Amateurrenner Jan v. d. Horst: BAR MONIQUE NOG AAN DE LEIDING Van Kaamtrappers in opmars Rustkuur voor André Vetman Softbalteam uit V.S tegen Terrasvogels NATIONALE SPORTIEF V WEGKAMPiOENSCHAPPEN Engwerda leidt WIELRENNEN Zwemster Carry Muylaert in kadertoernooi 7 leukst Haarlems Dagblad alsmede: BUITENSPEL MAAR AAN DE PRIJZEN” „VELEN DENKEN ALLEEN Keihard knokken Nuts met gezonde, héle hazelnoten. T Tweede plaats Jos Schurgers f J Pers Damiate)' opening <12-6-1976, I KOOYMAN SNEL OP 400 M WISSELSLAG 1 ZONDAG 13 JUNI 1976 11.- I uur VETERANEN 63 km 13.- uur NIEUWELINGEN 63 km 15.- uur JUNIOREN 114 km Dehandgemaakte sigaar uit Java, Wj 19 7 6 1 O JUNI donder DAG 25 SPORT l ib I Auto-circuit Zandvoort - onder auspiciën van de K.N.W.U.; technische organisatie: H.S.V. de Bataaf met medewerking van John v. Herwerden Sportshop-Voorburg; Palace-Street Hoofddorp; Delta-Lloyd Amsterdam; Caballero, Den Haag. V Lekker tussendoortje. om 9.- uur start nationale wedstrijdliefhebbers, 63 km. Gemaakt van de fijnste tabakken uit de Vorstenlanden van Midden-Java. Vervaardigd door slanke Javaanse vrouwenhanden. Corona 58 cent. Verpakkingen van 5,10 en 25 stuks. Senoritas 37 cent. Verpakkingen van 10 en 50 stuks. Succes voor HPC bij kringzwemmen (Van onze zwemmedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) J an v. d. Horst: „Er zijn nog steeds knapen, die hun koers op mij afstemmen”. (Van onze wielermedewerker) J) waarvan de IJMOND. In de strandvoetbalcom- petitie gaat Bar Monique nog altijd aan de leiding. De ploeg versloeg het be scheiden geklasseerde Zeedistel met 6-4, na bij de rust al met 5-0 aan de leiding te zijn gegaan. De Van Kaamtrappers zijn duidelijk in opmars. Zeezicht werd in Delft tegen de A-selectie en zondag in Dordrecht de vierde en laatste wed strijd tegen de a-selectie. Maandag is andermaal Jong Oranje in Heerhugow- aard de tegenstander en dinsdag zal de laatste wedstrijd gaan tegen landskam pioen Terrasvogels. Plaats van handeling is dan opnieuw het Elta-sportpark in Santpoort, waar de strijd om acht uur zal beginnen. André De van Raiayasa Redactie: PETER HEERKENS Tel. red.: (023) -319053, toestel 227 (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM Het softbalteam van de Sun City Saints uit Arizona zal in de komende t ien dagen achtereenvolgens wedstrijden spelen tegen de Nederlandse selectie. Jong Oranje en het Santpoortse Terrasvogels. De Sun City Saints, die werden opgericht in 1966, bereikten twee keer de eindronde van de Amerikaanse kampioenschappen. fening moest stoppen, is reeds vanaf 1957 actief in de wielersport. In dat jaar kocht hij voor drie tientjes een racefiets van zijn vriend Kees v. d. Burg. mer, 2.13.-, was hier echter niet sterk genoeg voor deelname aan de N.K. Onder de 14-jarigen werd het ereme taal op de 400 wisselslag helemaal onder .HPC-ers verdeeld: Edwin Kooyman eer ste, Robin Schuit tweede en Gerard de Kort derde. Hun tijden: 5.17.4, 5.32.4 en 5.42.3. Zij staat iedere dag om half zes op, gaat zo'n zes uur naar school, traint tweeëneenhalf uur, maakt ook nog eens zo’n anderhalf uur huiswerk en ligt toch al om half acht in bed. De weekends zijn bezet met wedstrijden en tijdens vakanties wordt extra ge traind. Zo leeft Carry Muylaert, tij delijk Haarlems sterkste zwemster door de ziekte van Paula van Eyk. KROMMENIE. De eerste ontmoeting van de kringkampioenschappen is een succes geworden voor H.P.C. uit Heemstede. Dubbele overwinningen voor Leon Steenbrink en Edwin Kooyman en eerste plaatsen voor Ingrid Luiting en Betty Koomen vormden de voornaamste wapenfeiten van de Heemsteedse Polo Club, die gisteravond concurrent Zeemacht-Noordkop duidelijk de baas was. Vooral de prestatie van Edwin Kooyman op de 400 meter wisselslag jongens onder de 14 jaar was indrukwekkend. Met zjjn tijd van 5.17.4 zal hij nationaal zeker een geduchte tegenstander zijn van Cees-Jan Winkel. De stand luidt: 1 Bar Monique 6-12; 2 Dietvorst 6-9; Centrum 7-9; Van Kaamtrappers 6- 8; Griffioen—de Tromp 6-7; Zeewegbar 6-7; Bar Provence 6-6; Ninaber 7-6; Zeedistel 8-5; Smul Snacks 6-3; Kennemerhof 6-2; Zeezicht 7- 2. De sterkte van de Amerikaanse gasten doet weinig onder voor die van de in ons land overbekende Raybestos Braket- tes. Werpster Paula Noel, die in 1974 triomfen vierde, zal met haar ploeggeno ten Ginger Kurtz, Lynn Mooney en Judy Hoke gekozen in het Amerikaanse All Starteam van 1975 de ruggegraat vormen van het team dat tegen Neder land zal aantreden. In de Nederlandse ploeg is inmiddels teruggekeerd eerste honkvrouwe Wil Dordmundt. Zij neemt de plaats in van de met een rugblessure sukkelende Marjan Dijkstra van Bloe- mendaal. Het programma luidt: Vandaag in Amsterdam tegen Jong Oranje, vrijdag in Santpoort een double-header tegen de A-selectie (aanvang 20.00 uur), zaterdag Zeven jaar traint ze nu bij haar vereniging De Watertrappers. „De training met onze ploeg, keihard knokken met z’n allen, vind ik het leukste,” zegt ze vlak voor ze aan haar eerste nummer op de kampioen schappen van de kring Noord-Hol- land moet beginnen. „De resultaten zijn natuurlijk ook wel belangrijk, maar trainen is het leukste. Mijn leeftijdgenoten, die niet veel tijd aan hun sport besteden, missen enorm veel fijne dingen die ik nu mee maak.” Als fijnste herinneringen uit haar zwemcarrière noemt zij niet haar beste prestaties in het verleden (twee medailles op de laatste nationa le kampioenschappen en een derde plaats tijdens de interland Neder- Ajax-voetballer Pim van Dord is sinds enige tijd in Haarlem woonachtig en trouwde hier dinsdag met Marion Fabel. Vanzelfsprekend verschenen er veel bekende collega’s op de receptie. Leon Steenbrink bleef op zijn 400 meter wisselslagrace zelfs clubgenoot- international Ernst Bekkering voor, die bij de heren derde werd achter de gebroeders Woutering van ZNK. De tij den van de HPC-ers waren 50.8.- voor Leon en 5.09.6 voor Ernst. Ingrid Luiting was ongetwijfeld de meest teleurgestelde kampioene van de avond. Zij won de 400 wisselslag meisjes onder 14 jaar, maar haar tijd 5.49.4 was 0.4 seconde boven de limiet voor de nationale kampioenschap pen. Betty Koomen haalde haar limiet op de 200 m vrije slag voor meisjes onder 16 jaar wel. Zij won haar num mer onbedreigd in 2.20.8. Bij Njord ’59 werden op dit nummer twee goede pres taties behaald. Monique Wildschut won in haar leeftijdsgroep en haalde haar limiet op het kantje: 2.24.2. Chiny Kok werd tweede bij de dames in 2.19.- voor Anita de Groot van Zeemacht. Op de 400 meter wisselslag werd dit meisje tweede voor Carry Muylaert van DWT, die met 5.23.1 ruim onder de damesli- miet bleef. Haar broer Jeroen deed het zelfde op zijn 400 meter in 5.17.-. Hij werd op dit nummer tweede, evenals op de 200 vrije slag. Zijn tijd op dit num- Oud-voorzitter André Vetman van de HSV De Kampioen, die ook jurylid is van de KNWU in de provincie .Noord-Holland, tobt ai een hele tijd met zijn gezondheid en is deze week naar het Nederlands Astma Centrum in Davos vertrokken voor een rustkuur van een half jaar. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. In het open kadertoer nooi dat deze week wordt gehouden in cafe Fabel heeft L. Engwerda de leiding overgenomen van Ch. Broertjes. Deze biljarter verloor op verrassende wijze van J. Kauffman. land-België). maar de afgelopen kerstvakantie, toen de hele ploeg van DWT iedere dag op het strand extra trainde. Het volgend jaar wil ze het wat rustiger aan doen in verband met haar examen, maar als doel heeft ze voorlopig tweede van Neder land te worden op de 200 meter rugslag tijdens de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen, die aan het eind van deze maand in Rotter dam worden gehouden. Ook tijdens de NK eind augustus wil ze voor vuurwerk zorgen, „maar dat wordt moeilijker, met Paula er weer bij”. Zijn oordeel over de huidige wie- lerjeugd is ook niet zo mild: „Er zijn nog steeds knapen, die hun koers op mij afstemmen. Het valt me verder op dat er zovelen zijn die zich niet echt voluit durven te geven. Ze rij den veel te bekeken en denken alleen aan dc prijzen. Er zijn natuurlijk ook nog wel jongens, die erin durven te gaan en daar heb ik het grootste respect voor”. met 2-1 verslagen en Zeewegbar moest er met 1-0 aan geloven. Door die resultaten zijn de Van Kaamtrappers geklommen naar de vier de plaats. Kennemerhof-Centrum 2-6 (rust 1-2). Voor het halve dozijn doelpunten van (Van onze sportredactie) OUDKARSPEL. Tijdens wegraces in Oudkarspel heeft Jos Schurgers uit Heemstede in de klasse 750 cc internati onaal een tweede plaats behaald. Hij moest op zijn Suzuki alleen Van Dui men (Yamaha) voor laten gaan. Jan Kostwinder uit Rotterdam eindigde als derde. In het begin ging het echt nog niet zo denderend met de jonge Jan v. d. Horst en hij heeft er echt voor moe- 'Z Jan 'v. de Horst kan nog maar steeds niet genoeg krijgen van het hardfietsen. De altijd met veel inzet en enthousiasme strijdende Haarlemmer, die precies tien jaar geleden als amateur een topseizoen beleefde, daarna als prof wat minder succesvol was en door een kniebles sure aanvankelijk met de sportbeoe- Tijdens het afgelopen zaterdag in het Spaarnwouderbos verreden kam pioenschap van Noord-Holland, heeft Vetman afscheid genomen van zijn wielervrienden. Zijn opvolger als voorzitter, Jan van Riessen, overhan digde hem daarbij een geschenk on der couvert. „Er is door je vrienden van De Kampioen spontaan een inza meling gehouden”, sprak Van Riessen tot zijn voorganger, „en als blijk van waardering overhandig ik je hierbij de opbrengst. We hopen dat het je goed gaat en je weer eens in ons midden terug te zien”. Broertjes speelde een slechte partij, Kauffman dankbaar gebruik maakte door met r egelmatig spel partij in de 28ste beurt in zijn voordeel te beslissen. Ook Engwerda had het moeilijk in zijn partij tegen De Wit. Slechts met de grootste inspanning wist hij de winst in 33 beurten voor zich op te eisen. Stand, punten, moyenne serie. 1. L. Engwerda 10, 8.26. 39, 2. Ch. Broertjes 8. 16.18. 84, 3. P. Voordehaak 6. 9.51. 101, 4. J. Kauffman 5. 7.40.. 41, 5. P. de Wit 5. 6.31. 54, 6. J. Bontekoe 3. 6.58. 79, 7. F. Post 2. 5.82. 34, 8. G. Karreman 1. 6.57 41. ten knokken om wat te kunnen be reiken in de sport op twee wielen. Zijn grote doorbraak als amateur be leefde hij in 1966 met het behalen van het nationale wegkampioenschap in Zandvoort en het winnen van onder meer Olympia’s Toer door Ne derland, de Ster van Zwolle, ronde van Friesland en het negendaagse Circuit des Mines. Daarna stapte de Haarlemmer over naar de profs. In dit hoogste milieu had hij het niet zo gemakkelijk. In de ruim drie seizoe nen als beroepsrenner wist hij alleen in het Belgische Beveren-Waas een koers te winnen. Door een onwillige knie moest hij als beroepsrenner stoppen. „Tijdens een partijtje voet bal op het strand zijn de kruisbanden van mijn rechterknie gescheurd”, laat Jan v. d. Horst weten. „Ik mocht geen sport meer beoefenen. Ik ben toen naar dr. Strikwerda gegaan en die heeft me fantastisch geholpen. Van hem moest ik ook weer gaan fietsen, daarom deed ik een stapje terug naar de amateurs”. Naast het kweken van tropische vissen, is het wielrennen nog steeds zijn grootste hobby. „Zo af en toe krijg ik gewoon de kriebels en moet dan een prestatie leveren”, merkt hij laconiek op, „het zit in mijn gestel. Dit seizoen heb ik nog geen open koers gewonnen, wel aanvallend ge reden en er steeds bijgezeten”. De binnenkort 34-jaar wordende Jan v. d. Horst heeft als machinebankwer ker een volledige dagtaak en heeft voor een gezin te zorgen. Vele jonge amateurs, die halve dagen of hele maal niet werken, kunnen zich dan ook aan hem spiegelen. Trouwens ook wat zijn karakter en inzet betreft. In de koers is Van der Horst doorgaans niet zo gemakkelijk voor de jongeren, omdat hij niet van lanterfanten houdt. Centrum zorgden B. Hofman, Jack Kunst, Peeters (2x), Van Veenendaal en J. van Strien. Spaans en Bert Koster scoorden tegen. Zeezicht-Van Kaamtrappers 1-2 (0-0). Erik van Veelen en Herman Gieske tekenden voor de goals van de Van Kaamtrappers, die een treffer van Alex Paap moesten incasseren. Bar Provence-Griffioen De Tromp 2-0 (2-0). Wil Koks en Meinder de Haas zorgden er voor dat Bar Provence al voor rust verzekerd was van de (verras sende) winst. Ninaber-Srtiuï Snacks 0-1 (0-0). A. v.d. Pietermanw,erd vlaK na rust raatchwin- naar. Zeedistel-Bar Monique 0-5 (4-6). De Groot, T. Verschoor, T. Vrijhof, B. v.d. Pol (2x) (voor rust) en P. de Graaf (in het tweede bedrijf) zorgden voor de doelpunten van Bar Monique. Wim Grooteboer, Tichelaar en W. Verschoor (2x) scoorden tegen. Zeewegbar-Van Kaamtrappers 0-lv(0- 0). Herman Gieske besliste dit duel in de tweede helft in het voordeel van Van Kaamtrappers. Ninaber-Zeedistel 5-0. Omdat Zeedistel niet kwam opdagen behaalde Ninaber een reglementaire overwinning. Zeezicht-Kennemerhof 0-6 (0-2). Ken nemerhof behaalde de eerste winstpun ten dankzij goals van E. Spaans (3), A. de Niet, Aafjes en Smalbil. Bar Provence-Zeewegbar 0-2 (0-1). Jan de Beurs scoorde beide doelpunten voor Zeewegbar. Centrum-Dietvorst 2-1 (1-0). Nadat Aleid Schenk Centrum voor rust de leiding had gegeven zorgde Klaas de Kort voor de gelijkmaker. Door een strafschop te verzilveren zorgde Schenk er toch voor dat de winst naar Centrum ging. ■si

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25