Doelschieten EIGEN PROGRAAMA VAN BUURTHUIS voor De Slof VIJF MILLE VOOR KINDERFEESTEN Zaterdagmiddag concert in de kuil Meevaller voor de burger Tarieven onroerend 1 LEAO-examens afgesloten goedbelasting nu iets omlaag Openingstijden speel-o-theek c ill Avondvierdaagse w.t ■g „WIJK AAN DUIN” wa ol n I I life I u 1 •iS!l OP STRAAT GEVONDEN «o DEALER VAN SIMCA CHRYSLER MATRA SUNBEAM VOOR DE IJMOND K Gezamenlijke kerkdiensten <1 ’V l.Gi' K 7 1 WOENSDAG 1 6 JUNI 19 7 6 11 BE7ERWIJK-HEEMSKERK A. (Van een onzer verslaggevers) ik i i' J fee Begin 1977 aanslag r» OCCASION 4 CHRYSLER CENTRUM SIMCA BEVERWIJK Het gemiddelde Beverwijkse huisgezin gaat minder onroerend-goedbelasting aan de gemeente betalen dan het college twee jaar geleden door de gemeenteraad had laten vaststellen. Maandagavond 21 juni bespreekt de gemeenteraad in een vergadering in het Stadskantoor het voorstel van B. en W. om de tarieven van de belasting definitief vast te stellen. Die tarieven zijn een fractie lager dan twee jaar geleden, hetgeen betekent, dat een gemiddeld Beverwijks huisgezin nog altijd zo’n tientje minder aan de gemeente hoeft te betalen dan oorspronkelijk was gedacht. Door de bank genomen zal een huisgezin tussen de 50,- en 100,- aan O.G.B. moeten overdragen. A:f| r. Programma Geen verzwaring Tweede week AUTOBEDRIJVEN wA zentueld Z^breemeim Met Bovag-Garantie certificaat 14 dagen proefrijden in uw occasionfavo- riet 1OOO m2 showroom met keus uit veie merken I Bij I H 7 1 i. .„77^ z, 25 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) zeepkistenrace gulden Zomer activiteiten gestart >x WETHOUDER F. KAEBISCH JR. SS 14 (ADVERTENTIE) naar gaan huisgezin minder dan voorheen gaat be talen, maar dat houdt dan weer verband met vroegere grondslagen van de belas tingheffing. De drukverschuiving van de gebruikers van woningen naar de ge bruikers van zakelijke panden, dus niet- woningen. blijft overeind staan”, aldus wethouder Kaebisch, die er aan toevoegt, dat de O.G.B.-tarieven van Beverwijk aan de lage kant zijn. Het vakantieprogramma van buurt huis Wijk aan Duin gaat op maan- misrekening wordt opgevangen door een greep uit de algemene reservepot. De Beverwijkse huisgezinnen kunnen de aanslag voor de onroerendgoed-be- lasting voor het jaar 1976 in begin 1977 tegemoetzien. Vrijdag 13 augustus tenslotte wor den van 14-16 uur spuitbalwedstrij- den gehouden op het terrein op de hoek Laan van Blois-Brederodelaan. Door middel van uit de vijver opge pompt water dienen twee ploegen van elk vier deelnemers een bal over een bepaalde lijn te spuiten. Iedere ploeg krijgt daartoe de beschikking over twee stralen. De deelname staat open voor kinderen vanaf 8 jaar. Dat gebeurt voor het eerst op 27 juni. De gezamenlijke diensit wondt dan ge houden in de kerk aan de Prinsesselaan met als voorganger ds. J. A. Don. De volgende week preekt ds. L. W. van Reijendam in de doopsgezinde kerk aan de Meerstraat. baar huishoud- en nijverheidsonderwijs volgen, terwijl anderen weer naar de MEAO doorstromen, de agrarische rich ting opzoeken of gaan werken. Slof”, schuin i In de primitieve begroting voor 1976 is aan de opbrengst van de O.G.B. resp. 2.453.600 en 3.067.000 geraamd. Er is dus f 45.000 teveel geschat. Deze kleine De tarieven van de onroerendgoed belasting, die. zoals bekend, de grondbe lasting, de personele belasting de straat- en rioolbelasting en de brandverzeke- ringsbelasting vervangt, konden ietwat worden gedrukt door een hogere totaal- opbrengst van de economische waarde en een dientengevolge hogere uitkering uit het gemeentefonds. B. en W. willen zo min mogelijk vrijstellingen van O.G.B.-heffing verle nen. Het verlenen van die vrijstellingen betekent immers in feite het oknnn betekent immers in feite het toekennen van indirecte subsidies. Om die reden wil men in die gevallen, waarin aanlei ding bestaat tot subsidiëring, dit recht streeks doen. Vrijstelling wil het college in ieder geval geven de scholen voor kleuter- en gewoon lagei onderwjjs en voor sporttereinen met de daarbij beho rende gebouwen en ongebouwde aanho- righeden. Bij De Slof is gisteravond de Bever wijkse avondvierdaagse van start ge gaan. Vanaf zes uur vertrokken in totaal ruim 1700 wandelaars om de eerste etappe van de prestatieloop af te leggen. Tussen de deelnemers bevonden zich achttien schoolgroepen. die of de tien of de vijftien kilometer lange route uitlie pen. Vrijdag en zaterdag kan men tijdens het bezoek aan de grote braderie in de Breestraat doelschieten. Op de slotavond vrijdag staat de avondvierdaagse in het teken van Bever wijk 700 jaar Marktrechten. Dan zullen de deelnemers muzikaal worden inge haald door de drumbands van De Zwer vers, TTB, Meerestein en de Hoogoven Harmonie. Tenslotte wordt van 2 tot en met 13 augustus op het trapveldje van speeltuin Kindervreugd aan de Hui- derlaan de bouwstad van Wijk aan Duin gehouden. Deze bouwstad is bei de weken van maandag tot en met vrijdag van 10-12 en van 14-16 uur geopend. Gedurende deze uren is be geleiding aanwezig, terwijl op het terrein voorts een EHBO-post zal zijn ingericht. De EHBO is overigens ook aanwezig tijdens de zeepkistenrace en de wielerwedstrijd. HEEMSKERK. Zaterdagmiddag uur beginnen in Heemskerk de zomerac- tiviteiten met een concert op het burge meester Nielenplein door het fanfare korps en drumband „St. Caecilia”. Het concert staat onder leiding van Jac. Wildschut, dirigent van het korps en instructeur van de hoornblazers. BEVERWIJK. Evenals in voor gaande jaren zullen de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en de Doopsge zinde Broederschap tijdens de zomer maanden weer gezamenlijk kerken. BEVERWIJK. Aan de openbare LEAO-school aan de Brederodelaan zijn deze week de examens afgesloten. Van de vijfenzestig kandidaten, die dit jaar voor het eerst in een aantal vakken examens op verschillende niveaus kon den afleggen, slaagden er drieënzestig. Indertijd verleende gemeenteraad een krediet van vierhonderdduizend gulden als voorbereidingskosten voor de invoe ring van de onroerend•goedbelasting. In werkelijkheid hebben die kosten zes ton bedragen. De gemeente wil die twee ton extra af schrijven in vijf jaar. Volgend jaar kost de gemeente dat ongeveer zestigduizend gulden. Al deze tegenval lers zijn niet van invloed op de begro ting 1976, want er staan ook twee mee vallertjes op de stoep: de kosten van inning van de O.G.B. is goedkoper dan men dacht en de kosten van het compu tercentrum (administratie) zijn eveneens lager dan geraamd. Op het onlangs gehouden Hoogovens Muziekconcours „Klaroen” behaalde de fanfare een drumband drie eerste prij zen in de marswedstrijden en een twee de prijs in de concertwedstrijden voor fanfares. In de pauze en na afloop van het concert in de kuil van het Nielenplein presenteert de volksdansvereniging As- sumburg met twee jeugdige groepen een demonstratie-programma. De kinder groep (8-12 jaar) brengt een gevarieerd programma met dansen uit onder andere Israel, Roemenië en Joegoslavië. De tie nergroep zal een serie Roemeense dan sen tonen. Gezamenlijk dansen de groe pen (24 meisjes en 3 jongens) de mei- boomdans. Beverwijk blijft, ondanks die honderd miljoen en de hogere uitkering uit het gemeentefonds, de maximumtarieven hanteren. Een methode waartegen de WD-fractie in de begrotingsbehandeling 1974 protesteerde. De VVD zag meer heil in een wat lager tarief en pas later, als de financiële nood aan de man komt, het maximumtarief koesteren. In tegenwoordigheid van wethouder ir. J. Camfferman zal vrijdag 18 juni tij dens een receptie in de school de diplo- ma-uitreiking plaatsvinden. Daarna wordt in het Hoge Duin in Wijk aan Zee een diner-dansant gehouden. Het totaal van de economische waarde van het onroerend goed in Beverwijk wordt gesteld op f 1.571.000.000. De fi nanciële positie van de gemeente maakt het noodzakelijk een maximale op brengst te hanteren. De limiet voor ge bruikers bedraagt twaalf procent van de algemene uitkering uit het gemeente fonds ofwel 2.433.576. De zakelijke ge rechtigden krijgen 15 procent op hun boterham, hetgeen totaal 3.041,781 op brengt. De tweede activiteitenweek opent maandag 9 augustus met een speloch- tend van 10-12.30 uur voor kinderen van 4 tot 7 jaar. ’s Middags om 14 uur wordt er een film vertoond. Dinsdag kan men van 14-16 uur bij het buurthuis paalklimmen, ringste ken en aan diverse jeugdrecordwed- strijden deelnemen. Woensdag staat van 10-11 uur een straattekenwed- strijd op de Plantage op het pro gramma. donderdag gevolgd door een kleuter- en kinderochtend (van 10- 11.30 uur) en een wielerwedstrijd, die om 14 uur bij Wijk aan Duin van start gaat. Jan de Windstraat 2 - Beverwijk - Tel. 02510-39118 Betelgeuzestraat 6 - IJmuiden - Tel. 02550-17250 dag 2 augustus met een filmvoorstel ling die om 14 uur begint, van start. Dinsdag wordt van 10-16 uur een kleinveefestijn rondom het buurthuis gehouden, waarbij onder meer ponies, geiten en een huifkar aanwezig zul len zijn. Woensdagmorgen is er een poppenkastvoorstelling in de open lucht (aanvang 10 uur), met van 14- 16 uur een sport- en spelmiddag. Donderdag wordt van 10-12 uur een zeepkistenrace georganiseerd op de Wilgenhoflaan. Vrijdag staan van 10- 12 en van 14-16 uur creatieve pro gramma’s voor respecteivelijk de jeugd van 4 tot 6 en van 6 tot 12 jaar op stapel. Wat die zeepkistenrace betreft: hiertoe zal op de Wilgenhoflaan een hellingbaan met een hoogte van twee meter worden gebouwd. Het is de bedoeling dat de wagentjes, die be stuurbaar moeten zijn en over een reminrichting dienen te beschikken, van dat plateau af zo ver mogelijk de straat inrollen. Voor de winnaar is De gemeente had met die voorbereke- ning van haar ambtenaren de tarieven voor gebruikers van woningen door de raad laten vastleggen op 4,80 per een heid van 3000. Dat wordt nu ,4.65 Zakelijk gerechtigden-eigenaars werden twee jaar geleden vastgelegd op 6,40 per eenheid van 3000. Ook deze cate gorie gaat nu iets omlaag en komt uit op f 5,80 per eenheid van drieduizend gulden. V jJl een prijsje beschikbaar. Overigens worden mensen, die thuis nog een oude kinderwagen hebben staan ver zocht, deze bij het buurthuis af te leveren. Van de onderstellen kunnen de deelnemers aan de zeepkistenrace bij het bouwen van hun karren dan weer gebruik maken. 1 B. en W. hebben toegezegd een subsi die van 4400 te verlenen. Hoeweï buurthuis Wijk aan Duin de vakantie-activiteiten voor de schooljeugd liever in samenwerking met de beide andere buurtcentra had georganiseerd, is men er om de kin deren niet te duperen toch to over gegaan, een eigen programma uit te brengen. Stafkracht Wim Meijer blijft ech ter van mening, dat een grootstedelij ke aanpak de voorkeur verdient, want, zo stelt hij: „We brengen nu met z’n allen maar een slap aftreksel van wat er vorig jaar werd gepresen teerd. Gezamenlijk kan je veel leuke re dingen doen, maar omdat de ande ren dat niet meer zagen zitten, probe ren we er nu ieder apart maar het beste van te maken.” Indertijd becijferden gemeentelijke experts de economische waarde van het onroerend goed in Beverwijk op 1 miljard 471 miljoen. Taxateurs van de Stichting voor kadastrale en financiële administratie Kafi te Arnhem kwamen op honderd miljoen gulden meer uit, hetgeen gewoon inhoudt, dat de voorbe- rekening van de gemeentelijke deskun digen knap oijferwerk is geweest. Van hen gaat een aantal het volgend jaar naar de vierde klas MAVO. In samenwerking met de Plantage-MAVO is hiertoe een zo groot mogelijke inte gratie van opleiding verwezenlijkt. Voorts gaat een groepje leerlingen ko mend jaar de opleiding bij het middel - Voor de vakantiespelen. die schatting vijfduizend kosten, heeft „Wijk aan Duin” bij de gemeente een subsidieverzoek' inge diend. Het gaat daarbij om een bij drage van ruim tweeduizend gulden in de transportkosten van het bouw- stad-materiaal en in de sociale lasten van de tien vrijwillige medewerkers. BEVERWIJK. Nu de Bevertjes- feesten in Beverwijk definitief tot het verleden zijn gaan behoren, heeft de staf van buurthuis „Wijk aan Duin” na ampele overwegingen besloten, het voorbeeld van de buurthuizen Kenne- merstaten en De Lichtboei te volgen en een eigen kindervakantieprogram- ma te organiseren. Dit programma wordt gehouden in de periode van 2 tot en met 13 augustus en omvat naash gevarieerde, dagelijkse activi teiten ook een bouwstad die beide weken voor de jeugd geopend is. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De speel-o-theek Leentje Beer in de openbare bibliotheek aan de Kerkstraat is in juli en augustus gesloten. In juni is de s.peel-o-theek open op de dinsdagmiddagen van 15 tot 22 uur en 29 juni van Ig tot 17.30 uur. Op de woensdagavonden is de uitleencentrale van 19 tot 21 uur en op zaterdagmorgen 26 juni van 10 tot 12.30 uur geopend. Op zaterdagmorgen 19 juni is de speep-o- theek, evenals de bibliotheek, gesloten. 0852 Ron Hameetman YCBC HEEMSKERK. In de periode van 30 april tot en met 31 mei 1976 zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven: autoped, rabiëspenning, 3 bal len in netje, kentekenplaat, honderiem, bal, schooltas, wieldop, molleklem, alpi nopet, waterpomptang, agenda, konijn, bankbiljet, handschoen, keepershand- schoenen, dameshorloge, herenhorloge, jas, jack, regenjasje, costuum, jongens jasje, zwart hesje, portemonnee, zilveren oorbel, kettinkje met sterrsnbeeld, arm bandje van rode kralen, sleutels, zwarte tas, verzekeringsplaatje, groene plastic tas met lappen. s Dat is de kunst om de bal door twee gaten te schieten, zoals die door talrijke sporthelden al beoefend is in het AVRO- programma Sportpanorama. Voor een gulden mag men zijn geluk beproeven. Dit doelschieten word door het actieco mité ontketend in samenwerking met de Beverwijkse Courant. De opbrengst komt geheel ten goede aan „De Nieuwe Standplaats is de Breestraat, tegenover het Luxor Theater. Deze voorwerpen zijn te bevragen aan het bureau van gemeentepolitie te Heemskerk, en wel op woensdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Kaebisch jr.: „In vergelijking met steen van 37.000 inwoners bezitten we hier in Beverwijk enorm veel waarde aan onroerend goed. Ons industrieterrein en de vele winkelpanden spelen in dit kader een belangrijke rol”. iP BEVERWIJK. Nu de opening van het ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof" aanstaande is zal het actiecomité weer een aantal nieuwe acties starten om de noodzakelijke bijdrage uit de bevolking bijeen te brengen. Wethouder Fedor Kaebisch jr.„Ieder een moet goed begrijpen, dat Beverwijk met het hanteren van de maximumta- rieven. hoger kunnen we dus niet, de burgers een belastingdrukverzwaring onthoudt. Niemand gaat er met de o.g.b. op achteruit, uitzonderingen daar gelaten. Het blijft mogelijk, dat een Men mag natuurlijk ook een gulden offeren en dan een ander laten schieten. Er zijn altijd wel jongens in de buurt die het graag willen proberen. K- f/." ^^ZZ»ZZZZ' W. 4 S ■f*; ‘i:

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11