Jaarlijks défilé bejaarden Mogelijk uitbreiding van hartluchtbrug V.S Fi Studiebeurzen 9,5 pet hoger Slecht beton: c Telefoon niet abrupt afsluiten Bu be; voor korte vonnissen groeit nog Wachtlijst me Betere controle nodig op partiële leerplicht 1,5 miljoen schade aan flats nn LnJ 1 h; „RIJDEN ONDER INVLOED VAN DRUGS MOEILIJK TE STRAFFEN” En feo dit 1 I L Fran Rapport ITS en NOK F Kamerlid Nooteboom: Voorstel Drees over politieke pensioenen definitief verworpen 4 Ei IV BINNEN- EN BUITENLAND 19 7 6 1 6 JUNI WOENSDAG WOEi 7 Anti-wal visvangst Milieu-auto (Van onze parlementsredactie) te F I „Vreemd” Pokken ’.3 Emmer water Karate Bob (Van onze parlementsredactie) PTT-staking „Zoek" Chili Een tweede belemmerende factor is het feit, dat nog geen methoden ontwikkeld zijn die aangeven hoe veel drugs in een lichaam aanwezig zijn. Speelkaarten Sé DEN HAAG De achterstand bij het uitzitten van korte gevangenis straffen neemt nog steeds toe. Ter wijl de wachtlijst groeit, blijft ech ter tegen de 20 percent van de ge vangenisplaatsen onbezet. Staats secretaris Zeevalking (Justitie) wil hieraan een eind maken door snel-' Ier tot arrestatie over te gaan als een veroordeelde zich niet vrijwil lig meldt. Vergroting Biologische oorlog DEN HAAG De mogelijkheid bestaat dat de „hartluchtbrug” naar de Verenigde Staten in capaciteit verdubbeld zal worden. Dan zouden dus per maand geen 25 patiënten naar Houston vliegen om te worden geopereerd, maar 50, steeds in groepen van 10. Volgende week dinsdag vertrekt de eerste groep, bestaande uit zeven mannen. Als de uitbreiding doorgaat zou in het vervolg per week één overtocht moeten worden gepland. DEN HAAG (ANP) De toe passing van de strafbepaling voor het rijden onder invloed van drugs stuit volgens minister Van Agt op aanzienlijke moeilijkheden. Hij zei dit gisteravond in de Eerste Kamer bij de behandeling van het voorstel tot wijziging van de Opiumwet. Vol gens de minister is de wetenschap nog niet zover gevorderd, dat kan worden aangetoond welke hoeveelheden van welke drugs de rijvaardigheid kunnen verminderen. - s?: Verbolgen 1 h «Op (V voor te** Vooruitzichten voor vrijdag WEERRAPPORTEN over nnw 20 i; a zeven 28 ZZW 25 Van Droog, vrij zonnig en weinig verandering in temperatuur. nnw nno hechtenis zitten, levert dit achterstand op van 3000. Het Belgische ministerie van volksge zondheid heeft laten weten dat de „hoge gezondheidsraad” in België de regering heeft voorgesteld de verplichte pokken inenting voor twee jaar te laten verval len. Dat betekent dat jonge kinderen niet meer ingeënt behoeven te worden tegen pokken. In de Belgische plaats Turnhout wordt vrijdag de tentoonstelling „Honderdvijf- tig jaar speelkaarten in Turnhout” geo pend. In Turnhout zijn van oudsher vele fabrikanten van speelkaarten geweest. De tentoonstelling wordt gehouden in het Nationaal Museum van de Speel kaart. Een inwoner van Soest, die het optre den van de plaatselijke muziekvereni ging Patientia Vincit Omnia blijkbaar niet kon waarderen, heeft gisteren een aanslag gepleegd op deze fanfare door vanaf de zevende verdieping vanuit zijn flat twee emmers water naar beneden te gooien. Een vrouwelijke muzikant kreeg hierdoor een nat uniform en moest haar bijdrage aan het optreden staken. De Marokkaanse PTT-beambten heb ben gisteren een 24-uursstaking gehou den als waarschuwing aan de overheid dat zij hun eisen, overwegend van fi nanciële aard, moet inwilligen. Het is de eerste PTT-staking in Marokko sinds 15 jaar. Volgens de vakbond is het stakings- parool in heel het land opgevolgd. Later leesten zenden macht, terugge gen in en noei houd b 24 17 14 Sta Riad mission jieh, n Camille het op verkrij. naar sc In Li hnff ee beetje Zij bei gaan is ting, u paraph ran ee helpen BONI Vorster Bonn o van de van eer een cor bassade moet I genoein Amerik zaken, nno n« Ook heeft g de vree tiendui: sprak van Li' dusver Uit Y In F preside raka, i dagen ontvan over d tijleide zw.bew zw.bew geh bew zw.bew zw.bew zw.bew, zw.bew zw.bew regenb geh.bew onbqw onbew zw.bew onbew motr l.bew. zw.bew regen b- zw.bew onbew l.bew geh.bew. zw.bew h.bew geh.bew onbew zw.bew. onbew zw.bew. piist onbew h.bew regen geh.bew zw .be w onbew h.bew 1 bew onbew onbew nnw oho DO nnw 29 20 2o n nw 13 (i 20 16 5 14 25 13 30 30 17 31 25 30 15 29 18 29 PEK ter vai tij, zal meer o ring i Buiten zepubl druk t dien oj Het t republic commui mentari door C X De bewindsman deed deze mededeling in een gesprek met de Kamercommissie voor Justitie, die al verscheidene keren haar grote verontrusting over de achter stand bij de zogenaamde lopende vonnis sen heeft uitgesproken. Volgens Zeeval king zijn berichten over een achterstand van 11.000 sterk overdreven. Zelf gaat hij uit van een werkelijke achterstand van 3000. een aantal dat evenwel nog toeneemt met zon’ 120 per maand. De DEN HELDER (ANP). Omdat be ton van een slechte kwaliteit is gebruikt, is in Den Helder bij de bouw van bejaardenflats een schadepost ontstaan van ongeveer anderhalf miljoen gulden. In opdracht van de Stichting Nederland se Centrale voor Huisvesting Bejaarden in Amsterdam worden in Den Helder ruim honderd bejaardenflats gebouwd, waarbij betonnen platen zijn gebruikt die door en fout in het produktieproces in een tijd van enkele jaren hun sterkte geheel verliezen. BEI aan d< vrede: Arabi over een dt Weer in binnen- en buitenland Aantal uren zon. 5 tot 16. Min. temp, omstreeks 10 graden. Max. temp..- omstreeks 20 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur; 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal 80 percent. DEN HAAG (ANP). Het Tweede Kamerlid Nooteboom (D’66) heeft giste ren, in schriftelijke vragen aan staatsse cretaris Van Hulten van Verkeer en Waterstaat bezwaar gemaakt tegen het abrupt afsluiten van een telefoonabon nee. Het komt volgens hem voor dat telefoons worden afgesloten wegens ach terstallige betaling, zonder dat tevoren een waarschuwing gegeven is. In zijn vragen pleitte het Kamerlid er voor om alvorens tot afsluiting over te gaan in de gevallen, dat er geen sprake is van iemand, die gewoonlijk te laat de telefoonrekening betaalt, tevoren telefo- ninsch contact met hem te zoeken. Dan wordt al spoedig duidelijk of hier sprake is van een gewone onachtzaamheid, al dus het Kamerlid. Drees wilde de pensioenopbouw van de Kamerleden halveren van 3,5 naar 1,75 percent per jaar. Ook het jaarlijks opbouwpercentage van de ministerpen- sioenen, nu 5, wilde hij drastisch terug brengen. In J< sche p die ku een do< Syrië h De „toevoer” van patiënten voor de luchtbrug zal binnenkort een vergroting ondergaan, omdat het hartcentrum in het Academisch Ziekenhuis Rotterdam in versnelde mate patiënten „operatie- klaar” gaat maken. Voor dit onderzoek, Gistermiddag werd op paleis Soestdijk weer het jaarlijks bejaardendefilé ge houden. Op deze jote zwaait koningin Juliana naar voorbijrijdende bussen, ter wijl naast haar een delegatie uit het Zeeuwse Axel te pronk staat. Het zijn platen van de firma Monoliet uit Breda, die onlangs in opspraak kwam toen bleek dat gedurende een bepaalde periode teveel calciumchloride aan het beton was toegevoegd tijdens de fabricage. Dit middel wordt gebruikt om het sneller te laten harden. Bij een teveel echter wordt de stalen wapening aangetast, waardoor het beton zeer snel zijn sterkte verliest. Deze aangetaste platen zijn in Den Helder, en op veel andere bouwwerken in Nederland, ge bruikt. In Den Helder is 4000 vierkante meter van dit beton verwerkt. Het effect in de plafonds is, dat waterbellen en later roestvlekken verschijnen. Na enkele ja ren kan het beton naar beneden komen. De Amsterdamse firma kan door stalen kabels onder het beton te spannen en daarover een afwerklaag aan te brengen, de zaak redden, maar dat kost minstens acht ton, aldus de heer Roelofs van het architectenbureau dat de bouw begeleidt. Als alle andere kosten worden bijgeteld, zoals vertraging in de exploitatie, om hakken van muren en dergelijke, komt de totale schade op ongeveer anderhalf miljoen. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Maiiorca Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel-Aviv Tunis Russische ingenieurs hebben volgens het persbureau Tass een milieu-vriende- lijke auto ontwikkeld die geen gif, maar voornamelijk de onschuldige water damp in zijn uitlaatgassen heeft. De wagen loopt volgens Tass dan ook niet op benzine, maar op gewoon leidingwa ter. Het water gaat echter niet in een tank, zegt Tass, maar in een ,mini- reactor” waar het in zijn chemische bestanddelen wordt ontleed. De bij dat proces gewonnen stikstof vervangt ben zine als brandstof voor de motor. Meer bijzonderheden over motor, voortstuwing en prestaties van deze „waterauto,’ geeft Tass niet. gebruikers hij noemde een aantal van 10.000 jongeren strafrechtelijk zou worden opgetreden. Overigens deelde hij mee, dat een speciale commissie van het Openbaar Ministerie zich beraadt op het vraagstuk van het vervolgingsbeleid. Uit de mededelingen van de bewindsman bleek, dat wel steeds zoveel mogelijk wordt overgegaan tot de inbeslagname van ook de kleine hoeveelheden hasj. Minister Van Agt deelde mee, dat de opsporingsacties tegen verdovende mid delen „opvallende” resultaten te zien geven. Was er tot dusver sprake van een aanzienlijke stijging van de hoeveelheid in beslag genomen heroïne (van 0.05 In de meeste van deze gevallen betreft het zogenaamde coronaire patiënten, mensen die (nog) geen hartinfarct heb ben gekregen. Rotterdam kampt met een ontstellend tekort aan verpleegkundig personeel voor de operatie-afdeling, zo dat het aantal hartoperaties op korte termijn hier niet kan worden opgevoerd worden ultgesteld. Van Agt moest giste ren echter in de Eerste Kamer verschij nen voor de herziening van de Opium wet. De Kamercommissie had er bij Van Agt op aan willen dringen om spoed te zetten achter een ander straftoemetings beleid. De Kamer heef zich al eerder voorstander getoond van het opleggen van geldboetes en partiële straffen bo ven korte vrijheidsstraffen, maar tot dusver heeft Van Agt zich niet enhousi- ast getoond om richtlijnen in deze zin uit te vaardigen aan het openbaar mi nisterie. Minister Van Agt bevestigde dat bezit ters van kleine hoeveelheden in feite niet meer worden vervolgd. De minister voerde twee argumenten aan waarom tot nu toe deze beleidslijn wordt aange houden. Een praktische reden is gelegen in het feit, dat de overbelaste politie zich in eerste instantie richt op het heroïne-gebruik en op de handel daarin. Er is geen gerichte opsporingsactie tegen het enkel kleine-gebruik van hennep. Een tweede reden is gelegen in de om standigheid, dat geen „jacht” moet wor den ontketend tegen de veelal jongere gebruikers. Minister Van Agt noemde het „geen goede zaak” als tegen die gegeven, omdat men ervan uitging dat er toch geen plaats was. Een leegstand van 10 percent is vol gens Zeevalking normaal. Dit cijfer wil hij bereiken door, naast een verscherpt arrestatiebeleid, meet veroordeelden te gelijk op te roepen. Verschijnt er een niet aan de poort, dan kan zijn plaats door een ander worden ingenomen. Veel heil verwacht de staatssecretaris boven dien van de capaciteitsuitbreiding die onlangs is gereed gekomen in de inrich tingen in Hoorn, Maastricht.. Grave en Vught. Van de andere kant is een tegen valler ontstaan bij de uitbreiding van Bankenbosch, die pas later dit jaar zal worden gerealiseerd. Al met al zal het zeker nog een a anderhalf jaar duren voor de gehele achterstand van 3000 is ingelopen. Volgens de Amerikaanse inlichtingen dienst CIA heeft de Sovjet-Unie zes fabrieken gebouwd waar wapens voor biologische oorlogsvoering geproduceerd kunnen worden; zulks ondanks een ak koord tussen beide landen dat de ont wikkeling productie en de opslag van dergelijke wapens verbiedt. De fabrieken zouden ontdekt zijn door spionage-satel- lietenè Alle zes liggen ze aan de belang rijkste spoorlijn tussen Moskou en Centraal-Azië. Het PvdA-Kamerlid Roethof toonde zich gisteren nogal kritisch over de door Zeevalking voorgestelde maatregelen. „Afgezien van de cijfers die hij op tafel legde en waarover valt te twisten, blijft het punt bestaan dat het ministerie van Justitie onvoldoende inzicht heeft in de problemen bij het gevangeniswezen. De structuur van het departement staat een betere aanpak van het probleem in de weg en ik blijf er daarom bij dat in eerste instantie de organisatie van het departement moet worden verbeterd,” aldus Roethof. Zeevalking wees de Kamercommissie er op, dat de justitie een „werkvoorraad” aanhoudt van 4000 veroordeelden. Daar naast is een aantal veroordeelden, meest buitenlanders, „zoek” en komt 20 per cent voor gratie in aanmerking, samen zo’n 3500 man. Gevoegd bij de veroor deelden. die al voor een ander feit in hechtenis zitten, levert dit een reële Twee boten met aan boord tesamen 34 man, zijn vertrokken op een „kruistocht tegen de dood”, een actie gericht tegen de Japanse en Russische walvisvloten op de Stille Oceaan. Leden van de Green- peace-7, zoals de expeditie heet, werden in Vancouver (Canada) uitgewuifd door 2000 belangstellenden. De actievoerders zullen optreden als menselijke .schil den” tussen de walvissen en de spring- stofharpoenen van de walvisvaarders. Aan boord van het vlaggeschip van de expeditie - een omgebouwde mijnenve ger uit de tweede wereldoorlog - bevindt zich moderne electronische apparatuur om de walvisvloot op te sporen. De Greenpeace-leden vrezen dat de walvis tot uitsterven gedoemd is. De Iraanse minister van handel Ma- noesjer Taslimi en vier van zijn mede werkers zijn door de politie in de Deen se hoofdstad Kopenhagen een half uur lang vastgehouden omdat de rechercheur van een Kopenhaags warenhuis ze van diefstal had verdacht. Het blad Ber- lirrgkse Tidende” meldde dat de minister tussen twee besprekingen door aan het winkelen was gegaan. In het warenhuis waar hij was miste een Deense vrouw plotseling haar portemonnaie en sloeg alarm. De vrouw koesterde verdenking tegen de minister en zijn begeleiders- omdat zij er zo .vreemd” uitzagen en zich in haar nabijheid ophielden. De rechtbank in Amsterdam heeft gisr teren een 28-jarige Joegoslaaf, bekend onder de naam „Karate Bob”, wegens moord, poging tot moord, doodslag en poging tot doodslag veroordeeld tot 18 jaar gevangenisstraf met aftrek. De eis tegen de man was levenslang. De Joe goslaaf had op eerste Kerstdag 1973 in Amsterdam drie van zijn landgenoten met revolverschoten om het leven ge bracht, twee Joegoslavische vrouwen ernstig verwond en de hem achtervol gende politie-agenten beschoten. De zaak was al eens in hoger beroep behandeld maar werd toen terugverwezen naar het Openbaar Ministerie omdat de dagvaar ding nietig moest worden verklaard. De verdediger van Karate Bob liet weten dat hij zijn cliënt zal adviseren weer in hoger beroep te gaan. De 1 1974 ei gehad, met pt kistan foto’s sen di verzek van d« ken w; !ijn sj Mao is DEN HAAG (ANP). De Rijksstu- dietoelagen voor het komende studiejaar worden verhoogd met 9,5 percent. Daar mee wordt het maximum zonder college en inschrijfgeld voor de uitwonende stu dent 8.200 en voor de thuiswonende student f 5.610. 5 48 de zogenaamde catheterisatie, is een gro te wachtlijst. Men zal nu in een zodanig snel tempo te werk gaan dat er elke maand 10 Rotterdamse patiënten mee naar de VS kunnen. kenmerken van de werkende jongeren, en de organisatie van de vormingsinsti tuten. Aanbevolen wordt stimuleringsregelin gen voor arbeidsplaatsen voor gedeelte lijk leerplichtigen beter bekend te ma ken. Het gaat hierbij vooral om zoge naamde tweelingbanen: een arbeids plaats die wordt ingenomen door twee partieel leerplichtigen. Men zou ook kunnen overwegen overheids- en andere bedrijven te verplichten leerplichtigen in dienst te nemen. Staatssecretaris Klein van Onderwijs en Wetenschappen heeft deze beslissing gisteren de Tweede Kamer meegedeeld De rijksstudietoelage is als ook dit stu diejaar het geval is, gelijk voor studen ten van universiteiten en hogescholen en die van het hoger beroepsonderwijs. Voor de studenten die een opleiding voor kleuterleidster volgen zijn de maxima van de rijksstudietoelagen In het drugdebat was het mevrouw Ten Kate-Veen (CDA) die had aange drongen óp maatregelen tegen het rijden onder invloed van drugs. Zij noemde dit onverantwoord”. Zij en anderen vroe gen ook om vervolging van jeugdige druggebruikers die een beperkte hoe veelheid hennepprodukten voor eigen gebruik in bezit hebben. Chili is op de zogeheten „zwarte lijst” van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) geplaatst wegens, discriminatie in de werkgelegenheid. Volgens de ILO is Chili het „ergste geval van het niet naleven door lid-staten van de internati onale conventies ter bescherming van de rechter van de werknemers”. Andere landen die ook op de zwarte lijst zijn gezet, zijn Niger, Nepal en Ethiopië, maar meer omdat zij hebben nagelaten verslag te doen over de toepassing van ILO-maatstaven ten aanzien van de werkgelegenheid. Waterstanden IJmuiden Hoogwater 7.06 uur 19.32 u.it Laagwater 15 08 uur on 3 31 uur Bij de Nederlandse Hartpatiënten Ver eniging hoopt men dat de verdubbeling inderdaad kan geschieden. Die hoop is gebaseerd op uitlatingen van de hartchi rurg dr. Denton A. Cooley, die aan het hoofd staat van de hartkliniek in het St. Lucas Episcopal Hospital in Houston, waar straks de Nederlandse patiënten worden behandeld. In die kliniek wor den per dag wel 25 hartoperaties gedaan en dr. Cooley heeft laten merken wel 50 Nederlanders per maand te kunnen „ver werken” met zijn team. Inmiddels stromen de aanmeldingen nog steeds binnen bij de NHV (Postbus 2002 in Breda) van hartpatiënten, die op wachtlijsten staan en die liever snel in de VS worden geopereerd dan lang te moeten wachten in eigen land. Er ligt al een lijst van 100 mensen gereed, die in eerste instantie geschikt zijn om te wor den overgevlogen. Maatstaf is o.a. ook dat de betrokkenen niet binnen drie maanden kunnen worden geholpen in het hartcentrum, waar zij staan inge schreven. De gegevens van elke patiënt worden steeds met die van het hartchlrurgisch centrum vergeleken. De NHV betrekt steeds behandelende cardiologen en hartchirurgen in het proces van voorbe reiding. Volgens voorzitter Henk Fievet verlopen alle contacten gunstig en zijn ook financieel de zaken zo ongeveer klaar voor de eerste groep, Alleen wordt nog gewacht op de toegezegde bijdragen van de Nederlandse Hartstichting voor de begeleiders. kilogram in 1971 tot 59 kilogram in 1975), thans is die hoeveelheid minder groot. Tot op heden werd dit jaar 41 kilogram heroïne in beslag genomen. In het drugdebat werd zowel vanuit de Kamer als door minister Van Agt gewezen op de risico’s, verbonden aan het bezit in het buitenland van drugs. Er werd aan herinnerd, dat op het ogenblik 208 jonge mensen in het buitenland gevangen zitten wegens het in het bezit hebben van of handelen in drugs. Een waarschuwing voor de hieraan verbon den gevaren werd als noodzakelijk ge zien, juist nu het vakantieseizoen is aangebroken. De leegstand van bijna 20 percent in de gevangenissen schrijft Zeevalking voor een deel op rekening van het PvdA-Kamerlid Roethof, die eerder dit jaar bekend maakte dat in strijd met alle door justitie gewekte verwachtin gen, de achterstand in het gevangenis wezen bleef toenemen. Volgens Zeeval king heeft een aantal veroordeelden, vooral in de maand mei, aan de oproep om hun straf te ondergaan geen gehoor De commissie voor Jusi.it e toonde zich enigszins verbolgen dat minister Agt het overleg met de commissie niet bijwoonde, te meer daar eerdere verga deringen over dit punt al driemaal we gens afwezigheid van Van Agt moesten wSSwxw: nnw wnw no n w.sl. no te 4 van de kleuterleidster van de '.6.760 yoor de uitwonende en' 4.170 voor de thuiswonende student. Van de toelage voor het nieuwe stu diejaar is het bödembedrag voor studen ten van het wetenschappelijk onderwijs 1.300 en voor de HBO-studenten 1.200. Dit bedrag is een renteloos voor schot. Van wat eventueel meer aan stu diebeurs wordt toegekend is 70 percent een gift en 30 percent een renteloos voorschot. De maximum studietoelage wordt ver strekt als het ouderlijk inkomen niet boven 16.590 komt, wat thans 15.050 is. De studenten mogen er voor 1000 bij verdienen. Van wat ze meer verdienen wordt de helft in mindering gebracht op de rijksstudietoelage. DONDERDAG 17 .11 NI Zon- on maanstanden Zon op 4.19 uur onder 21.fr urn Maan op 23.51 uur onder 10.33 ir (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft dinsdag, zoals werd verwacht, het voorstel van de DS’70’er Drees om de politieke pensioenen aan te pakken, defi nitief verworpen. Zijn initiatief-voorstel kreeg slechts de steun van zijn fractie, van de PPR, de PSP en de Boerenpartij. De overige partijen hadden reeds in een eerder stadium van het debat verklaard te willen wachten op een wetsvoorstel van minister De Gaay Fortman dezelfde zaak. sï wachttijd voor een veroordeelde, die normaal drie a vier maanden bedraagt, kan daardoor oplopen tot zes maanden. Dit staat in het rapport „Het vor mingswerk voor jeugdigen” dat minister Van Kemenade van Onderwijs en We tenschappen gisteren is aangeboden door de onderzoekers: het Instituut voor Toegepaste Sociologie (ITS) in Nijmegen en de Nederlandse Organisatie Kring (NOK) in Utrecht. De bewindsman zal zich over de resultaten van het onder zoek en de aanbevelingen op grond er van nader beraden. De onderzoekers vinden, dat de jonge ren die twee dagen gedeeltelijk leer plichtig zijn, moeten worden verplicht minstens een dag deel te nemen aan het vormingswerk. Over jeugdloon en de compensatie via de kinderbijslag zal een betere voorlichting moeten komen. Op korte termijn dient het jongerenstatuut te worden ingevoerd. Daarbij moet het de bedrijven worden verboden de ge deeltelijk leerplichtigen in volledige dienst te nemen. Het oriënterend onderzoek naar het functioneren van vormingsleiders heeft ook opgeleverd, dat een bijdrage van het vormingswerk voor het nieuwe part- time-onderwijs noodzakelijk is. Nu kun nen 16-jarigen nog twee dagen per week beroepsbegeleidend onderwijs volgen. Voor een juist functioneren van vor mingsleiders is inzicht vereist in: de doelstellingen van het vormingswerk, de DEN HAAG (ANP). Op korte ter mijn moet er een betere controle komen op de naleving van de partiële leer plicht. Die gemeenten moeten er toe worden aangezet de registratie- en con trolesystemen over te nemen van ge meenten, waar de controle wel goed verloopt.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 2