Wethouder C. Ockeloen voor VVV Velsen-IJmuiden: Voor VVV Velsen-IJmuiden goed jaar was 1975 een Dievengilde weer op pad VERLAAT DE HARMONIE DIRIGENT GROOT Uitgevaren riSSaktueel!^ BRITS „VLOOTBEZOEK" In de Vishal visserijschepen /Ij Haven I iw. itro Hl 111 39- f o i Hele jaar JF r w 5 19 7 6 IJMUIDEN-VELSEN DONDERDAG 2 4 JUNI mantelspecialist -5? f IJMUIDEN Er was voor wet houder C. Ockeloen woensdagavond maar een klein gehoor in Royal. Nog geen twintig mensen hadden aan de uitnodiging van de VVV Velsen- IJmuiden om te komen luisteren naar een uitleg van het plan Zeebad gehoor gegeven. Dat weerhield de wethouder er overigens niet van om enthousiast de plannen naar voren te brengen en te proberen dat en thousiasme aan zijn gehoor over te dragen. "oT/ITiM nY it Ws J •f» (ADVERTENTIE) t dankbaarheid heeft Velsen al aangelegd, evenals een van de grote parkeerplaatsen in dit toe komstige recreatiegebied. (Luchtfoto: fo topersbureau C. de Boer, Haarlem). IJMUIDEN Het eerste trainings-eskader snele motorboten van de Britse Marine zal vrijdag te IJmuiden aankomen voor een bezoek van drie dagen. Het eskader be staat uit de motorboten Cutlass, Scimitar en Sabre; zij zullen afmeren in de Vissers hoven waar zij op zondag 27 juni van 14.00 tot 17.30 uur worden opengesteld voor bezichtiging door het publiek. Nadat de schepen vrijdag om ongeveer 14.00 zijn af gemeerd zullen de bevelvoerende officieren, met aan het hoofd Lt. ter Zee der le klasse J. R. Jameson, door de burgemeester op het stadhuis worden ontvangen. De motorbotn hebben hun thuishaven in Portland en zijn in 1970 gebouwd. Hun taak in N AVO-verband is het trainen van schepe en vliegtuigen in de afweer van raket- en torpedoaanvallen. De bemanning bestaat uit 12 man per boot. Tijdens hun bezoek aan IJmuiden zullen sportwedstrijden worden gespeeld met teams van de Velsense politie en brandweer. Uitgebreide collectie rokken in blue denim, w.o. dit model. Mt.: 36 t/m 46 Haarlem: Grote Houtstraat 180, Winkelcentrum Schalkwijk. mis- rvoor i ge- kali- socio- niet elijke maar ervan tie in (ADVERTENTIE) we- rtdu- )reed 2. Sportief denim vest. Mt.: 34 t/m 44 Moderne blouse in mooie madrasruit, in vrolijke kleuren. w— Mt.: 34 t/m 46 1 da- loos Zij me- vak ine- ele- iteel n is voor te- aar den die ne- zit erd in- in ties de ar- ets. ime sche n 24 leri- oers Har. I 90 inzien en te i we- Is een tema- en: in uni- venste ng in ver- rt de erbod -csuele e een politie it dat soort mdeld sr be- nkele in rui sluit idere. >r de werk oeide e in zeven taties -band beest, Cont. Plat, IJmuiden; Collin, An kara; Cadence, Whitsestable. Donderdag vertrokken: Ilka. Kristian- sand; Sea Bure, Cont. Plat; Güdrid, Panama; Ciudad de Gayaquil, Le Havre; Triton, Toronto. Van de kant van de aanwezige, leden werd aangedrongen op meer activiteit van de WV, waarbij men dacht aan het Woensdagavond is in Den Abeel in de Abeelenstraat door de leden van de IJmuider Harmonie afscheid genomen van dirigent H. Groot. Na eenendertig jaar de dirigeerstok te hebben gehan teerd had de heer Groot besloten ruimte te maken voor jongeren. Voorzitter Roos gaf eer. overzicht van de financiële kant van het VVV-werk. De begroting voor 1976 loopt tot een totaal bedrag van 110.720, waarbij aan de uitgavenkant de salarissen en de propaganda een forse stijging laten zien en aan de inkomstenkant de gemeente lijke subsidie flink is opgetrokken. De begroting voor 1977, die een bedrag van 115.091 beloopt laat dezelfde lijn zijn. De gemeentelijke subsidie bedraagt bijna 85 percent van de begroting. In zijn jaaroverzicht vermeldde de VVV-directeur het opdichten van een post voor de politie, reddingsbrigade en Rode Kruis bij de strandafslag Heeren- duinen, de presentatie van het plan Zee bad door de gemeente. Ook wees hij op de evenementen die dat jaar in Velsen gehouden zijn op het strand en in de gemeente. IJMUIDEN. In hotel Royal te IJ muiden heeft de VVV Velsen-IJmuiden haar jaarvergadering gehouden, vooraf gaand aan een uitleg van wethouder C. Ockeloen over het plan Zeebad. Slechts zes leden hadden de moeite genomen om de vergadering bij te wonen. Voorzitter M. Roos deelde mee, dat de vergadering niet in mei, maar pas nu gehouden werd omdat het de eerste datum was, dat wethouder Ockeloen kon. inlichtingen meer verstrekt. Ongeveer tweederde van de inlichtingen werden gegeven aan buitenlanders. Ruim de helft van de gevraagde inlichtingen gin gen over Velsen, de andere helft over de rest van Nederland. Directeur A. Toonen van de VVV gaf een jaaroverzicht over 1975, dat hij een goed jaar voor het toerisme noemde. Vergeleken met 1974 zijn er ruim 2000 De heer Groot heeft de hele naoorlog se periode en daarmee de opleving van de IJmuider Harmonie meegemaakt. On der zijn leiding werden alle leerlingen opgeleid en onder zijn leiding heeft het concertorkest gespeeld. Voorzitter van de IJmuider Harmonie, de heer G. Schutte, zwaaide zijn dirigent Woensdag aangekomen: Castadio de Mello, Noordzee; Gulf King, Cont. Plat; Ilka, Kristiansand; Isabel. Mantyluoto; Nikitas Roussos, New Orleans; Bison, Cont. Plat, IJmuiden; Yelnya, Antwer pen; Spray. Cape Palmas; Cantium, Ro chester, IJmuiden; Nassauborg, Kemi, Zaandam; Birte Par, Velsen; Queens- ford, Londen. Woensdag vertrokken: Hella. Gerit; Turmac 1, Goole; Silver Clyde, Noord zee; Tor Scandinavia, Gothenburg; Hol- stenstein, Antwerpen; Eloquence, Lon den; Niels Hendrik Abel. Tees, IJmui den; Opole, Gdansk; Rijnborg, Delfzijl; Belgian Express, Breskens; Bison, Cont. Plat, IJmuiden; Anversa. Vlissingen, IJ muiden; Medina, Londen; Scheldeborg. Delfzijl; Inger, Delfzijl; Anversa, Vlis singen. IJmuiden: John-P, Bremen; Bal- tiskyi-40, Oostzee, Zaandam; Blatence, Londen; Bothniaborg, Delfzijl. Zaandam. Donderdag aangekomen: Mariann. R’dam; Heidelberg, Hamburg: Wilden- VELSEN. Het inbrekersgilde weer op pad geweest en deels onverrich ter zake, deels met geringe buit er van door gegaan. Zo werd een bezoek ge bracht aan het filiaal van de ABN <aan de Grote Hout of Koningsweg in Veisen- Noord. waar men tevergeefs poogde de kluis open te breken. Ook werden bu reauladen en kasten opengebroken, maar ook hier was geen buit te halen. Bij het Gulf-benzinestation aan de Wenc- kebachweg mislukte een poging om de toegangsdeur te forceren. Wel slaagde men erin binnen te drin gen in de viskiosk aan de Halkade, waar enige blikken bier en frisdrank werden soldaat gemaakt en voorgebakken vis in het rond werd gestrooid. Verder werd in het openluchtbad de Heerenduinen een tasje met grammo foonplaten en cassettebandjes gestolen, terwijl vanuit een café een leren jasje van een van de bezoekers, ter waarde van 350 is meegenomen. Bijzonder veel nadruk legde de heer Ockeloen op het feit, dat het idee om de strandrecreatie een nieuwe opzet te ge ven niet nieuw is. Vele jaren geleden stelde de gemeente een bestemmingsplan vast, waarin ook Zeebad was opgeno men. „Dat was aanvankelijk veel groter dan nu, maar de provincie heeft aan een stuk ten zuiden van Zeebad goedkeuring onthouden, omdat het natuurgebied is. Achteraf kunnen we daar wel blij mee zijn”, zegt de wethouder. „Ook aan de noordkant is aan een strook Zeebad goedkeuring onthouden. Dat is een stuk van 800 meter, dat voor eventuele eco nomische activiteiten gereserveerd is en daar zijn we nooit gelukkig mee ge weest”. Wethouder Ockeloen vertelt verder, dat er langs de kust bij de randstad weinig mogelijkheden zijn om de strand - recreatie uit te breiden zonder verlies van natuurgebieden. Alleen IJmuiden heeft daarvoor nog mogelijkheden. Voor die uitbreiding heeft de gemeente twee uitgangspunten genomen, waarop het plan gebaseerd is. Zeebad moet voorna melijk zijn voor de korte verblijfsrecre- atie; dus voor dagjesmensen en wee kendgangers met accommodaties, die ge richt zijn op de grote massa en dus eenvoudig en betaalbaar. De gemeente maakt alleen de „infra-structuur”, waar van de Heerenduinweg er al ligt, maar past niet bij in een eventueel nadig saldo van het project, dat door particu liere beleggers gebouwd moet worden. Omdat het plan Zeebad, zoals wethou der Ockeloen dat voor ogen heeft en zoals de Heidemij, die het plan ontwik kelt, in eerste schetsen laat zien, iets nieuws is op het gebied van de strandre creatie gelooft de wethouder erin. „We willen iets maken, waar je niet alleen op zomerse dagen heen kan, maar waar je het grootste deel van het jaar te recht kan. Daarom dat er twee hoge plastic koepels gepland zijn, waarbinnen er een dragelijk klimaat kan zijn, ook bij guur weer buiten. Binnen die koepels moet je de mensen dan iets bieden, dat ze aan het strand zoeken, zoals een zwembad met strandje”. Een van de aanwezigen wilde van de wethouder weten of het plan Zeebad niet in de knel komt bij aanleg van een Voorhaven. „Het is niet zo, dat we het plan Zeebad niet kunnen uitvoeren, om dat er een Voorhaven komt, maar de Voorhaven kan er niet komen, omdat het plan Zeebad al is goedgekeurd en er komt”, was het bondige antwoord van de wethouder, die erop wees, dat er rustig aan Zeebad doorgewerkt kan worden. Mocht het dan zo zijn, dat de regering beslist, dat er toch een Voorha ven moet komen, dan zal er een volledi ge schadeloosstelling plaats moeten heb ben. „Niemand kan ons tegenhouden met de uitvoering van het plan Zeebad”. De vraag wanneer het plan echt van de grond kan komen, kon de heer Ocke loen beantwoorden met: Als de gemeen teraad ja zegt tegen het plan, kan de volgende dag de schep in de grond. Maar we willen zekerheid hebben, dat het plan door de raad en de bevolking gedragen wordt. Daarom is er een rij pingsproces nodig en lopen we niet ge weldig hard van stapel. We willen de zaak niet doordrukken. Dit jaar zal de raad beslissen over een samenwerkings verband met de Heidemij over de uit werking van het plan en gaat er een uitgebreide inspraak van start. En zo lang die inspraak loopt, willen we geen stap verder gaan. Het plan Zeebad richt zich op een recreatiebehoefte in de tach tiger jaren”, aldus de heer Ockeloen. organiseren van een rondvaart. Op een andere kritische vraag antwoordde voor zitter Roos, dat de jaarvergadering de volgende keer weer in april of mei zou plaatsvinden. in vele bewoordingen lof toe. Hij gaf toe dat nu de heer Groot de IJmuider Har monie gaat verlaten, er een streep komt onder een apart stuk geschiedenis van de vereniging. Net als bestuurder Scha dewijk, zo stelde de voorzitter, heeft ook de heer Groot vroeger ook directeur van de vereniging een enorme stem pel op de IJmuider Harmonie gedrukt, terwijl de harmonie in de periode Groot toch net zo veel hoogte als diepte punten gekend. „We hebben het tenslotte aan de heer Groot te danken”, zo sprak voorzitter Schutte, „dat we hier met z’n allen samen zijn. Wij zijn onze dirigent grote 1. Vlotte denim overgooier in blue CQr Mt.: 34 t/m 48 Leuke streepblouse in de bijpassende kleuren rood, marine en zwart. Mt.: 36 t/m 46 IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd aangevoerd: 1670 kg tong, 22 kisten tarbot en griet, 30 kisten kabeljauw, 7 kisten wijting, 185 kisten schol, 98 kisten schar, 255 kisten ma kreel en 58 kisten schar. Prijzen in guldens per 1 kg: tarbot 12,49-11,73, grote tong 14,87-14,28, groot- middel tong 15,16-14,75 kleinmiddel tong 1329-12,42, tong een 13,20-11,73, tong twee 11,39-9,62, zalm 1267. Per 40 kg: tarbot 376-204 griet 295-190, kabeljauw een 122, kabeljauw twee 142, kabeljauw drie 130, kabeljauw vier 144-112, kabel jauw vijf 122-120, schol een 88-80, schol twee 108-92, schol drie 112-90, schol vier 56-35, wijting drie 108-92, makreel een 51-49, makreel twee 28,20-22,00, schar 47-16, horsmakreel 32. De besommingen waren: KW 66 f 9500, VD 6 6000, VD 20 1400, VD 19 6300, UK 123 f 5600, UK 48 6000, UK 78 f 1400, IJM 18 1300, YE 25 140, UK 17 en UK 56 f 10.800. „Voorhaven kan niet komen, omdat plan Zeebad er nu eenmaal komt” Maandag 14 juni Hektrawler Jo hanna KW 39, MT. Elly VL 73, ML. Michiel KW 167, MK. Anna Lydia KW 194, Marco WR 32, Johanna Cornelia WR 57. Dinsdag 15 juni Hektrawler Onder neming 1 SCH.90. MT.Rean IJM. 29 Woensdag 16 juni Hektrawler Arte Ouwehand KW 122, Holland KW 123, Annie Hillina KW 170, MT. Elizabeth VL 105. Donderdag 17 juni Hektrawler Wil ly KW 141, Cornelia Vcolijk Ezn SCH 171. Vrijdag 18 juni Hektrawler Hen- drika Johanna KW 81. Zaterdag 19 juni Hektrawlei Zee haan IJM 57, Rijnmond V KW 42, Rijn mond VI KW 135. Maandag 21 juni Hektrawler Eiisa- bet Christina KW 41, Rijnmond L i- 43, MT. Robert IJM 30, Meyert Menno IJM 209, Jacob K W55, Soli Deo u,o..a KW 152, Caroline VL 90, MK. Poolster IJM 11, Eben Haezer IJM 18, Drie Ge broeders IJM 20, Maarten Cornelia IJM 44, Swift IJM 115, Wiron VI IJM 207. Janny Jacoba KW 4, Deo Volente II KW 11, Alida KW 22, Willem Adriana Ki. 25, Ada KW 29, Rose Marie KW 34, Pelikaan KW 88, Maarten KW 105, Wil ma KW 113, Tiny KW 145, Cornelia KW 174, Pieter Gijsbertha KW 175, Valk KW 185, Elly KW 187, Hans KW 189, Agatha KW 214, Anna Jacob KW 221, Jacob Senior KW 226, Leendert Jan SCH 256 (22 juni binnen), Albert UK 1. Dinsdag 22 juni Hektrawler Voor aan VL 115, MK. Eben Haezer IJM 13, Anna Hendrika KW 45, Leendert Jan SCH 256. Woensdag 23 juni Hektrawler Rijn mond I KW 15, Rijnmond III KW 44, Rijnmond IV KW 85. MT. Anita VL 34 MK. Deo Volente II KW 11. verschuldigd. We zullen met waardigheid afscheid nemen’’. Als voorzitter van de vereniging over handigde de heer Schutte aan mevrouw Groot een bloemstuk en aan haar man een envelop onder couvert. In zijn hoe danigheid als bestuurslid van de Velser Gemeenschap mocht de heer Schutte te vens de legpenning van burgerzin na mens het bestuur van de Velser Ge meenschap aan de scheidende dirigent overhandigen. De heer Groot, die tevens fanfare Wilhelmina dirigeert, zal die taak in Santpoort voorlopig blijven uitvoeren. V n

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5