Nieuwe plannen JUBILEUMFESTIVITEITEN IN OUD-IJMUIDEN AL VROEG VAN START Agenda jeugdoperette Geen verkeer in Oud-IJmuiden Examens Chauffeur redt zwaargewonde pony saluut. K Kapitein Outhuijse maakt [ENNEME Burgerlijke stand I beelden as Duinvlietstraat herbestraat Ongeval door kettinghaak Muziek en tl 197 6 7 11 JUNI IJMOND yRlJD A G f Water meenemen Tel. 02550-15389 KOMITÉ ANTI-VOORHAVEN VERGADERT VRIJDAGAVOND Wijk aan Zee Tips redactie: Ko van Leeuwen Heemskerk Velsen-Noord „Je krijgt je overplaatsings- bevel, dan maak je saluut en dan ga je. Een nieuwe standplaats aanvaard je met alle lusten en lasten. Maar het doet pijn om hier de vele mooie contacten die we hebben opgebouwd zo plot seling te moeten afbreken. We hebben hier ook heel prettig ge woond en gewerkt, in IJmuiden. Pas twee jaar zitten we hier en dat is eigenlijk veel te kort. Je hebt het onbevredigende gevoel dat je aan iets begonnen bent dat je niet meer zelf kunt afmaken. Jammer, maar het is nu eenmaal zo. We moeten gehoorzamen”. Velsen-I Juni iden VELSEN Castricum Beverwijk - n 20 Hemprig, A. daar 18 12 14 39111, „Veel 20 u.: \xxxxxxxxxxxxx\xxxxxxxxx 18.30 Kapitein Bouke Outhuijse met zijn vrouw Anneke en de kinderen Edwin en Natasja voor het gebouw van het Leger des :hoenen ze advert! sn echtte De man heeft de slagader dichtgekne pen, terwijl hij andere passanten kon waarschuwen om ook te komen helpen. Ook een voorbijkomende politiewagen kon gealarmeerd worden en via de mo bilofoon werd de dierenambulance uit Heemskerk en een gespecialiseerde die renarts gewaarschuwd. De dierenarts heeft de wond ter plek ke kunnen hechten, waardoor het gevaar week. VELSEN. Tussen alle festiviteiten in Oud-IJmuiden door zal het Komité Anti-Voorhaven in de Wereldwinkel aan de Bloemstraat vergaderen. Pres. De la DIVERSEN (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de centrale werk plaats van Hoogovens is een 20-jarige werknemer uit Castricum gewond ge raakt. Bij het ophijsen van een werk stuk bleef de haak van een loshangende ketting vastzitten in zijn werkkleding. Met ernstig letsel aan de onderbuik is de man, die werkzaam is als contructieban- kwerker, opgenomen in het St. Jozefzie- kenhuis van Heemskerk. Vandaag zijn de festiviteiten ter ere van het jubileum van IJmuiden en het Noordzeekanaal in Oud-IJmuiden van start gegaan. Daartoe werden donderdag al overal voorbereidingen getroffen. De kleuters van de Van Tuyllkleuterschool, sommigen al geheel gekleed voor het feest, waren druk met het versieren van de school. Slingers werden opgehangen, platen op de ramen geplakt en enkele HEEMSTEDE. Pedagogische akade- mie „De la Salie”. Geslaagd voor de hoofdakte de heren T. M. de Beer (IJ muiden) en H. H. van Wanrooij (Sant poort). Dinsdag kon de Noorse ertstanker Skaufast de sluizen van IJmuiden niet binnenvaren omdat het schip te zwaar beladen was. Het lag tussen de pieren en door de oostenwind was de waterstand voor het schip te laag. Vermoedelijk door een communica- SANTPOORT. Een vrachtwagen chauffeur heeft woensdagmiddag het le ven gered van een pony, die in de wei ten oosten van Rijksweg 9 in loshangend prikkeldraad verstrikt was geraakt. Het diér was gewond geraakt en had een slagaderlijke bloeding aan het rechter been. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 19.3C u.: „The sound of music”. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygensstraat. Do cumentaire tentoonstelling „Pompei in leven en kunst”; geopend tot en met 20 juni op woensdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Hij weet nog niet of zijn opvolger die taak kan overnemen. Tevreden is de kapitein ook over het kerkbezoek. Dat is sedert de komst van zijn gezin in IJmuiden maar liefst verdubbeld, verheelt hij met ingehouden trots. Maar het Leger houdt zich voornamelijk bezit met buitenkerkelijken, zo vertelt hij. „Daarop richten wij ons ook speciaal met onze evangelieverkondiging”. Aanstaande zondag wordt er in het gebouw van het Leger des Heils, Eidisonstraat 14 in IJmuiden, een af- scheidsdienst gehouden. Die begint om 17.00 uur en iedereen is daar welkom. „We maken er geen strakke liturgische dienst van”, deelt kapitein Outhuijse mee. „Nee, het moet ge woon een ongedwongen samenzijn worden. Ik hoop dat er veel mensen komen waarvan ik dan afscheid kan nemen. tie-stoornis kreeg het schip toch een loods en de kapitein vroeg een sluis aan. Maar het antwoord luidde: „Een sluis, hebben we wel voor u, maar water zult u zelf moeten meene men. houdt met de leniging van menselijke noden. Zo’n opvatting is misschien wel erg persoonlijk gebonden. Maar ik vind dat je moet bezig zijn met mensen, ze helpen, met als doelstel ling tot de evangelisatie te komen”. Kapitein Outhuijse kijkt met wee moed terug naar zijn twee IJmuiden- se jaren: „We hebben hier zo mooi, zo fijn, samengewerkt. Zelf ben ik geen voorstander meer van autoritair optreden. Nee, oök in het Leger des Heils zoekt de democratisering zijn weg. We hebben hier veel bereikt en natuurlijk, je moet jezelf wel geven als stuwende kracht. Er is de afgelo pen periode een brass-band gekomen ter opluistering van de ere-diensten. En laat ik de buitenpost in de Pleia- denschooi in Zeewijk niet vergeten. Daar houden we ook zondagsschool”. Ook gaf de kapitein godsdienstles aan het lohthuscollege in IJmuiden. kostuum gekleed, waardoor echt de in druk ontstond dat men als passant even de geschiedenis was ingewandeld. Vanavond worden in de tent op het Koningsplein oude films over IJmuiden vertoond en morgen worden de festivi teiten voortgezet met kinderspelen, een optocht, een gezellige bijeenkomst in de. grote tent en ter afsluiting ’s avonds een ouderwets volksbal, ook in de grote tent. Voor deze bijeenkomst heeft de coör dinatiegroep een aantal actie-ideeën voorbereid, waarover zal worden gespro ken. Men wil acties gaan voorbereiden om zoveel magelijk mensen attent te maken op de gevolgen van een eventue le voorhaven. Er wordt gedacht aan wandel- en fietstochten- het uitdelen van pamfletjes en de verspreiding van een wervingsnummer van de Anti Voor- havenkrant. De kapitein vertrekt met zijn vrouw Anneke en zijn twee kinderen, de 7-jarige Edwin en de 4-jarige Natasja, op 17 juni. De volgende dag komt zijn opvolger, luitenant H. G. Bolhoeve, die zijn huidige standplaats Hoogezand inruilt voor IJmuiden. Op 18 juni is er van 19.00-20.00 uur welkomstreceptie in het Heilsgebouw. Ook geen dienst, maar gewoon gezel lig samenzijn met koffie. DIVERSEN ZATERDAG 12 JUNI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle leeftijden 10 12.30 u. IJMUIDEN. In verband met de ju bileumfestiviteiten in Oud-IJmuiden zul len zaterdag van ’s morgens tien uur tot ’s avonds zes uur diverse straten voör verkeer zijn afgesloten. Dit zijn: de Koningsstraat, Koningsplein, Steynstraat, Pres. Krügerstraat, Reystraat en de Bloemstraat tot aan de Oronjestraat. Bewoners van die straten is verzocht hun auto's voor die dag elders te parkeren. Ook zal tijdens de vergadering gespro ken worden over de reacties die zijn gekomen op de Nota Voorhaven die door diverse milieuorganisaties is ufitgebracht. Ook de nota zelf zei ter sprake komen. Het komité Anti-Voorhaven heeft nog mensen nodig, vooral voor de geplande zomeracties. Er wordt dan ook gevraagd aan allen die tijd hebben, vrijdag op de vergadering te komen. De bijeenkomst begint om acht uur, in de Wereldwinkel in de Bloemstraat in Oud-IJmuiden. van de Duinvlietstraat in Velsen-Noord van de Duinvlietstraat in elsen-Noord hebben van het bedrijf Openbare Wer ken Velsen donderdag bericht ontvangen dat ingaande maandag 14 juni aan deze weg herbestratingswerkzaamheden zul len worden uitgevoerd. De directeur van Openbare Werken ir. D. N. Dammers doet vanwege het moge lijke ongemak voor bewoners en bezoe kers een beroep op medewerking om het werk vlot te doen verlopen. Dit houdt in dat geparkeerde auto’s tijdelijk een an dere plaats zullen moeten gaan bezetten. Niet onredelijk is in dit verzoek de te gebruiken materialen te ontzien en pro beren te voorkomen dat door spelende kinderen de materialen verspreid wor den, wat mogelijk tot ongelukken kan leiden. H. N. Noom, Uitgeest en J. M. C. Cohrs, IJmuiden; J. Groot, Haarlem en P. M. Fa vie, IJmuiden; F. J. F. van Leeuwen, IJmuiden en I. Smit, Velsen (noord). GEHUWD: M. L. de Vries-R. Rietman, Amstel veen, B. C. J. Zuiderduijn-A. H. C. Berghuis, Santpoort, E. Salentijn-K.Y.S. de Kroon, IJmuiden, H. A. Hesseling-B. van ’t Veld, Santpoort, P. Smit-A. Quist, IJmuiden, H. van Veen-A. J. Kamst, IJmuiden, F. E. W. Koppes-S. Tegelaars de Lange, IJmuiden, C. J. M. de Graaf- N.H.M. Pennock, IJmuiden, L. Bron-N. F.A. van der Pijl, IJmuiden. A. Boot-W. M. van Buuren, IJmuiden, J. D. E. van Ek-Y P. Kernekamp, Haarlem. OVERLEDEN: J. Kok, 84 jr., echtgenoot van E. van den Berg, IJmuiden; C. G. Portegies, 56 jr., echtgenoot van A. Stoele, Driehuis, E. Brouwer, 82 jr., weduwe van T. Broekema, IJmuiden, J. Hollenberg, 65 jr., echtgenoot van M. M. Kroon, IJmui den, P. Stolk, 70 jr., echtgenoot van N. van der Giessen, IJmuiden, W. Loender- rioot, 77 jr., echtgenoot van M. A. Bijle- veld, Santpoort, D. Dick, 83 jr., weduwe van: J. H. Duijkers, IJmuiden, M. Krab, 81 jr., weduwe van: A. de Groot, Sant poort, H. Wierenga, 78 jr., weduwe van B. Dekker, IJmuiden, J. P. Hogendoorn, 32 jr., echtgenote van C. H. Wesemann, IJ muiden. >rd, „Ex- Industrie Voor de kinderen begon het grote feest vanmorgen al om negen uur. In de grote tent op het Koningplein trad voor de kleuters en de peuters een goochelaar op. Alle kinderen waren in kledij gesto ken die leek op de kleding van honderd jaar geleden. Boezelaartjes, klompen, petten en bretels, „Afke’s tiental” is opeens realiteit geworden. Ook enkele ouderen hadden zich al in het oude kinderen liepen al met vlaggetjes te zwaaien. Vanmorgen waren ook de meeste hui zen in Oud-IJmuiden versierd. In het zonnetje toonde deze wijk nu een heel nieuw gezicht. Op verzoek van de feest commissie hadden alle bewoners slin gers, platen, feestverlichting uit de kast gehaald en alles was langs de ramen en de deuren opgehangen. Kapitein Bouke Outhuijse van het Leger des Heils in IJmuiden kreeg op 4 juni plotsklaps bericht dat hij met gezin en al vrouw en twee kinde ren twee weken later in Gronin- gen zou worden verwacht. Het was Heils in IJmuiden. een volslagen verrassing, het gezin Outhuijse wist vooraf nergens van en hield er pas twee jaar in IJtnui- den nog geen rekening mee dat het wel weer eens tijd voor over plaatsing zou kunnen zijn. De Heilsofficier zegt ér zelf over: „Het kwam als een donderslag bij heldere hemel. En wat is nou de motivatie? Ach, onze superieuren zoe ken gewoon de juiste man op de juiste plaats. En het gaat hier nu goed, in IJmuiden. Ja, er is al menige traan gelaten over de overplaatsing, ook binnen het korps ja”. Over IJmuiden zegt hij„Toen we hier kwamen zat de boel lelijk in het slob. Naar buiten toe gebeurde er niets en vanaf het begin hebben we getracht ons met veel meer openheid naar buiten te richten. Kijk eens, primair is onze doelstelling de evan gelisatie. Naar mijn idee is dat alleen bestaanbaar wanneer je je bezig In het park Beeckestijn wordt in de periode juni-september weer de verplaatsbare muziektent opgesteld in het grasveld ten zuiden van het hoofdgebouw, waarin het museum is ondergebracht. Toer-in-Velsen 1976 en 100 jaar Noordzeekanaal zijn beide aangegrepen om een aantal plaatselij ke verenigingen te verzoeken daar eens wat muziek te laten klinken en aan dat verzoek is gevolg gegeven. Vandaar dat er voor deze zomer een programma voor de muziektent is opgesteld dat varieert van concerten, muzikale shows tot pop- en dansmu ziek. Verder leent een mooie zomerdag zich zonder meer al voor een zonnige wandeling door het park. Wie dat van 20 juni tot 3 september doet zal daar moderne sculptures aantreffen van de Amerikaanse beeldhouwer Pe ter Ghinni. Van hem staan ook klei nere sculptures en maquettes in het museum en op de zolderverdieping van het Noordelijk Koetshuis, die nog steeds dienst doet als expositieruimte van Felison. Alles is voor iedereen vrij toegankelijk. Het eerste concert in de muziektent wordt aanstaande zondagmiddag al gegeven. Dan zorgt het Fanfarekorps Wilhelmina daar voor muzikaal onthaal. Wilhelmina begint om een uur te concerteren. BIOSCOPEN City, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 u. „Smokkelschip Lucky Lady". Stadsschouwburg, zaterdag 20 uur „Kind van de zon”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckesteljn, Rijksweg Velsen- Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Dagelijks geopend van 14-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30-12 en van 14-16.30 uur. Stadhuis, te bezichtigen op werkdagen van 10-12 uur. PEN Centrum, Kanaalstraat, Tentoonstelling 100 jaar Noordzeekanaal en IJmuiden, geo pend dag. 14-17 u. (beh. ma.) dl. do. en vrij, ook 10-12 uur. Donderdags 19-21 u. Van Gelder, Doodweg, Velsen-Noord, positie 80 jaar Van Gelder, oudste tr aan het kanaal”. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan. Santpoort, „De 18 Heeren van Brederode”, dag. 9.30-12 u. en 13-17.15 u. (beh. ma.). DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Santpoort 370705, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Badhuizen, Snelliusstraat, vrijd. 12-21 uur, zat van 9-12.30 u. en van 13-18 uur: „Concor dia”, Doodweg, Velsen-Noord idem. Velserbad, Brinlostraat, geopend vrijdags 19.30- 20.45 uur, zaterdag 10.30-11.30, 12.13-13.15, 13.30- 14.30 en 14.45-15.45 uur. Instructiebad, Zeewijk, zaterdag 10-11.15 uur, gezlnszwemmen, vrij zwemmen 11.30-12.30, 13.45-14.45, 15-16 uur. Sociëteit „Asterix”, Lariksstraat, zaterdaga vond geopend. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur. Filiaal Zeewijkplein 14.30-17.30 uur. Feesttent, Koningsplein Oud-IJmuiden uur filmvoorstelling. Zaterdag Feesttent en omg. Koningsplein Oud-IJmuiden 10 uur Klederdrachten anno 19.00; 11-17 uur diverse festiviteiten; 20 u.tot 01.00 u. Groot Volksbal i.d. feesttent. Het Witte Tejater 20.30 u. „Eindspel” toe gang vrij Kanaalstraat IJmuiden. SANTPOORT. De Santpoortse Jeugd Operette houdt zaterdag 12 juni om twee uur een bijeenkomst in het Jeugdhuis aan de Dinkgrevelaan te Santpoort-Noord, waarin een terugblik zal worden gegeven op de jongste, suc cesvolle opvoering van „Fablo en de ezelin” en plannen voor het komende seizoen zullen worden behandeld. Het ligt in de bedoeling in augustus met» de repetities voor de volgende operette te starten; er kunnen nog enige meisjes en jongens worden geplaatst die zaterdag middag op de bijeenkomst eveneens wel kom zijn. Er zullen ook mededelingen wordien gedaan over het voornemen op korte termijn een jeugdtoneelgroep in Santpoort te vormen. De pony is overgebracht naar de kin derboerderij in Velserbeek om enigszins op krachten te komen. 21.3* U. GEBOREN: A. W. Wijker-Kappert, d„ IJmuiden, C. van Schagen-Dekker, z„ IJmuiden, M. Basa-Luikes Butter, z„ IJmuiden, G. de Vreugt-Tuin, d._ IJmuiden, E. Bos-Rii- söen, d., IJmuiden, E. Zuidam-van Dorp, z„ IJmuiden, A. Vrugtman-Malestein, d„ IJmuiden, W. H. van der Wurff-van Dijk. Santpoort, H. M. de Graaf- Rademakers, d„ IJmuiden, C. A. de Kruijff-van Heusden, d„ Santpoort. ONDERTROUWDEN G. J. Blanken, IJmuiden en J. Dek, Haarlem; E. M. R. van der Linden en B. E. A. Toornvliet, beiden IJmuiden; B. Holwerda, Oostdongeradeel en A. M. J. van der Plas, Velsen (noord); P. Rauws, Santpoort en G. A. M. Oesterholt, Drie huis; J. de Bie en C. J. J. Nagel, beiden IJmuiden; M. Broek en G. J. M. Helle- doorn, beiden IJmuiden; J. H. Cornelis sen, Santpoort en G. J> Schol, IJmuiden; VRIJDAG 11 JUNI H. Hartschool, Voorstraat, kinderkennis en fancy-fair. Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19 21 u. ZATERDAG 12 JUNI H. Hartschool, Voorstraat. 12 17 u. kinder kennis en fancy-fair. Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 10 12.30 u. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat, liefs uit Moskou”. VRIJDAG 11 JUNI Gebouw Gemeentewerken, Zaalberglaan. 19.30 u. openbare vergadering verkeerscom- missie over onder meer aanleg van wooner ven in Blzetstraat en winkelerven aan Euro- paplein. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. erherentstraat. 21 u. optreden ,.Blg band” Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19 21 u. ZATERDAG 12 JUNI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 11 13 en 14.15 15.15 u.; buitenbad 8 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 01 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Goepend 17 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Janseeren, Kerkweg. 21 u. werkgroep jazï Heemskerk met „The friends of jazz”. Openbare biblloteek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 10 12.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. BEVERWIJK. Kath. Pedagogi sche Akademie, geslaagd voor de onder wijzersopleiding: R. J. Aalders, Amster- dam-West, H. J. van Balgooi, Castricum, Th. J. van Barlingen, IJmuiden, E. A. J. Berkhout, Beverwijk, M. P. M. Bouma, Beverwijk, H. E. M. Braakhuis, Haarlem, Y. Ch. van den Brink, Beverwijk, G. J. J. M. van Diepen, Castricum, S. Hem mes, Castricum, J. H. N. Krommenie, G. C. Huisman, Avenhorn, M. J. Huneker, Heemskerk, Jansen, Castricum, J. A. Kieftenbeld, IJmuiden, F. L. L. M. Kloosterman, Heemskerk, M. C. E. Kok, Castricum, J. E. J. Kos, Heemskerk, F. D. Kruiden berg, Zaandam, M. C. W. Kuijper-De Boer, Spijkenisse, W. F. Knijpers, IJmui den, M. v. d. Meulen, Wormer, A. F. Nagel, Wijk aan Zee, F. C. M. Nan, Heemskerk, M. C. A. van der Peet, Heemskerk, C. M. J. Poncin, Beverwijk, P. W. M. Poppen, Castricum, E. H. M. Portegies, Bakkum, W. P. van Riel, Heemskerk, J. Th. M. Stam, Heemskerk, Th. W. M. Terra, Uitgeest, J. J. Thuis, Heemskerk, J. B. M. Vendel, Hoorn, S. P. Vessies, Beverwijk, E. J. J. Visbeen, Heemskerk, H. J. M. van Vliet, Wijk aan Zee, G. G. M. Zuidwijk, Wormerveer. Van de 41 kandidaten moesten 4 wor den afgewezen; een kandidaat doet een uitgesteld examen. B. J. M. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat, 19.30 en 22 u.: „Dood in Venetië”, 20 u.: „Papillon”, 23.30 u.: „(S)explosies aan het front’’. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Killer force”. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Expositie keramiek uit het Stedelijk Museum in Delft; geopend tot en met 7 juli tijdens kantooru ren. DIVERSEN VRIJDAG 11 JUNI Sociëteit Alpha, Moenspleln. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19 21 u. ZATERDAG 12 JUNI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8 10 u.Zeestraat 81, tel. 24017 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad 18 u. Animal Fram, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 14-17 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. 20.30 u. The Miller Company. Openbare bibliotheek. Amstelstraat 44: vol wassenen en jeugd 10 12.30 u Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7