E l Kleurig wandkleed Viering kerk en Actiecomité wil samenleving komen tot boycot van Outspan- sinaasappel VEILINGEN S3I Reduktiebon Atletiekjeugd DEM op dreef stand Duinwijk-mavo Vier avonden Tour de Heemj Baandert op I Hannie Schaft llel'evensverh,, - I F Alkmaar zegt neen tegen voorstel van Haarlem, Beverwijk en Amsterdam I K POLITIENIEUWS MAN BELEGT BIJEENKOMST ROND MILIEUBELASTING in Berea MMM BE VER WIJK „Het beloofde land” BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 1 JUNI DINSDAG Houding 1*0 Het verhaal van een vrouw in verzet tegen de nazi’s. Eigen gebied WW' ITon Kols fl HEEMSKERK Hannie Veilingfusie op een laag pitje (Van een onzer verslaggevers) Groningen •Leeuwarden irdam Nieuw Am; I Jsselmuiden 1 Deventer Katwijk V. VterpokJw** Veldhoven Grubbenvorst tot 1-MÖ76 irgra kon de (aktienummer 467008) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) m9* tijd wat huiverig tegenover fusievoor- stellen”. SANTPOORT In het gebouw Be rea aan de Patriciuslaan te Santpoort- Noord wordt vrijdag 4 juni om acht uur ’s avonds een bijeenkomst gehouden met als onderwerp „Het beloofde land”. Me dewerking wordt verleend door de zang groep van de Volle Evangeliegemeente, „De Korachieten”. Tmneuzen het De O is pan het de i kin; dezi out! kad IJ en tek< De tem in Ver O ove sen. ops wei H ma; de hui: op Schaft ^Zwolle X^^^Zaltbommei Drunen Grootebroek| '•Henu Blokker^jy K Avennorn j Purmerenö Directeur J. Appelman van de veiling Beverwijk: „De fusie staat op een laag pitje. Een trieste zaak en dan druk ik me nog tamelijk zwak uit”. Hij acht Alkmaar nog steeds niet fusierijp, sinds twee jaar geleden het voorstel om de veilingen Alkmaar en Noord-Scharwou de te concentreren door de leden werd afgestemd. „Sindsdien staat Alkmaar al- Tegen inlevering van deze bon krijgen lezers van Haarlems Dagblad, IJmuider Courant, Beverwijkse Courant een reduktie van ƒ2,50 bij aankoop van het boek ’’Hannie Schaft”. Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel en onze kantoren. De reduktie van ƒ2,50 geldt van 1 mei tot 1 augustus 1976. Het thema van de viering: Pinksteren, zal worden uitgewerkt in de richting van de inzet voor een nieuwe samenle ving, een verbroedering van alle mensen, steun beoogt voor Colombiaanse India- in dat verband zal aandacht worden gevraagd voor een aktie die morele steun beoogt voor Colombiaanse India nen en voor de Boycot Outspan Aktie. Voor de kinderen is er een eigen programma en op de informatietafel ligt het blad van de groep: Nalezing, en het blad van de basisgroepen en kritische gemeenten in Nederland. BEVERWIJK. De ontmoetingsgroep „Kerk en Samenleving” van de Her vormde Gemeente Beverwijk-Heemskerk komt zondag 6 juni (eerste Pinksterdag) om 11 uur ’s ochtends weer bijeen in de Vredevorstkerk aan de Laan der Neder landen. Voorganger is ds. Roel Pomp van „Evangelie en Industrie”, terwijl de dienst in muzikaal opzicht wordt geleid door pianist Harry Voren. /evenaar mel(v v 70), Al zijn materiaal verwerkte hij tot een dokumentair boek dat onder de titel ’’Hannie Schaft, het le vensverhaal van een vrouw in verzet tegen de nazi’s” vanaf 29 april in de boekhandel ligt. Voor onze abonnees geldt een speciale aanbieding! De normale prijs van het boek, met meer dan 200 bladzijden en ruim dertig authentieke fo to’s bedraagt ƒ16,50. Bij inle vering van onderstaande bon bij de boekhandel of bij onze kantoren krijgt men tot 1 au gustus 1976 ditboek voor 14,-. Ook de leden van de Beverwijkse veiling betreurden de Alkmaarse hou ding en deden toen de suggestie de hele zaak een paar maanden op te schorten en na de vakanties de fusiedraad op nieuw op te pakken. BEVERWIJK. De besprekingen tussen de besturen van de veilingen Beverwijk, Haarlem en Amsterdam over een veilingfusie z(jn een paar maanden opgeschort. In september wordt de draad weer opgenomen en hoopt men ook de veiling Alk maar te hebben overgehaald toch aan de gesprekken deel te nemen. De Alkmaarse veiling houdt zich momenteel angstvallig buiten de fusievoorbereidingen. Voorzitter A. Botman: „Het fusievoorstel van de drie partners wordt door Alkmaar niet geac- cepteeid. Wij vinden, dat een veiling midden in het produktiegebied behoort te staan". stond. Als bestuur hebben we toen de knoop doorgehakt en de drie partners laten weten het fusievoorstel niet te accepteren”. De contactavonden door ongeveer 100 leden bezocht. Voorzitter A. Botman (38 jaar) van de Alkmaarse veiling stelt hier tegenover dat Alkmaar de uitbreiding van de Be verwijkse veiling tot centrale veiling „niet de meest gunstige situatie vindt. Een veiling behoort midden in het afzet- en afvoergebied te staan. We gaan ons nu volledig op de mogelijkheden con centreren, die het eigen gebied ons bie den”. Directeur Appelman van de Bever wijkse veiling laat weten, dat de drie over een paar maanden rustig door gaan. „Met of zonder Alkmaar. Dat er iets moet gebeuren weten we nu zo langzamerhand wel. Triest dat Alkmaar de noodzaak van de fusie niet inziet. En dat, terwijl het eerste gesprek tussen de vier veilingen zo positief verliep”. met zijn onderzoek en ontdekte nieuw feiten en voorvallen, waar bij Hannie Schaft betrdkken was. De veihngbesturen van Haarlem, Be verwijk en Amsterdam waren het er over eens, dat het bestaande veilingcom plex van Beverwijk tot centrale veiling moest werden uitgebreid. Deze keuze viel bij de Alkmaarse veiling niet zo best. Temeer niet, omdat de besturen de sluiting van de overige veilingen wen sten als definitief tot uitbreiding van Beverwijk zou worden besloten. Alk maar verzette zich met hand en tand tegen deze regeling. Een belangrijk deel van de te Alkmaar aangevoerde produk- ten wordt namelijk aan de in de kaas stad en omgeving gevestigde kleinhandel verkocht. Alkmaar wilde om die reden een consumptieveiling voor de plaatselij ke detailhandel handhaven. Deze belasting wordt opgelegd door het Hoogheemraadschap voör de Uitwa terende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland. De aanslagbiljetten zijn dezer dagen de deur uitgegaan. Wie niet wil betalen of het anderszins niet met de aanslag eens is, kan vanaf 20 uur in het buurtcentrum aan de Heemskerkse Maasstraat 5 terecht. y Berlikum Minnertsc^ /iSrlingen BEVERWIJK. Op initiatief van de Kritische Gemeente IJmond en de uit de Hervormde Gemeente voortgesproten groepering .Kerk en Samenleving” is in Beverwijk het comité IJmond vrij van Outspan” opgericht. Dit comité wil ko men tot een boycot van de Outspan- sinaasappel en gaat daartoe actie voeren. Beverwijk Haarlem AmaterdarrT Haarlem, Beverwijk, Amsterdam en Alkmaar lanceerden eind februari via de Commissie Realisering Samenwerkende Veilingen in Noord-Holland de conclusie, dat de veilingen in Noord-Holland een fusie dienen aan te gaan, samengaand met een zo ver mogelijk door te voeren concentratie van de tot nu toe geschei den veilingactiviteiten. zijn „Wie weigert te komen laat duidelijk blijken geen interesse in het fusievoorstel van Amsterdam, Haarlem en Beverwijk te hebben”, deelt de heer Botman mee. HEEMSKERK. De afdeling Heems- kerk-Beverwijk van het Milieu Aktie- centrum Nederland (MAN) houdt van avond in „De Lichtboei” een informatie- en overlegavond voor at diegenen, die bezwaren hebben tegen de heffing van de mielieubelasting. GEBOREN: Linda Kuiper, Esther Petronella Jo hanna Niesten, Edith Charina Arends, Irene Palm, Audrey Akkerman, Monique Christina Wilhelmina Hoogewerf, Nico- laas Hendrikus van den Braber, Rene Luijt, Gisella Tamara Serreli. Catharina Elisabeth Huneker, Jacoba Maria van Tunen, Ronald Ponstein, Nicotine Aloisia Leget, Corine Hoekstra, Willem Rick Geursen. ONDERTROUWD: Gerardus M. Blandendaal en Petronel- la G. Diemeer, Henricus A. M. van Meegen en Leopoldina M. Schoort, Arte van Duijn en Jantina van Son, Cornells Wismeijer en Geertruida T. G. Verhoef. GEHUWD: Peter van der Veen met Clasina Cor nelia Jak geboren Smit, Petrus Cornells Johannes Mulder met Maria Tak. Gerar dus Petrus Maria van Diepen met Ca tharina Maria Breetveld, Jeffry Marque- nie met Margaretha Theresia Cornelia Beentjes, Hermanns Jacobus Adam Ve - hoef met Theodora Petronella Agatha Maria Zuurbier, Wilhelmus Matthijs Brantjes met Anna Catharina de Ve'.j, Johannes Adrianus de Wit met Janny Blokker, Petrus Johannes Remer dus de Wit met Alida. Wilhelmina Margaretha Beentjes. Op 17 april 1945 voor het einde van de oorlog werd de Haarlemse verzetstrijdster Hannie Schaft door de Duitsers in de duinen van Overveen doodgeschoten. Daar mee kwam een einde aan het le ven van een jonge vrouw, die zich tijdens de bezetting op een bijna ongelooflijke manier had ingezet voor het verzet. Verbitterd door de eerste jodenvervolging die zij tij dens haar studie in Amsterdam meemaakte, koos zij in 1943 voor de zwaarste vorm van verzet. De terreur van de bezetters kon vol gens haar het beste met hetzelfde geweld worden beantwoord. Daarom was zij in Kennemerland en de Zaanstreek niet alleen ak- tief bij het helpen van onderdui kers, het verspreiden vah distri butiebonnen en het verzamelen van spionage-inlichtingen maar liquideerde zij ook op bevel van het hoger verzet Nederlanders die met de Duitsers collaboreerden. De Duitsers maakten fel jacht op deze vrouw, die in hun dossiers werd aangeduid als ’het meisje met het rode haar’. Toen Hannie Schaft tenslotte werd opgepakt, was er geen red ding meer voor haar. In de uitgaven van Damiate Pers: o.a. Haarlems Dagblad, de Ty phoon, Beverwijkse Courant en de IJmuider Courant werd vorigjaar een speciale bijlage over Hannie Schaft gepubliceerd, waarin aan de hand van tientallen verklarin gen en interviews, haar levens verhaal werd verteld. Redakteur Ton Kors, die deze bijlage samen stelde, ging na de publikatie door Het cotnite zal op 11 juni in Heems kerk en op 12 juni in Beverwijk een intensieve informatie-campagne starten- over de situatie van de onderdrukte zwarte meerderheid in Zuid-Afrika. In middels zijn alle fruitverkopende mid denstanders in de IJmond benaderd met het vriendelijke verzoek geen Outspansi- naasappels meer in hun assortiment op te nemen. Volgens het comité hebben met name vele kleine middenstanders en enkele grootwinkelbedrijven al toegezegd aan deze oproep gehoor te zullen geven. Op. donderdag 10 juni zal in samenwerking met Sociëteit Alpha aan het Moensplein een informatie-avond worden gehouden. De actie wordt gecoördineerd door Nolly Springrorum, telefonisch bereikbaar via nummer 31049. In februari j.l. lieten de veilingbestu- ren van Amsterdam, Beverwijk en Haarlem weten geen enkele moeite met het voorstel van de Commissie te heb ben en liefst zo snel mogelijk met de uitbreiding van Beverwijk te willen be ginnen. Ook de leden van de drie veilin gen zouden achter dit voorstel staan, maar tijdens de algemene ledenvergade ring van de Coöperatieve Tuindersvere- niging voor Amsterdam en Omstreken (omzet in 1975 5,9 miljoen) bleek, dat de leden alleen over fusie wilden praten als ook Alkmaar met de concentratie instemde. Het bestuur van de Amster damse veiling kreeg toen opdracht Alk maar in de fusie-onderhandelingen te betrekken. Maandagmorgen was iedereen in de aula present om het wandkleed (1.70 bij 5 meter) te bewonderen. Het wandkleed is met grijswitte kettingen van Smyrna verdeeld in 48 kleurige vlakken. Er zijn zowel weef- als knooptechnieken in toe gepast. De materialen bestaan uit wol. sisal, linnen, naturel wol en jute. BEVERWIJK. Koud weer, een uit stekende baan en een traag wedstrijd- verloop vormden de voornaamste ken merken van het bezoek, dat de atletiek jeugd van DEM aan Heiloo bracht. On danks deze niet altijd even gunstige voorwaarden, werden er toch enkele uit stekende prestaties verricht. Zo vestigde Simon Bleeker bij het verspringen jongens D een nieud club record met 4.55 meter. Persoonlijke re cords waren er voorts voor Saska Bre- develd (kogel 9.82 meter), Gerda Idema (600 meter in 1.58 seconden) en Dick Kossen (kogelstoten 7.72 meter). De volgende prijzen werden behaald: meisjes D: Caty Bleeker (Kogel, 7.30 meter) tweede prijs. Eleen Idema (60 meter, finale 9 seconden) eerste prijs; meisjes C-1962 Marie-Jose Dam (600 meter, 1.46.6 seconden) eerste prijs; meisjes C-1963: Marleen Niesten (600 meter, 1.48.5 seconden) eerste prijs. Jongens C: Fred Dijeckse (100 meter, 12.6 seconden) vijfde prijs en versprin gen (5.34 meter) vierde prijs; Hans Handgraaf (verspringen 5.48 meter) tweede jongens B; Rene Schaapherder (1500 meter in 4.23.4 seconden) eerste prijs; Alex van der Plas (1500 meter in 4.29 seconden derde prijs. Enkele andere uitslagen waren: meis jes D, Esther Toen (60 meter in 9.7 seconden) zesde in de finale; Els Wil- lemse (600 meter in 2.12.1) vierde; He- leen Kossen kogel 6.35 meter meisjes C en Lia Bleeker, hoogspringen 1.35 meter. Opmerkelijk is zijn uitspraak, dat de leden, die indertijd fel tegen de fusie met Noord-Seharwoude waren, zich nu een warm voorstander van dat samen gaan tonen. De fusie met Haarlem, Be verwijk en Amsterdam is vrijdag j.l. tijdens de ledenvergadering nauwelijks ter sprake gekomen, vertelt de heer Botman. „We vroegen onze leden (240) naar contactavonden te komen, tijdens welke de fusieplannen zouden worden toegelicht. Heit is ons gebleken, dat er nauwelijks interesse voor Beverwijk be- Opperdeel Noord-ScnarwJude /waagt Almaar Achtentachtig jongens zijn maandaga vond op de Heemskerkse Baandert be gonnen aan de traditionele fietsvierdaag se, beter bekend als de Tour de Heems. Een plaatselijk spektakel, dat nu al weer voor de 15e maal achtereen wordt gehouden. Wethouder mevrouw Vervelde loste gisteravond het startsein. Vana vond, woensdagavond en donderdaga vond wordt er door de jongens nog fel gestreden, waarna donderdagavond om streeks half negen in café De Zon de prijzen worden uitg^reikt. Hoofdprijs? Natuurlijk een fiets. •Fijnaart •Breda Kldelbu^^ •XJ»eHe-B«Bzelinge-^ •zunderf Goes/"\«KraDDen^*- De overdracht van het wandkleed in de aula van de Duinwijk-mavo aan de Duinwijklaan aan directeur Hoekstra heeft alles te maken met de herbouw van het gebouw. De gemeente gaf in november 1973 aannemer Meijer B.V. opdracht een nieuwe Duinwijk-mavo te bouwen. Rond jaarwisseling ’74-75 trok ken leraren en leerlingen in hun gloed nieuwe onderkomen. De gemeente stelde geld beschikbaar voor de aankoop van een versierend kunstwerk. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk voortgezet onderwijs in de IJmond gaf de Bergense kunstenares mevrouw Hu bers- Scheuffier opdracht een wandkleed te maken. WestlantNoord Westund-Zuid l BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren maandag: aardbeien 90-140, andijvie 38-60, asperge 600-640, bloemkool 100-220, bospeen 130-170, kro ten 72-88 per bos, peulen 1330-1380, postelein 108-160, prei 110-270, rabarber 36-70, radijs 30-85, spinazie 20-59, sla 9- 20, spitskool 68-110, uien 125-138 per kilo, waspeen 230-240. Aanvoer 24.000 stuks sla, 54.000 kilo spinazie, 20.000 kilo andijvie, 16.000 bos bospeen, 21.600 bos rabarber. 3000 kilo prei, 600 bos radijs. Allium 20, anjers 16-55, tros anjers 160-320, anemoon 85, chrysanten 200-330, chrysanten pei stuk 45. duizendschoon 80-125. freesia 120-360, gerbera 15-23, gladiool 200-350, irissien 165-410, ixia 80- 175, lely 30-90, liatrus 200-355, margriet 135, pioenroos 650, pyrethrum 125. roos 25-66, baby roos 13r33. BEVERWIJK. In de Spaamestraat liep maandagmiddag een 15-jarige jon gen een hersenschudding op, toen hij met de fiets plotseling wilde afslaan. Een achterop komende auto jongen niet meer ontwijken. INBRAAKJE Gisteren werd een in- braakje ontdekt in een woning aan de Juliianaweg te Wijk aan Zee. Men kan nog niet meedelen wat er uit de woning is ontvreemd. De familie komt pas half juni van vakantie terug. NACHTKLUIS Onbekenden hebben vannacht geprobeerd de nachtkluis van de Rabo-bank aan de Plantage te kra ken. De ruit rondom de kluis werd stuk geslagen, maar het gat was te klein om het snode plan uit te voeren. Hllvr .vmkeveen 6^ Pijnacxer I •Bleiswijk CeBarendrecht Gonnchem v'é Zwiindrechlxn--: rund' Momenteel zijn er in Nederland 70 groente- en fruitveilingen. In 1957' wa ren er nog 137. Deze daling is ontstaan door fusies van veilingen en door ophef fingen. Voor de toekomst wordt een nog kleiner aantal veilingen wenselijk ge acht. De voordelen van grote, geconcen treerde veilingen noemt men' een regel matiger en betere prijsvorming, verla ging van bedrijfskosten en verruiming van de service aan de handel. rersum Utrecht •Bunmk Houten Wi)k bi)*Duurstede Arnher -»-T- Hel Resteren V Geldermalsen r ,en.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6