Renovatie van laatste deel Velseroord eind jaar gereed IN DE VISHAL Bustocht voor bejaarden in Velsen-Noord Uitvoering van Balletstudio Kennemerland in beide filmhuizen DE SCHOENENHAL FABRIEKSPRIJZEN VELDHUIS The Miller Company in Alpha Soos De 3eNoemmaareendwarsstraat zou zonder drukwerk nóg moeilijker te vinden zijn. Goedkombineren met jeans „Electra” van Miklós Jancsó •w SuèdeNappa kleding SCHOENEN tegen Raadsagenda van Velsen ZATERDAGAVOND 12 JUNI GRIEKSE MYTHOLOGIE ALS BASIS vrije-tijds pakken De wereld hangt van drukwerk aan elkaar Cafe „De Halve Maan” 7 WOENSDAG 9 IJMOND JUNI 19 7 6 o.a. denim en jersey Herenmode LEREN ECHT uitsluitend Wij tegen prijzen VER ONDER DE WINKELPRIJS verkopen schoenen 7 wenken voor het schen ken van bier van hoge of spontane gisting. Ged. Oude Gracht 124 - Haarlem tel. 312632 (023) Hoek Kleine Houtstraat Lange Nieuwstraat/hoek Marktplein - Tel. 12348 IJmuiden. diverse kleuren ook grote maten Komt u vrijblijvend kijken. Echt, u bent ALTIJD VEEL voordeliger uit!! 8 Met zo’n fijn T-shirt bijvoorbeeld. En omdat ze daar ook uitstekende jeanspantalons en rokken hebben (natuurlijk van Lois en Levi's), kun je je eigen favoriete kombinatie meteen uitpro beren. Pas dan ook eens zo'n bloese of shirt bij je blue denim of witter-dan-wit pan talon of rok. Zo kun j e j e (j eigen winnende kombinatieV; (de hoofdprijs) samenstellen, aantrekken en jezelf zijn. Grote Houtstraat 45, Haarlem Lange Nieuwstraat 185, (Noord Arcade), IJmuiden - (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) u.: De lis- )or unie besommingen (Van een onzer verslaggevers) I (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ity De Noemmaareendwarsstraat inderdaad, want praktisch alles zou moeilijker worde in een wereld zonder drukwerk. Het grootste deel van de boodschappen die mensen aan elkaar doorgeven staat gedrukt: van bijbel via krant, leer boeken en sexbladen tot telefoonboeken en vakan- tiefolders. Vreemd eigenlijk datje daar zo weinig bij stilstaat. Misschien juist doordat drukwerk zo innig verwe ven is met ons bestaan. Wie zich wèl dagelijks bezighouden met het gedrukte woord (en het gedrukte beeld), dat zijn de zetters, drukkers, lithografen en chemigra- fen, werktekenaars en binders. Mensen meteen degelijke vakopleiding waarin aan algemene vorming veel aandacht is besteed. Naast grafische vakken bestuderen zij moderne talen, biologie en natuur- kunde, maatschappijleer e.d. Zodat ze werken met begrip vöor wat er door hun handen gaat. Dat is de moderne gra fische industrie, een tech nisch interessant bedrijf met een belangrijke maat schappelijke functie. Sta er maar eens bij Stil als u weer eens op zoek bent naar een of andere dwarsstraat. De grote aanvoer moest komen van de grote weekkotters, die in verband met KW KW KW KW KW KW 105 145 152 175 214 226 KW KW KW KW KW SCH lar 14 26.800, 14.600. 14.800, 22.000, 18.000, 6.100, o van half een Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 >n- rg, rid ise is- tie J. is- de en eft lag er- ;n- )or sle ;s- id. de en Tk li en ke en n- rk, ■g- M. Met alle dagen een aanvoer van een kleine twintigtal kleinere bij de wal vissende kotters, die over het algemeen nog aardige besommingen wisten te ma ken, kleinere kotters voerden vanaf dinsdag tot en met donderdag toch nog voor zo’n 350.000 gulden vis aan. Hagelingerweg 36, Santpoort Bekeuringen Op de vluchtstrook van Rijksweg 9 zijn gisteren vijf auto mobilisten bekeurd, die de voor de Vel- sertunnel wachtende file wilden inhalen. Op de Hoflanderweg deelde de Bever- wijkse politie aan negen automobilisten en drie bromfietsbestuurders, die de maximum snelheid overtraden, bekeu ringen uit. Twee brommers werden voor technisch onderzoek mee naar het bu reau genomen. SANTPOORT. De afdeling Sant poort van de Balletstudio Kennemer land treedt zaterdag 12 juni op tijdens de jaarlijkse leerlingenuitvoe ring van deze studio in de Stadsschouw burg te Haarlem, aanvang 8 uur. Heit programma heeft als thema: „Her inneringen van een bejaard echtpaar” met als onderdelen o.m. verjaarsfeest, ijspret vroeger, een variatie op het sprookje van roodkapje, jongemeisjestijd, reis naar Parijs en Café de Paris. Inbraakjes. Afgelopen nacht is i n Beverwijk ingebroken in de kantine van Jong Hercules aan het Adrichemiaantje. Een versterker wordt vermist. In Heemskerk werd het gebouw van de Sociale Dienst bezocht. Daar verdwenen wat flessen frisdrank en een radiotoe stel. Prijzen in guldens: Per 1 kg: grote tong 14,65-13,85; grootmiddel tong 15,45- 14,81; kleinmiddel tong 11,52-10,72; tong een 10.42-9,82; tong twee 9,72-9,10; tar bot 11,33-9,30; zalm 13.70-9,99. Per hoop: grote roggen 252; kleine rog 164-148. Per 40 kg.: tarbot 402-160; griet 310- 105; kabeljauw een 120-96; kabeljauw twee 124-92; kabeljauw drie 90-67; ka beljauw vier 84-65; kabeljauw vijf 80- 61; schelvis vier 88-80; schol een 100-82; schol twee 96-84; schol drie 92-62; schol vier 60-34,40; wijting drie 77-61; makreel een 71-43; makreell twee 37-19,70; schar 60-16; haai 100-72; grote rode poon 134- 118; kleine rode poon 64-38; steenbolk 52-40; horsmakreel 14-8; poontjes 28-24. The Miller Company, enkele jaren ge leden begonnen aan een carrière in de muziekwereld treedt zaterdagavond 12 juni in Alpha op. De heren hebben hun programma „Show voor gescheiden vrouwen” genoemd. Het optreden bestaat uit eigen composities levensliedjes om naar te luisteren, eerlijke muziek voor twee stemmen en twee gitaren zeggen Josh en Luc. Conferencier Peter Karne melk zal het programma van The Com pany presenteren. Het Restorkest, de laatste zucht van het legendarische Mi santropische orkest staat geboekt voor het gastoptreden. Men begint om 21 uur. In de raad komen ook een aantal voorstellen aan de orde ten behoeve van het onderwijs. In verband met de fusie van de Clara Sternschool en de Prof, van der Leeuwschool eind van dit schooljaar wil de gemeente een aantal voorzieningen treffen aan de Clara Sternschool, die na de fusie als school gebouw in gebruikt komt voor de gefu seerde school. Er zal een lokaal voor meervoudig gebruik komen, de podiums verdwijnen uit de klassen, de bordstel- lingen worden vernieuwd en de rijwiel stalling wordt afsluitbaar gemaakt. Dit kost f 52.800. De verbouw van het oude gymnastiek lokaal van de Moerbergschool aan de Kerkstraat tot speellokaal van de Moer- bergkleuterschool gaat een bedrag van 14.300 kosten. Ook de Jan Campert- schooi in Driehuis zal inwendige verbe teringen krijgen, zoals de uitbreiding van het handenarbeidlokaal, een wijzi ging van de lokaalindeling en het in richten van een magazijn, hetgeen een bedrag van 40.200 vraagt. BEVERWIJK. Met enige moeite heeft de Alpha Sociëteit eindelijk beslag weten te leggen op de Beverwijkse tweemansformatie „The Miller Compa ny” gevormd door Josh Molenaar en Luc Dördregter. Deze zeer belangrijke wenken wor den u aangeboden door De raad wordt ook een krediet ge vraagd van 37.000 voor het repareren van de lekkende bodem van het diepe bad in de Heerenduinen. De reparaties zijn al voor de opening van het zwem- seizoen in mei gebeurd. Het college van B. en W. stelt verder voor om een garantie te verlenen voor een geldlening van f 80.000, die de voetbalvereniging VSV wil afsluiten ten behoeve van de VELSEN. De gemeenteraad Velsen komt donderdagavond om afcht bijeen. Op de agenda staat voorstel om een krediet van bijna an derhalf miljoen gulden te verstrekken voor de renovatie van het derde en laatste deel van Velseroord. De werk zaamheden aan de 139 woningen in de eerste twee delen van Velseroord zijn practisch gereed, zodat men nu aan de resterende 35 woningen kan beginnen. De gemeente verwacht, dat eind van dit jaar de laatste gerenoveerde woningen opgeleverd kunnen worden. VELSEN-NOORD. De leden van de Algemene Bond voor Bejaarden in Vel sen-Noord kunnen op donderdag 24 juni weer mee met de jaarlijkse bustocht. Dit jaar gaat de rit naar de bosrijke omge ving van Holten in Overijssel. Er wordt al om acht uur ’s morgens vertrokken vanaf de hoek Wijkerstraatweg-Stra- tingsplantsoen. Voor een kopje koffie wordt gestopt bij hotel „Engel” in Hou ten en daarna gaat het rechtstreeks door naar Holten. Daar zal ook ’s avonds in „De Wielen” het diner gebruikt worden. 1. Laat het bier na aankoop minstens 8 dagen rusten, liefst nog langer wan neer het ver werd vervoerd. 2. Bewaar het bier in een droge niet te koude kelder (14 tot 16 graden). Geueze flessen liggen bewaren, met de krijtstreep naar boven. 3. Zet dit bier nooit in de ijskast! 4. Vermijd alle bruuske tempera- tuurschokken. 5. Schenk het bier ofwel bij kamer temperatuur (18 graden) of bij kel- dertemperatuur (14 tot 18 graden), maar nooit ijskoud. 6. Behandel de fles met de grootste voorzichtigheid vooral bij het ope nen. Geueze leg je het best in een mandje. 7. Giet het bier zachtjes in het glas en laat een vingerdikte bier in de fles. Verder kan men daar een bezoekje brengen aan het Uddeler Meer, waar ook weer een consumptie wordt aange boden door de Bond. Tegen zes uur hoopt het gezelschap weer terug te zijn in Velsen-Noord. IJMOND. Opnieuw wordt in de filmhuizen van Velsen en Beverwijk een speelfilm vertoond waarin de Griekse mythologie is verwerkt. Zoals in Thiassos” (De komedianten), die enkele weken geleden werd vertoond, heeft de geschiedenis rond de mythologische 1 - guur, Electra .ook als basis gediend voor de Poolse film „Electra” van regisseur Miklós Jancsó. In het voorprogramma wordt ,.De ge broeders Helle” van Digna Sinke ver toond. Het verhaal over een solitair gezin in een dorp in Zeeland, een frag ment uit het leven van een moeder met haar twee zonen. bouw van een verenigingslokaal bij de Driehulzerkerkweg in Driehuis. De raad wordt ook gevraagd door het nemen van een voorbereidingsbesluit de bouw van 22 woningen aan de Driehui- zerkerkweg achter de rk kerk en 7 woningen aan de westijde van de Schaepmanlaan op de plaats van de oude Engelmundusschool mogelijk te maken. Een ander voorbereidingsbesluit moet dienen om de bouw van een pa- lingkwekerij met koelopslagruimte aan de Slaperdijk mogelijk te maken, terwijl de raad ook een voorstel behandelt om het bestemmingsplan „Agrarisch gebied west” in voorbereiding te verklaren. Per 1 oktober zal ir. D. N. Dammers de gemeentedienst als directeur van Openbare Werken verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde ieefttfd. B. en W. stellen de raad voor om in zijn plaats ir. H. A. J. Kortstee uit Almelo te benoemen tot nieuwe directeur openbare werken en groen voorziening. de komende pinksterdagen allemaal wel op vrijdag zouden willen lossen. Hier door waren er op vrijdag 51 kotters aan de markt, die tesamen voor meer dan een miljoen gulden wisten aan te voe ren, bestaande uit ruim 57.000 kg tong, ruim 100.000 kg schol en klein 50.000 kg andere vis. Van deze 51 kotters wisten 21 het boven een besomming van 25.000 te krijgen, met zelfs 12 kotters boven de 30.000. De hoogste besommer maakte voor ruim 200 kg tong (12,42) en klein 3000 kg schol met 3500 kg andere vis, een besomming van 35.500. De weekmarkt bereikte hierdoor een zeer hoog peil met ruim f 1.400.000. Ver geleken met de vorige week trok de tongprijs nog iets aan e n kwam ver schillende malen boven de f 13,00 ge middeld. Al met al opnieuw een uiste kende visweek, met goede waren voor goede prijzen. Jancksó heeft in zijn film een nieuwe versie willen geven van de mythe die door de oude toneelschrijvers Aeschylus en Sophocles werd geschreven. Hij com bineerde deze met de versies van O’ Neill, Girandoux, Sartre en de Hongaar Laszlo Gyrrko. Op he>t stuk van de laatstgenoemde schrijver heeft Jancsó zijn film vooral gebaseerd. EJectra leeft in verdrukidng, o. tirannie van Aegisthus, de moordenaar van haar vader. Dat was Agamemnin. die naar de mening van Aegisthus een slecht vorst was geweest omdat hij het volk aan vrijheid had blootgesteld. E’ectra, geweten en geheugen van de IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd. 16.910 kg tong; 188 kisten tarbot en griet; 950 kisten kabel jauw; 5 kisten schelvis; 760 kisten wij ting; 1262 kisten schol; 141 kisten schar; 241 kisten makreel; 173 kisten diversen. Bij beschikking van de rechtbank van 8 juni 1976 is aan: Machinefabriek Hon- nebier B.V., gevestigd in Haarlem, Zijl- weg 302, definitief surséance van beta ling verleend, met ingang van 2 maart 1976 en voor de tijd van anderhalf jaar; bewindvoerder is mr. J. H. Dantuma, advocaat en procureur in Haarlem, Parklaan 5. Bij arrest van het Gerechtshof in Amsterdam van 4 juni 1976 (in hoger beroep is in staat van faillissement verklaard Marten Bron, wonende in Haarlem, Kenaupark 22, rechter-commissaris: mr. G. H. Zweers, curator: mr. L. J. M. Bos, advocaat en procureur in Haarlem, Ge dempte Oude Gracht 92. Een scene uit „Electra” van de Poolse regisseur Miklós Jancsó. natie, zint op wraak, maar zelf is ze machteloos. Ze wacht op haar broer Orestes, die het volk zal moeten bevrij den. Maar het gerucht gaat dat Orestes dood is, of net zo ongeintresseerd is als hun beider zuster, die zich bij de situaue heeft neeigelegd. Tijdens het Feest van de Waaiheld wordt Electra uitgehuwelijkt aan een dwerg. Een groep vreemdelingen koim met het bericht diat Orestes dood is Electra doodt dan de onheilsbode, waar mee zij Aegisthus een reden geert om haar ten aood te brengen. Als zij zien niet onderwerpt, moet zij ste: ven. udn uerm ae oocusuiappei weer vet leven. Hij is Orestes, ae onstei- féiijke. Het volk komt in opstand. Aegisthus wondt gevangen en door Electra gedood Zij gaat met de revolutie door. Electra en Orestes doden elkaar en staan weei op, om mee te worden genomen door „de prachtige vuurvogel revolutie, die elke avond sterft om de volgende och tend nog mooier te worden herboren de vuurvogel die neerdaalt in de ge daante van een helicopter. De filmvoorstellingen zijn in Filmhuis Velsen en in het Alpha Filmhuis in Beverwijk. Beide voorstellingen begin nen om half negen. f8.800, KW 55 113 149 174 194 221 256 18.000, WR 57 17.000, IJM 20 5.800, IJM 29 31.500, IJM 30 24.300, IJM 115 28.000- IJM 154 18.400, VD 20 f 1.300. HAARLEM. De rechtbank heeft op iinsdag 8 juni in staat van faillissement verklaard Adnianus Jacobus Cornells Timmers, wonende in Lisse, van Speijkstraat 21, 'ech.ter-commissaris: mr. A. Chr. Blom, curator: mr. J. S. Dijkstra, advocaat en irocureur in Haarlem, Gedempte Oude Gracht 65; Casper Bernardus Zwaan, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, Eikenstraat 39, rechter-commissaris: mr. A. Chr. Blom, curator: mr. W. J. J. Lamers, idvocaat en procureur in IJmuiden ge meente Velsen, Willibrordstraat 84; Jan Hollander, wonende in Zaandam, gemeente Zaanstad, p.a. Rozengracht 10. rechter-commissaris: mr. A. Chr. Blom, curator: mr. H. M. van Rhijn, advocaat en procureur in Wormerveer, gemeente Zaanstad, Zaanweg 110; Robert Huyzer, wonende in Haarlem, Romestraat 81, handelende onder de naam Boekbinderij Huyzer, rechter commissaris: mr. A. Chr. Blom, curatri- ce: mej. mr. A. Sypkens, advocate en procureur in Haarlem, Gedempte Oude Gracht 92. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank van dinsdag 8 juni opgeheven het faillissement van: v.o.f. Hotel-Café-Restaurant Roeland in Haar lem, Amsterdamsevaart 86 en vennoten: Catherina Gerarda Roeland-Hubers, wo nende in Haarlem, Teylerplein 20 en: Hendrik Pieter Roeland, voorheen wo nende in Haarlem, Amsterdamsevaart 86, thans in Haarlem, Nagtzaamstraat 16-zwart, uitgesproken op 9 maart 1976, curator mr. R. Hulkenberg in Haarlem. Wie mee wil (de totale kosten bedra gen 19) kan zich op donderdag 10 juni tussen 14 en 16 uur opgeven bij de heren J. Klein, Geelvinckstraat 56, I Noenboom, Stratingsplantsoen 73 zw. en N. Ruijter, Breesaperhof 31 in Velsen- Noord. De besommingen waren: KW 4 f 11.900, KW 11 f 15.000, KW 22 19.000, KW 45 ƒ32.000, KW 51 21.000, 14.500. 15.400. 10.800, 10.000, f 20.000,

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7