin zelfs etages aan andere bedrijven verhuurd omdat er teveel ruimte was Met de vrije tijd die hem straks na zijn afscheid te wachten staat weet hij wel raad. „In huis is nog veel te doen en ik houd van tuinieren.” Op dinsdag 1 juni is er voor vrienden en relaties een receptie van 15.30 17 uur in kantine van de hoofdvestiging van Damiate Pers aan de Oudeweg 14, Vorig jaar was tot eind april 3.641 ton tong en 17.254 ton schol aangevoeld. De tongprijzen hebben in de eerste vier maanden van dit jaar aanzienlijk hoger gelegen dan een jaar tevoren. Dit jaar kregen de vissers aan de afslag achtereenvolgens gemiddeld 11,74., f 11,52., 11,89., en 12,23 per kilo. Vorig jaar was dat 10,63., f 9,52., 9,24 en 8,60. Wethouder Vervelde: „Ons grootste be zwaar om de sportraad een autonoom leven te laten leiden (eigen directeur, onderhoud van de velden, eigen budgete- ring) is het feit, waar we het gemeente- personeel, dat momenteel voor het on derhoud van de velden zorgt draagt, SCHIPHOL (ANP) Moeilijkheden over de vernieuwing van de CAO, waar over de vliegers tot nu toe geen over eenstemming h ebben kunnen bereiken met de directie van de KLM, hebben deze week geleid tot het aftreden van het bestuur van de VNV, de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers. met Een en ander blijkt ui!t de mededelin gen van het prodtuktschap voor vis en visprodukten. In een uiterst summier gehouden communique meldt de ledenraad van de VNV. dat president M. L. van der Stroom en vice-presidenh E. Weij hun functies hebben neergelegd. De heer Kalf die in 1971 werd be noemd tot hoofdvertegenwoordiger kwam op 15 september 1930 als jongste bediende bij Haarlems Dagblad in dienst. Aanleiding tot het aftreden is „een verschil van inzicht tussen deze twee bestuursleden enerzijds en het vertegen woordigend lichaam der VNV, de leden raad, anderzijds, over de huidige visie ten aanzien van het standpunt dat de KLM-directie inneemt bij de besprekin gen over vernieuwing van de CAO voor KLM-vliegers”. Hij was werkzaam op de afdelingen administratie, advertentie-acquisitie en abonnementen-expeditie waarvan hij in 1937 chef werd. Hij herinnert zich nog dat in de oorlog om de dag. een halve pagina krant verscheen gedrukt op een soort behangselpapier en dat er enorm veel mutaties verwerkt en ontheffingen aan gevraagd moesten worden. Voorts zullen tweeënderig personeels leden vijfentwintig jaar in dienst zijn van Hoogovens. Het zijn: A. J. van Maanen, opleidingen; H. Kostermans, re- prografische dienst; J. Slagboom, bouw kundige buitendienst; P. C. J. Visser, ovenbouwkundige dienst; A. Rengers, Mekog-projectbureau en tekenkamer IJ muiden; N. Aland, werktuigkundige dienst en J. E. Mors, walserij-west; allen uit IJmuiden. T. J. Oskam, elektrotech nische en instrumenttechnische dienst, Heerhugowaard. J. L. van Eist, warm bandwalserij 2; J. A. Hennen, hoogo vens; I. Wortel, werktuigkundige dienst; F. A. J. W. Donders, koudbandwalserij 1; IJ. Luttik, Bedrijfsadministratie; F. Snel, Cemij, allen uit Beverwijk. W. Meijer, walserij-west; F. J. Peper kamp, blokvormengieterijuit Castri- cum. L. J. Smit, materiaalvoorziening en -beheer; J. den Dikken, research- en bedrijfslaboratoria; R. F. de Mink, admi nistratie staal; C. Duin, koudbandwalse rij 1; G. Wolf, materiaalvoorziening en - beheer; allen uit Heemskerk. W. B. G. van Schagen, werktuigkundige dienst; A. P. van Bellen, Staaf- en draadwalserij T. Mulder, overnbouwkundige dienst; uit Velsen-Noord. S. J. Bol, railvervoer; uit Santpoort. N. Hollenberg, kooksfabriek 2; uit Bakkum. H. W. Rijbroek, warmbandwalserij 2; S. J. Visser, algemene dienst; P. W. Wijers, mekog-technische dienst; uit Haarlem. A. Ijzerman, blokwadserij 1; G. Reijnier- se, materiaalvoorziening; en -beheer; uit Wijk aan Zee. J. F. van Musscher, civiele dienst; uit Oudorp. moeten onderbrengen. Gaat de sportraad een eigen leven leiden, dan zal de spor traad ook het onderhoud van de velden moeten regelen. Ons streven is om de sportraad tot een blijvend adviesorgaan van de gemeente uit te bouwen en mogelijk, dat in de nabije toekomst, een verdere groei van het takenpakket en de bevoegdheden wordt toegestaan”, aldus wethouder Vervelde. De nieuwe sportraad komt in de plaats van de raadscommissie voor sportzaken en recreatie. Het onderdeel recreatie wordt gevoegd bij de commis sie cultuur. Meer dan 100 prijzen, bestaande uit schilder- en tekenartikelen zijn door Damiate Pers beschikbaar ge steld. Doe mee en breng ook op vrij dagmiddag 11 juni een kranten- knutsel naar de Vishal op de Grote Markt te Haarlem. Daar worden alle inzendingen tentoongesteld, die op zaterdag en zondag 12 en 13 juni a.s. te bezichtigen zijn. Aan het plaatje van de zeshoek met de sleutel erin, kun je in de krant zien, of er iets te lezen is over de opening van het nieuwe gebouw van Damiate Pers Let erg goed op, misschien staat er iets voor jou bij. Let er goed op, maar begin alvast met je' werkstuk. O... ben je al bezig? Goed zo. Tot ziens in de Vishal. 9

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9