Snelle receptie van Beverwijkse ambulante handel Sport- en spelacties ook in Beverwijk OVERDRACHT VAN HEEMSKERKSE DIENST Onderwijsbegeleidingsdienst werkt nu volledig regionaal Donderdagavond Markt 9 juni raad Beverwijk Kennemersjeugd naar buitenland Nuts met gezonde, héle hazelnoten. r r- -f J Brinta-de Béterham De handgemaakte sigaar uit Java ■r jj PLAATSELIJK COMITÉ OPGERICHT Vredesvorstkerk Verandering Beatles avond in Donkev Shot Raadscommissies Subsidie Alpha en Labyrinth in raadscommissie Jeugdorkest van Haariem in Wasgoed gestolen vergaderen DONDERDAG 3 JUNI 1976 EEVERWIJK-HEEMSKERK (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Halfboter,da s nieuw. Da’s halfvet. Dus niet vetter dan halvarine. Maar wel lékker natuurlijk. Lekker L tussendoortje. Ja, zemelen zijn lief voor uw gezondheid. En die heilzame zemelen zitten volop in Brinta. Want Brinta is gezond heid uit de volle tarwe korrel. Herinneringen BEVERWIJK. Kwart over elf in Huize Terpsichore aan de Zee straat. Het bestuur van de Centrale Vereniging voor ambulante handel, afdeling Beverwijk recepieert. De Beverwijkse markt bestaat 25 jaar. Gemaakt van de fijnste tabakken uit de Vorstenlanden van Midden-Java. Vervaardigd door slanke Javaanse vrouwenhanden. <-> Corona 58 cent. Verpakkingen van 5,10 en 25 stuks. Senoritas 37 cent. Verpakkingen van 10 en 50 stuks. O WM A f w I 3 (ADVERTENTIE) DE MARKT JUBILEERT was (Van een onzer verslaggevers) aan die belastingkantoor (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) bracht hiervoor hulde aan het adres van marktmeester Wonlnk. BEVERWIJK. Van de waslijn in de achtertuin van een woning aan de De Witstraat is vannacht wat damesonder goed verdwenen. De politie waarschuwt er in dit verband nog eens voor,’s nachts geen wasgoed buiten te laten hangen. Een kwart eeuw geleden zou men die BEVERWIJK. Met de Pinksterda gen zullen twee jeugdelftallen van de voetbalvereniging De Kennemers in het buitenland voetballen. (Van een medewerker) HEEMSKERK. Dinsdag 8 juni ko men de commissies bestemmingsplan nen/volkshuisvestingen grondbedrijf in een gecombineerde vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel van B. en W. tot vaststelling van het bestemmingsplan „Heemskerk-Westertui- nen” en het ontwerp-bestemmingsplan „Kasteel Assumburg en Oud Haerlem”. De openbare vergadering in het gemeen tehuis begint om half acht. „De middenstand voelde er niets voor en verzette zich met hand en tand. Samen met de heer Van Oostveen ben ik naar Rotterdam en Leiden geweest om dat marktgebeuren van nabij mee te maken. We hebben het voorstel door de gemeenteraad gedrukt. Ja, het was een moeilijke bevalling”, zei de heer Alber- da, die ei' nog fijntjes aan toe voegt, dat de huidige middenstand de markt maar wat graag op de Breestraat wil hebben. Een van die vechters van het eerste uur is ook de heer P. Kloots, die in Huize Terpsichore in vurige bewoordin gen herinneringen ophaalt. „Ik moest als koopman echt knokken om aan je boterham te komen. Toen er De junioren A-l vertrekken vrijdag middag naar Duitsland, waar zij deelne men aan een internationaal jeugdtoer- nood van de vereniging F. C. Gladbeck uit Gladbeck. De deelnemers aan dit toernooi zijn: uit Denemarken Odense K.S.U.M, De Kennemers uit Nederland en uit Duitsland: SC Charlottenburg, Vorwarts Bottrop, Karnap 07, Arminia- Hassel. SV Zweckel en FC Gladbeck. Maandagavond zullen de junioren terug keren naar Beverwijk. Het elftal van Kennemers junioren B- 1 vertrekt donderdagnacht voor een zes daags bezoek aan Zwitserland. Zij hou den een korte Pink stervakantie in de omgeving van Zürich en vertoeven in een jeugdherberg te Baden. Gevoetbald wordt er natuurlijk ook en wel tegen een elftal 'ui Webbingen. Woensdaga vond hopen de B-l junioren in Bever wijk terug te zijn. Het actie-comité bestaat uit de heren W. Schipper, voorzitter van de Sport raad; P. Huijgens, bedrijfsleider zwem bad; R. Schaap, bedrijfsleider sporthal; W. Geurts, hoofd van de dienst LOS- gemeente en de heer C. Eijman, be stuurslid van de sportraad. Sport Real hoeft eigenlijk geen nadere toelichting, want de talrijke televisie reclamespots en de advertenties in de dagbladen geven een duidelijk beeld van hetgeen de burger, die op vrijblijvende wijze, zonder leiding van wie dan ook zijn bewegingsarmoede met allerlei spel letjes wil wegwerken te wachten staat. Het plaatselijk actie-comité heeft voor deze maand supersnel een serie acties op stapel gezet: zaterdag 5 juni een luilak- sportinstuif in de sporthal vooi- jong en oud. Men begint om 5 uur ’s morgens. Ook in het zwembad kan men omstreeks die tijd actief zijn want bedrijfsleider Huijgens en zijn medewerkers zorgen er voor, dat om vijf uur de spelen waarin het water een hoofdrol speelt gereed zijn. Op zaterdag 12 juni zijn er trim- en spelactiviteiten op de trimbaan bij het Westerhoutplein. In de sporthal kan jong en oud op 18 juni vanaf 18 uur tot de intocht van de avondvierdaagse sport en spel beoefenen. Op 19 juni is er van 10 tot 12 uur in de sporthal een sportin- stuif voor volwassenen vanaf 25 jaar. Tijdens de Breestraatmarkt op zaterdag 19 juni is het plaatselijk actie-comitë ook present. Aardig feitje is, dat er zogenoemde vliegende brigades zijn, die met vier grote trimpakken onder de arm (of op de achterbank van de auto) naar trap- Elet zilveren jubileum van de week markt zet zich de kcmende vier markten voort met waardebonnen, festiviteiten, een Wonde; man, die aan het publiek ponnen ui.tr rikt, en verlotingen van fiet sen. Drukke dagen dus voor de markl- kooplieoen. Ock voor de bestuursleden van de afdeling Beverwijk, die woens dagmorgen kwart ver. elf snel de kra men weer innamen. Want- ook hardwer kende bestuursleden van een jubilerende afdeling kunnen hun bedrijf niet lang alleen achter laten. gelegd tussen de Gezondheidszorg en het onderwijs. Met hem de gehele staf ach ten dit onderdeel van het werk uiterma te belangwekkend en noodzakelijk het geen dan ook uitmondde in een vurig pleidooi van de heer Nielen om dit aspect van het werk ook in de toekomst' te continueren. Met een handdruk beze gelde de heer Nielen vervolgens de offi ciële overdracht om zich vervolgens met een persoonlijk woord te richten tot staf-medewerkster mejuffrouw H. Kra nendonk die zowel bestuurlijk als in houdelijk bezien zich in de afgelopen vijf jaar met inventiviteit en werklust heeft ingezet. Een stereo-combinatie ver gezeld van èen bloemenhulde onder streepte deze dank. Ook secretaresse me vrouw Bruins mocht voor haar inzet een fraaie ruiker in ontvangst nemen. slogan zeker niet als populair betitelen, want oud-wethouder Alberda, een kwie ke 67-,jarige Beverwijken een van de mede-oprichters van de markt, kwam even verhalen hoe moeilijk het in 1951 was Beverwijk aan een weekmarkt te helpen. Alvorens met deze handdruk de over dracht formeel werd bevestigd bena drukte de heer Nielen in een toespraak dat vanaf de oprichting van de Heems kerkse dienst steeds het beeld voor ogen gestaan heeft zich verder regionaal uit te breiden daar deze voor Heemskerk alleen nooit haalbaar zou zijn. Reeds vanaf de start heeft de toenmalig direc teur Sj. Hamminga - daarbij gesteund door zijn voorzitter - gepoogd die nood zakelijke relaties te leggen welke uitein delijk dienden uit te monden in een regionaal denkpatroon. Er is door de staf en de medewerkers hard, maar vooral ook integer gewerkt hetgeen uit eindelijk leidde tot een goed functione rende dienst. Dat in deze periode ook weleens het begrip „misverstaan’ opgeld deed was, naar de inzichten van de plaatselijk voorzitter, in de meeste gevallen terug te voeren naar een historisch gegeven waarbij duidelijk dient te worden on derkend dat men ook anderen de tijd dient te gunnen bepaalde gedachten- sprongen te analyseren en te willen volgen teneinde, confliktsituaties te voor komen. Grote waarde hechtte hij aan de rela tie welke door de Heemskerkse dienst is veldjes vertrekken om daar de buurtbe woners uit te nodigen spontaan even lekker te komen trimmen. Die vliegende brigades zijn gedurende mooi weer ook op het strand, de zonneweide van het zwembad, kortom op plaatsen waar veel mensen bij elkaar zijn. Zelfs de bejaar den zijn door het actie-comité niet vergeten, want in Huis ter Wijck, Lom- merlust en in Wijk aan Zee worden bewegingsspelen voor de wat oudere Be- verwijkers/Wijk aan Zeeërs georgani seerd. Beverwijk staat nog een paar „trimvolle” maanden te wachten. „We moeten gewoon afwachten of het aan slaat. Wil de burger niet? Nou, dan niet en stoppen we ermee”, vertelt bedrijfs leider Rob Schaap. Volgens- een uitspraak tijdens een re cente vergadering van de Vereniging voor de Ambulante Handel in Tilbui. werd de weekmarkt van Beverwijk een van de beste van Nederland genoemd. Goed gelegen in het centrum, altijd goed bezet en geen open plaatsen, zoals el ders. Burgemeester Hubers, die woèns,- dagmergen de eerste fees;.:u..k, opende, )van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De raadscommissie voor jeugdzaken behandelt op donderda gavond 17 juni het voorstel van B. en W. om de Stichting Ontmoetingscentrum Alpha te subsidiëren. De agenda ver meldt voorts de bespreking van de brie ven van de speeltuincentrale en de ver slagen over september t.m. december 1975 van Labyrinth. Ook komt de subsi diëring van de tweede stafkracht van dit jongerencentrum aan de orde. De open bare vergadering van de commissie in het Stadskantoor begint om 20.30 uur. HEEMSKERK. Het optreden van de popgroep Remember op de Beatles avond van zaterdag 5 juni in het jonge rencentrum Donkey Shot gaat als gevolg van een ernstig auto-ongeluk niet door. Als vervanging hiervoor zijn in sa menwerking met de Beatles-fanklub Ne derland andere aktiviteiten georgani seerd. Op deze avond zullen de films „Let it be” en „Yellow Submarine” ver toond worden terwijl via drie kleurente levisie de videofilm „Het fenomeen the Beatles” wordt uitgezonden. Gedurende de avond zullen er foto’s en stickers worden uitgereikt door de Beatles-fanklub. Een gezellig samenzijn met markt kooplieden, burgemeesterr A. J. Hubers, oudwethouders F. Kaebisch sr. en W. Alberda, oprichters van de weekmarkt en enkele gemeenteambtenaren, die uit hoofde van hun functie wekelijks met de markt te maken hebben. Plotseling een mededeling van bestuurslid Van de Kar: „Heren, het was gezellig, maar wij hebben ook ons bedrijf. We gaan naar de markt. Daar tenslotte moeten we onze boterham verdienen”. Einde van drie kwartier durende receptie. menlijk erg veel bereikt kan worde;, dan liggen de kaarten voor een goeos toekomst geschud. Ook hij erkende c. het ontbreken van respect voor eikaai en een te gebrekkige communies;.i. brandstoffen vormen voor emot.onelc uitbarstingen. Daarom ook zal de regio nale dienst hoog in zijn vaandel voeren een permanent pogen om over en wee; het vertrouwen te winnen. BEVERWIJK. De noteringen de veiling waren woensdag: Groenten:Aardbeien 95-130, Bloemkool 60-180, Bospeen 100-150, Komkommers 20-48, Kroten p. bos 70-82, Peulen 1300- 1330, Postelein 115-128, Prei 85-300, Ra barber 25-48, Radijs 52-78, Snijbonen 570-580, Spinazie 25-78, Sla 9-13, Spits kool 26-75, Uien p.bos 15-45, Waspeen 220-225. Lieve.. zemel! (ADVERTENTIE) André Kaart, de vaste dirigent van het orkest, studeerde directie bij Toon Verhey, Hein Jordans en Sem Dresden. Als dirigent staat hij ook voor het Symfonie Orkest Haarlem, het studentenorkest „Collegium Musi- cum” in Leiden, waaraan een koor verbonden is, wat ook onder zijn leiding staat. Last but not least is André Kaart directeur van de Stede lijke Muziekschool te Beverwijk. Het werken en musiceren met jeugdigen neemt voor hem altijd een eerste plaats in; een taak waar hij zich met veel vuur en inzet aan geeft. oprichter v: n de weekmarkt Beverwijk en burgemeester A. J. Hubers (midden). Rechts van item oud-wethouder W. Al berda, een der' oprichters van de markt. Laatste spreker was de, op dat ogen blik reeds gedurende een tiental minu ten, Heemskerkse team-leider Wim Lan- cee die van de geboden gelegenheid gebruik maakte in te gaan op een eerde; verzoek van zijn nieuwe voorzitter om zijn gedachten omtrent het optimaal functioneren van een onderwijsbegelei dingsdienst eens exact en kort te formu leren. Daarin slaagde de teamleider dan ook meer dan volledig ofschoon zijn negen telegram-stellingen een dermate groot aantal vak-uitdrukkingen in zich borgen dat zelfs de meest deskundige onderwijs-begeleider zich diende in te spannen om deze telegrafische woorden stroom voor zich zelf te kunnen verta len. Met een gezellig onder-onsje werd deze laatste dag van de Heemskerkse Onderwijs Begeleidingsdienst afgesloten. HEEMSKERK. Na vijf jaar hard en enthousiast werken is woensdag om klokslag half zes de Heemskerkse On derwijs Begeleidingsdienst ingepast in het Regionale Onderwijsbegeleidings dienst Midden-Kennemerland. Dit ge schiedde tijdens een korte bijeenkomst in een van de lokaliteiten van de dienst aan de Kerkweg middels een forse handdruk van aftredend plaatselijk voorzitter C. Nielen met diens regionale collega ir. P. van Rhijn. Het ging er in Huize Terpsichore in als koek. In die gezellige sfeer kregen die herinneringen uit lang vervlogen tij den iets feestelijks. De ambulante han del wilde ook met gepaste trots en eenvoud feestvieren Want Beverwijk heeft een goede naam op te houden. BEVERWLJK. Ook Beverwijk zal langzaam maar zeker in de ban van „Sport Real” komen, zo meent het onlangs opgerichte actie-comité, dat zich de komende maanden gaat beijveren de burgers (jong en oud) spel- en sportmogelijkheden aan te bieden. Het abrupte einde van de bijeenkomst in Huize Terpsichore illustreert het jachtige leven van de marktkoopman. Voor een niet-ingewijde komt die ijver om weer naar die vertrouwde kraam op de markt te gaan wait vreemd over, maar omdat alle aanwezigen nauw met de ambulante handel verbonden zijn, begrijpt iedereen die haastige spoed van de heren marktkooplieden. Er zijn daar in Huize Terpsichore heel wat behartenswaardige woorden over de markt gesproken. De landelijk voorzitter van de Centrale Vereniging van de am bulante handel, de heer Willemse, net terug van een bezoek aan Groningen, geeft een verhandeling over de recente ontwikkeling van de Nederlandse markt. „In de distributievorm in ons land speelt de markt een belangrijke rol. Het aantal markten in Nederland is sinds 1964 verdubbeld. Er zijn nu 760 markten en n»g steeds komen bij ons de aanvra gen van gemeenten binnen, die maar wat graag een dag- of weekmarkt bin nen de grenzen willen halen. Plaatsen we alle kramen van die 760 markten achter elkaar dan komen we aan een enorme etalage van Amsterdam naar Antwerpen met een oppervlakte van 600.000 m2. Wat wil het publiek nu nog meer dan inkopen doen op markten, die gezamenlijk 83.000 kramen bezitten. De marktkooplieden zijn niet te vervangen, zei de heer Willemse, die repte over een enquête, waarmee de reclamewereld probeerde te achterhalen welke slogan bij het publiek het meeste aanslaat. „Vakmanschap is meesterschap, u weet wel van die grote bierbrouwerij was nummer een en onze kreet Op de markt is uw gulden een daalder waard kwam op een eervolle tweede plaats.” Het orkest heeft sinds zijn oprich ting in 1963 veel bekendheid gekre gen; niet alleen in Haarlem en direc te omgeving, maar door heel Neder land zijn concerten gegeven. Het or kest gaat regelmatig op tournee bui ten onze grenzen en heeft in 1972 meegedaan aan het International Fes tival of Youth Orchestras in Aber deen (Engeland). In 1975 maakte het orkest een tournee naar Angers (Frankrijk), de, jumelage-partnerstad van Haarlem. Dit jaar, in oktober, hoopt Haarlem Jeugd Orkest gevolg te kunnen geven aan een uitnodiging van de Musikalische Jugend Oester- reichs om een tournee te maken door Oostenrijk, te beginnen in Wenen in ie Grote Musikvereinsaal, het domi cilie van de Wiener Philharmoniker. De 'reis zal verder gaan naar Linz. Graz en Eisenstadt. Op de heenweg wordt nog in Tubingen gemusiceerd in combinatie met het Collegium Mu- sticum aldaar. Dit hele plan kan dan alleen doorgaan als voor de reis geld genoeg bijeen wordt gebracht d.m.v. subsidies en bijdragen. Het Haarlems Muziekfonds heeft inmiddels al een bedrag toegezegd. nog geen markt bestond gingen we met onze karren langs de huizen. Maar vaak werd je door de huisvrouwen de straat uitgejaagd. De komst van de markt was niet te stuiten, ondanks de protesten van de middenstand, die de concurrentie vreesde.” Tijd om even te poseren was er wel. Hier het dagelijks bestuur van de Am bulante handel, afdeling Beverwijk, ver tegenwoordigers van het hoofdbestuur, BEVERWIJK. De gemeenteraad, die donderdagavond 10 juni in het Stadskantoor vergadert, krijgt een agen da te behandelen, die veel hamerstukken over onderwijszaken zal opleveren. Het college stelt o.a. voor om de vaststelling van het bestemmingsplan ..Meerestein-Hofland 1974” te verdagen. Tegen het bestemmingsplan zijn binnen de daarvoor gestelde termijn een groot aantal bezwaarschriften ingediend, hoofdzakelijk betrekking hebben op het te bouwen belastingkantoor aan de Büllerlaan. Het college vraagt de raad voorts een krediet te verstrekken van 89.500, voor het bouwrijpmaken van terreinen aan de Westerhoutweg. Met het vernieuwen van de dakbedekking en isolatie van 126 woningen aan de Olieslagers laan en de Van Riemsdijklaan is een bedrag ge moeid van 264.390. Ook hiervoor vraagt het college een krediet aan de raad. Regionaal voorzitter ir. P. van Rijn zocht het in de symboliek en vergeleek deze overdracht met de padvinderij waarbij de welpen veelal na op intensie ve wijze het terrein te hebben verkend - en in deze periode veelal „de hope des vaderlands” mogen worden genoemd - de tijd rijp achten over te stappen naai de verkenners. Terugblikkend consta teerde hij dat politiek, idealisme en lokale belangen even zovele bakermat ten vormden voor emotionele conflictsi tuaties waarbij helaas somtijds het rati oneel denken en handelen cn de achter grond werd verschoven. Regionaal directeur Posthuma, wilde niet terugblikken maar juist vooruitzien en hij meende dat deze fusie - het woord inpassing achtte hij in dit ver band onjuist - op het juiste ogenblik gekomen is. Uiteraard is iedere fusie een ingrijpende operatie doch indien deze geschiedt in de wetenschap dat er geza- BEVERWIJK. Het Haarlems Jeugdorkest houdt vrijdagavond 25 juni in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden een concert, dat onder leiding staat van de vaste dirigent van het orkest, André Kaart. ’•Xs-sS’ s\ oY/TIl

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13