Zwemhegemonie HPC in Noord-Holland Angstige E toekomst kanosport Drie zeges voor coureur uit Ammerzoden Van der Weide Boet van Duimen schitterde Z won toernooi in motorgeweld op circuit vóór Hans Ree MM1I! H zv Vijf koplopers in Manilla Vollebregts leiden in de Kielerweek SPORTIEF I Tilkema i Ans Stormink Frans Breeuwer ij Watertrappers Monique Wildschut Betty Koomen F F MA 16 SPORT 19 7 6 JUNI 2 1 MAANDAG Malaise aan de top - A F W Records Simon Franken en Edwin Kooijman (Van onze sportredactie) (Van onze zwemmedewcrker) verschillende s Rob Bron (18) en Boet van Duimen leveren een schitterend gevecht in de 500 cc. Niel Edwin Kooijman won tweemaal bij de jongens onder 14 jaar. Zijn tijd op de 400 meter vrije slag (4.28.3) leverde niet alleen de eerste plaats en zelfs de her enlimiet op, maar hij verbeterde tevens het kringrecord. Op de 200 meter vlin derslag was hij ook ongenaakbaar en won in de uitstekende tijd van 2.25.4. Ook op deze afstand schaart de jonge HPC-er zien nu duidelijk bij de rnedail- le-kandidaten voor de jeugdkampioen schappen. Toil strijd boven de 1! Porch pk Vi coi 1 loi va: ge< 6 ve de Al DEI in he Den 1 gezwc De Z oude van week ka en en Ts tit me Th De 171.4 met 5 (gem. (Fra) trick 1.21.4C Stai 1. Tai pnt., I en de Wc ha vh we ha Re 1 Je; L HOi ser H trainii de ze kampi wonnt cilind ches. getuig KIEL. Erik en Sjoerd Vollebregt voeren na de eerste twee races van de Kielerweek de rangschikking bij de FD’s aan. Door terugplaatsing van de West- duitser Heiner Fortsmann werden ze zaterdag eerste, terwijl ze zondag op de derde plaats beslag legden. De orach lijn oj Westc Bi. Müncl achter De gewor strijdt He in Ra. 43. Ti. België Wlbav op h puntei derd Co het O Volge: lumbi te kor De Young Amer len. R Jim C kaans Al tvereb (WBA vador gevec Be werd loop 1.20.28 Ti iWdl) Schm man. Dt uiten (Fin) liierm 1.12 rr Bi S t.i Neder Buun Kema zich r I M te zt schaa (Israe en d< Punt In Ölym men Kaba: Drevr I W Je r tenne 'IS. (Van een medewerker) ZANDVOORT. De grote man tij dens de kampioensraces op het circuit van Zandvoort was gisteren ongetwijfeld Boet van Duimen uit Ammerzoden. Hij won alle drie de races waarin hij uit kwam op spectaculaire wijze. De weini ge toeschouwers op het natte Zandvoort lieten er ook geen twijfel over bestaan wie zij het meest apprecieerden. Na elke overwinning moest „den Boet” een ova tionele huldiging ondergaan. Niet voor niets trouwens. HPC-crack Abdul Karim Ressang, net terug uit Amerika, viel nauwelijks op bij de kringwedstrijden. CC (8 18.05.1 (Van onze schaakmedewerker) CASTRICUM. Het jaarlijkse Trans- avia-schaaktoernooi is gewonnen door de Amsterdamse hoofdklasser Piet van der Weide. In een sterk bezet toernooi, dat werd verspeeld volgens het Zwitsers systeem kwam hij tot een score van 6*/t punt uit zeven partijen. Hij bleef hier mee Hans Ree een half punt voor in de rangschikking en verdiende metdit re sultaat duizend gulden, terwijl Ree zich met zeshonderd gulden tevreden moest stellen. Op de streep liet Van Duimen Bron achter zich. Produktieklasse tot en met 500 cc: (8 ron den, 34,576 km): 1. De Vries (Emmeloord) 17.52,0 (g.s. 113,642 km.uur), 2. Lemstra (Zaan dam), 3. Moonen (Den Haag). Zijspanklasse (8 ronden, 34.576 km): 1. Ge broeders C. en J. Smit (Zuid Scharwoude) 15,04,5 (g.s. 128,919 km.uur), 2. Geerts-Vbn Veen (Assen), 3. Verkerk-Oostwo-uder (Den Haag). De voornaamste wapenfeiten van De Water trappers waren de twee kringre- cords die gezwommen werden. Simon Franken won de f00 meter vlinderslag jongens onder 10 jaar met een felle eindsprint in 1.29.5, terwijl de dameswis- selslagestafetteploeg op het nippertje won van de ploeg van Zeemacht Noord- kop. Op winst was ergens wel gerekend, maar dat Carry Muylaert, Desire Eliens, Mathilde Vink en Ineke van Elferen het kringrecord. reeds in DWT-bezit, van 4.56.07 tot 4.55.7 zouden terugbrengen was toch wel een verrassing. Mathilde Vink won haar tweede titel, nu op de 200 meter vlinderslag met grote voorsprong in 2.30.4. Carry Muy laert werd op dit nummer tweede in 2.39.4. Nog twee tweede plaatsen zwom ze bij elkaar: op de 400 meter vrije slag (4.46.8) en op de 100 meter rugcrawl (1.10.6). Deze laatste prestatie viel wel tegen qua tijd. Nog een tweede en een derde plaats behaalde hij op de 200 meter vlinderslag (2.25.5) en de 100 me ter rugcrawl (1.09.7). Desire Eliens haal de een tweede plaats op de 100 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar in 1.25.- en een derde op de 400 meter borstcrawl in die leeftijdsgroep (5.12.8). De jongenswisselslagéstafetteploeg van De Watertrappers werd helaas gediskwa lificeerd, maar hun tijd (4.48.-) was on der de nationale limiet. Frank Muylaert haalde nog limieten op de 400 meter vrije slag en de 200 meter vlinderslag jongens onder 14 jaar. Over de geleverde prestaties van de DWT-zwemmers heer ste grote tevredenheid. 500 cc (12 ronden, 50,556 km): 1. Van Duimen (Ammerzoden) 21.56.8 (g.s. 138,773 km.uur), 2. Bron (Amsterdam), 3. Ankone (Oldenzaal). 750 cc wegraceklasse: (12 ronden, 50,556 km): 1. Van Duimen (Ammerzoden) 21.30,8 (g.s. 141,563 km.uur), 2. Alblas (Krimpen aan de Lek), 3. Siegers (Naarden), 4. Schurgers (Heemstede). NOTTINGHAM. De toekomst voor de Nederlandse kanosport ziet er angstig uit. Aan het einde van een tijdperk, waarin Mieke Jaapies op de Olympische Spelen van München een zilveren me daille behaalde, en Anton Geurts in de K2 met Paul Hoekstra beslag legde op hetzelfde eremetaal in Tokio, vormt het koppel Arend Bloem en Lo Jacobs de afsluiting van de „vette” jaren. Hoe vet die jaren zijn geweest zal pas tijdens de Olympische Spelen van Montreal blijken waar Bloem en Jacobs hun eerste sei- zoenprestatie van kaliber (Polen) kunnen verbeteren. De net uit Amerika teruggekeerde HPC-crack Abdul Karim Ressang liet het achterste van zijn tong niet zien en won gemakkelijk drie nummers, maar de techniek op zijn slag, de rugcrawl, is er het afgelopen jaar zeker niet op vooruit gegaan. Hij zal op de selektie- wedstrijden voor de Olympische Spelen, het komend weekend in Rotterdam een hele kluif aan tegenstanders en Olympi sche limiet krijgen. Zijn winnende tijd op de 100 meter rugcrawl was 1.04.2 Tjeerd Tilkema is een van die goed willende kanovaarders in Nederland die nationaal gesproken aan de top staat en internationaal tot de top had kunnen doordringen wanneer er een betere be geleiding was geweest. Nu gaan zijn verwijten ondanks een derde plaats in de kleine finale van deze pre-Olympi- sche wedstrijden in de richting van de wintertraining. De vorig jaar afgestu deerde man aan de technische hoge school van Enschede, heeft dit jaar slechts vier uur per dag kunnen werken om zich voor te bereiden op de Olympi sche Spelen Des te groter moet zijn teleurstelling zijn geweest toen hij van het besluit van het Nederland Olym pisch Comité dat hij niet, en Bloem en Jacobs wel naar Montreal zouden wor den gestuurd op de hoogte werd gesteld. Tilkema had zich graag dit jaar gespe cialiseerd, op de 1000 meter, zijn favo riete afstand, omdat hij op de 500 meter niet snel genoeg uit de voeten kan. In de halve finale werd hij met enkele tienden van seconden naar een vierde plaats gevaren waardoor er in de kleine finale niets meer overbleef dan een derde plaats. Maar wel een derde plaats met mogelijkheden, want hij eindigde in de grote finale qua tijd op de vierde plaats. De beslissing viel in feite in de voor laatste ronde toen beide spelers elkaar moest bekampen. Tot dat moment had den beide rivalen in deze twee-uurs partijen al hun duels tot winst gebracht. Hans Ree, die in de openingsronde te laat op het appèl verscheen en van de wedstrijdleiding een reglementaire ne derlaag kreeg toegewezen wilde zich toen meteen terugtrekken. Met mede werking van zijn tegenstander Schuering (Leiden), vorige maand nog winnaar van het schaaktoernooi dat in Hillegom door de schaakclub „De Uil” werd georgani seerd, kon de partij alsnog worden ge speeld, zij het met verkorte bedenktijd. Deze geste van Schuering heeft Ree geen windeieren gelegd al ging hij in het treffen met Van der Weide dan ook tenonder. In de laatste ronde stelde Van der Weide de eindzege veilig met een remise tegen de Umuidenaar Peter de Roode, de speler die onlangs in het nationale jeugdkampioenschap tot aan de laatste ronde de leiding in handen had. Een ware verrassing was het min of meer falen van Hans Böhm. Hij viel met slechts vier punten zelfs buiten de prijzen, een lot dat ook bekende spelers als Van Scheltinga, Van Greet, Bruno Carlier, Van Baarle en Boersma onder gingen. De Noordhollandse kampioen Kees Dekker kwam al evenmin tot grote daden. Het toernooi dat 52 deelnemers telde van KNSB-klasse en de hoogste afdeling uit de onderhonden werd georganiseerd door de schaakclub Castricum. De Hage naar M. de Bolster had de wedstrijdlei ding in handen van dit toernooi dat een vlekkeloos verloop had. Eindstand aan de kop: Van der Weide (A'dam) 6*/i, Ree (A'dam) 6, De Rooi (Heemskerk), De Roode (IJmuiden) en Straat (A’dam) 5Ve. Van Geet (Sant poort) 5. MANILLA (ANP). Na de zondag uitgespeelde afgebroken partijen in het interzonale s chaaktoernooi in Manilla, gaan vijf spelers de Rus Poloegajevs- ki, de Amerikaan Browne, de Oostduit- ser I'hlmann. de Braziliaan Mecking en de Tsjech Hort met 4*/t punten uit zes partijen aan de leiding. Dat er duidelijk iets mis is in het kleine nationale kanowereldje is dit weekeinde tijdens de voor-Olympische wedstrijden in het Engelse Nottingham wel overduidelijk gebleken. Naast Bloem en Jacobs blijken er in Nederland geen andere kanovaarders meer te zijn of schoon die wel tot de nationale top behoren. Het schort evenwel aan een goede begeleiding van de goedwillende kanovaarders die hun weinieg vrije tijd doorbrengen op het water. Daar houdt die begeleiding ook op en moeten de andere vedetten waarmee Nederlandse kanobondsofficials ieder jaar weer mee schermen, het zelf uitzoeken. Van een gerichte trainingsopbouw is geen sprake omdat er geen trainer meer is en ook de begeleiding laat te wensen over. Lew Poloegajevski, de sterkst geachte speler van dit toernooi, had zestien zet ten nodig om zijn afgebroken partij uit de vierde ronde tegen Miguel Quinteros in winst om te zetten, en zich daarmee bij de koplopers te voegen. Ook Walter Browne kwam dankzij winst uit een afgebroken partij bij de leiders. Hij versloeg, in de zesde ronde, de door Jan Timmen gesecondeerde Amerikaan Lu- bomir Kavalek. De uitslagen van de uitgespeelde afge broken partijen zijn: Quinteros (ARG) Poloegajevski (Sov) 0-1, Balasjov (Sov) Spasski (Sov) 1-0, Torre (Phi)Ljubolje- vic (Joe) 0-1, Mariotti (Ita)Biyiasas (Can) 1-0, Tan (Sing)Quinteros (Arg) 0-1, Browne (Vst)Kavalek (Vst) 1-0, Biyiasas (Can)Harandi (Im) 0-1, Spass ki (Sov)—Ribli (Hon) 1-0. De stand na zes ronden is: 1-5: Poloe gajevski, Browne, Hort, Uhlmann en Mecking 4*/a punten; 6-7: Tsjesjkovski en Ljubojevic 4; 8-11: Spasski, Quinte ros, Gheorghiu, Balasjov 3V2; 12. Kava lek 3; 13. Ribli 2'A; 14-17: Panno, Pach- man, Biyiasas en Mariotti 2; 18. Harandi I1/»; 19-20. Tan en Torre V2. DWR heeft na een zwaar seizoen toch nog wat sukses weten te boeken. Frans Breeuwer won de 100 meter schoolslag voor jongens onder 14 jaar in 1.18.5, een tijd die hij op de nationale jeugdkampi oenschappen nog aanmerkelijk zal kun nen aanscherpen. Mare Meihuizen haal de de limiet op de 200 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar in 2.36.4 en werd derde van Noord-Holland. Ook de 4x100 meter wisselslag estafette ploeg heren werd derde. Hun tijd van 4..41.- was goed voor deelname aan de senioren kampioenschappen eind augustus. Helaas werd Daan Kramer op de 200 meter vlinderslag gediskwalificeerd; zijn tijd (2.24.7) was goed geweest voor de derde plaats, die nu was weggelegd voor Arie Geysel van KZC. KZC haalde via Wim Mooy twee tweede plaatsen bin nen: op de 100 meter rugcrawl (107.-) en de 400 meter vrije slag heren (4.29.4), terwijl ook de 4x100 wisselslagheren- ploeg tweede wist te worden in 4.38.-. Derde plaatsen waren nog voor Annelies Dirs (200 meter vlinderslag dames in 2.43.-) en de 4x100 meter vrije slag UITSLAGEN De voornaamste uitslagen zijn: 50 ronden, 34,576 km): 1. Van Dongen (gemiddelde snelheid 112,301 km.uur), 2. Looy- esteln (Breezand), 3. Wevers (Almelo). 125 cc (10 ronden, 42,130 km): 1. Van Kessel (Mill) 22.13,4 (114,204 km.uur), 2. Van (zoetermeer), 3. Cornells (Ens). 250 cc (12 ronden, 50.556 km): 1. A. North (Wlerden) 25.08,3 (g.s. 121,145 km.uur), 2. Anko ne (Oldenzaal), 3. Van Kessel (Mill 350 cc (12 ronden, 50,556 km): 1. Van Duimen North (Wlerden), 3. Ankone (Oldenzaal). Njord’59 sloot de kringkampioenschap- pen af met voornamelijk goede resulta ten van Monique Wildschut, Chiny Kok en Hedda Verdam. Monique won de 100 meter rugcrawl meisjes onder 14 jaar in de knappe tijd van 1.14.9, terwijl zij een van de sterkste zwemsters was uit de 4x100 meter estafetteploeg vrije slag meisjes, die kampioen werd in 4.32.6. Monique Wildschut werd ook nog twee de op de 400 meter vrije slag in 5.06.5. Chiny Kok werd tweemaal derde: op de 100 meter schoolslag (1.24.4) en de 400 meter vrije slag dames (4.49.8), terwijl Hedda Verdam tweede wist te worden op de 100 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar in 1.10.3; zij was de enige Haarlemse van niveau in deze leeftijds groep dit weekend. Vooral Erik Vollebregt was bijzonder blij dat ze de sterke Duitsers Jörg en Eckart Diesch achter zich hadden kun nen houden. Dit vooral met het oog op de Olympische zeilwedstrijdin in King- stone. „Daar zal met ons rekening moe ten worden gehouden want tenslotte is het water in Kiel voor de gebroeders Diesch”. Goede resultaten waren er ook voor Robert en Joop van Werkhoven. Zater dag eerste en zondag derde. Ze staan nu op de tweede plaats. Ook Heike Blok handhaafde zich. De Nederlandse Soling- zeiler staat na twee races op de derde plaats. De voornaamste uitslagen van zondag zijn: 470-klasse: 1. Hübner (Wdl), 2. Eiermann (WD1) 3. Van Werkhoven (Ned) 4. Alsen (Zwe). Algemeen klasse ment zonder aftrek van het slechtste BEVERWIJK. De Heemsteedse Po lo Club heeft de sterkste ploeg van de Kring Noord-Holland, dat hebben de laatste twee ontmoetingen van de kam pioenschappen aangetoond. De ploeg van Zeemacht-Noordkop uit Den Helder werd duidelijk naar het tweede pain verwezen! terwijl de strijd om de derde plaats tussen De Ham uit Krommenie en De Watertrappers uit Haarlem onbeslist bleef. Van de andere deelnemende clubs uit Haarlem was Njord’59 de sterkste. Vooral de strijd in de 500 cc was bijzonder spannend. Alleen al de namen in het rennersveld klonken bijzonder aantrekkelijk, wat geen enkele Neder landse topcoureur liet de kans liggen om punten te verzamelen voor het kampi oenschap. Felle strijd kon worden ver wacht tussen Boet van Duimen, Marcel Ankone, Wil Hartog en Rob Bron, want ook zij toonden zich de snelste bij de trainingen. Wil Hartog was al gauw van het toneel verdwenen. Na een niet zo snelle start kwam de Abbekerker al na een ronde binnen met een lekke band. Marcel Ankone kreeg een plaats op het middenveld toebedeeld en er ontspon zich een schitterend gevecht tussen Boet van Duimen en Rob Bron. Van Duimen kon in het begin nog bogen op een straatlengte voorsprong, maar de Am sterdammer Bron kroop zienderogen dichterbij. Vele ronden lang hebben de coureurs de toeschouwers van de zit plaatsen gekregen, want het bleek dat de machine van Van Duimen hanteer baarder was in het bochtenwerk, terwijl de Yamaha van de Amsterdammer op het rechte eind veel goed maakte. Met klein verschil versloeg Van Duimen Bron. Bij de 350 cc leverde de Zuidafrikaan met een Nederlandse startlicentie. Alan North, felle strijd met Van Duimen. In wMxwk tegenstelling tot de wedstrijd in de 250 t- Bij de dames was het al niet anders. Ook Ans Stormink en Nel Broekstra kampen met een tekort aan begeleiding en trainingsopbouw. Ans Stormink, het 26-jarige Deventer meisje is mede van die slechte begeleiding de dupe gewor den. Ook zij had graag haar carrière willen beëindigen net als Tilkema met een eervolle finaleplaats op de Olympi sche Spelen van Montreal. Het niet- aanwijzen van het koppel door het NOC voor Montreal bluste het laatste vlam metje van het heilige vuur in haar. De motivatie om in Nottingham te vlammen met Nel Broekstra in de K2 was er niet meer toen Ans Stormink van het NOC te horen kreeg dat zij er niet op hoefde te rekenen dat de voor- Olympische kanowedstrijden in Notting ham als selectiewedstrijden zouden wor den beschouwd. Het was dan ook ver klaarbaar dat de prestaties van de da mes en van Tilkema aan de matige kant waren. In de halve finale werd het dameskoppel Stormink-Broekstra door het Bulgaarse koppel Mincheva-Janake- va naar een vierde plaats gevaren en was er alleen nog een eervolle vermel ding te vrdienen voor de eerste plaats in de kleine finale. estafette ploeg heren (4.01.9), onder de senioren limiet. NVA haalde een tweede en derde plaats op de schoolslag via Margreet Vink (1.24.4 bij de dames) en Marjan Hoogerheide (1.27.2 bij de meis jes onder 16 jaar), terwijl Adrie van Excel, die waarschijnlijk volgend jaar zijn club ook gaat trainen, een derde plaats op de 100 meter rugcrawl heren veroverde (1.08.5). De pas anderhalfjaar bestaande Zee schuimers uit Zandvoort wisten via Ton- ja van de Heuvel twee medailles in ae wacht te slepen. Dit weekend werd Ton- ja in 1.41.5 tweede op de 100 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar. Nederland is in Nottingham in ieder geval niet afgegaan. De Nederlanders hebben voldaan aan hun verwachtingen. De derde plaats van Tjeerd Tilkema in vierde plaats in de grote finale die in vierde plaats in d grote finale die in Dough Parnham (Engeland) wel de grootste verrassing opleverde. Juist daarom lijkt de uitzending van de En- schedeër alsnog gerechtvaardigd. Tjeerd Tilkema zou eventueel als reserve naar Montreal kunnen gaan voor Lo Jacobs, die de laatste vier weken te kampen heeft met een keelontsteking. Als je dan ook nog bedenkt dat Tilkema werd uit geschakeld voor de finale op de 1000 en de 500 meter omdat er meerdere boten van de DDR, Rusland, Hongarije, Polen en West-Duitsland waren ingeschreven, dan ligt er slechts een conclusie voor de hand: ook Tilkema hoort in Montreal te varen. De winnaars van de elf Olympische nummers zijn: Heren 500 meter: Kl- klasse: Szanity (Hongarije); K2-klasse: Oost-Duitsland; Cl-klasse: Rozov (Sov.); C2-klasse: Hongarije. Dames: K2-klasse: Oost-Duitsland; K4-klasse Oost-Duits land. Heren 1000 meter: Kl-klasse: Parn ham (Gbr.); K2-klasse: Hongarije; K4- klasse: Oost-Duitsland; Cl-klasse: Wich- mann (Hong.); C2-klasse: Sovjet-Unie. cc, toen won de Zuid Afrikaan op zijn gemak met achter zich Ankone en Van Kessel, moest Alan North op het laatst toch de meerdere erkennen in de popu laire Ammerzodenaar. Ondertussen had Henk van Kessel het kampioenschap van de 125 cc op zijn naarn gebracht. In deze race kwam an Kessel zeer slecht weg, maar na nog geen halve ronde had hij al weer aan zes coureurs zijn achterwiel laten zien met voor zich een lege baan. Opmerkelijk was ook het optreden van Frank Lemstra in de produktieklas se tot en met 500 cc. Hij had in de training de snelste tijd genoteerd, maar door een defect aan de bobine vlak voor de start kon hij niet op tijd zijn motor repareren. Terwijl de andere coureurs al op weg waren kwam hij achter de pits vandaan en zette een ongelofelijke op mars in. Elke ronde haalde de Zaan dammer enkele collega’s in en hij kwam in de laatste ronde net wat kracht te kort om ook winnaar Henk de Vries voorbij te streven. ,Jk had iets eerder met de reparatie klaar moeten zijn”, vertelde de Zaan dammer na afloop. „Ik vraag me overi gens af waarom de wedstrijdleider niet even wachtte met de start, want hij zag dat ik er aan kwam.” In de zwaarste klasse (750 cc) ging Boet van Duimen onbedreigd op de zege af, maar dit is te verklaren doordat Wil Hartog en Rob Bron wegens technische mankementen voortijdig de strijd moesten staken. Jos Schurgers eindigde op de vierde plaats. Ernstige ongelukken hebben zich ge lukkig niet voorgedaan, hoewel Jean Freese zaterdag tijdens de training zoda nig ten val kwam dat hij een been brak. Kok Haanskorf kwam er bij een val met zijn Suzuki af met een gebroken arm en inwendige kwetsuren. In het Engelse Nottingham had het koppel noodgedwongen een voortijdige thuisreis moeten maken door ziekte van Lo Jacobs en daarmee was opnieuw een excuus gevonden voor het niet in grote vorm verkerende Zaanse koppel. Dat zelfde had zich tijdens de wedstrijden in Gent afgespeeld en pas nu klonken de verwijten daarover van -1—-1- kanten door. Leon Steenbrink was bij de onder de 16-jarigen het meest suksesvol door de 200 vlinder en de 100 rugcrawl te win nen in 2.21.9 en'1.07.7. Op de 400 meter vrije slag werd hij tweede in 4.39.6 achter Jeroen Muylaert van DWT. Ruud Schuyt en Betty Koomen zorg den ieder voor een overwinning voor hun club op de resp. de 100 meter schoolslag jongens onder 10 jaar (1.40.8) en de 400 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar (5.01). Betty haalde op de 200 meter vlinderslag en de 100 meter rug crawl nog tweede plaatsen in haar leef tijdsgroep met 2.46.8 en 1.17.2. Ingrid Luiting behaalde weliswaar geen kampioenschap meer, maar haar tijden op de 200 meter vlinderslag (2.47.1) en de 100 meter rugcrawl (1.15.2) leverden tweede plaatsen en NK-limie- ten op. Zij werd ook nog derde op de 400 meter vrije slag bij de meisjes onder 14 jaar in 5.08.3. Robin Schuyt won de 100 meter rugcrawl bij de jongens onder 14 jaar zeer sterk in 1.08.2. Ook werd hij nog derde op de 400 meter vrije slag in 4.50.5, terwijl hij de limiet op de 200 meter vlinderslag ook nog ruim haalde. Monica van Duin haalde twee medailles bij de meisjes onder 10 jaar. Ze werd tweede op de 100 meter vlinderslag met 1.43.1 en derde op de 100 meter schools lag in 1.42.6. De estafetteploegen van HPC behaalde twee overwinningen. De 4 maal 100 meter vrije slag estafette he ren won gemakkelijk in 3.51.4 en de 4x100 meter estafette meisjes onder 16 jaar werd kampioen in 5.04.1, terwijl de 4x100 meter estafette ploeg jongens tweede werd en de limiet haalde. resultaat: 1. Eiermann 4,5 pnt., 2. Van Werkhoven 6,9 pnt., 3. Eckeström (Zwe) 7,6 pnt. Flying Dutchman-klasse1. Diesch (Wdl), 2. Hotz (Zwi) 3. Vollebregt 4. Prenzel (WD1). Algemeen klassement: 1. Vollebregt 2,9 pnt., 2. Prenzler 6,9 pnt., 3. Hotz 7,9 pnt. Soling-klasse: 1. Kuhweide (WD1), 2. Below (OD1) 3. Blok (Ned) 4. Hirt (WD1). Algemeen klassement: 1. Kuhweide 1,6 pnt 2. Below 1,6 pnt., 3. Blok 6,9 pnt., 4. Fricke (WD1) 9,7 pnt. Tornado-klasse: 1. Martens (WD1) 2. Kolni (Zwe) 3. Eberhardt (WD1). Alge meen klassement: 1. Martens 0 pnt., 2. Kolni 3,2 pnt. Finnjollen-klasse: 1. Law (Gbr) 2. Schürmann (ODI) 3. Mai (WD1) 3. Za- chariassen (WD1). Algemeen klassement: 1. Law 0 pnt., 2. Schümann 3,2 pnt., 3. Zachariassen 6,9 pnt. De plaatsingen van de Nederlanders zijn verder: FlyingDutchmanklasse: 13. Dietz. Finjollenklasse: 15. De Vos 20. Van der Veen. Laser-klasse: 6. Van Aanholt 10. Louwers 11. Zijlstra. OK- jollen: 12. Van der Veen 20, Ter Heege. Draken-klasse: 17. Bakker.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 16