Zeker eenmaal per dag naar de Velsertunnel In de Vishal Triomfen voor Velsen-Nrd SM Schooljeugd Velsen - Noord laat stuk historie herleven Velsen Hell Drivers weer in Haven 9» Velsense brandweer heeft dringend behoefte aan goede bergingswagens Karate-specialist naar IJmuiden F metzelaar s L i ili 5 IJMUÏDEN-VELSEN DINSDAG 19 7 6 JUNI tel. 023 - 31 90 05. NI «II Voor reparatie van Philips en Biaupunkt \kieurenT.V. kunt U terecht bij ré U' Haarlem, Prins Bernhardlaan 2, O5- A O I -■ K- 9 (an een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) u Per stuk: kreeft 25,74. r aan 3 sa» «WWW k Het takelwagentje waarover de brand weer nu beschikt om auto's uit de Vel sertunnel weg te slepen. Velsen-Noord Trompetterkorps Daar zij ook vanavond nog optreden op dezelfde plaats, is het beter niet uit te wijden over de diverse onderdelen. Van avond vanaf acht uur kan men het zelf gaan zien. een snige otere ont- r zij bben ef fl es 1- et o- o- ke J” en een sten- itten, r de com- jf de ;ende er de kans e en ander iposi- ;er te oeten *r de nani- mobiilo- dit mo- wrden De Hell Drivers zijn weer neergestre ken aan de Minister van Houtenlaan in Velsen, waar maandagavond het eerste optreden dit jaar door velen met aan dacht werd gadegeslagen. Vol spanning IJmuiden. Een van de twee Japanse karate grootmeesters, de Japanner Oht- suka zal woensdagavond in sportschool Plenckers aan de Betelgeuzenstraat 4 een demonstratie karate geven. Deze 86- jarige karatespecialist is ook degene die de „Wado-stijl” heeft uitgevonden. Hij is tiende dan. Vissering Scholengemeenschap, Velsen. Atheneum-A: Heleen Blansjaar, Sant- oort, Lida Blok, IJmuiden, Aimee Dou- dart de la Gree, IJmuiden, Anneke de Graaff, Santpoort, Christel den Outer, IJmuiden, Paul-Jan Scholder, IJmuiden, Jacqueline Augustijn, Driehuis, Antoi nette Linsen, IJmuiden, Chris Best, IJ muiden, Leonard Ounstein, Santpoort. VELSEN. Een takelwagentje met een hefvermogen van 1400 kilo met de and te bedienen, dat is op dit moment het enige Rijkswaterstaatvoertuig, be stemd voor in de tunnel gestrande au to’s, waarover de brandweer beschikt. Het is dan ook niet voor niets dat burgemeester en wethouders de gemeen teraad voorstellen om nieuw materieel aan te schaffen, want mocht er zich een calamiteit voordoen dan zit men in ert sen met de handen in het haar. Natuur lijk is er de met een lier uitgeruste brandspuit, maar deze is in de eerste plaats bestemd voor brandbestrijding en ook niet uitgerust voor takelwerk. In de raadvergadering van donderdag 1 juli zal de gemeenteraad het voorstel van B W in behandeling nemen. Het gaat dan om twee bergingswagens, die tez- men 607.200 gaan kosten. IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 9.110 kg tong; 136 kisten tarbot en griet; 791 kisten kabel jauw: 46 kisten koolvis; 27 kisten schel vis; 320 kisten wijting: 1906 kisten schol; 134 kisten schar; 109 kisten makreel en 179 kisten diversen. De oude takelwagen van Rijkswater staat is er al enige tijd uit. De wagen was „op”, niet meer te gebruiken. Daar voor in de plaats is nu het oude kraan- wagentje gekomen, waarbij de chauffeur tot taak heeft de takel met de hand te bedienen, als er in de Velsertunnel een auto is gestrand. Die tunnelwerkzaamhe- den door de brandweer daterend uit 1960 toen een contract werd afgesloten door Rijkswaterstaat met de gemeente waarin de sleepwerkzaamheden in de tunnel waren geregeld. En niet alleen de sleepwerkzaamheden, ook andere kar weien, in odnertling overleg te regelen. Daartoe behoorden pekelen bij gladheid, zorgen als het nodig was bij bepaalde timnelwerkaaamheden, voor bebakening, het wassen van de tunnelwanden, het repareren van hoogtedraden en het stel len van de camera’s. Sinds de komst van commandeur H. M. de Jong bij de Velsense brandweer, is daaraan een ein de gekomen. Alleen het sleepwerk in de tunnel als daarin op een of andere wijze een auto is gestrand, behoort nu nog tot een van de brandweertaken. Dat neemt niet weg, dat de tunnel de brandweer mannen nog voldoende te doen geeft. Zo moet men gemiddeld eenmaal per dag er op uit, richting elsertunnel. Dit heeft echter wel de consequentie, dat zodra een wagen is uitgenukt, een- tweede wa gen binnen een uur - zoals in het contract staat - beschikbaar moet zijn. Daarom heeft de brandweer behoefte aan twee bergingswagens. Samen zijn zij in staat een behoorlijke vrachtwagen die totaal in de vernieling is gekomen, op te takelen en weg te rijden. De Zweedse bergingswagen zoals de Velsense brandweer die graag wil heb ben in actie bij een verongelukte rijdende betonmolen. V Marjet Woudenberg, Santpoort, Marja Wijker, Rob van Aalsburg, Loes Alden- kamp, Driehuis, Chris Berkhout, Leo Braam. Peter van Duuren, Driehuis, Nelleke Mak, Beverwijk, Andre Rolink, Velsen-noord, Wibo Springveld, Haar lem, Pia Stals, Velsen-noord, Inke van Wetering, Tromp van de Wint, Myriam Wolterman, Yvonne Wolthuizen, Peter Brouwer, Velsen-noord, Hans Griek- spoor, Marianne Grootveld, John Kok, Hanneke Scholder. Santpoort, Reinier Schreuder, Jacintha Uitndaal, Driehuis, Marja Voskamp, Ben Altena, Santpoort, Olga Commandeur, Peter Deen, Jaap van der Giessen, Beverwijk, Kees Keu- ning, Erna Kooijman, Jose van Megen, Leo van Oosten, Velsen-noord, Wouter Pleijsier, Santpoort, Willem Schnitger, Theo Thijssen, Jaap Verheij, Leonora van den Berg, Bert Bouman, Reggie Braakhuis, Haarlem, Ad van Dongen, Anneleen Eichhorn, Cees Klepper, Henk Kouwenhoven, Arie Meijer, Marja Mei jer, Hans Nunnink, Lucia Oesterholt, Driehuis, Annelies Oomen, Mieke Pippel, Jenny Plug, Loes Ringers, Marjan Sas sen, Lucas Schutte, Heemskerk, Corrie Stolk, Bernadette Verzijlbergen, Sant poort, Arie Buis, Angeli Coesel, Sant poort, Marijke Janssen, Santpoort. Geslaagd voor 4 Mavo,(Afd. Creutzberg Mavo). Per 40 kg. tarbot 392-185; griet 310- 172; kabeljauw een 140-124; kabeljauw twee 144-94; kabeljauw drie 103-76; ka beljauw vier 92-70; kabeljauw vijf 86- 63; schelvis een 104-100; schelvis drie 60; schelvis vier 104-100; koolvis twee 65; koolvis drie 67; koolvis vier 59-56; schol een 92-74; schol twee 92-80: schol drie 72-63; schol vier 57-50; wijting drie 100- 70; steenbolk 68-54; haai 81; makreel een 67-42; makreel twee 39-19.20; ma kreel drie 22: schar 52-28; grote rode poon 135-124; kleine rode poon 74-62; horsmakreel 12-8. keek men naar diverse stunts op motoren en in auto’s die heel wat te verduren kregen. Met name het rijden door vlammen vormde een. spectaculair onderdeel van het goed gevulde pro gramma van deze motor- en autoduivels. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg.: tarbot 11,82-11,08; grote tong 14.89-14.39; grootmiddel tong 15,24- 14.88; kleinmiddel tong 11,39-11,03; tong een 10.36-10,00; tong twee 10,21-9,50: zalm 14.75-13,48; Het oog is gevallen op een Zweeds type bergingswagen, die voorzien is van een hydrallische arm, welke uitschuif baar is en dan 16 ton kan heffen. Deze wagen is uitgerust met allerlei hulpstuk ken. zoals een „lepel”, welke men onder voor- of achterwielen van een auto of vrachtwagen kan schuiven en deze dan met gemak kan verrijden zonder kans dat er door een ketting of staaldraad schade aan een bumper of carrosserie kan ontstaan. Bij zware vrachtwagens wordt de „lepel” vervangen door een ten in Velsen-Noord op de Wij kei straat weg ontstonden. Ook hetlatere vervoei per bus door de tunnel kreeg een sugge stieve uitbeelding, terwijl de scheepvaart over het kanaal werd gekaraktiseerd door een van hout samengesteld en ge schilderd passagier schip. HET GEHEEL WERD AFGESLOTEN MET EEN TA BLEAU DE TRUE EN EEN LEUK LIED OP 100 jaar Noordzeekanaal. Na de pauze had onderwijzer L. van Dijk met zijn leerlingen van de Da Costa- school wederom een knap succes met nu voor de derde maal opgevoerde kinder musical van Benny Bieden „De aller laatste nieuws-show”, die wedeiom door het ongekunsteld en vrijoedig optreden van de zesde klassers bij hernaling een waarderend applaus mochten oogsten. Al met al was heteen voor Velsen-Noord geslaagde bijdrage aan de feestelijkhe den die voor elk van de scholen door de VAK werd gehonereeid met een herin- neningsmedaille. VELSEN-NOORD Met een knipoog naar „100 jaar Noordzeekanaal en IJ muiden” en „50 jaar Velsen-Noord” heb ben leerlingen van de ir. L. P. Krijger- school en van de Da Costaschool in Velsen-Noord in „De Schouw” hun aan- deert geleverd aan de festiviteiten bij deze herdenking. De leerlingen van de IR. L. P. Krijgerschool openden het feest met een in beeld en scenes gebrachte herhaling van de geschiedenis van het ontstaan van het Noordzeekanaal com pleet met gravers, die symbolisch de schop hanteerden en letterlijk zich lie ten opjagen door een opzichter. Geslaagd voor 4 mavo, (afd. Johannes Mavo)! Wim Aberkrom, Santpoort; Rene Ales, Driehuis; Marja van Amersfoort, Sant poort, Fred Arisz, Santpoort, Maike Bar tels, Driehuis, Peter v. d. Berghe, Wim Warmerdam, Cathy Blokker, Andrea de Boer, Driehuis, Mar jon Bouten. Albert Brouwer, Santpoort, Harry Buur, Fred Cottaar, Haarlem, Maryjane v. Ditmar, Driehuis, Marnix Evers, Santpoort, Mo nique Gouka, Driehuis, Yvonne de Groot, Ben Hendriks Carola Hin, Gem ma Hoenderdos, Bloemendaal, Ed Hoog- zaad, Driehuis, Fred Immers, Santpoort, José Jacobs, Romy Jacobs, Rob de Jong, Santpoort, Mirjam Kemper, Rob v. d. Knaap, Leonie Konijn, Leo Kroon, Thea Kruitbosch, Santpoort, Loes Kuilboer, Tineke Kunst, Marja Laurent, Driehuis, Ingrid Maassen, Driehuis, Nelleke Mans handen, Lloyd Meier, Santpoort, Rob Meier, Santpoort, Ronald Meinders, Santpoort, Theo Mors, Jeanpaul Neelis- sen, Driehuis, Arjan Okijk, Charlotte van Oevelen, Gerard Plijter, Santpoort, Ronald van Poorten, Santpoort, Monique v. d. Pol, Gertjan Post, Elly v. d. Raadt, Santpoort, Marlie Reynen, Velsen-Noord, Norbert Rozemeijer, Santpoort, Ronald Rustemeijer, Marjan Sanders, Gerrie Schuurman, Kees Sintenie, Santpoort, Annet Snijders, Santpoort, Sanny Stet, Kees Stevens, Frank van Son, Peter Uytendaal, Jos v. d. Velden, Jan Verzijl bergen, Santpoort, Mees Vink. Birgit Wessels, Hans van Westen, Santpoort, Gerdy Weyde, Velsen-Noord, Helga Woerde, Robert Zomerdijk. Leerlingen waarachter geen plaatsnaam vermeld staat, zijn woonachtig in Velsen. Maandag aangekomen: Fraule Catha rine, Kristineham; Marianne, Izmir; Bothniaborg. Karlstad. Zaandam; Euro Prinses Leningrad. IJmuiden; Inger, Kotka; Belgian Expres, Milos; Bison. Cont. Plat, IJmuiden; Autostrada Gdyni- a; Cabosan Roque, Bilbao; Navaya Zem- blaya, Argangel: Jubilatio, Londen. Koog a.d. Zaan; Teutonia, R. dam; Helga-S., Gevle, IJmuiden Maandag vertrokken: Grace, Nörköping; Wielingen, Noordzee; Gazel le, Boston, Zaandam; Sea Bure, Cont. Plat; Export Freedom, Bremerhaven; Thara, U.S. Golf, IJmuiden; Smit Lloyd- 3, Gr. Yarmouth, IJmuiden; Rudolf Kar stens, Antwerpen, Velsen; Nortruck, Cont. Plat, IJmuiden; Sommen, Boston, Zaandam: Valmell, West Ross; Gooiland, Santos; Hammonia, Hamburg; Elation, Londen; Monica Bas, Delfzijl. Bever wijk,; Bison, Cont. Plat, IJmuiden; Kent Shore. Cont. Plat, IJmuiden; Irina. Ot- terbacken; Saturnus, Dundee; Athens Sky, Bremen; Dinsdag aangekomen: Wildebeest Cont. Plat, IJmuiden; Ciudad de Quaya- quil, Rotterdam; Dinsdag vertrokken: Sea Bure, Cont. Plat; Hornwind, Hamburg; Neptunus, St. Maarten; Parkesgate, Poole, IJmuiden; Baarn, Bilbao; VELSEN. Mevrouw Dr. .1. v. d. Berg van Eijsinga Eliasschool (Gemeen telijke huishoudschool) geslaagd voor vierjarige l.h.n.o.-diploma: Henny Argeloo, Gerrie Blinkhof, Dedi Gorter, Willie Jonkman, Vera Koomen, Ria Kremer, Bea Oosterveld, Susan v. d. Werff, Wil Zijlstra, Luciënne Bakker, Tineke Dekker, Marian van Dijk, Mari anne de Feber, Ellen Heeg, Sonja Lang broek, Ellis Luppens, Marian Ouwehand, Karin Prinsse, Ingrid Rinsma, Gitta Schrasser, Annelies Sikking, Karin Smit, Jannie Timmer, Yolanda Wanmaker, Martha v. d. Wel. Ichtuscollege in IJmuiden en Driehuis; geslaagd voor 6 v.w.o.: Wim van Amersfoort, Santpoort, Ge rard Angermann, Jos Barnhoorn, Sant poort, Aart Blokland, Heemskerk, Jenny Boer, Ellen de Boer, Kobus de Boer, Peter Boon, Gerrit Bosman, Velsen- Noord, Pieter Boutellier, Santpoort, Jo han Brands, Renee ten Brink, Herma Brouwer, Velsen-Noord, «Kees Bruijns, Loes Bijl. Driehuis. Ad Cornet, Hannie Diependaal, Santpoort, Iris Dorreboom, Madelinde van Grieken, Santpoort, Kees de Groot, Beverwijk, Tjietske Groothen- gel, Velsen-Noord, Anneke Hekker, Santpoort, Bert Hoek, Lida Hoogerbeets, Andre Hoogland, Santpoort, Bram Jans sen. Heemskerk, Jan de Jong, Mariëlla Keet, Jolanda Kluft, Driehuis, Thea Koster. Santpoort. Henk Kouwenhoven, Heemskerk, Hans van der Laan, Kees van der Laan, Ria Oudendijk, Santpoort, Marijon Pels, Santpoort, Marrian Peter sen, Jan Post, Marga v. d. Raadt, Sant poort, Alfred Rohder, Rene van Rijn, Sjouke Schaafsma, Marion van Stigt. Driehuis, Jan Stolk, Hester Tabak, Be verwijk, Frans de Vilder, Driehuis, Ge- rard Visser, Tineke Warmerdam, Ron Wassenaar, Hans Willemse. Santpoort, Wim Zevenhuizen, Heemskerk, Marga Zuurbier, Driehuis. Geslaagd voor 5 havo: Maarten Dan- nenberg. Beverwijk, Peter Duin, Marjan ^ongejeugd. Everard Niezing, Jos Noort- man, Ans Schoorl, Santpoort, Annet van Son, Beverwijk. Yvonne van Stigt, Drie huis, Pieter van Tongeren, Driehuis, Ma ry. van der Valk, Santpoort, Ank van der Veen, Ton Vendel, Frank Verschoor, „klauw”, welke onder het chassis wordt geschoven en waarmee dan de wagen wordt opgevijzeld. Twee van deze ber gingswagens kunnen samen dus 32 ton heffen. Verder zijn ze ook nog voorzien van een lier, welke 14 ton kan trekken. Dit type bergingswagen kan men reeds zien bij de Maastunnel,'waar zij al zijn ingezet. Rijkswaterstaat - dat de ge meente een vergoeding betaalt voor het tunnel sleep werk - overweegt dit type ook te gebruiken voor de coentunnel. terwijl de gemeente Amsterdam er aan denkt dit snort röllend materieel te gaan gebruiken voor de IJ-tunned. De Velsense bergingswagens - althans indien de raad tot aanschaffen besluit - zullen worde foos. Daar de ment niet in Hiefbij werd nog geens herhaald hoe de schepen van Amsterdam af het Noordhollands kanaal passeerden om over Den Helder en bij Texel de Noord zee op te zoeken. Jammer was het dat door een foutieve opstelling van de mi crofoons van het gesprokene weinig was te volgen. Herinners werd voorts het pontverkeer in vroeger jaren, toen lange files van voertuigen voor de pon- Emil Agter, Siebrand Agter. Hans Bakker, Hans Barends, Peter Barzilay, Peter de Bie, Pedro Blok, Ron de Bood, Eelke Bragt, Kees Brinkman, Gert Brou wer, Spaarndam, Robert van Dassen, Mieke Dekker, Beverwijk, Jack Diroë, Hans Duijn, Marga van Gelder, Lieke Glaudemans, Dirk Goedhart, Sonja Groen, Yvonne Grootveld, Magda van Hellemond, Connie Hopman, Peter v.d. Horst, Annet van Houwelingen, Rieks Jaspers, Johanna de Jong, Regina Jonge- jan, Anneke Jongsma, Hans de Kam, Meta Kaptein, Klaas Korbee, Hannie Korf, Josca Koster, Anneke van Krim pen, Rein van Kroonenburg, Erica Kui per, Erik Jan Maassen, Rick Menger, Ruud Meijer, Rob Mossinkoff, Martin v.d. Niet, Merel Noordenbos, Ans Otte, Simone Paap, Greet je Petersen, Josien Planje, Linda v.d. Plas, Wim Plug, Kees Poppe, Ankie Poppe, Karin Porck, Mar leen Potter, Astrid Rademakers, Gerrie Ras, Fokke Jan Ringersma, Anneke van Rooijen, Karin Schaap, Lea Schaap, Henk Schipper, Beverwijk, Joke Steke- lenburg, Bram Strijker, Nieske Stuut, Hans Taat, Helma v.d. Vaart, Nico Vas- tenhouw, Petra Veldhuis, Yvonne Velle- koop, Ina Vermeulen, Antoinet v.d. Ven, Sandra Verschoor, Simon Visser, Sant poort, Kees Vlieland, Renee v.d. Vlies, Frans de Vos, Dorenda Warnaar, Rob Zaal, Santpoort, Cora Zeeuw, Lambert Zijl. De besommingen waren. KW 11 I 8.300. KW 22 22.000. KW 29 22.000. KW 34 5.400, KW 45 46.000, KW 55 22.800. KW 88 41.000. KW 113 22.700. KW 152 13.800. KW 187 13.000, KW 189 16.600, KW 214 23.700. KW 221 21.600, KW 226 6.500, KW 4 11.600, SCH 256 13.900, IJM 44 21.700, IJM 115 31.400, VL 34 4.400. Het Tamboer - en „Velsen-Noord SM” heeft zaterdag tijdens een internationaal concours in Amersfoort driemaal de hoogste eer behaald. In de afdeling uit muntendheid verwierf het korps de eerst prijs met het hoogste aantal punten van het concours, 136,5p. Bij de showwed- strijd kwam naast de eerste prijs met weer het hoogste aantal punten, 72,5p, ook nog de vermelding„met lof van de jury’., terwijl de tamboer-maitre van het korps ook al een eerste prijs met het hoogste aantal punten. 53 p, behaalde. uitgerust met mobilofoo op de tunnel kan gebruikt, zullen in de Velsertunnel en kele speciale antenes moeten worden geplaatst om onderling contact mogelijk te maken. Dan zal het ook mogelijk worden voor de bedientingsman en de controlekamer van de tunnel om via de mobilofoon zich tot de bemanning van de bergingswagens te richte.n Tot nu toe moet dat gebeuren via de loudspeakers. Wanneer donderdag 1 juli het raads besluit valt, kunnen de nieuwe bergings wagens in september al in Velsen wor den afgeleverd. 0 u

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5