Chaotisch einde van met Turnverein „Heddesdorf Maenhouttoernooi u Luilakviering Straatnamen in bleef rustig plan De Dalen in Beverwijk Brandweer in ’t nieuw sigaret IJmond ontving Subsidie voor Duits bezoek De Weerhaan Jongetjes stookten vuurtje in klaslokaal Pensionkamer in brand door mmim installatiebouw „Turnlust” verstevigde banden Burgerlijke stand een deskund IBi Bol I aangevraagd vandaag Ml B ft tl I H falbij I Lubro I II i i i BL UITWISSELING TIJDENS DE PINKSTERDAGEN DENEN VERLIETEN HET VELD Jf Ui VIER GEWONDEN BIJ ONGEVALLEN w lil TIJDENS WEEKEND w II 11 I i'ii metzelaar ft J’ DINSDAG 8 JUNI 19 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 99 el Wel flink wat vernielingen f MM 11 M s Beverwijk boekdruk foliedruk offset klein-offset Voor reparatie van Philips en Btaupunkt \k!eurenT.V. kunt U terecht bij drukkerij schmitz bv beverwijk industrieweg 21 tel. (02510)29120 U)k mé - sx;. JIM Haarlem, Prins Bernhardlaan 2, Xjl. Li 1 I' *"*4. -CaL tel. 023 - 31 90 05. E U zegt: ’moet dat zo nodig?’ Welnee, dat niet. Maar 't zou best eens het begin kunnen zijn van een relatie voor jaren. Lubro doet namelijk in Centrale Verwarming, lucht behandeling, airconditioning en loodgieterswerken. Een aanvraag bij Lubro wordt professioneel behandeld. Mag u verwachten bij een bedrijf met bijna honderd vakmensen, Lubro, bekend bij velen, maar nog niet bij allen. Vandaar deze advertentie. ij I- - i (ADVERTENTIE) u L (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) 'ft In De Slof werd zaterdagmiddag na de ontvangst van de Duitse gasten uit Heddesdorf de inwendige mens versterkt. (ADVERTENTIE) I (Van een onzer verslaggevers) Brandstichting in school (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) 1 van De ravage in het verbrande klaslokaal van de Maarten van Heems kerkschool was aroot. A Een uitgebreid onderzoek van de re cherche voerde naar de twee knaapjes, die vlot bekenden de brand te hebben aangestoken. HEEMSKERK. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vijf is een klaslo kaal van de Maarten van Heemskerk- school aan de Pieter Brueghelstraat in vlammen opgegaan. De brand werd aan gestoken door twee jongetles van tien en elf jaar. De schade wordt geschat op ruim zeventigduizend gulden. op ds- gemaakt en is men ’s middags naar Mar ken gegaan. In Amsterdam heeft men Artis bezocht en het Begijnenhof met een bezoek vereerd. Tot slot werd hier een rondvaart door de verlichte grach ten gemaakt. Op de tweede pinksterdag werd de Bondswandeldag in de PEN-duinen ge houden waar ook de Duitsers, aan deel namen. De dag werd besloten met een gezamenlijke broodmaaltijd in de Slof, waar tevens vele dankwoorden werden gesproken. telefoon 02510 -23207 wijkerstraatweg 160 velsen-noord die de Het was een zwarte schaduw over een prachtig en goed georganiseerd toernooi van de Beverwijkse jeugdcommissie, dat werd begunstigd door fraai zomerweer en waar een goede duizend toeschouwers lange tijd genoten van goed voetbal De Deense coach vond het schijnbaar welletjes en liet inrukken. Onder gejoel en gefluit van het publiek verlieten de Denen het veld. Beverwijk had verdiend gewonnen al was het dan niet zoals men het wenste. Toch kregen de jongens van het publiek een luid applaus voor hun moedig volhouden. het ken on- 13 die ren djn iats ate mi- een nag ten. len, eu- ian jok rnd rk- •ote 13 on- van tte m; m- >nt ss; In* ?nt lor re, Pi on as; m; ki; ot- zaïgen, Deze en; :er, eat no, al- [J- el- co, rg, jn. ?n- )S- ai- de, en. 2a- rg; nt- •nt. es, as; •bil in- er, >ea les jn- De vuilcontainers op het Julianaplein in Wijk aan Zee, op het expeditieterrein van de Beverhof aan de Breestraat, nabij de Sancta Maria Kleuterschool aan de Koningsstraat en bij de Cupertino- school brandden totaal uit.Voorts werd bij het Chinese restaurant „Peking” een stapeltje hout in brand gestoken, en ging in de bunker in park Scheijbeeck wat rommel in vlammen op. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Gedurende het Pink- sterweekeinde moesten vier personen die bij ongevalletjes gewond waren geraakt, in het Beverwijkse Rode Kruis Zieken huis worden opgenomen. Een 23-jarige jongeman belandde daar, nadat hij za terdagnacht op de Paralelweg naar zijn zeggen door vier jongelui in elkaar was geslagen. De man werd door de politie gevonden, toen hij gewond in een gazon lag. Voor nader onderzoek is hij naar het ziekenhuis overgebracht. Op het Meerplein werd van een ge parkeerde auto een portierraampje inge slagen. Van auto’s in de Adigestraat en De Schans werden banden lek gestoken. Vernielingen werden gepleegd aan auto’s in de Baanstraat en van garage Los aan de Brink. van Dijk; H. F. Assis en Y. C. Nuijen; P. C. Voormeer en C. J. Duiker; P. Hoos en L. van der Werff; P. P. A. van Veen en A. M. E. Donkervoort. Om de eerste en tweede plaats streden Beverwijk en het Deense Fremad Ama- ger. De Denen toonden zich goede mees ters in de techniek en Beverwijk keek eigenlijk al na 10 minuten spelen tegen een 0-2 achterstand aan. Bij het tweede doelpunt ging de overigens uitstekende doelman Korsman niet geheel vrij uit. Maar Beverwijk gaf zich niet gewonnen en kopte Koppen de bal na 12 minuten spelen over de Deense doelman heen. Nog geen minuut later wisten de Denen er 1-3 van te maken. Op de tweede Pinksterdag werd het toernooi officieel geopend door wethou der A. Hoogeboom. Het Jan Maenhut Toernooi is uit het Beverwijkse sportle ven niet meer weg te denken. Zo dacht wethouder Hoogeboom er ook over. „Met z’n allen zijn we weer getuige van een internationaal voetbal-toernooi dat her inneringen oproept aan een groot Bever - Wijks sportman. Maar aan mensen van goede wil alleen heeft men niet veel, men moet de sportiviteit ook naar bui ten uitdragen. Laat dit toernooi dan ook weer een goed stuk propaganda voor de voetbal sport worden." Hierna werden duiven losgelaten en begon men aan de afmars waarna het toernooi kon begin nen. VELSENNOORD. Voor de hand balvereniging „IJmond” is de sportuit- wisseling gedurende het pinksterweek- einde met het Duitse T.S.G. uit Schwa- bisch Hall (Bayern Württemburg) een succes geworden. Vrijdagavond waren de buitenlandse gasten gearriveerd en bij pleeggezinnen ondergebracht. Zaterdagmiddag werden de eerste wedstrijden gespeeld waarna deze dag met een feestelijk samenzijn in die kantine werd besloten. Op eerste pinksterdag werd ’s middags een bezoek aan Avifauna gebracht gevolgd door een rondvaart. BEVERWIJK Voor de vijfde keer in successie heeft de Beverwijkse gym nastiekvereniging „Turnlust” de partner schaft tussen Turnlust en de turnverein Heddesdorf verstevigd, want met de pinksterdagen zijn de Duitsers als gasten door Turnlust ontvangen. BEVERWIJK. Het dertiende Jan Maenhout is gewonnen door de junioren van de organiserende vereniging Bever wijk. H. van Dekker OVERLEDEN: J. Berg, geh. gew. m. R. Bomer, oud 81 jaren; C. M. Koper, oud 58 jaren; C. Niessen- oud 85 jaren, geh. gew. m. O. C. G. Meijran; W. A. Janmaat, oud 78 jaren. kx's' I ms Zaterdagmiddag arriveerden de Duit sers en werden in gastgezinnen onderge bracht. Zaterdagavond heeft men zich geamuseerd in Heemskerk met mini-golf en bowlingen. Hier zijn ook weer harte lijke en waarderende woorden over en weer gesproken. Door de voorzitter van Heddesdorf werd aan zijn collega, de heer W. Schipper, een wijnhevel over handigd terwijl voorzitter Schipper op zijn beurt een bord van oud Beverwijk overhandigde. Zondagmorgen vroeg heb ben de jongeren een strandwandeling De luilakviering werd vrijdagavond ingezet met de vernieling van wat ruit jes van de Alpha Soos aan het Moens- plein. ’s Nachts trokken jongelui de brievenbus van het perceel Akerendam- laan 2 met paal en al uit de grond. Op last van de politie werd de bus nader hand weer teruggezet. 8 De jongens hadden van thuis een pak je lucifers en oude kranten meegeno men. Eerst werd op het schoolplein een vuurtje gestookt, maar even later kroop een van de knapen door een geopend bovenlicht. Zijn vriendje gaf hem de brandende kranten aan, die op een wand- meubel in het lokaal van de derde klas werden gelegd. Alsof dat nog niet ge noeg was haalden de jongens elders uit de school oude kranten en gooiden die ook op het vpur. De brandweer wist door snel optreden uitbreiding van de vuurhaard te voorkomen. Het gehele interieur van de klas ging in vlammen. Ook de twee parkietjes, die de leerlingen in de klas verzorgden, moesten het tegen de vlammen afleggen. SSS BEVERWIJK. - De vervaardiging en de plaatsing van De Weerhaan in het openbaar plantsoen voor Huis ter Wijck heeft f. 17.000 - gekost. Het Stichtings bestuur van Huis ter Wijck dat het kunstwerk onlangs aanbood aan de ge meente heeft het college verzocht een bijdrage te leveren. B. en W. vinden het verzoek alleszins aanvaardbaar en willen een subsidie van f. 5000 - verlenen. In de finale kwamen de Beverwijkers uit tegen het Deense Fremad Amager. Men stond in de verlenging met 4-3 voor, waarna de Denen na vele onspor tieve handelingen, met nog negen minu ten te spelen, het veld verlieten en gediskwalificeerd werden. BEVERWIJK. - Over enige tijd komen de straten gereed in het plan De Dalen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor deze straten de namen De Dalen en Vijverhof te geven. De straat die is gelegen aan het water dat een verbre ding is van de Dalenbeek, van oorsprong een afwateringsbeek van de Dalen, wil men de naam ijverhof geven. De bekerhouder van vorig jaar, het Groningse GRC, kwam dit jaar in het stuk niet voor. De strijd om de derde en Vierde plaats ging tussen het Engelse Tulsh. Hill en het Duitse FC Main Taunus, de Duitser woensn met 1-2. Zaterdagmorgen stonden de bijna veertig gasten vrij onverwacht vroeg met hun toerbus, op het terrein van sportpark Rooswijk waar in paviljoen Koningsveld een bijzonder hartelijke ontvangst plaats vond en de gasten ken nis maakten met hun tijdelijke pleegge zinnen. Na een broodmaaltijd konden de gasten een bezoek brengen aan het uit gebreide feestprogramma in de IJmui- dense vishaillen. ’s Avonds volgde een gezellige feestavond. De ontvangende vereniging IJmond werd in het bezit gesteld van een oude pentekening van het stadje Schwabisch Hall als herinne ring aan het bezoek. Zondag waren er twee wedstrijden waarbij de IJmond dames junioren wonnen maar de heren van de gasten winst boekten. Een bezoek aan de Zaanse Schans in de middag vond men zeer interessant doch het verlangen van de gasten naar het grote zeestrand in Wijk aan Zee trok nog meer. Maandag bezocht men eerst Madurodam om hier enig inzicht te krijgen van wat Nederland aan bijzon derheden bezit, daarna werd een rond vaart door de Rotterdamse haven ge maakt. Vanmorgen omstreeks tien uur vertrokken de gasten. Geen spreekuur. Burgemeester Nie- len van Heemskerk is verhinderd om woensdag spreekuur te houden. ONDERTROUWD. W. A. H. Metz en T. Brinkman; J. G. C. Slaman en M. E. H. Commendeur; A. H. S. Verheul en M. A. Vrijhoef; J. F. Krouwels en H. Beeldman; A N. Noort en J. H. van Zutphen. Tenslotte gingen ruiten van het Ha venkantoor aan de Pijpkade van een strandtent nabij de afgang De Zwaan- straat en van de Kijkgrijp a an het Hilbersplein aan diggelen. Ook de etala geruit van Autorama werd vernield. En kel flessen drank worden vermist. BEVERWIJK. - De 55 brandweerlie den krijgen nieuwe beschermende kle ding. Bij een onderzoek bleek dat de beschermende kleding van het personeel van de brandweer ontoereikend is.Een groot gedeelte van de kleding(sjaals, blusjassen, blusbroeken, werkhandschoe- nen, truien, overalls, laarzen en signale- ringsstukken is al meer dan tien jaar in gebruik en verkeert in slechte staat. De bluskleding is niet meer waterafsto tend. Bovendien is de donkere en niet van reflecterende stroken voorziene kle ding onveilig bij een optreden op ver keerswegen. B. en W. stellen de raad voor een krediet wan f. 30.500 -te verlenen. HEEMSKERK. Zaterdag 19 juni treedt Maggie MacNiel in het jongeren centrum Donkey Shot op. Zij kreeg bekendheid door het duo Mouth and MacNeal. Zij zingt op dit moment alleen en zong al verscheidene hits bij elkaar. In de top tien van nu staat zij met Terug naar de kust. BEVERWIJK. Hoewel de luilakvie ring in Beverwijk over het algemeen rustig is verlopen, zijn er her en der toch wel wat vandalistische activiteiten ontplooid. Enkele auto’s en ruiten moes ten het ontgelden, terwijl voorts een aantal vuilcontainers in vlammen op- gg- Dit was ook de stand na de eerste twintig minuten spelen. Uit een corner wist Renne Koppen de stand op 2-3 te brengen en met nog vijf minuten spelen vochten de Wykers als duivels. Kort voor het eind signaal kreeg men een strafschop 'te nemen, die door J. Hooge- werf werd benut (3-3). In de verlenging wanen de Denen de klutst kwijt en schopten en trapten naar alles wat be woog. Het werd nog erger toen Bever wijk nia twee minuten scoorde door E. van der Sluis. Direct hierna stuurde scheidsredhter van der Broek een Deen het veld uit. Na vier minuten werd er weer een Deen naar de dug-out gestuurd en keerde de eerste weg gezonden Deen weer als wisselspeler terug. Dat raam de scheidsrechter niet en stuurde hem als nog weg. De gast, een 38-jarige IJmuidenaar, was omstreeks zes uur gaan slapen, nadat hij het een en ander had gedron ken. Hij heeft een sigaret opgestoken en is daarna in slaap gevallen. Het bed vloog in brand. Omwonenden, die de brand waarschuwden de caféhouder, heeft de man uit bed gesleept, waarin hij nog steeds lag te slapen. De IJmuidenaar is met tweede graads verbrandingen aan z’n rug opgeniomen in het Zeeweg Ziekenhuis. De brand, die tot de ene kamer be perkt bleef, heeft het interieur van de kamer geheel vernield. GEBOREN: Udo, z.v. H. Veenstra en D. Hogen doorn; Maaike, d.v. J. G. M. Dirks en M. C. M. Beentjes; Jacobus C., z.v. A. R. Brakenhoff en M. H. van Leeuwen; Sylvia, d.v. B. A. Dekker en P. H. Scholten. Zaterdagmorgen vroeg werd een 23- jarige Heemskerker bij het oversteken van de Zwaanstraat in Wijk aan Zee door een auto geschépt.' ’Mét' ëen ge kneusd been moest de man naar het ziekenhuis worden vervoerd. De automo bilist reed na het ongeval door. De politie stelt een onderzoek in. Omstreeks half drie maandagmiddag viel een 13-jarige jongen uit Heemskerk op een landje aan de van Riemsdijklaan uit een boom. Met onder meer een gebroken enkel werd de knaap, die een val van negen meter had gemaakt, in het ziekenhuis opgenomen. Rond acht uur 's avonds stak een tweejarig jongetje plotseling de rijbaan van de Alkmaarse weg over. Een passe rende fietser kon de peuter niet meer ontwijken. Met een schedelbreuk) e is het knaapje overgebracht naar het RKZ. Maggie MacNeal in Donkey Shot GEHUWD: A. H. Klein Gunnewiek en T. IJMUIDEN. Op de, eerste pinkster dag heeft in een pensionkamer boven cafe De Griffioen in IJmuiden een klei ne brand gewoed. De brand ontstond doordat de gast in de kamer in bed had gerookt. ll f 1^8^

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7