m Cor Idema Ondanks wegblijven voetballiefhebbers Politienieuws verlaat De Schans lease’m M Stichting Theater brengt twaalf voorstellingen in „De Nieuwe Slof” Oproep voor logiesbedden h li 0 b €1 w 1 BW Programma voor Huize Scheijbeeck nog niet helemaal rond Bloembakken in Aula voor Schonere Weigering bouwvergunning Inbraak b?j kapper De»’ man Opleiding van kleuterleidsters Schapenscheerder op kunstmarkt Leonardusschool trappenhuizen in flatgebouwen Valcooghstraat blijven staan w* ;-'WC M Ok V.’W l 6 DONDERDAG 1 7 JUNI 19 7 6 ^SKERK 7 grote populariteit zullen mogen gaan verheugen. Folklore-festival die auto van Het Motorhuis I Jmond Volle zalen Abonnementen (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Ligt het aan de Stichting Theater Beverwijk, dan zal ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” in het eerste jaar van haar be staan meteen al gonzen van de culturele activiteit. Voor het komende theaterseizoen heeft de jonge Stichting elf groepen en gezelschappen ge contracteerd, die in de periode tussen november en eind mei in totaal twaalf voorstellingen in de grote zaal van het ontmoetingscentrum zullen verzorgen. Wat de opbouw van het programma betreft is gestreefd naar een zo groot mogelijke variëteit, terwijl de toegangsprijzen zo laag moge lijk zijn gehouden. Op grond van dit alles hoopt de Stichting, dat de door haar naar het nieuwe ontmoetingscentrum gehaalde produkties zich in een Programma Br f 12- 14- <e- ;er ol- üle 4a: u.: u.: (Van een onzer verslaggevers) Geslaagd festijn op de Markt komen te staan. ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) en 14 u.: u.: een van Op 26 juni voeren Sylvia Alberts (links) en Marjol Flore in de theaterzaal van „De Nieuwe Slof” hun show „Door Dik en Dun” op. In het bestuur hebben zitting genomen de heren J. J. Noorlander (voorzitter), R Uylings (penningmeester), J. van Wave- ren (coördinator programmering), J. Ak kerman. N. Hille, A. Oisthoorn en de dames A. van Overmeeren (secretaris), C. Trautwein-de Wit, C. van Ruyven- van Dijk en J. Noorlander-de Vries. as- .30 s een Bron- r van Rene ipalnia jstival. dansk; tentor, Moer- nburg; ntplat. iazelle, ankar- ingrad, at. IJ- iuiden; Lime- mborg, ic Clo- it Bal- rerpen; Bilbao, Arctic -ospec- yrinus, ’n voorbeeld: Opel Kadett, 3 jaar, 90.000 km 16,3 cent per kilometer excl. btw maar verder all-in. „De rea- iret weg oep ees- per- 23.45 sborg, >hore- Jmui- uiden; allen- i; Ar- larity, luiden larles- uiden; Rot- •rdam: ilsten- BEVERWIJK woensdagavond aan, lur: ilfl- a, van mouth; Pacer, loulog- Camil- u.: ,The Dat schoonhouden blijft beperkt tot het wekelijks aanvegen en het eenmaal per maand schrobben van de vloeren. Het vegen blijkt meer te leiden tot een verplaatsing van het stof dan tot verwij- mde- lager wijs: s C- ineke iartin rezee, Wil Glas, idijk, Inge indra rrnan. onike Irma Wil- erstal ineke Vrijdag 11 maart organiseert de Stich ting Theater in samenwerking met het Tropenmuseum een folklorefestival in „De Nieuwe Slof”. Het programma hier van moet nog nader worden vastgesteld. Wel zeker is het optreden van Marjol Flore en Sylvia Alberts, die op 26 maart met hun show „Door Dik en Dun” naar Beverwijk komen. Woensdag 6 april staat weer een kin- 'n Auto leasen betekent vandaag-de-dag bedrijfszeker èn bedrijfszuinig rijden. U weet waar u aan toe bent: per wagen 'n vast kostenbedrag per maand. En daar zit èlles in: óók onderhoud, reparatie, verzekering en wegenbelasting. Daarbuiten betaalt u alléén brandstof. Vraagt u eens inlichtingen over de prijs en de voordelen. En over ons open kalkulatiesysteem. Tien tegen één zegt u: Ik lease’m Official General Motors dealer Beverwijk Koningstraat 40-42. Tel. 02510 - 2 91 62* ge- l. C. oers, f, B. w. man. H. v. D. v. A. lem- «riks, s, J. m, J. jker. I HEEMSKERK. Het schoonhouden van de trappenhuizen van de flats aan de Jan Ligthartstraat en de Maerelaan wondt verzorgd door de huismeester en een schoonmaakbedrijf. BEVERWIJK. Buurthuisteider Cor Idema neemt afscheid van Centrum De Schans. Hij heeft in zijn woonplaats Heerhugowaard een functie in het on derwijs aanvaard. Op donderdagavond 24 juni zial in het centrum De Schans een buurtfeest gehouden worden, o.a. met muzikale medewerking van De Sea Stars. Tijdens dit feest krijgt men de gelegenheid afscheid van Cor Idema te nemen. Trigger, Ant- r Gold, lystein, hoofdrollen onder andere Ton van Duin hoven en Ina van Faassen. Dit spel werd in 1975 in Engeland uitgeroepen tot het „Stuk van het Jaar”. Twee weken later, op 12 februari, wordt in de theaterzaal van het nieuwe ontmoetingscentrum Herman van Veens’ toneelproduktie „Ju kebox 2008” opgevoerd, op 18 februari gevolgd door een jazz-avond met het trio Pim Jacobs. De politie hield 18-jarige jongen Grootste attractie was wei de aan ’t spit. Slager Plasschaer uit Gent tekende voor het roosteren van het 184 kilo wegende beest, waarna slager Veldboer net als op de braderie in Velsen-Noord de os uitsneed en voor zien van een heerlijk sausje on broodjes opdiende. Weinigen slechts lieten deze lekkernij aan hun nev„ voorbij gaan. Voorts stonden op het knusse plein oliebollen-, kaas- en viskraampjes uitgestald, terwijl dorstige kelen op diverse plaatsen konden worden ge laafd. Voor muziek zorgde de disco theek „Diamanthus” en de boerenka pel „Sandhaesen” uit Driehuis, die er vrolijk op los speelden en met hun Oranje Boven de hoop op een Neder landse voetbaloverwinning lange tijd staande hielden. HEEMSKERK. Vandalen hebben dinsdagnacht een ruit ingeslagen van b"p;;erswinkel Denneman aan de Maere laan. Uit de winkel werden wat toiletar tikelen ontvreemd. De Gentse slager Plasschaer tekende voor het roosteren van de os aan ’t spit. Een secuur werkje. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. B. en W. zullen aan de raad voorstellen, zich via een zoge noemde gemeenschappelijke regeling aan te sluiten bij de ennemer Streekschool in Haarlem voor de opleiding van kleu terleidsters. Via deze gemeenschappelijke regeling trachten de Kennemer gemeenten het voortbestaan van dit opleidingsinstituut te verzekeren. Voor de gemeente Heemskerk zijn er vooralsnog geen financiële consequenties aan het te nemen besluit verbonden. Het gaat in eerste instantie om een principe besluit. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Tijdens de kunst en ambachtsmarkt, die zaterdag 26 juni op het Burgemeester Nielenplein wordt gehouden, zal er weer een schapen scheerder aanwezig zijn, waarbij ook een demonstratie spinnen wordt gegeven. B. en W. hebben goedgevonden dat voor de demonstratie de schapen uit de gemeentelijke kinderboerderij worden gebruikt. De demonstratie wordt gegeven op het landje tussen plein en brandweerkazer ne. De Stichting Theater Beverwijk hoopt met de door haar in „De Nieuwe Slof” geprogrammeerde voorstellingen volle zalen te gaan trekken. Overigens be schouwt men de voor het komende sei zoen gekozen opzet min of meer als aangelegd voor de aansluiting van een stofzuiger. Voor de zeven flats komt dat neer op een bedrag van 10.152,96. In het huurbedrag van de flats is een bedrag opgenomen voor het schoonhou den van de trappenhuizen, maar dat blijkt niet voldoende te zijn voor deze extra voorziening. Aan de raad is nu gevraagd het te financieren uit het re servefonds van het Besluit Geldelijke Steun Volkshuisvesting. De Stichting opent haar activiteiten in „De Nieuwe Slof” op 24 en 25 november met twee voorstellingen van „Neerlands Hoop Interieur”. Voor dit nieuwe kaba- retprogramma van Bram Vermeulen en Freek de Jonge verwacht men veel be langstelling. Op 18 december brengt het Amsteltoneel de kindervoorstelling „Krokodillentranen” in de grote theater zaal. Het nieuwe jaar wordt op 15 janu ari ingeluid door Ramses Shaffy en Liesbeth List, die hun programma „Lies- beth en Ramses, List en Shaffy” ten gehore brengen. Maandag 31 januari staat een toneel voorstelling op het programma. In een vrije produktie wordt dan het blijspel „Niet bereikbaar” opgevoerd, met in de Na een muzikale show door enkele muziekkorpsen komt de Graaf om 11 uur te paard naar de Breestraat, om daar vergezeld door onder meer een stoet van herauten de Marktrechten nogmaals aan te bieden. Dit gebeurt op een plateau voor het politiebureau. Geld gestolen Een mevrouw uit de Populierenlaan kwam bij de politie aan gifte doen van diefstal van haai porte monnee. inhoudende f 40,-. Ze had de portemonnee op de koelkast gelegd, toen ze even het huis uitging. Bij haar terug komst was haar bezit verdwenen. Uitlaat verloren Een 18-jartge bromfietser is gisteren met een hersen schudding in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Op de Hoflanderweg verloor hij een deel van de uitlaat en kwam daardoor ten val. Tegelijkertijd wordt op de Bree straat een grote autoshow gehouden en is er een koopavond, waarvoor de winkels tot 21 uur zijn geopend. Za- Tegen half elf kwam ook de nu in Beverwijk woonachtige burgèmeeste' Hubers met zijn echtgenote een kijk je nemen. En hoewel het organise rende Comité meer publiek had ver diend, mag het Oud-Hollands? feest op de Markt toch zonder meer als geslaagd worden beschouwd. Bij de aanwezigen zat de stemming er in elk geval opperbest in. terdag, de dag waarop Graaf Floris V de poorters van Beverwijk precies zevenhonderd jaar geleden Markt rechten schonk, is de braderie van 9 tot 17 uur voor het publiek toeganke lijk. Op last van B. en W. moest deze loods voor 1 februari van dat jaar zijn verwij derd. Het college liet daarbij aan de heer Wempe weten, dat een eventueel in te dienen bouwvergunning zou worden geweigerd, omdat de loods daar in strijd is met het bestemmingsplan. De heer Wempe diende toch een aan vraag in en zoals aangekondigd werd die geweigerd. Tegen deze beslissing is de heer Wempe in beroep gegaan bij de commissie voor beroep- en bezwaar schriften, die deze kwestie uitvoerig heeft onderzocht. De conclusie van de commissie is thans, dat B. en W. de bouwvergunning terecht hebben gewei gerd en aan de raad wondt voorgesteld, het beroep van de heer Wempe onge grond te verklaren. dervoorstelling op het programma, op 13 april gevolgd door een optreden van de hoofdstadoperette, die „Der Vogelhand- ler” voor het voetlicht zal brengen. De kabaretgroep „Vangrail” sluit samen met soliste Conny Stuart op 21 mei het eerste theaterseizoen van „De Nieuwe Stof” af. experimenteel: ten eerste moet de thea terzaal van het ontmoetingscentrum nog worden uitgetest, terwijl voorts in de joon het jaar eens rustig moet worden bekeken aan hoeveel en welke produkties de Beverwijkse bevolking fei telijk behoefte heeft. Naast de voorstellingen in „De Nieuwe Slof” heeft de Stichting ook nog kleinere zaalprodukties in „Huize Scheijbeeck” op stapel staan. Dit programma w’ordt later bekend gemaakt, maar zal in elk geval optredens van de kabaretgroep Don Quishocking, solotoneel met Caro van Eijk, voorstellingen uit het Shaffy-cir- cuit, het Kritistheater met de Bovenhon denshow, cultureel cafe-avonden, koffie concerten en kamermuziek gaan omvat ten. De Stichting, begin dit jaar op initia tief van de Beverwijkse Sociaal Culture le Raad opgericht, wordt financieel on dersteund door de gemeente Beverwijk. Voor het komende seizoen is haar een subsidie van ruim 23.000 toegekend. Om belangstellenden in staat te stel len zich nu al van toegangsbewijzen voor hun favoriete voorstellingen te ver zekeren, heeft de Stichting een abonne mentensysteem in het leven geroepen. In totaal zullen vier abonnementen, elk geldig voor vier voorstellingen, in om loop worden gebracht. Op dit systeem komt de Stichting deze week in de vorm van advertenties nog uitvoerig terug. Uiteraard kunnen voor alle voorstel lingen ook „losse” kaartjes worden ge kocht. De voorverkoopadressen, waar men vanaf een week voor de voorstel ling kaartjes kan verkrijgen, zullen door de Stichting eveneens tijdig bekend wor den gemaakt. In principe zullen de toe gangsbewijzen de prijs van ƒ10 per persoon per voorstelling niet te boven gaan. Houders van een Cultureel Jonge ren Paspoort of Pas 65 genieten hierop nog een flinke reductie. BEVERWIJK. Voor het Comité Beverwijk 700 jaar Marktrechten is de kop er af. Genoten gistermiddag honderden basisscholieien in de Sport hal van een aantrekkelijke kinder voorstelling, gisteravond organiseerde het Comité in de schadtïvr vrn het Joegoslavische voetbalgebeuren een oud-Hollandse Markt. En hoewel de voetballiefhebbers het massaal af lie ten weten, werd het op het Markt plein toch een gezellig festijn. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Aan de raad is gevraagd geldleningen ten bedrage, van in totaal 3.500.000,- aan te gaan om in de kapitaalbehoefte te voorzien. Zodra er vaste financieringsmiddelen aanwezig zijn zullen onder meer de kredieten voor een aula in de Leonardusschool en de uitbreiding van „De Vlotter” worden goedgekeurd. Met muziek van discotheek Diamanthus en de boerenkapel „Sandhaesen” uit Driehuis kwam de stemming er op het Marktplein al snel in. dering en daarom wil men het stof nu gaan opzuigen. Daarvoor moeten echter in de trap penhuizen wandcontactdozen worden (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op de eerste ont- moetings avond met de bewoners van Kerkheek bereikte B. en W. het verzoek de bloembakken in de Valcooghstraat weg te laten halen omdat deze het verkeer in de weg zouden staan. Om er achter te komen of dit algemene wens is van de bewoners de straat hebben B. en W. een enquête gehouden. Uit het resultaat blijkt, dat van de 26 bewoners er 22 hebben gerea geerd. Van hen wilden twintig handha ving van de bloembakken. Slechts twee wensten verwijdering. Op grond van deze enquêteresultaten zijn B. en W. niet voornemens aan het oorspronkelijke verzoek gevolg te geven. een die in de Lingenstraat met zijn luchtbuks op ramen, daken en - deuren schoot. De luchtbuks is in beslag geno men. Brandje De brandweer bluste woensdaem ddag tegen vijf uur een brandje In een vuilcontainer, die op het Marktplein stond. Het vuur was aange stoken door een paar baldadige jongens. Vernielingen De daders van de vernielingen in een fabriek aan de Wij- kermeerweg zijn door de politie opge- spoord. Twee jongens van 14 en 15 jaar bekenden maandagavond in de fabriek te hebben huisgehouden. Ze vernielden ruiten en lichtkoepels. De schade be draagt twee mille. HEEMSKERK. Bij een in december 1975 door bouw- en woningtoezicht ge houden bouwcontnole is geconstateerd, dat op het perceel Rijks straatweg 130 van de heer B. J. Wempe zonder ver gunning een loods van tien bij vijf meter was gebouwd van staal en golf plaat. Een steuntje in de rug voor het actieve Comité, dat deze week nog een druk programma heeft af te werken. Morgen immers begint de tweedaagse braderie, waarvoor de Breestraat voor alle verkeer zal wor den afgesloten. De kraampjes zullen voorts in de Zeestraat, de Klooster straat, Begijnenstraat en de Bloksteeg HEEMSKERK. De kleurenfolder die de VVV in Heemskerk in vier talen verspreidt blijkt succes te hebben, want er komen vele aanvragen uit binnen- en buitenland voor binnen. Het lag en ligt nog in de bedoeling van de VVV aan deze folder een inlegvel toe te voegen met een beknopte plattegrond van Heemskerk en een overzicht van de beschikbare logiesaccommodatie. Van middenstandszijde is de financiering van dit inlegblad toegezegd. Ondanks herhaalde oproepen melden zich evenwel weinig Heemskerkers die bereid zjjn logiesbedden ter beschikking te stellen via de VVV. Of men wenst het contributiegeld niet te voldoen dat geheven wordt bij ver melding in de logieslijst. Het gevolg hiervan is dat de VVV vooral de laatste weken veel buitenlan ders naar elders moet verwijzen. Het bestuur van de VVV doet derhal ve een beroep op degenen die logies kunnen en willen verstrekken om zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij het WV-bureau op het Burgemeester Nielenplein. Na ontvangst van de aan melding krijgen de betrokkenen een vragenlijst toegezonden waarop zij het aantal bedden, type kamers en dergelij- ke bijzonderheden kunnen vermelden. De bedoeling is dan dat deze vragenlijst binnen een week wordt geretourneerd, met bijsluiting van ƒ25 contributiegeld. Bij een vlotte afwikkeling kan dan toch nog half juli een aanvullende folder verschijnen. -

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7