og schuchtere boys Bellamy Brothers The Ambushers z o I Klaas Pieter Rieksen 0! o r TV VANAVOND Ratelslangen r GALA PETER CAMELOT FIRATO y I II kunnen gaan meedraaien. De Bellamy Bros. (Bros staat voor Brothers, zoals hier in Nederland menige zaak is die achter de familienaam Zn. heeft staan - Jansen en Zn.) zijn twee broers, David en Howard, opgegroeid op een farm in Florida bij een stadje met niet meer dan 200 inwoners. Ze waren even in Nederland voor een tv-opname. Het nummer „Satin Sheets” van Willis Allan Ramsey, dat evenals „Let your Love Flow” op hun eerste LP staat, moet de opvolger van hun eerste hit worden en is binnenkort te zien in AVRO’S Top Pop. LOUS Nooit gitaarles Buitenstaander Na jaren in het muziekwereldje te hebben rondgedoold is het de Amerikaanse Bellamy Brothers dan toch eindelijk gelukt om een hit te maken met het nummer „Let Your Love Flow”, een wat zoetig klinkende song die werd geschreven door de roadie (een soort veredelde loopjongen die ondermeer voor het vervoer en het opstellen van de apparatuur van een artiest zorgt) van Neil Diamond, Larry Williams. Die eerste hit wil zeker niet zeggen dat de broers er nu zijn, het is meer een soort Klaar Voor De Start, een doorbraak, die er voor moet gaan zorgen dat binnen afzienbare tijd de Bellamy Brothers op internationaal niveau in het pop-circus Jong meisje 9 g Wl Van boer tot popster VI Rene Simard Peter Falk r-v'S-;: lijkt ernaar dat het geen populair gebeu ren zou moeten zijn maar het heeft nu al bijna de omvang van een popfestival gekregen en men heeft ons voor een twee de optreden gevraagd”. Daarna volgden vele nachtclubs. De groep werd plaatselijk bekend. In 1968 formeerden de twee broers de band Jerico en werkten samen met de toen nog niet zo bekende Allman Brothers, waarvan zij de muziek erg goed vonden. David; „We heb ben nooit durven dromen dat de Allman Brothers ooit zoveel succes zouden krij gen. Daar denk je niet aan als je in een plaatselijke koffie-shop speelt die „The Bottom of the Barrel” heet”. David Bellamy praat erg veel en van hem hadden we nou juist moeten geloven, volgens het al eerder genoemde verhaal in Muziek-Express, dat hij verlegen is en nauwelijks een mond open doet. Het omgekeerde is waar, David beantwoordt alle vragen terwijl Howard wat afwezig om zich heen zit te kijken. En als hij dan een antwoord wil geven, neemt David het accuut over. „Ik heb al vier koppen koffie op”, geeft David als verklaring. Howard glimlacht. „Ik ben wel een dromer”, ver volgt David „daarom schrijf ik waar schijnlijk ook teksten”. Van de negen nummers op hun eerste LP nam pavid er vijf voor zijn rekening, schreef er twee samen met zijn broer en componeerde een nummer samen met Jim Stafford. David begon al met schrijven op zijn achtste, nog geen songteksten, maar korte verhalen en gedichten. Toen hij zeventien was schreef hij zijn eerste song. Howard daarentegen maakte ruim tien jaar geleden, toe hij zo’n negentien, twintig jaar was, pas zijn eerste nummer. Hij heeft er een eenvoudige ver klaring voorz: „ik wilde gewoon geen nummers van anderen meer spelen”. Van vrijdag 27 augustus tot en met zondag 5 september wordt in het RAI- gebouw in Amsterdam de internatio nale radio- en tv-tentoonstelling Firato 76 gehouden. Er worden 115 exposan ten verwacht. De NOS richt op deze Vanavond brengt de KRO op Neder land 2 een uur lang amusement met een rijk scala van artiesten in het pro gramma „Internationaal Gala”. Het programma werd verleden jaar reeds opgenomen tijdens de televisiebeurs MIDEM in Cannes. Aan deze uitzen dingen werken ondermeer mee de Amerikaanse groep Shanana met een Rock- en Roll-parodie. Verder zullen de Ohio Players, Rene Simard (foto) en de bekende Engelse zanger Leo Sayer te zien zijn. De uitzending begint om 21.15 uur en zal tot 22.15 uur duren. de broers en het nummer „Heil Cat”, dat in Amerika op singel uit gaat komen, staan. De broers zijn er van overtuigd dat het maken van een hit een voorwaarde is om in het muziekwereldje aan de gang te kunnen blijven. „Met het maken van een hit verdien je weer geld en dan kun je een betere installatie kopen. De mensen leren je ook kennen. Het ijs is nu gebroken en we hopen dat het publiek onze muziek blijft waarderen”. Het succes kwam voor de Bellamy Brothers laat en plotseling Howard: „Dat we nu pas succes hebben is niet zo erg omdat we met de grote erva ring die we hebben dat misschien makke lijker kunnen opvangen dan anders. We Meer nog dan de eerste twee Helm-films moet nummer drie het van de woordgrap jes hebben: het verhaaltje heeft nog min der om het lijf dan de bikini-beauties en de in dit soort spionage-spotterijen zo amusante „gimmicks” zijn teleurstellend schaars gezaaid. Bedwelmende lippen stift, een schietende beha (al bekend uit „La decima vittima” met Ursula Andress), lachgas uitstotende sigaretten en een magische straal. Daarmee hebben we het wel gehad. Gelukkig zijn de woordspelingen meest al leuk en de dialooggrappen soms spits, terwijl regisseur Henry Levin bofte, dat hij Senta Berger kon strikken voor de rol van mannequin Francesca, waaraan zij letterlijk en figuurlijk veel kleur geeft. Deze mannequin is een nogal mysterieu ze verschijning in het avontuur van Matt Helm, die op jacht is naar een alleen op vrouwelijke besturing berekende vliegen de schotel. (Vanavond om 19.55 uur op Nederland I). IN DE ZESTIGER jaren hadden de nonsensicale films over geheim agent Matt Helm vrij veel succes, vooral dank zij Dean Martin die de titelrol vertolkte: kwajongensachtig, flegmatisch en sloom zoals altijd. Maar al bij de derde afleve ring, het vanavond door de AVRO uit te zenden „The Ambushers”, is duidelijk, dat de geestelijke vaders het eind van hun inspiratie naderden en dat hun held aan een rustkuur toe was. Lous Haasdijk gaat met mgang van het nieuwe televisieseizoen weer voor de AVRO werken. Zij verliet deze omroep verleden jaar om bij het NOS- journaal op freelance-basis te gaan werken. Zoals bekend werden onlangs de contracten van vijf freelance mede werkers van het Journaal, onder wie H g' g' b P zi n h d w n k d v u g r n v a t P v er Pi zo ni bc Hi st bi he ee nt w ve n< m h< ee gei re< ch rei sp ZK be ins ge be va Lous Haasdijk Lous, niet verlengd. De 37-jarige Lous Haasdijk zal in het spelletje „Wie van de Drie” de plaats van Sonja Barend innemen, die naar de VARA is vertrok ken. Wat Lous verder voor de AVRO gaat doen is nog niet bekend, hoewel men wel kon mededelen dat het werk van Lous in de entertainment-sector zal liggen. al aan een Europese tournee te denken. '„It’s a dream come trough”, verzucht Howard, terwijl hij met een lepeltje wat honing uit een potje haalt. In 1969 wilden de Bellamy’s hun eerste plaat maken, maar dat liep uit op een groot fiasco. Howard, die later in het gesprek toch wat losser komt, zegt: „Onze band was op dat moment niet aanwezig. We moesten in Atlanta die plaat opnemen terwijl de jongens elders verplichtingen hadden. We kregen dus een studio-band toegeschoven, die onze muziek helemaal niet aanvoelde. Het spelen met zo’n studio-band is moeilijk, want die jongens spelen wat ze opgedragen krijgen zonder er achter te staan. Maar daar lag het niet alleen aan, wij hadden ook natuurlijk te weinig opname- en studio-ervaring”. Howard en David besloten daar veran dering in te brengen en werkten enige tijd als studio-muzikanten, ondermeer met Iron Butterfly. David schreef in die tijd het nummer „Spiders and Snakes”, bedoelt als B-kant van een single, maar dat door Jim Stafford op de plaat werd gezet en waarvan twee miljoen exempla ren werden verkocht. Phil Gernahard en Tony Scotti, de producers van Jim Staf ford, zagen wel brood in de Bellamy Bro thers en besloten ze naar Los Angeles te halen, waar het nummer „Let Your Love Flow” en „Satin Sheets” ook het nummer „Nothing heavy”, een plaatselijke hit van Zowel Howard als David werkten al op jeugdige leeftijd bij pa Bellamy op de boerderij. Hard werken, terwijl ma Bella my tussen de middag in een mandje de boterhammen naar het veld kwam bren gen. De muziek zat er al vroeg in. Op negenjarige leeftijd leerde David accorde on spelen. Howard bleef iets achter, maar volgde tenslotte toch met de gitaar. Toen hij dertien was speelde hij op dat instru ment om zichzelf te begeleiden bij het zingen. Pa Bellamy beïnvloedde de jon gens op muzikaal gebied en vond het maar wat prachtig dat zijn beide zoons aan muziek deden. Zelf speelde hij gitaar en vertolkte countrymuziek, terwijl hij ook met een fluit overweg kon. David zou later oök gitaar gaan spelen. Trots zeggen ze: „We hebben nooit gitaarles gehad. We hebben het onszelf geleerd op een oude gitaar van onze vader”. Stan Moress, de manager van de Bella my Brothers is inmiddels ook aan een tafeltje bij het gezelschap komen zitten. Moress werkt bij Warner Bros, heeft vooral de taak de belangen van de twee zingende broers te behartigen. Het mei-nummer van Muziek Express, dat we meenamen voor de broers omdat er een artikel over hen in stond, bekijkt hij vol waardering. David is verrukt van de foto die bij het verhaal staat. Stan Mores wil meer exemplaren van het blad. Het eerste optreden van de Bellamy Brothers in het openbaar was in de plaat selijke kerk. De priester had nog niet zijn laatste woorden gesproken of de broers pakten hun instrumenten en begonnen te zingen, tot genoegen van de kerkbezoe kers. Daarna kwam het optreden in een Tampa evenement, een zogenaamde „Rattlesnake Round Up”, een gebeurtenis waar boeren en veehouders uit de gehele omgeving naar toe gaan met de ratelslan gen die zij het afgelopen jaar gevangen hebben om daar dan uit te gaan maken wie de langste ratelslang heeft kunnen bemachtigen. Pa Bellamy begeleidde zijn zoons op de fluit. Een vreemde gebeurte nis zo’n „Wie heeft de langste ratelslang gevangen’-wedstrijd en David zegt: „Het Vreemd genoeg werd hun eerste grote hit geschreven door een buitenstaander, Jerry Williams, die door het succes van schrik zijn baantje als roadie opgaf en zich nu helemaal op het schrijven van songteksten heeft gestort en zelfs plannen heeft om zelf op te gaan treden. Dat is weer eens wat anders dan: van boer tot popster. David en Howard vinden het overigens niet zo’n probleem dat „Let Your Love Flow” niet door hunzelf werd gemaakt. „Het is een fantastisch nummer en we willen best andermans werk spelen als we het goed vinden. Larry heeft nog een nummer geschreven dat we misschien wel gaan gebruiken. Het is beslist geen single-hit, maar op onze nieuwe LP zou de song beslist niet misstaan. Wanneer die nieuwe LP uit moet komen is nog zeer vaag. Er is op dit moment wel genoeg materiaal aanwezig, maar de broers hebben het door het succes van „Let Your Love Flow” erg druk gekregen Na hun Nederlandse uitstapje vertrokken ze naar Duitsland. Daarna gaan ze nog even terug naar Amerika om dan in Japan aan een festival mee te gaan doen. Het succes brengt nou eenmaal verplichtingen met zich mee, en zodra de tweede LP een succes wordt begint producer Tony Scotti Door de creatie van inspecteur Columbo in de gelijknamige televisie serie is Peter Falk niet alleen zelf een rijk man geworden. De Amerikaanse acteur met de verfromfraaide regenjas laat ook anderen in zijn succes delen. „Ik heb”, zei hij in een interview, „een Iraanse toneelspeler aan een voor zijn land ongekend hoge gage geholpen. Hij zorgt voor de nasynchronisatie van mijn stem en incasseert daarvoor 10.000 dollar per aflevering’.’. Falk, wiens „Columbo”-serie intussen werd stopgezet, speelt in een bioscoopfilm opnieuw de rol van detective. Aan een tafeltje in het Amsterdamse Pulitzer hotel zitten de twee broers gedul dig te wachten op de dingen die komen gaan. David, met zijn vijfentwintig jaar de jongste van de twee, drinkt een kop koffie. Howard, met zijn lange dunne haar en grote snor, kijkt wat om zich heen. Het is zijn eerste buitenlandse reisje, David was al eens eerder in Engeland geweest voor opnames. Als de public-relations man van WEA-records (vertegenwoordiger van de Amerikaanse platenmaatschappij War ner Bros, in Nederland) ons wil voorstel len staan ze op en zeggen netjes: „Hello, I’m David Bellamy” en „Hello, I’m Howard Bellamy”. Het zijn twee aardige jongens, die duidelijk nog niet moe zijn van alle publiciteit die het hebben van succes nou eenmaal met zich meebrengt LZLCLLLLCt Morgenavond zendt de KRO- televisie de verfilming van Camelot uit. De film is afgeleid van de musical van Alan Jay Lerner. Camelot is het land van de legendarische koning Arthur die, gelukkig getrouwd met Geuneve- re, zijn land en omringende landen een periode van vrede brengt. Koning Arthur heeft namelijk heel slim de beroemde ronde tafel ingesteld. Alles gaat goed en men leeft redelijk geluk kig totdat ridder Lancelot (Franco Nero) verliefd wordt op Guenevere (Vanessa Redgrave). Het hof van koning Arthur (Richard Harris) wordt dan het toneel van vele intriges en gekonkel. Camelot begint om 19.30 uur en duurt tot 22.20 uur. tentoonstelling een studio in, waar regelmatig opnames voor tv- uitzendingen worden gemaakt. Naast radio- en televisieapparatuur zullen op de Firato ook opname-en afspeelappa- raten, grammofoonplaten, banden, cassettes, antennes en andere toebeho ren te zien zijn. zijn er natuurlijk erg blij mee. Na een lange tijd hard werken heb je dat gewoon nodig”. David en Howard hebben er niet veel last van dat ze broers zijn. Wat betreft de smaak van muziek verschillen ze niet veel van elkaar, ze verafschuwen beiden de rampe-stamp muziek die in de disco- theeks wordt gedraaid („Ken je het num mer Disco-lady? Afschuwelijk”), wat niet inhoud dat ze soul-muziek niet waarde ren. Onder hun gezamelijke favorieten horen ondermeer Paul McCartney en Ste vie Wonder, terwijl ze er ook beiden van overtuigd zijn dat de tekst van een plaat zeker niet mag onder doen voor de muziek. „Daarom vinden we die disco- muziek ook zo vreselijk”, zegt David. „Wij zijn eigenlijk lyrick-freaks, maar probe ren een zo goed mogelijke combinatie van tekst en muziek te brengen. We willen in geen geval concessies doen ten aanzien van de tekst om zo een hit te krijgen”. Stan Moress bevestigd het idee dat de Bellamy Brothers een gaaf voorbeeld zijn van twee jongens met een gitaar die plot seling succes hebben. „In Amerika is het zo vreselijk moeilijk om naam te maken, omdat het land zo enorm groot is en er zo vreselijk veel groepen zijn die allemaal maar een ding voor ogen hebben en dat is succes. Er komt ook een grote geluksfac tor bij kijken. Dat moet je niet vergeten En het succes in Europa komt alleen maar door het feit dat „Let Your Love Flow” een hit in Nederland werd. Nee, je moet een hit in Nederland maken en niet in Engeland. Is that local news?”. Voordat de heren samen met de public relations man van WEA op uitnodiging van fotograaf Gijsbert Hanekroot („Gus” voor de Bellamy Bros.) naar zijn studio gaan, informeren we nog even naar de burgerlijke staat van de broers. De dertig jarige Howard blijkt ongetrouwd te zijn Hij grinnikt wat. David: „Ik ben nu een' jaar getrouwd, met een jong meisje". HowJ knikt bevestigend. „Hoe oud is ze? Eh, zeventien, of nee, achttien. Ik weet het eigenlijk niet”. David neemt zijn laat ste slok koffie. Dan verdwijnen ze om zich voor de foto te gaan verkleden. M

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 16