French Blue getekend door grove ernst en dodelijke verveling Actie voor verdwenen cineast I M 1 SBH film K I I I r Hindenburg ZATERDAG 2 6 JUNI 19 7 6 O FILMS Inserts Caravans tot Vaccares Nachtvoorstellingen SERGIO LEONE presenteert vanaf 1 Juli in 20 theaters TERENCE HILL MIOU-MIOU IR- Vergeten continent Grizzly Tramlijn Begeerte in Amsterdam^-/“i: iÖU-. JL HET AARDIGSTE aspect bij het uitbrengen van een pornografische film is de literatuur die de pornomaker bij zijn film verschaft en waarin hij zijn daad verklaart, de legitimiteit van zijn werk bewijst en zichzelf een plaatsje bezorgt in de rij van erkende kunstenaars die hem zijn voorge gaan in het bedrijven van pornografie. De hele beschavingsgeschiedenis wordt overhoop gehaald om aan te 'tonen dat pornografie altijd bestaan heeft en dat haar beoefenaars vaak dood en verbanning geriskeerd heb ben in hun strijd om erkenning van vrije expressie van hun pornografische fantasieën. Tango voor twee L ii| ip |||ll .2 Porno is voor Lasse Braun geen grapje Het best geklede model in French Blue. De Hindenburg stort brandend neer. Een spectaculaire opname uit de film. (ADVERTENTIE) Ivies voor iren lens els van lal- bij idat eel- jor- •ou- de mogelijkheid op een goede afloop niet bij voorbaat was afgesneden. ang, zen- 1 de t te ver- itige -taal t te gen be- nd- aei- i de reg een De leze nil- igst atie wat 'an :de het het i is Al» )n- tan j en ’en- "ets- nten »een vor- e of loed arkt ren- tei- ttie- len- ian- i de jaar oed. snel 3OS- ver- zoor uari elke jan ei is in en brik a al iden fan zan tast lins aet dat vat ner lap >te- sijn te ?else 6,72- '7,75; Lgese 6,75- 2,50; xirse sch. 3,92 ■8.45; igosl. de 0ta che no- het «een geViie, twee partners en een uilskuiken» CONCORDE FIUVI ly” kent zijn momenten van grote span ning en angstig afwachten. ALISTAIR MACLEAN is een nijver fabrikant van spannende romans die bij na onmiddellijk aangekocht worden voor verfilming. Men zal zich ongetwijfeld zijn „Puppet on a chain” herinneren dat voor een groot deel in Nederland speelde en dan ook hier op verschillende loka- ties is opgenomen door Geoffrey Reeve. Het werd een nogal belachelijke film die alleen aantoonde dat regisseur Reeve het sterkst, was in momenten van grote actie. De opwindende achtervolging in speedboats door de grachten van Am sterdam zal wel het enige zijn wat het publiek zich van „Puppet” zal zijn blij ven herinneren. Hetzelfde doet zich voor nu Reeve een volgende roman van Ma- cLean „Caravan to Vaccares” heeft ver filmd en zich opnieuw een middelmatig filmer toont die pas goed in actie komt als de handeling enig tempo vereist. In Luxor. schaving enige miljoenen jaren is blij ven stilstaan. Het gemengde gezelschap voert een tijdlang een ongelijke strijd met de wilde bevolking en met uitge storven diersoorten tot een uitbarsting van de vulkaan een beslissende wending aan het verhaal geeft. Regisseur Kevin Connor heeft heel wat technische moeilijkheden moeten overwinnen, maar zijn film is er wat onhandig blijven uitzien, vooral in de bewegingen van de voorwereldlijke die ren en zal voornamelijk door een wat romantisch aangelegde jeugd met plezier bekeken worden. (Cinerama). De hele film speelt zich af in dezelfde ruimte, een als studio gebruikte slaapka mer van Boy Wonder die zich alle vernederingen van zijn opdrachtgevers en van zijn tweederangs sterren moet laten welgevallen. Een triest en tegelijk tragi-komisch beeld van een gevallen Hollywood-grootheid, een perfect film debuut van John Byrum die met uiterst eenvoudige middelen en maximum aan treurigheid en wrange humor weet te bereiken. Iets minder sensationeel verlopen de gebeurtenissen op „Het vergeten Conti nent”, hoewel de aanwezigheid in deze film van voorwereldlijke dieren, vijandi ge stammen uit het stenen tijdperk en een actieve vulkaan schier alle ingre diënten levert voor een adembenemende botsing tussen heden en verleden. Want de mensen die dit vergeten con tinent betreden en afkomstig zijn uit een roman van de „Tarzan”-schrijver Edgar Rice Burroughs leven in deze eeuw en ontdekken door een wonderlij ke speling van het lot een afgesloten werelddeel dat nog in de pré-historie leeft. Het zijn overlevenden van een Duitse U-boot aanval op een Amerikaans pas sagiersschip in de Eerste Wereldoorlog, sagiersschip in de Eerste Wereldoorlog, die na allerlei verwikkelingen op de onderzeeër terechtkomen en met een deel van de bemanning op een onklaar gemaakte kompas uit hun route raken en zuidwaarts van Zuid-Amerika te rechtkomen bij een door ijsbergen afge sloten eiland. Opmerkzaam gemaakt door een warme golfstroom op een on deraardse rivier weet de duikboot onder de ijswand het daarachter liggende tro pische eiland te bereiken, waar de be- EVENEENS tot het genre van de rampenfilms zou men „Grizzly” in Rem- brandtplein Theater kunnen rekenen, waarin de haai als permanente dreiging vervangen is door de grizzlybeer, een 6 meter hoge 2000-ponder die de bezoekers van het Amerikaanse National Park in de wurggreep van de angst heeft. In tegenstelling met de algemene opvatting dat beren lieve beesten zijn die men vanuit de auto kan voeden en eventueel plagen, staan de feiten dat van de be zoekers van het Great Smoky Mountains National Park het vorige jaar er 36 flink verwond afkwamen bij de voede ring van beren en dat één daarbij zelfs de dood vond. De „grizzly” uit de film van William Giroler is levensgevaarlijk geworden, nadat hij twee tiener-meisjes heeft aan gevallen en zich van dat ogenblik af laat leiden door de geur van menselijk vlees. De parkwachter, geassisteerd door eeen specialist op het gebied van „wilf life” en een Vietnam-veteraan als piloot van een helicopter binden dan de strijd aan met het bloeddorstige monster en al is de jacht op de beer minder spectacu lair dan destijds in „Jaws” de pogingen om de menshaai te vangen, ook „Grizz- In het noodcomite hebben acteurs als Candice Bergen. Jane Fonda en Jack Nicholson en cineasten als Francis Ford Coppola, Rip Tom en Robert Wise zitting genomen. Zij vra gen protestbrieven te sturen naar de Argentijnse ambassades, de commissie voor de mensenrechten van de Vere nigde Naties in New York en naar de Argentijnse juntaleider General Jorge Videla, Casa Rosada in Buenos Aires. Letterlijk schrijft het comité over Gleyzer: „Gezien de politieke stem ming in Argentinië na de militaire staatsgreep, zijn wij er zeker van dat Raymundo het zoveelste slachtoffer is van deze politieke situatie. In feite is hij ontvoerd, waarbij zijn burger- en mensenrechten volledig geschonden zijn. Wij vrezen voor zijn lichamelijk welzijn en veiligheid. In Nederland is het vooral de Cine- club in Amsterdam (020-250045) die zich om het lot van Gleyzer bekom mert. nms ningen van „French Blue” deze week in het Amsterdamse City Theater. Er heeft nog eerst een overleg plaats tussen de Amsterdamse bioscoopexploitanten (on der auspiciën van de Nederlandse Bio scoopbond) om een gemeenschappelijke houding te bepalen tegen wat men noemt het meten met twee maten. Het City Theater heeft deze week althans snel een remplaqant voor het gepeperde werkje van Lasfee Braun moe ten zoeken en die gevonden in George Seaton’s „Airport” met Burt Lancaster, Jean Seberg, Dean Martin en vele ande ren. Een van de eerste „disaster”-films (1970) die het waarschijnlijk nog best zal doen. De keuring staat op 14 jaar en ouder. ven van Lasse Braun's fantasieën, kan het bedrijf er op den duur alleen maar schade van ondervinden. Het vier minu ten durende tekenfilmpje van de beken de Franse karikaturist Sine dat aan „French Blue” voorafgaat, geeft luchtig en grappig aan hoe de nieuwe vrijheid gebruikt zou kunnen worden. Maar voor Lasse Braun blijft géiden dat porno maken géén grapje is. maar féïïtasielbze en grove ernst. Dat men in de filmwereld toch ook niet zo gerust is op het inhalen van zware porno in de officiële bioscopen uit protest tegen het vrijelijke verkeer van ongekeurde pornofilms in de diverse Amsterdamse sextheatertjes, mag wel blijken uit het uitstellen van de verto- VRIJDAG en zaterdag vertoont Al hambra om 24.00 Elia Kazan’s befaamde „Tramlijn Begeerte” met Vivian Leigh en Marion Brando. „Grandeur Nature” waarin Michel Piccoli onder regie van Luis Garcia Berlanga een erotische ver houding met een pop heeft, kan men terugzien in Studio K, evenals de Marx Brothers in „At the Circus in The Mo vies. Andy Warhol’s „Flesh” met Paul Morrissey vindt men in het Leidseplein Theater en Belmondo als „De Premieja ger („L’Alpagueur”) in City 4. TERWIJL CITY noodgedwongen zijn filmkeuze van deze week heeft bepaald op „Airport”, een der eerste noodlots- of ongelukkenfilms die in de jaren zeventig in de mode kwamen „Earthquake” „The towering Inferno”, „Airport 1975”, „Jaws”) komen Du Midi en Cinema International met het nieuwste voor beeld van dit genre, „The Hindenburg”. De „Hindenburg” was in 1937 het grootste luchtvaartschip, ook wel zeppe lin genoemd, dat de wereld toen kende en met het hakenkruis als trots em bleem geschilderd op zijn staart bete kende ieder verschijnen van dit giganti sche luchtschip publiciteit voor het ver nuft en de ondernemingsgeest van het Derde Rijk. De Zeppelin, een uitvinding van Adolf August Heinrich, graaf von Zeppelin (1838-1917) die er in 1900 zijn eerste vlucht mee ondernam, is altijd voorna melijk een Duitse aangelegenheid geble ven. In de Eerste Wereldoorlog werden ho natuurlijk verwijst naar tekenen, schrijven of beschrijven. Via de tot kunst inspirerende cultus van Eros in de oudheid komt Ferro terecht bij Plato, de grote schuldige die de stelling verkon digde dat individualisme gevaarlijk was voor de staat en voorstelde alle pornog rafische kunstenaars te doden of te ver bannen. Hijzelf moet impotent geweest zijn en om zichzelf te rechtvaardigen vond hij de platonische liefde uit, liefde zonder sexueel verkeer. Na Christus voorgesteld te hebben als een groot pro feet van het neo-Hellinisme, die samen leefde met de prostituee Maria Magdale na en andere vriendinnen en liefde en kennis stelde tegenover het geweld van Rome, komt Ferro tot een verklaring van de christelijke symbolen als de vis (fallisch symbool voor intelligentie en seex) en de heilige Geest, een duif, even eens een phallisch symbool: de witte levensbrenger waarmee het sperma ge symboliseerd is. Als libertijn en kosmopoliet moet vol gens Ferro Jezus, een voorstander ge weest zijn van eet- en drinkgelagen, waarbij tegelijk alle erotische genoegens vrij spel hadden. Maar door het her schrijven en censureren van de oude boeken wisten de monniken in de duis tere middeleeuwen de Christus met de vis en de duif te vervangen door de Christus aan het kruis. Het kan niet anders of Alberto Ferro komt bij de introductie en rechtvaardi ging van zijn film bij een somber toe-; komstbeeld van bommenwerpers, super- atoombommen’ ‘ëri kosmische “catastrofe, waarin 90 pet. van de produktiebronnen van onze planeet in dienst van de dood zijn gesteld. „We moeten iets doen”, roept Lgsse Braun alias Alberto Ferro vertwijfeld uit. En als zijn bijdrage aan een onhoudbare toestand moeten we dan „French Blue” zien waarin slechts aan eros geofferd wordt. ze ingezet voor bombardementen op Pa rijs en Londen, maar de kwetsbaarheid van het sigaarvormige monster deed de legerleiding besluiten op vliegtuigen over te stappen. Tussen beide oorlogen diende de „Graf Zeppelin” voornamelijk voor lange afstandvluchten als Noord en Zuidpool en voor verbindingen met Zuid-Amerika. Wat later kwam „De Hindenburg” als grotere editie, waarmee luxueuse passagiersvluchten naar Noord- Amerika werden onderhouden. Met als voortdurend dreigend gevaar dat het lichte waterstofgas waarmee de ballon gevuld was, uiterst brandbaar was. De Duitse luchtexperts voelden dan ook meer voor het zwaardere maar on brandbare helium dat ze echter uit amerika zouden moeten betrekken dat weigerde dit gas te leveren uit vrees dat het voor oorlogsdoeleinden zou worden gebruikt. Met als gevolg dat toen de „Hindenburg” in mei 1937 voor de twee de maal naar Noord-Amerika vloog en evenals een jaar tevoren in Lakehurst (New Jersey) landde, in brand vloog waarbij 36 mensen om het leven kwa men. Een tragisch gebeuren dat vooral in de herinnering bewaard is gebleven door het dramatische ooggetuigeverslag van een radioreporter die zijn emoties niet de baas was en huilend en met uitroepen van ontsteltenis zijn reportage een ongewoon spontaan en menselijk karakter gaf. Met deze ramp waarvan honderden mensen getuigen waren, eindigt de film van Robert Wise, die van die laatste vlucht van de „Hindenburg” een thriller heeft gemaakt door het vermoeden van izeu-rpre uaa ua uassej a; ui age^oqes onder het personeel te introduceren die een tijdbom in de ingewanden van het luchtschip heeft geplaatst. Een en ander op gezag van de schrijver Michael M. Mooney, die op losse gegevens en eigen fantasie een noodlotstocht gemaakt heeft van deze, tot het laatste ogenblik zo voorbeeldig verlopen luxe-reis van de zeppelin. Mooney laat dr. Goebbels al voor de afvaart van de „Hindenburg” uit Berlijn rekening houden met de mogelijkheid van sabotage en een kolonel van de Luftwaffe, Franz Ritter (George C. Scott opdracht geven de reis mee te maken 'en alle passagiers en technisch personeel goed in de gaten te houden. De film die begint met authentieke op namen van zeppelins uit de begintijd, verloopt, zoals men gewend is uit ande re, soortgelijke films, waarbij een bom in een luxe-cruiser of in een vliegtuig is aangebracht en binnen een bepaalde tijd ontdekt moet worden, wil er geen cata strofe ontstaan. Franz Ritter die ook al geen fanatieke nazi is, doet de hele film maar omdat men weet hoe de afloop is geweest, ontbreekt iedere spanning aan door zijn best een onheil te voorkomen, zijn activiteiten. Misschien was de film beter geworden als men niet de „Hin denburg” als onderwerp had genomen maar een willekeurig luchtschip, waarbij AMSTERDAM. Het Noodcomite ter verdediging van Latijns Ameri kaanse filmers beijvert zich momen teel voor het lot van de Argentijnse cineast Raymond Gleyzer die op don derdag 27 mei spoorloos Is verdwenen in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Sinds die dag hebben vrienden, collega's*, en familieleden tevergeefs naspeuringen naar de verblijfplaats van Gleyzer gedaan. Gevreesd wordt dat hij het slachtoffer is geworden van een van de vele ontvoeringen die na de recente militaire staatsgreep in Argentinië op grote schaal plaatsheb ben. Gleyzer is in ons land bekend van zijn film Mexico, the frozen revolution. DE ENIGE PREMIÈRE van belang in de Haarlemse bioscopen is deze week „Inserts” een met bescheiden budget ge maakte parodie op het leven achter de schermen van Hollywood. Dat leven be treft in dit geval de door de geluidsfilm onttroonde regisseur Boy Wonder (ge speeld door Richard Dreyfuss, bekend o.a. uit „Jaws”) die uit zijn vroegere successen afgedaald is tot het maken van flodderige porno-filmpjes voor rijke particulieren. De pornograaf komt in dit soort ge schriften te voorschijn als een weldoe ner der mensheid die door zijn activitei ten de samenleving bevrijdt van eroti sche frustraties en sexuele angsten, het leven mooier en rijker maakt en verlost van zijn agressieve neigingen. Ook de al veelbesproken „hard core” pornofilm „French Blue”, in Nederland (Breda) gemaakt door Alberto Ferro, alias Lasse Braun is bij zijn entree in ons land ingebed in een stroom van woorden en excuses, gedeeltelijk afkom stig uit de mond van de welbespraakte Alberto Ferro in allerlei interviews, ge deeltelijk vastgelegd in een soort bege leidende brochure die „History and Por nography” heet en praktisch alles bevat wat de bioscoopganger over het onder werp waarmee hij geconfronteerd gaat worden, moet weten. „Wat is pornografie?”, vraagt Alberto Ferno zich in het Engels af en hij raadpleegt de beste informatiebron, de „Encyclopedia Britannica” die de voor zichtige omschrijving geeft: „het verto nen van erotisch gedrag in boeken, pla ten of films met de bedoeling sexuele opwinding te veroorzaken.” Te zwak uit gedrukt, vindt Ferro, want het verklaart niet waarom pornografie in de meeste landen van de wereld wettelijk verbo den is. En hij komt tot de groteske uitspraak dat tot voor 10 jaar iedere tekening foto of film die een naakte man of vrouw toonde, als pornografie beschouwd werd. Vervolgens legt hij de onderverdeling in „soft core” en „hard core” porno uit, deelt „Last Tango”, „Emmanuelle” en „The Story of O” in bij de eerste groep, maar verwerpt de indeling, omdat hij hierin de oppervlakkigheid en tegen spraak herkent van de „consumer socie ty” die in toom gehouden wordt door sexuele repressie, censuur, autoritair, of industrieel militarisme, socialistisch of fascistisch nationalisme en door het mo nopolie van de informatemedia. En als voorbeeld van een slachtoffer van deze repressie en censuur noemt Ferro de sexuoloog Wilhelm Reich, leerling van Freud, wiens boeken eerst in Duitsland, later in Amerika op de brandstapel kwamen en die zelf in 1957 in een Amerikaanse gevangenis de dood vond. „Making pornography is no joke” (ofte wel porno maken is geen grapje), con cludeert Ferro. Langs een nogal ingewikkelde omweg komt onze wetenschappelijk verant woorde pornofilmer tot de bronnen van het begrip pornografie, waaruit blijkt dat het woord porno afgeleid is van Pornia, de naam die aan de priesteressen van de tempel van Eros in het oude Griekenland gegeven werd, terwijl grap- Wie na het lezen van deze goedklin kende introductie de film ziet, moet onwillekeurig denken „tant de bruit pour une ommelette”, oftewel veel hoog dravende woorden voor niets. Want in plaats van de sterk erotische film die ons in het vooruitzicht wordt gestéld ter compensatie van het vele geweld waar mee de media ons bekogelen, krijgen we een verwarrend verslag van de pogingen van regisseur Alberto Ferro om twee beneden de’ gordel naakte mannen zo ver te krijgen dat ze gezamenlijk en tegelijkertijd met eenzelfde vrouw zul len cohabiteren. Dat vereist een be paalde ligging van de mannen en de vrouw ten opzichte van elkaar die moei lijk te verwezenlijken valt en zoveel pas en meetwerk met zich meebrengt dat de mannelijke potentie die onder die toe ziende blikken van het studiopersone'l toch al niet opzienbarend is, ineen schrompelt. En dan weer kunstmatig moet worden opgewekt, hetzij door de vertoning van pornografische filmpjes, hetzij door ge meenschap hebben. Dat vereist een be- manipuleer met handen, monden en ton gen van de geduldig wachtende vrouw of van een bereidwillige scriptgirl. De grap van een ambitieuze regisseur die een nog nooit vertoonde erotische hoog stand op de filmband wil vastleggen en daarin maar niet slaagt, is te mager om er een hele film mee te vullen, zodat de film- in eindeloze herhaling vervalt en de camera ongeïnspireerd vrouwelijke en mannelijke geslachtsdelen in close-ups filmt of zich richt op de verwoede pogingen om de partijen tot een erectie of een orgasme te doen komen. Volgens onderzoekingen, zo heeft Al berto Ferro onthuld in een interview, is de mens gemiddeld vier minuten per maand bezig met sex. Vier minuten, roept hij wanhopig uit. Ik vind dat je je twee uur per dag moet ontspannen. Contact hebben, liefkozen. In tegenspraak met die verlangens zijn in „French Blue” acteurs twee uur lang gewikkeld in een moeizaam gevecht met elkaar om met de nodige hulpmid delen van buitenaf tot een vorm van bevrediging te komen. „Lasse Braun laat een sexuele fantasie zien over wat zou kunnen gebeuren in een vrijere maat schappij, voorzien van een flinke dosis humor en relativeringsvermogen”, zo heet het in het programmablad. Waarom voor dit erotische circusnummer een vrijere maatschappij nodig is, zullen weinigen begrijpen. Iedereen mag zich binnenskamers aan sexuele fantasieën overgeven die het vertoonde in „French Blue” eventueel met stukken slaat. Die vrijere maat schappij is hoogstens nodig om films als die van Lasse Braun in openbare verto ning te brengen. En over die mogelijk heid zal beslist worden als de film zonder gekeurd te zijn in het Amster damse City Theater vertoond wordt. Dat wordt een krachtmeting met de nog altijd niet in feite afgeschafte Rijksfilm- keuring of met de Amsterdamse autori teiten. Betekent „French Blue” de opmars van de pornofilm naar de grote premè- retheaters? Als ze van het kaliber blij- TWEE MUZIEKFESTIVALS in de nachtvoorstellingen „Let the good Times roll by” in Lido en „Gimme Shelter” met de Rolling Stones in Palace. Dan is er een uitstekende western in Luxor, „The left handed Gun” met Paul New man eh het aangrijpende „Sunday, bloody Sunday” met Glenda Jackson in Roxy. Voor de jeugd is „Sjors en Sjimmie in het Land der Reuzen” gebleven in Stu dio en verschijnt op de matinees van Palace „Pablo, de grote Avonturier” met de stem van Ton van Duinhoven. Verder bieden de bioscopen reprises (Lee van Cleef in een oude spaghetti western in Lido, Louis de Funès met Yves Montand in de klucht „De bedrie ger bedrogen” in Rembrandt) en enige prolongaties als „One flew over the Cuckoo’s Nest” die nog altijd in Palace standhoudt en de tekenfilm „Tarzoon” in Studio. TENSLOTTE een charmante, geestig- ironische film van bescheiden formaat, waarvan Kriterion deze week de pre- miè re brengt. Hij is gemaakt door Jean- Marie Pollet die de filmliefhebber zich misschien nog herinneren zal van zijn opvallend debuut „Pourvu qu’on ait 1’1- vresse”, een korte tragi-komedie over een jongeman met een niet al te fraaie fysionomie die vergeefse pogingen doet in een zondagse café-dansant een dan spartner te versieren. Dezelfde jonge man, Claude Melki, inmiddels tien jaar ouder is opnieuw de hoofdpersoon, nu in een avondvullende film van Pollet, ,,L’Acrobate”, hier vertaald door een be ter bij de inhoud passende titel, „Tango voor Twee.” Claude Melki speelt dezelfde schuwe man van destijds, onzeker door zijn weinig aantrekkelijk uiterlijk, direct geïmponeerd door collega’s die er beter uitzien en meer zelfverzekerd zijn. Hij is nu assistent in, een saunamassage insti tuut, waar hij de aantrekkelijke vrou welijke cliënten moet afstaan aan meer dominerende personeelsleden. Tot hij de tango leert kennen en na een harde leerschool met zijn natuurlijke élégance alle dansconcoursen op dit gebied wint. Een wonderlijk subtiel en poëtisch gege ven dat regisseur Pollet aanleiding geeft de sfeer waarin zich dansconcoursen af spelen en de variaties waarin de meesle pende tango gedanst kan worden in bijna surrealistische beelden te vangen. Voor wie eens iets heel anders wil zien en via het grote komische talent van Claude Melki andere emoties wil onder gaan dan de doorsnee-film te bieden heeft, zij een gang naar Kriterion van harte aanbevolen. Waarbij niet mag worden vergeten dat Charles Tacchella’s „Cousin-Cousine” nog in de Uitkijk draait, Fellini’s „Ro ma” in Tuschinski 4 is gebleven, „Wim Wenders’ „lm Lauf der Zeit” met „L’Im- portant c’est d’Aimer” het blijven ui thouden in The Movies, „A Woman un der the Influence ”in Studio K en „Next Stop Greenwich Village” in Saskia te zien zijn, Nicolas Roeg’s „The Man who fell to Earth” in Rivoli blijft, „One flew over the Cuckoo’s Nest’ ’in Nöggerath en „American Graffity” nog in Cine D lo pen en „Lilli, aime moi” te vinden is in Ceintuur.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 11