Proefvluchten aeroclub op nieuw terrein in Heemskerk DOLLEN IN WIJK AAN ZEE Niet meer dan één hond per flatwoning Adhesie voor Jongen (17 jaar) verdacht van brandstichting Aardbeienpluk Jan en Katrijn op feestweekmarkt onverwachts op gang gekomen VELDHUIS Kinderdaguitzendingen I tijdens schoolvakantie De Lichtboei Financiële pluim van G.S. voor Beverwijk Suède- Nappa kleding I IH a *11 I i donderdag MET VERMIJDING VAN GELUIDSOVERLAST RAAD KRIJGT PRIORITEITENLIJST Dempers huursubsidie COLIN SCOT IN ALPHA SOOS Café I Meisje gewond bij oversteken van weg Nieuwe regeling individuele „DE HALVE MAAN” I A 2 4 1 9 7 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK JUNI 10 1 ng Bier van Abdij Van Floraffa, Belgl* s ÉL 7x Rt «h* 3BS (Van een onzer verslaggeefsters) wat vlieg- (Van een onzer verslaggevers) boei”. Zoals bekend is de bouw WETHOUDER F. KAEBISCH Jr. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) t ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) Gezondheid in aangenaam bezig kunnen zijn, is er op het terrein nog de zogenaamde „knutsel- tent”, waar naar hartelust kan worden gekliederd en geknutseld. BEVERWIJK. Na het optreden van The Miller Company en het Rest Orkest heeft Alpha besloten het seizoen af te sluiten met een optreden van de beken de Engelse muzikant Colin Scot. BEVERWIJK. Vannacht omstreeks half twee heeft de politie een 17-jarige jongeman uit Beverwijk aangehouden, die van brandstichting wordt verdacht. De recherche vermoed,!, dat de knaap in de nachtelijke uren drie brandjes heeft gesticht. Het Amsterdamse poppentheater Teatro Cabalzi van D. Kersbergen was woens dag nu eens niet te vinden op de hoofd stedelijke Dam, maar op de feestelijke weekmarkt van Beverwijk. De reclame- Er is toen gesproken over een terrein in het Spaarnwouderbos in aanleg. Dat is wel een eind weg, vooral voor de vele jonge leden van deze club, maar het bestuur heeft er heel wat voor over om deze hobbysport mogelijk te maken. Jan Klaasen en zijn Katrijn en natuur lijk niet te vergeten de dorpsveldwach ter. Volgende week wordt de vierde en laatste feestweekmarkt gehouden. Met fierheid geschonken met eerbied gedronken is dit zeer hoogstaand klassebier na lang rijpen in de kelder gewaarborgd echt van traditionele hoge gisting op fles en 100% natuurzuiver. Zo bevat het een gist- droesem rijk aan vitaminen van beslissend belang voor deze originele kwaliteit. Geniet er innig en liefdevol van doch maak er geen misbruik van: het zal u begeesteren. De brandweer werd tijdens deze blus sing gewaarschuwd, dat bij glashandel Portegies in de Koningstraat een paar glaskisten in brand waren gestoken. Ook dit vuur had men snel onder controle. Een uur later moest men opnieuw uit rukken, toen er een uitslaande brand in een leegstaande snackbar aan de Ko ningstraat werd gemeld. In de omgeving van het brandende pand scharrelde de 17-jarige jongen rond, die in kennelijke staat verkeerde en tot tweemaal toe het pand in wilde om mensen te redden. De politie vermoedt, dat de jongen de drie brandjes heeft aangestoken. Hij mocht in de cel zijn roes uitslapen. Vandaag zal hij worden verhoord. Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 de in- Er is ook nog overleg gaande met de Nederlandse Spoorwegen die nog weer een vinger in de pap hebben omdat het gaat om een terrein bij de spoorlijn. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Een 6-jarig meis je moest woensdag gewond in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgenomen, toen ze in de Verlengde Voorstraat plot seling de rijweg overstak en door een passerende auto werd aangereden. Iedere vrijdagavond voorafgaande aan de week van uitzending, kan men de kinderen van half acht tot half negen in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden 150 in laten schrijven. Een weekkaart, lopende van maandag tot en met vrijdag, kost 12,50. Overigens zijn de verwachtingen niet al te hoog gespannen. Door de lange droogte zijn de aardbeien dit jaar gauw geplukt, hetgeen wil zeggen dat het een kort oogstseizoen zal wonden. Er worden ook geen speciale aardbei enveilingen gehouden. De aangevoerde partijtjes worden tussen de groenten door geveild. Gewezen is daarbij op het feit, dat in verscheidene flats meer dan een hond wordt gehouden. B. en W. hebben de bepalingen in het huurcontract er eens op ha gelezen en daaruit blijkt, dat het verboden is In de gemeentelijke flats meer dan een huisdier per woning te houden en daarbij is dan uiteraard niet in het geding het houden van aquarium visjes of parkietjes. Die bepaling in het huurcontract zal met meer nadruk onder de a andacht van de bewoners worden gebracht. Het college is niet van plan onmiddellijk maatregelen te nemen tegen degenen die meer dan een huisdier hebben, tenzij er ernstige klachten komen over overlast. In dat geval kan het huurcontract wor den gehanteerd. commissie de ambulante handel had, omdat de markt dit jaar een kwart eeuw bestaat, dit bekende poppentheater naar de wijk gehaald. Honderden kinde ren genoten volop van de avonturen van klachten geluidsoverlast Het college wil, nu de ramingen en de de de de Een fascinerende hobby, die de tuigmodelbouwers graag willen blijven beoefenen, liefst in Heemskerk. I kerk die poging om de zaak te bespoedi- f gen graag ondersteunen namens de vol- I tallige Heemskerkse gemeenteraad. HAGELINGERWEG 36 - Santpoort binnen uit de Toen men yan de gemeente Velsen niet zo veel medewerking bleek te kun nen verwachten is men in overleg getre den met de stichting die het Spaarnwou derbos beheert en het bestuur daarvan wilde de mogelijkheden voor aanwijzing van een terrein wel nader onderzoeken. BEVERWIJK. Door het warme weer is de aardbeienpluk onverwachts op gang gekomen. Er waren woensdag 1800 kistjes van deze zomerkoninkjes aan de veiling, waar de handel zeer veel belangstelling voor toonde. De vraag was veel groter dan het aanbod want men betaalde van 550 tot 1000 cent per kistje van vier pond inhoud. algemene reserve van 6 ton door provincie als reëel wordt bezien, prioriteiten van die zaken, die in toekomst in Beverwijk moeten worden uitgevoerd, nog eens op een rijtje zetten. Mogelijk dat de raad in september al een dergelijk stuk in formatie van B. en W. voor de neus krijgt. HEEMSKERK. Tijdens het huur- subsidietijdvak van 1 juli 1975 tot 1 juli 1976 is in 32 Nederlandse gemeenten geëxperimenteerd met het desgevraagd maandelijks en onmiddellijk op de huur in mindering brengen van het individue le huursubsidie, dat normaal per drie maanden en achteraf wordt uitbetaald. Het experiment is geslaagd, want de staatssecretaris gaat deze experimentele regeling per ingang van 1 juli aanstaan de in het gehele land toepassen. De eerste brandmelding kwam om kwart voor een van het Marktplein, waar een vuilcontainer hevig brandde. De container stond dichtbij een vracht wagen, waarvan een achterband door de hitte is gesprongen. In het Spaarnwouderbos wordt nog gezocht naar andere mogelijkheden, maar inmiddels is men ook aan het proefvliegen op het open terrein tussen De Maer en de spoorlijn, want voor de meeste leden van de aeroclub zou het natuurlijk veel aantrekkelijker zijn om in Heemskerk te blijven. Vele avonden wordt er namelijk in het> clubhuis aan de vliegtuigjes gewerkt en dan wordt het een geweldige handicap als men deze alleen op gezette tijden in het Spaarnwouderbos zou kunnen laten vlie gen. Sinds die klachten is er met het gemeentebestuur overleg gepleegd over een ander terrein waar men deze popu lair geworden sport zou kunnen beoefe nen. De wethouder van financiën, Fedor Kaebisch jr., die samen met de amb tenaren van de financiële afdeling de begroting opzette, toonde zich ook verheugd over de mededeling van G.S. „Vorig jaar mompelde Gedepu teerde Laan iets in de marge over de regeling herziening gasbedrijf en wat puntjes betreffende het onderwijs. Maar ditmaal was alles oke”. Om nu ook hier weer de geluidshinder zoveel mogelijk te beperken en klachten te voorkomen, wordt er op het ogenblik geëxperimenteerd met nieuwe geluid dempers, terwijl men zo nauwkeurig mogelijk geluidsmetingen verricht. De afspraak is ook gemaakt, dat zich niet meer dan twee vliegtuigjes tegelijk in de lucht zullen bevinden als de wind naar de woonbebouwing toe staat. Er zal ook niet hoger worden gevlogen dan 300 meter, terwijl men gemakkelijk 500 me ter kan halen, maar daar heeft men dan een groter gebied voor nodig. Met alle voorzorgen die men heeft genomen om de geluidsoverlast tot een minimum te beperken hoopt men de bereiken dat er geen klachten komen uit de woonwijken. Dan is de gemeente namelijk bereid het terrein voor dit doel te bestemmen. Logisch zou zijn dat dan ook het clubgebouw wordt verplaatst. Daar is dan ween, (bestemmingsplan) de medewerking van de provincie voor no dig, maar wethouder H. J. M. Roozen is in dat opzicht niet al te pessimistisch, gezien het feit, dat de provincie zelf in het Spaarnwouderbos ook de oplossing nog niet heeft gevonden en mogelijk best eens blij zou kunnen zijn als Heemskerk zelf voor een oplossing zorgt. Het betreffende terrein ligt evenwel dichtbij een gebied waar een andere club met radiografisch bestuurde model- bootjes vaart. Beide clubs moeten ge bruik maken van dezelfde golflengten en nu bleek dat men elkaar stoort. Bij die storing blijft zo’n bootje wel in het water drijven, maar de met zoveel in spanning en kosten vervaardigde model vliegtuigen stortten naar beneden, veelal kapot. In verband met praktische bezwaren zal deze regeling echter niet gelden voor alleenstaanden, jonger dan 30 jaar. Voor hen geldt sinds 1 april een afzonderlijke subsidieregeling. In de gemeente Heemskerk verlenen de volgende verhuurders medewerking &an de nieuwe regeling: het gemeente lijk woningbedrijf, de woningbouwvere nigingen „Ons Huis” en de „De IJmond”, de Stichting Eigen Woningbezit, de BV Huizenbezit Breesaap, het Algemeen burgerlijk Pensioenfonds, de stichting St. Agnesstichting en de Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenverzorging. Dit houdt in, dat huurders van ge noemde verhuurders een aanvraagfor mulier kunnen inleveren bij hun huis baas. Huurders van woningen van het ge meentelijk woningbedrijf en van wonin gen die aan een andere dan de genoem de verhuurders toebehoren, dienen even als alleenstaanden, jonger dan 30 jaar, en degenen die het subsidie op de tot nu toe gebruikelijke wijze willen blijven ontvangen, het aanvraagformulier op het gemeentehuis aan het Burgemeester Nie- lenplein 2 in te leveren op de afdeling algemene zaken. Nieuwe formulieren en nadere inlichtingen worden eveneens op 'deze afdeling verstrekt. I Geen medewerking aan de nieuwe re geling verleent de eigenaar van 252 flats in Kerkheek, namelijk het Bedrijfspensi oenfonds voor de Metaalnijverheid, maar de bewoners van die flats kunnen zich, indien zij gebruik willen maken van de regeling, dus ook tot de gemeentelijke afdeling wenden. Reeds enkele weken vinden er uitzen dingen plaats van een twintigtal peuters. Zij dollen onder het toeziend oog van een drietal leidsters over het speelplein. De zandbak, de glijbaan en de schom meltjes zijn bij de kleintjes bijzonder in trek. Volgende week krijgen de kinderen in Heemskerk grote vakantie, terwijl Beverwijk en Velsen-Noord een week later volgen. De poort van de Vakantie school is open. Scot is een artiest, die in de muziek wereld zijn sporen reeds ruimschoots heeft verdiend. Daarvan getuigen zijn drie elpees. De Engelsman die al eerder in het seizoen in de Alpha sociëteit aan het Moensplein is opgetreden, begint rond negen uur aan zijn programma. BEVERWIJK. Tijdens de grote I schoolvakantie kunnen de kinderen van drie (mits zij zindelijk zijn) tot ongeveer I 10 jaar, weer deelnemen aan de daguit- zendingen naar Wijk aan Zee. De stich- I ting Vakantieschool „Ons Witte Huis” l bezit aan de Relweg te Wijk aan Zee een stuk duinterrein, tussen de kinderte- I' huizen Jozeboco en Emma, dus vlak bij I zee. Naast het onderkomen waar de kinderen kunnen eten en bij lelijk weer HEEMSKERK. Mede naar aanlei ding van de publikaties over de vervui ling van de plantsoenen door honden zijn er nu uit de gemeentelijke flatge bouwen ook klachten gekomen over ver vuiling van honden van trappenhuizen, galerijen en dergelijke gemeenschappe lijke ruimten. Met bussen, die omstreeks half negen vanaf verschillende halteplaatsen in Heemskerk, Beverwijk en Velsen-Noord vertrekken, worden de kinderen elke dag naar Wijk aan Zee gebracht. Daar aangekomen worden ze dan in kleine groepjes onder de hoede van twee lei- ders-Ieidsters gesteld die dan de gehele dag met ze optrekken. Bij goed weer gaat ieder groepje zijns weegs, dat is naar het strand, de dorpsduinen, de waterleidingduinen of maken een wan deling. Maar ook is vaak wel een groep je te vinden in de „knutseltent”, die zich met allerlei creativiteiten bezig houden. Tegen de middag komen de groepjes weer naar Het Witte Huis om gezamen lijk de boterhammen en het fruit te verorberen, wat ze van thuis hebben meegekregen. Hierbij wordt voor de kin deren naar believen melk of thee ge schonken. Na de maaltijd gaat elk groepje weer naar buiten. Er is geen kind bij die zich hoeft te vervelen. Er zijn nogal gekomen over woonbebouwing aan de andere zijde van de Tolweg, vooral als de wind die kant uit staat. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. B. en W. zullen raad donderdagavond voorstellen I stemming te betuigen met de brief die I het gemeentebestuur vna Beverwijk naar de staatssecretaris van CRM gaat L «tlIT’On On -wron arzsrvt nwmrv I sturen en waarin van gemeenteweg wordt aangedrongen op een spoedige op- j lossing van de problemen met betrek king tot het buurtcentrum „De Licht- I boei”. j Zoals bekend is de bouw van een I nieuwe Lichtboei zeer urgent. Men huist nu in noodgebouwen die op instorten staan. De plannen voor nieuwbouw lig- gen kant en klaar, hebben ook de goed keuring van het ministerie gekregen na een lange periode van overleg en herzien van de tekeningen, maar nu men met de bouw dacht te kunnen starten zegt het ministerie: „Geen geld”. Bestuur en staf van het buurtcentrum zijn thans zo ongeveer in een crisissitua tie geraakt en hebben een beroep gedaan op hulp van de gemeentebesturen. Het 1 nieuwe buurtcentrum wordt gebouwd op Beverwijks grondgebied (Alexander- i plantsoen), maar is uiteraard ook be stemd voor de omliggende Heemskerkse wijken. Nu het Beverwijks gemeentebe stuur zich terzake tot de staatssecretaris I gaat wenden, wil het college in Heems- Dat schouderklopje van de provin ciale heren deed het college wel goed. Burgemeester A. Hubers tijdens de wekelijkse persconferentie van B. en W.: „Die pluim van G.S. betekent gewoon, dat men instemt met het sober financiële beleid van Bever wijk”. BEVERWIJK. Uit Haarlem kwam deze week een voor het college feestelijk bericht. Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland lieten het ge meentebestuur weten, dat de Bever- wijkse begroting 1976 zonder op- of aanmerkingen was goedgekeurd. van een HEEMSKERK. De Aeroclub in Heemskerk (modelvliegtuigbouw), die zo'n honderd zeer actieve leden telt, beproeft voor het laten vliegen van de modellen op het ogenblik een terrein tussen de wijk De Maer en de spoorlijn langs Uitgeest. De vereniging heeft op het ogenblik nog een terrein in gebruik achter de jeugdherberg De Assumburg, waar ook het clubgebouw staat.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11