Westduitse bladen: Grand Prix-zege V van testmatch Gerrit Wolsink nationale ramp v< Sheridan: „Nederlaag tegen Tsjechoslowaken kan prikkel zijn Olympische film BASKETBALTEAM: PAK SLAAG rond marathon Premies voor de Westduitsers Van Werkhovens toch verdubbeld op tweede plaats Invalide atleten braken records Alexandra v. d. Mije nam leiding over STREEKSPORT Spannend slot te verwachten „Nederlaag geen SPORTIEF 3< I f IN KARLSBAD V, vo TIJDENS NATIONALE JEUGDATLETIEKKAMEIGENSCHAPPEN tweemaal in Haarlem Honkbalteam oefent 18 1976 JUNI DINSDAG 22 SPORT D II fr z 9 IL IVO VIKTOR ,.Voor de eerste maal in de geschie- Hans van der Pal (DEM) titel polsstokh oogspringen voorbereiding op zijn persoonlijk record Walter Ombre: goed spel tegen Tsjechen. 99 ging het, na (Van onze sportredactie) beetje ongeconcen- en Zi stad jaar wereldkampioen Roger en pionnen veroverd, en hoewel mevr. De Klerck in de tweede zitting nog wel lang doorging, was er toch geen kruid gewassen tegen de doorlopende pionnen van Mieke van Eist. De enige partij, die in de eerste zitting werd beslist, was het duel tussen Carla Bruinenberg en Cora van Gent. Hier had ongetwijfeld Carla Bruinenberg de beste papieren, maar een minder goede ruil op de damevleugel gaf Cora van Gent kans om wat terug te komen. Bovendien wil de Carla Bruinenberg de spanning van een tijdnoodduel vermijden, zodat via zetherhaling na 29 zetten de vrede werd getekend. Alexandra van der Mije vond een fel Scheringa werd verkoudheid 62ste een Het communistische dagblad Rudo Pravo schreef: ,,Het klinkt als een prachtig verhaal, maar het is waar. De Tsjechische voetballers zijn Euro pees kampioen geworden”. De Westduitse kranten van gisteren loofden op hun sportpagina’s over het algemeen de kwaliteit van de finale wedstrijd. De algemene teneur was dat het verlies voor de Duitsers geen i „nationale ramp” betekent. Het bou- Duitsland behield de rol van favoriet, een rol die ons team uitstekend uit kwam”. in de trainingen moet worden gedaan in de wedstrijden terug komt. Ik neem aan dat zij nu, al voor het toernooi, weten waar ze mee bezig zijn”. De 78 Nederlandse punten werden ge maakt door Akerboom 20, Woudstra 12, Pluim 11, Sideris en Van Vliet ieder 9, Ombre 8, Harrewijn 3, Dekker, Sikking en Kip ieder 2. Jacqi Felix van 1 ste si H met W Vlie Adr Fon PA roma B Niei nijd stee H VOOl spoi met U' Ned de i ners Con te m schj J. twe aan na gel< D Zon mis vor: atle ove kelt klei Mu; het Die uit Roé „1 mar vert tem grai wer al t als O atle Noo reld seco min J< scht mer end oplt Hij fact reld beu proi i 7 seriewinst in 12,6 sec. bijzonder snel. Op de streep kwam de jury voor haar tot een vierde plaats in 12,5 sec., slechts 0,1 sec. achter winnares Els Vader. Rina Boer uit Annen wist in klasse 4 dames een Nederlands record te behalen met een tijd van 1.11,7. Ebo Roek uit Fijnaart was ook op de 200 meter snel heid in klasse 5 goed voor een nieuw Nederlands record, met een tijd van 45.8. Els Veltman uit Amsterdam wist op de 200 meter klasse 2 dames een tijd van 1.12 neer te zetten en wist de slalom in 1.33 rond af te leggen, hetgeen goed was voor twee nieuwe Nederlandse records. Peter Hans van der Vis uit de klasse 3 heren was op de 200 meter goed voor een nieuw Nederlands record in de tijd van 48.6. Johan Reekers uit Enschede wist bij het speerwerpen in zijn klasse met 23.43 meter een nieuw Nederlands record te vestigen. Dat deed ook Thea Engelbertink bij het discuswerpen, met een afstand van 22.92 meter. Ruud Broeckhuysen uit Utrecht wist het nieuwe Nederlandse verspringrecord te brengen op 6.06 meter. Joke Dubois uit Hilversum bleek een nieuwe ster aan het Nederlandse atletiekfirmament, want zowel op de afstanden discuswerpen als speerwerpen haalde zij met 10.61 (hoe curieus) een nieuw Nederlands record. HAMILTON (ANP). Met beide be nen op de grond stond het Nederlands besketbalteam weer aan de vooravond van het voor-olympisch toernooi in Ha milton. De Tsjechoslowaken hebben de Nederlandse selectie een afschuwelijk pak slaag gegeven in een trainingswed- strijd. Na vier perioden van vijftien minuten, ongeveer overeenkomend met de speeltijd in echte wedstrijden, be droeg het verschil 37 punten: 78 - 115. En dat was, gezien het getoonde spel, niets te veel. BELGRADO. De Westduitse voet balbond heeft ondanks het verlies van de Europese titel toch besloten de pre mies voor het bereiken van de tweede plaats in Belgrado te verdrbbelen. Oor spronkelijk was een finaleplaats goed voor 5000 Mark (ruim 5000 gulden). Na de wedstrijd van zondagavond tegen de Tsjechen besloot men de inzet van de spelers extra te belonen door de premies met 100 percent te verhogen, zodat de spelers nu ieder 10.000 gulden ontvan gen. trekkelijke voldoening uitte hij na af loop. „Dit resultaat kan alleen maar een prikkel zijn. Wij hebben dan wel een rustig oef en pot je gespeeld, de jongens hebben toch kunnen zien dat alles wat KIEL- Joop en Robert van Werk hoven hebben op de derde dag van de Kielerweek hun positie in de 470-klasse verbeterd. De broers uit Bloemendaal werden zelf vierde, doch hun voornaam ste concurrent, de Westduitser Gerd Ei- ermann verspeelde zijn leidende positie. Hij kwam niet verder dan een tiende plaats. STAND NA DE VIERDE RONDE 1. Alexandra van der Mije (Haarlem) 2. Carla Bruinenberg (Deventer) 3. en 4. Harmeke van Parreren (Am sterdam) en Erika Belle (Velp) 5. en 6. Cora van Gent (Mijdrecht) Mieke van Eist (Gerwen) 7. Jeanette Mulder (Amstelveen) 8. Ellis de Graaf (Huizen) 9. Mevr. De Klerck (Den Haag). het Gra de won 55 p sele woi core gesl De de den Ook ten, O C sele zijn jarl de (is.: pasj van van 100 in c 1 gist Oly: 294 spoi dee 1 na leid lanc jaai voo afk< ten. spit lijst I om aug de ty Lai CARLSBAD (AP). De 29-jarige Ne derlander Gerrit Wolsink heeft in Carls bad (Californië) de Amerikaanse Grand Prix-motorcross gewonnen. Het was de derde achtereenvolgende keer dat hij deze race op zijn naam bracht. Hij won de twee ritten van 45 minuten elk. de eerste wedstrijd. Onze ploeg is kwali tatief goed genoeg en mentaal voldoende sterk om de klap van die oefenwedstrijd op te vangen. Wij hebben deze wedstrijd te veel gespeeld als een „tussendoortje” van de trainingen. Wij weten nu heel duidelijk wat ons in de komende wed strijden te wachten staat. Dat is de winst van het verlies”. Bij avondwedstrijden in Krommenie kwamen enkele DEM-atleten op de werpnummers tot goede resultaten. Vooral Sjaak Hurkmans een Frits Mar tens leverden bij het discuswerpen pres taties, die zij nog niet eerder konden bereiken. Voor Sjaak Hurkmans werd de prachtige worp van 39,70 m opgemeten, terwijl Frits Martens met zijn 38,46 m De premies voor het prolongeren van de titel waren eerder al opgetrokken van 10.000 naar 15.000 mark. Het gehele toernooi de Duitse ploeg kwam in totaal tien keer in het veld kostte de voetbalbond 1,7 miljoen mark, waarvan bijna 25 percent (410.000 mark) alleen aan premies. Voor de 33 geselecteerden moest voorts een bedrag van 800.000 mark worden neergeteld aan de betrok ken clubs (5000 mark per speler per wedstrijd). De kosten voor vervoer, trai ningskampen en verzorging bedroegen nog eens ongeveer een half miljoen mark. Jan Dekker, met zijn 1.75 meter de kleinste man, maar met acht jaar erva ring in de nationale ploeg en met 109 interlandwedstrijden een van de oude rotten, vond de slechte generale geen ramp. De 26-jarige student biochemie, die volgend seizoen voor Sperry-Re- mington gaat spelen, meende dat de nederlaag alleen maar een gunstige uit werking op de ploeg kan hebben. „Wij zijn weer helemaal terug op de aarde. Zo’n nederlaag kan alleen maar een extra prikkel zijn. Er moet een reactie komen nadat wij zo verschrikke lijk geveegd zijn. Er zat een zekere vermoeidheid en matheid in de ploeg. Wij waren veel minder agressief dan de Tsjechen. Het bleek het duidelijkst bij de rebounds. Dat wij er zoveel verloren, had niets te maken met lengteverschil, gewoon met overgave en inzet.” PRAAG (AP) „Het ongelooflijke is geschied Tsjechoslowakije is Europees kampioen geworden. Viktor en zijn gezelschap hebben van de droom een schitterende realiteit ge maakt”. Dit schreef gisteren het dag blad Svobodne Slovo in een commen taar op de finale van het Europees kampioenschap zondag, waarin Tsje choslowakije eerst met 2-2 gelijk speelde tegen West-Duitsland en ver volgens tijdens het nemen van straf schoppen met 5-3 won. De strijd om de eerste plaats speelde zich af tussen Van der Pal en Dick Slootbeek van GAC. Beide atleten gin gen over de 3,90 m. De man uit Hilver sum moest ip 4,00 m echter afhaken. Deze hoogte werd door Hans van der Pal wel gehaald, waardoor hij zich de nieuwe nationale jeugdkampioen mag noemen met een, gezien de omstandighe den, uitstekende prestatie van 4,00 m; waarmee hij "7 evenaarde. „We waren een beetje ongeconcen treerd. Terwijl de Tsjechen juist ver schrikkelijk goed schoten, ging het bij ons, door die mindere concentratie een stuk slechter. In vorige toernooien zijn wij de laatste tijd goed begonnen. In Bremerhaven verloren we met maar een punt van de Israëliërs, in Sofia wonnen wij van Canada in de openingswedstrijd. Daar in Bulgarije liep alles van het begin op rolletjes, hier zijn we gestart met een pak slaag te krijgen van een Tsjechoslowaakse ploeg, die veel sterker en gevarieerder speelde dan wij ver wachtten. Hun basketbal was op en top modern. We hebben een waarschuwing gekregen en die kan beter voor de opening van het toernooi komen dan in een persoonlijk record boekte. Beide at leten promoveren naar de B-klasse op dit nummer. Jack Dekker kwam tot een worp van 35,58 m. Bij het kogelstoten C liet Frits Martens voorts 11.71 m opme ten, terwijl Jack Dekker tot 11,36 m kwam. Hans van der Pal boekte bij het kogelstoten voor junioren met 11,71 m een persoonlijk record. Bij het versprin gen heren C werd hij tweede met 5,94 m. De jonge Haarlemse wielrenster Joke Barnhorn heeft op het parcours van het sportpark Sloten bij de jeugdklassers beslag gelegd op het stadskampioenschap van Am sterdam in de leeftijdsgroep van de twaalfja rigen. Zij was daarmee de jongens weer eens te snel af. Haar stad- en clubgenoot Ab Harren beiden zijn lid van De Kampioen kwam bij de veertienjarlgen op de tweede plaats. De Haarlemmer Frits Dreyer kwam gistermiddag in de rond van Zuiddorpe voor junioren als zevende door de finish en (egde tevens beslag op de leidersprijs. Zijn stad- en clubgenoot John de Ble kwam in dit Zeeuwse plaatsje bij de nieuwelingen op de achtste plaats (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. De selecte afvaardiging van DEM tijdens de nationale jeugdatle- tiekkampioenschappen kan terugzien op enkele goede resultaten. Bij deze titel strijd, het afgelopen weekeinde op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Am sterdam, gelukte het Hans van der Pal het kampioenschap te veroveren op het nummer polsstokhoogspringen. Deze DE- M-atleet. zag de favoriet Hans Jansen, goed voor 4.45 m al bij 3,50 m falen. DRACHTEN. Op de snelle rubcord- baan van Impala in Drachten werden zondag de Nederlandse atletiekkampi- oenschappen voor gehandicapten afge werkt. Ondanks de constant neergutsen de regen werden er toch nog 14 Neder landse records verbeterd. Zij kwamen ondermeer op naam van Jozef Weijers uit het Gelderse Kilder, die op de 800 meter snelheid in klasse 2 een tijd van 3.46,3 neerzette, en op de 200 meter snelheid een tijd 51.8. Jan Dijs uit Hil versum wist op de 800 meter in klasse 3, 4.15,5 op de klokken te zetten, wat ook goed was voor een nieuw Nederlands record. Nederland was in die enige oefenpartij voor de eerste krachtmeting, vandaag tegen Mexico, veel minder gemotiveerd dan de Tsjechoslowaken. De tegenstan ders speelden met volledige overgave, alsof het toernooi al was begonnen. Nederland 1 zette, betrekkelijk mat, vrij slordig, de reeks van trainingen van de laatste dagen voort. Nederland speelde, Tsechoslowakije vocht. De klappen kwamen het hardste aan in de eerste periode, die via 4-20 en 6-24 werd voltooid op 12-32. Dat verschil is, met kleinere sprongen weliswaar, alleen maar groter geworden. Nederlandse bas ketbalers lijken moeilijk te motiveren voor dit soort wedstrijden. Hetzelfde was twaalf dagen eerder in Delft bij de om veiligheidsredenen, „geheim” ge houden oefenwedstrijd tegen Israël ei genlijk ook al gebeurd. Tegen de Tsje choslowaken bleef zonder publiek, zon der scorebord, met eigen scheidsrechters de inzet flauw, de overtuiging zoek, Slechts vier man vormden een duidelij ke uitzondering: Ombre, Sideris, Van Vliet en Woudstra. Coach Bill Sheridan was aan de ene kant kwaad, aan de andere kant toch een beetje gelukkig. Zijn boosheid bleek xsoms uit de wissel, die hij in de ploeg aanbracht. Z’n be- levardblad „Hamburger Morgenpost” troostte de Westduitse spelers met de Kop: „Kopf hoch Jungs, wir können ja nicht immer siegen” (kop op, jon gens, we kunnen immers niet altijd winnen). In de grootste middagkrant van West-Duitsland. het „Hamburger Ab- endblatt” stond te lezen: „Het is geen nationaal ongeluk dat de Duitse voet balploeg in een finale van een derge lijk belang verloren heeft. Een nieu we zege van West-Duitsland zou ook niet zo goed zijn geweest voor het image van Koning Voetbal”. „Die Welt” schreef: „Woorden als drama tisch en detectiveachtig verbleken bij datgene, wat zich in Belgrado afspeelde. Dat beide teams überhaupt nog de kracht opbrachten een derge lijk tempo tb handhaven kan niet meer medisch, maar alleen nog psy chologisch worden verklaard. Niet de beste won. De gelukkigste bij het nemen van de strafschoppen”. „Bild” meende: „Duitsland had de overwinning al tijdens de normale speeltijd uit handen gegeven. Door een zwakke verdediging konden Tsje chen twee doelpunten maken na ern stige blunders. En verder gaf de Itali aanse scheidsrechter geen strafschop in de 83ste minuut, nadat Beckenbau er ten val was gebracht”. vechtende Ellis de Graaf op haar weg. Ze kreeg het dan ook niet gemakkelijk, al kwam er toch wat voordeel. „Je kon er echter weinig mee doen”, vertelde Alexandra, nadat uiteindelijk de zaak was beslist. Dat gebeurde pas nadat er was verdaagd, hoewel bij het afbreken Ellis de Graaf nog mocht hopen op remise. Ze had echter een foute zet afgegeven, met als gevolg dat er geen eer meer viel te behalen, al moet er wel aan worden toegevoegd dat Ellis het allemaal precies had moeten spelen als zij de zaak in evenwicht had willen houden. Het duel tussen Hanneke van Parre ren, die wit had, en Erika Belle werd een positionele strijd. Wit gebruikte nog- denis is Tsjechoslowakije Europees kampioen”, aldus Ldova Demokracie. „Na een dramatisch gevecht van uit stekend gehalte sleepten onze voet ballers zondag de overwinning in Belgrado in de wacht. Zij hebben de moeilijkste weg naar de overwinning bewandeld. Ze moesten tegen Enge- land, Portugal, de Sowjet-Unie en tegen de wereldkampioen spelen”. „Het was een succes, waarop nie mand had gerekend. De overwinning op Nederland veranderde ons team in een troonpretendent. Maar West- Bij het verspringen legde zij eveneens beslag op de vierde plaats met een sprong van 5,44 m. Lies Kleine verraste zichzelf bij het discuswerpen door ook hier als vierde te eindigen met een voor haar zeer fraaie worp van 36.00 m. Jack Duineveld kon als gevolg van een lichte blessure niet voluit werpen. Hierdoor moest hij zich bij het speerwerpen voor jongens tevreden stellen met een ver richting van 53,78 m, hetgeen een vijfde plaats betekende. Sim v. d. Linden kon zich niet laten gelden bij het hoogsprin gen jongens B met zijn 1,70 m. Ook Ruud Thierry is op de 800 m tot betere tijden in staat dan de 2.03,7 sec., die hij in Amsterdam in zijn serie liet noteren en waarmee hij zich niet wist te plaat sen voor de finale. al wat tijd en wellicht sloeig Erika Belle daarom een remise-aanbod af op de 30 ste set. Een zestal zetten later wees Hanneke van Parreren op haar beurt zo’n aanbod af. Na de hervatting bleek de zaak echter toch in evenwicht te zijn en werd het toch remise. MONTREAL Volgens regel 49 van het internationaal Olympisch Comité moet er een officiële film worden ge maakt van de Olympische Spelen. Deze regel bestaat vooral om iedereen in de gelegenheid te stellen alles, wat er tij dens de Spelen is gebeurd te zien. Producer van de film over de spelen in Montreal, Jacques Bobet zegt hiero ver: „De film over München, waarin acht regisseurs hun eigen kijk op de spelen gaven, was revolutionair in zijn benadering, maar het stond soms te ver van de sport. We willen deze keer een tussenvorm vinden”. Bobet en Jean- claude Labreque, directeur van de Cana dese nationale filmstudio, hebben het plan de film rond de marathon op te bouwen. Bobet: „De marathon duurt iéts langer dan twee uur. Hetzelfde geldt voor onze film. Daarin worden dan an dere sportevenementen verwezen”. De filmmakers hebben al voor ogen, hoe ze de andere sporten erin zullen verwerken. Zij willen drie sportmensen kiezen en die gedurende de spelen vol gen. Labreque: „We zullen hen bij de openingsceremonie ontmoeten en met hen geluk, wanhoop, triomf of teleur stelling delen”. Er worden in totaal 30 camera’s gebruikt. Het wordt een 16 mm-film. Het budget bedraagt 1,2 mil joen dollar (ruim drie miljoen gulden). „We willen het grootste gedeelte van de beschikbare financiën in de mensen ste ken, niet in de film”, zegt Labreque nadrukkelijk. Bobet vertelt tenslotte niet de bedoe ling te hebben negatieve zaken weg te laten, mochten ze voorkomen: „Als er acties van terroristen zouden zijn, zullen we dat zeker niet wegmoffelen. Het Olympische Comité heeft dan ook niet geeist. Men weet dat we helemaal vrij moeten zijn op te nemen, wat we wil len”. Rein Scheringa werd ondanks een flinke verkoudheid 62ste en ook hij leverde een persoonlijk record af in Lisse. Hij liet de klok eerst stilstaan na 1 uur 37 minuten en 32 seconden. Ser van Vuuren moest na 15 km de strijd staken, omdat hij last kreeg van een oude blessure. Hij lag op dat moment nog zeer goed in de race. In Lisse werd zaterdag een loop over 25 km gehouden met 140 deelnemers. Bij de dames was de zege voor Plonie Sche ringa van DEM, die er ondanks de minder gunstige omstandigheden in slaagde haar clubrecord van 1 u. 45 min. omlaag te brengen naar 1 u. min. en 4 seconden. De Belgische de Coster had beide keren pech moest het rijden staken. In de eerste rit werd de 18-jarige Engelsman Graham Noyce tweede en in de tweede rit de in Californië wonende Nederlander Pierre Karsmakers. Wolsink, die in beide manches aan kop reed en die positie niet meer prijs gaf, heeft na zijn overwinningen zijn positie als kandidaat voor het wereld kampioenschap motorcross 1976 sterk verbeterd en is nu tweede na Roger de Coster, die het wereldkampioenschap reeds vieimaal op zijn naam heeft ge bracht. De Coster heeft 154 punten en Wolsink 140. (Van onze cricketmedewerker) LONDEN. Nadat zaterdag vanwege de regen op „Lord’s” niet was gespeeld trokken de Engelse batsmen gistermor gen met een voorsprong van 68 runs naar de wickets. De verwachting was dat die voorsprong in de loop van de dag zou kunnen worden uitgebouwd tot ongeveer 350 runs. Toen de stumps ge trokken werden had Engeland 223 voor 7 gemaakt en zij staan dus 291 runs voor, met nog een dag te spelen. De Engelsen scoorden onbegrijpelijk traag gedurende bijna de hele dag. Noch het bezoek van koningin Elisabeth, noch het aanzetten van slowbowler Jumadeen, noch de wetenschap dat er deze keer een goede kans was een testmatch tegen West-Indië te winnen kon de batsmen tot spectaculair hitwerk verleiden. Bin nen het eerste half uur van deze vierde dag waren de eerste twee batsmen terug aan de kant, met het totaal op 29. Pas 83 runs later werd het „bejaardenduo” Steele-Ciose gescheiden. Óp 112 speelde Close een bal in de handen van de bowler. Zijn 46 bevatte een zes en vier vieren. Steele ruimde pas op 186 het veld toen hij zelf op 64 was gekomen. Woolmer met 29 en Greig met 20 zorg den uiteindelijk voor de sluiting van de dag op 223 voor 7. Barry Wood, die vrijdag aan zijn hand geblesseerd raakte is inmiddels weer aan bat en bleef met 14 not out. De Engelsen moeten nu doorbatten om een redelijke voorsprong met kans op winst te verkrijgen. Dat geeft hun tevens minder tijd om de Westindiërs uit te gooien. Het is bovendien lang niet uitgesloten dat het omgekeerde gebeurt en dat West-Indië meer dan vijf uur de tijd krijgt om 300 runs te maken. Spannend wordt het in ieder geval de laatste dag in Londen. Er is in deze vierde ronde hard om de punten gestreden. De enige, die het in feite niet zo moeilijk had. was Mieke van Eist, die het moest opnemen tegen mevr. De Klerck. Er werden enkele Lies Kleine deed weer uitstekend werk bij het kogelstoten meisjes. Zij eindigde met gering verschil achter kampioene Jennifer Smit van Hellas, die 12,82 m produceerde, op de tweede plaats met 12.64 m. Ook was er zilver voor Jos Appelman. Na een serieover- winning op zaterdag in 53,- sec. wist hij zich op sterke wijze te manifesteren in de finale van de 400 m voor jongens B. Achter de sterke Hugo Pont (50,1 sec.) werd de krachtige lopende DEM-man tweede in de goede tijd van 51,5 sec. Delia Valkenberg was tweemaal dicht bij een medaille, doch beide keren werd zij vierde. Op de 100 m L—-7 HAARLEM—Ter voorbereiding op de Haarlemse honkbal week, die vrijdag be gint, speelt het Nederlands negental twee wedstrijden tegen de Ramstein Rams. Vandaag wordt om 20.00 uur begonnen, de tweede wedstrijd is mor gen 14.30 uur. Beide wedstrijden worden gespééld in het Pim Muller-stadion in Haarlem. OOSTERBEEK. In de vierde ronde van het Nederlands kampioenschap schaken voor dames in het Oosterbeekse hotel De Wildeberg heeft Alexandra van der Mije kans gezien om Carla Bruinen berg van de eerste plaats te verdringen. Zelf won zij na een moeilijk duel van Ellis de Graaf, terwijl Carla Bruin n- berg tegen Cora van Gent een half punt verspeelde. Ook Erika Belle kon met zwart spelend tegen Hanneke van Far ceren niet verder dan remise komen. Op deze „Zweedse dag” in deze klasse de Zweden eisten vier van de eerste vijf plaatsen op nam Göran Ecke- stroem, die derde werd, de eerste plaats van Eiermann over. De Nederlandse olympiërs hebben echter slecht een ach terstand van 0,4 punten en zijn tweede. De onderlinge verschillen zijn na drie dagen zeilen nog bijzonder gering. Heike Blok handhaafde zich bij de solings door opnieuw derde te worden. De strijd gaat hier vooralsnog tussen de befaamde Westduitser Willy Kuhweide, goed voor twee eerste en een tweede plaats, en de amper minder sterke Oost- duitse troef Dieter Below, die eenmaal won en twee keer direct achter Kuhwei de door de finish ging. Blok, die derde werd voor Erich Hirt, kwam enigszins vaster op de derde plaats in de algemene rangschikking. D

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 18