Knobel: Weinig strijd in Helmuth Schön na Duitse zege: Zwitserse ronde WE SPEELDEN SPORTWffl® Nederlaag Hort Roeiploeg voor Spelen bekend VERSTANDIGER’ „Ik heb er geen behoefte aan-om als vrienden uit elkaar te gaan” 1 9 Twee zwemrecords ■Ml VRIJDAG JUNI 19 7 6 SPORT 27 Blunder 1 r Troefaas 4 (Van onze verslaggever) George Knobel: „Ik kan niet anders". mdsen 1. aan de Cruijff vertrekt vandaag (Van onze verslaggever) I Cruijff hield zichzelf ook trouwens chmschf ten val- n. De re- moeilijk ie lezen 285JW loo.ooii er ook niet naar uit dat ren, voordat de opvolger benoemd. 2-0 voor Joegoslavië.Het was in de eerste helft van dit opwindende duel een volkomen normale voorsprong. De Joe- goslaven vielen zo enthousiast aan, dat de Westduitsers er eenvoudig niet aan te pas kwamen. het een zaak voor Al enige tijd is het een publiek ge heim dat Cruijff, die zegt nog niet over consequenties van het vertrek van Kno bel te hebben gedacht, geen trek meer heeft in lange trainingskampen. Vandaag wacht de renners een tijdrit over 23 kilometer, die de beslissing moet brengen. Hennie Kuiper verwacht hierin de negen seconden achterstand op leider Andre Romero te kunnen goedmaken. De Portugees Martins werd al winnaar van de bergprijs. De strijdlustigste ren ner was de Duitser Karl-Heinz Küster, die veertig kilometer reed, maar zonder succes. 10.00 10.011 .1,20 97.011 70.10 332.00 29.IHI 192.30 240.1» 226,0(1 91.1» 45.011 (>2,00 Knobel heeft nu dus zijn kaarten o'p tafel gelegd, maar helaas werd het een spelletje patience. „Wij blijven”, aldus De Stoop, „op het standpunt staan dat we hier zijn gekomen om te voetballen en niet om te praten.” Zondag, direct na aankomst in Ne derland, is er een gesprek tussen Hogewoning, Z wikstra en mij. Dan zullen we bekijken of we nog nadere uitleg aan de pers zullen geven.” SOLOTHURN (SIZ). De voorlaatste dag van de ronde van Zwitserland heeft weinig strijd gebracht. Alle renners, die nog een kans hebben op de eindzege, koersten kalm in het peloton. Zij namen rust na de slopende bergetappes van de afgelopen dagen en lieten de overwin ning aan een „mindere”. De Zwitser Iwan Schmid profiteerde hiervan door in zijn woonplaats Solothurn als eerste ever de streep te gaan. Ondanks het feit dat Oranje’s aan voerder (voor hoe lang nog?), Johan Cruijff, zieh solidair met hem heeft verklaard, heeft het bondsbestuur dit keer niet geprobeerd met toezeggin gen de zaak te lijmen. Integendeel. Unaniem heeft men de ontslagaan vraag ingewilligd. „Ik heb”, zo vertel de Knobel, „gisteren nog met mijn vrouw gebeld. Er was een aangete kende brief van de KNVB binnenge komen, waarin mijn ontslagaanvraag werd bevestigd en werd ingewilligd. Het is nu dus een afgewerkte zaak.” Dieter Müller verving de moegestre den Wimmer om de Westduitse aanyals- kracht te verhogen. Dat was de laatste troef van Helmut Schön. Het werd troe- f-aas. De eerste bal die Müller aanraak te was raak. Bonhof nam de corner in de 37ste minuut en Müller kopte de bal feilloos in: 2-2. Daar was dan het mo ment waarvoor heel Joegoslavië had ge vreesd. Opgelucht, maar niet zonder spijt, neemt George Knobel straks afscheid van de KNVB. Opgelucht, omdat het werkklimaat hem steeds meer ging benauwen. „In de randgebieden van de begeleiding gingen we terug naar vijftig jaar geleden, met een keuze- commJissie en een bus vol bestuursle den. Er zijn ook erg nare dingen gebeurd. Ik had een plan ingediend voor een andere opzet van het tech nische apparaat van de bond. Dat was mijn visie en ik vond dat ik die „Er waren waterdichte afspraken, maar die werden toch nog steeds anders geïnterpreteerd. In het begin heb ik me soepel opgesteld, omdat ik wel de redelijkheid van sommige af wijkende beslissingen inzag. Maar op den duur voelde ik me toch mis bruikt en de zaak is dan ook spaak gelopen, omdat men zich niet aan de gemaakte afspraken hield. De stand punten kwamen onwrikbaar tegeno ver elkaar te staan. Er zijn nu een maal in de bond meer gefrustreerde mensen, die zich overal mee willen bemoeien. Geloof maar niet, dat die ooit zullen toegeven dat Knobel wel eens gelijk zou kunnen hebben”. Het eerste grote moment voor Joegos lavië kwam in de 19de minuut. Oblak, weer eens naar voren gekomen passte de bal de vrije ruimte in. De in West- Duitsland voetballende Popivoda jong leerde langs twee Westduitsers en pas seerde vervolgens Sepp Maier: 1-0. Deze Joegoslaven waren niet te tem men. Ze bleven doorgaan op het aanval lend stramien dat hun trainer Mladinic hun had voorgehouden. „Attaqueren mannen” had hij gezegd. Geen gelegen heid laten. Je mag die Westduiters nooit in hun spel laten komen. Dan gaan we voor de bijl.” En dan was daar het publiek dat de Joegoslavische spelers maar bleef opja gen. Ze voelden de mogelijkheden van een ongekend succes. De fatale blunder van Sepp Maier 13 ninuten voor rust schonk de Joegoslaven de zekerheid dat in strijd met de reglementen werd gehandeld. Ook in zijn meest op de voorgrond tredende werkzaamheden als coach van de belangrijkste Oranje-selecties ondervond Knobel de nodige tegen werking. 173,00 349.00 105.00 176,00 780.00 51.00 74.80 163,00 69.80 15,20 66,1 Oe 155.00 19,50 66.70 48.80 131,00 122.50 101.40 2.40 279.00 4760 8.20 130.00 55,00f 99,50 133.50 73,90 61,60 46.00 65,50 35.00 277.00 283.00 284.00e 160.00e 29,20 154.00 73.50 194.00 Na vier ronden hebben vier spelers de leiding, te weten de Braziliaan Mecking, de Amerikaan Browne, de Oostduitser Uhlmann en Hort, ieder met drie pun ten. De Argentijn Quinteros heeft twee en een half punt en een afgebroken partij. 84.50 73,00 60,00 88.00 56,01) 66,50 745,00 70.00 93,50d 75,00 96.00 39,50e 26,00 194,80 34,(Hl 73.10 88.004 76.50 46.40 5.60 200.00 151,50 174.50 104,00 246,506 75,00 104,30 165,00 181,00 49.00 179.50(1 90,50 134.00 205.50 47,50 118,00 In de twee jaar dat hij in Zeist heeft gewerkt, heeft de self-made trainer vele keren met zijn porte feuille gerammeld. Praktisch steeds met het beoogde resultaat. Nu echter is de breuk definitief. Knobel de gelegenheid een eenzijdige visie op de onverkwikkelijke gebeur tenissen te ventileren. „De laatste maanden zijn er steeds meer breukjes ontstaan. Er waren keer op keer verschillen van mening over zaken die op mijn terrein lagen. Het ging om de uitvoerende taken en niet om beleidszaken, maar het is al zo vaak voorgekomen dat mensen in de bond deze twee zaken door elkaar haalden. De druppel, die de emmer deed over lopen, was een onenigheid over het beslissen in zaken die duidelijk met de begeleiding te maken hebben. Ik heb een portie zelfrespect en ik wil me op mijn eigen manier ontplooien, zoals dat ook bij een club kan. Ik kan nu eenmaal niet, zoals vele ande ren, een spelletje spelen en daarom heb ik er nu een punt achter geze.” nog geen twee meter voor rustig kon aanleggen vormt groot raadsel. Het is overigens een duidelijke dat Joegoslavië het hoge tempo van rust niet meer zou wensen te continue ren. Het was een weloverwogen tactiek van trainer Mladinic het vuur zoveel mogelijk te doven en de voorsprong te „3.34 h.hn 61.00 behouden. Hij hoopte daarbij naruurlijk op de counter omdat het Westduitse team moest aanvallen en daarmee meer risico's moest nemen. De blunder van Sepp Maier in die 32ste minuut. Nog lange tijd zal daaro ver worden nagepraat. Hij zat daar op zijn knieën op de grasmat, verdwaasd voor zich uitkijkend. Hij hield het niet voor mogelijk dat hij zo had gefaald. En de talrijke Westduitsers op de tribunes bedekten hun ogen en stopten de vingers in de oren om het gejuich van de Joegoslavische supporters maar niet te horen Maier had de bal na een voorzet van Surjak onnodig laten vallen, waarop Dzajie met een beheerst tikje scoorde. MANILLA (ANP). —De Tsjech Vlas- timil Hort heeft gisteren in de vierde ronde van het interzonale schaaktoer nooi in Manilla een verrassende neder laag geleden. Hort verloor door tijdso verschrijding met wit van de Argentijn se veteraan Panno. De Hongaar Zoltan Ribli versloeg met zwart de Joegoslaviër Ljubomir Ljubojevic. Blijft de vraag of het teleurstellende duel met Tsjechoslowakije het laatste van Cruijff is geweest in Oranje. „Ik heb nooit gezegd dait ik niet beschikbaar zou zijn voor het Nederlandse elftal. Het is wel waar, dat er enige zaken moeten worden geregeld, voordat ik me weer beschikbaar stel. Het gaat onder andere om de verzekering, die moet omhoog. Er zijn inderdaad meer punten, maar die zijn zuiver privé en ook daarover moe ten duidelijke afspraken worden ge maakt”. Opvallend tijdens het vrij scherpe requisitoir van de bondscoach was dat hij niet onbegrijpelijk natuur lijk de sportjournalisten stroop om de mond wilde smeren. Hij had dan in de loop der jaren wel eens over hoop gelegen met de sportpers, hij had zich dan wel eens onheus beje gend gevoeld, maar hij was er de laatste tijd toch al aardig aan gewend geraakt en had ook wel enige begrip gekregen voor de kritische wijze waarop men hem had gevolgd. Nee, dian de heren van de KNVB. Die hadden hem toch eigenlijk wel Bonhof na goed samenspel met Wimmer de achterstand: 2—1. Het werd ineens een levensgevaarlijke zaak voor Joegoslavië dat voor rust zoveel had gegeven en door de veel zuiniger spelende Duitsers met de neus op de feiten werd gedrukt. De 2-0-voorsprong was opgesoupeerd en het nu pas ontketende Westduitse elftal kreeg ineens, de bijna niet meer verwachte beste kansen op de eindzege. De tijd was echter te kort om de belsissing al te forceren in de normale speeltijd. Dankzij het feit dat de Joegoslaven waren uitgeput viel de beslissing in de verlenging. Ten gunste van West-Duits- land dat zolang een verliezer had gele ken. De achtergronden? Doordat het sectiebstuur nog altijd de kaken stijf op elkaar wenste te houden, kreeg De grootste moeilijkheid ondervond. Knobel bij zijn „bureautaak”, die de opleidingen, het jeugdplan Nederland en de trainerslicenties omvat. Een voorbeeld? „Er speelden op het ter rein van de licenties twee zaken. Vitesse werkte met een C-trainer en kreeg daarvoor buiten mij om toes temming. Ik weigerde de transfer bij FC Vlaardingen die ook niet over de hoofdzakeliijke bevoegdheid beschikte (Laseroms red.), een licentie, maar het sectiebestuur betaald voetbal be sloot dispensatie te verlenen. Ik werd daar echter niet over ingelicht, waar door ik dus ook geen licentie had verstrekt. Dat betekende toch dat er BELGRADO Wést-Duitsland heeft Nederland een lesje gegeven. Het heeft gister avond in een niet helemaal uitverkocht stadion van Belgrado onder de ogen van een uitzinnig Joegoslavisch publiek de voor rust opgelopen achterstand in de verlenging omgebogen in een 4-2 overwinning. Drie doelpunten van invaller Dieter Müller en één van Bonhof, die in een reflex een hard schot van Flohe voor doelman Petrovic onhoudbaar maakte, zorgden voor een ommekeer, die in de eerste 45 minuten niet meer mogelijk leek. Maar West-Duitsiand toonde evenals tijdens de WK op beslissende momenten naar de top van zijn mogelijkheden te kunnen reiken. Wat Nederland in Zagreb ontbrak, namelijk de geïnspireerdheid en de vaste wil om te winnen om aan te tonen dat het nog niets van zyn wereldkampioenschap-kracht had verloren, daarin slaagde West- Duitsland wel cum laude. Het wenste eenvoudig niet onder te gaan in de Joegoslavische voetbal-zond- vloed. Het bleef het hoofd koel houden. Het bleef wachten op de kansen, die moesten komen. Op de uitputtingsver schijnselen, die zich bij de Joegoslaven zouden moeten openbaren. „Ik heb lange tijd getwijfeld”, zei Helmuth Schön na afloop „Ik heb lange tijd gedacht, dat de Joegoslaven ditmaal alles konden. Dat ze ons op de knieën zouden krijgen. Maar ik bleef hopen op de grote omme-, keer in deze wedstrijd. Het duurde lang, maar ik kreeg gelijk. We hebben de Joegoslaven verslagen, omdat we ver standiger speelden. Omdat we ons niet lieten verleiden tot een afweer, die ook aan onze energie zou vreten.” En Beckenbauer: „Je kon het zien aankomen na rust. Natuurlijk had de Joegoslavische trainer gezegd dat zijn spelers kalmer aan moesten doen, dat ze het spel moesten vertragen. Dat was toch hun enige kans om de voorsprong te behouden. Want toen wij gingen ja gen, ging het fout met hen. Je kon het zien aankomen. Ze begonnen krampach tiger te spelen, hun passes werden on zuiverder en toen durfde ik meer naar voren te gaan. Dat eerste doelpunt van ons kwam precies op tijd. Dat tweede, die gelijkmaker, wel erg laat. Doelman Sepp Maier: „In de verlen ging dacht ik toch nog bij die vrije schoppen, dat ons laatste uurtje geslagen had. Dat we er toch nog in zouden gaan. Maar gelukkig liep het allemaal goed af. De Joegoslaven hadden zich goed voor bereid, maar hebben zich door het eigen publiek laten opjutten. Zich laten verlei den in de eerste fase van de strijd te veel energie te verspelen.” „IK VOELDE ME MISBRUIKT” ZAGREB. Terwijl het sectiebe stuur betaald voetbal zich nog altijd wenst te verschuilen achter de vorige week in een vlaag van verstandsver bijstering gemaakte afspraak dat er over de ontslagaanvrage van George Knobel geheimhouding zou worden betracht het is immers in de voet balbond nog nooit gelukt iets belan grijks binnenskamers te houden heeft Knobel zelf het grote stilzwif- gen eindelijk doorbroken. En hoe. De 53-jarige Brabantse oefenmeester heeft gistermiddag ongewoon fel uit gehaald tegenover zijn huidige brood heer, die hij niet, zoals aanvankelijk bekend was gemaakt, per 30 juni, maar per 31 juli zal verlaten. Slechts op een punt betrachtte Knobel enige terughoudendheid: namen noemde hij niet. Gerard Dijkstra, die met zijn jacht de „Bestevaer” deelneemt aan de zeilmarathon van Plymouth naar Newport over de Atlanti sche oceaan heeft de strijd na twaalf dagen moeten staken. Na 2500 kilometer ontdekte Dijkstra een dermate ernstig mankement aan zijn mast, dat verder zeilen aan de wind te gevaarlijk zou worden. Dijkstra keert naar Plymouth terug. Marcello Fiasconaro, met 1 minuut en 43.7 seconden wereldrecordhouder op de 800 meter hardlopen, stopt met atletiek. Hij ondervindt te veel hinder van een spierblessure. Zware regenval heeft ervoor gezorgd dat de partijen, die gisteren tijdens het internati onale tennistoernooi van Nottingham op het programma stonden, moesten worden afgelast. Nederland zal bij de Olympische Spelen in Montreal niet worden vertegenwoordigd door een moderne vijfkamper. Het NOC heeft de 20- jarige Apeldoorner Bert Bergsma, die door stichting Moderne Vijfkamp als enige kandi daat was voorgedragen, afgewezen. Rolf Thung heeft zich gisteren via het kwalificatietoernooi niet weten te kwalifice ren voor „Wimbledon.” Hij werd in Roe- hampton In vier sets uitgeschakeld door de 21- jarige Nieuwzeelander Russel John Simp son: 6-1, 6-4, 3-6, 6—3. Ad Mellaard van NEC heeft een tweejarig contract getekend bij Vitesse. Mellaard had een vrije transfer gekregen. Betty Stöve is er gisteren niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het toernooi In Eastbourne. Zij verloor van Chris Evert met 5-7 en 4-6. Jan van Katwijk heeft gisteren de prof- wlelerroude van Nijmegen gewonnen. Jos Schipper werd tweede. Jamaica zal alle wedstrijden bij de Olym pische Spelen boycotten als er ook sportmen sen uit Nieuw-Zeeland aan deelnemen, tenzij Nieuw-Zeeland van de geplande rugbytoer door Zuid-Afrika afziet. kenbaar moest maken. Ik had onder andere om een bondscoach gevraagd, die mij als technisch-direc-teur zou assisteren. Daarover kwam van ie mand in het sectiebestuur zijn naam doet er nu niet toe de opmerking, dat Knobel er een man bij wilde hebben om zelf op zijn luie kont te kunnen zitten. Ik vind dat een ongeoorloofde opmerking.” De overstap van de voetbalbond naar, zo goed als zeker, MW, doet Knobel toch ook wel pijn. „Bondsco ach zijn is in mijn ogen nog steeds de belangrijkste trainersbaan in Neder land. Daarom betreur ik het dat ik om principiële redenen moet stoppen. Maar ik kan niet anders. Er is van middag tijdens een bespreking met Hogewoning en Stoop (resp. voorzitter en lid van het sectiebestuur betaald voetbal red.) gezegd, dat we als vrienden uit elkaar moeten gaan. Daar heb ik geen behoefte aan. Ik heb gesteld, dat we een zakelijke band hebben gehad, die ook zakelijk wordt beëindigd.” DEN HAAG. Nederland zal bij Olympische roeiwedstrijden in Montreal zijn vertegenwoordigd op zes nummers. Het Nederlandse Olympisch Comité heeft op voordracht van de Koninklijke Nederlandse Roeibond voor de dames- wedstrijden op vier nummers ingeschre ven en voor die van de heren op twee. De twee met stuurman van Dudok v. Heel en de vier zonder van Nereus werden afgewezen. De Nederlandse olympische roeiploeg is als volgt samengesteld: heren: vier met stuur man: Adri Klein, Evert Kroes, Martin Baltus, vert Jan van Woudenberg en Jos Ruijs, stuurman (LAGA). Coach Cees de Korver. wee zonder stuurman: Jan van der Horst en Willem Boeschoten (Nereus). Coach Eymert van manen. Chef d’equipe: ir. Gerrit Meester. Dames, vier met stuurvrouw: Liesbeth Vos- naer-De Bruin. Myriam van Rooyen-Steen- han, Ans Gravesteyn, Hette Borrlas en Moni que Pronk, stuurvrouw (Nereus-Orca-Triton). Coach Gerard Kusters. Dubbel twee: Andrea Vissers en Hellie K laasse (RIC) Coach Leo Oostendorp. Skiff: Ingrid Munneke-Dussel- J?rp (Aegir). Coach Reinout Stigter. Acht: Karin Abma, Joke Dlerdorp, Maria Kusters- tai Beitel, Liesbeth Pascal-de Graaff. Marleen ’an Ry, Annette Schortingshuis-Poelenye, toes Schutte, Barbara de Jong en Evelien Koogjes, stuurvrouw. Coach Rein van Wave- 'en. Reserves zijn Desanka Kempers en Sas ha Jorissen, chef d’equipe: mevr. Wil Lip- PUs-Wacht. De uitslag van de negende etappe van Lausanne naar Soloturn is: 1. Schmid (Zwi) 188 km in 5.20.16, 2. Biddle (Nwz) op 2 sec., 3. Lieven Malfait (Bel) op 1.02, 4. Maertens (Bel) op 1.07, 5. Savary (Zwi) z.t., 6. van Roosbroeck (Bel) z.t., 7. Geert^ Malfait (Bel) z.t.. 8. Van Helvo-irt (Ned) z.t.. 9. Piet van Katwijk (Ned) z.t., 10. Demeyer (Bel) z.t., 16. Pijnen (Ned) z.t., 22. Prinsen (Ned) z.t., 28. Kuiper (Ned) z.t., 31. Pronk (Neö) z.t., 38. Tabak (Ned) z.t., 44. Schuiten (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Romero (Fra) 36.41.11, 2. Kuiper op 9 sec., 3. Martins (Por, op 22 sec., 4 Pollentier (Bel) op 1.03. 5. Pesarrodona (Spa) op 1.07, 6. Pronk op 1.20, 7. Martens op 4.49, 8. Julien (Fra) op 6.29, 9 Thurau (Wdl) op 8.01, 10. Heredia-Martinez (Spa) op 11.24, 21. Tabak op 28.03, 22. Schuiten op 29.28, 25. Pijnen op 39.04, 27. Van Helvoirt op 44.57, 37. Prinsen op 52.16, 54. Van Katwijk op 1.13.40. Hetgeen de Joegoslavische trainer Mladinic ruiterlijk toegaf. „Ik heb mijn mannen herhaaldelijk gewaarschuwd, maar ze wilden niet luisteren. De sup porters moesten tevreden worden ge steld. de beslissing moest voor rust wor den afgedwongen. Bijna was het ge beurd. Maar we kwamen toch net adem te kort.” ZAGREB. Nog altijd bestaat er onzekerheid over de toekomst van Johan Cruijff met betrekking tot het Neder landse elftal. Er is gistermiddag een gesprek geweest met mr. Jacques Hoge woning en De Stoop (later werd ook George Knobel daarbij I etrokken), waarin Cruijff zijn inmiddels bekende eisen - zelf spreekt hij over „wensen” - op tafel heeft gelegd. Definitieve afspra ken zijn er nog niet gemaakt en het ziet dit zal gebeu- van Knobel is Popivoda scoort het eerste doelpunt voor Joegoslavië. Doelman Sepp Maier is kansloos. In het midden met wit shirt Franz Beckenbauer. dc kans er levensgroot in zat. Buljan. hij had er vlak voor 3-0 van kunnen maken. Maar iets te overmoedig iets te wild schoot hij tegen Maier aan in plaats van rustig de bal in het doel te deponeren. Dat Erich Beer in de laatste minuut voor de pauze de achterstand voor West- Duitsland niet verkleinde toen hij op doel even belazerd; zich op vele manieren en meestal nog achter zijn rug om, met zaken bemoeid en hem ook keer op keer misbruikt. „Ik ben ervan over tuigd, dat er binnen de KNVB een enorme tweestrijd aan de gang is, waarbij alle magelijke mensen war den betrokken om de overwinning maar binnen te kunnen halen. Ik geloof ook dat ik daardoor in een soort stroomversnelling ben geraakt en daar het slachtoffer van ben ge worden”, aldus de bondscoach. erg op de vlakte toen hij aan de tand werd gevoeld over zijn toekomstplannen. Voorlopig wenst hij al zijn aandacht te richten op zijn verplichtingen tegenover Barcelona. „Ik ga vrijdag terug, omdat ik bericht van mijn club heb gekregen om zo snel mogelijk te komen. Ik tob namelijk al geruime tijd met een blessu re aan mijn knie (kalkafzetting), waar aan ik moet worden geopereerd. Die operatie is al uitgesteld, omdat ik hier in Joegoslavië wilde spelen. Niu kan ik door een chirurg van Barcelona worden ge holpen. Alles bij elkaar kost deze ta ais het nu gebeurt, ben ik weer op tijd greep me namelijk een week of twee en als het nu gebeurt, ben ik weer op tijd fit om me voor te bereiden op de nieuwe competitie”. DEN HAAG (ANP). Yolanda Ag- genbach van Zeemacht Noordkop uit Den Helder heeft gisteravond in het Haagse Zuiiderparkbad het vier jaar ou de record van Hansje Bunschoten (17.46.3) op de 1500 m. vrije slag dames verbeterd en gebracht op 17.36.2. Henk Elzerman verbeterde zijn eigen record op de 1500 meter heren en bracht het op 16.16.6. De vorige tijd was 16.16.77. Die aanvallen kwamen dan ook prompt en de counters ook. Aanvallen die aanvankelijk weinig gevaar in zich hielden. Höness had weinig in de melk te brokken tegen Muzinic en de West duitse aanval bleek veel te lijden te hebben onder het gemis van Heynckes en Toppmöller. Toch begon West-Duits- land langzaam maar zeker door te druk ken. Beckenbauer waagde zich voor het eerst verder naar voren Bonhof ver scheen veelvuldig in de spits van de aanval en in de 20ste minuut verkleinde Oblak (links) van Joegoslavië in duel met de Westduitser Schwarzenbeck. Rechts Dietz, naast hem Vogts. •fete A

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 27