Gerd Müller brak record na vijf goals tegen Hertha LIMBURGIA WOEDEND OVER BESLUIT KNVB s, FRANSE HENGST NA Geen scheiding van ZEGE VERKOCHT KNVB secties in Fred André Panatta won tekende bij Volendam Delta Lloyd kansloos in EC-eindstrijd I Keegan leidde Engeland naar zeker weer via de VARA. zege op Finnen PRIMA TIJD VAN FOSTER Marokkaan, belazerd door malafide autohandel, krijgt van Koning Klant Kijkers nieuwe auto. K 2 ook „Parijs” Amateurtitel na zege op Germanicus I p waar blijven we dan? ...Want als de VARA je nog geen tientje waard is- If I KICKERS OFFENBACH DERDE DEGRADANT r Faro won Europees kampioenschap OP 10 KILOMETER I n X I V M/ SPORT 1976 JUNI O De VARA,dat ben je zelf. Hij krijgt ooknoggeldom zijn vrouwen zeven kinderen op te halen. Abdeislam Astitou bedankt u en de ANWB.Ondie manier zijn we tenminste ergens mee bezig.Vanavond ookweenwateronderzoek-Wetenwewaarwe wel of niet kunnen zwemmen.TNOonderzoek naarregen-en zeilkleding. Voor-en nadeel van chemische toiletten. Hoe staat het met electrische buitenboordmotoren. Zo’n vakantie Koning Klant bemoeit zich weerzeernuttigmet u vanavond. Bemoeit u zich nou wel eens met die VARA? Voor een tientje bent u lid van ons. Voort'. 36,8(1 Uv we nir fris in wa i hij Pre dai b F L automatisch jaarabonnee. Zou u daar eens ernstigover willen nadenken? Bel (12150-48741 of schrijf VARA, Antwoordnummers, Hilversum. te X IX (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) I de Overhandigingsleutois nieuwe auto. De vroegere directeur van FC Gronin gen, Hans van der Vlugt, haalde zich de woede van de andere afgevaardigden uit de betaalde sectie op de hals door tegen HELSINKI. Het Engelse voetbalelf tal heeft de eerste stap gezet op weg naar de eindronden vasn het toernooi om het wereldkampioenschap. Het ver sloeg zondag in Helsinki in een wed strijd in groep twee van de voorronden Finland met 4-1. Liverpool-speler Kevin Keegan had een belangrijk aandeel in de Engelse zege. De Zwervers (I.lsselmonde) heeft za terdag in Veenendaal de finale van de zaterdagbeker gewonnen. In de verlen ging werd het pas naar de derde klasse gepromoveerde Berkum met 3-1 versla gen. eigen koers Tony Simmons was de enige die Fos ter redelijk kon volgen. Hij werd tweede in een tijd van 27.56.42. De derde plaats was voor Bemie Ford met 28.34.25. se doelpunten werden gemaakt door Magyar en Varadi. LA VALETTA (ANP). De Neder landse tafeltennis kampioen bij de da mes, Delta Lloyd, heeft zaterdagavond in La Valetta op Malta de finale van het toernooi om de Europese tafeltennisbe- ker tegen Weiss Rot Weiss uit het West- duitse Kleef met 1-5 verloren. KI atlet: Vale: reldr beter recoi naan 1.57.4 Me lenti: favoo Moni is dii Enke natio 58.4 Oost( en E op d Valei waar Ie ti leidii Svet] de, r were bleef Prov eerst UARA ZEIST (ANP). De bondsvergadering van de KNVB heeft zaterdag het rap port van de commissie zelfstandigheid verworpen. Aan de benodigde tweederde meerderheid om de herstructurering werkelijkheid te doen worden, ontbrak een stem bij de verhouding 37 tegen 20. Die afwijzende stem kwam uit het be taalde voetbal dat juist zo vurig voor de scheiding van de secties was. te stemmen omdat een detailpunten de clausule over de voetbalinterna- ten hem niet aanstond. Olympique Marseille heeft in Parijs de Franse voetbalbeker ge wonnen Olympique versloeg in de finale Lyon met 2-0. Noghes en Boubacar scoorden voor de formatie uit Marseille die de beker voor de negende maal mee naar huis mocht nemen. geroepen. Als ik nu dit beleid zie, vraag ik me af wat die commissie in het afgelopen jaar heeft gedaan. In de wedstrijd tegen Weber Germani- cus heeft Limburgia zich overigens niet door het KNVB-besluit laten intimide ren. In de eerste helft nam de ploeg een voorsprong toen Des wij zen een slimme voorzet van verdediger Kousen inkopte. Na de rust werd het 2-0 door Knubben voordat Bruinsma voor Germanicus de eer redde. Limburgia mocht echter van geluk spreken dat eerder twee inzetten van de Drenten op de lat waren gestuit. De winnende Franse hengst „Faro" met rijder, fokker, eigenaar en trainer Paul Essartial. Olga Morozova (Sov), verliezend fina- liste van Wimbledon in 1974 heeft zater dag het internationale tennistoernooi van Beckenham gewonnen. Zij versloeg in de eindstrijd de Zuidafrikaanse Mari- se Kruger in drie sets: 7-5, 2-6, 6-3. Bij de heren ging de titel naar Roscoe Tanner, die nauwelijks moeilijkheden had met zijn landgenoot Jimmy Con nors: 6-3 6-4. Erich Beer. Maar „Der Bomber”, die zes keer topscorer is geweest, nam in het treffen tegen Hertha aardig revanche. In de 7-4 zege van Bay ern op de Berlijnse formatie had hij met vijf goals een groot aandeel. Müller doorbrak daarmee de „300- doelpuntenmuur” royaal. Hij scoor de tot dusver 304 treffers. GERDMÜLLER achter Klaus Fischer Na veertien minuten was Keegan de aangever bij het openingsdoelpunt van Stuart Pearson. Finland kon nog terug komen. Aanvoerder Matti Paatelainen passeerde in de 27e minuut doelman Ray Clemence met een kopbal. Na voorbereidend werk van Thompson en Pearson kopte Keegan de Engelsen weer naar een voorsprong. Tien minuten na rust werd de strijd beslist. Francis lanceerde Mike Channon, die vrij kon doorlopen, omdat de Finse verdedigers dachten aan buitenspel. Channons eerste schot werd gestopt, maar hij benutte de tweede kans. Vijf minuten later scoorde Keegan voor de tweede keer na een knappe solo. LONDEN (ANP). Brendan Foster, de Europese kampioen op de 5000 meter van 1974, heeft zich zaterdag op de kunststofbaan van Crystal Palace bij Londen geplaatst voor de 10.000 meter van Montreal. De Engelse atleet won de selectiewedstrijd voor Montreal in de op een na beste wereldseizoentijd van 27 minuten en 53.7 seconde. Sneller was dit seizoen alleen de Portugees Carlos Lopes met 27.45.8. Schoonhoven) 2.45,6 1.21,2, 2. Lange Ros, 3. Leo Buitenzorg. Wlnn 14.30 pl 2.80 3.10 2.90 kopp 82.40. Prijs der Driejarigen 2000 m 1. Olaf Fez (P. Zandt) 2.36,7 1.23,9, 2. Olafski Itenska 3. Oxenia W. Winn 10.30 pl 2.40 2.20 3.70 kopp 34.70 trio 1080.40. Denemarken-prijs 2100 m 1. Jonker Volann (J. Wagenaar) 2.47,1 1.19,6, 2. Jaspis du Bo4s, 3. Florissant. Winn 3.10 pl 1.90 3.80 2.50 kopp 53.20. Italiëprijs 2040 m 1. Noordse Stern (B. Leeuwenkamp) 2.44,9 1.29,8, 2. Mystery Star, 3. Nesstar Dear. Winn 6 pl. 4.80 7.40 2.50 kopp 187.90 trio 1522.90. Noorwegenprljs 2000 m 1. Opulent Pride (P. Smit) 2.47,7 1.23,9, 2. Our Pride, 3. Orient Hollandia. Winn 5.40 pl 1.40 1.50 2 kopp 6.70. Totalisatoromzet 763.264. Het supertrlo werd dit weekeinde gelopen in de Scandina- vlëprijs. De uitslag is 1. 4. Kinglet O (J. Wagenaar); 2. 2 (Lambert Baker (A. Suyker- buyk); 3. 9 Libertine (L. Schoonhoven). De omzet was 39.150. Uitbetaling 60,10. wedstrijd?”. Het is zoiets als eerst een telefoontje krijgen dat de patiënt, is overleden en pas drie dagen na de begrafenis de overlijdensbrief ontvan gen.” Hij wilde nog niet vertellen of het bestuur van Limburga stappen gaat on dernemen. Hensgens: „We wachten eerst af welke motieven de KNVB aandraagt voor deze afwijzing. We gaan eerst over leg plegen met B. en W. van Brunssum en dan weten we wat we eventueel kunnen gaan doen tegen dit besluit. Daar wil ik niet op vooruitlopen.” Burgemeester Hoogland van Brunssum vertelde: „Het overgaan naar het betaal de voetbal is een zaak van Limburgia en als die club dat wil, zullen wij steun geven.” Voorzitter Hensgens echter: „Eerst moest er zonodig een doorstro- mingscommissie in het leven worden De belangrijkste gevolgen van het af wijzen zijn: dat er geen derde elftallen van die betalende clubs aan de competi tie van de stamdaardelftallen kunnen deelnemen, dat er geen .reglementsont- werp is voor doorstroming tussen ama teur- en betaald voetbal, dart er geen reglementering is voor het benaderen van amateurspelers door betalende clubs en dat niet nadrukkelijk wend bepaald dat amateurspelers niet mogen deelne men aan voetbalintematen waarbij kost, inwoning en zakgeld worden verstrek. In de vergadering was een duidelijk lijn te herkennen. Het betaalde voetbal was voor het rapport, net als, om princi piële redenen, het zaterdagvoetbal, dat niet wilde dat de rechten van de ama teurspelers die toevallig lid zijn van een betalende vereniging, werden beperkt. De stemming bij de afgevaardigden van de afdelingen was verdeeld, het ama teurvoetbal toonde rich ronduit tegen. Dat gebeurde uit vrees voor ronselen van de betalende clubs. Een andere overweging, zoals duidelijk bleek, was de angst dait door aanneming van het herstructureringsrapport de „afval” van de betalende clubs niet meer zo gemak kelijk zijn weg naar de amateurvereni- gingen zou vinden. In weerwil van het verdedigen van louter eigen belang voor deze voetbalparlemenrtariërs, zou het rapport aanvaard rijn als Van der Vlugt ondanks de afspraken dat het betaalde voetbal unaniem voor zou stemmen, niet een nog beperkter eigen belang zou hebben aan gehangen. „Vooral de manier waarop het ons is meegedeeld, vind ik op rijn zachtst uit gedrukt erg oncharmant. Een simpel te lefoontje van De Stoop, zonder motiva tie. Die krijgen we pas maandag,” zei Limburgiavoorzitter Hensgens. „Dan vraag ik me af of de KNVB ook niet met het definitieve besluit had kunnen wachten tot maandag. Moest dat nu zo nodig vlak voor de laatste belangrijke (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) DUINDIGT. „Ik moest het wel doen want paarden houden is erg duur. Af en toe heb je dan een uitschieter nodig,” zei de Fransman Paul Essartial die de hengst Faro voor een bedrag van ongeveer 400.000 gulden aan een groep Belgische eigenaren verkocht nadat hij met dit paard op grandioze wijze het Europees kampioenschap voor vijfjarige dravers had gewonnen. De prijs hiervoor bedroeg 40 mille. Op Duindigt kwamen paarden uit ze ven landen aan de start. Onder hen de Franse hengst Faro, die door de 31- jarige Paul Essartial wordt getraind en bereden. Op zijn boerderij in Normandië heeft deze Fransman dertig harddravers, waarvan Faro in de beste vorm stak. De hengst maakte een geweldige in druk. Heel galant liet hij de grote favo riet Manza Buitenzorg de leiding nemen en stelde zich aanvankelijk met een plaats in het middenveld tevreden. Maar kort voor de laatste bocht was een tussensprint voldoende om deze volbloed naast de door Wim van Duivenvoorde gereden Manza te brengen. De hengst werd opnieuw teruggenomen, maar dat was dan wel meteen het sein voor een indrukwekkend eindcost waarbij Man- zah Buitenzorg bijna stil bleef staan. Faro eindigde in een kilometertijd van 1.17 minuut. Het Franse succes werd nog bena drukt door Henri Delambre. Door een hersenafwijking is dit paard moeilijk in de hand te houden, maar als dat wel lukt, kan het razendsnel draven. Dat bleek op deze wedstrijd waarin de mer rie vanuit het achterveld oprukte en tenslotte de enige bedreiging voor Farao vormde. Manza-eindigde als derde. De toeschouwers op Duindigt zullen Faro zeer waarschijnlijk over twee we ken opnieuw kunnen bewonderen, want Naast Bayer Uerdingen en Han- nover ’96 is Kickers Offenbach de derde club die degradeert. Het is de derde keer dat de Kickers de Bun desliga weer moeten verlaten. De laatste wedstrijd werd met 4-0 van Hannover verloren maar ook een zege had niet meer gebaat omdat concurrent Bochum met 4-2 Karls ruhe versloeg. Landskampioen Borussia won in het uitverkochte Bökelbergstadion met 2-1 van 1. FC Köln en kreeg daarna van Hermann Neuberger, de president van de Duitse voetbalbond de kampioenstrofee. Het slot van het seizoen leverde een evenaring van het doelpunitenrecord op43 treffers. In totaal rijn dit seizoen 1309 goals gemaakt. Opvolger op de topscorerslijst van Jupp Heynckes is Schalke ’04-spits Klaus Fischer geworden. Hij kwam tot 29 doelpunten en bleef daarmee Gerd Müller ruimschoots voor. De ze deelde met 23 treffers de tweede plaats met Hertha’s internationaal Het Hongaarse voetbalelftal heeft zaterdagavond in het NEP- stadiion in Boedapest een vriend schappelijke wedstrijd tegen Oos tenrijk met 2-0 gewonnen. Bij de rust was de stand 1-0. De Honigaar- PARIJS. De 25-jarige Italiaan Adriano Panatta werd gisteren keizer van de Europese gravelbanen door in de finale van de internationale tenniskam pioenschappen van Frankrijk de twee jaar jongere Amerikaan Harold Solomon met 6-1. 6-4, 4-6, 7-6 te verslaan. Met zijn overwinning in de internationale kampioenschappen van Italië, twee we ken eerder, behaalde Panatta de „dub bel”, die hem dezelfde erkenning geeft als Hoad Drobny, Roche, Laver en Borg, die hetzelfde hebben gepresteerd. In Portugal was die victorie weggelegd voor Boavista dat in de eindstrijd Guimaraes met 2-1 klop te. VOLENDAM. Fred Andre van Tel star heeft zaterdag een contract gete kend dat hem voor twee jaar aan Vo lendam verbindt. Andre, die in Heems kerk woont, zou afgelopen woensdag al hebben getekend, maar stelde die hande ling toen enkele dagen uit vanwege „gebrek aan tijd”. Voor Volendam heb ben inmiddels ook getekend Dick en Billy Bond. Laatstgenoemde heeft een seizoen in het zaterdagelftal van Volen dam gespeeld. KEULEN. Op de laatste speel dag van de Bundesliga zijn alle beslissingen gevallen. Achter Borus sia Mönchengladbach, dat zich vorig weekeinde al van zijn vierde titel had verzekerd, eindigde Hamburger SV als tweede voor Bayern München, FC Köln, Eintracht Braunschweig, Schalke ’04 en FC Kaiserslautern. Deze zeven clubs doen volgend seizoen mee aan de drie toernooien om de Europese be kers. Alleen de bekerwinnaar is nog niet bekend: Hamburger SV en FC Kaiserslautern strijden op 26 juni voor deze titel. Roscoe Tanner veroverde met zijn landgenoot Dick Stockton ook de titel in het heren-dubbelspel door met 8-9. 7-5. 6-4 te winnen van de Engelse broers David en John Lloyd. De finale van het dames-dubbelspel ging naar het Zuidafrikaanse duo Du Plooy-Brigitte Cuypers, die met 9-7 en 6-4 de Russiche combinatie Olga Moro zova en Natasja Sjmirova versloegen. BRUNSSUM. Het bestuur van Limburgia, dat gisteren na een 2-1 over winning op Weber Germanicus lands kampioen werd bij de zondagamateurs. is woedend over de wijze waarop de KNVB de club heeft laten weten dat zij niet tot het betaalde voetbal zal worden toegelaten. dan wordt de Grote prijs der Lage Landen verreden. Ondanks de verkoop heeft Paul Essartial bedongen dat hij de hengst bij die gelegenheid naar de zege wil leiden. Manza Buitenzorg heeft zich teruggetrokken omdat deze koers over 2600 meter gaat en Wim van Duiven voorden van mening is dat dit te zwaar wordt. Hij zei: „Tegen dit soort paarden is geen kruid gewassen. Voor Manza komen nog zoveel koersen.” Jan Wagenaar, die met zijn paarden de laatste weken geen meer kan winnen, heeft als gastrijder meer succes gehad. Met Kinglet O won hij op imponerende wijze het supertrio bij de Skandinavië Prijs en sleepte daar mee voor de eigenaar zes mille in de wacht. En kort daarna won Wagenaar met Jonker Volan ook de met 3500 gedoteerde internationale koers op Duin digt. Het opmerkelijke is dat beide paar den bij hem niet in training zijn. Groningen beleefde de prominenten koers waaraan door acht artiesten en sportsterren werd deelgenomen. In deze draverij toonde scheidsrechter Leo van der Kroft zich met Mac Roodnoot de sterkste. FC Groningen-doelman Griever werd tweede en de volleyballer Piet Swieter derde. De uitslagen van gehouden koersen Grote vreugde bij de spelers van Limburgia en hun aanhang nadat de amateurtitel een feit was geworden. de zondag te Duindigt Belgiëprijs 3040 m 1. Nairobi (J. v. Dooye- weerd) 2.49,1 1.22,9, 2. Noldina H. 3. Nancy Baker. Niet gestart Norman Princess. Winn 2.70 pl 2.10 2.20 2.70 kopp 6.90 trio 236.50. West-Duitslandprijs 2040 m 1. Maestro (S. Hartman) 2.45,8 1.21,3,2.Miss Dartel, 3. Maxa- ver Way. Winn 24.80 pl 6 2.60 2.50 kopp 368.70. Zwedenprijs 1600 m 1. Lorrelot (A. Plagge) 2.06,8 1.19,3, 2. Liesbeth Barke, 3. Kentish Lass. Winn 25 pl. 6.60 3.80 5 kopp 224.90 trio 6586.70. Scandinavieprijs 2600 m 1. Kinglet O. (J. Wagenaar) 3.32,8 1.21,8, 2. Lambert Baker, 3. Libertine. Winn 1.80 pl 1.20 2.40 2.30 kopp 5.20. Europees kampioenschap der vijfjaren 2000 m 1. Faro (P. Essartial 2.34,0 1.17,0, 2. Franca Maria, 3. Manza Buitenzorg. Winn 4.10 pl 2.50 4.60 1.60 kopp 59 trio 474.80. Frankrijkprijs 2040 m 1. Leen d’Aster (L. De „artiest” Panatta heeft gisteren zijn handen vol gehad aan de „werk man” Solomon. De Amerikaan had nog een vijfsetter, in de halve finale tegen Ramirez, in de benen, terwijl Panatta zaterdag Eddie Dibbs redelijk eenvoudig uitschakelde. Daarnaast dreef de uitput tende hitte meer dan 50 graden Celsi us in de zon de spelers tot het uiterste van hun fysieke kunnen. Panat ta hield aan de partij 70.000 gulden over. De Engelse Sue Barker won in de damesfinale met 6-2, 0-6. 6-2 van Tsjechische Renata Tomanova. In het herendubbel wonnen: Fred Mc Nair en Sherwood Stewart (VSt) in het damèsdubbel Fiorentella Bonicelli (Uru) en Gail Lovera (Fra) en in het gemengd' dubbel Ilana Kloss (ZAf) en Kom War- wich (Aus). Op hert internationaal voetbal toernooi in Toulon (spelers tot 20 jaar) is het Nederlands jeugdelftal in poule B op de vierde en laatste plaats geëindigd. Dit betekent dat het Oranjeteam tegen België om de zevende en achtste plaats moet spe len. De finale vindt plaaits tussen Frankrijk en Bulgarije. Duitsland: uitslagen Borussia Mönchengladbach-FC Köln 2-1; Bayern München-Hertha BSC Berlin 7-4; Hannover '96-Kickers Offen back 4-0; Ein tracht Frankfurt-Eintracht Braunschweig 6-1; FC Kaiserslautern-Schalke '04 1-3; VFL Bochum-Karlsruhe SC 4-2; Ham burg SV-Fortuna Düsseldorf 3-1; Rot Weiss Essen-Werder Bremen 2-0; MSV Duisburg-Bayer Uerdingen 2-0. Eind stand: Borussia Mönchengladbach 45; Hamburger SV 41; Bayern M nchen 40; FC Köln 39; Eintracht Braunschweig 39. De gedetailleerde uitslagen zijn: Sonja HeltzelMonika Kneipp 9-21, 9-21, An- nemiek van Moorst—Wiebke Hendriksen 15-21, 5-21, Judy Williams,Mieke Je- nisch 21-15, 21-5, Judy WilliamsWieb ke Hendriksen 21-13, 17-21, 15-21, Sonja Jeltzel—Mieke Jenisch 12-21, 21-18, 22- 24, Annemiek van MoorstMonika Kneipp 19-21, 12-21. In Luxemburg was de beker voor Jeunesse Esch, dat reeds kam- pioen was. In de finale verloor Aris Bonneweg met 2-1. Het was de vijfde maal dat Jeunesse de Luxemburgse „dubbel” behaalde maar in zo’n klein land is dart niet zo’n huzarenstuk.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 14