Kinderaftrekmotie van K. Reimes nog even de kast in. de kas Amendement van VVD haalde het niet a Heemskerk moet standplaats zelf betalen Burgemeester Hubers niet de lucht in in ons land VEILINGEN Tijd voor vreedzame revolutie Harry hield twee mille Irimtassen opnieuw leverbaar Bescherm de bloembakken in ir voor Inbraak en diefstal P. J. Schipperus: Brandje in winkel van Van Eijk Dr. R. deKorte van afd. voorlichting Opnieuw successen „De Zwervers” DINSDAG 2.2 19 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 11 JUNI (Van een onzer verslaggevers) ll Tevreden Kinderaftrek Portemonnee Wijk aan Zee I BCTi I- l.V, 9 BEVERWIJ K BEVERWIJK. Wethouder Fedor Kaebisch jr. blijft Sinterklaas spelen voor de burgers. Werden de definitieve tarieven van de nieuw in te voeren on- roerend-goedbelasting al heel wat lager dan de twee jaar geleden voorlopig door de gemeenteraad vast gestelde bedragen, maandagavond voor het begin' van de raadsvergadering maakte het college bekend, dat er door een verhoging van de totale economische waarde ditmaal een stuiver was afgegaan. De gemeen te Beverwijk int met de ontroerend-goedbelasting 5.474.000,en daarvoor dienen nu gebruikers van woningen 4,60 en zakelijk gerechtigden (eigenaars 5,75 per eenheid van drieduizend gulden getaxeerde waarde te betalen. In het niet-verbeterde voorstel ging het gemeentebestuur uit van respectievelijk 4,65 en 5,80. De tarieven zijn gisteravond door de raad zonder noemenswaardige problemen vastgesteld. De WD en het dissidente raadslid P. Sigon van het CDA stemden tegen de hoogte van de tarieven. Een amendement van de VVD, ingediend door drs. A. Eiff, om de tarie ven op 4,25 en 4,85 te brengen, kon in de ogen van de overige raadsleden (uitgezonderd Sigon) geen genade vinden. De motie, waarmee de CDA’er Klaas Reimes zwaaide, werd niet ingediend. Reimes wilde een kinderaftrek in de tarieven voor woningen tot 100.000,inbouwen. Wethouder Kaebisch, die de motie ontraadde, stelde Reimes gerust door op te merken, dat deze zaak in de commissie aan de orde zal komen. De CDA’er ging daarmee akkoord. Met de auto naar Stuiver van OGB-tarief af aan en BEVERWIJK Harry Ter Horst van het Comité 700 jaar marktrechten Be aat aat K. REIMES (CDA) 945 /ijk- de 1b^b VPS het liberale raadslid A. Klomp. r I (Van een onzer verslaggevers) viel- jrm aad nog lan, een de ers Wethouder Kaebisch vond de kinder aftrek niet passen in het karakter van de belasting. „Zeis bij onze maximale tarieven zijn er gebruikers die minder betalen dan voorheen. Ik zie geen aan leiding om uit sociaal oogpunt bij te sturen. Bovendien vind ik het niet zinvol om een gemeente hierin een eigen rol te laten spelen”. WIJK AAN ZEE. De bloembak ken op het met veel steen uitgeruste Julianaplein moeten het vaak ontgel den. Evenals vorig jaar plaatste de plantsoenendienst van Beverwijk een paar bloembakken op het plein. Deze fleurige smaakmakertjes echter zijn binnen de kortste keren door de lieve jeugd vernield. De Wijk aan Zeeërs doen een dringend beroep op iedereen de bloembakken op het Julianaplein te ontzien en te beschermen tegen baldadigheid, vernielzucht ^en egoïsti sche onverschilligheid jegens de na tuur. ves- sge- dus n 10 olop leze •aat wo- <an ns- em en- ier- ka- is? cht- •iiek Min en een Ihal jlke jon. ?n! <en, 'eg- arry ison □rijs 12 en nee. opt, ider ï’n jel- er) ■net ado te Volgens de inleider gaat het momenteel bijzonde goed met de VVD, omdat deze partij het vrijheidsprincipe bij alles cen traal laat staan, duidelijkheid geeft, veel strijbaarder is dan in 1972, terwijl de leider van het huidige kabinet tenslotte maakt, dat het Nederlandse volk politiek zelfbewuster geworden is. De oppositierol, die de VVD op het ogenblik vervult, dwingt daadwerkelijk waar te maken, dat het beleid van het kabinet Den Uyl niet juist is. Deze taak is niet gemakkelijk, omdat men daar door altijd bezig is met hetgeen voorbij is, terwijl men meer geïnteresseerd is in de toekomst. De heer De Korte ging ook in op de resultaten van de Langendij k-enquête, waaruit blijkt, dat 1 de 5 VVD- maar wees op het verleden, waarin Be verwijk „met een heel wat krappere” geldbeurs moest werken. „U moet priori teiten stellen”, zo zei hij tegen Kaebisch. Hij verwachtte, dat de kleine midden- stand door de O.G.B. in moeilijkheden zou komen, hetgeen door 'de wethouder werd bestreden. „Wacht tot de conjunc tuur wat beter is geworden en kom dan met maximale heffingen. De stimulans om zich in Beverwijk te vestigen wordt, zo vrees ik, minder als u die maximale tarieven gaat hanteren”. kiezers handarbeider-vakman is en de VVD een groeiende aanhang onder vak bondsleden heeft. Bijna 1 op de 3 leden is immers vakbondslid of behoort tot een vakbondsgezin. Bovendien bleek, uit deze enquête, dat de helft van de VVD- aanhang minder verdient dan 30 mille per jaar en dat de VVD qua leeftijdsop bouw de jongste politieke partij is (de de vakantiedagen op wijze i echter comité Wethouder Kaebisch vertelde, dat er momenteel maar een gemeente in ons land is, die de kinderaftrek in de O.G.B. heeft ingevoerd. „Het is kort dag om ons hier diepgaand met die kinderaftrek be zig te houden. De hele zaak moet in de commissie aan de orde komen, compleet met de steekproef bij 700 woningen”. Reimes, die het van het antwoord van de wethouder had laten afweten of hij zijn kinderaftrekmotie zou indienen, was tevreden gesteld. Mogelijk had ook het fractieberaad van het CDA daartoe bij gedragen. Dat de kleine middenstand in de pro blemen zou komen zag wethouder Kae bisch niet zitten. „Wel als ze als gebrui kers en zakelijk gerechtigden worden aangeslagen”, riep Eiff uit. De opmer king van hem, dat de uitkering uit het gemeentefonds minder zou worden, be antwoordde Kaebisch met de opmerking, dat die minder snelle groei van de uitkeringen juist een reden temeer is om nu al reserves te kweken. „De vermin derde belangstelling voor ons industrie terrein is niet hard. De druk om zich in Beverwijk te mogen vestigen wordt steeds groter en nog steeds moeten wij bij de uitgifte selectief te werk gaan”. in de gelegenheid te stellen deze tas sen te verkopen. Nog deze week zal een nieuwe serie trimtassen worden geleverd bij de zaken van onze su- perkruidenier AH, terwijl de tassen ook verkrijgbaar zijn in de winkels van Vroom en Dreesman. Als voor waarde blijft gesteld, dat de trim- triotassen voor de prijs van een tien tje moeten worden verkocht. Deze rubriek kwam tot stand met medewerking van burgemeester Hu bers, Harry Ter Horst, Sport Real en een inwoner van Wijk aan Zee. De heer J. Hendriks, voorzitter van de Heemskerkse afdeling van de VVD, be lichtte in een kort openingswoord zijn persoonlijke beweegredenen om lid van de VVD te worden, waarbij het streven naar de zelfstandigheid van de burger voor hem het hoofdmotief was geweest. „Onze politieke tegenstanders”, aldus de heer Hendriks „proberen zoveel mogelijk greep te krijgen op het onderwijs door indoctrinatie en daardoor op het be drijfsleven. Tevens was hij van mening, dat door uitschakeling van de consu ment getracht wordt een greep te krij gen op de totale maatschappij. 38-45. prei 180-230, rabarber 55-75, radijs 20-65, snijbonen 400-420, sperziebonen 500-520, spinazie 40-78, sla 15-36, spits kool 45-65, tuinbonen 92-97, waspeen 50- 93. Wethouder Kaebisch ging er van uit, dat de maximale heffing van de belas ting geen verslechtering van de porte- monee van de belastingbetaler inhoudt. „De heer Eilf moet toch weten, dat we met oude tekorten zitten uit het verle- den. De raad en de burger hebben een lange wensenlijst en met die maximale heffing krijgen we de ruimte om reserve te kweken voor die wensen. Trouwens, de reserve van 6 ton is nu 520.000 groot en de pot voor nieuwe activiteiten telt nog sleohits 64.000. Dus de verla ging van de tarieven, zoals de VVD die wenst, is niet mogelijk”. Drs. Eiff gaf toe, dat de ruimte kleiner is geworden. De VVD, twee jaar geleden, toen de voorlopige vaststelling van de tarieven aan de orde kwam, ook al fel van leer getrokken, had maandagavond een amandement klaar liggen, dat een totale verlaging van de onroerend goedbelas- tinginkomsten inhield van 710.000. HEEMSKERK Het wordt langza merhand tijd voor een vreedzame, libe rale revolutie om te komen tot een gelukkige maatschappij, welke gedragen wordt door een vanuit gezonde individu en gegroeide verantwoordelijkheid. Dit zei dr, R. de Korte, hoofd voorlichting van het landelijk bestuur van de VVD onder meer in zijn inleiding tijdens een introductie-avond in De Vrijburcht, BEVERWIJK. De eerste aanzet van de bewegingsactie Sport Real is een succes geworden. In een week tijd werden dankzij de medewerking van een drietal bedrijven 150.000 trimtassen in Nederland verkocht. De vraag naar deze tassen met sportarti kelen, bedoeld om de mensen tijdens een plezierige beweging te verschaffen, bleef zo groot dat het landelijk besloot ook andere bedrijven Si* >4% --a.. - h MfJ Drs. A. EIFF (VVD) Het bestuur van het Woonwagencen trum IJmond had de gemeente een brief gestuurd, waarin werd vermeld, dat men een krediet voor de inrichting had ver leend. Schipperus merkte op, dat de standplaats is bedoeld voor een gezin, dat de banden met het regionaal woon wagencentrum wil afsnijden en zich el ders in de gemeente vestigt. „Dan dient het woonwagencentrum die standplaats niet te betalen, maar de gemeente Heemskerk”. Hij haalde een regeling aan, die in het gebied bij Eindhoven wordt gehanteerd en afwijkt van het geen het woonwagencentrum nu doet. Wethouder A. Hoogeboom deelde mee, dat de zaak in het bestuur van het woonwagencentrum aan de orde komt, want verhuizingen van gezinnen van het regionale centrum naar terreinen elders in de gemeenten zullen nog wel vaker voorkomen. De opmerking van de CDA’er Klaas Reimes over de O.G.B. waren van een heel andere aard. Reimes wilde, met een artikel van de O.G.B. in de hand, naar een soort kinderaftrek, tegemoetkoming officieel. Via zijn becijfering kwam hij op een kinderaftrek van 7,50 per kind voor een woning tot een waarde van een ton. Het achterland van deze kinderaf trek zocht hij in de personele belasting. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het weekend blijkt er te zijn ingebroken bij het Bouwbedrijf Janssen aan de Meerstraat. Men kwam binnen door een ruit te vernielen en deuren te forceren. De bureaus werden doorzocht maar de buit beliep slechts ongeveer 50 aan pas munt. Een bakkerij technicus liet maandag zijn kostuum jas met waardepapieren als paspoort, betaalcheques, rijbewijs en der gelijke in zijn waarschijnlijk onafgeslo ten auto liggen bij bakkerij Winke aan de Laan van Meerestein. Toen hij terug kwam was de jas verdwenen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het CDA-raadslid P. J. Schipperus is van mening, dat de gemeente Heemskerk moet opdraaien voor de kosten van het inrichten van een woonwagenstandplaats aan de Jan van Kuikweg. Deze rubriek kwam .tot stand met medewerking van Richard Kleine, Robert de Boer, John Mijnen, Peter Burger en hun onderwijzer L. v.d. Kolk, ir. J. V. Colijn, het Doopsgezind Zangkoor, burgemeester A. Hubers en WIJK AAN ZEE. In het kader van het tienjarig bestaan van de autosportvereniging „Sandevoerde” uit Zandvoort organiseert deze vere niging voor het eerst in de geschiede nis een auto-avondvierdaagse. „San devoerde” doet op de derde avond (donderdag 24 juni) Wijk 'aan Zee aan. Deelnemers aan deze tocht mo gen foto’s maken van bezienswaardig heden, die meedingen naar de prijzen van de fotowedstrijd. Voor de jeugd organiseerde de autovereniging een tekenwedstrijd. BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen waren maandag als volgt. Bloemen: allium 60. anjers 15-46, tro- sanjers 125-175, anemoon 50, calla 70, chrysanten 280-325, duizendschoon 95- 170, eremures 30-70, freesia 125-210, iris 85-165, engelse Irias 165, ixia 50, lelie per tak 25-95. liatris 200-320, roos 25-48, babyroos 10-32, statice 85, world supre me 160-240. Groenten: aarbeien 450-750, andijvie 25-50, bloemkool 40-95, bospeen 70-110, bcsseldery 40-45, komkommer 20-53, kroten 45-52, peulen 430-580, postelein verwijk is voor geen kleintje vervaard. Dat weet zo langzamerhand heel Bever wijk Niets ontgaat de kleine Beverwjjker en als hij ergens een slaatje uit kan slaan zal hij het niet laten. Zo ook tijdens de braderie van vrijdag en zaterdag j.l. De gemeente had het organisatiecomité laten weten het centrum van de stad door de reinigingsdienst te willen schoonmaken. Omdat de harde werkers van deze dienst ook niet gratis hun vrije uurtje beschikbaar zouden stellen, zou dat schoonmaakgrapje 2600,kosten. Het comité zag dat aanbod wel zitten, maar omdat de handtekening onder het contract niet was gezet en onze Harry vroegtijdig op het idee kwam de padvinders van de „M’Hlala Panzi- groep” voor de klus te charteren hield hij heel wat geld in kas. De padvinders kregen voor het schoonmaken van het centrum van de stad vijfhonderd gulden. Iedereen was toen blij: de „M’Hlala-groep, die wat extra’s met die centen kan doen: de gemeente Beverwijk want de mensen van de reinigingsdiensten ston den niet te dringen om aan de slag te gaan en Harrie Ter Horst, die twee mille uitspaarde. BEVERWIJK. Burgemeester A. J. Hubers, sinds vorige week dinsdag, toen hij met zijn gezin verhuisde naar de ambtswoning in de Vondel- laan, een met de Beverwijkers, gaat niet de lucht in. De ballontocht van de familie Boesman en burgemeester Hubers is afgelast. De weerrapporten van de deskundigen voorspelden voor zaterdagmiddag niet veel goeds. Ook het terrein, waar de ballon omhoog zou moeten gaan (de omgeving van de Büllerlaan) kon in de ogen van de ballonvaardersfamilie Boesman geen genade vinden. Sneu voor de Planta- ge-winkeliers, die de stunt van de ballon bedachten. De middenstand van dit plein houdt nu zevenduizend gulden over, want zoveel zou de bal lonvaart van Boesman en Hubers gaan kosten. De bezwaren van de VVD tegen de maximale tarieven van Beverwijk ble ven recht overeind staan. Drs. Eiff wees de glimlachende wethouder Kaebisch op de poging van de regering de overheids uitgaven te temporiseren. „De burger wil best het volle pond betalen, maar wil wel graag weten waaraan. Kaebisch heeft zes ton reserve in de begroting en voorts nog een ruimte van 2 ton voor nieuwe activiteiten. Pak die 6 ton reser ve en 110.000 van die activiteitenpot. U temporiseert dan ruim zeven ton”, aldus de liberale woordvoerder, die ook me moreerde, dat de uitkeringen uit het gemeentefonds minder gaan worden. „Laat de bedrijven wat minder betalen. Hef geen maximale belasting en u houdt wat ruimte voor later. In de komende jaren kunnen we alsnog besluiten lang zaam naar de maximale heffing .te gaan”. HAARLEM. Gemeentelijke Lo- rentzscholengemeensehap. Geslaagd voor atheneum: K. Heller, R. Henriët, M. Joon, A. Schipper, allen te Santpoort; K. Schipper, Bergen. Voor havo. R. Assendorp, L. Kassen- berg, D. Klip, P. Luxwolda, W. Mol, B. Willems, L. van Kersen, allen te Sant poort; T. Gij zen, Heemskerk. ol 'i6547 De onroerend goedbelasting was hier na een bekeken zaak. De VVD zag het amandement de mist ingaan. en stemde samen met Sigon tegen de vaststelling van de tarieven. De liberale hoofdman Eiff merkte nog even op, dat hij hoogst verbaasd was over de houding van de CDA’er Reimes, die niet met zijn aange- kondigde motie was komen opdagen. ,,De olifant heeft een muis gebaard”, zei hij. HEEMSKERK. In de nacht van zondag op maandag is het interieur van rijwielhandel Van Eijk in de Maasstraat door brand verwoest. De brand in de noodwinkel moet omstreeks twee uur door tot nu toe onbekende oorzaak zijn ontstaan. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon niet voorkomen, dat een groot deel van het interieur in vlammen opging. De recherche van de politie verzoekt iedereen, die tussen 02 en 02.30 uur de Maasstraat is gepasseerd, zich bij het politiebureau te melden. Bot, John Botellho, Gert Jan Bremer, Corrie v.d. Brom, Mart Bron, Leontine Brouwer, Ton Butter, Carla Butter, Ka ren Dames, Anke Dekker, Harry Dekker, Marc van Delden, Hans Doesburg, Hade- wych van Doorn, Adrie Duin, Rina Duin, Marja van Dijk, Gerard van Egmond, Theo Engel, Harry Folkers, Dirk v.d. Galiën, Caroline Gerritsen, Sipke Grei- danus, Annelies Groen, Jaap Groen, Hans Groenland, Kees jan Groot, Rinus Groot, Louis Gijzen, Dorothé Handgraaf, Arsène Haverman, Marja Heemskerk, Kitty Heesterbeek, Carla Heesterbeek, Frans Heine, Karin Hergarden, Winfried van Hezik, Annemarie Hoogeveen, Els Hopman, Ligia Huisman, Fred Huitenga, Bert Jansen, Karin Janssen, Hans de Jong, Tineke de Jong, Guus de Jonge Peter Kaandorp, Ton van Kampen, Peter van Kleef, Lydia Kloes, Frits Koehorst, Els Koek, Hein Kok, Karin Koks, Anne ke v.d. Kolk, Joost v.d. Kolk, Margreet Komen, Hans Koning, Femand Krom, Irma Lamers, Eugène Langendijk, Tico Lievers, Maarten Maas, Mecheline Maas, Alfred Mathot, Karin Melman, Jan Met selaar, Jan Meijer, Jan Molenaar, Sander van Monsjou, Roelof Mulder, Ellis Nie- land, Hanneke Niesten, Michaël Niesten, Nelly Noom Vincent Noom, René Nij- hof, Erwin Nijman, René Olivier, Paul Pelsma, Marlies Pinksterboer. Peter Pluimers, Marjo Poncin, Lieneke Post, John Reimerink, Elly van Roon, Bert Jan Rozestraten, Felipe Ruiz Sanchis, Ron de Ruijter, Ellen de Ruijter, James Satoer, Ton Schaapherder, Ineke v.d. Scheer, Hans van Selm, Leo Slotemaker, Hans Snijders, Hetty Sommer. Hans van Son, Henriette Sterk, Joop Stet, Vera Ste, Marijk Talboom, eJos Thooln, Ti nk Ursem, Ronald Valk, Bert Velt- kamp, Foekje Verhoef, André Verkooi- jen, Bart Verlaan, Sjaak v.d. Vlies, Su zanne Vos, Willem Jan Wester, Jos van Westing, Aris Weterings, Ineke v. Wierst, Ulco Wietsma, Irma de Wit, Judith de Wit, Jenny de Wit, Rieneke de Wolf, Nicoline van Wonderen, Jan Wijnstra, Marijke Zandstra, Marie José Zonjee, Bernadette Zonneveld, John Zonneveld, Annie Zoontjes, Anneke Zuurbier, Maar ten Zwaneveld. Athenaum A: Michel Balker, Peter Baltus, Dick Batenburg, Adriaan Boiten, Wilfried Boots, Conny Bruggeling, Mia Burger, Iné Butter, Antoinette Daudt, Marijke Decks, Frans van Dornburg, Jack Duineveld, Annelies Dijkman, Har- manneke Grapendaal, Erica Grit, Peter Groot, Carla Halenbeek, Gerard Happe, Dick Heesterbeek, Marlin v.d. Heyden, Kees v.d. Himst, Willeke Hiskemuller, Jos van Hooff, Sjaak Hoogeland, Maria Hoogeveen, Irene Janssen, Monique Kamminga, Maud Knape, Sjaak Komen, Peter Koper, Yvonne Kuipers, Marjo Lap, Karin van Lierop, Mildred Martens, Ruud van Mook, Wim Mulder, Jan Nij man, Maria Peters, Annelies Piepers, Marja Piepers, Peter Pover, Jacqueline Probst, Christoph Randag, Ria Roden burg, Jos v.d. Saag, Lia Sinnige, Henny Smit, Hanneke Spit, Wilma van Stein, Carla Theissling, Ruud Toepoel, Corina Valkenburg, Rob v.d. Ven, Willie Visser, Peter de Wit. Atheneum B: Jos Alkemade, Gerard Beentjes, Klaas Biesma, Hans Bleijen- daal, Frieda Bos, René Dekker, Teake Ettema, Daan Jansen, Step Groen, Jan Handgraaf, Ton Jansen, Cor Jansen, Jan Klaver, Kees v.d. Kolk, Jeroen Kool, Carla Kouwenhoven, Pierre Kuys, Christine Lagrand, Peter Muileboom, Paul v.d. Pal, Edith v.d. Reep, Ria Ro denburg, André Rijke, Laura Schermer, Eric Schulte, Paul Schuyt, Lex Sewus- ter, Marja Stam, Wilbert Stuifbergen, Lyda Talboom, Luc Tromp, Margreet Ursem, Chris de Visser, Philip Vos, Hen- nie Vroonhef, Sandra Wouters, Hidde van Wijngaarden. Havo: José Albrink, Wilma Alleman, André de Backer, Vera Baltus, Ellen Bartels, Saskia Beekhoven, Joke Beent jes, Jan Beentjes, Marga Beentjes, Marja Beentjes, Bernadette Berkhout, Paul Bleeker, Dick Bleijendaal, Ans Bodewes, Gerard de Boer, Koos d Bor, Hans Bok, Roelof Boogaard, Piet Bos, Kitty de BEVERWIJK. Pius X College. Ge slaagd voor gymnasium A: Menno Ad miraal, Nienke v.d. Berg, Cato Bors- boom, Jeannette Buesink, Hermien Co- lenbrander, Ineke v. Daal, Mireille van Essen, Carla Jansen, Tineke Jong, Anne ke Koopman, Tineke Liebregs, Lilian Oorthuysen. Gymnasium B: Anne Marie v.d. Ak ker, Hans Appelman, Leo van Assema, Fons Bakker, Henk Bruijns, Tineke Bij- voerts, Nicole Cordewener, Henk van Ekelenburg, Erik v.d. Goot, Caroline Ha geman, Monica Honica Hendriks, Geer trui Looze, Cornè Reimes hield wethouder Kaebisch voor, dat mensen, die juist vanwege de kinderaftrek in de personele belasting weinig hoefde te betalen, met de O.G.B. het volle pond betalen. „En de wetgever geeft ons aan om kinderaftrek toe te passen. Ik geef toe, dat ik eerder met dit idee had moeten komen, maar de raad mag ieder jaar de tarieven opnieuw vaststellen. Met die kinderaftrek be schermen we de zwakkeren in onze maatschappij”. helft is jonger dan 35 jaar). „De partij heeft wel degelijk een maatschappijvisie.” aldus de heer De Korte, die de aanwezigen tot slot van zijn toespraak toewenste, dat Nederland op korte termijn de zo broodnodige, liberale stuurlui krijgt. BEVERWIJK. In aansluiting op vorige week in Utrecht geboekte succes sen heeft de drumband „De Zwervers” ook dit weekend weer prijzen verwor ven. Het korps nam\nu deel aan een festvial in Den Helder. Op aanraden van de jury werd voor een hogere afdeling ingeschreven dan vorig jaar en als gevolg daarvan viel de drumband niet meer onder de categorie „jeugd”. Men kwam nu uit in de derde seniorenafdeling. De uitslag van een eerste prijs in de marswedstrijd, een tweede plaats in de show weds tri j d en een gedeelde eerste plaats voor de tamboer-maitre. die deze eer moset delen met de maitre van de bekende Scoutingband Minerva. Andere „groten”, zoals de maitre van de Show band Alkmaar, werd door deze twee in de beoordeling gepasseerd. Ook de wisselbeker in de afdeling senioren is door „De Zwervers” wegge kaapt voor de neus van korpsen als „Minerva” en de Showband Alkmaar. Prestaties dus om trots op te zijn. Na afloop van de wedstrijden kreeg de drumband „De Zwervers” het aanbod om een drumbandfestival in Wienin- gerwaard op te luisteren. Maar eerst gaan de leden van het korps gezamen lijk op vakantie naar de „Goudsberg” in Lunteren.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11