ASSER TT Sheene sensatie 'kef iïl@ France 1976 Betty Stöve moet weer tegen Evert optornen VOOR OKKER ZIJN DE GOEDE JAREN VOORBIJ ZWEMCOACH SITTERS Kogelslingeraars in goede vorm ZEER OPTIMISTISCH Lotto-resultaat Australië gelijk bij Westduitsers 1 resultaten BERT PRONK SNELLER DAN KUIPER r «J pwf Mil H I «MM* >0 Éjg 23 SPORT V R IJ D A G 2 5 19 7 6 JUNI (Van onze speciale verslaggever) Nederlaag Kuiper fj Ongeluk tegemoet is!! ST. JEAN DE MONTS. Freddy Maertens was onstuitbaar. Niemand van de Tour-favorieten bleek in de proloog op de Boulevard van St. Jean de Monts opgewassen tegen de Belgische kampioen. Thevenet niet, Zoe temelk niet, Ocana, Kuiper en Van Impe niet. Zelfs erkende jachtrijders zoals Knudsen en Schuiten kwamen te kort ten opzichte van Maertens, die zijn meesterschap onderstreepte met een formidabele winst van 17 seconden op zijn naaste belager: Manzaneque. Een triomf van allure en een victorie die bovendien een vingerwijzing betekent voor de strijd tot aan de Alpen. A4 Eerste toernoooizege 1 f (Van onze sportredactie) en Freddy Maertens, geconcentreerd op jacht naar de gele trui. •99. lehouden. (Van onze speciale verslaggever) Uitslag le etappe (proloog) 74. (Van onze sportredactie) Betty Stöve: in de vorm van haar leven. Het zelfvertrouwen in de zwemequipe is zo groot, dat de door het NOC opge worpen extra barrière bij de voorberei ding op het Olympisch toernooi de kan didaten niet of nauwelijks uit hun even wicht heeft gebracht. Sitters wilde aan vankelijk met zijn ploeg al op 30 juni naar Canada afreizen om daar tijdens een trainingskamp de aanpassingsproble- maar bovendien heb ik een sterke ploeg tot mijn beschikking om de trui zeker tot het verlaten van België met kans op succes te verdedigen. Mannen als Pol- lentier, Van Springel en De Meyer zijn in mijn onmiddellijke nabijheid om dit optimistische gevoel te onderstrepen”. Over de tijdrit van zondag sprak Maer tens niet eens Het kogelstoten leverde een overwin ning op voor Jevgeni Mironov met 21,53 meter. Hij bleef slechts 31 centimeter onder het wereldrecord van de Ameri kaan Terry Albritton. Alexander Gairsj- nikov werd tweede met 21,49 meter. Op de 100 meter horden liep Viktor Majnikov met een tijd van 13,5 seconden een nieuw nationaal record. Bij de dames evenaarde Tatjana Sjla- jasjto met 1,90 meter het Russische re cord van Galina Filatova. heersende bewondering voor Maertens roept toch vraagtekens op voor de even tuele machtsgreep van de wereldkampi oen der achtervolgers. „Er zijn twee voordelen die mij ver trouwen voor de eerstkomende dagen hebben gegeven”, aldus Maertens. „In de eerste plaats is er de voorsprong van minimaal 17 seconden op Manzaneque, men te kunnen overwinnen. De heren van het NOC zijn echter dwars gaan liggen en hebben verordonneerd dat de zwemploeg gelijktijdig met de rest van de Nederlandse afvaardiging op 11 juli dient te vertrekken. „Jammer”, aldus Sitters, „ik had na tuurlijk niet 30 juni voorgesteld als ik er niet van pvertuigd was geweest, dat die datum voor ons de beste was. Maar bij het NOC ligt nu eenmaal de leiding en wij moeten ons dan ook zo goed mogelijk aan die beslissing aanpassen. Nu gaan we op 30 juni voor een trai ningskamp naar Bonn. Op 11 juli komen we dan terug op Schiphol om direct door te reizen naar Canada. Je kan over het besluit van het NOC natuurlijk wel blijven doorkankeren, maar daar schiet je wemig of niets mee op. Ik heb ook wel enig begrip voor hun argumenten. En ik dacht ook. dat we nu toch het best mogelijke alternatief hebben weten te vinden”. Om die redenen kon gisteren eigenlijk gesproken worden van het requiem our een toptennisser, ook al klinkt dat nog zo melodramatisch.Okker heeft veel voor het Nederlandse tennis betekend, maar de komende jaren hoeft niemand meer opzienbarende successen van hem te verwachten. De afgang tegen Phil Dent kan dan ook niet los worden gezien van twee andere recente drama’s waarin Ok- ker een hoofdrol speelde: de nederlaag in de kwartfinale van vorig jaar tegen Tony Roche en het DavisCupverlies tegen de middelmatige Belg Bernard Mignot. van tactiek, hij bleef slechts hopen op een fysieke instorting van zijn tegen stander. „Daar had ik echt op gerekend, omdat Dent daar in het verleden al vaker last van heeft gehad. Ik dacht dat mijn kansen vanzelf wel zouden komen. Het is een kwestie van een servicebreak, en dan heb je vaak de set binnen”. Phil Dent tijdens zijn duel met Tom Okker. Barry Sheene in gesprek met een van zijn monteurs. van Maertens stond trouwens reeds bij voorbaat vast. Hij is in dit soort werk nauwelijks- te verslaan. Toen ik hoorde op welke manier Maertens enkele dagen geleden kampioen van België werd, had ik met iedereen hebben durven wedden wie de eerste gele trui in de Tour zou veroveren. Er was geen twijfel moge lijk”. Maertens bevestigde in tijdrit zijn suprematie LIMBURG (SID). Olympisch kam pioen West-Duitsland heeft donderdag op het kunstgrasveld in Limburg aan de Lahn gelijkgespeeld (2-2) tegen Austra lië. Bij de rust stond Australië voor met 2-0 door treffers van Riley (in de 10e en 13e minuut). In de 43e minuut scoorde Wolfgang Strödter uit een lange corner tegen en in de 66e minuut zorgde dezelf de speler voor de gelijkmaker. Dent lukte dat wel, met een schitte rend gesneden lob bij de stand 5-4. Het was het begin van het einde voor Okker, die bij 2-1 in de tweede set opnieuw twee kansen onbenut liet om de service van zijn tegenstander te doorbreken. Dent en Okker hielden verder gelijke tred tot 8-8, waarna Okker de tiebreak kansloos met 7-2 verloor. De dubbele fout bij het begin van de tiebreak leek typerend voor Okkers geschokte zelfver trouwen. Okker veranderde in de derde set niet Uitslag le etappe (proloog) van Saint Hilaire de Riez naar Saint Jean de Monts: over de vraag wie de Tour-proloog zou winnen. Freddy Maertens trof bovendien een parcours aan dat als het ware voor hem leek uitgezocht. De aan de Belgisnhe kust geboren en getogen Westvlaming maakte vooral met het oog op de start in de Tour de France extra trainingsrit- ten langs het strand. „De omstandighe den in de proloog waren identiek aan mijn voorbereiding”, zei hij. „Ik had geen angst voor de sterke wind”. De revelatie in St. Jean de Monts was daarom niet Maertens en evenmin Man zaneque. maar wel Bert Pronk. Of toch niet, zijn vierde plaats maakte immers duidelijk dat het opvallend sterk begin in de Ronde van Zwitserland twee weken geleden geen uitschieter was geweest. Chef d’equipe Peter Post zei het reeds zondag voor de strijd om het nationaal kampioenschap in Simpelveld. De ploegleider van Raleigh herhaalde zijn woorden na de eerste kilometers in de Tour. „Onderschat Bert Pronk niet. Hij is geweldig op dreef”, aldus Post. De loftuitingen golden ook Gerrie Knetemann. Met een vijfde plaats was hij de tweede Nederlander. Zijn her haaldelijk uitgesproken angst dat hij na een grotendeels mislukt voorseizoen niet de vereiste conditie zou hebben om aan de monsterrit door Frankrijk te begin nen, leek met deze klassering tot het verleden te behoren. De prestaties van de Raleighcoureurs waren vooral daar om opvallend, omdat het verlies op bij voorbeeld Thevenet voor Pronk in min der dan een seconde moest worden uit gedrukt. De marge tussen Knetemann en de winnaar van vorig jaar was eveneens erg gering. Welgeteld 1.14 seconde. Er waren gisteren geen excuses voor Okker. Er was alleen het waterd'chte alibi, dat echter geen enkele topsporter gretig te bende zal brengen: het alibi van de ouderdom. Hoe goed de 32-jarige Okker ook in vorm was, hoe fit hij zich verder ook voelde, het slijtageproces is niet tegen te houden. De reflexen wor den elk jaar minder, en de fantasie verdwijnt langzaam maar zeker uit het spel. Juist die factoren sleepten Okker in het verleden vaak door een crisis tijdens een partij. niet er op Voordat het hooggebergte wordt be reikt, moet het 130 man sterke peloton echter nog vele kilometers afleggen, on der andere 37 kilometer in de tijdrace die zondag weer met de Atlantische Oceaan als decor in Le Toucquet Paris Plage op het programma staat. Of Roy Schuiten in die tweede confrontatie mpt het horloge zijn eerder uitgesproken hoop in vervulling ziet gaan(het verove ren van de gele leiderstrui) blijft intus sen een groot vraagteken. Weliswaar lijkt Schuiten beter opgewassen tegen zo’n langere krachtenexplosie dan in de proloog het geval was, maar de alom KIEV (SID). Op de laatste dag van de strijd om de Russische atletiekkampi oenschappen zijn in Kiev nog enkele fraaie prestaties geleverd. Vooral op de onderdelen kogelstoten en kogelslingeren toonden de Russische heren in vorm te zijn. Joeri Sediesj, die sedert 12 mei de beste wereldseizoenprestatie (78,86 me ter) in handen heeft slingerde de kogel naar 78,50 meter. Olympisch kampioen Anatoli Bondartsjoek kwam tot 77,42 meter, Europees kampioen Alexej Spiri donov werd derde met 76,94 meter en ook de volgende twee atleten bleven nog boven de 76,5 meter. Gerard Vianen van 1 rd, Driessens „aueii (Ned, Caput) Katwijk (Ned. Post) 11.34,41, 11.34,74, 11.35,68, 15. de) 11.35,72, AU. AUIAVAAUAV L, 11 L „IO. Cribiori) 11.36,39, 17. Lucien van Impe (Bel, Guimard) 11.37,21, 18. Regis Ovion (Fra, De Muer) 11.38,40, 22. Hennle Kuiper (Ned, -- Gerben Karstens (Ned, -1 (Ned. (Ned. Post) (Ned.Post) De belangrijkste uitslagen Herenenkelspel derde ronde: Ille Nastase (Roe) Kim Warwick (Aus) 8- 6, 7-5, 6-4; Phil Dent (Aus) Tom Okker (Ned) 6-4, 9-8, 6-4; Vitas Gerulaitis (VST) Steve Krulevitz (VST) 6-2, 6-2, 6-1; Björn Borg (Zwe) Colin Dibley (Aus) 6-4. 6-4, 6-4.- wv; Ashe Edmonson 7-5, 6-2, 8-6; Stan Smith Kakoelia 8-6, 3-6, 6-1, 6-1; Adriano Panatta (Ita) Charlie Pasarell (VST) 9-8, 6-4, 4-6, 5-7 (afgebroken). Damesdubbelspel eerste ronde: King-Stöve (VST-Ned) Evers-Zeeman (Aus) 6-4, 6-1. Herendubbelspel eerste ronde: Okker-Riessen (Ned.-VST) Ganzabal-Kir- mayr (Arg-Bra) 6-4, 6-2, 6-2: Amaya-Hardie (VST) Reid-Thung (VST-Ned) 9-7, 7-9, 3-6, 6- 4, 6-4. De verwachtingen van Sitters zijn ge baseerd op de goede vooruitgang, die door de kandidaten voor Montreal tij dens de voorbereiding is geboekt. „Er zijn tijdens de trainingen al zeer aardige tijden op de kloken gebracht en verder is het bad in Rotterdam vrij snel. Er zitten dan ook heel wat nieuwe Neder larudse records in dit weekend. Je kan ook merken aan de meisjes en jongens dat ze er zin i n hebben. Natuurlijk, de prestaties van vooral de Oostduitse meisjes van de laatst® tijd zijn er goed, maar we zijn daar niet echt van ge schrokken. We kennen tenslotte de ver houdingen en weten ook wat we zelf kunnen presteren”. Toch waren er bij Raleigh niet uits luitend blijde gezichten. Wereldkampi oen Hennie Kuiper liep in de acht kilometer lange proloog namelijk tegen een pijnlijke nederlaag aan. Hij eindigde als 23e met een achterstand van 37 seconden. De enige troost voor de drager van de regenboogtrui was dat Van Impe (op 34 seconden), Baroncheili (op 36 seconden), Galdos (op 40 seconden) en Betoglio (op 42 seconden) evenmin een rol van betekenis konden spelen, maar dat het een schrale troost was durfde Kuiper allerminst te ontkennen. „Je moet in zo’n korte tijdrace als het ware in het startschot vallen”, zei hij, nahij gend van zijn inspanning op de Esplana de de Ia Mer. „Maar je mag ook geen meter te lang op een verkeerde versnel ling rijden”. „Iedere trap op de pedalen is belang rijk; ik reed niet goed, maar ik ben allerminst ontgoocheld. Niemand kan me wijsmaken dat de Tour de France in de proloog wordt beslist. De overwinning Freddy Maertens sprak na zijn over winning weliswaar alleen nog maar over het consolideren van de veroverde posi tie, totdat de karavaan woensdag de etappes door België achter de rug heeft, maar zijn woorden: „De gele trui zeker tot in eigen land verdedigen”, werden met een korreltje zout genomen. De manier waarop Maertens iedereen af strafte en de kracht van de Flandrla- ploeg in ogenschouw genomen, deden een veel langere suprematie verwachten De Suzuki-coureur realiseerde deze prestatie tijdens zijn laatste trainingski lometers, met Agostini in zijn spoor. De regerende wereldkampioen wilde zich even uittesten, maar zag geen kans bij Sheene in de buurt te blijven. Toch kwam Agostini tot de op een na beste traiiningstijd. De Italiaan bleef precies een tiende seconde boven de drie minu ten. Ook Agostini reed op Suzuki, omdat eerder in het seizoen de MV veel te langzaam bleek. In Italië wordt momen teel hard gewerkt aan een nieuwe MV, maar zolang deze nog niet gereed is, beproeft Agostini zijn geluk op de Suzu ki. Marcel Ankoné zorgde ook voor enige opwinding door als beste Nederlander in de 500 ccklasse een tijd neer te zetten van 3.04.3, en daarmee is hij derde. De verschillen in de top zijn dus vrij groot. In de 125 ccklasse heeft Henk van Kessel maar een paar rondjes nodig om een van de beste tijden te maken. Al leen Pileri en Bianchi bleken sneller met de fabrieks-Morbidelli’s. In de 50 cc-klasse gaat het met de Van VeenKreidlers niet zo best Ritt berger en Polane kwamen door allerlei technische p rob lemen nauwelijks in ac tie. De snelste ronde in de lichte klasse was voor de Italiaan Lazzarini, die de beschikking heeft over het supersnelle motorblok van de onlangs verongelukte Duitser Thurau. Bij de 350 cc’ers is de Japanner Ka tayama tot nu toe het snelst rondgegaan, maar Agostini was maar weinig langza mer met de MV. Boet van Duimen zit als beste Nederlander eveneens voorin. De 250 ccklasse heeft in wereldkampi oen Villa zijn snelste man, en Marcel Ankoné staat ook hier hoog geklasseerd. De TT-trainingen trokken bezoekers aantallen die bij veel andere sporteve nementen zeker niet zouden misstaanè Gisteravond waren er minstens 10.000 toeschouwers. Ernstige ongelukken heb ben zich op het circuit tot nu toe niet voorgedaan. Twee coureurs belandden in het ziekenhuis met een hersenschudding. Twijfels over de suprematie van Maertens bestonden er niet. Ze beston den niet voor Kuiper, ze bestonden evenmin voor Joop Zoetemelk. De kop man van Gan-Mercier moest 22 secon den op de winnaar prijsgeven, maar het feit dat Bernard Thevenet nauwelijks beter uit de slag te voorschijn was gekomen, maakte het verlies voor Zoete melk toch weer minimaal. Zijn visie voor de komende weken stond als het ware op zijn gezicht te lezen: „Deze Tour wordt in het hooggebergte beslist. Vijf aankomsten op de top van een col wissen het secondenspel van deze pro loog uit”. AMSTERDAM. Bert Sitters, de co ach van de KNZB, denkt zondagavond een 16 leden tellende zwemploeg voor de Olympische Spelen bij het NOC te kun nen presenteren. „Dat klint inderdaad optimistisch’geeft Sitters toe. „Maar dat zijn we ook. Ik verwacht dat er tijdens de kwalificatiewedstrijden voor Montreal (vandaag, zaterdag en zondag in Rotterdam red.) goede tijden uit de bus zullen komen. Hoe de verhouding precies zal komen te liggen, weet ik uiteraard niet, maar ik denk aan zo’n tien of 12 zwemsters en vier of zes zwemmers”. LONDEN Tom Okker heeft zijn beste tennisjaren achter de rug, maar Betty Stöve verkeert nog in een onge kende bloeiperiode. Aan die conclusie viel gistermiddag niet te tornen, nadat de laatste twee Nederlandse vertegen woordigers in het enkelspel op Wimble don hun kleedkamers hadden opgezocht. De nederlaag tegen Phil Dent (4-6, 8-9, 4-6) maakte ondubbelzinnig duidelijk dat Nederland wat Okker betreft nergens meer op hoeft te rekenen. Juist het feit dat hij een regelmatige nederlaag leed tegen een goede, maar nimmer briljante tennisser, laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Terwijl Betty Stöve de aanstormende jeugd in de persoon van Amerika’s grootste talent Beth Norton (19) bekwaam afstopte (6-3, 6-2), be zweek Okker voor een speler die aan het internationale front nooit veel heeft betekend. DEN HAAG (ANP) Lotto 25 van zondag 20 juni kende geen eerste prijswinnaars. Van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deei naar de eerste prijs van de lotto van zondag 27 juni. Het overige 4/5 deel wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede tot en met de vijfde prijs. Het aantal deelnemers aan lotto no. 25 bedroeg 774.507, die voor een bruto inleg van 3.187.110.- zorgden. Van het prijzenbedrag van 1.646.374,- ontvangen de twee winnaars van de tweede prijs elk bruto 141.929,- Voor de derde prijs kwamen 80 winnaars iri aan merking, die elk bruto 4.494, ontvangen, voor de vierde prijs 5174 winnaars, die elk per kolom 84,- krijgen en voor de vijfde prijs 6948 winnaars, die ieder per kolom f 62,- ontvangen. De jackpot voor de lotto van zondag 27 juni bedraagt 132.470,-. Dent hield zich met zijn zware li chaam echter uitstekend staande in de afschrikwekkende hitte. „Ik heb me be ter dan ooit op dit Wimbledon voorbe reid”, zei hij later. „Ik heb atletiektrai- ning gedaan en ik ben afgeslankt”. Dent, die in toemooitennis nooit eerder van Okker had gewonnen, had \;erder het voordeel dat gras voor hem het ideale baanoppervlak is. „Ik speel op gras al tijd mijn beste tennis; ik ben er in Australië mee opgegroeid”. Toch had Dent in de eerste ronde vijf sets nodig tegen de onervaren 21-jarige Engelsman John Lloyd. „Maar”, aldus Dent, „Lloyd retourneerde sneller op mijn services dan Okker”. Het was mis schien ook voor Okker een mogelijkheid geweest, maar hij kwam in de derde set niet meer op de gedachte. Bij 5-4 ver wierf Dent op Okkers service zijn eerste matchpunt, dat dankzij een zwakkere volley van de Nederlander meteen het einde betekende. Okker, die veel minder teleurgesteld was dan na zijn verlies van vorig jaar tegen Tony Roche, is overi gens niet van plan een punt te zetten achter zijn Wimbledon-optredens. „Ik kom hier volgend jaar zeker terug”, zei hij zelf tamelijk vastberaden. Okker was gisteren de eerste geplaat ste speler die niet de laatste zestien bereikte. Vedetten als Ashe, Nastase en borg handhaafden zich gemakkelijk, waarbij het opmerkelijke feit zich voor doet dat de twee laatstgenoemde spelers, evenals Connors, in hun partijen nog geen set prijs hebben hoeven te geven. Betty Stöve plaatste zich gemakkelijk bij de laatste zestien, via een afgeteken de zege op de Amerikaanse .jeugdkampi oene Beth Norton. Voor Stove was het een gelukkige omstandigheid dat haar tegenstandster de vorige avond nog tot 9 uur op de baan had gestaan. Dat was af te zien aan haar spel, dat een matte, vermoeide indruk maakte. Voor iemand als Betty Stöve die momenteel in de vorm van haar leven lijkt te steken, betekende dat uiteraard een ideale mo gelijkheid om haar klasse te onderstre pen. 1. Freddy Maertens (Bel. Driessens) 11.03,29, 2. Jesus Manzaneque (Spa, Saura) 11.20,46, 3. Bernard Thevenet (Fra, De Muer) 11.23.05, 4. Bert Pronk (Ned, Post) 11.23,97, 5. Gerrie Knetemann (Ned, Post) 11.24,19. 6'. Michel Pollentier (Bel, Dries sens) 11.24,37, 7. Joop Zoetemelk (Ned. Caput) 11.25,93. 8. Raymond Poulidor (Fra, Caput) 11.30,62, 9. Giancarlo Bellini (Ita. Cribiori) 11.31,16. 10. Yves Hezard (Fra. Caput) 11.31,18. 11. Luis Ocana (Spa, Saura) 11.31,35, 12. Knut Knudsen (Noo. Fontana) 13. Roy Schuiten (Ned. Anglade) 14. Jose Pesarrodona (Spa. Velez) 15. Ferdinand Bracke (Bel, Angla- 16. Luciano Bergognoni (Ita, vroeger jaren zou Okker zulke partijen met fantasierijk spel een andere wending hebben gegeven, maar daar lijkt hij tegenwoordig niet meer toe in staat. Als het eenmaal slecht gaat, be rust Okker in het onvermijdelijke en loopt hij met open ogen zijn ongeluk tegemoet. Tevoren stond al vast dat Dent als tegenstander niet onderschat mocht worden. Hij is een proftennisser uit de middenklasse, iemand die in zijn carrière al veel groten (Borg, Vilas, Connors) heeft verslagen, maar die nooit constant is gewest In zijn prestaties. De manier waarop Okker van Dent verloor, was daarom opmerkelijker dan de nederlaag zelf. „Ik heb niet echt slecht gespeeld”, stelde Okker zelf te recht vast, „maar ik kon niet lekker in mijn spel komen. Ik kon gewoon geen vat krijgen op zijn service, vooral omdat op deze harde baan de opsprong van de bal onverwacht hoog was”. Toch zou het onjuist zijn om deze nederlaag alleen toe te schrijven aan de service van Dent. Er waren ook momen ten volleerduels en lagere rallys waarop Okker eenvoudig wewrd uitge speeld. In die situaties flitsten niet meer de briljante topspin-forehands en run ning lobs van zijn racket, waarmee hij vroeger zo kwistig kon strooien. Dat moet in de vierde ronde, als ze tegen de grote favoriete Chris Evert speelt, aanzienlijk moeilijker worden, al mag van Betty Stöve verwacht worden dat zij de Amerikaanse goed partij zal geven. Voor de Nederlandse zal het dan wel zaak zijn tijdig te genezen van de lichte rugblessure waarover zij gisteren klaagde. Een surprise van jewelste was de victorie van de Belgische kampioen overigens niet. In de voorbije maanden snelde hij immers reeds van overwin ning naar overwinning. Hij was met zegepralen in de Amstel Gold Race, Gent-Wevelgem, Rund um den Hennin ger Turm en het kampioenschap van Zijrich de onbetwiste „koning der klas siekers”. Zes etappe-overwinningen in Parijs-Nice gingen aan deze machtsgreep vooraf. Toen hij enkele dagen geleden ook nog via een indrukwekkende solo op het kampioenschap van België beslag legde, was er nauwelijks nog twijfel GRONINGEN. Barry Sheene heeft gisteravond tijdens de TT-training op het circuit van Drente voor sensatie gezorgd. De tengere Engelsman draaide tijdens een oefenronde in de 500 cc klasse een tijd van 2 min. en 57,9 sec., en dat was nauwelijks te geloven. Ga maar na: het vorig jaar reed Sheene tijdens de wedstrijd een snelste ronde van 2.55.5, maar toen bestond de knie bocht nog. Deze bocht is immers met ingang van dit seizoen vervangen door twee langzamere bochten, en volgens deskundigen zou dit per ronde zeven tot acht seconden verschil uitmaken. Een rondetijd beneden de drie minuten werd nu dan ook nog niet verwacht, maar Sheene spotte met alle prognoses kwam tweemaal onder deze grens. Juist die staaltjes van hogeschoolten- nis kunnen een ommekeer tegweegbren- gen, maar Okker blijkt daartoe meer in staat. En dat terwijl sommige momenten toch beslist kansen voor hem waren. Zo nam hij in de eerste set met 3-2 en 40-15 op de service van Dent de leiding, maar hij slaagde er niet in dergelijke breakpoints te verzil veren. 11.38,40, Post)' 11.40,58, 33. Post) 11.52.53, 35. Aad van den Hoek Post) 11.53,71, 41. Jan Raas 1 11.57,83, 54. Ko Hoogendoorn 12.04,38. 60. Jan van katwijk (Ned. Post) 12.06,39, 70 Tino Tabak (Ned, 12.09,81, 74. Cer 12.11,59, 75. Piet 12.1’1.60. Ploegenklassement: 1. Caput (Zoetemelk, Poulidor, Hezard) 34.26, 2. Post (Pronk, Knetemann, Kuiper) 34.27, 3. Saura 34.30, 4. Driessens 34.36, 5. De Muer 34.51. 6. Fonta na 34.55; 7. Guimard 35 00, Anglade 35.01. In kf

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 23