34 MILLE VOOR INTERNE VOORZIENINGEN Buurthuiswerk OS AAN ’T SPIT in commissie HOOGTEPUNT VAN jeugdzaken RESTAURATIE GROTE KERK VERLOOPT VOORSPOEDIG Bejaarde bromfietser overleden 8 BOERENBRUILOFT Drastische verbouwing in politiebureau Heemskerk U loopt na eenmaal risiko RECORDDEELNAME AVONDVIERDAAGSE Maggie in Donkey Shot i stand tl nuLcrpoorbonk dbg ir BTill dinsdag Plattelandsvrouwen sloten seizoen af OP HETERDAAD BETRAPT HEROPENING MODEHUIS Gesprek personeel Blokwalserij I en Hoogoven-leiding r-R o lp® g| 1 5 19 7 6 JUNI BBVSBWI^-HEEMSKERK 9 1 HEEMSKERK o Voorkom dat u in het buitenland in financiële moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede reisverzekering voor uw gezin, uw auto, uw caravan, tent of boot? ||aM uwt nedoriond spaarspecialisten sinds 1817 Olio ’WWW k (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Achtergevel van zuiderbeuk gereed (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) 023-323215 I V. V. haarlem jansweg 1 Vier jaar lang vormden Maggie MacNeal met Willem Duyn het duo Mouth en MacNeal. Zij maakten hit na hit, maar opeens was het over met het duo; Mouth ging verder met Litt le Eve en Maggie ging op de solotoer. De weg van Maggie is tot nu toe zeer succesvol geweest. Zaterdagavond 19 juni om 21 uur treedt ze op in het jongerencentrum Donkey Shot in de Heemskerkse A. Verherentstraat. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Smulpapen zullen woensdagavond op het Marktplein ongetwijfeld aan hun trekken komen als een Belgische slager uit Gent brokken vlees van zjjn vers geroosterde os gaat verkopen. De Belg is via het Comité 700 jaar Marktrechten Beverwjjk naar de wijk gehaald om de boerenbruiloft op het Marktplein met een groot braadspit op te luisteren. Heemskerk. Geboren: Petrus Zon neveld, Maria Beemsterboer, Gregorius Johannes van Eerden, Patricia de Groot, Maria Schorel. Ondertrouwd: Petrus C. van Oevelen en Aaltje van Leeuwen, Evert J. Valke nier en Elisabeth M. Reinhout, Lucas Verhoef en Marion de Boer, Medardo Sanchez en Geertje van Zelderen, Leen- dert Otte en Arendina Broedelet. HEEMSKERK. De verbouwing van het politiebureau is in alle hevigheid begonnen. Achter het bureau komen een viertal garages, een werkplaats voor de technische afdeling en een theorielokaal. Maar niet alleen buiten het gebouw moet er worden verbouwd, ook in het politiebureau dienen er de nodige voor zieningen te worden getroffen. B. en W. heeft ze voor de gemeenteraad, die don- Natuurvrienden maar liefst 2720 mensen in, die de uitgestippelde route (10 of 15 kilometer) wilden afleggen. Het aantal deelnemers is dit jaar sterk gegroeid. Vorig jaar wandelden 2446 personen de eerste paar kilometer van de avondvier- van Tiel, Beverwijk; W. H. P. de Vries, Heemskerk. derdagavond 24 juni in De Vrijburcht vergadert, op een rijtje gezet. daagse. Zoals gebruikelijk hield maanda gavond op gevaarlijke wegkruisingen de politie een oogje in het zeil en waren leden van het Rode Kruis paraat om die toch zo lastige blaren te behandelen. BEVERWIJK - In Sociëteit Alpha aan het Moensplein is vannacht een 20-jarige Beverwijkse opperman aangehouden, die de soos via een ingeslagen ruitje was binnengedrongen. De huidige raadscommissie van jeugd zaken verklaarde deze wens te kunnen onderschrijven en een andere samenstel ling van de commissie geen bezwaar te vinden. i isoSSiSLtt streek.? tien uur, in grote getale naar het marktplein zullen stromen”. En wat is daar allemaal te doen? De bruiloft begint om negen uur, muzikaal opgeluisterd door de Wijkerboertjes, die er als vanouds tegenaan zullen gaan. Er zijn vis- en zuurkramen, een oliebollen- kraam, een terras waar de dorstigen hun kelen kunnen smeren, de bekende Belgi sche slager met z’n os aan het spit, een kaaskraam en discotheek „Diamanthus”, bekend in de wijk vanwege de licht show. „Alles bij elkaar zal het een gezel lige avond worden. We zijn er van overtuigd, dat een bezoek zeker de moei te waard zal zijn”, zo laat het Comité weten. HEEMSKERK. Begin dit jaar heeft de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk laten weten, dat hij een decentralisatie van het beleid op sociaal-cultureel terrein noodzakelijk vindt. Hij wil, dat het beleid op dit gebied in eerste instantie op lokaal ni veau met de uitvoerende organisaties wordt bepaald Tussen de nieuwe garages en de gara ge van perceel Poelenburglaan 26 wordt een verbinding gemaakt, waardoor het garagecomplex een afgesloten eenheid vormt. De kosten van de verbinding worden geschat op 7850, - Omdat de surveillancewagens van de politie op LPG-gas rijden, is verwar ming in de garages noodzakelijk om bij koud weer startmoeilijkheden te voorko men. Een dergelijke c.v. -installatie vraagt een investering van f. 9000. De gemeente wil ook f. 5500, - uittrekken voor het aanbrengen van kogelvrij glas in de binnen- en buitenpuien van de meldkamer. BEVERWIJK. De restauratiecom- missie van de Nederlands Hervormde Gemeente Beverwijk-Heemskerk gaat de banden met de burgers van de stad steeds nauweer aanhalen. Nu de restau- B. en W. stellen de gemeenteraad nu voor zes leden van deze raad, twee leden op aanbeveling van de sectie buurt- en clubhuiswerk van de gemeenschapsraad en twee deskundigen op het gebied van jeugdaangelegenheden, aan te wijzen door de raad op voordracht van B. en W., tot leden van de commissie te be noemen. Het politiebureau aan de M. van Heemskerckstraat. Achter het bureau is men momenteel bezig met het bouwen van garages, een theorielokaal en een ruimte voor de technisch ambtenaar. BEVERWIJK Zondagmorgen vroeg is in het Beverwijkse Rode Kruis Zieken huis de 76-jarige Willem Verkroost overleden, die op 4 mei met zijn brom fiets op de Wijk aan Duinerweg tegen een hond was aangereden. De man liep bij dit ongeval ernstig inwendig letsel op. BEVERWIJK. Met een zeer goede bezochte bijeenkomst heeft de plaatselij ke afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen het wintersei zoen afgesloten. De voorzitter van het Comité 700 jaar Marktrechten, de heer J.Kloes, is uitge nodigd vrijdagmiddag 2 uur de topgevel- steen in de achtergevel te plaatsen. Met dit metselwerk wil de restauratiecom- missie de verbondenheid van de bevol king met de Grote Kerk symboliseren, Autogeen lassen voor gevorderden Geslaagd 3; afgewezen Geslaagd: M. Aardenburg, Beverwijk; H. C. van Gel- lekom, Beverwijk; M. I. A. F. Tourney, Heemskerk. BEVERWIJK. Donderdag 17 juni wordt de geheel vernieuwde en uitge- breide lingerie- en fuondation speciaal zaak van Modehuis Vertinden heropend. Het Modehuis aan de Breestraat 172 houdt die dag van 17 tot 19 uur een receptie in de zaak. De door omwonenden gewaarschuw de politie trof de man achter de bar aan. Naar zijn zeggen had hij ruzie met enkele bestuursleden gehad en wilde hij daarom het interieur van de sbos kort en klein slaan. De politie heeft de man voor nader verhoor meegenomen naar het bureau. aldus de voorzitter van de commissie, de heer P. J. Schipperus. Vrijdag 18 juni is het precies een half jaar geleden, dat de restauratie werd gestart. Op zaterdag 19 juni wordt de bevol king in de gelegenheid gesteld het in restauratie zijnde gedeelte van de kerk van 10 tot 18 uur te bezichtigen. In de kerk zijn handdoeken met de wij korto ren, lepeltjes met de Grote Kerk, en boekjes over het gebouw te koop. De opbrengst is bestemd voor ondersteuning van het resauratiefonds van de Her vormde Gemeente. ratie van de Grote Kerk een nieuw! hoogtepunt heeft bereikt en de achterge vel van de Zuiderbeuk gereed is geko men, meende de commissie in antwoord op de voortdurende belangstelling van de bevolking voor de restauratie iets terug te moeten doen. Voor dit jaar heeft hij richtlijnen gegeven inzake het jeugd- en jongeren werk, dat in de buurt- en clubhuizen wordt uitgevoerd. Dit heeft bij het buurt- en clubhuiswerk in Heemskerk het verlangen doen ontstaan middels de commissie jeugdzaken meer betrokken te zijn bij het gemeentelijk jeugdbeleid. Gehuwd: Quirinus Hartman en Gerda Helwes, Nicolaas Kloes en J. Gultzow, Dirk Harskamp en Jelske Bakker, Jan van der Steen en Catharina Den Dun nen, Adrianus van Oevelen en Theodora Boer, Johannes Snelleman en Sonja Mo lenkamp, Paul Hoos en Lydia van der Werff. Petrus Voormeer en Catharina Duiker, Eduardus Nagelgout en Anna Mulder, Berend Gersonius en Gerardina de Boer, Cornells Bloedjes en Anna Diemeer. Booglassen voor beginners: Geslaagd 19; uitgesteld examen 1; afgewezen Geslaagd: J. K. Aardenburg, Beverwijk: W. J. Dijkman, Assendelft; F. ter Haar, Beverwijk; P. A. Hilbers, Beverwijk; R. Koning. Beverwijk; L. A. F. v. Noort, Heemskerk; F. J. Scholts, Beverwijk; J. A. Specht, Heemskerk; T. A. Admiraal, Limmen; P. J. Andrea, Wormerveer: P. Bakker, Velsen-Noord; J. C. Deijle, Uit geest; W. L. J. Fritz, Wormerveer; P. M. C. Kalfsvel, Beverwijk; M. L. M Koop man, Assendelft A. H. M. Ooms, Bever wijk; M. L. J. Stoel. Beverwijk; J. H. BEVERWIJK. Geslaagd aan de Protestants Christelijke Scholengemeen schap „Hofflant” te Beverwijk. Tijdens deze bijeenkomst heeft de heer J. Pannekeet het een en ander verteld over de West-Fries en zijn taal. Spreker bakende eerst West-Friesland af, want dit speciale stukje Noord-Hol land heeft zijn eigen gewoonten, gebrui ken en spreekt ook zijn eigen taal. De West-Friezen zijn van huis uit nuchter en zakelijk en staan met hun twee „bienen” in de zware zee klei. Veelal vindt men de West-Fries stug en zuinig, maar al te vaak is het tegendeel waar. Men spreekt ook zijn eigen dialect en de West-Friese humor is algemeen bekend. Booglassen voor gevorderden: Ge slaagd 12) afgewezen Geslaagd. E. N. C. M. Bloedjes, Heemskerk; F. Coenraad, Beverwijk; G. M. de Maine, Beverwijk; L. B. Freeth, Beverwijk; R. K. Freeth, Beverwijk; J. Joppe, Beverwijk; J. J. Kloes, Heemskerk; L. S. Brandjes. Uit geest; J. Slatman, Beverwijk; R. P. M. Vendel, Heemskerk; J. H. Vreeker, Heemskerk; P. Kartman, Beverwijk. In Heemskerk is het vierdaagse wandel- festijn maandagavond van start gegaan. Bij buurthuis De Zandkraai in de Ha ndelstraat schreven de wandelsport- verenigingen Tot Ons Genoegen en De IJMOND Ruim twee uur hebben 25 personeelsleden van „afwerking” van Blokwalserij 1 en een lid van de Raad van Overleg gesproken met de bedrijfs leiding van Hoogovens. Reden van het gesprek was de toenemende bezorgdheid bij het personeel van „afwerking” over het uitlenen van personeel van deze afdeling aan andere afdelingen binnen et concern en over het dreigend tekort aan „vlammers” als Blokwalserij 1 weer een hogere produktie gaat draaien. De verontruste personeelsleden vroe gen maandagmorgen via hun lid in de Raad van Overleg het gesprek met de bedrijfsüeidiing aan Blokwalserij 1 draait al anderhalf jaar op een laag productieniveau en een deel van het personeel wordt regelmatig aan andere afdelingen uitgeleend. In het gesprek heeft de bedrijfsleiding van Hoogovens een toelichting gegeven op de stand van zaken bij de blokwalserij. Daarin stelde men, dat de tijd van werktijdverkorting voorbij is. Het personeel, dat bij de blokwalserij niet nodig is wordt daarom uitgeleend aan afdelingen, waar een te kort aan personeel is. Daarbij wordt rekening gehouden met de vakbe kwaamheid en functie van de betrokken personeelsleden, zodat men enkel tot uitlening overgaat als er sprake is van vergelijkbaar werk. Het dreigend tekort aan „vlammers” bij de blokwalserij als de productie weer aantrekt was een zorg, die de bedrijfsleiding deelt. Na afloop van het gesprek zijn de perso neelsleden weer aan het werk gegaan. 0358 Ron Hameetman YC BC Het Comité Marktrechten is niet bang, dat de bruiloft door de concurrentie van de voetbalwedstrijd Tsjecho-Slowakije Nederland op de televisie in het water zal vallen. Voorzitter J. Kloes: ,Toen wij deze datum van de bruiloft vast prikten was die uitzending op de televi sie niet bekend. Maar ik verwacht, dat de mensen na de wedstrijd, dus om- UP s Na de verbouwing zal het gehele plein voor het politiebureau opgeknapt wor den. Dit klemt des te meer, zo menen B. en W„ omdat door de aanbouw van de garages, alsmede door de aansluiting op de bestaanfe garage, hoogteverschillen ontstaan. De kosten van de herbestraitdng warden geschat op f. 9500, - De laatste voorziening aan het politiebureau betreft het aanbrengen van zonwering, hoofdza kelijk aan de zijgevel en de voorgevel. Kosten 3500, - In totaal zullen deze voorzieningen een bedrag vergen van 35.350. De verbouwing van het politiebureau aan de Maarten van Heemskerckstraat zal omstreeks augustus gereed zijn. Overleden: Johannes Pancrattus Zon neveld, geb. 12 mei 1895. Meyer, geb. Kasina, 73 jaar. Maria Weibomen geb. Boots, geb. 14 juni 1915. Anna Groen land geb. Scotvanger, geb. 20 maart 1933. Autogeen lassen voor beginners: Ge slaagd 8; afgewezen Geslaagd: M. Aardenburg, Beverwijk; C. Betjes, Heemskerk; D. F. Delgado Leal, Bever wijk: C. v. Gellekom, Beverwijk; M. I. A. F. Tourney. Heemskerk; J. W. v. Tunen, Heemskerk; N. P. v. Tunen, Heemskerk; R. G. H. J. v. Tunen, Heemskerk. z. rn 70

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9