Andere opzet van Honkbalweek kwam niet van de grond REYNOLDS EN HUTT NAAR HFC HAARLEM Telstar niet naar Zweden Koersen Programma Okker zonder EREDIVISIE WEER moeite naar MET TIEN TEAMS derde ronde Successen voor Superieure afscheidsvoorstelling van Saints jeugd van Suomi De Jager en Roosen naar buitenland Stam brak arm Sm Wat doet Pa? De dokter feliciteert. Beschuit met muisjes... nuUDOOfbank I PARAu’ In Nottingham: In nieuwe basketbalseizoen: 8 (Pa pakt PARADE, de zachtere vieux) WOENSDAG 1 6 JUNI 19 7 6 SPORT 21 :0 ti )05 52 ra (Van onze sportredactie) HAARLEM „We hadden dit jaar graag een Haarlemse Honkbalweek gehad met alleen landenploegen maar van de uitgenodigde teams zijn Japan en Italië om verschillende redenen afgevallen. De armslag ontbreekt ons nu eenmaal om ploegen als Nicaragua hierheen te halen. Vandaar dat we nu opnieuw een toernooi hebben met Cuba, de Arizona Wild Cats, USAFE, nieuweling Zuid Korea en Nederland”. Voorzitter Gerard Voogd van de Stichting Sportinitiatieven Haarlem over de bezetting van de negende Haarlemse Honkbalweek die volgende week vrijdag begint en duurt tot en met zondag 4 juli. wart nodoriond spaarspecialisten sinds 1817 Ja. nog dit jaar vrij en blij in uw nieuwe auto, uw eigen caravan, tent of boot? Niet genoeg geld? Een Persoonlijke Lening verschaft het u. Sullivans afwezig ZUID-KOREA MOET VOOR NIEUWE PRIKKEL ZORGEN V. (ADVERTENTIE) Wild Totalisatoromzet: 4 5.059.00. (14.30), =-=3F Judy Hoke van The Saints gaat uit op het eerste honk (Van onze softbalmedewerker) (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) Cees Stam: WK-kansen weg r- rife Een andere Engelsman gaat Haarlem vermoedelijk verlaten. Douglas George probeert momenteel bij een Belgische club onder dak te komen. juni: Zuid-Korea NederlandArizona verband met de voetbalwedstrijd tussen Nederland en Tsjecho-Slowakije nu om zeven uur van start. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Bert de Jager van de atletiekvereniging Haarlem neemt het komende weekend als lid van de estafet teploeg op de 4 x 100 meter deel aan de West Athletic in Wenen. Het jonge ta lent Wim Roosen (AV Holland) maakt deel uit van de nationale tienkampploeg die in het weekeinde 26/27 juni uitkomt op internationale wedstrijden in Kopen hagen. Ernie Myers (rechts) en Hamilton Ri chardson: met Leen Volkeryk de tech nische leiding van het Nederlandse team. (Van onze sportedactie) Twee jaar terug al na de vorige editie van het evenement dat is uitgegroeid tot het topgebeuren van het Europese honk bal was ook de organisatie ervan over tuigd dat de Honkbalweek een nieuwe impuls nodig had. Net als in 1972 had wereldkampioen der amateurs Cuba het toernooi op schitterende wijze met over macht gewonnen. Volle tribunes hadden zich vergaapt aan de superioriteit waarmee de Cuba nen bijvoorbeeld het toch gereputeerde team van de rijke fabrikant Bob Sulli van ter zijde schoof. De spanning van het sportgebeuren was echter goeddeels teloor gegaan door de verpletterende overmacht van de spelers uit het land van Fidel Castro. Voogd en de zijnen besloten een jaar terug, zoveel tijd neemt de organisatie inderdaad in beslag, de nieuwe impuls te zoeken in de landenformule. Japan, Cu- Reynolds was eerder in het nieuws toen wij de affaire belichtten, waarin deze speler met zijn dub was verwik keld. Reynolds blijkt 28 jaar te zijn en heeft vanwege het meningsverschil met Portsmouth (gedegradeerd naar de derde divisie) het halve seizoen niet gespeeld. Zijn landgenoot Geoff Hutt voetbalde bij Huddersfield Town, een ploeg uit de Het eerste optreden van het USAFE- team was twee jaar terug geen meeval ler maar de aanpak van de militairen schijnt ditmaal gedegener te zijn. Bob Andrews en Richard Matecki maken er in elk geval deel van uit en dat tweetal behoorde verleden jaar tot de steunpila ren van de Ramstein Rams dat Neder land in twee oefenduels versloeg. Wat die ploeg betreft lijkt het toernooi aan sterkte te hebben gewonnen. Gerard Voogd: centrale figuur Haarlemse honkbalweek. J NOTTINGHAM (Reuter). Tom Ok ker heeft zich gemakkelijk geplaatst voor de derde ronde van het internatio nale toernooi in Nottingham. Okker, die vorig jaar winnaar werd van het toer nooi, waarin de topspelers zich voorbe reiden op de strijd in Wimbledon, toonde aan op dit moment aardig uit de voeten te kunnen op gras. De Nederlander speelde de Brit Robin Drysdale in 28 minuten van de baan: 6-0, 6-0. van eerstgenoemde vereniging wordt ge speeld, zal niet zoals eerder vermeld beginnen om acht uur, doch gaat in IJMOND. De jeugdatleten van Suo mi hebben met vrij veel succes deelge nomen aan de derde competitiewedstrijd op het Pim Mulierpark in Haarlem. Annemarie van Gils (meisjes-C) leverde een uitstekende prestatie bij het hoog- I springen. Met een sprong van 1.55 meter verbeterde ze het clubrecord. De voor vanavond vastgestelde hoofd klasse wedstrijd tussen BMZ EDO en Tempo Team HHC, die op het terrein l Persoonlijke records waren er voor Marietje Schalkoord en Danielle Straats burg op de 600 meter (respectievelijk I 1.57.2. en 1.58.1) en voor Edith Weening bij het kogelstoten meisjes D met 7.30 I meter. In dezelfde categorie kwam Hen- ny Hazelhoff op de 600 meter (2.13.1) I ook tot een beste persoonlijke tijd. Ma- 1 rian Schoorl kwam op die afstand tot 2.05 en Irene Straatsburg noteerde een keurige 1.57.2. SANTPOORT. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden was de publieke belangstelling voor het af- scheidstreffen van de Sun City Saints in Nederland vrij groot, toen gisteravond de Amerikaanse gasten op het Elta- Sportpark aantraden tegen landskampi oen Terrasvogels. De Saints, die op hun trip door Nederland nauwelijks tegen stand van betekenis hebben ondervon den, konden ook in hun laatste treffen niet bedreigd worden. Was maandag in Heerhugowaard Jong Oranje geen partij voor de Amerikaanse topploeg - uitslag 17-1 - Terrasvogels kon evenmin langer stand houden dan drie innings. uiteenvallen van de ploeg van de negen- tienvoudige landskampioen Gerard de Lange (Blue Stars). Twee van de speel sters die niet besloten te stoppen met basketbal in de hoogste klasse, Lia van Reemst en Gerda Schouten, zijn overge gaan naar Delta Lloyd, dat met Karen Bos (White Stars) een derde internatio nal aantrok. Ook de heren van Delta Lloyd kunnen volgend seizoen beschik ken over twee spelers uit de ploeg van Gerard de Lange, namelijk Nico Boots en Frans Stiphout. Bovendien kwam oud- international Karei Vrolijk over van Kinzo. zullen de komende De Santpoortse ploeg, die het zonder de zieke Karin Herf moest stellen, was vooral in het verre veld deze avond kwetsbaar. Het jeugdige trio bestaande uit Ineke Akkerman, Tineke Vianen en de debuterende Marja de Vries probeer de zich wel staande te houden maar moest naarmate de strijd vorderde diep buigen voor het Amerikaanse slagge- Adriano Panatta, winnaar op de gra- velbaan van Rome en Parijs, had duide lijk moeite met de overgang naar gras. Binnen drie uur moest de Italiaan twee partijen sipelen. Hij versloeg Haroon Ra him (Pak) met 6-4, 6-4, maar Mike Estep (VS) bleek te sterk: 6-0, 4-6, 6-3. d Betty Stöve heeft zich gisteren ge plaatst voor de vierde ronde van het I internationale tennistoernooi van East bourne. Zij had in de tweede ronde geen enkele moeite, met de Braziliaanse Almei da, die in totaal tot een game kwam (6- X.l. 6-0) en wees in de derde ronde de Amerikaans Joanne Russell terug: 6-4, 6-2. Trainer Joop Castenmiller :„Het is na tuurlijk jammer dat het niet doorgaat, temeer omdat ook die trip naar Enge land, die we aanvankelijk zouden ma ken, in het water viel. Maar ik moet het oefenprogramma op tijd rond hebben en ik kon echt niet langer wachten.Het zit er nu in dat we in eigen omgeving een trainingskamp houden en in die periode een paar oefenduels spelen”.Het rond krijgen van de spelerslijst voor het ko mende seizoen blijft bij Telstar moei zaam verlopen. Maandagavond tekende Monne de Wit overigens voor een jaar bij.. De jongens C-ploeg kwam tot een totaal van 5304 punten, de jongens D tot 5066, de meisjes C-formatie verzamelde 8360 punten en de D-meisjes 7178 pun ten. (Van onze sportredactie) VELSEN De trip die eredivisieclub Telstar eind juli-begin augustus naar Zweden wilde maken, gaat niet door. Telstar had inmiddels overeenstemming bereikt met IFK Norrköping, de club van ex-Feyenoorder Cfve Kindvall, over het spelen van een wedstrijd maar het kostte teveel moeite en tijd om twee andere tegenstanders te vinden, boven dien wilde IFK Norrkoping in maart volgend jaar een returnwedstrijd in Vel- sen spelen en de garantie dat een derge lijke ontmoeting zou plaatsvinden kon van Telstarzijde niet worden gegeven. Ritchie Reynolds: toch gecontracteerd. vierde divisie. De 26-jarige Hutt is be doeld als opvolger van de vertrokken Johan Derksen. Volgens voorzitter Hut zaten vier gerenommeerde Engelse clubs achter de voetballer aan. ba, Amerika, Italië en Nederland zouden samen moeten zorgen voor een happe ning waarop niet alleen de Middename- rikanen de show moesten kunnen stelen. Na lang getrek en onduidelijkheden lie ten de Japanners het toch afweten. De Italianen vertikten het de nationale ploeg af te vaardigen, vermoedelijk om dat zij de roem van de Europese titel niet in de weegschaal wilden stellen in twee duels met rivaal Nederland. De organisatie nam geen genoegen met een selectie uit Parma en Bologna en de Italianen haakten af. Wat Amerika be treft was het de bedoeling een sterk universiteitsteam uit te nodigen en dat de steun te geven van de beste studen- ten-werpers uit de VS. De Sullivans kwamen in dat stuk niet meer voor. Het twintigtal werknemers van Sullivan, die drie keer het toernooi won van de zes keer dat hij opdraafde, stelde in 1974 nogal teleur en dat was Voogd niet vergeten. Sullivan mocht als eerste reserve fungeren, leek daar baat bij te hebben toen een universiteitsploeg het liet afweten, maar maakte vervol gens zoveel problemen over centen dat de Stichting hem een brief stuurde met de mededeling dat het niet meer hoefde. Net als twee jaar geleden treedt daarom de ploeg van USAFE aan, de formatie die bestaat uit Amerikaanse beroepsmili tairen die in Duitsland zijn gelegerd. Klapstuk van de komende week moet de equipe van Zuid-Korea worden. Niet zozeer omdat de Aziaten in staat zouden zijn Cuba de les te lezen, maar vanwege het simpele feit dat hun onbekendheid de nieuwsgierigheid prikkelt. Het team veroverde verleden jaar thuis in Seoel de Aziatische amateurtitel voor Japan, de Philipptfnen, Taiwan en Australië. Het team van coach Jerry Kindall maakte bij zijn debuut twee jaar terug zo'n prima indruk dat de Wild Cats meteen werden uitgenodigd toen de lan denformule niet haalbaar bleek. Wellicht maken organisatoren en an dere betrokkenen zich trouwens drukker over een nieuwe opzet dan de toeschou wers die het Cubaanse geweld eens in de twee jaar tot nu toe op hoge prijs stelden. Hun chauvinistische gevoelens kunnen zij nog altijd bevredigd zien in de duels die Nederland uitvecht met de drie andere formaties. In vergelijking met twee jaar terug moet manager Er nie Myers het doen met een selectie die ondermeer Hamilton Richardson, Wim Remmerswaal en Ray Peloquin mist. Dat sterkere team behaalde de histori sche zege op de Sullivans en ging gelijk op met de Arizona Wild Cats. De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn: Douzyprijs 2020 m: 1. Noordse Stern (B. Leeuwenkamp) 2.4B.4 1.23.4, 2. Ozo van de Lente, 3. Oxenia W. niet gestart Olympia Hanover. Winn 2,70 pl 10,70 3,10 1,80 kopp 17,90 trio 56,40. Cornimontprijs (Iste afd) 2020 m: 1 Odita Hanover (S. Hartman) 2.56.6 1.28.3, 2. Onique, 3. Oscar Hagheweyde. Niet gestart: Only For tuna. Winn 10.20 pl 2.10 1.50 3,20 kopp 13.60. Decazevllleprijs 2900 m: Nevada K (M. Bouwhuis) 4.04.9 1.23,9, 2. Lentebode, 3. No bless Oblige. Niet gestart: Liebestraum. Winn 3.50 pl 1,80 4,30 3,- kopp 37,90 trio 526,20. Cornimontprijs (2e afd.) 2020 m.: 1. Olex Kandia (J. Hoejenbos 2.55.8 1.27.9, 2. Oh My Love, 3. O Antole. Winn 4,60 pl 1,90 2,60 2,30 kopp 19,20. Deauvilleprijs (lk afd) 2000 m: 1. Marioca (K. Woudstra) 2.52.5 1.21.3, 2. Nenuphar, 3. Kwik V. Winn 2.90 pl 1.40 1.50 2.90 kopp 7.00 trio 213.30. Grote Prijs der Merries 2020 m: 1. Speedy Volita (C. de Leeuw) 2.42. 1.19.3, 2. Lady, 3. Myrly Terraise. Niet gestart Leila Signal en Katanja. Winn 1.30 pl 1.80 2.50 kopp 4.70. Dieulefitprijs 2000 m: 1. Limbus Hanover (T. Kooyman) 2.40.7 1.20.4, 2. Kamiel, 3. Jaguar Gregor. Niet gestart Goudvos, Lime Du Bois en Lloyd. Winn 7.80 pl 3.00 1.50 1.50 kopp 17.10 trio 281.10. Digneprljs 2440 m: 1. Norwln (W. Goedhart) 3.30.1 1.26.1, 2. Nashville, 3. Marinus G. Winn 6. 0 pl 1.90 1.30 1.60 kopp 8.20. Dignacprljs 1600 m: 1. Mandy (J. Wagenaar) 2.06.2 1.18.9, 2. Mila G, 3. Lady Wilkes. Winn 1.90 pl 1.30 2.10 4.00 kopp 5.60 trio 104.20. Deauvilleprijs (2e afd.) 2000 m: 1. Mairy Dynamic (H. Hendrikx) 2,40.6 1.20.3, 2. Nora Hanover, 3. Milady Baker. Niet gestart Noli- vyr Alkestis. Winn 3.30 pl 1.30 1.30 2.00 kopp 4.00. Vrijheid, blijheid... HAARLEM. Het programma voor de negende Haarlemse honkbal week ziet er als volgt uit: Vrijdag 25 juni: Arizona Wild CatsZuid-Korea (14.30), Nederland —USAFE (20.00). Zaterdag 26 juni: USAFEArizona Wild Cats (14.30), Zuid-Korea—Cuba (20.00). Zondag 27 juni: Arizona Wild CatsNederland (14.30), CubaUSA FE (20.00). MAANDAG 28 JUNI: USAFE— Zuid-Korea (14.30), NederlandCuba (20.00). Dinsdag 29 juni: Zuid-KoreaNe derland (14.30), CubaArizona Wild Cats (20.00). Woensdag 30 USAFE (14.30), Wild Cats (20.00). Donderdag 1 juli: USAEE—Cuba Myers kan in dit toernooi zijn selectie uitproberen voor het wereldkampioen schap in september op Taiwan, gesteld dat het eerste evenement van de nieuwe wereldorganisatie AINBA doorgang vindt. In tegenstelling tot de Europese titelstrijd in Barcelona verleden jaar augustus, beschikt de Amerikaan nu wel over een tweede werper van klasse (Nol Beenders). Voor eigen publiek zullen manager en spelers erop gebrand zijn de bittere smaak van het verlies in Spanje weg te werken. Zij het dat Italië, het grootste Europese honkballand. de con frontatie helaas ontloopt. weid. Andermaal onderstreepten de Sun City Saints het enorme verschil in slag vaardigheid tussen het Nederlandse en Amerikaanse softbal. Opmerkelijk was opnieuw dat de Amerikaanse gasten van l dit laatste duel bepaald geen formaliteit wensten te maken. Ook nu trad de sterkst denkbare formatie met werpster Paula Noel aan het hoofd de Birds tegemoet. De aanvallend onbevangen spelende ploeg van coach Teun van der i Berg leed weliswaar een kansloze 12-0 nederlaag, maar wist voor het eerst in de gespeelde reeks wedstrijden, tot ac ceptabele slagprestaties te komen. Zeven hits liet Terrasvogels los op de sterkste werpster van de Saints. Uitblinkster was Mia Spaargaren, die uit drie slagbeurten evenzovele hits verzamelde. De Ameri kaanse ploeg bleek echter niet bereid de thuisclub ook maar een run toe te staan. Ondanks enkele schoonheidsfoutjes her stelden de Saints zich steeds tijdig om de no-run zege veilig te stellen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Eredivisieclub Haar lem heeft twee Engelse voetballers ge contracteerd. Het gaat om de aanvallen de middenvelder Ritchie Reynolds, nu nog verbonden aan Portsmouth, en ver dediger Geoff Hutt, uitkomend voor Huddersfield Town. WOERDEN. Cees Stam, tweevoudig wereldkampioen bij de beroepsstayers, heeft gisteravond bij een valpartij in de profronde van Woerden een arm gebro ken. Stam was het zwaarste slachtoffer van een valpartij waarbij in totaal meer dan 20 renners waren betrokken. De Zaankanter zal vrijwel zeker niet kun nen deelnemen aan de wereldkampioen- schapoen wielrennen die in augustus in België worden gehouden.. X DEN HAAG (ANP). De eredivisie basketbal heren, zal net als vorig sei zoen, uit tien ploegen bestaan. Een van de verenigingen die in 1975/1976 nog in de hoogste klasse speelde, is verdwenen. The Blue Stars heeft na het beëindigen van de sponsorovereenkomst niet op nieuw ingeschreven. In plaats van de Amsterdamse vereniging komt BC Markt uit Utrecht, dat kampioen werd in de eerste divisie. Bij het tiental is opnieuw Rotterdam Zuid, dat aanvankelijk ook zonder „geldschieter” zat. Op het laatste mo ment echter is de Rotterdamse vereni ging erin geslaagd een sponsor te vinden waardoor op de laatst mogelijke dag, 15 juni, alsnog werd ingeschreven voor de eredivisie. De tien ploegen die in de eredivisie zullen spelen zijn: Kinzo (Amstelveen), Delta Lloyd (Amsterdam), Nationale Ne derlanden Donar (Groningen), Stars (Enschede), Sperry Donar (Groningen), Arke (Enschede), Sperry Remington (Den Bosch), BC Markt (Utrecht), Mer- casol (Leiden), Punch (Delft), Rotterdam Zuid en Buitoni (Haarlem). In de eredivisie dames krachtsverhoudingen in het seizoen anders komen te liggen door het (14.30), Zuid-KoreaArizona Cats (20.00). Vrijdag 2 juli: Arizona Wild Cats USAFE (14.30), CubaNederland (20.00). Zaterdag 3 juli: USAFENeder land (14.30), CubaZuid-Korea (20.00). Zondag 4 juli: NederlandZuid- Korea (12.00), Arizona Wild Cats Cuba (15.00).

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 21