Maertens winnaar een ware Belgische titel kampioen Zoetemelk kreeg geen enkele kans Zege in formule-2 van Stuck op Hockenheim Knap schijnoffer Uitslagen NK wielrennen Henk Elzerman van Alexandra zwom record van der Mije SPORWBH Keetie v. Oosten weer winnares Has sink [SPORTIEF j I vandaag I ILWm B I J I al met Lubro I gesproken re n er installatiebouw 17 19 7 6 MAANDAG 2 1 JUNI •SPORT Veelzijdig Imponerend Defensief Angst «Mi 1 A (Van onze sportredactie) PLOEG VAN POST 1 OPPERMACHTIG (Van onze sportredactie) Felicitaties voor Jan Raas van zijn echt- enote. 15. Piet van 3.03; (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) De stand na drie ropden luidt: 1 Bruinenberg 2 punten; Van der Mije, Van Pameren en Belle l’/s (uit 2); Van Gent. De Graaf en Mulder l1/»; 8 Van Eist 1; 9 De Klerk 0. eide Rooi en an-t- Jiri Churavy, rijdend voor eigen pu bliek, heeft gisteren de Grote Prijs van Tsjecho Slowakijke voor zich opgeëist, de zevende wedstrijd voor het wereld kampioenschap motorcross in de 125 cc- klasse. Churavy won beide manches. neerkomt op een gemiddelde van 181,075 km per uur. De Fransman Bob Wolleek werd met eenzelfde wagen tweede in 34 min. 2,8 sec. Jan Raas: de armen los, de strijd is ge streden, de wielertitel bij de profs is voor hem Keetie van Oosten (rechts), op weg naar haar Se nationale titel. Links Trijnie Fopma. elde ■ling eerd age- ilei- een beverwijk industrieweg 21 tel. (02510)291201| tchte zet- j uit teros -mee alter een Hij Jan Lu der nise ode. nale itste HOCKENHEIM (SID). De Westduit- ser Hans Joachim Stuck, snelste in de training, heeft gisteren op Hockenheim de zesde wedstrijd voor het Europese kampioenschap formule 2-renwagens ge wonnen. Stuck zegevierde met zijn vier cilinder March BMW 762 in beide man ches. Ruim 50.000 toeschouwers waren getuige van de zege van de Westduitser. i of viel t de ilers -uno der- ioen ;rote ifge- G)— >v)— olje- iasas Arg) 1-0, ■>ass- ndag het lilla, evs- luit- g en i uit ns- oor raai ooi, ;ers 6*/« ier- de re- zich »est Ie ie ia sn s- in ar de sn oloe- i en jvski inte- iava- >ach- -andi DEN HAAG. Henk Elzerman heeft in het 50 meterbad „Het Zuiderpark” in Den Haag een nieuw Nederlands record gezwommen op de 400 meter vrije slag. De ZVC zwemmer kwam tot 4.06,3. Het oude record stond op naam van Rene van der Kuil SZC), die eerder deze week 4.08,5 op de klokken bracht. In deze zwaar bevochten wegtitel ziet Arie Hassink de bekroning van een wie- lercarriere die de laatste jaren voortdu rend werd gemarkeerd door tegenslagen van zeer uiteenlopende aard. Zijn in amateurkringen bijna ongeëvenaarde wil om te slagen, hielp hem die opdoffers vergeten. Maar meer uit respect dan uit medelijden misgunde hem daarom ook niemand het grote succes van Simpel- veld. Alom werd hij zaterdagavond er kend als de ware kampioen. Een succes, dat drie jaar geleden niemand nog ooit voor mogelijk had gehouden, toen Has sink met een ernstige longaandoening in het ziekenhuis werd opgenomen. Arie Hassink het gebaar van de triomf. Achter hem zijn ploeggenoot Leo van Vliet. Voornaamste afwezige in het peloton van 50 beroepsrenners tijdens het landskampioen schap wielrennen was Fedor den Hertog. Een voetoperatle heeft de Frlsol-coureur tot enige weken non-activiteit gedwongen. Ziekte hield ook Bennie Ceulen thuis. Theo Smit ten slotte bleef eveneens buiten het strijdgewoel. OOSTERBEEK. In hel Nederlands kampioenschap schaken voor dames in Oosterbeek was er zaterdag in de derde ronde voor het eerst een enigszins dra matische ontwikkeling. Ellis de Graaf dacht namelijk met zwart in de tweede zitting gemakkelijk te kunnen winnen van Cora van Gent. Ellis kwam goed uit de opening en niets leek een zege in de weg te staan. Dat was ook nog zo na het afbreken, althans dat dacht iedereen die de zaak voor de hervatting had bekeken. DILSEN Van de diverse nationale wielerkampioenschappen, die het afge lopen weekeinde zijn gehouden was de titelstrijd van België door het ontbreken van Eddy Merckx. Roger de Vlaeminck, Patrick Sercu en Jos Bruyere het meest gedevalueerd. „In de Ronde van Zwitserland toonden wij reeds waartoe wij in staat zijn”, aldus Post. „Hier, in het Nederlands kampi oenschap. hebben wij het bewijs op nieuw geleverd. Raleigh is niet afhanke lijk van een man. Voor de Tour de France wordt natuurlijk een andere tac tiek uitgestippeld. Bij Raleigh is het anders dan in de ploegen van Merekx en Maertens, waar alleen de kopman telt. Is het niet fantastisch, dat een man als Kuiper, de wereldkampioen, zich opof fert?” bij de amateurs en nu bij de beroeps renners. Is het niet geweldig?’’, zei Jan Raas. Zij kon zelfs niet profiteren van het onfortuin dat Hassink in de 19e van de 26 omlopen overkwam. Met een kapot voorwiel moest hij in de klim naar de Hulsberg achterblijven. Doordat op de fiets van Hassink speciale padden zijn gemonteerd, vergde de reparatie aan zienlijk meer tijd dan normaal. Vooral op dat moment bleek de sterke onder linge verstandhouding. De Amstels blokkeerden onmiddellijk het tempo, waardoor Hassink de kloof van meer dan een minuut binnen een ronde in z’n eentje kon overbruggen. Die psychologisch vernietigende klap kwam de concurrentie niet meer te boven, maar sterkte Arie Hassink nog meer in het zelfvertrouwen dat de nati onale wegtitel binnen zijn bereik lag. Zijn maagklachten, die hem aanvanke lijk duidelijk parten hadden gespeeld,, waren op dat moment volledig verdwe nen. Slechts de vrees dat Van Vliet hem alsnog van de titel zou afhouden, bleef over. Guy Sibille won gisteren in Montauban de titel van Frankrijk. Na een verwoede strijd over 50 km met Alain Nesiet. wist Sibille in een sprint over de laatste 200 meter Nesiet te verslaan. Tweede in de rit ovei 251 km werd Alain Nesiet en derde Jean Pierre Genet. Sibilles tijd was 6.04.21. Agustin Tamanes heeft in de Noordspaanse stad Estella het 75ste kam pioenschap van Spanje veroverd. José Maria Lasa werd tweede en José Luis Viejo derde, beiden in dezelfde tijd als Tamanes: 6 uur, 34 minuten en 18 se conden over 244 km. Hennie Kuiper was niet de enige die Zoetemelk meesleurde naar een kansloze positie. Knetemann en Pronk assisteer - den daarbij gretig. Zij deden dat vooral toen, na een interessante beginfase, vijf man zich tot koplopers uitliepen. Bij dat kwintet was Raleigh sterk vertegen woordigd: Raas, Van de Hoek en Van Dongen. Hun metgezellen waren Schip per en De Waal. Toen dit groepje (dat na 55 kilometer ontstond) in korte tijd naar een winst van meer dan twee minuten uitliep, overheerste de defensie ve houding van de Raleighs zelfs derma te, dat Joop Zoetemelk aan wedstrijdlei der Jean Houben (tevergeefs) vroeg of er geen maatregelen mogelijk waren te gen het rijden in ploegverband. „Onzin natuurlijk”, oordeelde Kuiper over dit verzoek van Zoetemelk. „In het verleden streed ik ook dikwijls tegen een nummerieke meerderheid. Denk maar aan de jaren dat ik voor Rokado uitkwam. Samenwerking in eén kampi- oensrace is normaal. Als Lid van een buitenlands team ben je in zo’n nationa le titelstrijd natuurlijk wel aan de gó den overgeleverd”. De strijd van een (Zoetemelk) tegen allen (Raleigh) werd zelfs nog geaccen tueerd toen bovendien bleek dat Roy Schuiten, Nidi den Hertog en Wil van Helvoirt niet opgewassen waren tegen de alom heersende moeilijkheden. De lange en steile Hulsberg, die 31 keer overwon nen moest worden, was immers niet het enige obstakel. De stevige wind en de vooral op het laatst van de race soms hevige regenval waren eveneens facto ren dié het Nederlands kampioenschap tot een slijtageslag maakten. Op minder dan 100 kilometer voor het einde werden ten slotte ook de Waal en Van Dongen gewogen en te licht bevon den. Alleen Jos Schipper bevond zich toen nog tussen het Raleigh-duo Raas- Van de Hoek. De tweede plaats was voor de Belg Gaston Rahier, die beide malen direct achter de Tsjech eindigde. Lahier voert met 183 punten de klassering voor het wereldkampioenschap aan. Churavy is met 130 punten tweede. Eindstand: 1. Jiri Churavy (Tsj) met CZ 46.33,9; 2 Gaston Rahier (Bel) met Suzuki 47.08,5; 3. Zdenek Velky (Tsj) met CZ 48.13,9. Stand in de competitie om de wereld titel: 1. Rahier 183 pnt, 2. Churavy 130 pnt., 3. Smith (Vst) 80 punt., 4. Velky 54 pnt. voor niemand het erepodium: Hoek tweede. Uitslag beroepsrenners: 1. Jan Raas (’s Gravenpolder), 210,8 kilometer in 5 uur, 45 minuten en 4 seconden: 2. Aad van den Hoek (Dirksland) op 11 sec.; 3. Hennie Kuiper (Ossendrecht) op 2.37; 4. Joop Zoetemelk (Germigny l’Eveque) z.t.: 5. Jos Schipper (Kwadendamme) op 3.02: 6. Nidi den Hertog (Ermelo) op 4.56; 7. Gerrie Knetemann (Huybergen) 6.14; 8. Roy Schuiten (Putten) op 8.1; 9. Wil van Helvoirt (Tilburg) op 9.41; 10. Bert Pronk (Scheveningen) z.t.; 11. Cees van Dongen (Hoeven) op 9.54. Op één ronde: 12. Henk Prinsen Hank); 13. Jan Krekels (Sittard); 14. Gerard Tabak (Veldhoven); 15. Gerben Karstens (Prinsenbeek); 16. Jan Breur (Schiedam); 17. Jan van Katwijk (Bladel); 18. Jan Brinkman (Rotterdam) Er waren 50 ren ners gestart. Amateurs: 1. Arie Hassink (Neede) 176,8 kilometer in 4.48.53; 2. Leo van Vliet (Honselers- dijk) z.t.; 3. Jan Spijker (Kampen) z.t.; 4. Ad Tak (Oud-Gastel) op 24 sec.; 5. Roelof Akker (Winssum) z.t.; 6. Albert Scheffer (Zelhem) op 3.36; 7.Frits Pirard (Breda) z.t.; 8. Tolne van Ondanks zijn drievoudig succes in het natio naal kampioenschap kampt de chef d’equipe Peter Post van TI-Raleigh toch nog met enkele probleempjes in verband met de sa menstelling van zijn Tour de France-ploeg. „De kern van het team is in goede vorm”, aldus Post. „Ik weet echter nog niet goed wie de negende en. tiende man moeten worden." Peter Post beslist vandaag, waarna zijn Tour-ploeg officieel wordt gepresenteerd op een bijeenkomst in Breda. Dinsdag reist men af naar Frankrijk. Voor Jan Raas was de leidende positie trouwens evenmin alleen maar reden tot juichen. De Zeeuw riep zelfs de dokter te hulp om te voorkomen dat hij even als verleden jaar door krampen geplaagd te kort zou schieten. Maar na het con sult was Jan Raas niet meer te stuiten. Zoetemelk hierover: „Toen het gat op 70 kilometer voor het einde nog vier minu ten groot was, wist ik definitief dat ik geen kans meer had. Ik kon Hennie Kuiper niet kwijt raken. Een wanhoop- saanval had daarom geen enkele zin” In het laatste koersuur strekte ten slotte Jos Schipper eveneens de wapens. Jan Raas en Aad van de Hoek waren de enige overgebleven kanshebbers op de titel. Toen de Hulsberg voor de laatste keer opdaagde schudde Raas zijn ploeg- makker van zich af. De vierde victorie dit seizoen, na eerdere zegepralen in ’s- Gravenpolder. was meteen de mooiste uit zijn nog jonge prof carrière. „Twee jaar geleden kampioen van Nederland De uitslag is: (2x20 ronden, totaal 171,4 km) 1. Hans Joachim Stuck (Wdl) met March BMW 1 uur 21 min. 27,6 sec (gem. 120 km per uur); 2. Michel Leclere (Fra) met Elf Renault 1.21.36,3; 3. Pa trick Tambay (Fra) met Martini Renault 1.21.40,8. Stand in het Europese kampioenschap 1. Tambay 26 punt, 2. Amoux (Fra) 23 pnt., 3. Leclere 21 pnt. SIMPELVELD. Bijna unaniem gold Arie Hassink (25) in Simpelveld als de kampioen van de regelmaat en de van zelfsprekendheid. De manier waarop de Amstel-coureur zijn rol van gedoodver fde favoriet op het parcours rond de giftige Hulsberg waarmaakte, getuigde echter niet alleen van kwaliteit, maar op de eerste plaats van wilskracht en door zettingsvermogen. Deze nationale wegtri- omf, waarnaar hij zo reikhalzend had uitgezien, mag Arie Hassink terecht be schouwen als een overwinning op zich zelf. Maar bovenal als een triomf op de keuzeheren van de wielerunie, die de in hun ogen te controversiële figuur Has sink in gedachten al hadden geschrapt van de Montreal-lijst. de nieuwe de ploeg van Na 100 kilometer stapten bovendien Johan Demuynck, Lucien van Impe en Rik van Linden al af. Aanvallen van Ludo Delcroix, Frans Verbeeck en Jos de Cauwer bleven zonder succes. De eersten, die een groot gat wisten te slaan waren Jos Jacobs en Mare Demeyer. Zij kwamen goed samenwerkend tot ander halve minuut voorsprong, maar de tegenactie van het peloton bleef niet uit. De vluchters werden achterhaald. Het was tenslotte Freddy Maertens, één van de weinige overgebleven favorieten, die wel succes had met een solo. Op de streep had hij een voorsprong van 39 seconden op Jean-Luc VandenBroucke. Mare Renier won de sprint van de eerste groep vóór Willy Teirlinck. De uitslag: 1. Freddy Maertens 266,5 kilometer in 6 uur en 18 minuten; 2. Jean-Luc Vandenbroucke op 39 sec.; 3. Marc Renier op 45 seconden. De Westduitser Dieter Thurau heeft gisteren in Keulen het gecombineerde kampioenschap van West-Duitsland, Zwitserland en Luxemburg gewonnen en daarmee zijn titel geprolongeerd. De Zwitser Roland Siam werd tweede en daarmee kampioen van Zwitserland. Derde werd de Westduitser Jürgen Tschan. De Luxemburger Gilson, die vijfde werd, bracht de Luxemburgse titel op zjjn naam. Het kampioenschap bestond uit een tijdrit over 61 kilo meter en een wedstrijd over 152 kilometer. Beide onderdelen werden door Thurau gewonnen. Ofschoon het plezier in de wielersport steeds minder wordt is Keetie van Oos ten nog niet van plan te stoppen. „De sponsor die ik nu heb, geeft me echter de stimulans om door te gaan. Toch zou ik op dit moment niet durven zeggen of ik er volgend jaar nog bij ben. Dat hangt van zoveel andere factoren af.” Willy Kwantes, die jarenlang tot de vaderlandse damestop behoorde, heeft inmiddels wel het besluit genomen defi nitief met de wielersport te breken. Zij volgde het nationale titelgevecht zater dag als toeschouwer, ofschoon zij wel voor dit kampioenschap had ingeschre ven. Tolne Hezemans zegevierde in de wed strijd voor rensportwagens (1ste divisie, boven 2000 cc). De Eindhovenaar legde de 15 ronden (101,8 km) af met zijn Porche Turbo in 33 min. 44,6 sec., wat >or- :aar iad- lurs cht. te de ne- zich ide- ring van ioor ani- ge- tijd. Ree in ook SIMPELVELD. Keetie van Oosten - Hage heeft in het nationale titelgevecht bij de dames aanzienlijk meer tegen stand ondervonden dan zij de laatste jaren gewend was. De vorig jaar in Mettet bij verrassing tot wereldkampioe ne gekroonde Tineke Fopma moest in de slotkilometers echter het antwoord schuldig blijven op de plotselinge de marrage van de Zeeuwse. Alleen, het klopte niet. Meer dan re mise zat er niet in, maar Cora van Gent had een grapje tot haar beschikking. Normaal zie je zoiets zelfs al bij de analyse, maar dat was bij Ellis de Graag niet het geval. De klap kwam, voor haar dan ook hard aan toen er plotseling een pion van Oora zomaar kon doorlopen. U zegt 'Waarom zou ik?' Wel. Lubro Installatiebouw zou wel eens precies tiet bedrijf kunnen zijn dat bij uw organisatie past. Lubro doet in Centrale Ver- warming, luchtbehandeling, air- conditioning en loodgieters- werken Een organisatorisch sterk bedrijf met bijna honderd professioneel werkende mensen. Met Lubro spreekt u snel op dezelfde golflengte. Noteert u naam, adres en telefoonnummer Lubro, bekend bij velen, maar nog niet bij allen. Vandaar deze advertentie. Met Hassink kreeg de vaderlandse wielersport ook zonder twijfel de meest veelzijdige amateurwegkampioen van de laatste jaren. In Olympia’s Ronde van Nederland (tweede), in de profronde van Luxemburg (vijfde en beste amateur) en latërdagmiddag in Simpelveld leverde hij daarvoor nog eens ten overvloede de overtuigende bewijzen. De triomf van Hassink was echter ook de triomf van zijn ploegleider Herman Krott, die het ongelooflijke beeld mocht aanschouwen dat drie Amstel-rijders het erepodium bevolkten. Op dat erepodium werd Has sink immers geflankeerd door Leo van Vliet (tweede) en Jan Spijker (derde), .die in de finale samen de kopgroep vormden. Die voor vaderlandse wielerbegrippen unieke ceremonie-protocollair is echter het eigenlijk vanzelfsprekende resultaat van Krott’s werkmethode. Als amateur- ploegleider beschouwt de Amsterdam mer het op de eerste plaats als zijn morele plicht zich bezig te houden met de opleiding van jeugdig wielertalent. Het succes komt voor hem en zijn sponsor pas op de tweede plaats. Met die wlelrennersvisie, gekoppeld aan een gro te deskundigheid als ploegleider, kan het niet anders of Amstel is een voortduren de kweekvijver van talent. Periodieke resultaten kunnen op die manier onmo gelijk uitblijven. Olympia’s Ronde van Nederland (winnaar van Vliet) en het nationale titelgevecht in Simpelveld hebben dat nog eens bewezen. Een niet gering probleem voor Krott was echter om de saamhorigheid binnen de eigen equipe te bewaren. Gaf die onderlinge concurrentiestrijd in Olympi a’s Ronde van Nederland nog aanleiding tot interne strubbelingen, zaterdagmid dag in Simpelveld vormden de Amstels daarentegen een homogene coalitie. Krott: „We hadden tevoren duidelijk afgesproken dat we niet als ploeg zou den rijden, maar dat de renners elkaar ook niet in het vaarwater zouden zitten. Iedereen mocht z’n eigen kans rijden, mits het individuele belang daardoor niet geschaad zou worden”. Aan die afspraak hielden de Amstels zich voorbeeldig, toen zich halverwege het titelgevecht, onder impulsen van Dries van Wijhe, een uiteindelijk beslis sende kopgroep van dertien man had geformeerd. Daartoe behoorden liefst vijf Amstel-rijders, van wie Ter Harm- sel en Pirard (materiaalpech) later zou den terugvallen. Maar ook Van de Bun der. de in dit kampioenschap te roeke loos met zijn krachten smijtende Zeeuw, Lubberding, Akker, Scheffer en Kruun- enberg, die fors moesten betalen voor hun doldrieste aanval, Van Leeuwen, de in Simpelveld onttroonde kampioen Tak en Simpelveld-revelatie Verstijlen (pas sinds 1 juni amateur) moesten stuk voor stuk buigen voor het imponerende machtsgeweld van het trio Hassink-Van Vliet-Spijker. Montreal-kandidaten als Dohmen, Bakker, Van Gerwen, Van Katwijk, Sehuer, Van Houwelingen en Jacobs wa ren op dat moment reeds afgestapt of zwoegden in de anonimiteit. De over macht was imponerend. Niet eerder in een nationaal titelgevecht werd een kampioenschap zo nadrukkelijk beheerst door drie rijders van dezelfde formatie. De concurrentie moest daarbij machte loos toekijken. er op de wereldkampioen Kuiper dendeè SIMPELVELD. De triomf van Jan Raas, prof-wielerkampioen vah Neder land, was ook de triomf van TI-Raleigh. Het team van Peter Post beheerste de strijd om het kampioenschap van Neder land volledig. Niemand van de concur rentie kon dit verhinderen. De ploegen van Frisol, Ormas-Shrap en De Onder neming niet; de in buitenlandse dienst rijdende coureurs evenmin. Van start tot finish drukten de Raleighs een stempel op het koersverloop, en reeds lang voor dat het overblijvend deel van de aan vankelijk vijftig man sterke meute aan de laatste beklimming van de Hulsberg begon, stond het vast dat kampioen een lid van Peter Post zou zijn. Het overwicht was zelfs zo groot, dat anders plaats was Raas winnaar. Van g De 20-jarige Victor Pecci uit Paraguay bracht het Grand Prix-tennistoernooi in Ber lijn op zijn naam. In de finale won hij van de Westduitser Pohmann In drie sets. Bij een stayerswedstrijd voor amateurs in München eindigde Martin Venix als tweede achter Podlesch uit West-Duitsland. De Nederlandse José de Fael is tiende geworden bij sterk bezette schoonspringwed- strijden in Wenen. Het nationale rolstoelbasketbalteam won in Kaalte een interland tegen Belg!» met 84- 43. Tijdens de landenschietwedstrijd tussen België en Nederland in Den Haag, vestigde Wibaut Jolles een nieuw Nederlands record op het onderdeel snelvuurpfstool met 589 punten. Hij bleef daarmee een punt verwij derd van de Olympische limiet. Columbia zal de plaats van Uruguay in het Olympisch voetbaltoernooi niet innemen. Volgens een vertegenwoordiger van de Co- lumbiaanse bond is de tijd van voorbereiding te kort geworden. De broer en de verloofde van Sheila Young verzekerden zich van een plaats in de Amerikaanse ploeg voor de Olympische Spe len. Roger Young, Sheila's broer, en verlooide Jlm Ochowicz maken deel uit van de Ameri kaanse wlelerachtervolgingsploeg. Alexis Arguello uit Nicaragua behield zijn wereldtitel boksen in het vedergewicht (WBA-versle). Zijn Mexicaanse uitdager Sal vador Torres werd in de derde ronde van het gevecht in Los Angeles k.o. geslagen. Barry Kneppers (Noordkop, Den Helder) werd in Lisse winnaar van de 25 kilometer loop van De Spartaan. Hij liep de afstand in 1.20.28,4. Tijdens het bokstoernool in Hemsbach (Wdl) verloor de 'Nederlandse middengewicht Schmidt op punten van de westduitser Jass- man. De Fin Seppo Hovinen gooide tijdens internationale atletiekwedstrijden in Helsinki (Fin) zijn speer 91,12 meter. Hij verbeterde hiermee zijn beste wereldseizoenprestatie met 1.12 meter. Bij het vierlanden-waterpolotoernoot van 15 t.m. 27 juni in Belgrado (Joeg) komt Nederland uit in de sterkste opstelling. Ton Buunk, Gijs Stroboer, Rik Toonen en Wim Keman, die ontbraken in Boedapest, hebben zich nu kunnen vrijmaken. Meer dan vijftig landen hebben toegezegd zullen deelnemen aan de internationale schaakolympiade, die in oktober In Haifa (Israel) wordt gehouden. De communistische de Arabische landen hebben hun stand punt nog niet definitief bepaald. I In het Russische waterpoloteam voor de olympische Spelen zijn vijf spelers opgeno- ®en van de ploeg, die in München goud won: Kabanov, Barkalov, Melnikov, Dolgoesjin en Dreval. Wolfgang Steinmayr behaalde de zege in Ronde van Oostenrijk voor amateurwiel- jenners. Hij won de ronde ook in '72, '73 en <5. Keetie van Oosten, de regerende we- reldkampioene-achtervolging, behaalde daarmee haar achtste nationale wegtitel op rij. op 3.39; streep. Dames: 1. Keetie van Oosten-Hage (Kloetingé) de 54,5 km in 1.43.25: 2. (Huins) op 7 seconden: 3. A. Weegberg (Loon op Zand) op 2.49: 4. M. Bik (Bergambacht) op 3.03; 5. A. Riemersma (Amsterdam) op 4.45; 6. Gré Knetemann (Huybergen) op 5.09; 7. Truus van der Plaat (Geldermalsen) op 5.30; 8. M. Lagerloef (Klaaswaal) z.t. De zege van Cora bracht Carla Brui nenberg op de eerste p%iats. Zij is geen moment in gevaar geweest tegen me vrouw De Klerck. Laatstgenoemde ging wat al te onvoorzichtig te werk op de koningsvleugel en kreeg toen over die kant een aanval te verduren, die gewoon met mat door Carla Bruinenberg kdn worden afgerond. In het duel tlssen Alexandra van der Mije en Jeannette Mulder bleef de zaak lange tijd tamelijk theoretisch. Bij een torenruil ging Jean nette Mulder echter in de fout, waarna zij met een knap schijnoffer werd uitge leid. De angst dat ook zij tegen het einde kracht te kort zouden komen verdween desondanks niet bij het tweetal. „Jan Raas praatte mij door periode heen”, gaf Aad naderhand ruitelijk toe. „Ik was bang dat het mij in de slotfase precies eender zou gaan als in het begin. Toen werd ik ook herhaaldelijk uit de wielen gereden. Daaraan dicht ik steeds sterker terug nadat ik later tot de koplopers was gaan behoren”. een moeilijke van de Hoek rtiuaicuiö. i. rtiic naoamn. i<u,o ahuhiclci ui i.io. jo, ueu vail (iiuiisciciö- dijk) z.t.; 3. Jan Spijker (Kampen) z.t.; 4. Ad Tak (Oud-Gastel) op 24 sec.; 5. Roelof Akker (Winssum) z.t.; 6. Albert Scheffer (Zelhem) op 3.36; 7.Frits Pirard (Breda) z.t.; 8. Toine van de Bunder (IJzendijke) op 4.26; 9. Henk Lubberdink (Voorst) z.t.; 10. Ad Verstijlen (Sint Willi- brord) z-U; H. Piet van Leeuwen (Zoeterwoude) op 6.30; 12. Jim Kruunenberg (Hoofddorp) op 8.39; 13. Huub Neven (Hulsberg) z.t.; 14. Leo Rotman (Kontich, Wdl.) z.t.; 15. Plet van Kollenburg (Broeksittard) op 9.27. Van de 135 gestarte renners kwamen er 26 over de eind- Tineke Fopma op 5.09; 7. Truus JA

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17