Aanvaring met Sch. 54 was Hartpatiënt B. Demmers: Als ik terug mede schuld van schipper ben wil ik weer gewoon aan het werk In glas getrant Inbraakjes in scholen BRANDWEER KON WOONHUIS BEHOUDEN y 3 R' r i1 c IRpr IJMUIDENAAR BIJ DE LUCHTBRUG VOOR HARTPATIËNTEN NAAR HOUSTON Van Gelder Papier mechaniseert BEVERWIJKER MISHANDELD DOOR VANDALEN Verbetering administratie Gemeenschansraad houtstoftransport 9 IJMOND 1976 donderdag 1 o JUNI 8 Uitspraak Raad voor de Scheepvaart door Ko van Leeuwen Geen angstgevoelen Toornend B.V. Zaterdags gesloten St ral. ral. ral. j Itho airconditioning U kunt er binnen niet buiten. Vraag vrijblijvend om informatie bij Marnixstraat 136 Haarlem Tel. 023 - 251350 I433 st IJMUIDEN. „Henk Fievet was op de televisie voordat hij destijds naar Amerika vertrok om daar de mogelijkheden voor hart operaties te verkennen Ik dacht: Ik schrijf meteen En toen kwam hij terug uit de Verenigde Sta ten en weer voor de televisie leg de hij uit dat het allemaal kon. Niet lang daarna, het was op een zaterdagochtend, ik weet het nog goed, belde meneer Fievet op: Uw man gaat naar Amerika. U begrijpt hoe blij we waren. En ik moet eerlijk bekennen dat ik er nog meer nerveus van was dan m’n man. Die heeft het allemaal rustig over zich heen laten komen. Hij zegt: We zien het vanzelf, eerst moet ik in het vliegtuig zit ten. Hij is daar erg laconiek in”. A rdam (ADVERTENTIE) Tot tim” (Van een onzer verslaggeefsters) ac- (Van een onzeir verslaggeefsters) O (Van een onzer verslaggeefsters) Houtrakpolder verder onttakeld door af branden Dolle Hond (Van een onzer verslaggevers) De brand van woensdagmiddag maakte het idee dat de schouw nog wel kon worden hersteld tot een illusie. I I veroorz* maal (Van een onzer verslaggeefsters) De man zag omstreeks tien voor een hoe een groepje jongens troittoirtegels op de rijbaan van de Brees tra at aan het kapotgooden waren. Toen hij daar wat van zei, vlogen de knapen hem aan. Hij kreeg een klap op zijn hoofd en moest in het ziekenhuis zijn neus laten rechtzetten. BEVERWIJK. Een 29-jarige Bever wijken heeft gisteravond bij de politie aangifte van mishandeling gedaan. 50 105 ƒ136 f 161 ƒ199 ƒ220 tijden bij irma- slding e lo- <ends 5 st BEVERWIJK. Afgelopen nacht is ingebroken in het Berlingh College aan de Van Riemsdijklaan en in de LEAO- school aan De Brink. Beide scholen wer den doorzocht, maar voor zovel’ kon worden nagegaan wordt er niets vermist. houden. Daarna ging hij weer aan het werk. De heer Demmers is con- structiebankwerker. Vijf jaar lang ging alles goed, maar vorig jaar, de tiende juni hij weet het zo goed omdat hij dan jarig is werd de VELSEN-NOORD. Bij Van Gelder Papier in Velsen-Noord is men bezig het houtstoftransport verder te mechanise ren. Door deze investering kan het be drijf 45 man uitsparen. Ontslagen zullen echter niet hoeven te vallen, omdat de werknemers, voornamelijk buitenlandse arbeidskrachten, allemaal elders in het bedrijf kunnen worden ingezet. Er zijn reeds 38 man overgeplaatst. De andere zeven zullen bij het gereedkomen van het gemechaniseerde houtstoftransport overgeplaatst worden. De Dolle Hond was een paar maanden geleden al een bouwval, dat nodig aan reparatie toe was. Dat zegt Mevrouw Demmers uit IJmuiden. Haar man, de heer B. Demmers wordt vandaag 10 juni drieënzestig jaar. Hij behoort tot de eerste selectie van vijf personen die met de luchtbrug van de Neder landse Hartvereniging, waarvan Henk Fievet voorzitter is, naar Houston gaat. Medio juni de juiste datum is nog niet bekend vliegt de eerste groep hartpatiënten per KLM naar Houston. Aan boord zal een speciale medische begeleiding zijn, bestaande uit een arts en verplegend personeel. gaat m’n man. Maar haar man spreekt er meer afstandelijk over en zegt: „Je moet je geen zorgen maken voor de tijd”. Hij vertelt dat zijn kwaal bestaat uit een vernauwing van de kransslagader. ,-Dat betekent”, vertelt de heer Demmers, „dat ik alles erg rustig aan moet doen. Ik kan geen vijftig meter normaal lo pen. Vroeger maakten we wel lange wandelingen, maar dat is er nu niet meer bij. Mentaal heb ik alles goed kunnen verwerken. Zoiets gebeurt nu eenmaal en daar schik je je in. Het is niet anders. Maar het verandert wel je leven van alledag. Vakanties zijn er nu niet meer bij, dat is te ver moeiend. En verjaardagen of fuifjes ook niet. Vroeger gingen we nog wel eens ergens eten, maar ook dat is nu te druk. Nou, dat vermijdt je dan he.” IJMUIDEN. De schipper van de diepvrieshektrawler Sch. 54 „Franziska heeft volgens de Raad voor de Scheep vaart schuld aan de aanvaring, die op 11 februari vorig jaar plaatshad. Tien mijl noordoost van Texel kwam de vissers boot toen in aanvaring met de Deense coaster „Frost”. waarbij overigens alleen materiële schade werd aangericht. Zeven jaar geleden kreeg de heer Demmers zijn eerste hartaanval. Hij werd behandeld in het toenmalige Antonius Ziekenhuis in IJmuiden en moest na het ontslag uit dat zieken huis nog tien maanden thuis rust Over die reis naar Houston: „Ik ga daar heel opgewekt naar toe. Met een groot optimisme. Ik ken absoluut geen angstgevoelens ten opzichte van die operatie. Er zit een risico aan van twee procent, nou daar hou ik geen rekening mee. Ik ga er vanuit dat het lukt. En als we dan terugkomen, ach, dan denk ik er hard over om weer gewoon aan het werk te gaan, want ik heb altijd met erg veel plezier mijn werk gedaan.” Die laatste uitspraak veroorz- voor de zoveelste maal een bewonderende glimlach op het ge zicht van zijn echtgenote en zij zegt: „Dat zeg-ie nou steeds, maar zover is het nog niet. Ik heb liever dat hij het toch wat rustig houdt.” Gaat mevrouw Demmers mee naar Houston? Zij schudt ontkennend het hoofd en zegt dan. „Nee, mijn man heeft het liever niet. Blijf jij maar rustig thuis, zegt hij.” En haar man valt haar bij„De eerste week heeft zij er niets aan. Dan lig ik daar maar en dat zal echt geen prettig gezicht zijn. Nou en de tweede week wordt het zachtjes-an tijd om weer op te stappen.” De stocijnse kalmte waarmee de heer Demmers zijn reis en de zware operatie tegemoet ziet wordt niet zo zeer gedeeld door zijn echtgenote. Zij erkent: „Ik heb er erg tegenop gezien. Het is tenslotte geen geringe ingreep, zo’n open-hartoperatie. Ik ben er erg nerveus van geweest. Wel of niet doen, dacht ik en dan werd ik bang. Ik hou van mijn man en ik wil hem niet graag missen. Maar nu heb ik me er helemaal mee verzoend. Met een glimlach kijkt zij naar haar man en zegt: ,Dan gaan we volgend jaar heerlijk met vakantie.” Deense coaster geruime tijd voor de aanvaring al op de radar gesignaleerd was. Er was op dat moment een vrij dichte mist en juist op het moment van de aanvaring was de schipper even naar het toilet. De wacht was voor enkele minuten overgedaan aan een beman ningslid, die niet goed op de hoogte was met het gebruik van de nadar. Boven dien merkt de raad op, dat de koers, die het schip had moest leiden tot een kruisen van de koers van schepen in het verkeersscheidingsstelsel tussen Texel en Terschelling en dus af te raden was. BEVERWIJK. Een 56-jarige countant uit Hengelo trapte gistermid dag op het noorderstrand in een groot stuk glas. De man liep een flinke wond in zijn voet op, die in het ziekenhuis moest worden gehecht. heer Demmers voor de tweede maal door een hartinfarct getroffen. „We schrokken ons naar”, zegt zijn vrouw. „We stónden klaar om met de caravan op vakantie te gaan naar het duiden van Frankrijk. Ik dacht: Daar De Raad laat haar beslissing vergezeld gaan met een hernieuwde aanbeveling tot het volgen van een radarcursus, omdat weer blijkt, dat er verschillende schippers zijn van met de modernste elektronische apparatuur uitgeritste vis sersvaartuigen, die deze cursus niet heb ben gevolgd. Uitrusten van schepen met kostbare radarapparatuur heeft volgens de Raad geen enkele zin, als de schip pers niet in staat zijn het radarbeeld juist te interpreteren. Uit het onderzoek is gebleken, dat de braak liggen, gelooft men daar niet zo meer in. Maar intussen ligt de Dolle Hond met afgebrande schuur wel aan de westkant van de Machineweg. De brand ontstond toen een vuurtje van oude rommel waar men af wou uit de hand liep. In ver band met de grote droogte werden extra maatregelen getroffen om eventueel weer oplaaien van het vuur te voorko men. Met een bulldozer werden de ge blakerde restanten van de eens zo trotse boerenschuur aan de kant geschoven. Aan het begin van de avond moest de brandweer van Haarlemmerliede op nieuw richting Ruigoord uitrukken- nu naar het dorp zelf. Het bleek echter loos allarm te zijn. De brandweer was geal- larmeerd door een machinist van de Nederlandse Spoorwegen, die gemeld had dat hij, onderweg tussen Amster dam en Haarlem, iets bij Ruigoord had zien branden. Men begint in Ruigoord langzamerhand te wennen aan het ver schijnsel brandweer. De dorpelingen hebben de spuitgasten de laatste tijd herhaaldelijk in de weer kunnen zien bij pogingen de smeulende veenbrand aan de Bauduinlaan te doven. Toch verwekte een en ander woensdagmiddag de nodige opschudding in het alternatieve dorp. RUIGOORD. De vervallen schuur van de hoeve de Dolle Hond aan de Machineweg bij Ruigoord is gisteren middag tot de grond toe afgebrand. De brandweer van Haarlemmerliede kon voorkomen dat het naastliggende woon huis, dat door krakers wordt bewoond, door het vuur werd aangetast. Zoals het meeste in de Houtrakpolders is ook de hoeve de Dolle Hond door Amsterdam opgekocht. HEEMSKERK. B. en W. zullen aan de raad voorstellen in de raadsvergade ring van 24 juni aanstaande te besluiten tot het financieel mogelijk maken van het aanstellen van full-time administra tieve kracht bij de Heemskerkse Ge meenschapsraad, ter assistentie van de twee professionele opbouwwerkers. Nog onlangs werd in dit dagblad mel ding gemaakt van de ergernis, die bij veel inwoners van Haarlemmerliede en Spaarnwoude is gewekt door de verkrot ting van een aantal boerderijen in de Houtrakpolder. Zoals gemeld is burge meester IJsselmuiden van Haarlemmer liede van mening, dat Amsterdam ver plicht is de boerderijen in behoorlijke staat van onderhoud te houden. Hij heeft daarbij zelfs gewezen op de moge lijkheid om op grond van de woningwet de nodigereparaties aan de boerderijen te laten uitvoeren op kosten van Am sterdam als deze gemeente uiteindelijk in gebreke zou blijven. Volgens Amster dam was evenwel afgesproken dat het onderhoud door de gebruiker zelf ter 'hand zou worden genomen. Het raadslid Biesheuvel van de ge meenteraad van Haarlemmerliede heeft nog onlangs onderstreept, dat Amster dam bij de aankoop van de landbouw gronden openlijk heeft gesteld niets meer aan het onderhoud van de gebou wen te zullen doen omdat men er van uitging dat de boerderijen op korte ter mijn toch zouden worden gesloopt, en dat de Houtrakpolder onder het zand IJmuidenaar B. Demmers heeft zich voorgenomen de hele onderne ming in. alle rust en kalmte te ver werken. Zonder merkbare emoties zegt hij: /Eigenlijk weet ik officieel nog van niets. Het is ons telefonisch verteld, maar we zullen er nog wel een brief over krijgen. Maar ik moet zeggen dat ik erg gelukkig ben met wat de Nederlandse Hartvereniging voor mij wil doen. De mogelijkheid voor een operatie in ons land zit er voor mij nog niet in. Hier kom je op een wachtlijst, daarna, als het slech ter gaat, op een urgentielijst en als het erg slecht is op de spoedlijst. nu wo^dt het administratieve werk gedeeltelijk gedaan door part échten. Het ministerie vergoedt voo apparaatskosten in totaal ongeveer «“en kleine kwart ton. Dit subsidie staat in relatie tot het aantal professionele vakkrachten. De gemeente draagt bij in de niet gesubsidieerde kosten. Van het bedrag dat nu moet worden bijgepast kan worden afgetrokken het parttimewerk, voor zover dat nu komt te vervallen. zou worden gespoten en tot aan Ruig oord zou worden doorgraven met een tweede insteekhaven. De gemeente Haarlemmerliede haalde zoals bekend een streep door deze ambitieuze plannen, die vervolgens ook door de provincie op losse schroeven werden gezet. Amster dam is over dit dwarsbomen van havenplannen nogal kwaad en vindt het nog steeds nodig dat de hele zaak in de Houtrakpolder wordt gesloopt en opge spoten. Door het afbranden van de schuur van de Dolle Hond hoeft althans daarvoor geen sloopvergunning bij de gemeente Haarlemmerliede worden aan gevraagd. Het is overigens zeer de vraag of Haarlemmerliede akkoord zou gaan met de afbraak van de boerderijen. De ge meente vindt dat de Amsterdamse in dustrie in elk geval niet westelijk van de, Machineweg mag komen. Het aantal statenleden, dat dezelfde mening is toe gedaan wordt steeds groter en de kans dat zich dienaangaande een meerderheid zal vormen is zeer reëel. Hun standpunt is dat Amsterdam de noodzaak van nog meer industrie- en haventerrein eerst maar eens keihard moet aantonen. Ge zien de grote vlakken opgespoten ter rein, die nu na vele jaren nog steeds --•Wz,.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9