Examenwerk was uit auto gestolen Eerste hartpatiënten 22 juni naar Houston Rechter van bad Kabinet moet zich in toelichting beperken 20 Volker vangt EEG-begroting grote order 13 pet omhoog ad Pat Hearst overleden „Waterkwaliteit in binnenland id iets gunstiger” „Brand te vroeg” Gesprek over spreiding PTT opgeschort \a i! DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Denkt u aan de Val van Rabenshalle? Het woord is aan Vervolg „luchtbrug” nog niet zeker Nieuw proces mogelijk Raad van State over wetsontwerpen: vleesgrossier vrij a nijman haarlem AGENDA Aantal pagina’s vandaag: Weinig verandering eau c o Ontvoerde Italiaanse k 1’ lau J Eerste deeltjes van cursus Onze School F Z 2 3 Teleffoonbeantwoorders eigen ontwerpstudie voor pagina 7 023-319309 houtmarkt 21 *1-, perspex lichtbakken neon lichtreklames ?BEL: >s t 89 Cht71 ES aarlen 32043] ïh n 'n avondje voordeel voor abonnees! ■i Strandverwachting Vurig verlangen Tanita-vurig aanbevolen „Klusjesacteur” Hoofdredactie; Jos L. Lodewijks, E. Koning Uitgave Damiate Pers B.V. Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman Abonnement bij vooruitbetaling - f 13,— p. mnd., f 37,40 p. kwartaal (p.post f 49,—),’p. jaar f 146,90 (p.post f 189,—). Losse nummers 65 cU (Van een onzer verslaggevers) Vakbeweging wijst loonplan kabinet af WIM KOK (Van onze RTV-redactie) (ADVERTENTIES) UTRECHT (ANP). De federatieraad van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) is gisteren tot de conclusie gekomen dat de kloof tus sen het „aanbod” van de regering en de wens van de FNV (een bruto- prijscompensatie van 102 per maand voor iedereen te groot is. De fede ratieraad van de FNV vindt de voorstellen van de regering dan ook niet aanvaardbaar. Rechter Carter gaf Patricia Hearst een voorlopige maximumstraf van 35 jaar nadat een jury haar in maart schuldig had bevonden aan bankroof. Voor het vonnis definitief zou worden diende zij echter eerst psychisch en fysiek te wor den onderzocht. Zij zou 12 juli opnieuw voor de rechtbank hebben moeten ver schijnen. Een woordvoerder van de verdediging 1 zei gisteren in verband met Carters dood uitstel van het vonnis en voorwaardelij ke vrijlating te zullen vragen. uit een op de Herengracht geparkeer de auto. Op de meeste plaatsen droog met wolkenvelden. Meest matige wind tussen west en noord. Minimum temperaturen omstreeks 12 gra den. Maximum temperaturen van 16 graden op de Wadden tot 24 graden in Limburg. maand vooruit De patiënten, allen mannen, kun nen worden begeleid door een fami lielid. Veertien dagen na deze eerste groep moet volgens de heer Fievet een tweede groep gaan. Hoeveel pa tiënten dat zullen zijn, kon hij nog De andere deelnemers zijn Hochtief uit West-Duitsland en Consolidated Con tractors Company, een lokale Saoedi- Arabische maatschappij, die 30 percent van de order in de wacht sleept. De overige 70 percent wordt gelijkelijk ver deeld tussen Volker en Hochtief. Voor Volker komt dit neer op 800 a 850 miljoen. roepsprocedure juist door deze instantie zo lang duurt. Singer e tijd ud, DINSDAG 15 JUNI 1976 66e jaargang nummer 188 KOOP vanaf 495,- HUUR vanaf 20,- p.m. hATEBO-AMSTELVEEN, tel. 020-456456 I en bij ii inform* scheiding >ame lo slijk, ten '4xf 59 6x f 105 Sx 136 Sx 161 Bx/ 199 iOx 2Z looptijd* IJmuider Courant percent verschil uitmaakt. „Hoe je het ook wendt of keert, het staat vast dait dit pakket voor ons geen basis voor overeenstemming met regering en werk gevers kan zijn”, aldus Kok. Hij zei dat de Federatie Nederlandse Vakbeweging van deze twee overlegpartners daarom nu een opstelling zal vragen „die in veel redelijker mate tegemoet komt aan het uitgangspunt van de FNV”, namelijk een volledige handhaving van de koopkracht voor de gemiddelde werknemer. Overi- Volgens de eerste berichten zouden de rookbommen die men voor de opnames gebruikt de huizen in vlam hebben ge zet. De plaatselijke brandweer was snel ter plaatse en heeft het vuur onder controle. Bij de brand zijn geen gewon den gevallen. Hoe groot de schade is kon nog niet worden vastgesteld. De diefstal had tot gevolg dat som mige leerlingen opnieuw schriftelijk examen Nederlands moesten afleggen. Dat gebeurde gisterochtend. Overi gens konden niet alle betrokken meisjes het examen overdoen omdat sommigen al met vakantie waren. Dr. Van der Schaar is verantwoor delijk voor de medische gang van zaken tijdens de tien uur durende vlucht van de patiënten naar Texas. In Houston heeft de chirurg dr. Denton Cooley gisteren benadrukt dat Confucius: Ik heb tevergeefs uitgezien naar ook maar één mens die in staat was zijn eigen fouten in te zien en deze zichzelf te verwijten. Bij het zomerse weer van de afgelo pen dagen zochten ook de ijsberen in Artis hun toevlucht tot het water. De foto laat zien hoe een van deze dieren zich na een verfrissend bad tevreden uitschudt. Een zwak front geeft tijdelijk bewolking. Morgen droog, wisse lend bewolkt en iets te koel door een matige zeewind uit het noordwesten. In de middag tem peraturen van 17 a 18 graden, zeewater 15 graden. Vooruitzich ten: Nu en dan zon, maar ge middeld iets te koel. gens wijst de FNV een lastenverlaging in de vorm van een verlaging van de ziekenfondspremie niet bij vooorbaat af als het effect daarvan voor de koop kracht maar ongeveer op hetzelfde neer komt. Kok zei verder dat de federatieraad ook heeft vastgesteld dat er geen sprake kan zijn dat voor 1977 al afspraken kunnen worden gemaakt over het al of niet geven van een loonsverhoging en zo ja over de om vang daarvan. Volgens hem kan er hoogstens in algemene ter men over het arbeidsvoorwaardenbeleid voor het volgend jaar worden gesproken. (Zie verder pagina Economie) niet zeggen. Wel zei hij dat de hart- een van mensen, die voor operatie in de Vere nigde Staten in aanmerking willen komen. Weerapporten Binnen- en buitenland 2, 3, Achtergrond Plaatselijk nieuws 5, 7, 9 Radio en tv13 Strips13 Kunst15 Beurs16 Economie17 Sport 18, 19 Weersverwachting van het KNMI tot morgenavond: De Bijzondere Commissie PTT. waarin de ambtenarenbonden met de bedrijfs leiding overleggen, en de dienstcommis sies hebben het overleg onderbroken uit protest tegen het voornemen van de regering, nog dit jaar te beginnen met de verplaatsing van de centrale directie naar Groningen. „Zinvol overleg met de bedrijfsleiding over de spreiding en de reorganisatie blijkt niet mogelijk omdat besluiten over de hoofden van de bedrijfsleiding PTT heen eenzijdig door de regering worden genomen”, aldus de overleggroe pen in hun brief. ZAANDAM. De verdwenen uit gewerkte examenstukken van een aantal leerlingen van de Zaanse vak- en huishoudschool Sancta Maria blij ken te zijn gestolen. De Amsterdamse politie bevestigde vanmorgen dat vrijdagochtend aangifte is gedaan van diefstal van o.a. de examenstukken SAN FRANCISCO (Reuter). Rech ter Oliver Carter, president tijdens het proces tegen Patricia Hearst in San Francisco, is gisteren aan een hartaanval overleden. Dit betekent dat zijn opvolger een nieuw proces kan gelasten als hij van oordeel is geen vonnis tegen de dochter van de krantenmagnaat te kun nen vellen omdat hij het oorspronkelijke proces niet heeft voorgezeten. Een 25-jarige brandweerman uit het Westduitse plaatsje Lingen in Nedersaksen heeft gisteren be kend dat hij de afgelopen ander half jaar tussen de 30 en 50 bosbranden heeft gesticht. De man is lid van een vrijwillig brandweerkorps. Bij het verhoor vertelde hij de politie dat hij zijn korps aan extra werk wilde helpen. Wanneer, zo redeneerde hij, dit korps veel werk zou hebben, zou het wel in een be roepsbrandweer worden omgezet. I perso- d het instituut waar de behandelingen verricht zullen worden, geen regelin gen voor de lange termijn heeft aan gegaan wat betreft het overvliegen naar en behandelen van Nederlandse hartpatiënten in Houston. Cooley deed deze verklaring na overlegd te hebben met dr. Van der Schaar. Een woordvoerder van het St. Luke ziekenhuis, waar het instituut deel van uitmaakt, zei gisteren: „Wij kun nen een grote toevloed van patiënten ineens niet aan”. Hij zei ook dat iedere Nederlandse patiënt via de normale medische kanalen zal moe ten worden doorverwezen naar Hous ton en dat dr. Van der Schaar op deze procedure toezicht zal houden. BREDA (ANP). De eerste zeven hartpatiënten die in het Texas Heart Institute in Houston in de Verenigde Staten kunnen worden geopereerd, vertrekken definitief dinsdag 22 juni, zo heeft de heer Fievet, voorzitter van de Nederlandse Hartpatiënten vereniging gisteren meegedeeld. De Nederlandse hartchirurg dr. P. J. van der Schaar heeft de heer Fievet mee gedeeld dat alle zeven patiënten door zijn collega dr. Denton Cooley, die hen zal opereren, zijn geaccepteerd. HILVERSUM. (ANP) In het alge meen is de kwaliteit van het vis- en zwemwater in het binnenland dit seizoen gunstiger dan in vorige jaren. „Koning Klant” heeft dit gisteravond voor de televisie bekend gemaakt. De verbetering werd in het VARA-pro- gramma vooral toegeschreven aan de zuiveringsinstallaties en de toevoeging van chloor aan het water en aan het feit dat minder geloosd mag worden. „Koning Klant”, die watermetingen verrichtte op veertig plaatsen in Neder land, constateerde een gestadige achte ruitgang van de waterkwaliteit aan de Noordzeekust. Op twee uitzonderingen na was volgens de uitkomsten van de metingeh het zwem- en viswater ver dacht of slecht. DEVENTER. Bij de opnames van de film „Een brug te ver” is vanochtend in een paar van de speciaal voor deze film gebouwde huizen brand uitgebro- ken. Het gaat hier ondermeer om het huis van David Frost, een man die een belangrijke rol speelde bij de verdedi ging van de brug. ROTTERDAM. Koninklijke Adri- aan Volker Groep heeft samen met twee buitenlandse aannemingsbedrijven op- dracht ontvangen voor uitvoering van de tweede fase in de bouw van de handeis- haven Jabail in Saoedi-Arabië. De waar de van het totale contract bedraagt on geveer 2,4 miljard. (ADVERTENTIE) TADMTA elektronische batterij-aanstekers dief laten u nooit inde steek Een feilloos i kado dat het altijd doet. Ongeëven- aarde kwaliteit en styling. Diverse modellen en uitvoeringen. -Imp. v. Asperen B.V. - Utrecht- ROME (AFP, UPI, Reuter). De Ita liaanse politie heeft vandaag de gisteren ontvoerde vleesimporteur Giuseppe Am brosio bevrijd en een aanhouding ver richt. Ambrosio’s ontvoerders hadden ge dreigd met het vermoorden van de vleesimporteur als 71 slagerijen in Rome hun vlees morgen niet vior eenvierde van de gangbare kiloprijs verkopen. Ambrosio werd aangetroffen in een flat woning bij het Colosseum. BRUSSEL (ANP). De begroting van te Europese Gemeenschappen zal ko- «end jaar met ongeveer 13 percent hijgen. Dat heeft Europees commissaris Claude Cheysson gisteren op een pérs- k I «nferentie in Brussel meegedeeld. De I hropese commissie, het „dagelijks be- h-1 Huur” van de EEG, heeft een eerste tttwerp gemaakt voor de Europese be- Ming voor komend jaar. Hoewel er Mg onbekende factoren zijn, komt het ptaal van de Europese uitgaven volgend •ar op ongeveer 33 miljard gulden. I Slechts 1.4 percent van de begroting p komend jaar zal dienen voor het Bngaan van nieuwe gemeenschapsacties. Europese commissie vindt dat er fcgeveer 360 miljoen gulden op tafel oet komen voor het oprichten van een iropese exportbank. Een aantal (veel tingere) bedragen wil de commissie serveren voor nieuwe activiteiten als jvoorbeeld een nieuwe marktordening »r alcohol en steun aan de burger- eht vaart industrie om grote vliegtuigen bouwen en voor een nieuw informati eprogramma. :s nsterw veekeiw 1427 FNV-voorzitter Wim Kok zei gistera vond op een persconferentie dat welis waar nog niet duidelijk is wat precies de uitwerking zal zijn van het „pakketje” dat de regering vrijdag op tafel heeft gelegd, maar dat wel vast staat dat ƒ20 per maand uiteindelijk neerkomt op 1 percent prijscompensatie terwijl een half percent minder minder ziekenfonds premie bruto ook maar ongeveer 1 De acteur Telly Savalas, de kaal„cop” Kojak. heeft gisteren een dagblad voor de rechter ge sleept dat hem had omschreven als een „klusjesacteur” wiens roem hem boven het hoofd stijgt. Het blad, de Daily Mail ontkent jat het artikel lasterlijk is, maar wil evenmin zweren dat alles wat erin staat waar is. Kojak werd door de rechter in het gelijk gesteld. Gemiddeld duurt de procedure 36 maanden. In het jaaroverzicht van de Raad van State over 1975 wijst de raad er uitdrukkelijk op dat de beroepen gemiddeld niet langer dan vijf maanden dat is 14 percent van de totale tijds duur onder de hoede van de Raad van State zijn. In kringen van de raad vindt men dat de zaken met namen op de departemen ten zeer lang blijven liggen en traag worden behandeld. De Raad van State zou wel af willen van de grote verscheidenheid van de diverse wetten, volgens welke men een beroep aanspant bij de Kroon. DEN HAA G(ANP). De Bijzondere Commissie PTT en de dienstcommissies bij de centrale directie van de PTT hebben het overleg met de bedrijfslei ding over de spreiding van het bedrijf opgeschort. Of ze weer komen praten hangt af van het antwoord op een boze brief die ze aan de staatssecretarissen van Binnenlandse Zaken en van Verkeer en Waterstaat hebben gestuurd. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. Directeur Schouten van de Stichting Burgerschapskunde heeft gisteren in het perscentrum Nieuwspoort te Den Haag de eerste deeltjes van e schriftelijke cursus „Onze School” aangeboden aan Kamervoorzit ter Vondeling. De naar Verwachting 10.000 cursisten krijgen informatie over onder meer: de structuur van het onderwijs; de rol van de ouders, leerkrachten en leerlingen; de taak van de overheid; nieuwe ontwikke lingen; levenslang leren. De Stichting Burgerschapskunde, een stichting waarin alle grote politieke par tijen vertegenwoordigd zijn, heeft tot doel de kennis van de inrichting van de Nederlandse samenleving en van het Nederlands staatsbestel te vergroten. Kantoor: Lange Nieuwstraat427, IJmuiden’ Postgiro 273107, Postbus 18, IJmuiden Tel. redactie: 15389, na kantoortijd 10709 Tel. adm. en adv. Tel. 15437 en 16450 Klachten bezorging: 18.30-19 uur en op zaterdagen van 17.30-18 uur: Tel. 10519 voor Santpoort: 32 43 41. Deze toelichting is in het recente ver leden onder andere gegeven bij zaken waarover in het kabinet veel menings verschil bestond en waarover derhalve veel in de pers werd geschreven. Zo stelde bijvoorbeeld de WD vragen aan de minister-president naar aanlei ding van de vrij uitgebreide toelichting die Den Uyl aan de pers had gegeven toen de discussie over het wetsontwerp op de ondernemingsraden in het kabinet was afgerond. De Raad van State is geen voorstander van deze mate van open baarheid. „De regering maakt het zich zelf al leen maar moeilijk”, merkt men op. Publikatie voordat de wetsvoorstellen hun definitieve stadium hebben bereikt is toelaatbaar, maar „een uiterste beper king is geboden”. De Raad van State, de hoogste beroeps instantie in ons land, verwerpt de sug gestie dat de afhandeling van een be- De verbondsraad van het CNV heeft nog geen standpunt kunnen bepalen over de voorstellen van het kabinet voor het arbeidsvoorwaardenbeleid voor de tweede helft van 1976, maar de ver bondsraad - waarin de voorzitters van de bij het CNV aangesloten bonden zitten - heeft we! „grote moeite” met de loonvoorstellen volgens welke de werk nemers er vanaf 1 juli per slechts circa drie tientjes op zouden gaan. patiëntenvereniging inmiddels lijst met rond honderd namen (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In kringen van de Raad van State, de hoogste in stantie in ons land, wordt ontkend dat de uitgebreide toelichting over concept- wetsontwerpen die soms door het kabi net aan de pers worden gegeven nog voordat het betrokken wetsontwerp voor advies naar de raad is gestuurd, invloed zou hebben op de meningsvorming van de raad.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 1