Bedrijfsruimte gevonden in voormalig Goudvriesgebouw IN DE VISHAL Orgelconcert in De Hoeksteen Ook in 1976 De „gymjuf” verlaat na dertig jaar bescheiden van opzet de Juliana van Stolbergschool Schip het water toevertrouwd aan n, i 1 t"" t. J MEVROUW L. R. DE HOND-VAN LEEUWEN GAAT MET PENSIOEN Hell Drivers weer in Velsen Wasserij DUYN ZATERDAG 1 9 JUNI 19 7 6 IJMUIDEN-VELSEN Schaaktoernooi Hoogovens VELSEN werd de aanvoer deze week ook aangevuld door buitenlandse sche pen. Er was een verscheidenheid aan visserij waar te nemen. Zo wa ren er kotters met grove schol, ter wijl anderen het moesten doen met de allerkleinste vissen. OOK DEZE WEEK HEEFT de handel het moeten doen met een minimum aanvoer van vis, waardoor men aangewezen was op de impor teurs. De aanvoer op de maandag- markt was bitter tegengevallen als gevolg van de aanvoer vrijdag door schepen, die normaliter op de maan- dagmarkt verschijnen. Deze schepen zijn binnengebleven en namen er een lang weekeinde van. Overigens Snel werken IJMUIDEN. Het bedrijf van polystyreen verpakkingsmateriaal, Kopako-Polyvis BV heeft in prin cipe nieuwe bedrijfsruimte gevon den aan de Middenhavenstraat in IJmuiden in de voormalige gebou wen van Goudvries. Met Goudvries is een voorlopig huurkoopcontract getekend en het wachten is nu op de gemeente Velsen. Zoals we eer der meldden heeft de gemeente overeenstemming bereikt over de aankoop van de grond van Kopako in Oud-IJmuiden, waar vorig jaar de opslagruimten door brand ver loren gingen. EERSTELJMUI DER MARKIEZEN FABRIEK KvanVEELEN 4ABW£ZeN/Z0NNE6CHERMEW lAUXlZIEëN Vu J alle M (te losplank Kapako-Polyvis wil produktie concentreren in IJmuider haven zanaf id 9- ilant- uis. l 9-12 30 u. vanaf 25555, t. Ge- 30 u.: enbad id 12- id 14- t. Ge opend (ADVERTENTIE) ld 14- mbare 1. Ge- tdweer SANTPOORT at 4a: (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) CUUi I opend nd 12- Middenhavenstraat 27 IJmuiden Tel. 0 2550 - 14108 .30 u.: e long maand. ,4e”, jimmie u. tev. 3.45 u.: Ligt- olwas- 7.30 en vol- 30 en i en jsford Het is Tamara”, Heel IJmuiden heeft de bouw vanaf de kiel tot de laatste plaat kunnen volgen, daar het hele werk in de open lucht aan de Loggerkade geklaard is. Een kraan- Zelfs van de Amsterdamse scholsn heeft zij haar lijsten bewaard, gewoon omdat Zij dat leuk vindt. dagen thuis zijn, bij haar inmiddels ook gepensioneerde echtgenoot. feestmiddag georganiseerd waar ouders, leerkrachten leerlingen en wellicht oud- leerlingen afscheid kunnen nemen van de gymlerares die dertig jaar aan de school was verbonden. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 u. tev. zan de „Stan 'Isten". 19 en JSt”, 14 tag en opper- >1715 u. „The zond, es”, 11 ii.: Ca- oernee 3sitie )elft; soor- Do- leven tot tel. i en I Vooral nu zij zo’n tijd aan de school verbanden is geweest, heeft mevrouw de Hond meerdere generaties onder haar hoede gehad. Het gebeurt regelmatig dat zij op de school kinderen treft wiens ouders zij ook in de klas heeft gehad en dat vindt ze uiteraard heel aardig. Voor al omdat zij in haar uitgebreide archief nog precies, kan nakijken welke kinde ren ze in een bepaald jaar heeft gehad en welke cijfers zij hun heeft gegeven. Dat betekent niet dat de laatste jaren het lesgeven voor mevrouw de Hond zo veel moeilijker was als voorheen. Deze weliswaar kleine, maar stevige en ge zond uitziende vrouw wekt zeker niet de indruk aan het eind van haar latijn te zijn. Integendeel, ze ziet er nu al naai uit om volgend jaar af en toe in te vallen. Sport en de omgang met kinde ren houd je jong, hoor”, zo glimlacht de „juf”, „ik heb al die jaren zuiver voor m’n plezier les gegeven”. De heer De Jong zegt, dat er overeen stemming met de gemeente was over de verkoop van de grond in Oud-IJmuiden onder voorwaarde, dat de zaak voor 10 juni geregeld is. „Dat is niet het geval en als het te lang gaat duren, dan heb ik het recht alsnog in Oud-IJmuiden het bouwplan uit te voeren, dat ik 'al kant en klaar heb. Ook de goedkeuring op de bouwplannen is er. Want voor september moet ik in IJmuiden weer volop kunnen draaien, dan is de grootste vraag naar viskistjes te verwachten”, aldus de heer De Jong. Het al dan niet doorgaan van alle plannen is echter nog in sterke mate afhankelijk van snel werken bij de ge meente Velsen en bij de provincie. „Ik moet in augustus met de produktie in de Middenhavenstraat in IJmuiden kunnen starten”, zegt de heer De Jong, „want anders ga ik grote verliezen lijden. Tot nu toe konden de gevolgen van het verloren gaan van opslagruimte door de brand gedragen worden door de uitge keerde bedrijfsschade, maar da af komt een einde aan. Als ik opslagruimte moet gaan huren, gaat me dat handen vol geld kosten. Van het aanvankelijke idee om zich helemaal uit Vijfhuizen terug te trekken is de heer De Jong afgestapit gezien de snelle groei van de produktie van polosty- reen verpakkingen. Daarom dat hij de produktie van verpakking voor indus trieel gebruik in Vijfhuizen wil laten om te voorkomen, dat het bedrijf in de nabij toekomst met ruimtegebrek in IJ muiden te kampen krijgt. 19.30 0 u.: ust”; iënt- zljn suele Mevrouw de Hond is Amsterdamse van geboorte. Ze heeft in Amsterdam ook les gegeven, tot het moment dat ze trouwde. „Ja, in die tijd werd je ontsla gen als je ging trouwen, direct. Onze trouwdag was op negen juni, maar je mocht de maand niet eens uitmaken”. erdag foot”: ival”. i 21.15 Directeur J. G. de Jong van Kopa- ko vertelt, dat het de bedoeling is om het bedrijf, dat ook een vestiging heeft in Vijfhuizen, zoveel mogelijk in de nieuwe ruimte aan de haven te concen treren. Bij Goudvries heeft Kopako-Po- lyvis de beschikking over een vloerop pervlakte van 4500 vierkante meter en het is de bedoeling om het merendeel van de machines hier neer te zetten. Mevrouw De Hond zal de kinderen missen, dat is zeker. Maar ze voorziet dat de overgang naar haar pensioen niet zo groot zal zijn omdat haar lessen nu op twee dagen zijn samengebracht, waardoor ze al is gewend aan het hele Op 22 juni zal de school afscheid nemen van mevrouw de Hond. Er is een 19 en :ondag zales”, ng”. OVERLEDEN: J. Pilanen, 76 jr., echtgenoot van M. van Aken, Santpoort; K. Korf, 80 jr., weduwe van B. Oldenburg, Santpoort; M. J. Bras, 84 jr., weduwe van: W. Koningstem, Santpoort. Aan de Loggerstraat bij de Haringhaven in IJmuiden is vrijdagmiddag met een grote kraan een schip te water gelaten. J een vissersbootje, de „Praktesi gebouwd door R. Jumelet. Van Santen uit scheepje aan zal En cijfers worden nog steeds gegeven, al is het onderwijs in al die jaren wel wat veranderd. Mevrouw de Hond: „Ik heb wel klassen met vijftig kinderen gehad, en daar deed je ook alles mee. In het begin waren vooral de houding cor rigerende oefeningen belangrijk. Ieder een moest ook volstrekt gelijk in de rij lopen en tja, dat gaat nu gewoon anders. De kinderen zijn veal vrijer, die streng heid van vroeger is verdwenen en daar door is het lesgeven nu echt veel gezelli ger”. VELSEN. Op het parkeerterrein aan de Minister van Houtenlaan is men maandag- en dinsdagavond om acht uur weer in de gelegenheid de kennismaking te hernieuwen met de Hell Drivers. Een groep auto- en motorstuntmannen, die allerlei koene stukjes uithalen met hun motorvoertuigen. Hoogtepunt zal zijn naar wat zij noemen: de kamikaze crash. De voorstelling duurt anderhalf uur. De organist van de kerk De Hoeksteen te Santpoort-Zuid. Han Siertsema, zal vrijdag 25 juni om 20.15 uur een concert geven op het fraaie orgel van De Hoeksteen. Han Siertsema heeft een programma samen gesteld dat is afgestemid op het barok- klankkarakter van zijn instrument, met werken van Anthonl van Noordt, Jo hann Sebastian Bach, Dietrich Buxtehu de, Max Reger en Hendrik Andriessen- .Het concert heeft plaats onder auspiciën van de Culturele Werkgroep 100 jaar Noordzeekanaal. De toegang is vrij. Na het huwelijk in 1937 ging het echtpaar De Hond in Santpoort wonen. Er kwam een dochter en daarom werd het pas in 1946 dat mevrouw de Hond inging op het verzoek van het schoolbe stuur om de gymlessen te geven. „Ik heb toen gezegd dat ik dat wel voor een jaartje wilde doen, maar het beviel me weer best en zo ben ik gebleven”. Dit 38ste Hoogovenschaaktoernooi wordt volgend jaar van 13 tot en met 27 januari gehouden in „Kennemer- duim” te Wijk aan Zee. 9 en ndag 16.16. De concentratie van het bedrijf in IJmuiden b etekent voor KOPAKO, dat men ongeveer tweemaal zoveel mensen nodig heeft dan de huidige vijftien in IJmuiden. SANTPOORT. Met ingang van vol gend schooljaar zal de Juliana van Stol bergschool in Santpoort het moeten doen zonder de lerares die zo langzamerhand een begrip is geworden in Santpoort: gymlerares mevrouw L. R. de Hond-Van Leeuwen gaat na dertig jaar haar school verlaten. Vorige maand werd ze vijfen zestig en daarmee is voor haar de tijd van gaan gekomen. „Het is een doorzet ter, hoor, onze mevrouw De Hond”, zo zegt schoolhoofd A. C. Teygeler, „ze wilde volhouden tot haar vijfenzestigste en het is haar gelukt”. Wat de kustvisserij op gul betreft, de kleine spanvissers kwamen slechts een maal aan de markt en zagen daar het vier dagen en nachten vissen beloond met nog maar net 10.000.-.Dat bedrag werd dan nog mogelijk gemaakt door de fantastische prijzen welke men maakte voor gul en kabeljauw. Zelfs de aller kleinste gulsoorten brachten aan de don- derdagmarkt tot ƒ100. - per bak op. De grote gullen liepen op tot ƒ142. - per bak. Deze prijzen werden naar ds op zee aanwezige schepen doorgesednd, met als gevolg dat vier schepen hun vangsten al aan de vrijdagmarkt brachten Dit had twee gevolgen. Allereerst dat door de grotere toevoer de prijzen wel met ƒ30. - per bak terugliepen ten tweede vallen hierdoor voor de maandagmarkt weer vier schepen weg. DE HARINGSCHEPEN van de rederij Parlevliet in Katwijk aan Zee schijnen het alleenvertoningsrecht te hebben voor af en toe een leuke partij koolvis. Ook van de week was dat het geval. Het vulling op hetgeen de importeurs aan bieden. Verder kwarp er van dë haring- bieden. erder kwam er van de haring schepen een enkele kist wijting in de hallen. De aanvoer van haring blijft regelmatig doorgaan. De grote schepen kunnen veelal in een week het hun toegestane kwantum van 325 kantjes vangen.De kotters, al dan niet in span vissend, kunnen nog niet veel resultaten boeken. Men moet al een hele spekkoper zijn, wil men tot 100 kantjes per. week komen. wagen van de firma Haarlem vertrouwde het het water toe, waar de afbouw worden voltooid. IJMUIDEN. Het 38ste Hoog ovenschaaktoernooi zal ook in 1977 een bescheiden karakter hebben. Évenals in dit jaar zullen de groot meester-, meester- en damesgroepen elk twaalf deelnemers en deelneem sters tellen. Aan de tienkampen zowel als aan de vierkampen zullen 150 personen kunnen deelnemen. Het or ganisatiecomité streeft ernaar weer een grootmeestergroep samen te stel len van de categorie 12; dit betekent dat het gemiddelde ratingcijfer ligt tussen 2525 en 2551 punten. Een foto van het gebouwencomplex van Goudvries, dat Kopako in gebruik wil nemen voor de produktie van polystyreen ver pakkingsmateriaal. IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 2460 kg tong, 150 kisten tarbot en griet, 1479 kisten kabel jauw, 5 kisten koolvis, 50 kisten schelvis, 395 kisten wijting, 2576 kisten schol, 145 kisten schar, 163 kisten makreel en 197 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 11,78-11,20; grote tong 15,05-14,41; grobt- middel tong 15,01-14,59; kleinmiddel tong 12,69-11,77; tong een 11,49-10,40; tong twee 10,63-9,21; zalm 10,61-9,39. Per 40 kg: grote rode poon 135-102; kleine rode poon 62-46; hammen met kop 110-84; horsmakreel 8-6; steenbolk 43-34; schar 53-20; makreel een 70-53; makreel twee 50-22; wijting drie 76-57; schelvis drie 92-62; schelvis vier 80-57; koolvis drie 46; tarbot 385-198; griet 289- 176; kabeljauw een 110-80; kabeljauw twee 132-108; kabeljauw drie 100-82; kabeljauw vier 100-76; kabeljauw vijf 88-59; schol een 84-72; schol twee 88-72; scnol drie 95-55; schol vier 56-34,40; haai 88. De besommingen waren: KW 25 40.500, KW 105 35.000, KW 117 27.800, KW 174 25.300, KW 375 48.900, KW 185 24.600, UK 123 4500, UK 48 1700, UK 137 14.000, UK 138 26.000, UK 234 2300, VD 6 5400, VD 19 1500, VD 20 2300, IJM 18 3100, IJM 27 2800, IJM 154 13.800, VL 90 1050. -S J -v. 4 ssA.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5