Eindelijk strijdlust in Olympia-peloton Leo van Vliet: BOEK VAN DE tweede ronde 1 Van Santen naar Twente £l o I Kopstukken in Giro hielden zich koest Borg en Ashe moeizaam in Bob Kloppenburg coach van Donar 1 „Nu liep het i eens lekker” U Stelt u prijs op een onpartijdig verzekeringsadvies? Ml Ki! zen ce! ap s- I F; Landshoff BOEK van de maand W en BEUGELS BEGELEIDER WK-PLOEG 19 76 JUNI WOENSDAG 17 SPORT Rust Opvallend 55 Walt Disney: een magische naam die de wereld veroverde. Wie was hij? Hoe werkte hij? Hoe ontstonden zijn beroemde figuren Mickey Mouse, Donald Duck, Pluto, Dumbo, de grote Boze Wolf? Hoe maakte hij zijn fantastische teken-, speel- en natuurfilms? Al deze vragen worden beant woord in het rijk geïllustreerde boek: Walt Disney - van Mickey Mouse tot Disneyland. Een kompleet overzicht van Walt Disney’s werk. Van de eerste aar zelende schets tot de werkelijkheid van Disneyland en Walt Disney World. Een J Amerikaanse bestseller I als Europese primeur. I Nu als boek van de I maand bij de boekhandel. WALT DISNEYVAN MICKEYMOUSE TOT DISNEYLAND. IN SPECIALE BOEK VAN DE MAAND OPLAGE: R3£QDAARNAF2Z5Q De aanbieding is geldig t/m 3 juli. Echter zolang de voorraad strekt. h|5 C i Onpartijdigs verzekeringsadviseurs bestaan wel degelijk. Zij treden niet op 'namens een bepaalde maatschappij’, maar zijn volkomen onafhankelijk en helpen u aan de verzekering die nodig heeft. U vindt ze waar u zo’n ronde sticker oo deur of ruit ziet. Stap er eens binnen. I S i Van Mickey Mouse tot Disney i |ïl| ZN FAVORIET JACOBS GROTE VERLIEZER I (Van onze sportredactie) Het peloton in Olympia’s Ronde op weg naar Grave. Links vooraan Rhett van Trigt, rechts vooraan (nummer 38) Leo van Vliet, de leider in het algemeen klassement. (ADVERTENTIE) Michel Jacobs; op achterstand w O meer verslagen. geen verzekeringen moet sluiten zonder onpartijdig advies vooraf) (ADVERTENTIE) Dl (Van onze sportredactie) Eddy Beugels: begeleider van profs >ven Arthur Ashe behoefde weliswaar te gen zijn landgenoot Raz Reid geen set af te geven, hij moest er wel telkens stevig tegenaan: 7-6 6-3 7-5. De Amerikaan Charlie Pasarell (32), berucht om zijn marathonpartijen, kreeg de Australiër Chris Kachel er pas onder na 5-7 4-6 7- 6 6-3 6-3. In de vierde set kregen beide spelers last van kramp, maar uiteinde lijk bleek Pasarell toch over de meeste reserves te beschikken. oorts met Paul ■a b r 198,- 125,- 125,- 110,- 125,- 130,- 115,- 125,- 122,50 125,- 90,- ce! 3 9 Het hoofdbestuur van de KNWU (Koninklijke Nederlandse Wielren Unie) heeft, na het horen van de sportcommis- sie, besloten Eddy Beugels dit jaar aan te wijzen als begeleider van de beroeps renners voor en tijdens de wereldkampi oenschappen in Italië. De KNWU heeft ook overleg gepleegd met Jan Janssen, die vorig jaar deze taak verrichtte, over een eventuele nieuwe aanwfljzing- Het bestuur heeft echter gemeend Beugels (lid van de sportcommissie) te moeten aanwijzen, vooral gezien de vele contac ten, die hij heeft op het bestuurlijke vlak. De renners deden het tamelijk rustig aan met het oog op de zware etappe (■vier cols) die hen vandaag wacht. Fon- tanelli begon tien kilometer voor de •eindstreep aa een solo. Hij werd slechts gevolgd door Francioni. Het peloton deed geen enkele moeite de beide, voor het algemeen klassement ongevaarlijke Vluchters te achterhalen. wen, Peter Matousek, Bas v. Lamoen en Kees van der Wereld. Jacobs probeerde achtervolging de vergissing te herstellen, maar het bleek onbegonnen werk. Ja cobs: „Toen het verschil opliep tot een minuut, wist ik dat het gebeurd was. Op dat moment verspeelde ik mijn kansen op de overwinning.” ENSCHEDE (ANP). FC Twente en Ajax zijn tot een akoord gekomen over een transfer van de 21-jarige Henk van Santen, die het afgelopen seizoen geen vaste plaats in de Amsterdamse hoofd macht heeft kunnen veroveren. GRAVE Het heeft lang geduurd voor de kerngroep van favorieten in Olympia’s Ronde elkaar wilde vinden in een gezamenlijke actie, maar toen het uiteindeljjk dan tóch gebeurde, was het meteen flink raak ook: er sneuvelden twee belangrijke kan didaten voor de eindzege. In het stuk tussen Bladel en Grave, waar ogenschijnlijk 130 rustige wielerkilometers waren uitgezet, verspeelden Michel Jacobs en Adri van Houwelingen hun kansen toen het waaierende peloton brak. Waar Olympia’s Ronde een rustig dagje leek te gaan beleven omdat het circuit er vriendeljjk bij lag en de afstand met 130 kilometer tot een van de kortste in het schema behoorde, gedroegen de beteren uit het algemeen klassement zich conform hun houding van de af gelopen dagen: precies niet zoals werd verwacht. De uitslag: 1. Fontanelli (It.) 215 kilo meter in 6 uur 37 minuten en 29 secon den; 2. Francioni (It.) op 15 sec; 3. Moser (It-) op 2.10, 4- De Vlaeminck (B) z.t., 5. de Witte (B) z.t.. Algemeen klassement: 1. Gimondi (It) 65.25.44 2. De Muynck (B) op 44 sec.; 3. Moser (It.) op 52 sec; 4- De Vlaeminck (B) op 54 sec; 5. Merckx (B) op 104; 6. Panfizza (It.) op 1.12. 9 De Pool Ryszard Szurkowski heeft De 19-jarige Borg maakte tegen de acht maanden jongere Fransman Domi nique Bedel slechts zeven punten in de eerste set, maar dat was niet genoeg om ook maar een game te kunnen bemach tigen: 0-6. Borg herinnerde zich juist op tijd dat hij nog nooit van een jongere speler verloren had en sloeg in de twee de set met dezelfde cijfers terug. Hoewel Bedel nog goed partij bood gaf de Zweed geen kansen meer weg: 6-4 7-5. „Ik maakte me geen zorgen”, zei Borg later, „hoewel ik moet toegeven dat mijn tegenstander goed speelde. Het is nu eenmaal altijd moeilijk de eerste partij van een toernooi goed door te komen”. GRONINGEN (ANP). De Groningse basketbalclub Nationale Nederlanden Donar heeft voor het seizoen 1976-1977 Bob Kloppenburg als coach aangetrok ken. Kloppenburg volgt Ron Mulder op. Hij was 17 jaar hoofdcoach van de United States University in San Diego (Californië) en heeft verscheidene boe ken over basketbal geschreven. Behalve dat het algemeen klassement er een stuk overzichteflijker op werd door die met zoveel minuten gehonoreer de ontsnapping van de groep van acht tien, die welgeteld 4 minuten en 54 seconden voorsprong boekte, kwam er ook wat meer duidelijkheid binnen Her man Krott's Amstelploeg. Met het weg vallen van Adri van Houwelingen bij de eersten in de rangschikking, werd het aantal kanshebbers binnen de ploeg ge reduceerd tot drie: Van Vliet, Hassank en Ter Harmsel. Van dit stel heeft Krott gisteren de tweede etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. Hij leg de de 117 kilometer van Swindon naar Malvern af in 2 uur 56 minuten en 54 seconden. Szurkowski versloeg in de eindsprint de Brit Bill Nickson en de Tsjech Jiri Bartolslic. De Brit lan Hal lam behoudt de leiding in het algemeen klassement. Hij heeft een voorsprong van een seconde op de Pool Brzezny. Johan van der Meer was met een vijfde plaats de beste Nederlander. In het alge meen klassement is de Limburger Doh- men de beste Nederlander; hij heeft een achterstand van tien seconden. (publikatie van Delta-Lloyd, die vindt dat u L. 2^. k A Uitslag vijfde etappe (Bladel naar Grave over 131 km): 1. Egbert Koersen (Bat) 2 uur 41 min. 2 sec., (met bon. 2.40,47), 2. Leo van Vliet (Ams) op 2 sec. (met bon. 2.40,54), 3 Fons van Katwijk (Sok) z.t. (met bon. 2.40,59), 4. Rhett van Trigt (MIe) z.t., 5. Arle Hasslnk (Ams) z.t., 6. Gerrle van Gerwen (Erp) z.t., 7. Jan Bakker (Ket) z.t., 8. Frits Schür (Ket) z.t., 9. Bas van Lammen (Bat) z.t., 10. Ton ter Harmsel (Ams) z.t. PARIJS (Reuter-AFP-UPI). De Zweed Björn Borg en de Amerikaan Arthur Ashe, respectievelijk als eerste en derde geplaatst, hebben gisteren in Parijs met moeite hun partij voor de eerste ronde van het tennistoernooi om de open Franse kampioenschappen ge wonnen. coup van Pirard opvallende de ananje-truidrager aangewezen als kopman, ofschoon dat eerst niet zijn bedoeling was. Dat de favorieten in de kopgroep plot seling wel bereid waren voor elkaar werk op te knappen en derhalve het tempo op te jagen tot een voor het peloton ongrijpbare snelheid, lag voor de hand- Met Michel Jacobs immers kon een van de gevaarlijkste concurrenten geloosd worden. Als tijdritspecialist hij beheerst dit onderdeel het best van alle deelnemers vormde hij die groot ste bedreiging met een race tegen de klok aan het eind van de Ronde in Nibbixwoud in het vooruitzicht. De nu In alle klassementen (algemene rang schikking, puntenklassement en combi ne) leidende Leo van Vliet: „Iedereen was tevreden met de samenstelling van die kopgroep. Dat Jacobs er niet bij zat, kwam ons allemaal natuurlijk goed uit- Het heeft wat dat betreft alle dagen tegen gezeten. Nu liep het eens lekker.” Dit nu eens in de prettige zin verras sende optreden bracht meteen grote ver anderingen, want in Grave waar Eg bert Koersen uit Emmeloord met zijn etappezege ook al voor een surprise zorgde bleek de lange rij van renners die elkaar beloerden in een.seccndenspel danig gedund- Michel Jacobs en Adri van Houwelingen voerden met een ach terstand van bijna vijf minuten een rennersveld aan, dat het niet had kun nen bolwerken tegen een kopgroep van 18, welke situatie ertoe leidde dat in het algemeen klassement (met nog steeds Leo van Vliet aan de leiding) slechts acht renners overbleven die op minder dan een minuut van elkaar staan en vijf die een achterstand hebben van een tot twee minuten, waarmee de hoofdmacht die om de eerste prijs dingt werd gere duceerd tot dertien renners. Deze opzienbarende ontwikkeling was te danken geweest aan Amstel-rijder Frits Pirard, die in de val van de concurrenten voor zijn ploeggenoot-lei- der Leo van Vliet, echter tegen wil en dank teamgenoot Adri van Houwelingen meetrok. Pirard liet, toen het eerste deel van het peloton in waaiervorm over de Brabantse wegen trok, een gat vallen op het moment dat hij Michel Jacobs en de nummer twee uit het algemeen klasse ment, Toon van der Steen, achter zich wist. Pirard: „Dat was de opdracht. Hil- brink of ik moesten zoiets proberen te versieren. Ik had er geen erg in dat Van Houwelingen ook de dupe zou worden. Maar tja, dan had-ie maar van voren moeten rijden.” De op deze wijze gevonniste Van Hou welingen: „Dat waaier-rijden ligt me eenmaal niet. Ik ben op deze manier al Van Santen, die voor Jong Oranje uitkwam en momenteel deel uitmaakt van het Nederlands militair elftal, is de vijfde aankoop van FC Twente voor het komende seizoen. Eerder werden Sip Bloemberg (RWDM), Henk de Raaf (Emmen) en de jeugdige Noren Thoren- sen en Sundby gecontracteerd, werd een verbintenis aangegaan vier spelers van het C-elftal: Krabbe, Ron van Oostrom, Marcel Klie- verik en Rob Poel (UEFA-jeugd-inter- nationail). De coup van Pirard maakt tot de meest opvallende verliezer de sterke Limburger Michel Jacobs, die bleef han gen toen 18 renners zich verzamelden in een beslissende kopgroep: Jan Bakker, Albert Scheffer, Theo Hogervorst, Vlas- timil Moravec, Leo van Vliet, Fons van Katwijk, Egbert Koersen, Piet Kuys, Rhett van Trigt, Henk Lubberding, Frits Schür, Piet van der Kruys, Arie Has- sink, Ton ter Harmsel, Gerrie van Ger- PORETTA TERME. De Italiaan Sigfrido Fontanelli heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Italië, van Gabbice Mare naar Poretta Terme over een afstand van 215 kilometer, gewon nen- Fontanelli had een voorsprong van vijftien seconden op zijn landgenoot Wilmo Francioni. De sprint van het peloton werd gewonnen door Francesco Moser. De hoofdmacht had een achter stand van twee minuten en tien secmn- den op Fontanelli. De Italiaan Felice Gimondi behoudt de rose leiderstrui. 9 De Tilburgse wielrenner Wil van Helvoirt heeft een tweejarig contract getekend bij Frisol. Van Helvoirt was oorspronkelijk geselecteerd voor de Olympische baanselectie maar vond Zichzelf na overwinningen' in de Ster van Bladel en de Ronde van Twente (bovendien werd hiij twaalfde in War- schau-Berlijn-Praag) beter op zij plaats i de wegselectie- Dat gaf aanleiding tot enig misverstand. Van Helvoirt heeft door zijn beslissing prof te worden zelf de knoop doorgehakt. Voorlopig staat op zijn pngiramma: de Rnde van Zwitser land (9-18 juni) de Ronde van Nederland (24-29 augustus) en de Ronde van Cata- lonie (8-15 september). i A Krott. „Ik ben er eigenlijk niet voor, maar het bleek in et belang van de rust binnen de ploeg beter om dat nu wel te doen.” Overigens tast die beslis sing de mogelijkheden van Hassink en Ter Harmsel niet aan. Krott: „Zij hou den het recht op het rijden voor hun eigen kansen.” Arie Hassink: „Ter Harmsel en ik zijn beschermde renners. Dat Van Vliet kopman is, betekent voor onze onderlinge verhoudingen weinig. We hebben af gesproken dat we niet tegen elkaar rijden. We zullen elkaar niet dwars zitten PETER HEERKENS. Algemeen klassement: 1. Leo van Vliet (Ams) 17 uur 36 mln. 33 sec., 2 Jan Bakker (Ket) op 19 sec., 3. Albert Schetter (Ket) op Z8 sec., 4. Petr Matousek (Tsj) z.t., 5. Gerrie van Gerwen (Erp) op 45 sec., 6. Arie Hassink (Ams) op 48 sec., 7. Fons van Katwijk (Sok) op 53 sec.. 8. Frlfs Schür (Ket) op 58 sec., 9. Ton ter Harmsel (Ams) op 1.05; 10. Henk Lübberdinkx (Erp) op 1.1». Pantenklassement: 1. Leo van Vliet 99 pun ten, 2. Gerrie van Gerwen 77 pnt., 3. Aria Hassink 69 pnt., 4 .Fons van Katwijk 68 pnt., 5. Jan Bakker 65 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. Van Erp 52.67,21; 2. Amstel 52.58,04 3. Ketting 52.59,25: 4. Batavus 53.02,56 5. Tsjecho-Slowakije öü.ó*,öy2. 19 1,

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17