Herstel van RCH in duel met Montreu Neptunus L. GIANTS KOPLOPER SPARKS VOOR STERK Roos wijk speelt nederlaagduel G z ei HONKBAL- CIJFERS 1 Lr E il r! L j i jé L I Voor op Zeker! 11 kb Li F Brz MAZ 18 SPORT 19 7 6 MAANDAG JUNI 2 1 -- Dc A 1 (Van onze speciale verslaggever) 1 Bittergarnituren Div. salades Hors d'Oeuvres Koud buffn Het Wimbledontoernooi, het grootste tennistoernooi van het jaar is vandaag van start gegaan met als Nederlandse vertegenwoordigers Tom Okker en Betty Stöve. In het herenenkelspel verdedigt Arthur Ashe zijn titel, die hij vorig jaar tamelijk onverwacht voor zich opeiste door een zege op de tot dat moment bijna onverslaanbaar geachte Jim Connors. De Amerikaan heeft inmiddels zijn bemoeizieke manager Bill Riordan de laan uitgestuurd en is sindsdien rustiger en zelfstandiger geworden. Ondanks zijn nederlaag de afgelopen week in Beckenham behoort hij met Ashe, Borg, Vilas en Nastase zonder meer wéér tot de favorieten. In het dames- enkelspel is de grote kanshebster Chris Evert, zeker nu Billy Jean-King het enkelspel de rug heeft toegekeerd. WIMBLEDON. Zelden is de strijd om de Wimbledon-titel in het he- ren-enkelspel zo open geweest als dit jaar. Titelhouder Athür Ashe mag dan worden beschouwd als de officiële favoriet hij is als eerste geplaatst maar zijn positie wordt van vandaag af aan alle kanten hevig bedreigd. Hoewel de afgelopen maanden enkele jonge spelers, zoals de Italiaan Pa- natta en de Amerikaan Dibbs, naar de wereldtop zijn doorgestoten, heeft Ashe het meeste gevaar te duchten van de gevestigde namen: Connors. Nastase, Borg, Vilas, Tanner en Ramirez. Lf 1 r i r vriend- S snacks F Schoten: drie homeruns tegen x M WW aan Joop van de Broek, van Sparks gaat uit op de thuisplaat middels een actie van de achtervanger van Hotam Storks. NICOLS MAAR NET LANGS AD O runs op. Aktie van Na 3. 0 jammerlijk over zijn eerste met een 3. 5. Herman Na 19.00 uur tel. 335274 Strijd om Wimbledon-titel volledig open „Acht l r GROTE HOUTSTRAAT 91 - HAARLEM TEL 31 49 94 Hans Augustinus (25) van Lottgering Schoten arriveert te laat by het tweede honk. De achtervanger is al „uit” maar doet een poging een dubbelspel te voorkomen door OWO-korte stop Cor Lof te hinderen. wist steeds weer uitstel te bewerkstellin gen totdat hij de tijd rijp achtte om Riordan de laan uit te sturen. Prompt spande Riordan een juridische procedure aan tegen zijn gewezen werkgever die hem nog achterstallige honoraria schul dig zou zijn. is wel Bij ren Wijn aderr Maas Dl train land kop best: deze door tot t niet HA en Li titels ben z partij het b op d< peltje hoefd geen E rin; 4x2 we: ver Me> ges nin ges de goe I lio< der hei De ga. La Kr gei se In weer voort Ineke Trix einds De tereci van c merk de et Lili 1 de p; ophoi nivea van 1 zwak winn dat E een enkel ken wat 1 A best kwa wer van de Noo doo slot zal Zee Der voo vim de voo olyi vlot I vo< tio 30C eci set hei wa se an scl we W: fir Be Zc zwei Nooi vere bijd mog Hele weli kun: bekt van venrt zou mer gulc alge Onze Gezellen heeft haar wankele po sitie enigsins verbeterd door van Terras vogel ste winnen. De Santpoorters blij ven daarentegen op de laatste plaats staan. De scheidsrechter zag in de eerste Heel tennisminnend Engeland hoopt uiteraard op een herhaling van de fasci nerende finale van vorig jaar, toen Ashe met sluwe tactische wapens het op kracht en tempo gebaseerde spel van Connors volledig ontregelde. Sedert die gedenkwaardige zaterdag in juli hebben de twee tennisgiganten elkaar niet meer op de baan ontmoet. Terwijl Ashe via een imponerende zegereeks vervolgens bewees dat zijn Wimbledontriomf geen incidentele zaak was. groeide de twijfels Nu Billy-Jean King het enkelspel de rug heeft toegekeerd, is Chris Evert de grote favoriete in het damesenkelspel. Om de scherpte in haar spel terug te krijgen, heeft Evert de laatste tijd veel tegen heren gespeeld. Merkwaardig ge noeg is Betty Stove opnieuw niet ge plaatst, hoewel zij vorig jaar pas in de kwartfinale moeizaam werd uitgescha keld door Evert. Deze week bewees Sto ve haar klasse door een zege op de Engelse Sue Barker, de kampioene van Duitsland en Frankrijk. Sinds Riordan uit het leven van Con nors is verdwenen is de jonge Ameri kaan rustiger en zelfstandiger geworden. Hij stelde zich weer beschikbaar voor het Amerikaanse Davis-Cupteam, be reikte een verzoening met Ashe en liet zijn moeder als manager optreden. En terwijl zijn prestaties weer een opgaan de lijn toonden, mocht hij ook in de liefde niet klagen over gebrek aan suc ces: sinds enige maanden wordt hij trouw vergezeld door de fraaie Marjorie Wallace, een ex-miss world. In dat rijtjes van nog betrekkelijk jeugdige vedetten is „de aartsvader” weggevallen: Ken Rosewall, de beste tennisser die nooit Wimbledon won en vorig jaar nog als tweede werd ge plaatst, zal niet meer deelnemen. De nu 41-jarige Australiër schaarde zich op het vorige Wimbledon weliswaar nog bij de laatste 16, maar de daarop volgende nederlaag tegen Roche schijnt hij toch als een grote schande te hebben ervaren. De overige twee deelnemers aan het toernooi, dat voor de derde maal wordt gehouden. zijn Spartaan en RCH Ce- mentbouw. Laatstgenoemde eiste al twee keer de eerste prijs voor zich op. Roos- wijk speelde vorige week ook tegen Jong Oranje en deze oefenwedstrijd ein digde in een 3-2 nederlaag voor de Velsenairen. De stand in de hoofdklasse: Tetramin Nicols 16-28, Sparta 15-20, Aktie ’68 Kin heim 15-16, Lottgering Schoten 15-14, OWO 15-14, Dorias Quick 15-11. Olga Ado 16-10. Orwo HCAW 5-9. HCAW, OVVO—Schoten zijn vloog Panatta meteen terug naar zijn vaderland. „Ik kan beter nog een paar dagen rusten, want ik ben doodmoe”. Een andere gravel-specialist, de Spanjaard Manuel Orantes, heeft allang de consequentie van zijn eenzijdige be gaafdheid geaccepteerd. Voor de tweede achtereenvolgende maal zal hij Wimble don mijden als betrof het een besmette lijke ziekte. In de schaduw der groten vertoeft de laatste jaren Tom Okker (32). Evenals vorig jaar, toen hij de kwartfinale be reikte, werd Okker als negende ge plaatst. Een bewijs dat hij in de interna tionale tenniswereld nog altijd als een topspeler wordt beschouwd. Het is een compliment voor de Nederlander dat hij nog zo hoog wordt aangeslagen, terwijl andere gevestigde reputaties als New combe, Kodes, Smith, Gorman, Alexan der en Lutz naar de achtergrond werden gedrongen. vertrouwen zal me helpen. Ik beschouw Connors als de gevaarlijkste, maar er zijn nog een paar anderen die niet onderschat mogen worden. Newcombe en Smith als ze fit zijn, Borg, en Nasta se als hij zin heeft”. Veel moet vooral worden verwacht van de Zweed Bjorn Borg, die het tot dusver nog niet verder bracht op Wim bledon dan de kwartfinales. Evenals zijn boezemvriend, de Argentijn Guillermo Vilas, heeft Borg zich de afgelopen week op een geheime plaats in Engeland te ruggetrokken om zich in alle stilte voor te bereiden. Borg heeft het de afgelopen maand kalm aan gedaan nadat hij de WCT-finale in Dallas had gewonnen. „Ik heb voor dit jaar mijn zinnen gezet op Wimbledon en Forest Hills”, aldus de 20-jarige Zweed, die onlangs in Parijs door Adriano Panatta werd gewipt. Met Panatta (25) is tevens de meest besproken tennisser van dit moment ge noemd. Hij trok de afgelopen weken sterk de aandacht met toernooi-overwin- ningen in Rome en Parijs. Toch lijkt zijn plaatsing ■- als vijfde extreem hoog, gezien het feit dat hij als. gravel- IJMUIDEN. Dinsdagavond om ze ven uur zal honkbalelub Rooswijk op haar eigen terrein in Velsen-Noord een wedstrijd spelen tegen hoofdklasser Lottgering Schoten in het kader van het Oosterom-nederlaag-toernooi. Vorige week heeft Rooswijk de eerste wedstrijd in de reeks van vier gespeeld en wel tegen ODIZ Frogs uit Zaandam. Er wer den door invallende duisternis slechts zes innings gehonkbald en de clubs be reikten een gelijk spel: 6-6. Olga ADO heeft de riante koppositie van Tetramin Nicols niet kunnen aantas ten, maar de Hagenaars hebben het de Nederlands- en Europees kampioen wel bijzonder moeilijk gemaakt. Nicols opende de eerste inning mettwee runs na fouten van pitcher Bart Volkerijk. Harm Schildmeijei en Boudewijn Maat sloegen een honkslag, maar bij een poging van Bart Volkerijk om Boudewijn Maat van het eerste honk af te pikken gooide hij honk man heen, waardoor Schildmeijer en Maat een honk konden opschuiven. Volkerijk kon zijn fout moeilijk verwerken en liet een wilde worp los, waarop de eerste run kon worden gescoord. Een opoffe- rings’slag van Bill Kelley leverde de tweede run op. HAARLEM. - Tetramin Nicols won, na vrijdagavond Olga Ado al met 3-0 te hebben geklopt, ook de return in Den Haag met 4-3. De overige ploegen in de hoofdklasse konden vanwege de regen op zondag slechts een van de twee geplande wedstrijden spelen. Voor zowel Aktie ’68 Kinheim als Lottgering Schoten verliep die ene wedstrijd be paald niet naar wens. Kinheim kreeg in Amersfoort met liefst 8-0 slaag van Dorias Quick en Lottgering Schoten moest in het Pim Mulierstadion met 9-5 de meerdere erkennen in OVVO. De stand van de eerste klasse A: L. Giants 16-28, Sparks 15-26, RCH 15-20, Montr. Neptunus 15-17, Hotam Storks 15-17, PS V16-6, T’vogels 15-4, O G15-4. De Nicols-spelers, die dachten op ro zen te zitten, kwamen bedrogen \iit, want in de gelijkmakende eerste inning kwam ADO al gelijk. Barry Eygendaal sloeg een honkslag en King Zschuschen ramde de bal hierna het veld uit. Het was zijn zesde homerun, waarmee hij Boudewijn Maat, leider in het klasse ment, die vrijdagavond zijn zesde home run sloeg, weer had ingehaald. In de vierde inning kreeg Bouke Vakkers van Nicols van Jaap Bijl nog een homerun om zijn oren, waarmee ADO op 3-2 voorsprong kwam. Vakkers werd hierna ten gunste van Jan Dik Leurs van de heuvel gehaald. De zevende inning bracht Nicols de overwinning. Met twee man uit kwam de van alle mark ten thuis zijnde Jan Dik Leurs op de honken na een prachtige klap. Harry v.d. Vaart, Harm Schildmeijer en Bou dewijn Maat volgden zijn goede voor beeld. Deze korte slagexplosie van de HAARLEM/IJMOND. Net voor de drieweekse stop heeft Sparks in de eerste klasse A sterk toegeslagen. Zaterdag werd Hotam Storks kansloos gelaten. In zeven innings stoomden de spelers van coach Ed Baas naar een 12-2 overwinning. De derby tussen Onze Gezellen en Terrasvogels is door eerstgenoemde met 7-3 gewonnen. RCH Cementbouw zit weer in de lift, want ook de wedstrijd tegen Mon treu Neptunus werd in winst omgezet: 7-4. Het programma van zondag is op een uitzondering na helemaal verregend. Sparks was in de strijd met Hotam Storks vanaf de tweede inning oppermachtig. De Haarlemmers namen toen door Van den Broek, Kops en Baas een 3-0 voor sprong. Hiermee werd de basis gelegd voor een zeer ruime overwinning. Wiedijk nam tijdens een homerun in de vijfde inning Duineveld mee over de thuisplaat Duineveld sloeg op zjjn beurt een homerun met enkele mensen aan boond. Hotam had hier in totaai maar twee punten tegenover kunnen zetten. Dit was voor een groot gedeelte te danken aan het goede werpen van Ron Groot: 7-1-3. Zijn collega Renoy kreeg een aanmerkelijk aantal honkslagen meer om zijn oren. 5-2-13. In de zevende en laatste inning bepaalde Groot met een homerun met twee man de eind stand op 12-2. inning van het duel een vangbal Santpoortse zijde over het hoofd waar door Onze Gezellen enigszins gelukkig aan een 2-0 voorsprong kwam. Terras vogels kwam door Wim van Berkel terug tot 2-1, maa reen inning later voerde OG de voorsprong op tot 5-1, in hoofdzaak door een tweehonkslag van Vossen. Terras vogels gaf zich wederom niet gewonnen, want Dortmundt en Kui pers zorgden met een driehonkslag voor 5-3. Veldfouten en honkslagen van de OG’ers Vossen en Koehorst waren ver antwoordelijk voor de uiteindelijke 7-3 overwinning van Onze Gezellen. Werp- cijfers: Kuipers-Berkel (Terrasvogels) 8-8-7-5, Bellm-Koehoist: 7-2-8-3. Connors blaakt momenteel weer van zelfvertrouwen. Zijn nederlaag van af gelopen week in Beckenham tegen land genoot Roscoe Tanner deerde hem niets: „Ik heb nu een stuk of zes partijen op gras gespeeld en ik geloof dat ik er nu weer helemaal aan gewend ben”. Con nors’ voorbereidingsperiode lijkt aan de korte kant, maar ook bij andere spelers leeft de opvatting dat een langere perio- nqodzakelijk is. Ashe: toereikend. Al die verhalen gras zijn zwaar de niet dagen is over aanpassing aan overdreven.. Ashe lijkt zich niet zoveel zorgen te maken over een eventueel verlies van zijn titel. Recente nederlagen tegen on dermaatse tegenstanders als Taroczy en Taylor hebben hem niet verontrust. „Het maakt heel wat verschil als je Wimble don al eens hebt gewonnen. Mijn zeif- Haarlemmers leverde twee Eindstand 4-3 voor Nicols. omtrent de wedstrijdiinstelling van Con nors. De 23-jarige Amerikaan, die voor Wimbledon als vrijwel onverslaanbaar werd beschouwd, bleek plotseling te be zwijken onder de zware druk die maan denlang op hem had gerust. Connors bleef gedurende de eerste ronden van de toernooien in zijn normale doen, maar knapte af zodra de eindstrijd zich aan- kondigde. De zwartste dag uit zijn car rière brak aan in Forest Hills, waar Orantes hem in de finale slechts tien games hoefde af te staan. Achteraf beschouwd, zouden allerlei woelige incidenten in Connors’ leven wel eens debet kunnen zijn geweest aan zij spectaculaire inzinking. Connors begon genoeg te krijgen van zijn bemoeizieke manager Bill Riordan, die de hele we reld en vooral Arthur Ashe als een bedreiging voor zijn pupil scheen te ervaren. Riordan dreigde Connors in al lerlei rechtszaken te storten, maar deze RCH Cementbouw is haar periode van mindere resultaten kennelijk weer een beetje te boven, want de Heemstedena- ren hebben zaterdag Montreu Neptunus een nederlaag bezorgd. De grondslag voor de overwinning werd in de derde inning gelegd toen RCH Cementbouw een 3-0 voorsprong nam. Enkele innings daarna was het helemaal bekeken voor Neptunus toen Ron Nieuw met' een ho merun voor vier punten zorgde: 7-0. De Rotterdammers wisten nog wel tot 7-4 op te halen, maar een overwinning be hoorde tot de onmogelijkheden. Leo Kastner stond eerst op de plaat. Hij werd na de vier punten van Montreu vervangen door Ger Kroder, een mutatie die coach Vrenegoor vorige week tijdens de bekerwedstrijd tegen dezelfde ploeg ook al met succes toepaste. In de tweede klasse A is de wedstrijd tussen Serac TYBB en ABF zaterdag niet doorgegaan omdat ABF niet op kwam. Het is de tweede keer dat de Hagenaars dit presteren en volgens de reglementen worden zij bij een eventue le derde keer uit de competitie genomen. Serac TYBB heeft overigens na vijf jaar gebroken met coach Gabes. Interne pro blemen zijn hiervan de oorzaak. De wedstrijden: SpartaOrwo KinheimQuick en CWO Scho verregend. specialist nooit de laatste zestien op Wimbledan bereikte. Panatta beaamt dat min of meer zelf als hij zegt: „Sinds het vorige Wimbledon heb ik niet meer op gras gespeeld, ik ben bang dat ik niet meer op tijd in mijn ritme kom”. Een poging daartoe in Nottingham mislukte deze week: hij werd snel uitgeschakeld door de Amerikaan Estep. Geschrokken Tetramin Nicols: 2 o o 0 0 0 t 1 x Olga Ado: 000600000 (vrijdagavond gespeeld). Werpers: Douglas Morton (9 inn.) 8-4-2-1, Ferry Neuteboom (8 inn.) 11-4-4-1. Home- rtm: Boudewijn Maat, solo (Nicols). Oliga Ado: 200100000 3. Tetramin Nicols: 200000200 4. Werpers: Bart Volkenrijk (9 inn.) 4-2-10- 1, Bouke Vakkers (4 inn.) 2-1-5-O. Jan Dik Leurs (5 inn.) 2-1-4-0. Homeruns: King Zschuschen man (Ado), Jaap Bijl, solo (Ado). Orwo-HCAW: 000010002 Sparta: 100110100 4. Werpers: John van Westrenen (9 inn.) 4- 2-9-4, Ade Fijth (9 Inn.) 4-3-10-1. '68 kreeg in Amersfoort Dorlas Quick met 8-0 de kous op de kop. Manager Rob Muller; „Het is be kend, dat Quick voor ons altijd een moeilijke tegenstander is, maar een ne derlaag met grote cijfers had ik niet verwacht. Vooral ook omdat wij Nol Beenders op de heuvel hadden. Beenders werd echter fors geraakt en moest zelfs worden vervangen. Iets, wat ik in mijn tijd bij Aktie ’68 nog niet eerder heb meegemaakt”. Nadat Kinheim in de vierde inning aan de Antillianen van Dorlas middels een homerun van Van Heiningen al een 2-0 voorsprong had moeten toestaan, kregen de Haarlemmers in de zesde inning de grote klap toegediend. Been ders kreeg in een slagbeurt liefst zes honkslagen op een rijtje te verwerken, wat de thuisclub vier runs opleverde. Beenders: „Ik stond voor mijn gevoel op dat moment toch niet slecht te gooien. Ineens echter kwamen de slagmensen van Dorlas in de „winning mood” en konden ze alles. Ik gooide voortdurend bewust de bal buiten de plaat, maar ze pakten hem alsof ik ze er recht over wierp. Steeds de eerste bal. Ze aarzelden niet. Ze sloegen gewoon en raak. Goed, er waren drie vrij gelukkige honkslagen bij, maar die tellen ook. Mogelijk, dat mijn controle wat mninder was, omdat ik last heb van een ontsteking aan mijn elleboog, maar de schuld wil ik daar niet op schuiven, omdat ik met die handicap toch ook al heel sterke partij en heb staan gooien”. Beenders werd na de zesde inning vervangen door Clarence Thomas, die nog twee runs moest toestaan. Op het werpen van Carlos van Heiningen kon Kinheim slechts een enkele honkslag produceren. Deze kwam van het hout van Nol Beenders. Van Heiningen kreeg in totaal in negen slagbeurten maar 28 Haarlemmers tegenover zich. Een aantal, dat voor zichzelf spreekt. Lottgering Schoten kreeg van OWO in de vierde inning de beslissende klap. De Amsterdammers vergrootten toen hun 3-2 voorsprong tot liefst 9-2. Pit cher Henk Meyer, ondanks zijn 19 jaar toch niet de eerste de beste, liet vier honkslagen noteren, waaronder niet minder dan drie homeruns. Bob Pels sloeg een solo, Paul Koch nam twee man mee en Paul Smit een. Schoten speelde hierna een verloren wedstrijd. In de laatste inning kon de achterstand nog worden terug gebracht tot 9-5, maar verder liet werper Charles Urbanus het niet komen Ben Richardson sloeg 3 uit 4, waar mee hij drie punten binnenhaalde. Harm Horeman had 2 uit 2. Voor aanvoerder- catcher Hans Augustinus van Schoten kwam de nederlaag tegen OVVO flink aan. Augustinus: „Tegen OWO moeten wij kunnen winnen. Met Urbanus heb ben wij geen moeite. Tien honkslagen en vijf runs tegen hem hadden ons twee I winstpunten moeten opleveren. De fout I die wij gemaakt hebben is, dat wij I Meyer te lang hebben laten doorgooien. I de eerste homerun had hij er af gemoeten. Ik verwijt niemand wat, want achteraf praten is altijd makkelijk, maar het had wel moeten gebeuren. Beidschat heeft OWO geen run meer toegestaan. Overigens speel ik nu al veertien jaar hoofdklasse, maar heb ik nog nooit meegemaakt, dat een werper in een slagbeurt drie homeruns kreeg te incasseren”. Bij ORWOHCAWSparta vierde Hamilton Richardson, na enige tijd we gens familieomstandigheden op de Antil len te zijn geweest, een grandioze ren tree. Hij sloeg drie van de vier Sparta- runs binnen, waarmee hij een belangrijk aandeel in de 4-3 winst van zijn team leverde. Dorlas Quick: 00020420X 8. Aktie ’68 Kinheim: 000006000 0. Werpers: Carlos van Heiningen (9 inn.): 7-0-1-1, Nol Beenders (6 inn.) 7-0-9-1, Cla rence Thomas (2 inn.) 4-0-4-0. Homerun: Carlos van Heiningen met EEéén man (Quick). Lottgering Schoten: 10100021 OVVO: 10260000 9. Werpers: Henk Meyer (3 1-3 inn. plus 5 man) 5-2-11-1, Herman Beidschat (5 2-3 inn.) 6-0-4-2, Charles Urbanus (9 inn.) 5-2- 10-3. Homeruns: Bob Pels, solo. Paul Smit met een man, Paul Koch met twee man, (allen OVVO). WW#-.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 18