II Heemskerker richtte spoor van vernielingen aan GESLAAGD MUZIEKCONCOURS IN WIJK AAN ZEE Water in 1977 weer duurder Middeleeuwse ontvangst van Graaf Floris V HEsaiwW r. F c. ■Si M tw ■IB O» MARKTRECHTEN VOOR STEDE BEVERWIJK KETELSHOW IN WRAAKACTIE VAN VOORMALIG MEDE-FIRMANT Deelnemers uit IJmond aan Zender in beslag viskampioenschap Caravan en klok in Heemstede gestolen DONKEY SHOT O' iw M A A N D A G 2 1 19 7 6 JUNI BEVER WIJK-HEEMSKERK F t f O MB w (Van een medewerker) idsen REGEN DEERD (Van onze stadsredactie) de nacht HEEMSTEDE. In WIJK AAN ZEE. De stromende regen heeft Arion niet belet van het jaarlijkse concours toch een doorslaand succes te maken. Voor de zaterdagavondshow week kers verdrongen zich daar rondom de arena en genoten van diverse goede prestaties. Er werd vlot gewerkt en zodoende bleef er steeds wel wat te zien en te genieten. nische ■n val- De re- oei lijk lezers 2,20 3.40 6.80 61.00 Ot 10 K) J In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een huis aan de P. C. Hooftkade. Hier verdween een antieke Friese stoeltjesklok ter waarde van 5000 gulden. de marktrechten i?an Beverwijk best leuk en vermaakte zich wel met dit schouwspel. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. In de nacht van zater dag op zondag heeft de PTT in samen werking met de politie een illegale zend- installatie in beslag genomen. Een 17- jarige jongen was op dat moment in een woning aan de Basellaan op de FM- band aan het uitzenden. Van de IJmuider Harmonie is er .weeëriei nieuws te melden. Dirigent J. Groot gaat woensdag afscheid ne men van het korps, dat hij zo lang gediend heeft. Over een opvolging is nog niets beslist. Een teken van de opkomst van de jeugd is het prachti ge succes dat miss majorette Charlot te Schutte heeft behaald tijdens een kadercursus in Amersfoort, waar zij onder leiding van vier Amerikaanse specialisten les kreeg in ballet, gym nastiek en „twirling” (het gegoochel met stekken). Zij blonk te midden van ruim 50 collega’s zodanig uit, dat zij een goede kans maakt binnenkort naar Amerika te gaan voor een nog verdergaande scholing. Voor de IJ muider majorettes een prachtige sti mulans. 42-jarige Heemskerker aangehouden, d:e bij een wraakactie flinke schade aan- richtte aan de gebouwen van een benzi nestation aan Euratomplein te Heems kerk en een autohandel aan de Bever- wijkse Lijndenweg. is bepaald op dinsdag 31 augustus om 14.30 uur. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: J. B. Hendrickx, Hunze- straat 17, Beverwijk, uitgesproken op 17 juni 1975, curator mr. H. M. J. van Mens te Beverwijk. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: Party Service BV, geves tigd Badhoevedorp, Meidoornweg 5, uit gesproken op 17 juni 1975, curator mr. F. H. P. Venbroek te Haarlem. maar ook tegenvallers, zoals „Heiloo”, dat in een show wel enkele leuke dingen deed, maar muzikaal ver onder de if.--- bleef. men uit naar De Zon en zondag was De Moriaan het schouwtoneel. Tal van bezoe- 1.00 !AOe 1.00 1.50 1,60 too 1,00 0.00 5,50 5,80 5.00 0.00* 7,50 6,80 5,50 2,60 8.00 8.30 7,80 5.601 6.00 1,00 4,50 3,00 0.00 '5,50 >5,00 '1,00 >8.00 13,50 13.40 14.00 >5.00 57.00c 19,00* ».5O >7,30 77,10 34.50 29.00 07,00 42,00 22,50 88.00 45,00 62,00 45,00 85,00 00,0» 25.00 10 50 00 30 10 50 50 30e 00 00 ,50 ,50 ,10 .00 ,50 .20 .00 .00 ',20 ,00 ',50 .90 >,80 >,90 >,00 1.00 ),90 3.00 1,00 ),40 4,00 4.50 2.50 Na afloop van deze ceremonie ver trokken Graaf Floris V, burgemeester Hubers en de genodigden naar de plaatselijke herberg om een dronk uit te brengen op de 700 jaar marktrech- ten van de stede Beverwijck. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK-HEEMSKERK —De po litie van Heemskerk heeft zondag een zal de stad voor f 23.200,- worden verkocht. In 1881 zal in Wijk aan Zee een badhotel worden gebouwd, het karrespoor tussen Beverwijk en Wijk aan Zee zal dan wel inmiddels door een betere wegverbinding zijn ver vangen. In de 20e eeuw zal er sprake zijn van grote industriële bedrijvig heid. Hoogovens start dan aan de noordelijke oever van het Noordzee- kanaal en vele andere bedrijven zul len zich dan in Beverwijk vestigen. Er zal behoefte ontstaan aan veilin gen voor de verkoop van agrarische )van een onzer verslaggevers' HEEMSKERK. Vrijdagavond 25 ju ni treedt in Donkey Shot de ketelshow op. Fred van Deth, Jasper Potma, Co Pasdeloupe en Chris van Lankeren breng en een programma, waarin met rake teksten, mime, kleurrijke kostumering en decors talloze dingen in kabaretvorm aan de kaak worden gesteld. De Ketel show begint om half tien. Zaterdagavond speelt de Haarlemse rockformatie Sa- vanah in het jongerencentrum. Tevens wordt er een lichtshow verzorgd. Aan vang 21.30 uur. van vrijdag op zaterdag is een caravan ge stolen in de Pieter de Hoogstraat. Met de caravan verdween ook de kampeerin- j ventaris, die erin was opgeborgen. De dieven namen geen halve maatregelen: een zware stalen ketting werd gewoon doorgezaagd. De waarde van de caravan met toebehoren is 10.000 gulden. De ontvangst van Graaf Floris V in de muziektent voor het politiebureau op de Breestraat vormde het hoogte punt van de festiviteiten in het kader van 700 jaar markrechten in Bever wijk. Gezeten te paard en vergezeld van enige herauten en de Beverwijk- se Harmonie Kapel arriveerde de graaf om elf uur op de Breestraat alwaar burgemeester A.J. Hubers hem opwachtte. De burgemeester had ter gelegenheid van het bezoek een stap terug gedaan in de geschiedenis (om precies te zijn 700 jaar) en zich j om zich op gelijk niveau met Graaf Flo- Chr. Blom, curator: mr. Th. J. M. Nij- hof. Beverwijk, Breestraat 95a. Wegens gebrek aan baten is opgeheven het faillissement van: D. M. Dorissen, wonende Zandvoort, in het zomerhuis gelegen in de tuin achter perceel Tolweg 22, uitgesproken op 16 december 1975, curatrice mej. mr. M. S. de Meijere- Huber te Haarlem. Op 18 mei heeft de rechtbank geho mologeerd het akkoord, aangeboden in het faillissement van Wilhelmus Antoni- us Bernardus Meier, wonende Haarlem, Kritzingerstraat 15, waardoor dit faillis sement is geëindigd. Bij beschikking van de rechtbank is aan Tracord BV, gevestigd Schiphol- Oost, gemeente Haarlemmermeer, doch kantoorhoudende te Oude-Wetering, ge meente Alkemade- Veerstraat la, voorlo pige surseance van betaling verleend met benoeming van mr. R. E. Gerritsen, Aalsmeer, Kanaalstraat 15, tot bewind- voc.der. De vergadering der crediteuren De IJmuider Harmonie toonde wee.’ eens hoever de jeugd al is gevorderd in het opleidingsproces en de Hoogoven Harmonie maakte een uitstekende in druk. De maitre kreeg bovendien een hoge onderscheiding. produkten uit stad en omgeving. An no 1976 tenslotte zal de burgemeester kunnen getuigen van een voortvaren de middenstand, uitgebreide onder wijsmogelijkheden, voorzieningen in de sociaal culturele sfeer, een mu ziekschool, een bibliotheek, een cultu reel centrum, een sporthal, een bloei end sportleven, kortom een gemeente waarin het goed leven zal zijn. Dit alles als gevolg van de nu verleende markte-echten. Hiervoor zijn wij u veel dank verschuldigd”, aldus burge meester Hubers in zijn toespraak tot De zaal stelde de korpsen natuurlijk voor speciale problemen. Speciaal bij show waren de mogelijkheden minder groot dan buiten, en bovendien had men te maken met een speciale akoestiek, die om zacht blazen vroeg, hetgeen lang niet altijd goed werd verwezenlijkt. Er waren uitstekende prestaties te be wonderen, zoals het voortreffelijke op treden van het Amsterdamse Bubo, Het concours stond overigens inhet teken van het afscheid van maitre Jan Niestan van St. Cecilia, die nog eens toonde waartoe hij in staat is en daar door ook de prijs voor de beste maitre bemachtigde. Zijn korps kon hij net niet naar de hoogste top brengen, verjonging vergt altijd even tijd. Voortreffelijke prestaties waren er met name bij de jeugd. Zo bij Willem Eggert, en ook bij Harmonie uit Assendelft. Vakkundig was bij de senioren het optreden van de Uitgeester Harmonie.De wiss“lbekers kwamen uiteindelijk terecht bij Bubo (totaal) en Willem Eggert (jeugd). De maitreprijzen gingen naar:l.St Cecilia 2.Heiloo. 3.Hoogoven Harmonie. HAARLEM)ANP) Komend jaar zullen de watertarieven weer omhoog moeten. Het PWN heeft 12 miljoen no dig om de begroting 1977(van 103 mil joen) sluitend te krijgen.Voor 1976 wa ren de tarieven al 16 pet. gestegen. In 1975 groeide het watergebruik in Noord-Holland met 3,1 pet., dat is drie maal zoveel als' het landelijk gemiddel de. Die stijging kwam geheel voor reke ning van het kleingebruik; het grootge- bruik daalde. De man, een voormalig mede-firmant, gooide van het benzinestation twaalf ruiten in en beschadigde auto’s in de showroom. Na zijn actie in Heemskerk reed de man haar de Lijndenweg 'en gooide ook daar ruiten in. Met planken en grote brokken puin ging hij daarna de auto's te lijf. De schade aan gebou wen en voertuigen wordt ^geschat j op zestienduizend gulden. aan Beverwijk het recht was ver leend om eens per week een markt te houden had voorgelezen en overhan digd aan burgemeester Hubers richtte deze het woord tot de nog steeds te paard zittende Graaf Floris V. „Graag brengen wij u hulde Graaf Floris V, omdat u door ingrijpende maatregelen op waterkundig terrein Holland tot bloei hebt gebracht. Wij kennen u als een energiek staatsman die reeds veel heeft gedaan voor de economische bloei zowel van de ste den als van het platteland. Later zal men u ongetwijfeld eren als vriend van poorters en boeren. Het spijt ons daarom dat uw leven bedreigd wordt - laat ik u geruststellen u heeft nog een 20-tal jaren te leven - maar past op. De Ambachtsheer van Beverwijk, Gerard van Velzen, het doet mij leed u dit te moeten zeggen, is niet te vertrouwen.” Burgemeester Hubers was zich er van bewust dat hij met deze medede ling grote risico’s liep en er haast zeker van dat hij spoedig in de boei en zou worden geslagen maar hij achtte het tegenover de graaf een plicht hem te waarschuwen. „Graaf Floris, de schenking van de marktrechten zal het begin zijn van een tijdperk voor Beverwijk van gro te economische bloei. Met een aan zienlijk verruimde blik wil ik een moment naar de toekomst kijken. Tussen 19 juni 1276 en laat ik zeggen 19 juni 1976 zal Beverwijk gebukt gaan onder onheil en verwoesting, maar ook groei en bloei zullen haar ten deel vallen. Aan het einde van de 15e eeuw zal Wijk aan Zee lijden onder de Hoekse en Kabeljauwse twisten. In de 17e eeuw moet Bever wijk zijn uitgegroeid tot een welva rende en mooie stad, maar in de 18e eeuw krijgt Beverwijk het moeilijk. Ondanks protesten van Burgemeeste- ren en regeerders, mitsgaders de vroedschappen der stede Beverwijck HEEMSKERlt. Zatefdag is voor de eerste maal het federatiekampioenschap zoetwater gevist in het Noordhollands Kanaal bij Akersloot. Dit kampioen schap is de selectie voor deelname aan het Nederlands kampioenschap van de Nederlandse Vereniging van sport vis- sersfederaties. Het aantal deelnemers was niet groot: 23 vissers voor de maat- se vis en 21 vissers voor alle maten. De vangsten waren vrij slecht. C. Niuijens uit Castricum behaalde bij de maatse vis met 208 cm. een eerste plaats. J de Beer uit Uitgeest werd tweede. Bij de catego rie alle maten plaatsten zich T. Breedijk uit Heemskerk (562 cm.), D. Alders uit Beverwijk” (485), J. Spek uit Heemskerk (392) en T. Kanon uit Beverwijk voor het Nederlands kampioenschap. Óok het eerste korps van de IJmondvissers mag naar dit kampioenschap, dat 11 septem ber in de hoofdvaarten van de Flevopol- der wordt gehouden. BEVERWIJK. Zaterdagmorgen heeft Graaf Floris V gehoord en gezien waartoe het verlenen van marktrechten zoal kan leiden. Tijdens het korte bezoek aan de stede Bever wijk zal het hem waarschijnlijk ook niet ontgaan zijn dat Beverwijk een gemeente is waar men een goed feest weet te vieren als de marktrechten 700 jaar oud zijn. Oudhollandse klederdracht toen Floris de Vijfde Beverwijk aan deed en door burgemeester Hubers en echtgenote op de Breestraat werd ont vangen. Trots kwam Floris de Vijfde zaterdag morgen met twee pages als begeleiders getooid in middeleeuwse kledij handigen. Het publiek vond het allemaal ris V te kunnen onderhouden. Nadat een van de herauten de proclamatie met de mededeling dat HAARLEM. De rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard: H. J. M. Tonnard. wonende Heemste de, Chrysanthemumlaan 19, handelende onder de naam Snackbar Pronk, rech- ter-commissaris: mr. A. Chr. Blom, cu rator: mr. J. V. C. Constandse, Haarlem, Julianastraat 9. Hans Lieffering, wonende IJmuiden, gemeente Velsen, Eenhoorns traat 159, handelende onder de naam Modehuis Marcel, gevestigd IJmuiden gemeente Velsen, Zuiderkruisstraat 48 en Kinder kledingboetiek Marcel, gevestigd Bever wijk, Koningsstraat 112; rechter-com- missaris: mr. A. Chr. Blom, curator, mr. P. M. F. Greuter, IJmuiden, Stationsweg 103. Maria Theresia Ludwina Adrichem- Kuijl, wonende Beverwijk, Galgen weg 100, handelende onder de naam „Snack bar Klein Zwitserland” gevestigd Wijk aan Zee, gemeente Beverwijk, Juliana- plein 7: rechier-commissaris: mr. A. was

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9