COR IDEMA VERLAAT CENTRUM DE SCHANS Agrarische school ook voor partieel leerplichtingen Examens BRADERIE T.C.V. 700 JAAR MARKT g Wijk aan Zee wrwacht druk weekeinde VEILINGEN „Ik heb me geen moment verveeld” t w 1: ff Burgerlijke stand ■ct w^^2****"‘ MBs IW .ff g. fc SF ■Bi 1 Nieuwe opleidingsmogelijkheden COLLECTE ANJERFONDS in raadscommissie PROGRAMMA DEFINITIEF SAMEN Bestemming school in C. H. Moensstraat B^«i®WBEVERWIJK Engelmundusfeest ZAG STELT ZOMER- j! Kort IJmondnieuws ZATERDAG 19 JUNI 19 7 6 Studie Onderwijs 'id EDE 9 VM Wi gjf /F pWW HEEMSKERK (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) het Buurthuisleider Cor Idema (Van een onzer verslaggevers) In Beverwijk heeft Idama fijn ge werkt. „De Schans draait uitstekend, we hebben prima contacten met de buurt en werken nauw samen met de Vondel- en Hendrik Mandeschool. Het buurtcen trum heeft zijn bestaansrecht zo lang- zamherhand echt wel bewezen”. Het onderwijs, waarin hij zich nu een loopbaan gaat opbouwen, is voor Cor Cor Idema is voor de vereniging ken- nemerstaten acht jaar als buurthuislei der werkzaam geweest. In die periode heeft hij zich geen moment verveeld. hun etalages in de sfeer van weleer te brengen en vonden het met een oude foto of een oud gebruiksvoorwerp al gauw goed. Dan vallen de uitzonderingen op. Wat dat betreft maakte het nieuwe Bever- centrum een goede beurt, want daar had men het hele personeel, 96 man sterk, in oud-Hollandsche klederdracht gestoken Al met al uitdagingen genoeg, om de roering van het buurthuiswerk niet te hoeven missen”. VELSEN. Evenals vorig jaar willen ook dit jaar de drie Engelmunduskerken hun patroon gezamenlijk vieren. Vorig jaar, bij gelegenheid van de restauratie van de St. Engelmunduskerk in Driehuis kwamen de drie kerkgemeenschappen daar bijeen. Dit bleek zo aan te slaan dat er besloten werd dit tot een jaarlijks terugkerende ontmoeting te maken. Zondag om 10.00 uur zal in de Engel munduskerk te VelsenrZuid samen de komst van het christendom naar deze streken gevierd worden. De dienst wordt voorgegaan door ds. L. Brink, pater A. Freriks en de heer A. Tol, namens de drie kerken. Het koor van de Hervormde gemeente zal zingen o.l.v. de heer J. Huizinga. „Maar als je me naar de toekomst van het buurthuiswerk vraagt”, orakelt Ide ma, „dan moet ik werkelijk zeggen dat ik de zaak somber inzie. De finacniële situatie is momenteel moeilijk en als het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zijn houding niet wijzigt, dan zal het de komende jaren alleen maar moeilijker worden, ’t Moet me van het hart, dat CRM de zaken op dit moment vrij onbehoorlijk aanpakt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Ook dit jaar wordt in Beverwijk en Wijk aan Zee weer de jaarlijkse Anjercollecte gehouden, nu in de week van 21 tot en met 26 juni. De organisatie berust bij de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. en was de mogelijkheid benut met deT monstraties en kramen de Bloksteeg aan het winkelcentrum toe te voegen. Deze bijdrage aan de sfeer is over het alge meen zeer gewaardeerd. Zeestraat, waarin het hele produktiepro- ces werd uitgebeeld hoe vroeger de kroonluchters zijn gemaakt. Instruktief, artistiek en geheel in de stijl van een herdenking. Idema niet zomaar uit de lucht komen vallen. ..Het afgelopen jaar heb ik al zes uur per week lesgegeven in kennis van het geestelijk leven. Dat houdt in, dat ik met de leerlingen inga op de achter gronden van bijvoorbeeld het Bhoedis- me, de Islam, het Jodendom. Reuze inte ressant werk. Komend jaar ga ik dit vak zestien uur per week doceren en vul dit aan tot in totaal 23 uur met onder meer de coördinatie van vraagstukken met betrekking tot de brugklassen en het begeleiden van de scholieren in buiten schoolse vraagstukken. Daarnaast wil ik nu eindelijk mijn studie eens af ronden. voor „zijn" Centrum De Schans, dat hij mee heeft helpen opbouwen maar nu verruilt voor een loopbaan in het onderwijs. Op de foto’s oude klederkrachten bij de pindabranderij in de Bloksteeg en een kopersmelter in de etalage met de kroonluchters. Als braderie en koopavond is het kra- menfeest in het stadscentrum stellig geslaagd, mede dankzij het fraaie zo merweer waarmee de markt vrijdag be gon. De autoshow vult de brede Bree- straat aardig op. Maar als herdenkings- manifestatie van 700 jaar marktrechten in Beverwijk bleef het toch een ietwat pover gebeuren. Te veel winkeliers had den nauwelijks de moeite gehomen om Overigens verklaart Idema met na druk, dat in deze problematiek de reden voor zijn vertrek uit het buurthuiswerk niet moet worden gezocht. „Ik had ge woon zin in wat anders. Het buurthuis werk slorpt enorm veel tijd op, vooral in organisatorisch opzicht. Om een indi catie te geven: aan het begeleiden van groepen ben ik de laatste maanden niet meer toegekomen. Eigenlijk zou ieder buurthuis de beschikking over een func tionaris voor het management moeten hebben, maar kon daar tegenwoordig nog maar eens om. Daarnaast studeer ik aan het Amsterdamse Nutssemenarie voor de MO-A-akte pedagogiek. Met dat alles was ik vrijwel geen avond meer thuis en dat begon me te vervelen. Per slot heb ik twee kinderen, die nu drie en zes jaar oud zijn en ook recht op mijn aandacht hebben”. pleiding groente- en snijbloementeelt. Hiervoor moeten de deelnemers voldoen de vooropleiding hebben en werk in het vak. Bij het vinden van werk in die sector kan de school bemiddelen. De Agrarische School in Castricum begon in 1968 en werd al spoedig te klein. Na enkele tussenoplossingen (dé pendances) kan de school in het nieuwe cursusjaar starten in een vernieuwde en uitgebreide accommodatie met veertien lesruimten, 4000 m2 siertuin en 1500 m2 produktietuin. Omtrent de opleiding kunnen inlich tingen worden ingewonnen bij de Agra rische School, Oranjelaan 2a, telefoon 02518-53600 in Castricum en wat de partieel leerplichtigen betreft ook bij het vormingscentrum „De Velst” aan De Velst 6, telefoon 36153 in Heemskerk. Onze begroting over 1976, om een voor beeld te noemen, is nog steeds niet goedgekeurd. En ze blijven maar be knibbelen”. „Er waren”, zo verklaart hij, „altijd voldoende zenuwtoestanden om me lek ker te voelen. In een en hetzelfde ge bouw zou ik het waarschijnlijk niet zo’n tijd hebben uitgehouden, maar dat was bij ons niet het geval. Toen ik april ’68 bij Kennemerstaten in dienst trad, zaten we nog over een flink aantal gebowtjes in Velsen verspreid. Daarna betrokken we het handenarbeidcentrum in Velsen- Noord, om in 1973 naar Beverwijk te verhuizen. Variatie genoeg, kortom”. BEVERWIJK. Dinsdagavond 22 ju ni vergadert in het Stadskantoor de raadscommissievoor onderwijs en cultu rele zaken. De agenda van deze openba re vergadering, die om half acht begint, .vermeldt o.a. een voorstel inzake de bestemming van het schoolgebouw aan de C. H. Moensstraat (waarin thans de Slof is gehuisvest) en de oprichting van een dagmavoschool voor volwassenen. De raadscommissie voor sportzaken komt donderdag 24 juni in het Stads kantoor bijeen. In deze vergadering wordt onder meer gesproken over de uitbreiding van het dorpshuis te Wijk aan Zee. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. „Drie jaar geleden, toen Kennemerstaten vanuit Vel sen-Noord naar Centrum De Schans verhuisde heb ik al gezegd, dat ik het buurthuis zou helpen ophouwen en dan weg zou gaan. Nou, die tijd is nu gekomen”, zegt buurthuisleider Cor Idema van De Schans over zijn aan staande vertrek. Zoals aangekondigd, verlaat hij met ingang van 1 augus tus het Centrum om aan een nieuwe scholengemeenschap in Heerhugo- waard les te gaan geven in het vak „kennis van het geestelijk leven”. Als leider van het buurthuis zal Idema worden opgevolgd door Jan Wijnands, die momenteel het creatieve deel van de Schans-activiteiten onder zijn hoede heeft. Deze taak zal mettertijd door een nieuw te benoemen staf- kracht worden overgenomen. (Van een onzer verslaggevers) WIJ KAAN ZEE. Wijk aan Zee verwacht een druk weekeinde. In de afgelopen dagen hebben al tientallen buitenlandse gasten, onder wie zeer veel Duitsers, hun intrek in pensions en hotels gedaan. Als het weer zich uitstekend houdt komen daar van daag en morgen nog duizenden dag jesmensen bij, die hun vertier op het strand zoeken. Toch is het bezoek aan de bad plaats minder dan vorig jaar. Me vrouw Van der Linden van de VW vertelde ons, dat de hele kuststreek Minder bezoek krijgt. „Maar we zijn reuze tevreden over de weken, die achter ons liggen”, zegt ze. Volgens de informatie van de VVV zijn pensi ons en hotels nog niet volgeboekt. »Er kan echt nog wel wat bij”, deelde Mevrouw Van der Linden mee. Voor de Begijnestraat was een oude stadspoort opgericht. Van de etalages verdient naar onze smaak speciale ver melding die van „De Lichthal" aan de Medewerking wordt verleend door de volgende verenigingen: Beverwijks ge mengd koor Zang en Vriendschap, de Chr.gemengde zangvereniging Ooster- wijk-Meeiestein,de stichtin Jeugddrum band Meeresteiri, de toneelstichting Kunst Door Oefening,Beverwijks Toneel Gezelschap, de Beverwijkse Accordeon Vereniging, het operette en operakoor Animo, de drumband „De Zwervers”, Beverwijks. Katholiek Gemengd Koor, het mannenkoor „Zanglust” en het col- lectecomité in Wijk aan Zee.Ook dit jaar weer mogen verenigingen- die aan de collecte meedoen twintig percent van de opbrengst zelf houden. De rest gaat naar het Anjerfonds, dat zich ten doel stelt activiteiten van culturele verenigingen en culturele manifestaties te bevordere- n.In 1975 hebben verschillende Bever wijkse verenigingen subsidies uit Anjerfonds ontvangen. Wie afscheid van de vertrekkende buurthuisleider wil nemen, kan dit don derdagavond 24 juni doen tijdens het informele buurtfeest, dat die avond van af 20 uur in Centrum De Schans wordt gehouden. BEVERWIJK Willibrordus-mavo. Gaslaagd voor mavo 4: Jos Appelman, Clen de Baas, Desire Bergsma, Arjen Beukman, Henry Beukman, Saskia Bos, Marion van Eeken, Rob Eijkholt, Moni que Geldermans, Conny Groot, Ria Hoe- ben, Dook Hofland, Petra Halla, Rosa Klaver, Marten Klunder, Peter van Lies hout, Nicolino de Lisa, Rob Martens, Jaap v.d. Mey, Marion Niesten, Flip van Noort, Henk van Noort, Ton van Noort, Irene Pirovano, Yvonne Potma, Edi v.d. Putte, Gert Rijke, Marjo Schelvis, Peter Schelvis, Jos Schouten, Gonnie Schuit, Anneke Sommeling, Eddie Stam, José van Tunen, Steve Verdier, Martin Zijp, allen uit Beverwijk; Marcel Bakker, Theo Beentjes, Fred Bol, Renno Brasser, Laurens Duin, Ruud de Goede, Peter Heine uit Wijk aan Zee; Ben Alders, Rina van Amersfoort, Annet Bervoets, Jos Boerlage, Frans van Diepen, Anja Lameris, Ben de Looze, Gerda Maas, Henk Vessies, Albert Winkel uit Velsen; Martin Admiraal. Nicolette Bamhoorn, Marga Duin, Joke Gaal, Ton Hempsink, Francois Mollet, Jos Mulder, Harry Sa- venije, Louis Savenije, Carina Winkel uit Heemskerk; Fred Blanchard uit Uit geest. Afgewezen: 4. Herexamen: 3. BEVERWIJK Oosterwijkschool voor chr. mavo. Geslaagd voor mavo-4: Ria Blauw, Fenny Broeksema, George Dikkeboom, Marianne Haver, Ingeborg van Hardeveld, Jan Peter Hendrikse, Will Henke, Fred Jonker, Els Kranen donk, Annelies Maters, Ina Reerds, Joy ce Ridderikhoff, Anja Roskam, Berna dette van Schaik, Wim Sonnema, Albert Stammes, Kirsten Tibboel, Emmy Tukp, Joke Verwey, John Visscher, Tjitske Wiersma, Hans de Wijs uit Heemskerk; Henny v.d. Berg, Annette Broekhuijsen, Karin van Diepen, Inge Jager, Tietie Kloosterman, Linette Murre, Ans Schweitzer, Leendert de Vries uit Bever wijk; Annette v.d. Boor, Ilse van Groot heest, Monique v.d. Kemp, Juul Reiche- feld uit Uitgeest; Hans Bouma, Rob Lijzenga uit Castricum; Paula de Wolf uit Velsen-Noord en Aad Verhage uit IJmuiden. Afgewezen 5; herexamen 7. BEVERWIJK Sancata Maria-mavo. Geslaagd voor mavo-4: Marcel Aalbregt, Perry Bakker. Stephan van Beek, Els Bersee, Leo Bersee, Els Broerse, Mary Bruins, Herman Burger, Truus Burger, Ineke Fortuyn, Jaqueline van Gils, Mie- ke Goedhart, Jolanda Greven, Marian Hagendoorn, José Hofland, Truuske Ho- Wit, Remco Maria Sinnige. Ondertrouwd: A. H. T. Hagebreuk en M. J. Huneker. F. R. Oene en P. T. Schaafsma. M. J. Mosk en W. A. Neele. M. Lachenal en A. Bottema. Gehuwd: H. A. M. van Meegen en L. M. Schoor!N. M. Hes en C. C. Sinnege. W. M. Brandjes en C. F. M. W.eber. Overleden: Jansje Schipper geb. Zwaan, 73 jaar. Alida de Haas geb. Blom. 68 jaar. BEVERWIJK. Voor de bloemen handel is het deze week eigenlijk iets te «arm geweest. Aan de afzet in de vei ling kon men al zien, dat de vakanties voor de deur staan. Bij een behoorlijk ianbod van vooral anjers en rozen wa ai de prijzen maar matigtjes. De anjers hvamen niet boven de 40 cent per stuk tn de rozen noteerden van 8 tot 43 cent per stuk. Een bosje freesia’s kon men nog rede lijk goed verkopen. Al naar gelang de kwaliteit betaalde men van 80 tot 250 cent per bos. Irissen zijn niet duur en OTgen voor 50 tot 160 cent per bos weg. Lelies zijn behoorlijk goedkoop en varie- trden van 20 tot 45 cent per tak. De iomerbloemen liepen vrij vlot, maar hiervan komen er geen kwantums meer an de veiling. Bij de potplanten remt de vraag ook wat af. Het zijn hier overigens nog geen weggeefprijzen, maar het kon wel even beter. GROENTEN Aan de eindeloze stroom van groenten jchijnt. ondanks de droogte, voorlopig jeen einde te komen. Dagelijks wordt iet veilinggebouw vol gereden met zo’n 5.000 kisten groenten. Sla, spinazie en andijvie vormen wel de hoofdprodukten, üe matig worden betaald. Misschien vormt een .goede bak spinazie een uit- pitiering met maximaal een gulden per kilo. Andijvie kwa van 15 tot 45 cent per kilo en de sla bracht het al niet veel verder met 20 cent per krop. Ondanks de massale aanvoer van bos peen 30.000 bos per dag, liepen de prij zen weer op tot 130 cent per bos. Ook bosjes prei gingen vlot weg tot 75 cent per bos. Men gaat weer terug naar de oude tijd, want in vroeger dagen, kwam de prei ook per bos aan de veiling. Er komt nu wat meer bloemkool, waarvoor de prijzen uiteen liepen van 45 tot 125 cent per bos. Snij- en sperciebonen no teerden van 450 tot 570 cent per kilo. De eerste koude grond aardbeien vonden ien vlotte afzet. In. Beverwijk gingen de topers van de zomerkoninkjes niet ver ier dan 200 tot 350 cent per Mo. BEVERWIJK De Agrarische School in Castricum en de vormingscentra in de IJmond zijn tot een model van samen werking gekomen. Dat betekent dat er voor partieel leerplichtigen (nog twee dagen per week naar school) in deze omgeving een nieuwe opleidingsmoge lijkheid is ontstaan. Het is een programma van twee dagen per week, waarin de vakopleiding voor namelijk verzorgd wordt door de agrari sche school en de maatschappelijke be geleiding door het vormingscentrum „De Velst”, gevestigd in de Heemskerkse wijk „De Die”. Het is de bedoeling in het cursusjaar 1976-’77 te starten met twee groepen. De A-groep volgt een algemeen voor bereidend cursusjaar met verschillende agrarische praktijklessen. Hiervoor ko men degenen in aanmerking die onvol doende vooropleiding hebben voor het eerste jaar van de vakopleiding. De B- groep kiest voor een eerstejaars vako- HEEMSKERK. De Zomer Aktivi- teiten Groep Heemskerk heeft haar tvenementenprogramma nu definitief samengesteld en in affichevorm gepubli- eeerd. Het programma luidt als volgt: Zaterdag 19 juni, Burg. Nielenplein. ianvang 14 uur - Concert St. Caecilia en optreden Volksdansgroep Assumburg; Zaterdag 26 juni, Burg. Nielenplein, 10-17 uur - kunstmarkt; Zaterdag 3 juli, Burg. Nielenplein, ianvang 14 uur - The Great Salt Lake lime Troup; Zaterdag 10 juli, Burg. Nielenplein, ianvang 14 uur - poppenkastvoorstelling door Marion Wardenaar; Woensdag 14 en donderdag 15 juli, Duitslandlaan, aanvang 14, 20.30 en 22 mir - Het Amsterdams Elektrisch Cir- cus; Zaterdag 17 juli, Burg. Nielenplein, ianvang 14 uur - The Friends Roads how; Zaterdag 24 juli, Duitslandlaan, aan- Mg 14 uur - popfestival; Zaterdag 31 juli, Burg. Nielenplein, ianvang 14 uur - The Roaring Seven Jazzband; Zaterdag 7 augustus. Burg. Nielen- tón, aanvang 14 uur - The Mime tape of America; Zaterdag 14 augustus, Zaalberglaan, ianvang 14.30 uur - klassiek concert. i Dick Jungbacker, Carla Klein, Paul Kleijne, Rene Kleijne, Vera Klous, Peter Marz, Frans van der Meij, Wim Niesten. Jeroen Nijenhuis, Mariene Poncin, Ad Post, Maudy Remeeus, Marga de Reus, Hans Schimmel, Annette Schoo, Anne- Marie Schüssler, Marijke Snel, Diana Stet, Karin Vergonet, Mieke Vessies, al ien i'it R«ve-'V)ik: Ad Zonneveld, Anne- C van Roon, Astrid ..ia van Egmond, uit Velsen- Noord; Lydia de Boer, Hetty de Bruin uit Wijk aan Zee; Jan Teerenstra uit Heemskerk; Mar ja Sprangers uit Assen delft. Afgewezen: 3; herexamen: 3. Viering voor bejaarden. In de kerk van Driehuis zal dinsdag 6 juli een kerkelijke viering voor bejaarden plaats hebben. Op dinsdag 3 augustus zal op nieuw een dergelijke viering worden ge houden. Aanvang beide malen om 10 uur. Priester J. J. Bol. De onlangs in Scheveningen tot priester gewijde oud- Santpoorter Jan Jetse Bol zal zondag 20 juni om half elf in de r.-k. kerk te Santpoort een gezinsviering leidsn. Na afloop bestaat in het Jeugdhuis aan de Dinkgrevelaan gelegenheid de kennisma king met hem te hernieuwen. Geboren: Pim Albert Jacobs, Rogier van Zon, Egon van Zon, Joost Petrus Beentjes, Karin van Duijn, Dennis Kloes,

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9