Jimmy Kruunenberg vol vertrouwen naar nationaal wegkampioenschap Motortop komt naar Zandvoort Nicols in MECKING EN UHLMANN NU saai duel AAN DE KOP Engelse bowlers oppermachtig SPORT DMB I naar zege MIJ PRIMA PARCOURS’’ f SS 1 „SIMPELVELD IS VOOR SPORTIEF Hf! HONKBAL Mi' AKTIE WKIMHEIM DORLAS/QUICK p IK N ^koelrad Tegen Olga/ADO EINDZEGE IN ZWITSERSE RONDE Ritme In tweede testmatch ^conditioning 12 1 9 JUNI 19 7 6 ZATERDAG SPORT Twee maanden Doordouwer f. _x__ zélfs de prijzen van onze unieke, eksklusieve kollektie ambachtelijke, rustieke, massief eiken meubelen mogen gezien worden... ZONDAG 14.30 UUR BADMINTONPAD if F 4, O%>.. zz frankestraat 17-19 haarlem (023) 32 09 21. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) BERT BREVOORD Kuiper slaagde! voor vuurproef (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze cricketmedewerker) op (ADVERTENTIE) MM be 3. Kruunenberg: „Het seizoen moest ei genlijk nog beginnen toen ik een knie- vlies scheurde. Met dat grapje ben ik twee maanden zoet geweest, waardoor ik vrijwel alle klassiekers heb gemist. Ik had in het voorjaar als een gek getraind omdat ik het dit seizoen helemaal wilde maken en dan gebeurt je zoiets. Ik ben nu eigenlijk pas een week of zes weer volop bezig, maar vooral die wedstrijd in België heeft me de nodige moraal gegeven”. Toch kreeg Kruunenberg vori ge week opnieuw een tik van het pech- duiveltje, want in de Ronde van Enge land kreeg hij in de vijfde rit last van buikloop, die hem twee dagen later tot opgave dwong. Hij is die fysieke misère inmiddels vergeten en wil nu vooral een ding: vlammen in Simpelveld. In de resterende speeltijd scoorde En geland nog 27 runs zonder wicketverlies, hoewel Barry Wood zich met een ge wonde hand moest laten vervangen door Pocock die als „nachtwacht” werd inge zet. Engeland heeft een voorsprong van 95 runs na twee dagen. ZONDAG DE ENIGE HOOFD- KLASSEWEDSTRIJD IN HAARLEM. De Westduitser Eckhard Dagge werd in West-Berlijn wereldkampioen boksen in het junior-middengewicht door winst op titelverdediger Elisha Obed (Baha ma’s). 0-1; 1 (Roem.) wi 13 1 eer der plo wo Cri drc kaï tal vai dei for nie 1 nis nie zee opl eer inz die te bo we vai Hc all Ri aci Or be: bo in str ke gè ste te he ui tv Ji re de ui S€ d( ee de oo be VO m; da ck de bi w vj 13 V; de zo ge m Maalderij 19 j Amstelveen (020)45 16 55 y goede prestatie alleen. Het was tevens een bewijs dat hij de tegenslag, die hem al in een zeer pril stadium van dit wielerseizoen trof, geheel te boven is. Boudewijn Maat: leider in het homerun- kilassement. HOOFDDORP Jimmy Kruunenberg zegt het zonder blikken of blozen: „Ik reken mezelf in Simpelveld tot de kanshebbers”. Wat zoveel betekent dat hij zich vandaag een belangrijke rol toedenkt in de strijd om het Nederlands wielerkam pioenschap op de weg bij de amateurs. Het is geen grootspraak van de 21-jarige coureur uit Hoofddorp, wel een duidelijk bewijs van vertrouwen in eigen kunnen. Jimmy Kruunenberg beschouwt het parcours in het Zuidlimburgse plaatsje als een dat hem op het lijf geschreven is. Dat de ontzettend lastige Hulsberg tijdens de race naar de nationale kampioenstrui maar liefst 26 maal zal moeten worden bedwongen is een facet dat hem alleen maar voorpret verschaft. Hennie Kuiper vond er echter ook de inspiratie in deze keer alles op alles te zetten. In de hitte, die de Ronde van Zwitserland al de gehele week omringt, bleek snel, dat de wereldkampioen nu succesvol was. Na 17 kilometer had Pollentier de leiding met slechts acht seconden voorsprong op Kuiper. Thu- reau, Pesarrodona en Schuiten bleven achter. Zij allen hadden Kuiper al eens Olga ADO 000000000 is gelijk 0. Douglas Morton (9 inn) 8-4-2-1, Ferry Neuteboom (8 inn) 11-4-4-1. volgend jaar al gebeuren. Ik zit nu in de ploeg van Rini Wagtmans (Union-Freeti- me - red.) en die wil voor mij uitkijken of er mogelijkheden zijn om volgend jaar de overstap te maken. Omdat ik die toezegging van Wagtmans kreeg ben ik ook naar die ploeg gegaan. Met Wim Koene uit Haarlem en Nico Rinkel uit Aalsmeer ben ik er de enige niet-zuider- ling. Het bevalt me best, al hebben we wel de pech gehad dat de belangrijkste sponsor (Javo - red.) zich terugtrok. Daardoor heeft Wagtmans de ploeg tot twaalf renners moeten inkrimpen”. „Ik kan behoorlijk klimmen, dat heb ik eigenlijk al gekund vanaf het mo ment dat ik voor het eerst omhoog moest. Dat werk ligt me wel. Twee jaar geleden bijvoorbeeld werd ik in Olympi- a’s Ronde door Nederland in de etappe door Limburg (de traditionele bergrit die al menig Olympia-klassement door el kaar hutselde - red.) tweede achter Roy Schuiten. Nee, voor die Hulsberg ben ik niet bang. Ik ken dat ding trouwens wel, het is een lastig kreng, moeilijker dan de Cauberg. Ik geloof dan ook beslist niet dat er meer dan vijftien, twintig man over blijven die kans hebben op het kampioenschap”. De uitslag van de tiende etappe is: 1 Van Katwijk (Ned) de 81 km in 1 uur, 55 minuten en 42 seconden, 2 Van lierberghe (Bel) z.t., 3 Savary (Zwi) z.t., 4 Martinez-Heredia (Spa) De Fransman Alain Hinault won de ronde van l’Aude. De laatste etappe (Quillan-Carcasonne) leverde winst op voor de Belg Willy Teirlinck. Andr Romero, zo lang de verrassende leider, moest diep buigen. De Fransman had ruim twee minuten meer nodig dan Pollentier. De slotdag bracht trouwens nog meer succes voor Nederland. Piet van Katwijk won de ochtendetappe. De regenboogtrui heeft van Hennie Kuiper dit seizoen nog meer een vechter gemaakt dan in voorgaande jaren. Dit jaar rijdend in de ploeg van Peter Post, voelde Kuiper zich verplicht zich waar te maken. Hij wilde laten zien, dat hij geen kampioen van n dag is zoals Harm Ottenbros dat is geweest. De klei ne Nederlander liet zich vaak voorin zien zowel in klassiekers als meerdaagse wedstrijden. Een eerste plaats zat er echter steeds niet in. Kuiper was er wel vaak dichtbij: tweede in de Omloop van het Volk achter Willem Peeters. Tweede in Parijs-Nice achter Michel Laurent. Kuiper verloor de strijd in de slotrit, een tijdrit bergop. Ook in de Ronde van Spanje ging het in de afsluitende race tegen de klok mis. De Spanjaard Jos Pesarrodona werd winnaar. Redenen ge noeg voor Hennie Kuiper niet te opti mistisch te zijn over de tijdrit in de Ronde van Zwitserland. HAARLEM: Tetramin Nicols heeft met Olga Ado uit Den Haag weinig moeite gehad. Met 3-0 trok de thuisclub in het Pim Mulierstadion aan het lang ste eind. Het duel, was weinig interes sant en slechts de komische acts die de derde honkman van ADO, King Zschu- schen, bij voortduring opvoerde bracht wat leven in de brouwerij. Hoewel Jimmy Kruunenberg staat te popelen om prof te worden („ik zie niet tegen dat milieu op, ik ben iemand die zich vrij snel aanpast”) is hij beslist niet van plan zich te forceren. „Dit jaar heb ik me nog niet in de kijker kunnen rijden. Maar ik kan wachten als het moet, uiteindelijk ben ik nog jong ge noeg”. MANILA (UPI). De Braziliaan Mceking en de Oostduitser JJhlmann de len na de vijfde ronde van het interzo nale schaaktoernooi in Manila de eerste plaats met vier punten. Mecking ver sloeg de Westduitser Pachman, Uhlmann de Iranees Harandi. Het duo heeft een voorsprong van een half punt op de Amerikaan Browne en de Tsjech Hort. Die voorspelling van Jimmy Kruunen berg lijkt niet uit de lucht gegrepen. Afgelopen zondag verklaarde Peter Post nog in een radio-interview dat hij op het door hem als „ontzettend zwaar” gekwalificeerde parcours voor niet meer dan vier profs (de beroepsrenners be twisten elkaar zondag de nationale titel) een hoofdrol ziet weggelegd. De ploeglei der van Raleigh noemde daarbij de na men van Joop Zoetemelk, Hennie Kui per, Gerrie Knetemann en Bert Pronk, het puikje van de Nederlandse brood- fietsers dus. Vorig jaar was Jimmy Kruunenberg nadrukkelijk bezig zich in het grote leger van amateurrenners een vooraan staande plaats te veroveren. Hij won (onder beestachtig slechte omstandighe den, maar daarin blijkt hij zich het lekkerst te voelen) de Ronde van Drente en boekte later in het seizoen zijn twee de kpassiekertriomf, die in de Omloop van het Zuiden. De sprong naar de top leek voor Jimmy Kruunenberg, die drie jaar geleden amateur werd en drie sei zoenen deel uitmaakte van de Michelin- ploeg van Joop Stoop, leek een kwestie van tijd. De slepende blessure die hem dit jaar trof zette echter een rem op het voornemen van de ambitieuze renner, die niets liever wil dan zo snel mogelijk toetreden tot de rijen der professionals. Kruunenberg: „Dat gaat misschien Hennie Kuiper: eindelijk eerste. z.t., 5 Van Helvoirt (Ned) z.t., 6 Van Landeg- hem (Belg) op 6 sec. De uitslag van de tijdrit over 23,5 km is:l Pollentier (Belg) 31.06.15, 2 Kuiper (Ned) op 12 sec., 3 Thurau (Wdld) op 20 sec.. 4 Schuiten (Ned) en 24 sec., 5 Pesarrodona (Spa) op 37 sec., 6 Bracke (Belf) op 43 sec., 20 Van Helvoirt (Ned) op 2.23, 22. Tabak (Ned) op 2.33, 25 Pijnen (Ned) op 2.48, 51 Prinsen (Ned) op 4.56. 58 Van Katwijk (Ned) p- 6.25. Eindklassement: 1 Kuiper (Ned) 39.09.02, 2 Pollentier (Belg) op 42 sec., 3 Pesarrodona (Spa) op 1.23, 4 Martins (Port) op 1.41. 5 Pronk (Ned) op 1.46, 6 Romero (Fra) op 2.07, 7 Maertens (Belg) op 5.14, 8 Thurau (Wdld.) op 8.09, 21 Schuiten (Ned) op 29.21, 22 Tabak (Ned) op 30.15, 26 Pijnen (Ned) op 41.31, 27 Van Hevoirt (Ned) p- 46.17, 40 Prinsen (Ned) op 56.51, 56 Van Katwijk (Ned) op 1.19.02. De uitlatingen van Post hebben het zelfvertrouwen van Jimmy Kruunenberg niet aangetast. De Hoofddorper baseert zijn optimistische visie met betrekking tot Simpelveld op zijn verrichtingen in heuvelachtige streken n het recente verleden. Twee weken geleden veroverde Kruunenberg de bergprijs in de vijf daagse etappewedstrijd „Circuit Franco- Belge”, waarin hij bovendien een etappe won en in het algemeen klassement als tweede eindigde op 27 seconden van winnaar Gery Verlinden uit België. Het visitekaartje dat Jimmy Kruunen berg in België achterliet betekende voor hem meer dan het leveren van een De ambities van Jimmy Kruunenberg, die behalve over veelbelovende klirnca- paciteiten over een sterk eindschot be schikt (wat al bleek in zijn periode als aspirant, toen hij zestig keer in de prijzen viel en achttien maal met bloe men naar huis ging) zijn vooral gericht op meerdaagse wedstrijden en klassie kers. „In criteria kom ik minder tot m’n recht. Die wedstrijden zijn vaak niet langer dan 70, 80 kilometer en dan kom ik meestal pas op gang. Ook daarom zie ik niet op tegen het rijden bij de profs. Lange afstanden schrikken me nu een maal niet af, ik ben een tupische door douwer”. ZANDVOORT Op het circuit van Zandvoort wordt morgenmiddag een aantal motorraces om het kampioen schap van Nederland afgewerkt. De or ganiserende Stichting Motorsport Zand voort weet zich verzekerd van de komst van vrijwel alle nationale coryfeeën, voor wie de races op het circuit zo’n beetje de laatste test zijn voor de Dutch TT, volgende week zaterdag in Assen. MURTEN (SIZ) Het is Hennie Kui per dan toch gelukt. Het bewijs dat zijn wereldtitel niet helemaal een to“v?'- streffer was, is geleverd. De wereldkam pioen had in dit seizoen al verscheidene keren aangetoond de nodige klasse te bezitten, maar een grote overwinning was nog niet voor hem weggelegd. In de Ronde van Zwitserland is Kuiper ge slaagd. In de tijdrit, die de ronde giste ren moest beslissen, was alleen de Belg Michel Pollentier sneller. De twaalf se conden voorsprong, die Pollentier na 23,5 kilometer op Kuiper had, waren voor de Belg niet genoeg om Kuiper te passeren. Het duurde tot de achtste inning eer Nicols weer tot scoren kwam. Eerste honkman Boudewijn Maat sloeg de bal over het hek waarmee hij de eindstand op 3-0 bracht. Maat leidt nu met zes homeruns in het klassement om de ho- merun-king-trofee. King Zschuschen van ADO volgt met vijf homers. verslagen. Andre Romero was op het moment uitgeschakeld met een achter- md v -1 1.20. Wat Kruunenberg vandaag dan kan bewijzen. Hij vreest de confrontatie met favorieten als Toine van den Bunder. Matje Dohmen en titelverdediger Ad Tak niet in het minst. „Wie weet staan jullie hier maa ndag weer op de stoep om de kampioen van Nederland te in terviewen”, lacht hij. Maar hij doet het wel op een manier die verraadt, dat hij niet al te verbaasd zou zijn als hij inderdaad als kampioen van Nederland de terugreis van Simpelveld naar Hoofd dorp zou maken. De Nederlandse bokser Wim Ruck verloor gisteren in Herrisbach van de Westduitser Werner Schafer. De Neder landse lichtgewicht ging in de derde ronde k.o. LONDEN De tweede testmatch Lord’s nam door het falen van de Wes- tindische battingside een sensationele wending op de tweede dag. Het fantasti sche battingteam van de gasten zorgde dit keer voor een negatieve verrassing. Bij Tetramin Nicols viel op, dat de Amerikaan Bill Kelley (26) er aan slag niets van terecht bracht. De met veel honkbaltalent gezegende derde honkman moest zelfs twee maal met drie slag terug naar de dugout en dat is iets wat hem in een wedstrijd voor de Neder landse competitie nog niet eerder was overkomen. Het slaggemiddelde van Bill Kelley handhaafde zich overigens nog zeer verdienstelijk op 0.440. Kelley: „Neuteboom gooide een sterke wedstrijd. Hij wisselde zijn snelheid steeds uitstekend. Ik had er tenminste slecht het oog op. Een reden voor het feit, dat ik de bal slecht raakte is ook, dat wij de laatste weken gewoon te weinig getraind hebben. Wil je als slag man een goed resultaat boeken, dan moet je daar elke dag op oefenen, an ders kun je het wel vergeten”. tertramin Nicols: 20000001xis Ook de ploeg van Hennie Kuiper, die overigens de vierde wereldkamnioen is. die de Ronde van Zwitserland wint, werd winnaar. De mannen van Post eindigden als eersten in het ploegenklas- sement. De uitslagen van de vijfde ronde: Spasski (Rusl.) rem; Ribli (Hong.)-Balas- jov (Rusl.) rem; Torre (Fil.)-Ljubojevic (Joeg.) afg; Mariotti (It.)-Biyiasas (Can.) afg; Harandi (Iran)-Uhlmann (DDR) 0-1; Panno (Arg.)-Browne (VS) rem; Kavalek (VS)-Hort (Tsj.) rem; Pachman (WDld) Mecking (Braz.) 0-1; Poloegajevski (Rusl.)-Gheorghiu (Roem.) 1-0; Tan (Sing.)-Quinteros (Arg.) afg. Het 38ste Hoogovenschaaktoernooi zal volgend jaar worden gehouden van 13 tot en met 27 januari in hotel Kenne- merduin te Wijk aan Zee. De grootmees ter- meester- en damesgroep zullen elk twaalf deelnemers tellen. De lanlstc 6,5 kileme!*’ veerde-de” niet veel meer. Het ritme van Pollentier en Kuiper werd niet gebroken. De voor sprong van de Belg bedroeg uiteindelijk twaalf seconden. Thureau moest twintig seconden prijsgeven en Roy Schuiten, specialist in dit sport ritten. Weef op 24 seconden steken. Deze ronde werd ook het zoveelste bewijs ven de kracht en veelzijdigheid van Bert Pronk. De mees- terknechi v~n Hennie Kuiper ’wn in de bergen met de voorsten mee en reed in tijd-it naar de achtste pleats on slechts 47 seconden. Pronk bezet in het eindklassement de vv’de plaats. In de morgenuren moesten de renners een etappe van 81 kilometer rijden. De „groten” lieten de strijd over aan de „kleinen”. Een kopgroep van zes man ontsnapte. Piet van Katwijk was de rapste in de sprint. Hij versloeg Albert van Vlietberghe. Van Katwijk comple teerde daarmee het Nederlandse succes. De zwaargewichten Jean-Pierre Coopman (B) en Hennie Thoonen, de Nederlandse kampioen, hebben in Ant werpen de contracten getekend voor een havenstad. Engeland begon vrijdag op 197 voor 8 en de staart van de battinglijst bracht in 57 minuten nog 52 runs door Old (19) en Underwood (31). Op precies 250 was Engeland all out. Bowler Holder was de man die uiteindelijk het klusje opknap te. Hij eindigde daardoor met de mooie cijfers 3 voor 35 in 18 overs. In de volgende vijf uur volgde de ene sensatie op de andere. Al op de tweede bal van de Westindische innings werd Fredericks van een zeer slechte slag gevangen. Tot verrassing van iedereen werd de jonge Gomes, die volledig faalde in de eerste test, als derde man ingezet op de plaats van de zieke Richards. Hij kwam tot 11 runs en het snelle verlies van deze eerste twee wickets kwam West-Indië niet meer te boven. Zschuschen kreeg van zijn pitcher Ferry Neuteboom al direct in het begin de gelegenheid zijn luidruchtige optre den te beginnen. De Haagse werper startte de eerste inning met liefst zeven vallen achter elkaar wijd te gooien voordat de eerste slag kwam. Ton de Jager en Harry v.d. Vaart kwamen zon der met de knuppel te zwaaien op de honken. Boudewijn Maat volgde door een veldfout. Bill Kelley offerde zich op, waarop De Jager kon scoren Ook Hen nie Jenken sloeg opzettelijk een vang in het verre veld, waarna Harry v.d. Vaart de tweede run liet aanrtekenen. Na dit interessante begin ontwikkelde het duel zich tot een strijd tussen de pitchers, waarbij de vele twijfelachtige beslissin gen van hoofdscheidsrechter Haring en het commentaar van Zschuschen hierop de enige opwindende elementen vorm den. Erg interessant is het deelnemersveld in de klasse 750 cc met o.a. Wil Hartog, Rob Bron, Boet van Duimen, Jan Kost- winder en natuurlijk ook de Haarlemse favoriet Jos Schurgers. De 50 cc-klasse laat een confrontatie zien tussen Cees van Dongen, leider in het Nederlands kampioenschap, en zijn rivalen Adri de Korte en Nico Polane. De grootste kans hebber in de 125 cc-klasse is Henk van Kessel, bij de kwartliters moet dezelfde coureur tot de belangrijkste gegadigden worden gerekend (evenals Marcel Anko- né) en in de 350 cc-klasse kan een boeiend treffen worden verwacht tussen het trio Hartog-Ankone-Van Duimen. Het trio Hartog-Ankone-Van Duimen staat boven aan de lijst van de halve liters, terwijl de dit seizoen nog niet al te fortuinlijke combinatie Jaap Geerts- Jan van Veen het meest kansrijk lijkt in de zijspanklasse. Het zevende wicket viel op 146 en het was het eerste wicket waaraan John Snow geen deel had. Van de eerste zes nam hij er vier zelf voor zijn rekening en ving hij er twee uit. De „Snowstorm” was te veel voor zijn tegenstanders. Underwood met 5 voor 39 en Snow met 4 voor 68 zetten West-Indië aan de kant voor 182. Alleen Clive Lloyd scoorde een prachtige 50 (6 x 4). De laatste zeven wickets vielen voor 43 runs. K

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 12