Eeuwfeest-tocht voor bejaarden werd feest vol herinneringen PvdA en Progressief Velsen speelden sappige partij voetbal Ds. Agtereek deed intrede in Baptisten gemeente In memoriam H. J. Lips Examens Nieuwe commandant Geen tv-voetbal in Wijk aan Zee 3 EEN MIDDAG OM NOG DIKWIJLS AAN TERUG TE DENKEN Reddingsboot helpt binnenvaartschipper Weth. Scheeper opende Felison-expositie ■b VMI 3 MAANDAG 2 1 JUNI 19 7 6 IJMUIDEN-VEXSEN 4 (Van een onzer verslaggevers) i* n >ef s. u hm IJMUIDEN Goed geluimd be gon zaterdagmiddag een groep van meer dan tweehonderd bejaarden, van over de negentig jaar, aan een feestelijke bustocht. Het betrof een tocht die in het kader van 100 jaar Noordzeekanaal aan de oudste in gezetenen van Velsen werd aange boden. Het is inderdaad een feeste lijke rondrit geworden. Langs slui zen, havens en het oudste gedeelte van het echte IJmuiden. Daarbij was het ontroerend de reacties van de bejaarden, die voor het grootste „Blokkie” Grote bewondering (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) derlijk gedeeld worden. K. K. M. Pauletta, VELSEN. Wethouder voor culturele zaken H. Scheeper heeft zondagmiddag in Beeckestein de beeldententoonstelling van Peter Chinni geopend. Deze Felison- tentoonstelling is georganiseerd in het kader van de Toer-in 1976. Tot drie september zijn de beelden van Chinni in de tuin van Beeckestein tentoongesteld, terwijl in de expositie ruimte ook een complementaire tentoon stellingen met kleine beelden en archi- tectuurontwerpen te bezichtigen is. deel vroeger in dit gemeentedeel gewoond hebben, aan te horen. Vertrokken op zaterdag: Bellatrix 1, Bremen; Steinbukk, Le Treport; Wilhel mina V, Grangemouth. VERTROKKENPlancius, Fredericia, Ymuiden; Brinda, Louriënt, IJmuiden;. genoten van het optreden van de drum band „Voorwaarts” en van een aantrek kelijke show van het majorettenpeloton. auto’s reed zaterdagmiddag ruim tweehonderd bejaarden van boven de negentig jaar rond in Oud-IJmuiden. Hier het vertrek vanaf het Stationsplein in Oud-IJmuiden. zellig samenzijn waarbij koffie en een borreltje geschonken werden. Ds. Agtereek, die vertelde, dat hij als achttienjarige jongen de Elonkapel al had bezocht, sprak over Genesis 22, 1-9 en met name over „Zij beiden gingen samen”. Hij beklemtoonde, dat het erom zal gaan dat de gemeente en hij samen de berg Moria zullen beklimmen. school voor meao. Geslaagd voor meao: J. P. C. Bart (Beverwijk), C. L. Flens (Velsen), A. H. J. Graaman (Santpoort), J. P. M. Hazes (Velsen), A. P. W. Manoth (Heemskerk), W. M. Ostermeyer (Heems kerk), A. P. de Vries (Driehuis), 'F. N. Zadelhoff (Heemskerk), G A. van Zon neveld (Beverwijk). uitgebracht. In elk geval smaakte de wedstrijd naar meer, want er is afge sproken dat beide elftallen in september weer tegen elkaar zullen spelen. te Sa- Ook in De Schouw was de stemming opperbest. En het was zelfs aandoénlijk toen het grote gezelschap bejaarden, aangevuurd door enkele leden van het Bejaardenkoor Velsen, het Oud-IJmui- denlied van de musical van Jeanne van Asselt ging zingen. In De Schouw bracht wethouder C. Ockeloen de Velsense be jaarden een bezoek. De wethouder zei zich gelukkig te prijzen nu even temid den van zo’n groot gezelschap gezellige mensen te kunnen verblijven. Bij ver scheidene deelnemers aan het uitje haal de hij oude herinneringen op. IJMUIDEN. Voor een groot deel in de stromende regen, speelden zaterdag ochtend evenwel vol sportieve en goede moed twee progressieve partijen op het sportveld aan de P.J. Troelstraweg (kan het gerichter?) een sappige partij voet bal. Het waren de elftallen van Progres sief Velsen (een samenbundeling van P.S.P. en D’66) en van de Partij vali de Arbeid, die hun krachten eens buiten de politieke arena met elkaar wilden me ten. Nu treden beide politieke partijen redelijk eensgezind op wanneer het om politieke en bestuurlijke zaken gaat, dus tot een werkelijke krachtmeting komt het niet gauw. Dan maar een voetbal wedstrijd, moeten Progressief Velsen en de P.v.d.A gedacht hebben. Van verdeeldheid onder de voetballers en hun aanhang was misschien tijdens de wedstrijd zelf wel sprake doch daar na is menige dronk op verbroedering VELSEN. In het Rode Kruiszieken huis is op 76-jarige leeftijd overleden de eer H. J. Lips, oud-raadslid van deze gemeente. Aangekomen op zaterdag: Pass of Dir- riemore, Antwerpen; Tor Belgia, Go- thenborg; Gdynia 2, Abidjan; Breda, Rotterdam; Rudolf Karstens, Gruvon, Velsen; Hoegh Dene. Vlissingen; Britani- a, Tillbury; Berit, Rotterdam; Maersk Pacer, Cont. Plat, IJmuiden; Smit Lloyd 3, Cont. Plat, IJmuiden. IJMUIDEN. Aangekomen in IJmui- vrijdag: Oil Prospector, Cont Bellatrix 1, Abidjan; Holstentor, Cont Plat, Velsen; Cantium, Selby, IJmuiden Neuhausen, Domsjoe; Fridel, Kingslynn, IJmuiden; Heye P, Charlestown; John P, Bombay; Kenrix, Poole, IJmuiden; Tarragona St. Male; Smit Lloyd 10, Perz. Golf, IJmuiden; Bison, Cont Plat. IJmuiden, Hella, Gun- ness. IJMUIDEN. In het afgelopen wee keinde heeft een insluiper een bezoek gebracht aan een woning aan de Erida- nusstraat. Hij verdween met medene ming van een zwarte damestas, waarin onder meer enige spaarbankboekjes en een paspoort. AANGEKOMEN: Nederland, Rotter dam; Kent Shore, Cont Plat, IJmuiden; Thuntank 6, Grace; Plancium, Noordzee, Ymuiden; Eerbeek, Archangel; Tor Bri tannia, Gothenborg; Norfolk hore, Cont Plat, IJmuiden; Jerome Letzer, Noord- Vervoersproblemen waren tot een mi nimum teruggebracht. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan een groot aantal vrijwilligers dat zich voor de tocht inzette. Vooral de mensen van de Invaliden Hulpverleningsdienst (IHD) oogstten van de leiding van de bustocht de grootste bewondering. De rit duurde ongeveer anderhalf uur. Met een rustig gangetje, voorzien van een escorte van de Velsense politie, trok de lange auto- slinger over het Noordzeekanaal om ten slotte aan te komen bij De Schouw in Velsen-Noord. Daar volgde nog een ge- de Graaf, de zeilboten in goed en veilig vaarwater zien te houden. Na deze plechtigheid was d e eerste officiële daad van de nieuwe schipper het installeren van zes jonge aspiranten. De ex-schipper van Westerop, alsmede de heren Kuiper en Meesters, werden namens de ouders met lovende woorden dank gebracht voor het vele werk e n met name ook voor de vele vrije tijd, die zij jaar in jaar uit aan dit zo mooie jeugdwerk hebben gegeven. De waarde ring van de ouders werd voor elk in een cadeau tot uiting gebracht. De ochtend werd besloten met het vertonen van de door dhr. van Westerop vervaardigde films uit vroegere kampen, waarvan vooral de oudzeeverkenners en hun ouders die ook waren uitgeno digd erg hebben genoten. Een zeil tochtje maakte het geheel compleet. Vertrokken op vrijdag: Harma, Lon- den, IJmuiden; Wildebeest, Cont Plat, IJmuiden; Lifama, Belfast; Kapitan Le- dochowski, Rotterdam; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Heelsum, Bilbao; Smit Lloyd 3, Cont Plat, IJmuiden; Karu Kera, Glasgow; Medina, Londen; Holstenter, Cont Plat, Velsen. Het was een grote karavaan van auto bussen, rolstoelambulanoes, busjes van de Ongevallendienst en personenauto’s, die zich zaterdagmiddag omstreeks kwart over twee vanaf het stationsplein in Oud-IJmuiden in beweging zette. Toen hadden de deelnemers al enige tijd De gemeentesecretaris van Velsen, de heer A. P. van Uffelen, leidde de nieuwe voorganger in in zijn nieuwe ambtsge bied, dat ds. Agtereek, die al vaak als gastpredikant is opgetreden, overigens lang niet onbekend is. De heer Van Uffelen legde de nadruk op, dat IJMUIDEN. Ds. A. H. Agtereek heeft gisteren zijn intrede gedaan in de Baptisten Gemeente IJmuiden. Hij was ’s morgens in de Eimkapel bevestigd door zijn voorganger ds. R. Reiling, die sprak over Openbaring 3:11 „Ziet, Ik kom haastelijk; houdt dat gij hebt, op dat niemand uw kroon neme”. Hij noemde dit een boodschap, niet alleen voor ds. Agtereek, maar voor de gehele gemeente. Deze zal er voor moeten zor gen dat ds deuren open blijven, en dat zij Gods woord bewaart. De Naam van Jezus moet steeds centraal blijven”, al dus ds. Reiling, „en van groot belang is de „kleine kracht”, want het gaat erom dat God zijn werk door de mensen kan doen”. Als vijfde aspect noemde de spre ker de trouw aan het woord. Velsen niet alleen een industriegemeente en met name Hoogoven-gemeente is. Men kent hier ook recreatie, bloembol lenteelt en landbouw, en de visserij speelt natuurlijk een belangrijke rol. Ook op geestelijk gebied is Velsen rijk geschakeerd. HAARLEM. Eerste Christelijk Ly ceum. Geslaagd voor atheneum-B: J. Lijbers, Santpoort. Voor havo: G. Jonk man, Driehuis. den op Plat. IJmuiden; IJMUIDEN. De zeeverkennersgroep „Nennie van der Wiele” („Nannie” was een IJmuidense mensenredder op zee) bestond onlangs zes jaar. Het was J. J. M. van Westerop, die al die jaren als schipper het roer in handen had, met o.a. zijn naaste medewerkers stuurman Leo Kuipers en groepsleider Gerard Meesters. Startte men toen met een geleende zeilboot, thans is de groep in het bezit van vier volledig uitgeruste zeilboten, waarmee de aangesloten jeugd zich weer rijk voelt en zich iedere week weer enorm vermaakt. Afgelopen zaterdag droeg schipper Hans van Westerop, in hun zelf opge knapt onderkomen aan het Noordzeeka naal, officieel het commando over aan stuurman Kees de Graaf. Hij zal, samen met de stuurlieden Peter Kunst en Paul Haven Van alle festiviteiten moet deze bus tocht de oudste inwoners van d e ge meente wel bijzonder hebzben aangespro ken. Zoals mevrouw D. Stam-Lemmens, een der voorbereidsters van de tocht, erover zei: „Dit was helemaal een IJ muidense aangelegenheid. Voor allen die aan de tocht hebben deelgenomen werd het een onvergefelijke middag. AANGEKOMEN: Garden Saturn, Li verpool; Wielingen, Noordzee; Themar, Mantyluoto. ’s Middags was de Goede Herderkerk overvol bij de intrededienst, ook al doordat vrijwel de voltallige gemeente Rijnsburg, ds. Agtereeks vorige gemeen te, was opgekomen. De heer Bouhof sprak ds. Agtereek namens de gemeente toe. namens de gemeente Rijnsburg voerde de heer H. v.d. Brink het woord. IJMUIDEN. De reddingsboot Jansje Baart uit Lemmer heeft zaterdagavond een binnenvaartschip op het Ijsselmeer uit de moeilijkheden gehaald. Om kWaft voor zeven seinde de schipper ^van de ..Deo Juvante”, dat zijn schóp" water maakte en hij verzocht om hulp van de reddingsboot uit Lemmer, “Toen de red dingsboot bij het schip arriveerde, dat ter hoogte van de 'ftotterdammerhoek tussen Urk en Lemmer voer, bleek dat de schipper alleen aan boord was en dat het water doei- de harde wind in de openstaande luiken werd geslagen. Met behulp van de Jansje Baart werden de luiken gesloten en is de Deo Juvante haar Lemmer gesleept, waar ze op eigen kracht haar reis kon voortzetten. De heer Lips vestigde zich in februari 1924 in Velsen-Noord, waar hij tot 1975 woonachtig bleef. Daarna verhuisde hij naar de Lodewijk van Deijssellaan in Driehuis. Hij was zeer actief in de AR- kieskring zowel als in kerkelijke krin gen. Dit resulteerde in yijn verkiezing tot lid van de Velsense gemeenteraad in november 1948, waar hij zitting nam voor de AR en fractievoorzitter werd voor deze partij. De heer Lips, die in diverse raadscommissies zitting had, tpoKdé zich een financieel expert met een fijne neus voor de voetangels en klemmen in de gemeentebegroting zoals werd opgemerkt bij zijn vertrek in augustus 1966. Daarnaast ijverde hij steeds voor de gemeentelijke zelfwasserij en voor de ziekenhujsproblematiek wel ke in die jaren bestond. Hij deed zich kennen als een man met een diepe religieuze gezindheid, die ook op kerke lijk terrein grote verdiensten heeft ge had. VELSEN. Erasmus College avond scholengemeenschap. Geslaagd voor ha vo: A. M. van Beelen, G. Berghuis, R. Ekhart, J. Geldermans, A. M. Meijer, Th. Schaaper, J. H. C. Sieverts, S. Smit, L. Stevens-Vercouteren, D. M. Volger. Voor ongedeeld vwo: D. Bestenbreur, J. A. Boersma, J. P. L. M. Boon, R. Braakman, N. C. Groeneveld, E. J. A. E. M. Kuijs, H. A. M. van Leeuwen, C. Reyne, P. B. Schelvis, J. N. Spanj aard, H. B. M. Steeman, J. J. Veenboer, P. W. Verhoog, A. W. Vermeij, R. H. W. Vinke, G. J. Walda, W. Woortman. Wel, zelden zal men de progréssieven elkaar zo fel hebben zien bestrijden als zaterdagochtend. Wind en regen waren kansloos als spelbreker. Nauwelijks was de aftrap door wethouder C. Ockeloen verricht, of de partij van de wethouder begon aan een krachtig offensief. Pro gressief Velsen werd tegen het gebruik in geheel in de verdediging gedrongen. Maar lang duurde dat niet; de conditie van de spelers van Progressief Velsen, de gemiddelde leeftijd lag daar heel wat lager dan bij de P.v.d.A., kreeg de socia listen van Troelstra wat veldoverwicht betrof toch op de knieën. Ton van de Wiel (P.V.) schoot eenmaal hard tegen de paal en even daarna kopte hij rake lings over. Het progressief offensief was begonnen en doelman Johan Porck van de P.v.d.A. zou het nog moeilijk krijgen. Maar zowel hij als zijn tegenstander Johan Brouwer hielden de gehele wed strijd hun doel schoon. Daarom stond men voor de keuze: strafschoppen of verlengen. Unaniem werd voor het laat ste gekozen en weer liep de krachtme ting naar een gelijk resultaat. Wethou der Harry Scheeper scoorde het eerst voor de P.v.d.A. en na een alles-of-niets- aanval van Progressief Velsen schoot Willem de Koe voor zijn elftal raak. Zo eindigde de ontmoeting met een 1-1 stand en moesten de rode anjers en rode tulpen na afloop van de wedstrijd broe- (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Voetballiefheb bers in Wijk aan Zee hadden het zondag avond moeilijk: een kwartier na het begin van de Duits-Tsjechische finale viel de steunzender uit, die de PTT na jarenlange klachten over slechte ont vangst op een Hoogoven-schoorsteen heeft geplaatst. Zaterdagavond 26 juni 21.30 uur in Donkey Shot, A. Verherentstraat Heemskerk. Haarlemse rockgroep vanah. Voor gymnasiumB: T. Meesters, muiden. VERTROKKEN: Camilla M, Emden; IJmuiden; Gulf Challenger, Rotterdam; Cantium, Rochester, IJmuiden; Bernd, Rotterdam; Swedepride, Philadelphia, IJmuiden; Artic Shore, Cont Plat, Vel sen: Hiroshima Maru, Gibraltar; Messi- niaki Aigli, Trondheim; Jan, Bremen; Kenrix, Kings Lynn, IJmuiden; Meijen- burg, Rostock; Fridel, Londen, IJmui den; Berit, Kirkoe; Labrador Clipper, Cristobal; Sea Bruse, Cont Plat; Jerome Letzer, Rotterdam; IJmuiden, Brittanes, Bergen; Sealift Arctic, Donges; Tor Bel gia, Felixtowe; Veel belangstelling was er ook voor mevrouw Blok uit Breezicht. In de vaste Breezicht-krant schrijft zij altijd onder het pseudoniem „Blokkie” en voor deze gelegenheid had zij een gedicht geschre ven, dat zij zelf voordroeg. Tot besluit van de middag kregen alle deelnemers en begeleiders een herinne- ringsmedaille aangeboden van de ge meente Velsen. Men nam slechts node afscheid van elkaar. Voor de bejaarden uit Velsen, vooral voor degenen die het echte oude IJmuiden gekend hebben, is het een middag geworden om nog dik wijls aan terug te denken. zee, IJmuiden; Sea Bruse, Cont Plat; Thea K, Frederiksvaert, IJmuiden; Baarn, Bremen; Opole, Varteras; Tur- mac, Kings Lynn; Thara, Seven Islands, IJmuiden; Baltyiskii 40. Leningrad, Zaandam; Wildebeest, Cont Plat, IJmui den; Jytte Danielsen; HAARLEM. Mendelcollege. Ge slaagd voor havo. M. Gustenhoven, S. Jansen, C. Kops, G. Nijssen, J. Reuling, B. Smeets, T. Spring in ’t Veld, I. Steinhoff, Santpoort; S. Oudendijk, Drie huis; D. Steinmeijer, Velsen. Voor atheneum A: A. Sintenie, Sant poort. Voor atheneumB. Huijg, OdUtpUVll, £1. .J Voor gymnasium A Rozemeijer, Santpoort. AANGEKOMEN: Pyrhans 2, Noordzee, IJmuiden; Stolta, Puerta Gardian; Mere Mariner, Sarpsburg, Velsen; Oil Prospec tor, Cont Plat, IJmuiden; Parkesgate, Kings Lynn, IJmuiden; Brinda, Poches- ter, IJmuiden; Monika Bos, Norsbron, Beverwijk; Mercator, Inverkeitming, Be verwijk; Studzianki, Swinoujscie, IJmui den; Rheinland, Antwerpen; Somrjiefi^ Zweden, Zaandam; Hornwind, Le Jïavre; Kariba, Hamburg; Blatence, Londen, El be, Cont. Plat; Aspen, Zweden/ Zaan dam; Jupiter, Bergen; Valze-H, Antwer pen; Louise, Par; Sea Bru.^e, Cont plat; Otto, Frederiksvaerk, IJmuiden; Export Freedom, New York; Z VERTROKKEN: Pvrahna 2, Noordzee, Ymuiden; Bison/ Cont Plat, Ymuiden; Tor Brittannift; Gotehenborg; Tsugaru Maru, Sev^f Islands; Klavdia, Bilbao; Pass OfJDirriemore, Immingham; Aegir, Ymuidefa, Piombino; Bencreachan, Port Said; Norfolk Shore, IJmuiden, Cont. Pla,V, Tyne Bridge, Seven Islands; Thun- tbnk 6, Calais; Mammy Yoko, Sas Van Gent; Hoegh Dene, Duinkerken; Rudolf, Ymuiden, Piombino; Jupiter, Bergen; Wildebeest, Ymuiden, Cont. Plat; Elbe, Rotterdam C. Droogh, Huijg, Santpoort; A. Sepp, Driehuis. Namens het convent van predikanten voerde dsi. N. van Beek het woord, namens de Unie van Baptisten Gemeen ten de heer Van der Meij. Vermeld dient te worden, dat de dienst verder werd bijgewoond door nog een oud-voorgan- ger van de baptistengemeente, namelijk ds. G. J. van ’t Wout. en

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5