in juli Gemiddeld f 5 a 6000 meer dan elders in de gemeente UITLATINGEN OVER DUBBELFUNCTIES Directeur gemeentewerken acht zich beledigd ongeloof lijk goed En ongehoord voordelig: 30 ct Grote verrassing, kleine prijs Havanita van Velasques. l. Fietsvierdaagse vanuit Heemskerk Ongeperst, i stand ongematteerd, ■I ll os» MET AANTREKKELIJKE ROUTES Gemeentebestuur zag bui tijdig aankomen V R IJ D A G 1 8 JUNI 1976 BEVERWIJK-HEEMSKERK ii i N In augustus 7 - W aar i Beverwijk ‘J Mm (Van een onzer verslaggeefsters) HILIPS FORSE GRONDPRIJZEN IN PLAN WESTERTUINEN (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) niet (ADVERTENTIE) Dit pre-advies - en dus ook de brief Mi sssss: w \\\\\\XXV\\XX^XVXXXXXXX\XXW>XX\\w (In een doos van 10: f3,-. In een kistje van 50: f 15,-.) Wat ook nog niet definitief is, is de komst van de zogenoemde lokatie-subsi- dae. Naast het uitlichten van de rentever liezen en de kosten van aanleg van een geluidswal (totaal 1,9 miljoen) probe ren B. en W. de stichtlngskosten van de premie- sectorwoningen nog verder te beperken door een lokatiesubsidie in de grondkosten te'verkrijgen. Deze subsidie komt niet ten goede aan de bouwers van de woningen, maai- wordt door het rijk aan de eigenaars van de woningen uige- keerd. f 9.780.720 gaan bedragen, hetgeen bete kent, dat ei' in het plan een minimale reserve van f 5720 zal ontstaan, want de exacte kosten bedragen 9.775.000. De gemeenteraad zal maandagavond deze exnlo’tatieberekening in een verga dering in het Stadskantoor behandelen. In het voorstel v.?n B, en W. is ook een kredietverlening van f 4,8 miljoen opge nomen. Ee~de’- had de raad namelijk al 4.9 miljoen aan Westertuinen gegeven om g 'orden aan te konen en bouw rijp te maken. HAARLEM. Scholengemeenschap „Ds. W. J. van Elden”. Geslaagd voor leao: D. Feenstra te Heemskerk. Deze mensen verdienen lof voor de wijze waarop zij hun taak vervullen en de belangrijke resultaten voor de wel vaart en het welzijn in Heemskerk, die door hun werk verkregen zijn, dienen zeker gewaardeerd te worden. (Ware grootte) Wanneer uw raad of een belangrijk deel daarvan van mening is, dat het niet meer wenselijk is, dat ik de destijds met instemming van alle politieke partijen, aan mij verzochte werkzaamheden ver richt, laat dit dan open en eerlijk tegen mij gezegd worden. Ik zal hieraan zeker de nodige consequenties verbinden. In Westertuinen zullen ook vrjje-sector woningen moeten komen om het geheel betaalbaar te houden. Vooralsnog denkt men aan de bouw van 57 woningen in de vrije sector en 27 patio-bungalows op een gemiddelde kavelgrootte van 240 m2. Zekerheid omtrent deze woningen heeft Beverwijk nog niet, omdat deze planfase in een later stadium aan de orde komt en afhankelijk is van de breedte van de premie-sectorhuizen, die nu op 6.30 me ter is gesteld. Wel ben ik van mening dat uw raad zich niet aan de verantwoordelijkheid kan onttrekken ten opzichte van de werknemers van de Stichting Centraal Eigendom Beheer, welk werkapparaat is gevormd om de door het gemeentebe stuur gewenste werkzaamheden te ver richten. Een gedeelte van het bestemmingsplan Westertuinen, waar de gemeente Bever wijk zo snel mogelijk (liefst eind van dit jaar) woningen in de premie-sector wil laten bouwen. De grondprijzen van de kavels zijn nogal aan de hoge kant. BEVERWIJK Hoewel iedereen blij mag zijn, dat in het bestem mingsplan Westertuinen eind van dit jaar de eerste paal voor de daar te bouwen woningen de grond in gaat, blijft er in de harten van de gemeentebestuurders toch vertwij feling achter. Het complete plan Westertuinen is duurder dan men had gehoopt”. Het hoeft geen be toog, dat de grondprijzen voor de woningbouw' (273 stuks in de pre- mie-sektor) aan de forse kant zijn”, zo delen B. en W. de raad mee. Ge middeld komen de grondprijzen van Westertuinen zo’n 5 a 6000 bo ven die van bijvoorbeeld de Büller- laanhuizen. De totale kosten van het plan bedragen ruim 9,7 miljoen. Het aantrekkelijke van een tocht per fiets is, dat men langs kleine weggetjes kan rijden, waar geen ander verkeer komt zoals smalle dijkjes in het polder landschap of in het Noordhollands Duin reservaat. Voor dit jaar zijn er vier afwisselende Deze twee maatregelen van B. en W. hebben natuurlijk wel gunstige gevolgen gehad voor de toch al forse grondprijzen van Westertuinen, maar desondanks is het niet gelukt alle te bouwen woningen in de premiesector te realiseren. De ex ploitatierekening is uitgegaan van de bouw van 273 woningen, 264 autoboxen, een verpleegtehuis (van „Heemswijk”) en een kleuterschool. HEEMSKERK. Jarenlang, maar de laatste tijd in verscherpte mate, wordt er door politiek links in Heemskerk ten strijde getrokken tegen de zogenoemde cumulatie van funkties ofwel dubbel- funkties van ambtenaren. Alle aantijgingen zijn ing. N.P. Steen stra, directeur van gemeentewerken, di- Tijdens de commissievergadering ver zochten de vertegenwoordigers van het CDA en de WD in de commissie de behandeling van dit pre-advies uit te stellen om een door hen ingesteld onder zoek met betrekking tot de inhoud van de interpellatie te kunnen afronden. De PvdA-vertegenwoordigers in de commis sie hadden daar geen bezwaar tegen en ook B. en W. gaan accoord met dit uitstel. Die hoge grondprijzen zijn natuurlijk terug te vinden in de verkoopprijzen van de woningen in de premie-sector. Het gemeentebestuur zag de bui tijdig aankomen en heeft geprobeerd die grondprijzen nog wat te drukken door het renteverlies van f 1.7 miljoen niet ten laste van de exploitatie van Wester tuinen te brengen, maar onder te bren gen in woningcomplexen, die bij het grondbedrijf worden geadministreerd en die een reserve of een overschot opleve ren. De twee ton voor de aanleg van een geluidswal langs de Verlengde Plesman- weg tussen de Kijkensweg en Gladiolen laan wordt evenmin in de exploitatiebe- rekening opgenoemn. Ook bij het verrichten van architec tenwerkzaamheden, zoals bij mijn aan stelling was overeengekomen, heb ik nimmer het gemeentebelang uit het oog verloren. Deze hebben dan ook nooit aanleiding gegeven tot enige opmerking. Op grond hiervan en als e reburger van de gemeente Heemskerk meen ik een andere benadering vanuit uw raad te mogen verwachten. BEVERWIJK. Duinwijkschool voor chr. mavo. Geslaagd voor mavo 4: Gon- da Andrea, Anca Bakker, Hennie van de Berg, Jannie de Bie, Anita Biesheuvel, Johan Biesma, Marijke Brakeboer, Cora den Doelder, Carin Hazelhoff, Onno Hoekstra, Wim Jaasma, Winnifred de Loor, Leny Molendijk, Rene Oortwijn, Peter Schoorl, Dineke Steenkamp, Anne ke Stienstra, Huib Visser, Hans de Vries, Anneke Wolterman, Rob van IJselmuij- den, allen uit Beverwijk.Yvoanne Boek- ling, Evert Jan Greven, Arie Lund uit Heemskerk; Tom van Doesburg, Maartje Groot, Adrie Miedema, Geertje Sikkema, Irthe Wiegman uit Velsen-Noord; Moni ca Westera uit Velsen-Zuid, Arnold Fa ber uit Castricum; NelMe Winter uit Voor de wijze waarop, bij goede lei ding zonder kosten voor de gemeente, hun werk gecontinueerd kan worden, kunnen de, in mijn advies inzake de nota woningbouw van november 1974 gegeven suggesties als richtlijn gelden”, aldus de brief van de heer Steenstra. Beverwijk wil zo snel mogelijk in Westertuinen bouwen. Logisch. Elke maand uitstel kost de gemeente zo’n 25.000 aan renteverlies, want de grond in Westertuinen is vorig jaar volledig in handen van de gemeente gekomen. Die In mijn bijna dertig jarig dienstver band bij de gemeente Heemskerk ben ik op geen enkele wijze tekort geschoten in mijn plicht de gemeente te dienen, ook niet in mijn nevenfunkties. recteur wonin gbedrijf en directeur grondbedrijf, thans te bar geworden en met een brief heeft hij zich tot de leden van de gemeenteraad gewend. In deze brief schrijft de heer Steen stra het volgende. „De wijze waarop in uw raad over cumulatie van funkties wordt gesproken, wordt door mij als beledigend ervaren. Deze past niet bij het feit, dat het gemeentebestuur zelf mij verzocht heeft om in het belang van de gemeente Heemskerk mijn bijdrage tot de oprich ting en in het bestuur van de St. Agnes- stichting en van de Stichting Eigen Wo- ningbezit Noord-Holland te leveren. HEEMSKERK. Scholengemeen schap „De Die”. Geslaagd voor LHNO- diploma: Carla Burger, Nieske van Dijk, Ellen Gerritsen, Marion Heesterbeek, GEBOREN: Michel z.v. R. L. Timmer en G. Kuijs; Bianca d.v. M. Meijer en H. W. Terkoolt; Rob N. W. z.v. P. C. Steeman en J A. Orij; Bastiaan z.v. J. Gomes en C. G. Deijs; Jordy. z.v. H. Klaver en W. Mus- kee; Chantal d.v. R. Bakker en W. Koole; Ronny z.v. J. Koster en C. J. G. Verkooijen; Benjamin P. z.v. P. den Butter en J. Hoogenboom; Ciska E. d.v. F. G. A. Raaijmakers en J. E. fe Nijs; Adrianus J. z.v. W. P. de Laat en E. C. Vernout; Martinus J. z.v. B. C. Dijkman Dulkes en M. A. F. Duiker; Jeroen z.v. H. T. J. Kleine en M. M. Ackermans; Milan z.v. M. Radenkovic en D. Ramie; Maria C. G. d.v. J. J. Al en A. M. C. Schellekens; Nancy M. d.v. H. Velthuijs en M. J. T. Vendel. van de heer Steenstra - zullen behandeld worden tijdens de komende raadsvergadering op donderdag 24 juni. Dit pre-advies is namelijk wel ter spra ke gekomen in de commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting 8 juni jl„ want B. en W. hadden voornemens het pre-advies wel op de agenda te zetten voor de komende raadsvergadering. OVERLEDEN: W. M. Lodder, oud 37 j.; C. Pel, oud 57 j.: A. Schipper, oud 56 j„ ongeh.; J. Koomen, oud 67 j.; L. van Gulik. mud 67 j.; H. Bakker, oud 77 j.; W. Verkroost, oud 77 j.; J. Verduin, oud 84 j. ONDERTROUWD: P. J. A. Quax en J. E. C. van der Kolk; P. H. C. van Vuuren en F. Tig- chelaar; H. W. Niesten en H. W. de Graaf. Thans is de afspraak gemaakt, dat het pre-advies in de raadsvergadering van augustus zal worden besproken. Dan komt daarbij dus ook de brief van de heer Steenstra aan de orde als ingeko men stuk, verband houdend met het pre-advies. GEHUWD: A. C. Braas en A. A. A. Geldermans: A. F. J. Beentjes en C. J. M. van de Reep; J. P. M. Schaaper en V. M. W. van Roon; P. C. Warink en M. H. Settelaar; H. C. J. de Goede en A. M. I. Henneman. routes uitgestippeld. Iedereen fietst ge middeld veertig kilometer per dag, maar er bestaat ook de mogelijkheid een tocht van ongeveer zestig kilometer te rijden. Een route leidt door de duinen naar Bergen; een andere richting Bloemen- daal en Spaarndam. Voorts is er een tocht uitgezet naar De Rijp en Graft en een via de Wijkermeerpolder naar Pur- merland. Er kan ’s morgens van half negen af worden gestart en de deelnemers wor den voor vijf uur verwacht. Start en finish zijn bij het buurthuis. De kosten bedragen 1,50 per dag of 5,voor vier dagen. Voor opgave en nadere inlichtingen kan men zich wen den tot het buurthuis „De Zandkraai” Handelstraat 93, telefoon 32549, Heems kerk. HEEMSKERK. Gezien het succes in twee voorgaande jaren organiseert het buurthuis „De Zandkraai” ook deze zomer weer een fietsvierdaagse. Als data zijn gekozen 12, 13, 14, en 15 juli. Dit evenement is al uitgegroeid tot een traditie, want in de voorgaande jaren bleek dat een grote groep mensen er plezier in heeft Noord-Holland per fiets te verkennen. Het college van B. en W. heeft deze brief ter kennis van de raadsleden ge bracht en voorgesteld deze brief te be handelen gelijktijdig met de als een voorstel opgevatte interpellatie die raadslid J.C. Verhoeven (PvdA) tijdens de vorige raadsvergadering hield. Op die interpellatie hebben B. en W. inmiddels schriftelijk uitvoerig gereageerd in de vorm van een pre-advies aan de raad, waarvan zij recentelijk een uitvoerige samenvatting publiceerden. kosten van grondverwerving zijn begroot op 4.115.000. Deze hoge kosten zijn het gevolg van de in de onteigeningsprocedure verschul digde schadeloosstellingen, die aanmer kelijk hoger blijken te zijn dan het destijds geraamde bedrag. Een fikse te genvaller voor Beverwijk dus. Het bouwrijpmaken vraagt het lieve sommetje van 7.590.000., inclusief ren teverliezen van f 1,7 miljoen en de aan- legkosten van een geluidswal. Het gemeentebestuur verwacht, dat de opbrengsteen van de grondverkoop Carla Kuyl, Inekek Limmen, Marian Meijer, Astrid Mulder (Uitgeest), Thea Numan, Marion Pieterse (uitgeest), Wil ma Prinsse, Lyda Raaphorst, Ingrid Ro- zemeyer, Karin van Tunen, Gerda Ver duin (Uitgeest), Helma Wen tink, Inge Zaadnoordijk (Uitgeest), Saskia Hof, El len Stokman, Donna Adnreas, Henny Groen (Uitgeest), Marja Pekel, Joke Mo lenaar, Marjo Vredenburg, Marleen de Vries, Sonja Brugman (Uitgeest), Marie- - ne Braakhuis (Castricum), Ina Dekkers (Bakkum), Gre Goeman (Uitgeest), Diana Schaarman, Anja Welp, Jaqueline Ko per, Lia Schaaper, Marjanne Kranen donk, Sonja Donkers (Uitgeest), Clara Eilert (IJmuiden), Miriam de Wit, Yvon ne Castricum, Marina Tool (Castricum), Conny Nijman (Uitgeest), Marian Mole naar, Iris Visser, Trix Boevink (Castri cum), Henny Bol, Annemiek Bood, Ka rin Braakhuis (Castricum), Yvonne Bruins, Yvonne Burgos, Joke van Duin, Gerda, Joke en Martha Duinmayer (Uit geest), Gertruid Groen (Uitgeest), Marja Haaker (Uitgeest), Elina Koper, Ria de Lange (Beverwijk, Wilma Pais, Marieke Ruys (Uitgeest), Mariska Smedinga, Jea- net Teeling (Uitgeest), Mary Vreeburg (Uitgeest), Daphne Vors wijk,Sabine Wes- terborg. Voor IHNO: Ineke Baltus, Tineke Bijl (Castricum, Dia van der Doorn (Bever wijk), Lenie Meijer, Rie Molenaar (Uit geest), Dieuwke van der Vaart, Albertien Vos (Uitgeest), Ans Zonneveld (Bever wijk). Voor LTO timmeren: Hans Burger (T en P), Ruud Zonneveld (Castricum), Ed dy Bulthuis (T en P), Frans Zonneveld (Uitgeest), Fred Kok (Castricum), Freek Welp, Peter Kruidenberg (Uitgeest), Ge rard Veldhuis, Lex van Berkum (Castri cum), Reinoud Vrijburg (Castricum), Jan Houtenbos (Castricum), Hans Lameris, Piet Veldhuis. Voor LTO schilderen: Ton Dam, Joh- ny Bruins, Wim Groenland, John van der Meer, Rob Cornelisse (Uitgeest), Hans Adrichem. Voor LTO metselen: Wilbert Kools, Gerard Fatels, Aad Beentjes, HAns Ros, Pierre Beentjes, Theo Weber (IJmuiden), Hans Baltus. Voor ITO timmeren: Simon Duinmay er (Uitgeest), Hein Poèl (Castricum), Theo Jonker (Uitgeest), Jos van Velzen, Wim Korsman (Castricum), Wol van der Bos (Beverwijk), Thoma Weber (IJmui den). Voor ITO metselen: Alex Neuteboom, Marcel van Stralen (Beverwijk), Rene Glorie (Castricum). Voor LTO mechanische techniek: Marcel Beentjes (Castricum), Dick Beentjes (Castricum T), Peter Betjes (Uitgeest t en P), Aad Scheerman (T en P). Jonnv van Lieshout. Wim Langendijk (Uitgeest), Henk van ’t Hof, Hans Peekei, Ton Liefting (Castricum), Piet de Vries (Beverwijk), Rene Vrenegoor, En gelbert Zonneveld, Henry Brouwer, Theo Marcker (Castricum), Daan Hogervorst, Frans de Graaf (Castricum), Monno Theissling (Castricum), Wil Rozemeijer, Gerard de Ruijter, Gerard Brand, Jan Welboren, Hans Zoon ,Jan Heijne (Uit geest), Ton Valkering (Castricum), Ro nald Zonneveld (Castricum), Jan Ken- sen, Frank de Boer, Hans Kruidenberg (Castricum), Tonic Rijerse, Johan Hoek (Uitgeest), Klaas Bourgonje (Uitgeest), ton Aardenburg, Hans de Ruijter, Ri chard Huiskens. Voor ITO mechanische techniek: Ton Jacobs (Beverwijk), Kees Duineveld (Be verwijk), Rob Zoon (Velsen-Noord), Jan Broeders, Bert Heijne (Uitgeest), Kees Schuyt, Loek Thoolen (Beverwijk), Peter Bakkum (Beverwijk), Koos Mettes (Be verwijk) Jos Duijn (Beverwijk), Hans Dik (IJmuiden), Hans Beukman (Bever wijk), Jaap Hoogewerk (Castricum), Ton Engelbarts Voor LTO elektrotechniek: Harry Groot (T en P), Kees de Groot (Castri cum T en P). Hans Hoogeboom (Uitgeest T en P), Albert Jan de Boer (Uitgeest T en P), Henk de Raadt (T en P(, Henny Rietveld (T en P), rene Morel (T en P), Ivo Hampsink (T en P), Erwin Knaap (T en P) Rudi Koper, Andre van Diepen, Raymond Kloosterman, Cok Lubbers, Jaap Tesink, Simon Rodenburg (Uit geest), Aad Knaap, Eddy Beumer, Eddy Spiuyt (Castricum), Theo van de Eng (Uitgeest), Cor Koopmans, Frank Bont (Castricum'. Jos Visser, Jose Sanchiz Pe rez. Voor LTO motorvoertuigentechniek: Peter Fatels, Nico Pirovano (Velsen- Noord), Frans Pordon, Manuel I. Zarza, Hans Donker (Castricum), Johan Adri chem, Nier Zonneveld, Han de Bruyne (Uitgeest), Jan van Riet (Castricum), Dick Brandjes (Castricum), Henk Steem an (IJmuiden), Peter Joppe (Uitgeest), Marcel Kleijne, Siem Castricum (Bak kum), Simon Brandjes (Uitgeest), Jos van Baarsen (Beverwijk), Rene Lute (Castricum), Frank Wilbrink, Kromme nie.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11