FSC VERSLOEG VVV Eindronde EK met 18 spelers ORANJE-SELECTIE MET JONGBLOED I VAN VLIET ZIET DE EINDZEGE NADEREN SPORTM® ZEGE VOOR DE WITTE MARATHONLOPER LAAKT GEBREK AAN MEDISCHE BEGELEIDING I ..Bloeddruk al li jaren te hoog” ,.AI komt er een aanval, ze rijden me niet weg I Uh. 3 JUNI DONDERDAG 19 7 6 SPORT (Van onze sportredactie) N Tien man weg Tm AMSTERDAM Op het hoofd stuk financiën na - in het verleden vaak een bron van kommer en el lende - is het Oranje-draaiboek voor de eindronden van de Europe se titelstrijd rond. Bondscoach Geor ge Knobel heeft de organisatie van het toernooi in Joegoslavië de ver langde 22 namen van spelers opge geven; hij heeft zijn voorbereidings programma en huisvestingszaken geregeld en moet nu gelaten af wachten of de heren van het sectie- bestuur betaald voetbal overeen stemming zullen weten te bereiken met de spelers over de premies. Volgens sectievoorzitter mr. Jac ques Hogewoning zal men er dit keer zonder rustverstorende rellen uitkomen. Mank lopen IIKRhm* JBH IFF I N ’F (Van onze sportredactie) Etappewinnaar Jan Huisjes heeft meer oog voor de fotograaf dan voor de Ronde-miss. (Van onze sportredactie) te eindwinnaar gehuldigd te worden. PETER HEERKENS z de Van Erp Rob Ter Poorten beukt niet meer door een arts, in dit geval een vrouwe- ongeveer ver- PIETER MUL Vitesse: gelijk bij Wageningen In Nijmegen speelden NEC en Roda hun laatste eredivisieduel van dit seizoen vast vooruit. NEC won met 4-1 dankzij VVV had in Sittard alleen de eerste twintig minuten het initiatief, daarna overheerste Fortuna SC. De pioeg van Cor van der Hart pakte een voorsprong door Peter Prauser. Na rust zagen de 14.000 toeschouwers dezelfde man nog maals scoren toen de pupillen van oe fenmeester Baan op jacht gingen naai de gelijkmaker. Scheidsrechter Barre voets keurde een derde FSC-doelpunt af wegens buitenspel. Dat er tussen Didam en Drachten, niet zo bar veel gebeurde (de enige grote Ofschoon het maken van prognoses in een Olympia’s Ronde altijd een uiterst gewaagde zaak blijft, lijkt de wedstrijd need rvice1 ven. t jr ele bjekte jud* :i ven c- ii a s weer gaan hardlopen en had ik de beuk erin gegooid. En dat ging prima. In een trainingsloop met de Nederlandse selec tie moesten zelfs Cor Vriend en Henk Kalf afhaken. En je hoopt natuurlijk op een wonder.’’ zich toe te gaan spitsen op de tijdrit van de laatste dag in Nibbixwoud. Grote vraag is dan, hoe Leo van Vliet zich houdt in dat harde spel waarin seconden altijd bijzonder zwaar wegen. Zijn car- carrière is kort (anderhalf jaar amateur) dat er geen vergelijkingsmateriaal voor handen is. Stal Mielic is Pools voetbalkampioen geworden na een 2-5 zege op Row in Rybnik. Net als GKS Tyehi pakte Stal 38 punten uit 30 ontmoetingen maar het doelsaldo van het team uit Mielec was beter. De spelers zullen het voor wat hun eerste duel in Joegoslavië betreft tegen Tsjecho-Slowakije moeten doen met de informaties die de bondscoach hun zal verstrekken. Knobel teert daarbij dan niet alleen op de rapporten van zijn collega De Vroet, maar ook op zijn eigen waarnemingen tijdens de wedstrijden, die de formatie van oud-Den Ilaag- trainer Jezek als voorbereiding op de kwalificatie in Nederland heeft gespeeld. De Gelderse derby werd een verbit terd duel voor 12.000 toeschouwers. Bud ding zette de thuisclub op 1-0 terwijl Bursac de gelijkmaker scoorde. Na rust zorgde Van Vijfeyken voor 2-1 waarna de spelers van Frits Korbach op 3-1 kwamen via Budding. Arbiter Van der Kroft keurde de goal echter af npdat hij had doorgekregen dat zijn grensrechter tevoren voor buitenspel had gevlagd. De Wageningse Berg werd toen een heksen ketel, zeker toen Mulderij Vitesse op 2-2 bracht. In de divisie. ,,’s Avonds bij de Chinees at ik bijna niets en voelde ik pijn in mijn rug opkomen, vlak boven mijn bekken. De dagen erop werd het steeds heviger, zitten kon ik niet meer, ik dronk liters vocht, kon m’n eten niet binnen houden. Tien dagen lang kon ik niet slapen en zat ik soms gewoon te janken. Ik kon het niet meer verwerken. Een bezoek aan de dokter stelde ik steeds uit, in de hoop dat het voorbij zou gaan. Maai- na een week werd m’n vrouw kwaad. Ze stuurde me naar de dokter.” Ter Poorten liep in Amsterdam volgens zijn tiende en laatste marathon. „AI zou ik weer mogen trainen, dan kost het me een jaar om weer aan de top te komen. M’n vrouw is altijd een enorme steun geweest. Als die niet achter je staat, dan lukt het niet. Maar we zijn de afgelopen jaren nergens meer naar toe geweest. Ik kwam zelfs nauwelijks bij Tijdens de presentatie van het draai boek. woensdagmiddag in Amsterdam, zorgde Knobel eigenlijk maar voor één verrassing. Op de lijst van de 22 geselec teerde spelers stond als derde doelman de 35-jarige Jan Jongbloed genoteerd. „Een hele goede keeper”, was het argu ment van de dit keer jolige bondscoach. „Schellekens en Barth? Ik heb ze uitge probeerd in Jong Oranje. De klasse en routine van Jongbloed waren voor mij doorslaggevend.” „Natuurlijk werd ik elke twee jaar op de sportkeuring geroepen. Dan zeiden ze: een te hoge bloeddruk. Maar dat is een lachertje, want ik kreeg evengoed een papiertje dat ik was goedgekeurd. Je pleegt roofbouw op jezelf. Zelfs op dit moment worden van de lange-afstands- selectie alleen de Olympische kandidaten uitgebreid onderzocht. We zijn maffelin- gen die zich willen waarmaken. Maar straks zit iedereen weer voor de televisie de Olympische Spelen prachtig te vin den.” S8S Hij reed tot nu toe slechts twee be langrijke tijdritten: een in de Ronde van Noord-Holland, waarin zijn tijd geen maatstaf was omdat hij verkeerd reed, en een in een Franse etappekoers, waar in hij dezelfde tijd maakte als Jan Bakker, die nu achter hem als tweede staat genoteerd op 19 seconden. Leo van Vliet op de vraag hoe hij tegen die tijdrit aankijkt: „Och. ze zeggen altijd dat zo’n leiderstrui je vleugels geeft. Daar reken ik dan maar op. Dat zou dan in september in Enschede moeten gebeuren. Ter Poorten sloeg alle waarschuwingen in de wind, want in de Nederlandse titelstrijd wilde hij niet ontbreken. Na 21 kilometer, de halve afstand, moest hij uitstappen. -,Daar was het ook zo warm. Vandaar dat ik veel vocht had ingenomen voor de start. Volkomen fout.” Hij deed het een week rustig aan en liep in oktober mee in de tien Engelse mijl in Amsterdam. „Ik was uitgenodigd, maar ben een beetje achter aan gaan staan. Iets wat ik anders nooit deed, omdat je dan gelijk achter ligt. Maar ik zag het als een lolletje, omdat Amsterdam betekende voor Ter Poor ten de ondergang na een half jaar van blessures, waardoor hij nauwelijks trainde. Ter Poorten noemt zichzelf ei genwijs, en dat lijkt niet overdreven, want diverse malen heeft KNAU-bonds- coach Aad Steylen hem aangeraden een marathon te lopen. Ook voor die in Amsterdam. „Zes weken tevoren was ik De selectie van Knobel is als volgt 'b.’.ud Geels. Wim Suurbier. Ruud Krol. Piet Schrijvers (allen Ajax), Wim van Hanegem. Wim Jansen, Wim Rijsbergen (allen Feyenoord), Adrie van Kraay, Re- né van de Kerkhof. Willy van de Kerk hof (allen PSV), Johan Cruijff, Johan Neeskens (beiden Barcelona). Rob Ren- senbrink, Jan Ruiter (beiden Ander- lecht), Peter Arntz en Jan van Deinsen (beiden Go Ahead-Eagles), Jan Jong bloed (Amsterdam), Jan Peters (NEC). Johnny Rep (Valencia), Henk van Rijn- scever en Kees Kist (beiden AZ’67), Wim Meutstege (Sparta). Donderdag of vrijdag laat Knobel we ten welke vier spelers van deze lijst zullen afvallen. Het is zo goed als zeker dat die vier maandag 14 juni niet naar Schiphol behoeven te komen om mee Pechprljs: Vlastimil Moravec (Tsj). Strijd- lustlgste renner: Bas van Lamoen (Bat.) Algemeen klassement: 1. Leo van Vliet (Ams) 22 uur 27 mln. 23 sec., 2. Jan Bakker (ket) op 19 se 3. Albert Scheffer (Ket) op 38 sec., 4, Petr Matousek (Tsj) z.t., 5. Gerrle van Gerwen (Erp) op 45 sec., 6. Arie Hassink (Ams) op 48 sec.. 7. Fons van. Katwijk (Sok) op 53 sec., 8. Frits Schür (Ket) op 58 sec., 9. Henk Lubberdink (Erp) op 1.19, 10. Piet van der Kruys (Erp) op 1.24. Puntenklassement: l. Leo van Vliet 105 punten, 2. Gerrie van Gerwen 86, 3. Fons van Katwijk 78, 4. Arie Hassink 69, 5. Jan Bakker 65. Rob ter Poorten: „We zijn maffelingen”. m’n ouders. De sport ging voor. Ze zeggen wel eens: hoe meer je presteert, hoe groter egoïst je wordt. Maar in deze maatschappij moet je wel presteren. Je wordt opgejaagd. Maar het leven is meer dan prestatie. Wij marathonlopers zijn de mannen die op eigen houtje lopen te beuken. En dat werk wordt in Nederland enorm onderschat. Zonder medische begeleiding is het echter on verantwoord.” Aan het slot van de zesde etappe bouwde hij die zelfverze kerdheid op zijn ervaringen in het 204 kilometer lange stuk van Didam naar Drachten, waar Jan Huisjes uit Almelo win naar werd van een kopgroep van tien, die met negen seconden voorsprong binnenkwam. Op dat door het peloton met enige schrik en beven tegemoet geziene traject naar Noord-Nederland. leerde Leo van Vliet dat de concurrenten elkaar opnieuw niet durven aan vallen. Brazilië voor een kort verblijf (vrij dagavond mag men weer naar huis) op het Zeister sportcentrum samenkomen. In Joegoslavië staat naast drie trainin gen, waarvan de laatste op dinsdagavond in het stadion van Zagreb, ook een video-vertoning van de wedstrijd België- Nederland op het programma. Voor het geval Nederland in de finale moet uitkomen tegen West-Duitsland heeft Knobel ook nog video-beelden van de ontmoeting tussen Spanje en de Duitsers tot zijn beschikking. WAGENINGEN-SITTARD. - na-competitie van de eerste waarvan de winnaar met kampioen Haarlem naar de eredivisie promoveert, heeft het Arnhemse Vitesse zich in een goede positie gemanoeuvreerd. De ploeg van trainer Wullems speelde in Wage ningen met 2-2 gelijk tegen de gelijkna mige equipe en leidt nu met drie punten uit twee wedstrijden. VVV verloor in Sittard met 2-0 van FSC en de Lim burgse formaties hebben allebei twee punten, maar het doelgemiddelde brengt VVV op de tweede plaats. Wageningen staat laatste met een punt. treffers van Zuidema, Peters, Marijnis- sen en Geidsen. Van der Lem scoorde voor Roda het openingsdoelpunt. Scheidsrechter Ram, 2000 toeschouwers. ik meende nog niet fit genoeg te zijn om voorin mee te strijden.” I bij topsporters lager dan gemiddeld i moet zijn. Maar ik besteedde er nooit enige aandacht aan. omdat ik er geen hinder van had. Een uur voor de mara thon van Amsterdam (8 mei) echter, iarw werd ik net als iedereen gecontroleerd jat door een arts, in dit geval een vrouwe- rijf bifi lijke. Ze zegt tegen me. uw bloeddruk is rkingj veel te hoog. Zelfs als ik er 20 percent van aftrek, mag u eigenlijk niet deelne men. Ik wat tegen haar aanpraten, dat ik zoveel getraind had en zo. De Neder landse titel stond op het spel. Op haar vraag vertel ik over de tijden die ik heb gemaakt, het aantal marathons dat ik al heb gelopen. Enfin, ze laat het aan mij over, maar zegt me wel dat ik meteen de week daarop naar mijn huisarts moet gaan om m’n nieren te laten onderzoe- Zijn belangrijkste conclusie: „Mara thons lopen zonder medische begeleiding, dat is iets voor maffelingen. Maar zelfs de toplopers komen voor het merendeel aan die begeleiding niet toe. Het is onverantwoord.” Een treurig verhaal, niet nieuw, maar toch weer ongelooflijk. „Ik wist zelf ook wel dat mijn bloed druk te hoog was en dat terwijl dit juist ontsnapping diie aan de finale voorafging was van Bas van Lamoen, die met een maxatmale voorsprong van 35 seconden tien kilometer solo reed) lag ongetwij feld ook aan het hoge tempo waarvan het gemiddelde uitkwam op 43 kilometer per uur. Met die vaart wisten met Drachten in zicht toen nog tien renners te ontsnappen: Vikenti Basko, Ferdinan- do Tamiazzo, Tonny Huyzen, Martin Visser, Piet van Leeuwen, Krijn Sinit- Nicolaas, Martin Havik, Jan Huisjes, Piet van der Kruys en Bas van Lamoen, van welke groep vooral laatstgenoemde twee de oranjetruiidrager Leo van Vliet tot actie dwongen. Van der Kruys en Van Lamoen immers behoren tot dege nen die op nog enigszins overzichtelijke afstand van de leider staan. Leo van Vliet: „Het was hard werken om dat gat klein te houden”. Dat de oranjetruidrager er samen met zijn op de zesde plaats staande ploeggenoot Arie Hassink zo stevig tegenaan moest in de finale, kwam door gebrek aan steun van drie sterke ploegmaten. Na 95 kilometer wedstrijd, was de sterk geklasseerde Ton ter Harmsel (negende op 1.05 min.) be trokken geraakt bij een valpartij en ondanks de steun van zijn ploeggenoten Frits Pirard en Nico Hilberink die op hem wachtten, lukte het hem niet om terug te komen. Ter Harmsel (die met een achterstand van 8.01 min. in Drach ten arriveerde): „Ik kreeg tot twee keer toe een reservefiets die me niet paste, daardoor verloor ik mijn ritme totaal”. Het gemis van drie ploegmaten be zorgde de Amstel-rijders een zware last in de straten van. Drachten, maar Leo van Vliet ervaarde dat achteraf als pret tig want hij leerde er heel wat van. „Ik merkte”, meldde, hij, „dat al die inspan ningen me makkelijk afgingen en dat geeft natuurlijk een hoop zelfvertrou wen. Het kostte me geen moeite om de finale goed te controleren. Nou: als dat zo blijft. Piet Hambei^ tekende een tweejarig con tract bij eredivisie ploeg Utrecht. De Wage- ningen-voetballer komt oorspronkelijk van amateurclub BNC uit Finsterwolde. FC Den Haag nam de 19-jarige Bert Blije over van amateurhoofdklasser RVC. Eerder trok de eredivisievereniging al Kristensen, Noel, Galje, Zondervan en oGemans aan. Sparta heeft de voetbalbeker voor elftallen veroverd door FC Den Haag verlenging met 3-0 te verslaan. China mag nog geen lid worden van internationale badmintonfederatie. Het In januari vestigde Ter Poorten in de Midwintermarathon van Apeldoorn een persoonlijk record met een tijd van 2 uur 27,27 minuten. Dat was een paar maanden na zijn opneming in de Neder landse selectie. Ook later, in Amsterdam en Brussel, eindigde hij rond die tijd. „Een bewijs voor mij dat de vaste on dergrond goed was. Maar het kon zeker sneller.” Op het sportspreekuur van arts Wei- dema was een beslissing snel genomen. Hij werd naar de GG en GD verwezen en daar onderging Ter Poorten een bloed en urineonderzoek. Begin deze week gebeurde dat nogmaals in een Haarlems ziekenhuis, waar tot tweemaal toe nier- foto’s werden gemaakt. „Ik weet de uitslag nog niet, maar volgens mij is het niervergiftiging geweest. Door die hitte ben ik helemaal droog komen te staan. Bovendien heeft het hart een opsode mieter gehad.” Bovendien maakt hij gebruik van de inlichtingen die hem worden verstrekt door zijn speciale spion ter plekke. Mraz. „Een oud-speler van mij, met wie ik nog altijd een goede relatie heb. Ja, ik heb al contact met hem gehad”, aldus Knobel. Net als tijdens de WK in West-Duits land is er rondom de Nederlandse ploeg een vrij omvangrijke organisatie opge bouwd. In het kielzog van mr. Hogewo ning gaan de sectiebestuursleden Dé Stoop en Ton- Zwikstra (het financiële brein) mee. Verder is er weer een orga nisatiebureau, dat wordt aangevoerd door secretaris-penningmeester Henk Burgwal. „We hebben dit ook gedaan tegen de achtergrond van de wereld kampioenschappen over twee jaar in Argentinië”, merkte mr. Hogewoning op. Dé Stoop sprak min of meer zijn mond voorbij toen hij liet weten, dat er vaste bedragen voor de eerste, tweede, derde en vierde plaats zullen worden aangeboden. Er is al een eerste contact geweest met Cruijff en Krol namens de spelers. Een „vraagprijs” is daarbij niet aan de orde geweest. Afgesproken is slechts dat er opnieuw zal worden ge praat en wel met Krol alleen zolang Cruijff nog niet beschikbaar is. „Natuur lijk zullen de spelers meer vragen dan wij eigenlijk willen betalen”, gaf Hoge woning toe. „Maar we hebben toch één gemeenschappelijk uitgangspunt: we willen allen naar Joegoslavië. Ik denk dan ook wel dat uit zullen komen.” naar Zagreb, waar twee dagen later moet worden aangetreden tegen Tsje- choslowakije, te vliegen. Officieel kon dat nog niet worden bekend gemaakt, omdat de eerste oefenmeester van de voetbalbond nog in contact moet treden met de clubs van de 18 spelers, die hij wenst mee te nemen. Volgende week donderdag zullen overi gens 17 spelers Cruijff heeft enkele dagen vrij in verband met zijn reis naar Verleden seizoen moest de Haarlem- atleet voor het teerst zelf afhaken in een marathon. Ook toen al had Steylen hem liever niet zien starten. Dat was in Enschede. Ter Poorten had in dat jaar al drie marathons achter de rug en dat is voor veel atleten meer dan voldoende. „En”, doceerde hij in Drachten met van tevredenheid Stralende ogen, „ik merkte dat mijn vorm geweldig is. Het verbaasde me dat er vandaag geen grote aanval op die eerste plaaits van mij is gekomen, maar al was het gebeurd, dan ben ik ervan overtuigd dat ze me niet hadden weggereden. Zo sterk voelde ik me”. Dat het offensief op de leidersplaats van Leo van Vliet uitbleef, vond de tot de groep van best geklasseerden beho rende Gerrie van Gerwen (hij staat op 45 seconden achterstand) niet zo vreemd. „Dat krijg je”, legde hij uit, „wanneer iedereen op alles en iedereen reageert. Ze geven je gewoon geen kans om weg te komen. Ik heb het heus wel gepro beerd, maar het lukte niet”. Ook Frits Schür (achtste op 58 secon den) wenste de uitlating van Leo van Vliet over gebrek aan aanvalsdrift niet op zijn persoon geprojecteerd te zien. Schür: „Ik heb echt mijn best wel gedaan om iets te forceren, maar de zaak werd steeds meteen stilgelegd. Er is geen rijden aan, op die manier, want de ploegen van Amstel (Van Vliet, Hassink, - red.) en Van Erp (Van Gerwen - red. gooien alles lam en er zijn er veel die bij een ontsnapping hun benen stilhou den omdat ze bang zijn te sneuvelen. Dat soort renners is allang blij wanneer de finish gehaald wordt. Wat moet je d'aar nou mee? Ik vind het een ontzet tend vreemde koers. Zo heb ik het in al die jaren (Schür rijdt zijn zevende Olympia’s Ronde, waarvan hij er twee - in 1970 en 1972 - won) niet meegemaakt. Ze zijn allemaal bang om wat te onder nemen en bovendien heeft een deel last van dat Limburgse weekend, dat is voor mij wel duidelijk. Daar kregen er meer een tik dan je toen aan de hand van de aankomsten zou denken. Ik heb er van daag heel wat gezien die op hun tand vlees zaten”. DRACHTEN Met nog een etappe van 148 kilometer (eind doel: Nibbixwoud, belangrijkste hindernis: de Afsluitdijk) voor de boeg en op de laatste dag een tijdrit (23.2 kilometer) plus een minitocht (86 kilometer) naar Amsterdam, waar Olympia’s Ronde traditioneel finisht, vindt Leo van Vliet zichzelf' een oranjetruidrager die uitstekende kansen heeft om vrijdag als (Van onze sportredactie) HAARLEM Hij zal er nog moeite genoeg mee hebben, marathonloper Rob ter Poorten, maar na 25 jaar wedstrijdsport is het voor hem bekeken. De man die deel uitmaakt van de Nederlandse selectie superlange-afstandslopers kapt met de topsport die hij de laatste jaren als atleet beoefende. Zijn ervaringen kort voor en na de marathon van Amsterdam, nu vier weken geleden, hebben voor hem de deur in het slot gegooid. De afgelopen dagen vertoefde hij in een Haarlems ziekenhuis voor een medisch onderzoek. Maar de gedrongen doordouwer heeft de waarschuwing begre pen. Zwemmen en trimmen is er nog wel bij, maar louter voor ontspanning en ge zondheid. Toptijden doen er niet meer toe. ken. Nou, als je zoiets voor een mara thon hoort, dat geeft je wel een knauw.” Ter Poorten, in het bezit van een klein en gespierd lichaam, gaat toch van start in de marathon die in de laaiende hitte werd gehouden. Van de 300 deelne mers vielen er 200 uit, onder wie de Nederlandse Montreal-kandidaten Cor Vriend (die zich inmiddels heeft terug getrokken voor de Spelen) en Henk Kalf. De laatste, Nederlands kampioen in de recordtijd van 2 uur en 16 minu ten, verlaat huilend het parcours. Hij is niet de enige- maar Ter Poorten weet van geen wijken. De 37-jarige Haarlem mer krijgt een inzinking tussen de 25 en 30 km. Hij hoort de namen van sterke uitvallers, maar zet door. Terwijl een superieur lopende Karei Lismont het veld winnend uit elkaar trekt, sjouwt Ter Poorten naar een 20e plaats, waar mee hij de achtste Nederlander is. de badmintonfederatie. Het lid- I maatschap zou ten koste gaan van dat van I Taiwan. China werd voor de derde keer afgewezen - Het Westduitee herenhockeyteam zege vierde in Limburg over Canada 4-2. De op I kunstgras gespeelde wedstrijd was «e voor- I laatste oefeninterland voor d e olympische I spelen Het Belgisch olympische comité heeft 79 afgevaardigden aangewezen die definitief naar I Montreal zullen worden uitgestuurd. De lijst I zal in de komende weken nog worden aange- vuld. Levski Spartak veroverde voor de twaalf- I de maal de Bulgaarse voetbalbeker. Na ver- I lenging won Levski van CSKA: 4-3. Elly Vessies plaatste zich voor de tweede ronde van het damesenkelspel bij de interna- l tionale tenniskampioenschappen van Frank rijk door Kathy Harter (USA) te verslaan: 6- I 1, 5-7, 11-9. Van de heren kwamen in l tweede ronde Fibak, Panatta en Vilas. Lester Piggott won voor de zevende maal de Derby in het Engelse Epsom. De jockey reed op de Franse hengst Emery. Bij atletiekwedstrijden in Turijn sprong Mleke van boom 1 m 78 hoog. De 30.000 toeschouwers zagen de Joegoslaaf Stekic een vertesprong maken van 8 m 89, zes centimeter onder diens Europese record. Joke van Ger- ven kwam tijdens wedstrijden in Bratislava tot 4minl9.45 op de 1500 meter, goed voor een derde plaats achter Purcell (4.16.92) en Her mann. Het pakte anders uit. In 50 minuten en 27 seconden liep de Haarlemmer, die pas drie jaar geleden met marathonlo pen begon (daarvoor was hij jaren wa- terpoloër en lange-afstandzwemmer) een persoonlijk record. Ter Poorten voelde zich „voldaan” en was er op de eerste selectietraining in november weer bij. Na een goed begin keerde het tij. „Ik ging sukkelen. M’n rechterenkel en m’n onderbuik werden gevoelig. Het was twee weken eruit, een week proberen. In de hoop dat het zou verdwijnen. Tot ik na maanden zelfs twee weken thuis moest blijven van m’n werk en dat gebeurt me nooit. Ik liep ongeveer mank en begin van het jaar kwam ik bij de dokter. In m’n enkel heb ik een injectie gehad die goed hielp. Ik werd er be straald, net als voor de pijn in m’n onderbuik. Dat duurde in totaal een maand of twee- en zes weken voor de Amsterdam-marathon gooide ik de beuk erin” (en dat betekent ongeveer 200 trainingskilometers per week red.). Dagploegenklassement: 1. Van Erp 14.32.12 (27 punten), 2. Batavus z.t. <29), 3. Ketting z.t. (36), 4. Soka op negen sec., 5. Sovjet Unie z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Z." 67.29.33, 2. Amstel op 1.01, 3. Ketting op 2.04, 4. Batavus op 5.35, 5. Soka op 14.07. Uitslag zesde etappe van Didam naar Drachten over 204 km: 1. Jan Huisjes (Sok) 4 uur 50 mln. 41 sec., (met bon. 4.50.26), 2. Martin Visser (Oly) z.t. (met bon. 4.50.31), 3. Ferdinando Tamiazzo (Ita) z.t. (met bon. 4.50.36). 4. Vikenti Basko (Sov) z.t., 5. Tony Huyzen (Bat) z.t.. 6. Piet van der Kruys (Erp) z.t„ 7. Krijn St. Nicolaas (Ket) z.t.. 8 Martin Havik (Ket) z.t., 9. Plet van Leeuwen (Erp) z.t., 10. Bas van Lamoen (Bat) z.t., 16. Rhett van Trlgt (MIe) z.t. IL CIOCCO (AFP/AP). De Belg Roland de Witte zegevierde in de der tiende etappe van de Ronde van Italië. In deze zware rit met vijf cols ont brandde de strijd pas op de laatste berg. Het traject liep van Poretta Terme naar II Coicco. ongeveer 150 kilometer door de Apennijnen. Panizza, De Witte, Baronchelli en Ber- toglio kwamen als eersten op de top van de laatste col. Merckx moest bijna een minuut prijsgeven. De Witte won na 4 uur 29 min 5 sec de eindsprint voor Panizza en Baronchelli. De Muynck werd vijfde op negen seconden en schoof in het algemeen klassement naar de tweede plaats, U6 seconden achter leider Gimondi. S De Pool Szurkowski won de derde etappe van de Ronde van Groot Brittan- nië. Hij was de snelste finisher na 162 km van Malvern naar Aberystwyth in Wa-les. Hallam werd tweede en de Ne derlander Van der Meer derde. Dohmen was vijfde en Kruunenberg zevende. Hallam bleef leider in het algemeen klassement. Klaus Topmöller. de spits van Kaiserslau tern, ontbreekt in de Westduitse selectie voor de eindronde van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor landenploegen. Topmöller liep zondag bij een auto-ongeluk een hersenschudding op. Hij moet de komen de tijd nog onder dokterstoezicht blijven. Debutant in de selectiegroep van bondscoach Helmut Schön is de Hamburgse voorstopper Peter Nogly. West-Duitsland speelt de halve finale in Zagreb tegen Joegoslavië. De 22 geselecteerden zijn: Maier (Bayern M nchen), Kargus (Hamburger SV), Franke (Eintracht Braunschweig), Vogts (Borussia Mönchengladbach), Beckenbauer, Schwarzen- beck (beiden Bayern München), Dietz (MSV Duisburg), Kaltz, Nogly (Hamburger SV), Rei- chel (Eintreacht Frankfurt), Wimmer (Borus sia Mönchengladbach), Hölzenbein (Eintracht Frankfurt). Stielike. Bonhof, Danner (alien Borussia Mönchengladbach), Beer (Hertha BSC), Hoeness, Dümberger (Bayern München), Dieter Müller, Flohe (beiden FC Köln), Worm (MSV Duisburg) en Bongartz (Schalke ’04). b is?--

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23