HANDEL IN KORVEN 3S Agenda REISKOSTEN GEREFORMEERDE KINDEREN NIET VERGOED in Filmhuis Stadsjournaal van Amsterdam een deskundig drukwerk- advies? Kluchtig blijspel goed voor gezellige avond „MET INHOUD” EN ZUIVERE HONING >4 DE VAL VAN RABENSHALLE INITIATIEF 60 JAAR OUDE VERENIGING TOT BEVORDERING BIJENTEELT SPECIAAL VOOR LITTERIS SACRUM MET HART IN FARCE Beroepsschriften bij provincie tegen verschillende gemeenten Nieuwe uitgave van ONZE ABONNEES! DamiateWy „Werken in Velsen” dinsdag 1 5 1976 JUNI IJMOND 6 Steken In en om Haarlem elijk. k Plaatsen van 5,- voor 3,- Plaatsen van 8,- voor 5,- Plaatsen van 12,- voor 8,- Première aflevering over Nota van Uitgangspunten boekdruk foliedruk offset klein-offset Realities uit het publiek: „hebben ons te pletter gelachen" „ze moeten wel volslagen idioot zijn" „wanneer komen jullie terug?" „dank je we! Perspekt" In het kader van de openingsaktiviteiten theatergroep „Perspekt" terug in de Stadsschouwburg met Wijk aan Zee V „een reeks goed gedoseerde grappen, die een verrukkelijk avondje zelden of nooit gezien kijkspel garanderen" Velsen-Noord drukkerij schmitz bv Suikér Verhitten le Haarlemse I Honing Bijenmarkt 19 Juni 1976 in het Mendel College Pim Mulierlaan4 EEN AVONDJE UIT VOOR ONZE ABONNEES op 15,16 en 17 Juni 1976 De voorstellingen vangen aan om 20.15 uur GEREDUCEERDE PRIJZEN Heemskerk HAARLEM. Wie weleens heeft gepicknickt weet, dat de rust soms bruusk kan worden verstoord wanneer één van de aanwezigen wordt gestoken door een insect. Wespen zijn geduchte vijanden van liefhebbers van zoetigheid. Ouders waarschuwen hun kroost voor de dikke hommels die van bloem tot bloem vliegen. Een enkele maal is het een bij die zijn angel in de tere mensenhuid boort. De diertjes hebben de naam gevaarlijk en agressief te zijn, maar dat is een misverstand. Het zijn de mensen, die door hun geschreeuw en gemep de insecten dwingen zich op natuur lijke wijze te verdedigen. Wespen, hommels en bijen hebben maar één doel: voedsel verzamelen. Steken doen ze alleen in noodgevallen. V elsen-I J muiden Castricum Beverwijk Eerste honing- en bijenmarkt 19 juni in tuin Mendelcollege „The u.: (ADVERTENTIE) WIM HELVERSTEIJN u.: 21.15 u.: (Van een onzer verslaggevers). (Van een onzer verslaggevers) wijkerstraatweg 160 V.V.V. - HILLEGOM 't Haasje - Bennebroekerlaan 85 - Bennebroek IJMUIDER COURANT Lange Nieuwstraat 427 - IJmuiden BEVERWUKSE COURANT Zeestraat 18 - Beverwijk de raten geslingerd. Het loopt via een zeef dan rechtstreeks in de pot. Met andere woorden, zo van de bij naar de boterham. Niet alleen honing wordt ter plaatse verkocht. Uit het hele land komen min stens zestig imkers met bijenvolken naar de markt. Als „lokkertje” heeft de orga- Een kostelijk stukje toverlantaarntoneel, zo zou je de beste karakterisering van de Val van Rabenshalle kunnen geven. Op basis van een verrassend verhaal in de 19e eeuwse sfeer ontvouwt de technische theatergroep een een serie afgewogen grappen dat een verrukkelijk avondje kijkgenot garandeert. Een goedsluitende synthese van tekenfilm, gewone film, rekwisieten, belichtingseffecten, stereogeluidsfoefjes en de aloude mime N B. De Stadsschouwburg is ook in het weekeinde geopend zaterdags en zondags van 10.00 uur-15.00 uur. Cen- 9.30 Woensdag 16 juni Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30 - 17 en 19 - 31 u. 18 j. lm van opening L- De imker zelf wordt niet vaak gesto ken. Hij kent zijn bijenvolkje door en door en beschikt over verscheidene „trucs”. Zo zijn er imkers die even tegen de korf kloppen de heer Bakker: „Hoe zou u het vinden als zonder waar schuwing het dak van uw huis werd getild?” of ze blazen wat rook in de korf. De bijen schrikken dan en zuigen zich op dit moment vol met honing. De volle honingblaas drukt hun gifkanaal dicht en ze steken niet, omdat ze weten Dinsdag 15 juni Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: lt 21.30 u. Woensdag 16 juni Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: 14.3t - 17.30 u. Vrijgemaakt Gereformeerd, oftewel ge reformeerd houdende artikel 31 van de kerkordening. De Gereformeerde Kerken in Nederland en de Gereformeerde Ker ken onderhoudende art. 31 KO betwisten elkaar de rechtmatige voortzetting te zijn van de Gereformeerde Kerken in Nederland. De gemeenten, die de reis vergoeding hebben geweigerd zijn Velsen, Bever wijk, Heemskerk, Uitgeest en Zaanstad. De bezwaarden komen uit Santpoort, IJmuiden, Beverwijk, Heemskerk, Zaan dam, Krommenie, Uitgeest, Zaandijk, Wormerveer en Zaandam. dat het geen zin heeft. Bovendien is het zo, dat een bij afsterft nadat hij heeft geprikt. Zijn angel en gif blaas worden uitgerukt en blijven op de huid achter. De heer Bakker: „Je moet altijd met je nagel onder het gif blaasje tikken. Als je erin knijpt de meeste mensen doen dat in hun paniek injecteer je jezelf en komt er nog meer gif in je lichaam”. (Potentiële marktbezoekers nemen de tip ter harte!). Bijen zijn fascinerende beestjes. Hele boeken zijn over hen volgeschreven en nog stellen ze de imker voor verrassin gen. De heer Bakker: „Dat is juist het leuke van deze liefhebberij”. Ook het feit, dat de kans op gestoken worden kleiner wordt naarmate men rustiger te werk gaat vindt de heer Bakker belang rijk. „Htt ontspannende is, dat je wel als in een vertraagde film moet hande len. Men denkt wel, dat een ervaren imker de steken niet meer voelt, maar dat is onzin. De uitwerking van het gif wordt minder, omdiat je lijf er vol mee zit. Maar als ik geprikt word doet het nog net zoveel pijn als de eerste keer”. De heer Bakker kan uren vertellen over zijn hobby en het kost hem weinig moeite „leken” warm te maken voor het bijenhouden. Bijen houden, zegt hij, is niet arbeidsintensief. De bijen kunnen heel goed voor zichzelf zorgen. Korven of kasten schoonmaken is er voor de imker niet bij. Ook kan hij rustig een Haarlem vertelt verder nog, dat tot voor kort in Haarlem wel een School was waar betrokkenen zich thuis, voelden. Per 1 augustus 1975 is die school even wel opgegaan in de vereniging tot stich ting en instandhouding van scholen met de Bijbel in Haarlem. Van omstreeks die tijd dateren ook de verzoeken om reis kostenvergoeding. Volgens een woordvoerder van Velsen, een van de gemeenten die een kosten vergoeding eeft geweigerd, komen de betreffende inwoners niet voor een bij drage in de reiskosten in aanmerking, Velsen werkt met een duidelijke formu le, in wezen een uitvoeringsbepaling. „Het is inderdaad zo dat deze ouders met een beroep op de onderwijswet en met name artikel 13 een vergoeding van de reiskosten kunnen krijgen. Elke ge meente heeft daar een formule voor. Dat is een heel ingewikkelde, die alles te maken heeft met het inkomen van de ouders, het aantal kinderen en de wer kelijke kosten. Bij al deze mensen is deze formule toegepast en het resultaat was negatief. In zijn algemeenheid valt de modale werknemer er buiten”. telefoon 02510 2 3207 wijkerstraatweg 160 velsen-noord Ook mensen die op zolder of in de schuur (oude) boeken over bijen of aan- verwane vliesvleugeligen hebben liggen of gereedschappen van familieleden die vroeger aan imkeren hebben gedaan wordt verzocht zich met de heer Bakker in verbinding te stellen. Men wil de voorwerpen graag op de markt tentoon stellen. Men mag ze cadeau doen of in bruikleen geven. De afdeling Kennemer- land hoopt dat de eerste Haarlemse honing- en bijenmarkt een succes wordt. Het is de bedoeling er dan een traditie van te maken, die jaarlijks terugkeert. De bijenteelt is een stokoude bezig heid. Veenendaal en Den Bosch zijn ontstaan omdat er bijen en honing wer den verhandeld. Al in 1898 ontstond de landelijke vereniging, die het professio nele imkeren in stad en dorp bundelde. De bijenteelt is een enorm bedrijf ge weest, maar is genekt door de opkomst van suiker gewonnen uit bieten en riet. Haarlem komt niet op het lijstje voor. Navnaag bij de gemeente Haarlem levert evenwel, dat ook daar verzoeken om reiskostenvergoeding zijn binnengeko- men. De vergoedingen zijn uitgekeerd op girond van artikel 13 van de lager onder wijswet. Van die regeling maken vier artikel 31-leerlingen gebruik die de Van ’t Veerschool in Amsterdam bezoeken en drie kinderen, die in Lasse op school gaan. Een woordvoerder van de gemeente WELSEN In het Filmhuis Velsen is woensdagavond de premiere van de nieuwste aflevering van het Amsterdam se Stadsjournaal, dit keer handelend over de inspraakprocedure rond de Nota van Uitgangspunten voor Amsterdam en Noordzeekanaal gebied. Het Stadsjournaal heeft woensdag morgen de perspremiere in de Amster damse Movies en zal donderdag in rou latie gaan. Omdat het Filmhuis morgen avond de laatste voorstelling van dit seizoen zal houden, heeft het Stadsjour- naal toestemming voor de vertoning ge geven. De voorstelling in het Filmhuis aan de Kanaalstraat (in het voormalig Pencen trum) begint woensdagavond om half negen. maand op vakantie gaan zonder dat de diertjes het leven laten. Voeren hoeft niet, alleen wanneer de honing uit die korven is gehaald. Maar het lijkt een voudiger dan het is. Aspirant imkers moeten eerst flink wat leren voor ze beginnen aan het zelfstandig bijen hou den. De vereniging organiseert daarom cur sussen en stelt mentoren beschikbaar. Wie de kneepjes van het vak eenmaal kent kan desnoods op zijn balkonnetje tot in lengte van jaren bijen houden. De aanschaf van een volk inclusief bijen vergt ongeveer honderd gulden. Daarna betalen de bijen vrijwel zichzelf. Op de markt kan men tot in details het hoe en wat van het imkeren aan de weet ko men. Wie zijn of haar nieuwsgierigheid niet kan bedwingen kan de heer Bakker persoonlijk benaderen. Hij woont aan de Halbertsmastraat 86. Zijn telefoonnum mer is 331679. nisatie Evenementsreizen een loterij geor ganiseerd met als hoofdprijs een acht daagse reis naar Majorca voor twee personen. Wie met een volk komt krijgt een lot. Het verhandelen van de bijen is overigens niet alleen als trekpleister be doeld. De heer Bakker: „Een heleboel amateur imkers zijn gestopt toen de overheid de subsidie op suiker afschafte. Tegen de herfst krijgen de bijen suiker water ter vervanging van de honing waarvan ze anders de winter zouden leven. Toen voor suiker de winkelprijs moest worden betaald was dat voor velen reden te stoppen. Er is een tekort van duizenden bijenvolken bij de bestui ving. Veel mensen weten het niet, maai bijen zijn voor kwekers onmisbaar”. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u.: Technische Theatergroep Perspekt met „De val van Rabenshalle” MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt 23 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. insecten. De heer P. Bakker, voorzitter van de afdeling Kennemerland van de Vereniging tot Bevordering der Bijen teelt, moet er weleens om lachen, maar in wezen vindt hij het een intrieste zaak dat mensen uit onwetendheid een zwerm bijen met stenen bekogelen of zomaar in de brand steken. De afdeling gaat daar om aan de weg timmeren. Ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan wordt zaterdag 19 juni de eerste Haarlemse honing- en bijenmarkt gehouden in de ecologische tuin van het Mendelcollege in Haarlem-Noord. Van 9 tot 17 uur kan men gratis alle mogelijk informatie krij gen over bijenteelt. Het wordt geen droge toestand met sprekers en informatiemappen, maar een dagje aanschouwelijk onderricht in de open lucht. Bijenvolken zullen met korf (of kast) en al worden verkocht. Er is echte onvervalste honing verkrijgbaar. Kinderen mogen voor een paar kwartjes zelf kaarsen maken van bijenwas. Met films en dia’s wordt in een van de lokalen van de school getoond hoe een imker werkt en hoe bijen leven. Leven de mieren en wespen, veilig opgesloten achter glas, tonen hun bedrijvigheid. Verder zal een oude vakman korven vlechten en wordt het slingeren van honing gedemonstreerd. Al met al een leerzame manifestatie voor jong en oud dus. HAARLEM. De winnaar van de Jan Kraakman-prijs in het Nationaal Landjuweel, de Koninklijke Vereniging Litteris Sacrum uit Leiden, stond giste ravond weer op de planken van de stadsschouwburg. Dit keer om een gast- voorstelling te geven voor de donateurs van de Haarlemsche Tooneel Club. Met het toneel zou het voor dit seizoen gedaan moeten zijn. De strijders zijn vermoeid, de schrijvers niet minder. Niettemin was het interessant Litteris Sacrum, in een veel kleinere bezetting en in een totaal ander stuk, aan het werk te zien. De Leidenaars kwamen met het blijspel „Send me flowers van N. Barasch en C. Moore. Litteris bleek vindingrijker te zijn en had als titel bedacht „Hart in farce, een opschrift met een dubbele bodem omdat de cen trale figuur in het stuk een tot spoedig sterven gedoemde hartpatiënt denkt te zijn en juist zijn kwaal tot vrolijke misverstanden aanleiding geeft. Een volslagen farce dus. Met de verklaring van de titel heb ik het verhaal al verteld: een hypochonder denkt aan een steeds weer andere kwaal te lijden als er in zijn omgeving wat voor ziekte ook wordt gesignaleerd. Als hij toevallig een telefoongesprek afluis tert van zijn huisarts die zijn waarne mer informeert over de dodelijke situa tie waarin een van zijn patiënten ver keert, spreekt het vanzelf dat de hypo chonder zich met het slachtoffer identi ficeert. Bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland zijn 21 bezwaarschriften bin- ■tengekomen tegen de weigering van ’^schillende gemeentebesturen die reis kosten te vergoeden. De bezwaarschrif ten zijn vrijdag in een speciale provinci ale commissie besproken en toegelicht. De school van de keus van de 21 bezwaarden staat in Amterdams. Het is ie Dr. M.B. van ’t Veerschool voor lereformeerd GLO (gewoon lager onder is). De „richting” van de school is HAARLEM. De vrijeid van onder wijs, verankerd in de lager onderwijswet van 1920, kan meebrengen dat de ge meenschap bijdraagt in de reiskosten, die kinderen moeten maken om de school van de confessionele richting van tan ouders te bereiken. Artikel 13 van senoemde wet voorziet in een tegemoet koming in de reiskosten uit de gemeen tekas, als de financiële situatie van het gezin daartoe althans aanleiding geeft. Be gekozen school moet verder dan vier kilometer van de woning af liggen. Het is niet nodig om uit angst gesto ken te worden de honing en bijenmarkt te mijden, vertelt de heer Bakker. De diertjes zullen weliswaar vrij rondvlie- gen, maar de korven staan achter een hek of touw. Bijen blijven bij hun „huis” of gaan in de buurt op zoek naar bloemen. Het aardige van bijen is, dat ze niet geïnteresseerd zijn in zoetigheden als limonade of ijs. Wie dicht bij de korven durft, loopt het risico wel een prik te krijgen, maar dat ligt groten deels aan het gedrag van de toeschou wer. Tussen duizenden bijen is er altijd wel een uit zijn humeur en in de stemming om zijn angel te gebruiken, maar de insekten zulen eerder toeslaan wanneer men ze kwaad maakt. Ze heb ben de pest bijvoorbeeld aan luchtjes. Alcoholstank en parfums zijn wat een rode lap is voor een stier. Ook lang haar in link omdat bijen er in verward kun nen raken en dan vrijwel zeker zullen aanvallen. De heer Bakker raadt langha- rigen aan een hoofddoekje om te doen. Overigens neemt de vereniging geen en kele verantwoording. Op de markt kost een potje honing straks vier gulden. Voor dat geld krijgt men het beste van het beste. Niet de honing die in de winkel wordt verkocht. De heer Bakker vertelt, dat daarmee vaak geknoeid is. „Honing versuikert na verloop van tijd. De honing in de winkel is verhit geweest. Dat gebeurt om het geleiachtige ui terlijk, het mooie door zichtige te handhaven. Het is funest voor de kwaliteit. Op de markt verkopen we alleen heel streng gekeurde honing. We willen goed voor de dag komen”. De imkers zullen ter plaatse ook bewijzen dat hun produkt puur natuur is. Met een speciale centrifuge wordt honing uit 'bij de Randweg to het Bowiingcent r urn Gehouden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de afdeling Kennemerland van ar Vereniging t<x Bevordering der Bijenteelt in Neder land „Werken in Velsen” ligt voor belang stellenden bij de openbare bibliotheken, bij de V..V. op het Marktplein in IJmuiden en bij het kantoor van de IJmuider Courant aan de Lange Nieuw straat. HEEMSKERK BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 19.3>0 u.: ..Veel liefs uit Moskou”. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygensstraat. Tentoonstelling Pompe in leven en kunst”; geopend tot en met 20 juni op woensdag, zaterdag e nzondag van 14 - 17 u. DIVERSEN Dinsdag 15 juni Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, erherentstraat. Geopend vanaf 20 u. Woensdag 16 juni Plaatskaarten voor deze unieke voorstelling zijn verkrijgbaar bij de Stadsschouwburg- Wilsonsplein-Haariem. Reservenngen zijn ook mogelijk via onze kantoren: HAARLEMS DAGBLAD Ged. Oude Gracht 82 - Haarlem (Centrum) Soendaplein/Floresstraat-Haarlem (Noord) Califomie plein - Haarlem (Schalkwijk) Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 7 - 8, 12 - 13, 16 - 17.30 en 20.15 - 21.30 u buitenbad 7 - 20 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12 - 01 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 12 - 01 U. Zaal Dam, Ruysdaelstraat. 20 u. jaarvergade- ring Harddraverij vereniging. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14 - 17.30 en 19 - 21 u., jeugd 14.30 - 17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Er bestaan veel_ bakerpraatjes over Honing werd als zoetstof te duur en in de crisisjaren werd het houden van bijen zoetjes aan een liefhebberij. In Haarlem, waar sinds 1916 in vereni gingsverband wordt geimkerd, is de bij enteelt altijd voor iedereen een hobby geweest, met uitzondering van de heer De Meza in Santpoort die het bijenpark Melona opzette. Op de gekste plaatsen stonden de korven. De heer Bakker noemt zelfs plekjes in de binnenste binnenstad. Ze ventig leden telt de vereniging in Ken nemerland. Gemiddeld hebben ze vier a vijf volken. Veel verdienen doen de amateur imkers niet met hun bijen. Ze willen nog wel eens een potje of wat verkopen: met kleine winstmarge, maar gewoonlijk wordt de honing thuis opge geten. De heer Bakker doet het elke morgen en ook zijn huisgenoten kunnen er geen genoeg van krijgen. Ook voor wondbehandeling gebruiken de imkerge- zinnen het zoete goedje. Kennelijk met succes, want volgens de heer Bakker wordt honing ook in ziekenhuizen als medicijn gebruikt, nadat het als huis middeltje zijn nut heeft bewezen. VELSEN. De Velser Ondernemers Vereniging heeft een nieuwe druk uitge geven van het voorlichtingsboekje „Wer ken in Velsen”, dat vorig jaar voor de eerste maai werd gepresenteerd. Het boekje heeft tot doel algemene informa tie te verstrekken over het grootste deel van de Velsense industrie. Informatie die bijvoorbeeld ook interessant kan zijn voor de schoolverlaters. „Werken in Vel sen” pretendeert niet een totaalbeeld te geven en er zal nog genoeg informatie zijn die niet in het boekje terecht geko men is. Daarom is er achterin ook een briefje aangebracht waarmee meer in lichtingen kunnen worden aangevraagd bij het secretariaat van de V.O.V. BIOSCOPEN City, dinsdag 20 uur en woensdag 20 uur: „Smokkelschip Lucky Lady”. Het Filmhuis, Velsen. Kanaalstraat 20.30 u. „L'Invitatlon" TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestljn, Velsen-Zuid, stijlka mers en oude gebruiksvoorwerpen. Dagelijks geopend van 14 tot 16.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel trum Moerbergplantsoen. Geopend van tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord woensdag van 11 tot 15 uur en op aanvraag schriftelijk of telefonisch onder nr. 02510-91022 Of 93088. Pencentrum, Kanaalstraat, IJmuiden, Totale overzichtstentoonstelling 100 jaar Noordzeeka naal en IJmuiden, dgl. 14-17 u. (be. ma.) dl. do., en vrij ook 10-12 u. en donderdags 19-21 uur. Museum van Gelder, De Doodweg, Velsen- Nrd.: tentoonstelling 80 jaar van Gelder, oud ste Industrie aan het kanaal geopend dl, wo, do. en vrij van 14*16 uur. Rucne van Brederode, VelserCnderlaan. Santpoort! 18 Heren van Bederode, dgl. 9.30-12 u. en 13-17.15 u. (beh. ma.). Noordelijk Koetsthuis, Beeckestljn, Rijks weg Velsen tentoonstelling Verkade Aquarel len. DIVERSEN Stadhuis Velsen, Plein 1945, van maandag t.m. vrijdag te bezichtigen van 10-12 uur. Speeltuin „In ellige Haven”, Herenduin weg, geopend woensdag van 13.30 tot 17 uur. Alarmnummers politie 10933, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000. brandweer, Santpoort 370750, Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging, Spreekuur dag. van 9 tot 10 uur. Velserduin- weg 52, IJmuiden, tel. 11830. Sociaal Adviers Bureau, spreekuren woens dag: Wlt-Gele Kruis, Zeeweg 20, IJmuiden- Oost, 9-10 uur. Bureau Petrakerk, Spaarne- slraat 8, IJmuiden 11-12 uur. Sociëteit „Asterix”, Lariksstraat, woensdaga vond geopend. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur, filiaal Zeewijkplein 14.30-17.30 uur. Velserbad, Woensdag 6.45-8.00 u.: 9.40-10.45 (dames 13.30-14.30, 14.45-15.45 en 21.30-22.30 u.). Instructiebad Zeewijk, moeder en kind 9.15- 10.45 en vrij zwemmen 14.15-15.15 u. De man treft allerlei voorzorgsmaatre gelen: de begrafenisondernemer moet komen opdraven en zelfs organiseert hij een man met wie zijn vrouw zou kun nen hertrouwen. Allemaal heel malle situaties die wanneer niet hij maar het misverstand uit de wereld geholpen is dreigen te leiden tot de ondergang van zijn huwelijk. Het komt natuurlijk helemaal in orde. Geen hoogvlieger, wel een kluchtig blijspel, een vrolijk niemendalletje waarmee je een groot publiek enkele uurtjes plezier kunt bezorgen. Een uit smijter na een druk seizoen. Zo heeft Bob Hageman, die zelf de hypochonder speelde, zijn regie ook aangepakt. Hij had zelf nog al wat last van versprekin gen maar hij zag toch kans in samenspel met Selma Hageman-Oele die ook in dit geval zijn vrouw was, tot een acceptabe le creatie te komen. De twee waren aan elkaar gewaagd. Zo droeg iedereen zijn steentje bij tot een gezellige voorstelling: Kees Holles- tein, Berent Drent, Willem Willems, Jo ke Burema en Annet Pieters-van der Staak. Uit die van medewerkenden haal ik nadrukkelijk Ad van Leeuwen en Bram Harteveld. Eerstgenoemde speelde geraffineerd knap de begrafenisonderne mer. Tot 'tweemaal toe en terecht was er een open doekje voor hem. Zon open doekje was er ook voor Bram Harteveld die de allerhartelijkste buur man voor zijn rekening had genomen. Corso Theater, Dorpsstraat. 26 sound of music”. Kennemer Theater, Zeestraat. 19.30 „Dood in Venetië”, 20 u.„Papillon”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en „Killer force”. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Tentoon stelling keramiek uit het Stedelijk Museum Delft; geopend tot en met 7 juli tijdens kantooruren. Kennemer Oudheidskamer. Huize Schey- beeck, elserweg. Geopend op woensdag van 14 - 17.30 u. en op donderdag van 19.30- 21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN Dinsdag 15 juni Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Woensdag 16 juni Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7 - 10, 12.30 - 13.15 en 14.15 - 15.15 u.; buitenbad 9- 18 U. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8- - 10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Muziekschool, Westerhoutplein. 20 u. kamer- muziekavond door blaasensemble „Panta Rhei”. Sociëteit Alpa, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare biblloteek. Kerkstraat 44: vol wassenen 10 - 12.30, 14 - 17.30 en 19 -21 u., jeugd 14 - 17.40 u.; Amstelstraat 44: volwasse nen en jeugd 14.30 - 17.30 en 19 - 21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14 30 - 17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”, 14 j. Woensdag 13.30 u.: „Het teken van Zorro”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Rijp voor het bed", 18 j. Lodo (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u.: „De mokervuist van Shanghai Joe”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 19:30 u.: „Gejaagd door de wind”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 2115 u.: „De avonturen van Rabbi Jacob”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 „Monty Python en de heilige graal”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 „Tarzoon de schade van de jungle”, Woensdag 14 u.: „Kuifje en het geheli het gulden vlies”, a.l.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7