Vier titels op het spel op Sloten-baan STREKSPORT Klapstuk van cricketseizoen DWT overtuigt in zwemstrijd Supporters huldigden Haarlem gratis kaasltaart 3 dlOgi» [BUITENSPEL EEN UNIEKE KANS” „HOOFDDORP MIST gaat beginnen Goede prestatie Van Deudekom 1 o w H® TELEFOON- BEANTWOORDERS verkoop-verhuur I ll o kO Wil VOLGENDE WEEK: IN BETAALD VOETBAL: •U. „Dick Trim” wil Fanny Blankers-Koenhal 2 JUNI WOENSDAG 19 76 20 21 SPORT dingier kantoorcentrum Franse Emmenthaler, 500 gram, slechts 4,95 /Tromp kaas' specialiteit Scheidsrechter Klint begint (Van onze sportredactie) gewoon opnieuw De beste amateurrenners die Neder- ADVERTENTIE) positieve voor =x (Van onze zwemmedewerker) (ADVERTENTIE) De nieuwe kaaskaart met het hele assorti ment van Tromp kaas is uit! 245 Soorten, in gedeeld naar land, herkomst, vetgehalte, smaak, enz. Reuze handig in het gebruik. U kunt m gratis bij Tromp komen opha len! En probeer dan ook eens een van die voortreffelijke kaas jes. Haarlem: G. Cronjéstraat 87 (naast de brandweer) Santpoort-Z.: Bloemendaalsestrw. 138b Beverwijk: Winkelctr. „de bever" Voor de Haarlemse zaalvoetbalcom- petitie werden in de sporttaal te Bever wijk vijf wedstrijden gespeeld, die eer der waren uitgesteld. De resultaten: eer ste klas B: Davidson-Carillon Boys 3-3; res. eerste klas: Geldermans 2-Sport CS 3 6-3; Sport CS 2-Kennemerland 2 2-2; Fransen-Schoot 2-CBS 2 2-4; Les Routes Boys 2-Groot Assumburg 2 2-5. 34 jaar, naar F een de beverwijk breestraat 52 tel. (02510) -27741 Deze week «1 e uit- e ser ieuze 5 fr eon- an de klant, briek- 795. onza- Hout- onna- :aan) >371. 18 u. üeo- tot 18 De Nieuwvenneper, die volop sport (hij tennist in twee verenigingen, on der andere bij de HLTC Heemstede, waarvan hij voorzitter is: „Mijn con ditie is goed, op het veld zit ik overal bij”) heeft ook een cursus massage gevolgd. „Niet zozeer voor het voet bal, al is het wel gemakkelijk. Je kan zien of iemand simuleert of niet een of gr tijd gerekt wordt.” Redactie: PETER HEERKENS Tel. red.: (023) 319053, toestel 227 Ruud Klint (met dochtertje Wendy): „Mooie gelegenheid om publiciteit voor Suriname te zorgen". De pas naar het betaald voetbal gepromoveerde scheidsrechter Ruud Klint uit Nieuw Vennep heeft bij de start van het interview dat we met hem hebben één verzoek: niet te veel opsmuk, alsjeblieft, een rustige aanpak in de krant, kortom niet al te veel poespas er van maken. Hij houdt niet van publiciteit, wil het liefst maar op de achtergrond blijven en hoopt na deze kennismaking met de pers niet meer in de krant te komen: „Dat zou betekenen dat ik goed zou fluiten. Meestal komen scheidsrechters alleen maar in de krant als er rot tigheid is”. Aan het eind van het gesprek houdt Ruud zich plotseling echter niet meer aan de door hem opgestelde spelregels. De lay out van het artikel in gedachten bekijkend merkt hij enthousiast op: „Zet er maar boven dat ik de eerste Surinamer ben, die in Nederland betaald voetbal gaat fluiten”. „Omdat ik een Surinamer ben ver wacht men meteen temperament. Ik, heb het wel, maar ik ga het niet manifesteren als het niet nodig is. In de rapporten stond ook dat ik te lankmoedig ben. Dat klopt wel. Als twee spelers moeilijkheden hebben moet ik er eigenlijk op afrennen. Dat doe ik niet altijd. Ik heb nog nooit problemen gehad, laat ik het afklop pen, maar ik zou op een gegeven moment eens moeten kunnen zeggen, g.v.d., nou is het afgelopen.” In de Treslongsporthal te tlillegom werden drie wedstrijden voor de zaal- voetbalcompetitie gespeeld en daarvan waren de resultaten: res. tweede klas C: Fransen-Schoot 3-klein Zwitserland 2 3- 6; res. derde klas E: Beman 2-Barricade Boys 4 3-0; ’t Keiltje 4-’t Keiltje 3 1-1. De wedstrijd Wijk aan Duin 2-Carrousel 3 vond geen doorgang, omdat Carrousel te laat arriveerde. De woensdag staat in het teken van de series en de herkansingen sprint voor junioren. De acht rijders die de kwartfi nales bereiken komen in het avondpro gramma aan bod voor de afwikkeling van het sprintprogramma. Woensdaga vond worden ook de beslissende achter- volgings-ritten bij de amateurs verreden, terwijl de klassementswedstrijd over vijftien kilometer het sluitstuk van de tweedaagse tittels tri jf vormt. Als scheidsrechter profiteerde Klint van een trainerscursus, die hij twee jaar geleden met het behalen van het D-diploma afrondde en van zijn er varing als jeugdtrainer van SMS: „Je wet wat er in 'het veld kan gebeu ren. Je ziet bepaalde dingen aanko men. In het eerste kwartier geef ik mijn visitekaartje af. Dan fluit ik voor iedere overtreding. In die begin- Ondanks die extra kennis maakt Ruud Klint, uiteraard, net als ieder ander fouten. In het veld wil hij ze nog best toegeven ook: „Doe je dat niet en druk je je beslissingen tegen beter weten door, dan daalt je presi- ge. Ik heb het een keer gehad dat ik affloot, voor buitenspel, terwijl ie mand alleen op het doel af ging, komt er een speler van de tegenpar tij uit dat doel tevoorschijn en zegt, doe ik' ook nog mee? Ik zeg, sorry, maar ik zit er naast en geef scheidsrechtersbal. De rest van wedstrijd heb ik er niets meer over gehoord.” Het kampioenschap van de voetbal club Haarlem is ook door de suppor ters uitbundig gevierd. 325 leden van de supportersvereniging waren in Treslong in Hillegom aanwezig om trainer Barry Hughes en zijn elftal nog eens extra te huldigen. Namens de supportersvereniging bood voorzit ter Teun Dam (zie foto) trainer Barry Hughes een wekkerradio aan. Daarna volgde een koffie- en broodmaaltijd en vierden de supporters nog acht uur feest. Er was verder gelegenheid om te bowlen en te dansen, zodat iedereen zich uiteindelijk wel ver maakte. De supporters krijgen vol gend seizoen een eigen clubhuis op het Haarlem-terrein. Ook wil men een zaalvoetbalteam formeren en het reizen naar uitwedstrijden van Haar lem in de eredivisie intensiveren. fase vorm je je een beeld. Spelers, die er wat forser tegenaan zijn ge gaan observeer ik dan wat meer. Ik waarschuw ze ook. Het publiek hoeft dat niet altijd te merken. Je kan dat onopvallend doen door het te zeggen als je langs die bewuste spelers loopt.” Barry Hughes overhandigt Pieter Huyg de „Topscorertrofee”, het tast bare bewijs van het feit dat hij is uitgeroepen tot de meest verdienste lijke Haarlem-speler in het afgelopen seizoen. (Van een medewerker) IJMGND. Suomi-atleet Jan van Deudekom is tijdens een sterk bezette wedstrijd over 20 kilometer in Rhenen op de derde plaats geëindigd. Van Deu- dekom noteerde een tijd van 1 uur zeven minuten en 35 seconden, een nieuw clubrecord. Het oude record stond op naam van Jan van Acker met 1.07-49. (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Het klapstuk van het Engelse cricketseizoen, de serie van vijf testmatches tegen West-Indië, gaat be ginnen- De beide wereldteams kregen respectievelijk de vorige zomer in Enge land kent - het merendeel rijdt momen teel in Olympia’s Ronde of traint onder leiding van baancoach Frans Mahn met het oog op de Olympische Speten - komen in Amsterdam aan de start. Op de tijdrit over een kilometer staan bij voorbeeld namen als die van Rini Lang- kruis, Lou eldt en Ben ten Tije op de deelnemerslijst- Voor de achtervolging schreven o.a. in Leo van Vliet (momen teel drager van de leiderstrui in Olympi- a’s Ronde) en zijn Amstel-ploegmakkers Arie Hassink, Gerrit Mohlman en Jan Rückert, Herman Pomsteen, Peter Nieu- wenhuys, Gerrie Slot, Ron Smit uit Haarlem en de ex-kampioen op de weg, Dries („Boemerang") van Wijhe- Bij de junioren zal die huidige sprintkampioen, Sjaak Pieters uit Zwanenburg, alles in het Werk stellen zijn titel met succes te verdedigen. Vooruitblikkend naar het betaald voetbal zegt Ruud Klint: „Ik begin in feite weer van voren af aan, maar ik zal me niet tevreden stellen met eerste divisie-voetbal. Ik wil weer zo ver mogelijk komen. Het is een mooie gelegenheid om voor positieve publiciteit voor Suriname te zorgen.” Vijf nummers slechts werden er ver- zwommen in „De Crommenije” in Krommenie. De 200 meter vrije slag werd bij de jongens onder 16 jaar ge makkelijk door Jeroen Muylaert gewon nen in 2.13.3, achter Wim Mooy van KZC, die in 2.09.3 aantikte. Hetzelfde nummer bij de meisjes onder de 12 jaar leverde een leuke tijd op voor Bianca Bilderbeek van Njord’59; 2.34.6. Bij de meisjes onder de 14 jaar haalde Monique Wildschut, ook van Njord’59 zelfs de NK-limiet: 2.22.5. Zij werd eerste in haar leeftijdsgroep. Desiree Eliens (DWT) werd tweede bij de meisjes onder 16 jaar in 2.29.5. Clubgenote Carry Muy laert haalde haar eerste overwinning van de avond binnen met 2.18.2. Op de 200 meter wisselslag had de zwemster van de Nationale b-ploeg nog minder moeite met haar concurrentes, ze won in 2.35.6. Broer Jeroen zegevierde, na een gelijkopgaande strijd over de schoolslag- crack Ron Kerver. Tijden: 2.30.9 en 2.31.1. HAARLEM. De laatste test voor de kringkampioenschappen zwemmen, die over een week beginnen, leverde een overwinning op voor de DWT-familie Muylaert, die maar liefst vier eerste plaatsen en een derde plaats voor zich opeiste. De twee sterkste clubs uit de kring Noordholland, HPC en Zeemacht- Noordkop, ontbraken op het appel en nu was DWT duidelijk de sterkste club. voor sportieve historie. B. en W. voe len er zelf ook niets voor. Wethouder Dorrepaal van sportzaken heeft vori ge week in een openbare commissie vergadering van sportzaken gezegd niets voor een Fanny Blankers Koen hal te voelen. Alle betrekkelijkheid van de materie in aanmerking geno men, kan ik me toch een beetje over deze zaak opwinden, want ik vind dat een plaats als Hoofddorp op deze manier een unieke kans mist. En dat vinden velen met mij, want het aan tal positieve reacties is groot.” De argumentatie dat de naam van de hal te lang zou worden kon Dick Trim ook niet imponeren. „Vlak naast de hal ligt het Alderd van der Zwaard-zwembad, dus wat dat be treft is het precedent er al." Ruud Klint, 34 jaar, kwam als negentienjarige naar Nederland. Noodgedwongen. Tijdens het tennis sen in Suriname had de bal in plaats van het racket het oor Van Klint als doel uitgekozen. Met een kapot trom melvlies moest hij zich tot een Utrechts ziekenhuis wenden. Het voornemen was om tijdelijk in Ne derland te blijven, maar vijf opera ties droegen er toe bij dat Klint van de terugreis afzag. Twee jaar heeft hij het als voetballer nog geprobeerd, bij het Haarlemse Schoten. Een her senschudding zette hem toen als ac tief ballentrapper definitief buiten spel. Om deze tak van sport niet helemaal te laten voor wat die was, begon Ruud Klimt zich in de regels te verdiepen en meldde hij zich aan voor de scheidsrechtercursus. Na de afdeling Haarlem te hebben doorlo pen presenteerde hij zich al snel in de KNVB („Tot nu toe ben ik ieder jaar gepromoveerd”) en afgelopen za terdag arriveerde hij al bij wat door gaat voor het professionelere voetbal. Met drie andere arbiters, die de se lectieprocedure overleefd hadden. In september van het vorig jaar werden twaalf scheidsrechters geplaatst op de overgangslijst. Drie maanden later werd de helft van dat dozijn te licht bevonden en zaterdag j.l. kregen nog eens twee man te horen dat zij zich voorlopig tevreden moeten stellen met amateurvoetbal. Slechts een spel leider uit het westen werd het prof voetbal toevertrouwd, Ruud Klint, die tot zijn grote verrassing was geaccep teerd door de scheidsrechterscommis- sie. En dat terwijl de arbitrale rap porten onder meer vermeldden dat de Nieuwvenneper te rustig is. Klint: Hoewel Ruud Klint andermaal be vorderd is, is hij over zijn optreden in het afgslopen seizoen niet al te zeer tevreden: „Van september tot december ging het niet naar mijn zin. Ik vond dat ik beter kon. Vanaf december ging ik gemotiveerder het veld in toen ik zag dat ik een kans had op betaald voetbal. Ik stelde me toen als doel: die sprong moet ik maken.” land en afgelopen winter in Australië een gevoelig pak slaag van de Austra liërs. wier fastbowlers voor hun huidige tegenstanders onbespeelbaar zijn. Dat is dan ook de reden, waarom de Engelsen nu aantreden zonder openingsbatsman Dennis Amiss. Hij heeft overduidelijk bewezen snelle bowlers niet te kunnen bespelen, het geen met name voor een opemingsbat toch wel een eerste vereiste is. De meest besproken Engelse cricketer van diiit mo ment is ongetwijfeld Somerset-epeler Brian Close. Hij komt morgen op 45- jiariige leeftijd terug in test cricket na negen jaar afwezigheid. De kalende Bri an Close: „Dit is niet meer Dad’s Army maar Grandad’s Army”. Close speelde tot nu toe 19 testmatches. Het twaalftal dat voor deze eerste Test werd geselecteerd telt twee debu tanten: Middlesex speler Mike Breariy, 34 jaar oud en Roger TOlchard van Leicestershire. Laatstgenoemde is de grote concurrent van wicketkeeper Alan Knott, de spectaculaire man uit Kent die met Zijn dertig jaren al 73 testmatches achter de rug heeft. Wie van beide achter de pailen zal staan wordt pas kort voor de wedstrijd beslist. Onder aanvoe ring van Tony Greig treden verder aan: John Edrich, David Steele, Bob Wool- mer, Chris Old, John Snow, ’s werelds gevaariijkste spinbowler van dit moment Derek Underwood en Mike Hendrick. Het kunnen op Trent Bridge in Notting ham schitterende dagen worden voor de tienduizenden toeschouwers, waaronder duizenden zeer luidruchtige West-Indië- supporters. vermoedt dat „de i.ihoud van het onderslaande u niet geheel onberoerd laat’’ een .schrijven doen toekomen, waahin hij de situatie rond de naam geving Van de hal uiteenzet, „voorop gesteld dat er belangrljkere dingen in net leven zijn dan je druk te maken om de naam van een sporthal." Trim heeft inmiddels een comité van aanbeveling gevormd, waarin naast tal van sportmensen uit de Haarlemmermeer (honkballer Boude- wijn Maat, KNBSB-voorzitter Guus v.d. Heijden, atleet Ruud Wielart, zwemster Ineke Ran, wielercoach Frans Mahn. nationaal sjoelkampioe- ne Gerda Immanse, motorcoureur Piet Pecht, ex-arbiter Leo Horn en Hennie Oderwald-Mul) een aantal mensen zitting heeft dat duidelijk „partij heeft gekozen voor Fanny Blankers- Koen. Dick Trim: „De commissie die de drie namen die nu in de running zijn heeft uitgekozen heeft geen gevoel De kwalificatie-ritten voor de achter volging bij de amateurs beginnen al op 8 juni om 13.30 uur. Voor het avondpro gramma (aanvang 19.30 uur) staan de kwartfinales op het programma en te vens wordt dan de tijdrit over een kilometer afgewerkt. AMSTERDAM. Op de wielerbaan Sloten te Amsterdam zijn dinsdag 8 en woensdag 9 juni vier nationale kampi- oenstruien te verdienen: twee bij de amateurs en twee bij de junioren. Aan vankelijk zouden in Sloten alleen de amatellrs hun opwachting maken (voor de individuele achtervolging en de tijdrit over een kilometer), maar doordat Nij megen vorige week afzag' van de organi satie van twee kampioenschappen bij ds junioren (klassementswedstrijd over vijftien ronden en het sprintkampioen - schap) kreeg het Wielercomite Sloten het verzoek ook deze evenementen op touw te zetten. Hoofddorp krijgt een sporthal en dus moet er een naam komen waar mee het bouwwerk in de toekomst dient te worden aangesproken. B. en W. van Haarlemmermeer hebben daartoe onlangs een prijsvraag uitge schreven en uit de inzendingen is een drietal namen gelicht waaruit de naam wordt gekozen: Arnohal, Meer hui en Hellemeer-hal. Het lijkt een weinig opwindende zaak, ware het niet dat Hoofddorp in Dick Trim (achter welk pseudoniem Peter van den Boom, o.a. honkbalmedewerker van deze krant, schuil gaat) een inge zetene heeft die een totaal andere mening is toegedaan dan de advi seurs, die met de drie bovengenoemde naamgevingen op de proppen kwa men. Dick Trim vindt dat Hoofddorp een kans voor open doel mist wanneer de sporthal niet wordt getooid met de naam van een van de beroemdste inwoonsters die de centrumplaats van de Haarlemmermeer ooit binnen zijn grenzen had, namelijk die van Fanny Blankers-Koen. De veelvoudige win nares van Olympisch goud (Londen, 1948) woonde van 1922 tot 1940 in Hoofddorp, op een steenworp afstand van de plaats waar nu de sporthal wordt gebouwd. De suggestie om de naam van Fan ny Blankers-Koen aan de sporthal te koppelen kwam niet alleen op in het brein van Dick Trim, want bij de prijsvraaginzenders dook de naam van de vrouw die sportminnend Ne derland een kleine dertig jaar gele den in vuur en vlam zette, wel dege lijk op. „En”, zegt Dick Trim, „ik heb zelf niet op de prijsvraag gereageerd, dus ik sta kennelijk niet alleen. Dick Trim heeft een aantal mensen en instanties van wie en waarvan hij oasketbalbondsecretaresse een aantal

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 21