Tjsechische trainer Vaclav Jezek over duel tegen Nederland: In Ronde van Zwitserland Merckx niet in de Tour Sparta: Brom SPORTIEF SPOIWMfflH AL ZIJN WE KANSLOOS” „WE PROBEREN HET, OOK F dinsdag 1 5 JUNI 1976 SPORT 19 18 Heimwee Routinier Sterke as ruit O’ (Van een speciale verslaggever) man als Neeskens en een man als Krol". Jezek: „Ik mis een man als Cruijff, een Dietrich Thurau, die de zesde etappe van de ronde van Zwitserland won. 20.47, 35. 39 van George Foreman begint aan tweede ronde (Van onze sportredactie) PIETER MUL. Onbekende pakte Kuiper trui af De overwinning van de Belgische ex- melkventer in de ronde van Luxemburg is gisteren op de laatste dag niet meer in zege Uniondale Alphons de Bal won in de massasprint voor de tweede achtereenvolgende maal een etappe. Piet van Katwijk van de olympische selectie legde in de laatste etappe beslag op de derde plaats. De uitslag van de vierde en laatste etappe van de ronde van Luxemburg is: V a male Am- :lubs inale ner- igd- club het is veel )nge en- hen ;mse van win baar van elijk ren- her- jari- dit door been ruis- naar ver- de oden door was n de r de .vor- ege- en eenk i de jari- Ales M. «Len igen, eede lam- de icent P. met eede erste dan Vos serie van itten von- van >ioen over UNIONDALE. George Foreman en Joe Frazier bestrijden elkaar vanavond in het Nassau Coliseum in Uniondale in de Amerikaanse staat New York. De twee zwaargewicht-boksers gaan in het duel over 15 ronden uitmaken wie van beiden in aanmerking zal komen binnen een jaar om de wereldtitel in de ring te staan. Hun tegenstander in dat treffen is nog onbekend aangezien titelhouder Mu hammad Ali in september zijn troon op het spel zet tegen Ken Norton. In dat eerste serieuze gevecht van de Ameri kaan dit jaar riskeert Ali het verlies van zijn titel. gevraa komen. Ztfn ploeg „IJsboerke” controleerde de koers volledig tijdens de slotrit en het kon zodoende haast niet anders dan dat de ronde met een massa sprint werd besloten. Trainer Vaclav Jezek wie hem ge kend heeft in zijn „FC Den Haag- periode” weet hoe vriendelijk deze Tsjech kan zijn. Hoe graag hij in ons land zou zijn gebleven, hoe zeer het tegen zijn zin was dat hij door zijn regering in Praag werd teruggeroepen om orde op (voetbal)zaken te stellen in zijn geboorteland, evenals Kovacs, die Inoki is een gigant die een paar we ken terug onder meer Wim Ruska heeft gevloerd. Ali trainde in Amerika tegen een profworstelaar en ging binnen de kortste keren zonder bokshandschoenen onderuit. 1. Thurau (Wdl) 4 uur, 43 minuten en 11 seconden, 2. Romero (Fra) op 10 sec., 3. Julien (Fra) op 1.49, 4. Martins (Por) z.t., 5. Martinez (Spa) op 3.02, 6. Kuiper (Ned.) op 3.12, 7. Bouloux (Fra) op 3.24. „Ik mis,” zegt hij zijn voorhoofd fron send, „een man als Cruijff, een man als Neeskens, een man als Krol. Als ik die had dan zouden wij Tsjechen aan de top kunnen fungeren. We houden zo van de voetbalsport. We zijn zo balgek. Ik ben eens met FC Den Haag in Volendam geweest. Daar zag ik al die jongetjes op straat spelen met de bal, jongleren tegen de muren van de huizen. En ik dacht, mijn hemel als ik daar motiveren kon dan kon ik een elftal op de been bren- Eigenlijk moet je huilen, als je Jezek hoort vertellen. Daar staat een man, die de leiding heeft in een voetballand bij uitstek. In een land dat op voetbalgebied ineens weer in volle opbouw is. Hij kleineert welbewust de mogelijkheden van zijn team Hij geeft niet veel prijs van zijn idee over de echte kansen. Hij noemt zich kansloos maar hij denkt anders. Hij vertrouwt op een sterke as. Op de ervaren doelman Viktor, op Dobi- De geweldenaar uit Louisville was bezig aan zijn come-back sinds oktober 1970 na twee-en-een-half jaar niet te hebben gebokst. Midden 1967 was hij namelijk van zijn titel vervallen verklaard toen hij wegens dienstweigering werd veroor deeld. Frazier pakte na wat geharrewar tussen de twee overkoepelende boksbon- den (WBA en WBC) uiteindelijk de we reldtitel, die hij met succes verdedigde tegen onder meer Cassius Clay, zoals Frazier altijd is blijven zeggen. Maar we wonnen er zes en verloren er geen een. Mijn spelers scheppen zich kansen, maar weten ze niet te benutten. Mijn spelers willen zo graag aanvallen dat ik ze vaak moet intomen, ze moet wijzen op hun verdedigende plichten. Op het potdicht maken van de defensie. Dan pas kan je aanvallen. Daarom vind ik de counter vanuit een gesloten verdediging een ideaal wapen tegen een sterker te- Cees van Dongen kwam na het sluiten van de tijdcontrole binnen. Vaclav Jezek heeft duidelijk heimwee. Hij omarmt enkele van zijn journalistie ke kenissen. Hij praat graag Nederlands en vertaalt het in rap Tsjechisch aan zijn spelers die om hem heen groepen als de training is gedaan. Hij is ook trots op zijn verrichtingen in eigen land. Op de opgaande lijn die er duidelijk in zit. Op de plaats bij de laatste vier in het Europees kampioenschap die niemand voor mogelijk heeft gehouden in zijn land. veld staat. „Na het Europees kampioen schap ga ik verjongen. Ik heb al veel gesprekken gehad met de oudere spelers. Ze begrijpen het volledig. Er is een slot, een einde, ook voor de meest gerouti- neerden. Ze kunnen me nog zoveel be hulpzaam zijn in de opbouw van een nieuw jeugdig team, maar eerst dit Eu ropees kampioenschap.” En een beetje ondeugend: „Misschien een derde plaats. Voor West-Duitsland. dat naar mijn me ning van Joegoslavië verliest. Dat wordt het grote duel van dit toernooi. West- DuitslandJoegoslavië. Daar valt alles bij in het niet.Zelfs de revanche van Nederland op West-Duitsland. Mogelijk is de zesde etappe zelfs gun stig verlopen voor Hennie Kuiper. Hij verloor weliswaar de gele trui, maar I tijdens de jacht op de vluchters Thurau, Romero, Martins, Julien en Heredia- Martinez schudde Kuiper bijvoorbeeld de Belgische klimmer Michel Pollentier van zich af. Deze heeft nu 59 seconden achterstand op Kuiper, op wie de ko mende dag misschien minder zal worden gelet nu hij niet meer in het geel rijdt. Foreman, wiens nieuwe manager Gil Glancey zonder omwegen beweert dat Frazier (95 kilo) ten tweede male knock out zal gaan, heeft in 1975 alleen maar demonstratiepartijtjes gebokst. Kort ge leden vernietigde h ij evenwel de als „moordenaar” bekend staande Ron Lyle binnen vijf ronden. Foreman knalde Ly le vier maal tegen het canvas nadat zijn tegenstander hem twee keer omver tikte. Frazier heeft sinds zijn nederlaag in Manilla helemaal niet meer in het open baar gebokst. „Toch versla ik Foreman. Ga maar na. ik heb veel meer ronden tegen Ali in de ring gestaan dan hij”. Merckx verklaarde gisteren dat hij wil proberen door een rustperiode van drie weken van zijn steenpuisten af te komen. Zou dit niet lukken dan wil hij zich laten opereren. Zou na die periode wel genezing zijn opgetreden dan gaat hij zich voorbereiden op het wereldkam pioenschap op de weg, op 5 september in het Zuiditaliaanse Ostuni. Bovendien is Frazier, gesteld dat hij Foreman zou verslaan, er niet happig op Norton in d e vernieling te slaan. Als Norton er op 28 september in zou slagen wereldkampioen Ali voor de tweede maal te kloppen, zou hij zijn titel moe ten verdedigen tegen zijn boezemvriend Frazier. Dat vooruitzicht lokt geen van beiden. Ook daarom is een zege van Foreman (99 kilo) in Uniondale het meest waarschijnlijk. ten onder ging. Ali liet hem zeven ronden lang zijn krachten verbruiken en haalde toen vernietigend uit. 1. Alphons de Bal (Bel) 171 kilometer van Diekirch naar Esch-sur-Alezette in 4 uur, 43 minuten en 27 seconden (met bonificatie 4.43.22), 2. Dirk Ongenae (Bel) z.t. (met bonificatie 4.43.24), 3. Fons van Katwijk (Ned.) z.t. (met bonificatie 4.43.25). 4. Jan Raas (Ned.) z.t. (met bonificatie 4.43.26), 5. Cees Priem (Ned.) 7. Jan van Katwijk (Ned.), 8. Gerrie van Gerwen (Ned.), 11. Jan Krekels (Ned.), 12. Wim de Ruiter (Ned.), 18. Arie Has- sink (Ned.), 19. Frans Verbeeck (Bel), 20. Gerben Karstens (Ned.), 22. Aad van den Hoek (Ned.), 25. Gerrie Knetemann (Ned.), 29. Ko Hoogendoom (Ned.), 30. Gerard Kamper (Ned.), 33. Frits Pirard (Ned.), 39. Adri van Houwelingen (Ned.), 40. Toine van de Bunder (Ned.), 44. Nidi den Hertog (Ned.) allen in dezelfde tijd als de winnaar. 8. Pessarodona (Spa) op 3.26, 9. Zweifel (Zwi) op 3.29, 10. Maingon (Fra) op 3.32, 20. Pronk (Ned.) op 4.02, 21. Pollentier (Bel) z.t., 25. Pijnen (Ned.) op 4.13, 26. Maertens (Bel) z.t., 30. Schuiten (Ned.) op 4.33, 37. Prinsen (Ned) op 5.05, 42. Van Helvoirt (Ned.) op 5.40, 49. Tabak (Ned.) op 7.15, 53. Van Katwijk (Ned.) op 20.50. Karol Dobias was toen de ontembare vleugelverdediger die bijzonder snel naar voren kon komen en de aanval kon inleiden. Tegenwoordig is hij een aan vallende middenvelder en trainer Jezek zegt over hem: „Dobias heeft wel iets van zijn felheid verloren, maar hij is met zijn 49 interlands zo’n routinier dat hij voor mij tot en met dit Europees kampioenschap zeer nuttig kan zijn. Daarom zal hij er tegen Nederland bij zijn.” Ex-marinier Norton had tegen Fore man in Zuid-Amerika geen schijn van kans. Tot een tweede treffen is het tot op heden niet gekomen, omdat Foreman tien maanden later in Kinshasa (Zaire) zijn wereldtitel moest overdoen aan Mu hammad Ali. En ook tegen Ali heeft Foreman geen tweede keer gebokst, net zo min als tegen Frazier. Foreman be gint vanavond dus aan zijn tweede ron de tegen de wereldtop. Hij noemt zich meer volwassen dan drie jaar geleden en is vast besloten na Patterson en Ali de derde zwaargewicht te worden die de wereldtitel herovert. Zijn enige ver- liespartij, die tegen Ali, zit hem nog vreselijk dwars. „Wat daar in Afrika niet allemaal voor vreemde dingen zijn gebeurd, dat houd je niet voor moge lijk”. Het meest opmerkelijke was echter dat Foreman tegen de verwachtingen in Eindklassement: 1. Frans Verbeeck (Bel) 18 uur, 35 minuten en 18 seconden, 2. Jos Jacobs (Ned.) 18.35.34, 3. Gerrie Knetemann (Ned.) 18.35.36, 4. Alphons de Bal (Bel) 18.37.34, 5. Arie Hassink (Ned.) 18.37.39, 15. Aad van den Hoek 18.37.45, 22. Ko Hoogendoorn 18.41.25, 24. Nidi den Hertog 18.43.45, 26. Jan Raas 18.46.20, 2. Cees Priem 18.46.24, 33. Jan Krekels 18.50.04, 34. Jan van Katwijk z.t„ 35. Gerben Karstens z.t., 38. Toine van den Bunder z.t., 39. Fons van Kat wijk 18.52.00, 40. Gerrie van Gerwen 18.52.05, 43. Adri van Houwelingen z.t., 44. Gerard Kamper z.t., 45. Wim de Ruiter 18.55.22, 46. en laatste Frits Pi rard z.t. Hij hoopt op zijn vrije verdediger Naton Onrdus, die als laatste man zal optreden, maar die ook naar voren kan gaan als dat nodig is. Hij vertrouwt op goalgetter Peter Gallus van Kosice, die niet zo erg technisch is, maar als geen ander fysiek zijn mannetje staat en elke schietkans benut. Hij hoopt ook op Jaroslav Pollak, ook al van Kosice, die als een ervaren routi nier (34) zijn mannetje op het midden- Norton maakte drie jaar geleden his torie toen hij Ali versloeg en „De Groot ste” daarbij een gebroken kaak bezorgde. De revanche een half jaar later leverde AH, op dat moment nog geen wereld kampioen, niet meer op dan een be nauwde puntenoverwinning. Laatste nieuwtje rond het gevecht is het gerucht, en niet meer dan dat, dat de wereldboksbonden overwegen Ali voor de tweede keer van zijn titel ver vallen te verklaren. Dit omdat de Ame rikaan op 26 juni in de ring komt met de Japanse worstelaar Inoki. Een duel waar al lang over wordt gesproken maar waarvan het doorgaan (in Tokio) nog onzeker is. LOCARNO Net als op de laatste dag van de ronde van Spanje (José Pessarodo na) heeft Hennie Kuiper zich in de zesde etappe van de ronde van Zwitserland door een onbekende uit de leiderstrui laten rijden. Tijdens de spectaculair verlopen zesde etappe veroverde de Franse tweede rangscoureur André Romero de eerste plaats in het algemeen klassement. Overigens won Kuipers’ ploegmakker Dietrich Thurau de etappe. In de ronde van Zwitserland hoeft het echter nog niet te laat te zijn voor Hennie Kuiper. De ronde van Zwitserland duurt nog tot vrijdag en mocht de situatie in het klassement tot de slottjjdrit ongewijzigd blijven, dan moet de wereldkampioen op zijn minst in staat worden geacht om in de rit tegen het horloge de negen seconden ver schil tussen hem en Andre Romero te overbruggen. gen. Toen ik in mijn land terug kwam ben ik op zoek gegaan. Ik ben onderge doken in de provincie. Ik heb er veel gezien. Ook van die knaapjes die met balletjes speelden die een techniek de monstreerden waarvan je kon likkebaar den en ik dacht: nou, mijnheer Jezek, je komt hier misschien toch niet voor niets. Ik heb de trainers gewezen op die jonge talenten, op de opvangmogelijkheden. Ik heb mijn regering ervan in kennis ge steld, misschien heeft het geholpen. Ik kan alleen maar arbeiden hier aan de top. Ik zou zo graag pionieren aan de basis. Daar ligt de voetbaltoekomst van een land. Vaclav Jezeks heimwee naar Neder land druipt van hem af en toch is hij Tsjech in hart en nieren. Hij trekt zich schielijk terug in een afweer die we nu al overal in Europa gehoord hebben. „Nederland,” zegt hij. „is de grote favo riet. We hebben de pech gehad tegen Nederland te loten. We zijn kansloos voor de finale. U weet toch dat we overal ais nummer vier worden aange wezen. Zo liggen de krachtsverhoudin gen nu eenmaal. En niet anders. Het is de waarheid. We zijn in volle opbouw. We gaan na achttien duels ongeslagen gebleven te zijn de eerste nederlaag tegemoet. We zijn blij dat het tegen Nederland is. Een land dat we hoogach ten, dat we op voetbalgebied heel erg hoog aanslaan. Een voetbalteam dat twee jaar geleden eigenlijk de wereldti tel had moeten veroveren.” Spartak Trnava is sindsdien terugge zakt naar de kleurloze middenmoot. Het verloor Adamek, een van de grootste aanvalsspitsen die Tsjecho-Slowakije in die tijd kende, het verloor door allerlei oorzaken de aansluiting met de top en werd volledig overschaduwd door „na buur" (zo’n slordige 60 kilometer) Slovan Bratislava dat nu het leeuwendeel levert .van de spelers, die door Jezek in de nationale equipe zijn uitverkoren. nu in Roemenië op de puinhopen van zijn voorgangers een nieuw succes vol team moet opbouwen. Vaclav Jezek was een bemind en gezien mens in Den Haag. De voetbalclub van die naam heeft destijds hemel en aarde bewogen om hem te behouden. Het mocht niet lukken, tegen de bevelen uit Praag was geen kruid gewassen. Jezek moest de weg terug gaan. Tijdens die twee duels regeerde Geor ge Foreman als wereldkampioen. In ja nuari 1973 namelijk veroverde hij op sensationele wijze de titel door Joe Fra zier knock-out te slaan. Dat gebeurde al in de tweede ronde, toen Frazier zes keer met de mat had kennisgemaakt. Joe Frazier was in 1971 de eerste prof bokser, die Ali een nederlaag toebracht. Zijn vrouw liet zich na het veroveren van de titel van hem scheiden. Naar men zegt vooral omdat Foreman niet aanwezig was bij de geboorte van zijn dochter, die een paar weken voor het gevecht van haar vader tegen Frazier ter wereld kwam. Foreman was in trai ningskamp en voegde zich niet bij zijn echtgenote met wie hij overigens nu nog regelmatig contact heeft. ROTTERDAM. De eredivisieclub Sparta heeft gisteravond Cor Brom (42) voor een jaar aangesteld als hoofdtrai ner. Dit gebeurde nadat Bill McGarry, de voormalige manager van de Engelse club Wolverhampton Wanderers, telefo nisch liet weten niet in te gaan op het aanbod van de Rotterdamse club. De etappe begon met een massale valpartij, waarvan de Italiaan Oswald o Bettoni het voornaamste slachtoffer was. Hij werd met een hersenschudding naar een ziekenhuis vervoerd. Na een aanval van de Fransman Patrick Legeay en zijn l landgenoot Enzo Mattioda werd het pe loton in stukken gescheurd, maar na 82 kilometer vond een algemene hergroepe ring plaats. Tijdens de volgende beklim ming viel de beslissing. Thurau, Romero en Heredia-Martinez gingen er vandoor. BRUSSEL. Eddy Merckx zal niet starten in de ronde van Frankrijk, die op donderdag 24 juni in St. Jean de Monts begint. Merckx heeft die beslis sing genomen op aanraden van zijn artsen, die hem gisteren hebben onder zocht. Merckx, vorig jaar verslagen door Bernard Thevenet. heeft in de zaterdag voltooide ronde van Italië last gekregen van een ontsteking aan het zitvlak. Jezek. de man die in ons land zoveel vrienden heeft gemaakt. Zijn oordeel over het Nederlands voetbal is vleiend. Hij weet hoe professioneel er in ons land gevoetbald wordt. Vaclav Jezek maakt zich geen illusies. Het gekke is dat hij het nog voor honderd percent meent ook. „Die achttien duels dat we ongeslagen bleven," zegt hij glimlachend, „och, we speelden niet tegen West-Duits land en tegen Nederland in die tijd. We speelden voorts twaalf maal gelijk. In Tsjecho-Slowakije worden we een beetje spottend door de trainers en de spelers die niet voor het nationale team zijn uitverkoren „koning remise” genoemd. Als bekend spelen de managers en promotors in het profboksen een belan grijke (en lang niet altijd frisse) rol en vanuit dat gezichtspunt bekeken is Fore man de meest menselijke winnaar van het kolossale treffen in het Nassau Coli seum. Frazier namelijk, vijf jaar ouder dan zijn tegenstander, heeft zijn tijd als publiciteitstrekker gehad. Hij zorgde voor drie fenomenale gevechten met Ali waarvan hij er twee verloor. Het laatste verleden jaar september in Manilla, waar All net als Frazier aan de rand van de afgrond stond. De wereldkampi oen redde het echter net en een vierde ontmoeting tussen de twee rivalen zal waarschijnlijk alleen maar afbreuk doen aan hun reputaties. ZAGREB De bescheidenheid van de Tsjechen kent geen grenzen. In het zeer warme Zagreb was de temperatuur zo rond de dertig graden en de vochtigheidsgraad bijzonder hoog. Karol Dobias, een van de steunpilaren van het eens zo roemruchte Spartak Trnava: „Het is geen schande als we van Nederland verliezen. Het is geen schande als we na achttien wedstrijden ongeslagen te zijn, dit record zien afgepakt door een team dat Johan Cruijff als aanvoerder heeft”. Gisteravond trainden de Tsjechen, die evenals Nederland in de middag in Zagreb arriveerden, in het stadion waar woens dagavond de wedstrijd Tsjechosiowaktfe-Nederland wordt gespeeld. George Knobel doet dat vanavond om eens na te gaan, hoe het veld eruit ziet en hoe de mogelijkheden van het kunstlicht zjjn. Karol Dobias is een van de routiniers, die trainer- tegeu-wil-eii»dank Vaclav Jezek (52 jr.) in zijn team heeft opgenomen. Dobias is de enige speler, die het eens zo roemruchte Spar tak Trnava aan de équipe levert. Dobias is de man die destijds in het duel tegen Ajax in Trnava na de pauze zulke opmer kelijke prestaties leverde en met schuim op de lippen en volledig over zijn toeren moest worden opgenomen in een ziekenhuis. am, Nederland bijvoorbeeld. Ik weet wat Nederland waard is. Ik weet dat we er met onze sterkste formatie in feite kans loos tegen zijn, maar ik zal het toch proberen, Want u begrijpt dat ik in een glazen huis woon in mijn geboorteland: die snoeshaan die in het Westen heeft gezeten moet orde op zaken stellen. Er zijn veel Tsjechische clubtrainers die van mij balen. De uitslag van de zesde etappe, Lenzerheide naar Locamo over 168 km, is: Prinsen (Ned.) op 28.04, Pijnen (Ned.) op 29.38, 58. Van Katwijk (Ned.) op 52.31. In het peloton reageerden alleen de Fransman Julien en de Portugees José Martins. Pas toen het peloton, waarin zich Kuiper bevond, een achterstand had van 7 minuten en 25 seconden werd de achtervolging serieus ingezet. Het ge beurde net iets te laat. Onder impuls van Hennie Kuiper slonk de voorsprong van de vluchters snel, maar op de eind streep in Locarno kwam Kuiper toch 9 seconden te kort om zijn gele trui te behouden. Ook met zijn toenmalige manager Dick Sadler heeft Foreman gebroken. Sadler liet zijn pupil in Tokio aantreden tegen Joe Roman en later in Caracas tegen Ken Norton, eveneens een gevecht met een fraaie afloop trouwens. De bei de boksers werden door de Venezolaanse autoriteiten gevangen gezet omdat zij - tegen afspraken in - toch belasting over hun verdiensten moesten betalen. Sadler beduvelde Foreman, zo voelde de bokser het, en dat betekende het eind van hun verbintenis. Algemeen klassement: 1. Romero (Fra) 22.04.22, 2. Kuiper (Ned.) op 9 sec., 3. Martins (Por) op 22 sec., 4. Pollentier (Bel) op 1.08, 5. Pronk (Ned.) op 1.23, 6. Pessarodona (Spa) op 2.07, 7. Julien (Fra.) op 2.16, 8. Rocchia (Ita) op 2.17, 8. Zweifel (Zwi) op 3.28, 10. Maertens (Bel) op 3.52, 14. Thurau (Wdl) op 8.00, 15. Schuiten (Ned.) op 8.09, 24. Tabak (Ned.) op 18.34, 25. Van Helvoirt (Ned.) op Begin 1973 kreeg Frazier onverwacht een geweldig pak slaag van zijn tegen stander van vanavond. Temidden van uitzinnig tekeer gaande Jamaicanen kroonde Foreman zichzelf tot nieuwe wereldkampioen. „In de tijd die volgde heb ik onvoldoende beseft dat ik met mijn titel kon bepalen tegen wie ik nu wel en tegen wie ik niet bokste. Ik kwam in een totaal nieuwe situatie waarmee ik geen raad wist”, weet Fore man. as, die nu op het middenveld de wonde ren moet gaan verrichten die hij bij Spartak Trnava als vleugelverdediger uitvoerde. Tijdens de kringkampioenschappen zwem men in Dordrecht heeft Bene van der Kuil (SCZ) gisteren het Nederlands record op de 400 meter vrije slag heren (50meterbanen) verbeterd en gebracht op 4.08.5. Het oude record stond sinds 17 augustus van het vorig jaar op naam van Henk Elzerman met een tijd van 4.08.7. Wuppertaler SV en FC Mulheim moeten verdwijnen uit het Westduitse betaalde voet bal. De Duitse voetbalbond heeft gisteren besloten de twee clubs uit de tweede Liga Noord geen licentie te geven voor het seizoen 19761977. Beide clubs kunnen in beroep gaan tegen dit besluit. De Westduitse bond beoor deelde de financiële situatie van Mulheim en Wuppertal- een jaar geleden gedregadeerd uit de Bundesliga - als te slecht om deze clubs te laten voortbestaan. Het uitvoerend comité van de Europese voetbalunie heelt gisteren in Stockholm be kend gemaakt, dat Lierske SK het volgend seizoen mag deelnemen aan het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Belgische bond had hiertoe verzocht omdat Lierse verliezend finalist was in de Belgische bekerfinale tegen Anderlecht. De Brusselse club had ais Europa Cup II-winnaar van dit seizoen al recht op deelname in 1976-1977. Verder werd in Stockholm besloten Piechten- stein als lid te aanvaarden. De amateurkampi’oenen Limburgia (zondag- voetbal) en IJsselmeervogels (zaterdagvoetbal) zullen him eerste wedstrijd in de strijd om het kampioenschap van Nederland op zater dag 19 juni in Brunssum spelen. De return volgt een week later, op zaterdag 26 juni om half zeven in Spakenburg. Gerrie Muhren heeft een contract van drie jaar getekend bij de Spaanse eerste divlsie- club Real Betis uit Sevilla. De 30-jarige Volendammer doorstond een medisch onder zoek met goed gevolg, waarna de contracten werden getekend. De twee wedstrijden om de Supercup tussen Bayern München en Anderlecht zijn vastgesteld op 17 augustus in München en twee weken later in Brussel. Mieke Sterk, met 4440 punten Nederlands recordhoudster op de vijfkamp en Sylvia Barlag zullen op 26 en 27 juni in Winterthur deelnemen aan een internationale vijfkamp. Voor belden is het de laatste mogelijkheid om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen in Montreal te plaatsen. De Sovjet Unie zal geen atleten inschrijven op de 5000 meter van de Olympische Spelen in Montreal. i/,.' WW-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19