1 SI T.V. redde de Italiaanse Joegoslavische pers: match voetbalbond viel tegen Overwinning lichtpuntje in duisternis Noordenbos kapt ermee BONDSCOACH ZICHTBAAR AANGESLAGEN SPORTIEF I f Toto/lotto f “W"-' fifi O F L* M I 19 7 6 SPORT JUNI MAANDAG 2 1 Na gelijkspel tegen Limburgia ■ESsZrTzEE] '4 Tevreden ":i JONGEREN BEWEZEN KNOBELS ONGELIJK De strvd om het brons is afgelopen. Kees Kist en George Knobel feliciteren elkaar. Gelegenh eidself tal speelde op karakter (ADVERTENTIE) de beste kansen Galvaniseurs vinden bij ons een goede baan De verwachte ineenstorting van Ne derland bleef uit. Al in de eerste verlen ging waren achtereenvolgens Kist (Lat) Aalt de Kok van de „Vogels” werd door arbiter Dammers genoteerd, omdat hij Coolen onderuit haalde. Scoreverloop. 28. Van Wijk 1-0, 49. Jaan de Graaf 1-1. Scheidsrechter: Dam mers. toeschouwers: 3500. De eerste finalewedstrijd om het Eu ropees voetbalkampioenschap voor ploe gen tot 23 jaar tussen Hongarije en de Sovjet-Unie is zaterdag in Boedapest geëindigd in een gelijkspel van 1-1. Bij de rust hadden de Hongaren een voor sprong van 1-0 door een doelpunt van Nyilasi. Slobodijan maakte na de rust de Russische gelijkmaker. Atletico Madrid en Zaragoza hebben zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker. De uitslagen van de halve finales: Atle tico MadridReal Sociedad 1-1 (eerste wedstrijd 1-0) BetisZaragoza 1-1 (1-2). Twee van de 15.000 toeschouwers bij het duel Nederland-Joego-Slavië: Wim van Hanegem en Johan Neeskens, noodge dwongen op de tribune. m-l< bles gew KNj maa late: den dat een je Mor nuc D mes Joki plar ver< De ook ten. Het neer acht 1.81, persi aard De mete haar twee venc het nu i den. aldu nam seize tijde bove duit: zich D< naaj in cm was onge dam derf Pap, H< gelij m-h atlel Zwi sies W dida gesp Stal met< Doo Trai enk, tijd B afg; Wes Het tweede doelpunt voor Nederland, gemaakt door Willy van de Kerkhof. z/Z/7/4^ en Krol (zijnet) dicht bij een doelpunt. S In de eerste minuut na de vierde aftrap was het wel raak. Met een zuivere dieptepass over zo’n veertig meter stuur de Kist de alleen nog door laatste man gi Katalinski in het oog gehouden Geels op avontuur. De Ajacied schermde de bal goed af en verraste vervolgens Petrovic met een schuiver. Het brons, dat uiter aard nog minder dan een pleister op de wonde betekende, was binnen. WENEN. Jaap Noordenbos zal niet terugkeren als bondstrainer van de KNAU. „Ik ben het zat om alsmaar te lozen in een lek schip. Van een echt beleid is geen sprake, terwijl het er nu ook naar uitziet dat er van het door de trainers voorgestelde trainingsplan wei nig of niets terecht gaat komen. Op deze manier is er niet meer tewerken”,aldus Noordenbos, een van de twee olympische bondstrainers. Met moeite was hij nog tot een be knopte analyse te verleiden. „We hebben nu weer gevoetbald zoals we in het verleden zo vaak hebben gedaan. Ik ben tevreden. Het was een sportieve wed strijd, waarin we over het totaal gezien toch wel de sterksten zijn geweest. We hebben tenslotte ook nog twee keer tegen de lat geschoten. Nee, de jongens waren niet moeilijk te motiveren. Zij wilden gewoon graag winnen.” Het leek wel of elk wo ord Knobel pijn deed. Heel even flikkerde zijn oude strijdlust op, toen hij gedwongen weerd terug te denken aan de nachtmerrie van woensdagavond. „Dat het toen zo uit der hand is gelopen, lag niet alleen aan de spelers”, beet hij van zich af. „Neem nu die rode kaarten. Die waren toch sterk overdreven. En verder ben ik ervan overtuigd dat we, als het woensdag nor maal weer was geweest, zondag in de finale hadden gestaan. Mijn problemen? Ach, over een week wordt er al niet meer over gepraat. Ik wil er vanaf; nu in ieder geval niets meer mee te maken. Ik zal de komende dagen dan ook geen kranten lezen.” Met opgetrokken schouders trok Kno- bl ach terug, in de wetenschap dat hij zaterdagavond voor een van de laatste keren daadwerkelijk met een van zijn vele blunders was geconfronteerd. De nieuwe Oranje-lichting had hem immers duidelijk getoond dat hij veel te lang had vastgehouden aan de gevestigde re putaties; dat hij ziende blind was ge west voor de mogelijkheden van de aanstormende jeugd. Dat hij jongens als Jan Peters, Ruud Geels, Kees Kist en in mindere mate Peter Arntz en Wim Meutstege niet op hun juiste waarde had geschat en hen daardoor de kansen om zich waar te maken had onthouden, vormde in feite de basis voor het niet onaardige succes dat tegen de nog erger dan de Nederlanders met een kater tob bende Joegoslaven, werd behaald. Na een kleine twintig minuten maak ten de met twee spitsen opererende Nederlanders hun bedoelingen duidelijk. Winst of verlies mocht dan geen verschil uitmaken voor hun premie (vijftiendui zend gulden), men wilde in ieder geval de schade van woensdagavond nu niet nog groter laten worden. Jan Peters leidde het sterke, ruim uitgevallen Hol landse kwartiertje in met een bijzonder fraaie dieptepass op Ruud Geels, die De in Milaan verschijnende „Cor- riere della Sera” schreef over de zege van de Nederlanders: „Voor iedereen zichtbaar ontmoedigd door het verlies in de halve finales, zijn Nederland en Joego-Slavië bij de wedstrijd om de derde plaats ver onder hun beste vorm gebleven. Wel hebben de Ne derlanders hun hoogmoedige houding opgegeven zonder tot echt klassevoet- bal te komen. Dat was uiteindelijk voldoende om Joego-Slavië te ver slaan”. Öe in Rome verschijnende „II Tem po” wees erop dat in dit Europees kampioenschap de normale negentig speelminuten niet meer voldoende bleken om een beslissing te bereiken. Het blad gaf de Nedeclanders het compliment na de aanvankelijke ver warring het uitvallen van enkele sterren goed opgevangen te hebben. Het blad merkte op: „Het revolutio naire Nederlands elftal heeft weer vertrouwen in zichzelf en zijn eigen spel technische mogelijkheden”. In de eerste helft was de wedstrijd van een uitstekend gehalte. Snel wisse lende situaties en veel spanning voor de 3500 toeschouwers. Limburgia was in die fase veel sterker dan de in een 4-4-2 formatie opererende „Vogels” en de thuisploeg kwam in de 28e minuut ver diend aan de leiding door Loek van Wijk, die een voorzet van Kousen kei hard inschoot. In de eerste 45 minuten had Limburgia verder afstand kunnen nemen, maar slecht schieten van onder meer Coolen en fraai keeperswerk van Vogels-doelman De Feiter, voorkwamen dat. BELGRADO. Het eindtoernooi om het Europees landenkampioen- schap voetbal is op een teleurstelling uitgelopen voor het organiserende land Joego-Slavië. Niet alleen omdat de nationale ploeg als laatste eindig de, maar tevens omdat de Joego slavische voetbalbond door een fi nancieel bankroet bedreigd werd. Bent u een bekwaam vakman en in het bezit van VOM-diploma of gelijkwaardige opleiding? Hebt u ervaring in het vak? Dan bieden wij u een goed salaris. Na een inwerkperiode wordt u in een tweeploegen- dienst te werk gesteld, waarvoor 15% toeslag op het salaris wordt betaald. Sociale voorzieningen, winst- deling, personeelsvervoer: het is allemaal prima geregeld. Op de laatste speeldag voor de Itali aanse tweede divisie is zondag zeker geworden dat Genua, Catanzaro en Fog- gia het volgend seizoen in de eerste divisie uit zullen komen. Deze clubs nemen de plaatsen in van Ascoli, Como en Cagliari. ^1111 Ook de penningmeester van het Nederlandse wk-comite, Ton Zwik- stra, had een meevaller: in plaats van de verwachte 25.000 gulden de man, kon Zwikstra zaterdagavond proviso risch volstaan met 15.000 gulden de man. Deze premie was vastgesteld voor het bereiken van de strijd om de derde en vierde plaats. I Ruu zijn zijn tenr voor de eerste keer zijn visitekaartje presenteerde met een vinnig schot, dat de zwakke Joegoslavische doelman Pe trovic slechts met moeite tot hoekschop kon verwerken. In de 26e minuut had Willy van de Kerkhof (als altijd ijverig, maar te vaak onnauwkeurig) uit een dieptepass van de wisselvallige Peter Arntz de score moe ten openen. Alleen voor Petrovic faalde de PSV’er. Geels corrigeerde die fout een minuut later al. Op aangeven van Rob Rensenbrink liet de kalende spits de Joegoslavische doelman kansloos. Twaalf minuten later leek Oranje op rozen te zitten. Opnieuw zorgde Peters voor de opening, die Willy van de Kerkhof met medewerking van Petrovic dankbaar be nutte. Een collectieve fout in de Nederlandse afweer zorgde er twee minuten voor het rusitsignaal van de goed leidende Zwit serse arbiter Hungerbuehler voor, dat Joegoslavië de prikkel kreeg om nog voor een acceptabel resultaat te knok ken. Katalinski profiteerde en gaf daar mee het startsignaal voor een ware stormloop op het doel van Schrijvers, die zich na de hervatting in alle hevig heid voortzette. Knobels keurkorps was defensief ook danig verzwakt, doordat voorstopper Wim Jansen (er werd gevreesd voor een hersnenschudding en hij kreeg in de kleedkamer zelfs bijna een flauwte) moest worden vervangen door de vrijdag uit Nederland overgekomen, en dus nau welijks voorbereide, Wim Meutstege. Daar kwam nog bij dat de Joegoslavi sche coach MIadinic met twee wissels (Halilhodzic in de spits voor de falende Acimovic en Vladic voor Zungul) zijn formatie aanmerkelijk had versterkt. Lang heeft de hard werkende Oranje- equipe (waarin Arntz na 25 minuten werd vervangen door Kees Kist, hetgeen een versterking betekende) stand weten te houden. Er is zelfs uitzicht geweest op een beslissende 3-1-voorsprong, maar Galvaniseren is bij fokker geen lopende band werk, maar een precisievak. Het wordt met uiterste nauwkeurigheid aan de hand van kleine series beoefend. Een groot aantal processen - zoals vertinnen, vernikkelen en hardverchromen-vinden plaats om de kwaliteit, de houdbaarheid en bestendigheid van materialen te vergroten. Kortom ’’hogeschool” in oppervlakte behandeling. Lijkt het u prettig om in een vliegtuigindustrie te werken en woont u binnen een straal van 50 km rond Schiphol, schrijf dan aan fokker VFW, afdeling personeelszaken, postbus 7600, Schiphol-Oost. Zet in uw brief nummer 072-76-HD Ook kunt u telefonisch een sollicitatieformulier aanvragen onder nummer (020)5443821. ROME (DPA). De voetbalelftal len van Nederland en Joego-Slavië hebben naar het oordeel van de Itali aanse pers in de wedstrijd om de derde plaats van het Europees kam pioenschap ver onder hun kunnen gespeeld. (Van onze speciale verslaggever) ZAGREB. De erfenis van George Knobel valt bij nader inzien toch nog wat mee. In het duel van Oranje met Joegoslavië om de derde en vierde plaats van het Europese titeltoernooi werd (al weer) na verlenging met 3-2 gewonnen. Een zege die zijn waarde ontleent aan het karakter dat de jeugdige gelegen- heidsformatie van de scheidende bonds coach aan de dag wist te leggen. Een zege ook die als en klein, hoopvol lichtpuntje flakkert in de grimmige duisternis, waarin het Nederlandse voet bal tijdens de EK-eindronden verzeild is geraakt. Knobel had zich zaterdag voor deze bijzondere gelegenheid in het strakke pak gestoken. Eigenlijk, zo heeft hij het ook zelf gevoeld, hooide hij er al niet meer bij. Twee dagen eerder had hij, ontspannen zonnebadend, tegenover die pens zijn hart gelucht en daarmee gees telijk althans alle KNVB-schepen achter zich verbrand. Het ligt voor de hand dat het duo Hogewoning-Stoop hem op zijn vingers heeft getikt, omdat hij de vuile was zo nadrukkelijk buiten heeft gehan gen. Aan alles was te merken dat er harde woorden zijn gevallen. Dat is voor Kno bel te veel geweest. Zelfs bondsarts Frits Kessel maakte rich zorgen en hield de 53-jarige Brabantse oefenmeester dezer dagen scherp in de gaten. Plichtmatig sleepte Knobel zich voort. Hij staat op instorten. „Het spel is uit”, mompelde hij ■met een bedrukt gezicht na afloop van de strijd tegen Joegoslavië. „Dit was mijn laatste daad. Eigenlijk heb ik nu niets meer te zeggen.” de verder weinig opvallende Rene van de Kerkhof knalde na een pass van Rensenbrink op de lat. Zeven minuten voor tijd zorgde Dzajic uit een vrije trap even buiten het strafschopgebied voor de gelijkmaker. Schrijvers, die overigens ook een serie knappe reddingen op rijn naam schreef, ging bij deze treffer niet vrijuit. De winnende getallen van Lotto no. 25 zijn: 14-21-26-27-32-41-res.get. 15. Het aantal deelnemers aan lotto no. 25 bedroeg 773.726, die voor een inleg zorg den van 3.183.731 gulden. Het prijzenbe- drag is 1.644.769 gulden. De prijzen zijn: le prijs: (incl. jack pot) 661.792,-; 2e prijs: 151.227,-; 3e prijs: ƒ226.841,-; 4e prijs: ƒ302.454,-; 5e prijs: 302.454,-. De winnende getallen in de Duitse lotto rijn: 2-7-23-34-41-47. Reservegetal 18. WJ form Allai in d< kond de h wat In V Belg waki reikt rijk nog gen In Belg rijke tegei Zwit lang strijc pecti ten wore getre leert breei stelt Bi. ware gen hoge Mieh 100 lopei vuld „Vogels” geeft zich Nederland: Schrijvers; Suurbier, Jansen (Meutstege), Van Kraay en Krol; Arntz (Kist), Peters en Willy van de Kerkhof; René van de Kerkhof, Geels en Rensenbrink. Joegoslavië: Petrovic; Buljan, Katalinski, Muzinic en Zungul (Uladic), Jerkovlc, Surjak en Oblak; Acimovic (Halilhodzic). Popivoda en Dzajic. Scheidsrechter HungerbUhler (Zwi), toe schouwers 15.000. Na rust was Van Wijk bij Limburgia om diciplinaire redenen uit de ploeg gelaten en dat betekende een verzwak king. IJsselmeervogels kon door deze maatregel het middenveld overnemen. Na 49 minuten leverde dat al de gelijk maker op. Doelman Senden kwam uit zijn doel, terwijl drie verdedigers in zijn buurt stonden, hij werd omspoeld door Jaan de Graaf en deze scoorde beheerst. Arbiter Dammers moest vaak fluiten voor overtredingen, maar de wedstrijd werd niet echt hard. Met name IJssel meervogels probeerde de stand een an der aanzien te geven, maar slaagde daarin niet. Toch was trainer Stevenaers van de Spakenburgse ploeg na afloop tevreden. „We hebben nu een uitsteken de kans om volgende week voor eigen publiek algemeen amateurkampioen te worden. En dat was vanmiddag ons uitgangspunt”. BRUNSSUM. Het eerste treffen tussen de zaterdag- en de zondagama- teurkampioen is in Brunssum onbeslist geëindigd. Na een wedstrijd, die een spannend verloop had en waarin man lijk hard gevoetbald werd, deelden de ploegen de punten: 1-1. De KNAU sloot afgelopen mei een vierjarenplan af. waarmee een einde kwam aan de contracten met alle KNAU-trainers. Sinds enkele maanden worden er dan ook geen centrale trai ningen meer gegeven. Dat zal zeker tot januari duren, want voor die tijd zal het nieuwe trainingsplan niet rond rijn. In totaal namelijk hebben niet meer dan 135.000 toeschouwers de vier wedstrijden bijgewoond. De meeste belangstelling ging uit naar het duel tussen Joego-Slavië en West-Duitsland (70.000), de minste naar Nederland-Joego-Slavië (10.000). Het duel Nederland-Tsjecho-Slowa- kije trok 31.000 toeschouwers en de finale tussen Tsj echo-Slowakije en West-Duitsland leverde slechts 25.000 kijkers op. De televisie heeft de Joe goslavische bond kunnen redden van de financiële ondergang waardoor er volgens de secretaris van de bond, Stykovic, nóg een o verschot van on geveer twee miljoen gulden is. F i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 14