Promotie van 5 Zandvoort 3, Groenendaal2 en Bennebroek Snijders sterkste spurter bij nieuwelingen Ron Woutering vrijwel zeker uitgeschakeld CHINY KOK WINNARES OP DE BOSBAAN SPORTIEF 24 uurs-race HJC opnieuw Winst honkballers Westduitse groot succes EK-selectie Junior Noy: eerste zege meteen raak M, o lil i'fl B, AERTSEN VERVANGT JENKEN 1 RS HPC OPNIEUW „TOPSCORER” De handgemaakte sigaar uit Java. 1 MAANDAG 1 4 JUNI 19 7 6 19 Uitstekend mg band nnen e roort- Geen samenwerking Massasprint W| I Goede tijden op kringtitelstrijd (Van onze zwemmedewerker) (Van onze tenniismede werker) 84.00p Drie nationale wielerkampioenen: van links naar rechts Henk Buis, de winnaar van VETERANENTITEL VOOR HENK BUIS (Van onze wielermedewerker) zijn zondag op het circuit dsen (Van onze zwemmedewerker) i. Klooster Ronald Woutering: stoeiparty. B wan Aanvankelijk zat hij niet zo gunstig in (ADVERTENTIE) I van een 32,00 85,00 57,90 29,20 49.00 288,00 103,00 510.00 nische n val- De re oei lijk lezers 10.00 10.00 2.20 3,35 6,70 61.00 Damesenkel Linden 3-6, 6-1. 6-4; finale v. C een en en Veel spelers hadden al verplichtingen aangegaan en zo kon het gebeuren dat Wiebe de Vries van Aktie’68 als linksvelder optrad in het nationale team. Als achtervanger fungeerde Alfred de Leeuw van Orwa-HCAW, terwijl zijn clubgenoot Jos Kervers op het tweede honk stond. Ontbrekende selectieleden waren Charles Urbanus, Don Wedman, Paul Smit, Harrie van den Berg, Alfio Truman, Bertil Haage terwijl Frank Lewis tegen de bedoeling van chef d’equipe De Pierre in niet bij Oranje maar bij zijn club meedeed. Waar hij overigens aan slag niets liet zien, zoals ook het slaan van de „internationals” erg tegenviel. Steef van der Sluis gooide voor Kinheim in negen innings vijf maal drie slag, een keer vier wijd en hij kreeg negen honkslagen tegen. Het veld maakte vier fouten. Nederlands beginnende werper Henk Meijer had de cijfers 5-0-0, Ronnenbergh 2-2-2 en Neuteboom ook 2-2-2. Elke werper was drie innings in aktie. Voor het Nederlands team werden geen fouten gescoord. Henny Jenken van Tetramin Nicols heeft om studieredenen voor de selektie be dankt. Etienne Aertsen van Dorias Quick is gevraagd als zijn vervanger te willen optreden. D.W.T. was de na twee grootmachten HPC en ZNK duidelijk de beste club. 220,00 90,00 41.60 59.50 285.00 ,00 ,00 ,00 .,00 1,00 ,60d 1,00 150 1,90 1.30 1,50 >,10e 1,80 5,30d 0,00 I, 00 9.00 2,50e 8,Zu 8.20 4,90 17,50 II, 50 ri,oo 12,10 15,60 >4,80 14.50 13,00 '3,00 >8,50 17,00 >7.90 35.00 15,00 >4,50 91.00 72,70 92,50 40,50 27,70 93,00 34.80 65.50 85,20 76,20 46.00 5,60 98,00e 47,00 66,50 00,00 143,80 74,00 01,70e 157,50 179,00 47,00 182,00 94,00 129,10 200,00 47,40 118,50 97,50 98,90 77,50 317,50 27,10 184.10 HAARLEM-IJMOND. Een kortslui ting tussen de tennisbond en het district Haarlem was er de reden van dat het tennisprogramma in Haarlem het afgelo pen weekeinde een beetje een overladen karakter had. Ongeveer veertien teams waren gisteren betrokken bij de door de Bond vastgestelde competitie-promotie- wedstrijden en het district Haarlem werkte zaterdag kampioenswedstrijden voor de districtscompetitie en de finales en halve finales van de districhts C- kampioenschappen van het district van start. Dankzij goede samenwerking tus sen de wedstrijdleiders op de parken Bennebroek (ckamp) en Groenendaal (b en dkamp) is een en ander toch nog goed terecht gekomen. De vereniging Kontakt, spelend in het Pim Mulier Sportpark en de parken Wimbledon en WOC is bezig aan gedegen opbouw. Vorig seizoen ging het eerste team al over naar de derde klas se, nu vonden de teams twee en drie de aansluiting door te promoveren naar de vierde klasse. Het eerste team van WOC heeft in Sassenheim tegen het eerste team van die vereniging zijn Waterloo gevonden in een poging de overgangs klasse B te bereiken. De stand werd 5-3 voor Sassenheim 1. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Op de Mooie Nel orga niseerde de Haarlemse Jacht Club (HJC) afgelopen weekeinde voor de vierde maal de inmiddels befaamd geworden 24 uurs-race. Met 150 deelnemers werd op nieuw bewezen dat dit unieke zeilevene- ment zeer in trek is, want nog nooit was het deelnemersveld zo groot. ZANDVOORT. Voor het eerst sinds een tiental jaren zijn zondag op het circuit van Zandvoort weer eens nationale wegkampioenschappen gehouden en die zijn zowel organisato risch als sportief een groot succes geworden voor de Halfweg- se Sport Club De Bataaf. Het Osdorpse lid Herman Noy van de oranje-zwarte club legde in de eindsprint van een tien man sterke kopgroep beslag op de titel van de junioren en daarvoor de sprint, maar hij zag plotseling een klein gaatje en wipte onstuitbaar naar voren. Het verschil met zijn strijdmak kers was op de streep duidelijk waar neembaar en bedroeg een volle lengte. Ron Snijders komt uit een goed wieler- nest, want vader Wim legde zowel in 1968 als '69 op ditzelfde circuit in de badplaats beslag op het nationaal weg- kampioenschap van de veteranen. Voor de veelbelovende Ron Snijders was dit kampioenschap zijn achtste zege van dit seizoen. De Waterratten hadden een uitsteken de kampioen in Frans Breeuwer op de 200 m. schoolslag jongens onder veertien jaar. Zijn tijd was 2.49.1, bijna tien seconden onder de limiettijd. De heren- ploeg van trainer Ok van Batenburg won de 4 x 200 meter vrije slag heren in 9.13.3, terwijl de steunpilaren Daan Kramer (1.05.5) en Hans Stocker (1.05.8) op de 100 meter vlinderslag heren achter Robin Woutering (1.01.7) tweede en der de werden. Een nationale koers voor liefhebbers, waaraan geen titel was verbonden, le verde in een eindsprint winst op voor Louis Luppers uit Purmerend. Aanvan kelijk had men bij De Bataaf wat zwaarmoedig tegen de organisatie aange keken, maar achteraf bezien is het erg meegevallen. „We stellen ons volgend jaar weer kandidaat voor de organisa tie”, liet een opgetogen voorzitter Henk Bruyntjes zich na afloop ontvallen, „het is och grandioos geslaagd. Er was tame lijk veel publiek, dè sponsors waren tevreden en de koersen zijn spannend en goed verlopen. Wat wil je nog meer”. 6-2. 6-0. Aalbers herenenkel: 6-4, finale ry naar een tweede plaats zwom was wel een verrassing. De tweede plaats van Ineke van Elferen op de 200 meter rugcrawl voor meisjes onder 14 jaar leverde voor het in goede vorm stekende zwemstertje ook nog de N.K.-limiet op, wat ook Frank Muylaert (op de 100 vlinder 1.13.9) en Desire Ellens (op de 200 schoolslag 3.00.-) lukte en hen een derde plaats opleverde. De estafetteploe gen van De Watertrappers zorgden ook nog voor vier medailles, maar niet voor limiettijden. Njord '59 deed alleen zaterdag mee. Het zwom massaal op de Bosbaan-wed- strijden van zondag. Ria Willemse zorg de voor de enige overwinning voor haar nieuwe vereniging door met handslag te winnen van nichtje Annemieke. Hun tijden waren dezelfde: 1.27.1. Derde plaatsen waren er voor Chiny Kok op de 100 meter borstcrawl in 1.03.9 en de 4 X 100 meter vrije slag dames estafette in 4.30.5. De Beverwijkse Kennemer Zwem- club sleepte via Wim Mooij twee over winningen in de wacht. De 200 meter rugcrawl heren won hij in 2.24, terwijl hij de 100 meter vrije slag in 58.8 als snelste heer aflegde bij gebrek aan con currentie. Raymond Jacobs werd derde op dit nummer bij de jongens onder 10 jaar in 1.19.-. N.V.A. had in Margreet Vink een bronzen medaille-winnares op de 200 meter schoolslag dames. Haar tijd was 3.05 4. Vilder 6-2, 6-0, Ernst Bekkeiing werd en Njord '59 zwemmer behaalde een zevende Heemstedenaar vierde (24.38.0) Bart Brieffies plaats (25.18.5) in het enorme deelne mersveld. Op de twee kilometer school slag werd Chiny Kok (Njord ’59) kampi oene voor haar clubgenotes Danielle Pardoen en Monique Bouwens, die ech ter gediskwalificeerd werden wegens „op de benen zwemmen”. De winnende tijd van Chiny Kok was 33.33.5. De twee kilometer vrije slag, gewonnen door Yo landa Aggenbach (ZNK) leverde een goede aohtste plaats op voor Monique Wildschut, ook van Njord’ 59, terwijl haar clubgenoot Hans van Vastenhoven een vijfde positie behaalde op de vijf km. schoolslag. had zijn Zwanenburgse clubgenoot Ron Snijders reeds het kampioenschap bij de nieuwelingen in de wacht gesleept. De jonge Snijders zegevierde in de eindsprint van een compact peloton met een volle lengte verschil. Arie Kamsteeg uit Aalsmeer maakte met een tweede plaats het succes voor De Bataaf compleet. Oud-stayerkampioen Henk Buis uit Vijf huizen lid van de Haarlemse Raceclub Excelsior pakte na een sterke solovlucht de rood-wit-blauwe kampioenstrui van de veteranen. dezelfde afstand (2.38.2) waren naast de overwinningen Dico Engel bij de 10-jarigen (100 meter vrije slag 1.13.9 en 100 meter rugcrawl in 1.22.5) van het hoogste ni veau. Bij de jongste meisjes werd Moni ca van Duyn derde op de 100 meter vrije slag in 1.24.8. AMSTERDAM. De 25ste lange- baanwedstrijden op de Bosbaan in Am sterdam zijn een groot succes voor het jubilerende Organisatie-Comite gewor den. Er was een record-aantal deelne mers. meer dan 1800, en het heerlijke weer zorgde voor een enorme belang stelling. Het ontbrak echter aan samenwerking om tot een goed georganiseerde tege naanval te komen. Van de elf aanvoer ders kwam Paul Driessen met een tien tal meters voorsprong als eerste door de kronkels van de Hunzerug en ging toen onderuit. In de beslissende eindsprint bleef Herman Noy tenslotte met ander halve lengte verschil duidelijk aan de winnende hand. De 18-jarige vliegtuig- monteur bij de KLM, die in ploegen dienst werkzaam is. was met zijn triomf uiteraard dolgelukkig. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De oefenwedstrijd die Aktie’68 Kinheim en het Nederlands honk- balnegental zondagmiddag speelden op het terrein aan het Badmintonpad in Haarlem eindigde in een 3-1 zege voor Oranje. Pas woensdagavond viel de beslissing op uitnodiging van Aktie’68 in te gaan maar dat betekende wel dat manager Ernie Meyers met een onvolledige selectie moest aantreden. De enkelspelfinales voor de C-kampi- oen schappen hebben wel een geheel an- dter beeld te zien gegeven dan de plaat singscommissie voor ogen stond.' Geen van de vier finalisten was namelijk geplaatst. Bij de heren won de WOC-er Maaswinkel in een kwalitatief sterke finale van de, als niet singel'aar te boek staande, Paul Saniting (5-7, 6-2, 6-2). Saniting maakte ook deel uit van het gepromoveerde Groenendaail-team. In de damesfinale had de ook al niet geplaat ste Marietta v. Gerven na een moeilijk begin (4-6) geen moeite meer met de Kontakspeelster Biersteker (6-0, 6-4). Voor de dubbelspelen staan woensdag nog allerlei halve finales en finales te wachten. De partijen worden op het park Bennebroek verwerkt. Het district Haarlem heeft er volgend seizoen twee overgangsklasse B-teams bij. Groenendaal 2 behaalde in Nijmegen een fraaie 5-3 overwinning door over winningen in de enkelspelen van Hans Bruggeman Pieter Verbrugh en Betty Beeren aangevuld met overwinningen in het herendubbel en de eerste mixed. Ook Zandvoort 3 promoveerde naar de overgangsklasse. B. Edith en Monique Lembeck wonnen in de thuiswedstrijd tegen Wilskracht hun enkelspelen in drie sets, Paul Banten deed dit in twee sets. Evert Jan Sibinge Mulder daarente gen verloor zijn „enkel” in drie sets. Na overwinningen in heren- en damesdub- bel konden de Zand voor te re hun vreug de neit langer beteugelen en lieten zij de twee gemengd dubbels (zonder de speler) aan de tegenstanders. (5-3). De vereni ging Bennebroek had een bijzonder feest te vieren, aangezien deze vereniging voor het eerst in haar 15-jarig bestaan het felbegeerde -en reeds geruime tijd binnen handbereik liggende tweede klasseschap behaalde. De thuiswedstrijd tegen Kie vieten 1 werd prima ingezet met over winningen van Korver, Meddens en Ar- ry Smits in de singles. De partij van Miep Overling ging met 4-6 in de derde set verloren. Na een serie ruime dubbel- speloverwinningen, die de eindstand op 7-1 brachten, werden spelers en speel sters door de Haarlemse bloemenmeisjes in de „bloemetjes” gezet. Met maar liefst 14 medailles, waarvan titels voor Carry Muylaert op de 200 meter wisselslag en Mathilde Vink op de 100 meter vlinderslag, beide bij de da mes, toonde de ploeg van de trainers Adri van Excel en Ted Jorritsma aan duidelijk in de lift te zitten. Jeroen Muylaert eindigde drie keer als tweede achter Leon Steenbrink op 200 rugcrawl, 200 wisselslag en 100 vlinderslag, alle maal in persoonlijke toptijden en ruim onder de limieten voor de Nationale kampioenschappen. Zusje Carry zege vierde weliswaar niet op (haar) 200 rug crawl door slecht starten en keren, maar nam revanche door de 200 wisselslag grandioos te winnen van haar rivale Anita de Groot in een goede 2.30.7. De overwinning van Mathilde Vink was on bedreigd. Ze nam de leiding van meet af aan en finishte in 1.09.2. Dat ze zou winnen was wel verwacht, omdat Yo landa Aggenbach de voorkeur aan de Bosbaan-wedstrijden gaf. maar dat Car- Gemaakt van de fijnste tabakken uit de Vorstenlanden van Midden-Java. Vervaardigd door slanke Javaanse vrouwenhanden, o Corona 58 cent. Verpakkingen van 5,10 en 25 stuks Senoritas 37 cent. Verpakkingen van 10 en 50 stuks. Ongenaakbaar waren Leon Steenbrink, Betty Kommen en Ingrid Luiting met ieder drie persoonlijke titels, maar ook Dico Engel, Edwin Kooijman en Robin Schuyt leverden in hun leeftijdsgroepen goed werk af. De tijd van de 4 x 200 m. vrije slag estafette jongens onder 16 jaar was goed genoeg voor de titel en de N.K.-limiet, terwijl de 4 x 100 m. vrije slag estafette jongens een tweede plaats opleverde voor de Heemstedenaren en ook onder de limiet was. De ploeg op de 4 x 200 meter vrije slag meisjes werd ook kampioen. De tijden van Robin Schuyt op de 200 m. rugcrawl (2.24.4) en Ingrid Luiting op Het was overigens pas zijn eerste zege van dit seizoen. Herman is de j onste van drie fietsende broers Noy. Theo en Peter fietsen bij de amateurs. Alle drie de kampioenen werden door mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong, voorzitter van de KNWU, gehuldigd en in het kampi- oenstricot gestoken. Uitslagen: Junioren. 1. en Kampioen: H. Noy, Osdorp, de 114,1 km. in 2.37.42; 2. P. Verheyen, Breda; 3. J. de Bruyn, Alphen aan de Rijn; 4. A. van Dongen, Breda; 5. R. Kraaybeek, Heerle; 6. J. v.d. Meer, Wouwse Plantage;-7. Th. Luijten. Stein; 8 F. Merts, Arnhem; 9. H. Boom, Markelo; 10. M. van Gooi. Oosterhout. De Zwanenburger Sjaak Pieters, ’s mor gens met het vliegtuig uit Milaan over gekomen, won de spurt om de elfde plaats, terwijl zijn plaatsgenoot Stan Snijders twaalfde werd. Nieuwelingen: 1. R. Snijders, Zwanen burg, de 63,4 km. in 1.28.15; 2. A. Kam steeg. Aalsmeer; 3. H. v.d. Nieuwenhof, Eindhoven; 4. A.Hoogeveen, Hengelo; 5 P. Liefaard, ’s Gravendeel. Veteranen: 1. en Kampioen H. Buis. Vijfhuizen, de 63,4 km. in 1.29.43; 2. S, Koevermans, Vlaardingen op 7 sec.; 3. A Kalee, Weesp; 4. A. Rutte, Haarlem; 5. L. Hagman, Amsterdam; 6. P. Steen voorden, Heemstede. De Haarlemmer Buus Schouten werd achtste. Met Buis. Rutte, Steenvoorden en Schouten was Excelsior uit Haarlem goed op het voor plan vertegenwoordigd. Nationale koers liefhebbers: 1. L. Lup pers, Purmerend; 2. W. Wielhouwser, Sommelsdijk; 3. K. Duivenboden, Noord- wijkerhout. Karei Teeuwen uit De Zilk werd tiende. De 24uursrace werd afgewerkt vol gens een rondensysteem, waarbij de deelnemers(sters) zich steeds op vaste punten moesten melden voor het halen van een stempeltje. Winnaar van de uitputtingsslag (die zaterdag om 14.00 uur begon) werden Bert Stijger en Rob Alessie in een Laser. Op de tweede plaats eindigde de combinatie C. Vroege- P. van Exteren (eveneens in een Laser) en ais derde de Springer van Ris-Vroe- ge. De achttien spelers van Schön zijn: keepers: Maier en Kargus; verdedigers: Vogts, Beckenbauer, Schwarzenbeck, Dietz, Kaltz en Nogly; middenveld en aanval: Wimmer, Hölzenbein, Bonhof. Bannier, Beer, Höness, Dieter Müller, Bongarts, Worm en Flohe. BEVERWIJK. De ontmoetingen van de Kringkampioenschappen zwemmen, die dit weekeind in het Beverwijkse Sportfondsenbad werden gehouden ga ven in vele leeftijdsgroepen een felle strijd te zien. De prestaties van de zwemmers uit Haarlem en omgeving waren over het algemeen goed te noe men. De meeste plakken waren, net als bij de eerste ontmoeting, weer voor HPC uit Heemstede. Woutering, die afgelopen weekeinde deelnam aan de Kringkampioenschappen van Noord-Holland in Beverwijk, viel tijdens een stoeipartij met een clubge noot met zijn hoofd tegen de rand van het bassin. Hij liep een forse wond op, die op plaatsen moest worden gehecht. Ronald Woutering zal naar het zich laat aanzien tenminste vier weken niet in actie kunnen komen. bij de veteranen, Rob Snijder, de sterkste nieuweling en Herman Noy, die bij de junioren als eerste over de finish ging. Het wielerfeest op het Zandvoortse circuit werd zondagmorgen reeds om negen uur ingezet met de nationale koers voor liefhebbers. Daarna kwamen de veteranen aan bod voor de eerste officiële titelstrijd en die leverde een grandioze triomf op voor de strijdvaar dige Henk Buis. Met nog vier van de vijftien ronden in het verschiet ontsnap te hij uit het peloton en pakte een paar honderd meter voorsprong. Alles gevend en met de steun van zijn clubmakkers Piet Steenvoorden, Toon Rutte en Buus Schouten, wist hij buiten schot te blij ven. Reeds honderd meter voor de finish kon Henk Buis zijn armen juichend omhoog steken. „Ik ben dit jaar wel wat vroeger gaan trainen dan anders, omdat ik wist dat het kampioenschap vroeg zou worden verreden”, liet de Vijfhuizenaar na afloop weten, „maar heb er van de week toch niks Normaal heb ik mijn werkzaamheden gedaan in mijn schoonmaakbedrijf”. Als amateur legde Henk Buis in 1961 beslag op het officieus nationaal kampioen schap voor amateur-stayers en wist daarna nog tweemaal te winnen - 1962 en '63 - toen deze titelstrijd officieel was. Dit seizoen zegevierde hij bij de veteranen in de ronde van Aemrsfoort en won in Sloten een koers achter derny’s. DUSSELDORF (ANP). Helmut Schön, de Westduitse bondscoach, heeft I twee debutanten opgenomen in de selec- I tie van achttien spelers waaruit hij het I Westduitse voetbalelftal zal samenstellen voor de eindronden van het toernooi om I het Europees kampioenschap komende I week in Joego-Slavië. De nieuwelingen zijn verdediger Peter Nogly (Hamburger I SV) en Dieter Muller, de aanvaller van FC Köln. Gisteren zijn de B-, en D-kampioen- schappen gestart met ongeveer 143 par- I tijen. Verrassingen zijn bij deze op het park Groenendaal gespeelde wedstrijden tot nu toe uitgebleven. Deze week wor- 1 dien de wedstrijden voortgezet, uitmon dend in de halve finales en finales op zaterdag a.s. Op de twee kilometer vrije slag won Henk Elzerman van Zian-Vitesse (23.05.7) een paar meter voorspsrong op Richard van Klooster uit Naarden. Halve fi- 6-2. Maaswin- Maaswinkel Door het hoge tempo sorteerden alle demarrages in het kampioenschap van de nieuwelingen geen enkel effect. De Haarlemmer John de Bie, Henny van Lent uit Zwanenburg, de Aalsmeerder Arie Kamsteeg en anderen hebben het wel enkele keren geprobeerd, maar er bleek geen ontkomen aan. Het gelid was en bleef gesloten. Alleen de zwakkere broeders moesten afhaken en bovendien werd het peloton gedecimeerd door een paar valpartijtjes. Er bleven tenslotte zo’n zestig man over en die moesten elkaar in een eindsprint de zege betwis ten. Dat ging de kwieke Ron Snijders, leerling van de Spaarne-scholengemeen- schap in Haarlem, het beste af. B-kampioenscappen Herenenkel: Bent Brokman 6-7, 6-0-6-2, Lohuis-Pastoors 6-4. 6-0. Weyers-Lohuis 6-3, 6-3, Alvenaar-Schoone 6- 4, 6-3, Strijbis-Lenselink 6-2, 6-7, 6-2, V. Woerkom-De Weerdt 6-0, 6-3, Wiersma- Schmidt 6-1, 6-4, Lembeck-Boddeke 7-6, 6-2. GoossensBarten sr. 6-1, 6-2. Damesenkel: KramerDe Hoogenkamp—v. Assema Krijger 6-2, 6-4. C-kampioenscappen nales SantingBrokmann keiv.d. Bos 6-1. 6-3; Santing 5-7, 6-2, 6-2. halve finales: Gerven—v.d -1, 6-2, Biersteker—Bent 0-6, 7-5,’ v. Gerven—Biersteker 4-6, 6-0, 6-4. Promotiewedstrijden: Sassenheim 1WOC 1 5-3, Zandvoort 3Wilskracht 1 5-3, Nijmegen QuickGroenendaal 2 3-5, Bennebroek 1 Kievieten 1 7-1, Zandvoort 5De Kuil 1 5-3, HBC 3Nieuwkoop 3-5. Kontakt 2—Heiloo 3 6- 2. Zandvoort 7Volta 3-5, Herenkomp Duno- B.broek 5-1. extra’s voor gedaan. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. Ronald Woutering van de zwemvereniging Zeemacht- Noordkop uit Den Helder zal vrijwel zeker niet kunnen deelnemen aan de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen die van 25 tot en met 27 juni in Rotterdam worden gehouden. De kamploensrace van de junioren was aantrekkelijker om te zien dan die bij de nieuwelingen. Een paar keer kwam er een kopgroepje tot stand, maai de verdedigend rijdende favorieten Jos Lammertink, Ron Bessems en Sjaak Pie ters wisten met de steun van anderen de orde steeds weer te herstellen. Na twee uur koers kwam het door een ontsnap ping van Meertens dan toch tot beslissing. Eerst wipten Van Gooi Kraaybeek naar de vluchter toe daarna kregen ook Boom. De Bruyn, Van Dongen, Driessen, Luyten, Van der Meer, Merts, Herman Noy en Verheyen aansluiting. Een kopgroep dus van twaalf man en die brachten het tot bijna een minuut voorsprong. Initiatief nemer Meertens kon de opmars niet met succes volbrengen en moest afhaken. De elf overigen bleven buiten schot. Hoewel vooral Oosterbosch, Lammertink, Bes sems, Van Waard, Dreyer zich voorin het peloton uitsloofden om het tempo zo hoog mogelijk te houden.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19