Ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof stelde eerste personeelsleden aan CPN voor uitbreiding van werkgelegenheid Veertig ruiten op de straat WARM OPTREDEN VAN PEPPIE EN KOKKIE EN MUZIEKKORPSEN I J ■i l Ut (al 30 jaar!) Brinta-de Béterham J| w|i ■ll donderdag 1 o STICHTING BESCHIKT NU OVER ALGEMEEN EN HUISHOUDELIJK BEHEERDER GEEN AFWIJZING VAN VOORHAVEN illB Afzwemmers in sportfondsenbad Oplevering Jolanda Appelman Vakantiesluiting Opening 6e in vierkamp bibliotheken Bromfietser aangereden Zaterdagregeling bibliotheken gewijzigd F 1 1 ÖS| .o» JUNI 19 7 6 BEVERWUK-HEEMSKERK 11 (Van een onzer verslaggeefsters) |un. ITE :EL )L- Zemelen zijn actueel. Terecht: u hebt ze nodig, vooral voor een gezonde spijsvertering. Maar gezond eten met zemelen is niks nieuws. Datdoen honderd duizenden al dertig jaar lang elke dag. Met Brinta! Want Brinta is gezondheid uit de volle tarwekorrel, compleet met zemelen. En die gezonde Brinta is overal goedkoop te koop, makkelijk klaar te maken en lekker. Halfboter,da’s nieuw. Da’s halfvet. Dus niet vetter dan halvarine. Maar wel lékker natuurlijk. BEVERWIJK Bij de Stichting Ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” zijn begin deze maand de eer ste twee full-time personeelsleden in dienst getreden. Het zijn de he ren A. Buring uit Oosterwolde en C. Berghuis uit Beverwijk, die res pectievelijk de functies van alge meen en van huishoudelijk beheer der vervullen. De heer Buring heeft tevens de eindverantwoordelijkheid over de gang van zaken binnen het in november te openen ontmoe tingscentrum. Het is de bedoeling, dat bij de ingebruikneming van „De Nieuwe Slof” minimaal vier vaste medewerkers op de loonlijst van de Stichting staan, die dan óf door part-time krachten óf door vrijwil ligers zullen worden geassisteerd. Voor welke oplossing gekozen wordt is afhankelijk van de finan ciële mogelijkheden van de Stich ting. ■F 1 tl» (Van een onzer verslaggevers) r (ADVERTENTIE) end urn ipen De organisatie van deze evenementen berust bij de Stichting Theater Bever wijk, die in de toekomst het leeuwen deel van de professionele voorstellingen in ,.De Nieuwe Slof” zal gaan verzorgen. Deze Stichting zal volgende week haar plannen voor het komende theatersei zoen bekend maken. Diploma C: Harma de Boer, Lydia Dekker, Gea Hoogland. BEVERWIJK. Deze week zijn in het Sportfondsenbad de volgende jon gens en meisjes geslaagd voor de zwem- examens. Inmiddels hebben zich bij de Stichting al vierentwintig verenigingen en groepe ringen aangemeld, die regelmatig van het ontmoetingscentrum gebruik willen gaan maken. Hiertoe behoren onder meer zang- en muziekverenigingen, to neelverenigingen, een karateclub, enkele politieke partijen, ontspanningsvereni gingen, de Beverwijkse Sportraad en de Algemene Bond van Bejaarden. Wat de bouw van „De Nieuwe Slof” betreft, verwacht aannemer Meijer het ontmoetingscentrum volgens planning op 6 september te kunnen opleveren. Het gebouw is dan bouwkundig gereed, en als het meezit ook al grotendeels van stoffering en vloerbedekking voorzien. De tarieven van de diverse zalen en ruimten zijn zo laag mogelijk gehouden, terwijl regelmatige gebruikers daarnaast op fikse kortingen (bij wekelijks gebruik zelfs zestig procent) op de huurprijzen De pas benoemde algemeen ^beheerder van ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” de heer A. Buring uit Oosterwolde verkent alvast zijn toekomstig werkter rein. De opening van De Nieuwe Slof is gepland in de periode van 6 tot 16 november. Twee dagen lang houdt het ontmoetingscentrum dan „open huis”, tijdens welke manifestatie circa vijfen dertig verenigingen met informatiestands acte de presence geven. De resterende acht dagen worden velerlei demonstra ties uitgevoerd door onder meer de Frie se vereniging ,.Us Memmetael”, een foto club, Scouting Nederland en vrouwen verenigingen. Voorts brengt de toneel vereniging „Kunst door Oefening” samen met „Animo” de operette „lm Weissen Rössel” op de planken. Het St. Lucas Gilde exposeert vijf dagen lang werk van haar leden, terwijl gedurende de overige periode Beverwijkse kunstenaars hun beeldende kunst ten toon zullen stellen. Tijdens de openingstiendaagse is tens lotte een concert vani het Noondhollfinds Philharmonisch Orkest te verwachten, waaraan door de Stedelijke Muj^qk- school en het Beverwijks Katholiek Ge mengd Koor zal worden meegewerkt. Voorts staat een kinderprogramma op stapel, een kabaretavond met Robert Long en Nelleke Burg, een showavond met Thërèse Steinmetz en variëtë-ar- tiesten te presenteren door Mies Bouman en een pop-middag met onder meer een optreden van de Beverwijkse formatie „The Bin tangs” en een jazzconcert. Zowel aan de heer Buring als aan de heer Berghuis zijn leidinggevende func ties toebedacht, die elkaar voor een deel overlappen. Dit maakt het in het semi- contenue bedrijf dat „De Nieuwe Slof” gaat worden mogelijk, elkaar te vervan gen. Overigens zal de heer Buring zich voornamelijk met de administratieve en organisatorische facetten van het ont moetingscentrum gaan bezig houden,, terwijl de heer Berghuis het huishoude lijk en technische deel der werkzaamhe den voor zijn rekening neemt. BEVERWIJK. Ondanks de tropi sche hitte is er woensdagavond in De Slof met veel elan gediscussieerd over de nota van uitgangspunten voor het Noordzeekanaalgebied, de in deze nota als denkmodel voorgestelde uitbreiding van Hoogovens en de daarmee gepaard gaande problemen en vraagstukken. Hoewel er geen vaststaande conclusie kon worden getrokken, waren de aan wezigen er het er wel over eens, dat ja gezegd moet worden tegen een uitbrei ding van de werkgelegenheid, maar dat er voldoende maatregelen moeten wor den getroffen voor een goede en verant woorde milieubeheersing. Van de twee met ingang van 1 juni aangestelde medewerkers behoeft de heer Berghuis een geboren en getogen Beverwijker, nauwelijks introductie. Als beheerder van de „oude” Slof aan het Raamveld (later verplaatst naar de Moensstraat) was hij overigens al gerui me tijd als part-timer voor de Stichting Ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” actief, welk dienstverband nu in een vaste verbintenis is omgezet. De heer Buring, de nieuwe algemeen beheerder van het ontmoetingscentrum, is voor deze functie uit in totaal vijfen veertig gegadigden geselecteerd. Hij heeft grote ervaring in de horecabran- Zemelen volop in Brinta BEVERWIJK. Aan de vierkamp voor meisjes te Amsterdam namen ook enkele atleetjes van DEM deel. Jolanda Appelman kwam met haar zesde plaats goed voor de dag. Martha Folkerts werd negende en Karin de Martelaere zestien de. Heemskerk Centrale en Oosterwijk. Zaterdag 17 juli Centrale 8 Heemskerk en Oosterwijk. Zaterdag 24 juli: Heems kerk en Oosterwijk Centrale. Zater- De resultaten van de DEM-meisjes zijn als volgt: Jolanda Appelman 80 mtr. 10,9, 60 m. horden 10,6 sec., hoog 1,30, kogel 9,69 m. Puntentotaal 2738. Martha Folkerts 80 m. 11,2, 60 m. horden 10,6, hoog 1,35 en kogel 7,86. Puntentotaal 2586. Karin de Martelaere 80 m. 11,5, 60 m. horden 10,6, hoog 1,25 en kogel 7,59. Puntentotaal 2398. Roelie Bloemendaal werd bij de meisjes B-vierkamp zesde. BEVERWIJK-HEEMSKERK. In de maanden juni en juli zijn de bibliothe ken evenals de voorgaande jaren nood gedwongen weer enkele weken gesloten. De bibliotheek van de Kerkweg 45 te Heemskerk is gesloten van maandag 21 juni tot maandag 5 juli. De bibliotheek in de Amstelstraat 44 is gesloten van 5 juli tot 19 juli. De Centrale van Bever wijk (Kerkstraat) en de jeugdbibliotheek aan de Kingsford Smithstraat zijn van 19 juli tot 2 augustus gesloten. De bibliotheek te Wijk aan Zee blijft gedurende de zomermaanden geopend. HEEMSKERK. Een 19-jarige bromfietser uit Heemskerk werd woens dagavond omstreeks half tien op de Jan Ligthartstraat aangereden door een uit de Spoellaan komende 29-jarige automo bilist, eveneens uit Heemskerk. De bromfietser is in het St. Jozefzie- kenhuis opgenomen. Er bestaat geen le vensgevaar. Kleuterbrevet: Brenda Bom, Marcus van Gooi, Yvonne Groot, Arno Heister kamp, Melissa Honig, Leandra van Rees, Harro Nijdam, Erk Spinhoven, Ingrid Tijms, Dennis Veer. Diploma B: Adriana Admiraal, Pieter- Bas Antoons, Richard Bergshoeff, Cees Dekker, Karin van Dessel, Leanda van Dessel, Astrid Geerling, Nicolette Gra- pendaal, Esther Hazenberg, Jan Hen- drikse, Richard de Jong, Tim Kooijman, Jenny Koster, Angelina De Lisa, Peter Schweitzer, Danielle van Soest, Marian ne Spanjaard, Ferdinand Spijksma, An dre Ubachs, Daniella Valk. Suzanne van der Veen, Erik van Vuuren, Jacqueline de Weerdt, Sheila Werbata, Caroline van Wierst, Johannes van Wierst, Danielle Zonneveld, Paul Zwetsloot, Wouter Schenk. HEEMSKERK. Op het Burgemees ter Nielenpieta verloor een 21-jarige vrachtwagenbestuurder uit Alkmaar woensdagmiddag van zijn lading veertig draadglasruiten van 1.48 bij 61. Er on stond een ravage op het wegdek en de gemeente is geruime tijd aan het werk geweest om al het glas op te ruimen. che. was werkzaam als bedrijfsleider van het res taurant annex recreatiepark „Duinen Zathe” in Appelscha. Hij zal zich nog deze maand in Beverwijk vestigen. Frans Aarts, lid van de statenfractie en lid van het partijbestuur van de Communistische Partij Nederland, maakte in een toespraak met name be zwaar tegen het feit, dat alles zich afspeelt tussen de directie van Hoogo vens en het college van gedeputeerde staten, zonder dat daarbij voldoende in- De afgelopen drieëneenhalf jaar de heer Buring, die 40 jaar oud is, mogen rekenen. Inlichtingen hieromtrent zijn verkrijgbaar bij de heer Buring, die tot de opening van het ontmoetingscen trum kantoor houdt bij de BSCR, Huize Scheijbeeck, tel. 27647. Ook" voor het reserveren van zaalruimte kan men daar terecht. spraak wordt gegeven aan de arbeiders. Er wordt beslist over de werknemer zonder de werknemer, was het oordeel van Frans Aarts. De tot nu toe gevolgde inspraakprocedure stelde volgens hem niets voor. Spreker was in zijn woorden reel genoeg om te erkennen, dat er terecht een plan voor het Noordzeekanaalgebied wordt ontwikkeld en dat Hoogovens voor deze streek echt wel van grote betekenis is geweest. Wel vond Frans Aarts het vreemd, dat in de nota van uitgangspunten (een be leidsvoornemen dus) al vooraf wordt gekozen voor en uitbreiding van Hoog ovens en een voorhaven al bij voorbaat wordt afgewezen. Hij was van mening, dat er ruimte moet zijn voor een voor haven naast ruimte voor uitbreiding van Hoogovens. In zijn welkomstwoord zei Jan Berg huis, dat de directie van Hoogovens naar zijn mening streeft naar meer productie met minder mensen. Tevens sprak hij zijn twijfels in dit verband uit over de middellange termijnplanning. BEVERWIJ-HEEMSKERK. In juni «1 juli wijkt de zaterdagsluiting van de bibliotheken nogal af van de gebruike lijke volgorde. Het schema luidt als volgt: Zaterdag 12 juni: geopend; Heemskerk en Oosterwijk gesloten Centrale. Zaterdag 19 juni: Heemskerk en Oosterwijk Centrale. Zaterdag 26 I juni: Centrale Heemskerk en Ooster- wijk. Zaterdag 3 jrli: Centrale en Oos terwijk Heemskerk. Zaterdag 10 juli: Op uitnodiging van het Comité 700 jaar marktrechten gaven alle muziekkorpsen uit Beverwijk en Wijk aan Zee woens dagavond een muzikale show, niet in de te smal geachte Bree- bomen komt te staan. Een onweersbui leek even na zes uur de show te zullen verstoren, maar om acht uur was het weer opnieuw zomers en uitstekend geschikt voor zo’n buitenge- beuren. Er was een tribune opgebouwd én een uitstekende afzetting zorgde ervoor, dat de korpsen alle ruimte kregen om te showen. Tegen het donker worden verlichtten een zestal enorme schijnwerpers die speciaal voor dit doel op een hoog werker waren gemonteerd het plein extra. Het publiek lijkt nog even te moeten wennen aan manifestaties op het Meer- plein in plaats van op de Breestraat, die minder ruimte, maar meer sfeer biedt. Mede dankzij het prachtige zomeravondweer bleven toch honderden mensen geruime tijd op het plein ver toeven. De organisatie van de show verliep perfect. naar de populaire televisie-komieken Peppie en Kokki, die op uitnodiging van de reclame-commissie van de Ambulante Handel, afdeling Beverwijk, de tweede feestmarkt van Bever wijk opluisterden. De heren in de blauw-wit gestreepte shirts hadden er duidelijk zin in, want zij toverden de ene na de andere grappige act, waarin water een hoofdrol speelde (hoe kan het ook anders in dat bloedhete weer), te voorschijn. Het jeugdige publiek vond het allemaal best aardig en scha terde het uit. fili

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11