VAN DER MI JE KAMPIOENE Broers V an Werkhoven winnaars Basketbalteam: overwinning zonder glans Zwemsucces Mathilde Vink SJAAK PIETERS: EEN SNELLE LEERLING SPOfflWB® Sterk optreden softbalsters OG STREEKSPORT k In Kielerwoche: «SPORT 12 19 76 ZATERDAG 2 6 JUNI o Snelle carrière te Uitstekend 25 juni 4 juli 1976. Veel geleerd A (Van onze sportredactie) Vs-Vs, weer van in slagkracht (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze zwemmedewerker) bij de simpele feiten te blijven. Neder- PETER VAN DEN BOOM (30-44), (Van -onze sportredactie) De stootslagen lukte i speelde mee me de 2 J. v.d. JAN PREENEN Mli I I Honkbalnegental schoot tekort John van Vliet: schotpercentage van bo ven de vijftig. Alexandra van der Mije. schaakkampioene 1976. Haar starten en keren waren acceptabel te noemen en een beste seizoentijd van 2.27.23 was haar deel op de 200 meter rugcrawl: een bevredigend resultaat. Zijn opvallende groei in prestaties zegt Sjaak Pieters voornamelijk te danken te hebben aan Mahn, onder wie hij nu een jaar traint en met wie hij sinds januari ook intensief de wedstrijden analyseert. Vooral na verlies, zoals na een nederlaag tegen Gerrie Mohlmann. Alexandra in de zal zijn. Bij ons vond team net i ets te kort kunnen winnen. der 4 uit 7 7. De Graaf 3’/a pit 7, 8. Van Eist 2 uit 7, 9. De Klerck 0 uit 7. I t 1 x van 6 3 ronde 0-1. I g r c ti t v s t f V 1 1 r a 1 v g t V k t c s I I s I I 1 i ,1 1 1 1 c r 2 De broers Van Werkhoven deden het, ook al was de concurrentie op het water nabij de Noordduitse plaats niet van kwaliteit, de afgelopen week niet slech- op de laatste dag Eiermann eerste, dan ter dan een vierde plaats. Ook al wordt telt voor de Van Werkhovens als slecht ste resultaat nog maar een vierde klas sering, waardoor hun puntentotaal niet boven dat van de Westduitser komt (na zes races 12,5 tegen 17,1 punten). Deze achtste ronde werd onder tro pische temperaturen gespeeld. Toch wilde men er nog wel voor vechten en dit gold dan vooral voor Cora van Gent. Zij moest titelfavoriete Alexan dra van der Mije met wit bestrijden; iets dat haar goed afging. Niet alleen HAARLEM. De negende Haarlemse Honkbaiweek is voor wat het Neder landse team betreft teleurstellend be gonnen. Tegen de USAFE luchtmacht- ploeg uit Duitsland werd een 6-4 neder laag geleden. De Amerikaanse formatie beschikt over uit de diverse legerteams gerecruteerde spelers. Op het laatste moment moesten er nog een paar mili tairen overkomen waardoor het kon voorkomen, dat coach John Kreidelweis niet eens alle spelers bij naam kende. keer, zij het niet in een rechtstreeks duel, in Italië op tijd is geklopt op de laatste 200 meter. Bijna vanzelfsprekend prolongeerde Sjaak Pieters kortgeleden INTERNATIONALES BASEBALL -WEEK Tg. Sjaak Pieters: in een jaar in de top van de nationale baanwielrennerij Het duo, dat volgende week vrijdag (tegen de NOC-Wens in) met de overige geselecteerde zeilers al naar het Canade se Kingston vertrekt, ging in de zesde en voorlaatste wedstrijd achter de West duitser Frank Huebner als tweede over de finish. De grootste concurrent, Gerd Eiermann (Wdl) bracht het niet verder dan een vijfde plaats. Door diens tiende plaats van maandag werd hij kansloos voor de eindzege. het Nederlandse basktebalteam in voorolympische basketbaltoemooi Hamilton is misplaatst. Men maakt OOSTERBEEK. Alexandra van der Mije heeft in de achtste en voorlaatste ronde van het Nederlands kampioenschap schaken voor dames in het Oosterbeekse hotel De Wilde- berg de titel al op haar naam ge schreven. Zelf kwam zij 'remise over een met Cora van Gent, maar haar enige concurrente, Hanneke van Par- reren, verloor eigenlijk wat onver wacht van Ellis de Graaf. Belangrijk is nog de strijd om de tweede plaats, waar maar liefst vijf speelsters voor in aanmerking komen. aangetoond”. Sjaak zelf vindt het ook enigszins tegenstrijdig dat hij als junior niet mocht rijden bijde amateurs, maar kort daarna wel voor Montreal is gese lecteerd ten koste van kampioen Lau Veldt. Coach Ernie Myers: „Aan pitcher Ur- banus heeft de nederlaag zeker niet gelegen. Hij heeft weliswaar zijn vorm van vorig jaar nog niet te pakken, maar zijn werpen stond toch op een goed peil. Het USAFE team beschikt over een zeer goede slagploeg, die zeker tot nog meer verrassingen tijdens dit toernooi in staat ik dat wij als schoten om te Ernst Bekkering, door ziekte op een trainingsachterstand gezet en op de kringkampioenschappen slecht draaiend, kwam nu alweer ’wat dichterbij zijn normale jiivegu, door op de 40Q „meter wisselslag onder de vijf minuien te ko men: 4.58.06. Hij werd daarmee zesde. cheerde zich voor de nederlaag tegen Carla Bruinenberg, door in deze' ron de Mieke van Eist mat te zetten. In het duel tussen Carla Bruinenberg en Jeanette Mulder is goed geprobeerd om elkaar beentje te lichten. Er was voor beide speelsters echter geen eer te behalen, zodat na 20 zetten de remise werd getekend. Zondag is de laatst ronde. echter ook Mathilde Vink niet volgen, die na in 1.10 gekeerd te zijn, haar hoge prmtempo volhield en uiteindejijk haar béste prestatie met twee seconden ver- lae.terde (2.26.81). Zij werd daarmee tTrimsehouts - tweede-.- Garry Muylaert zwom onder het toeziend oog van uitge schakelde favoriete Paula van Eyk zich van een achtste naar een vierde positie. De overtuigendste zege, ook al voortij dig, was voor de Engelsman Chris Law. De wereldkampioen in de Finnjoilen- klasse behaalde vrijdag zijn vijfde over winning. Met aftrek van zijn ene tiende plaats, niets anders dan een vergissing, is hij helemaal niet meer te achterhalen door de Nieuwzeelander Graham Deeg an, die een achterstand van 25,6 punten heeft. Vreemd genoeg zal Law in King ston waarschijnlijk niet de wet voor schrijven. In de Engelse selectiewedstrij den nabij Weymouth (tegelijkertijd met de eerste Kielerweek) werd hij tweede achter Howlett, die daardoor naar Cana da zal gaan. Law mag slechts als reserve mee. Coach Jerry Kindall van Arizona was tevreden over de prestaties van zijn team tegen Korea. De Wild Cats verke ren op dit moment in een goede vorm. Verleden week werd het kampioenschap van het Amerikaanse college baseball in de wacht gesleept. Hetzelfde team, mi nus drie spelers die een profcontract tekenden, neemt nu in Haarlem deel. Het talrijke publiek had veel waarde ring vo or het duel tussen Korea en de Amerikanen. De Aziaten maakten een zeer gedisciplineerde indruk. Blijken van goed- of afkeuring werden er nauwe- BasketbaUer Vic Bartelome gaat van Buito- ni naar het Leidse Mereasol. NEC contracteerde de FSC'er Jef de Nee- ling. Bij FC Utrecht werd sportjournalist (NOS) Peter Zeylmaker (23 jaar) benoemd tot tuil time manager. Het met lijks gegeven. Verder was opmerkelijk dat steeds wanneer de Koreanen uit het veld naar de d ugout terugkeerden, er nog op het veld een teambespreking werd gehouden. Na afloop dankte de gehele Koreaanse ploeg vanaf de heuvel het publiek in het algemeen en daarna nog en paar speciale supporters bij de eigen dugout in het bijzonder. Ongetwij feld zullen de Aziaten een specifiek tintje aan de honkbaiweek gaan geven. Hef spelen met de bijeengeraapte for matie vormde geen handicap om Neder land te kunnen weerstaan. Coach Ernie Myers was in negatieve zin verrast door het op de beslissende momenten falen van zijn hitters en dit ondanks het feit, dat er drie homeruns door rijn spelers werden geslagen. De Amerikaan Steve Dudeck, die twee jaar geleden tijdens de honkbaiweek tot de waardevolste speler van het toernooi werd uitgeroepen, startte uitstekend met het slaan van een homerun in d e tweede inning. In de vierde slagbeurt sloegen Ben Richardson en Louis Jacobs vlak na elkaar ook een homerun, waardoor Nederland op 2-1 kwam. In de zesde inning kon USAFE weer de leiding nemen; toen Tom Lyrich en Steve Dudeck ha één fout,'een wilde worp en twee honkslagen over de thui splaat konden komen. Het werd 5-2 in de zevende slagbeurt toen Charles Urba- nus ook aan Mel Mungin een homerun moest toestaan, waardoor ook Rich Ma- tecki. d oor een tweehonkslag op de hon ken gekomen, kon scoren. In de gelijk makende inning realiseerde Louis Jacobs zijn tweede homerun waardoor de ach terstand tot 53 werd teruggebracht. In de volgende slagbeurt leek het erop of Nederland de achterstand geheel zou gaan wegwerken, maar het was alleen Frank Smit die over de thuisplaat kon komen, terwijl e r drie spelers op de honken achterbleven. In de laatste in ning bepaalde Rich Matecki, nadat hij profiteerde van drie doorgeschoten bal len de eindstand op 6-4 voor zijn team. is met Ijsland de ploeg die de kwaliteit mist om in Hamilton te mogen basket ballen. Beide teams doen het niettemin toch en fungeren slechts als ploegen waartegen alle andere teams uit de groep een overwinning kunnen behalen. Wat de Britten betreft was Nederland vrijdag aan de beurt en werkte het verplichte nummer af met een score van 76-60 na een ruststand van 36-24. land haalde een schotpercentage van 38 (33 uit 87). Tegen veel sterkere Mexica nen en Spanjaarden was dat respectieve lijk 41 en 54. Tegen de lompe en wat hakkerige Britten werd 26 keer balver lies geleden. Frank Smits gaat uit bij het stelen van het tweede honk nadat korte stop Dave Mendovic hem in eerste instantie niet heeft geraakt. De scheidsrechter bleef echter bij zijn beslissing. Nederland had een overwinning nodig om na twee nederlagen wat moed te krijgen voor de komende drie wedstrij den die de ploeg nog bij de laatste zes van Hamilton zouden kunnen brengen. Uitgaande van het feit dat wonderen de wereld nog niet uit zijn leeft de illusie voort hoewel het spel van vrijdag daar absoluut geen aanleiding toe heeft kun nen geven. Eigenlijk is alles misgegaan wat fout kon gaan, maar de Britten waren gewoon te slecht om er enig profijt van te kunnen trekken. Om even Het spits in de negende Haarlemse Honkbaiweek werd afgebeten door de teams van Zuid-Korea en de Arizona Wild Cats. De Amerikaanse Collegeploeg versloag de Aziatisch kampioen met 32. De Koreanen lieten uitstekend honkbal zien, maar dat mocht worden verwacht van een ploeg die de Japanners al drie maal van het Aziatisch kampioenschap wist af te houden. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Zes innings heeft Kennemer Intersport OG in de waan geleefd het hooggeplaatste BMZ EDO van de winst af te kunnen houden. Al in de eerste slagbeurt toog de thuisclub onvervaard ten aanval op het werpen van Marian van Ginhoven. Eerst troefde Nanda Augustin de EDO-werpster af en vervolgens veroverde Mary Vreeken via geraakt werpster een plaats op de kus sens. En voor EDO zich kon herstellen was een fout op een klap van Marian Cops gevolgd door een tik van Tinke Hoenderdos verantwoordelijk voor een 2-0 voorsprong. Tineke Hoenderdos, die In de vierde inning aan de in aanvallend opzicht dominerende Jet Sikkema een run moest toestaan, moest een inning later het veld ruimen toen zij baar controle verloor. Haar opvolgster Ria Koehorst wist de schade echter tot de gelijkmaker te beperken. Een niet aangeslagen Onze Gezellen veroverde in de zesde inning echter opnieuw een voorsprong. Meit Ti neke Hoenderdos en Ria Koehorst op de honken sloeg Nelleke Reijndfers de be slissende hit. Na de vlotte uitschakeling van Suze van Breukelen en Marja Ipen- burg in de zevende inning leek de Ónze Gezellen-zege nog slechts een kwestie van tijd. Nog een keer bundelde BMZ EDO alle krachten. En waar niemand meer op rekende gebeurde. Felle uitha len van Marja van Dusschoten, Marian van Ginhoven, Jet Sikkema en Jolanda Vierhout velden Onze Gezellen na een fout van Nanda Augustin alsnog. Ont goocheld bezat de thuisclub niet meer de veerkracht in de laatste slagbeurt terug te vechten. Eindstand 4-5. Tempo Team HHC behield de aanspraken op een hoge klassering door Shell in de hoofdstad met 9-0 te verslaan. De honkbalcijfers van de eerste twee wed strijden in de Haarlemse honkbaiweek: Zuid-Korea: 0 0 0 1 0 0 0 1 0 =2. Arizona WC: 00001 2 00X 3. Werpers: Sun Hee Lee (5 2/3 inn) 5-0-6-1, Young-Chel Kye (1 1/3 inn) 0-0-0-0, Young Dave Curtcher (6 inn) 3-1-3-0, Craig Gioia (3 inn) 1-0-0-0. Homerun: Peter v.Horne.solo Soon Kang (1 inn) l-o-o-o. (WC). Nederland: 000200110 4. USAFE: 0 10002 2 01 6. Werpers: Tom Blodnick (7 1/3 inn plus drie man) 2-3-S-2, Jack Steel (1 1/3 inn) 1-1-0-0, Charles Urbanus (9 inn) 12-2-9-3. Homeruns: Steve Dudeck, solo (USAFE) Mel SOLO, Louis Jacobs, 2 x een solo, (bei son, solo, Louis Jacobs, 2xeensolo,e( iednhb Mungin met een man USAFE). Ben Richard son, solo, Louis Jacobs, 2 x een solo, (beiden Nederland). Mahn ontdekte Sjaak Pieters, die op de baan zo snel wegwijs raakte, tijdens populaires in Sloten. Mahn werd door de snelheid van de Zwanenburger zo geïm poneerd dat hij meteen van start ging met een spoedcursus. Mahn: „Ik heb Sjaak min of meer naar de baan ge sleept. Ik zag het meteen in hem zitten. Hij is een jongen die het heeft. Hij staat gemakkelijk tegenover grote wedstrij den, raakt niet onder de indruk van grote namen en neemt snel iets van je aan”. Sjaak Pieters, die vanaf zijn tiende op de weg had gekoerst en in 1975 nog het provinciaal kampioenschap veroverde, was overigens niet meteen „weg” van het rijden op de baan. „In het begin zag ik dat zelf eigenlijk helemaal niet zitten. In mei ben ik in feite pas echt baanren ner geworden. Toen werd ik door het Leo van der Karfonds uitgenodigd om met de olympische selectie te gaan trai nen”. Van liefde op het eerste gezicht mocht dan geen sprake zijn, een feit is wel dat Sjaak Pieters enkele maanden, nadat Mahn hem voor zich had opgeëist al de nationale juniorentitel in de wacht sleepte. De renner van De Bataaf pra,at daar laconiek over, stipt het even aan, zoals hij na een training van anderhalf uur terloops opmerkt dat hij „een klein stukje is om geweest, dat hij zich een beetje heeft losgereden”. Wat dat inhoudt heeft inmiddels de gehele Nederlandse amateur-sprintploeg kunnen vaststellen en zelfs oud-wereld- kampioen, Daniel Moreon, die al een zijn nationale kampioenschap. Bij junioren, want omdat hij „pas” elf maanden achttien jaar is achtte de KNWU het niet verstandig om hem „nu al” tot deamateurs toe te laten. Sjaak, die 75 kilo verdeelt over een lengte van 1.87 meter, mocht dan met diezelfde amateurs onder meer al zijn opgetreden in Parijs, Zürich, Hannover, Leipzig en Milaan, een confrontatie in de nationale titelstrijd werd nog te voorbarig geacht. Ondanks de nodige druk, die door Frans Mahn werd uitgeoefend: „Ik heb er alles aan gedaan, maar de belasting zou voor Sjaak te groot zijn, zo vlak na het kampioenschap van de junioren. Mij al” tot de amateurs toe te laten. Sjaak, voor de Spelen toch al vaststond, maar ik had het geen probleem gevonden als hij opnieuw had kunnen rijden. Sjaak kon zoiets best aan. Dat heeft hij al ROTTERDAM. In het bloedhete c [Zwembad Rotterdam-West deden drie vertegenwoordigers van de regio Haar- Jem mee aan de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen, te weten Ernst Bkkering van HPC uit Heemstede en Mathilde Vink en Carry Muylaert van De Watertrappers uit Haarlem. Mathilde Vink bereikte de beste klassering door als tweede te eindigen achter José Da- tnen op de 200 meter vlinderslag dames 'n de persoonlijke recordtijd 2.26.81. Het deelnemersveld op de 200 meter vlinderslag dames was niet sterk: José Damen moest alleen proberen de scher pe limiet van 2.18.5 te halen. Zowel Judith Verkerk als Ingrid PoUtiek kon Voldoening over de eerste overwinning van -- het van rich niet blij met een dode mus. Groot- Brittannië, de tegenstander van vrijdag, „Gerrie zou een keer de sprint voor me aantrekken. Hij zou hard rijden, zodat ik een goede tijd zou maken, maar hij ging zo snel dat ik niet meer langs hem kwam. Mahn zei me na afloop dat het m’n eigen schuld was, dat ik drie meter afstand had moeten nemen om me te kunnen lanceren. Die technische adviezen van Mahn zijn erg belangrijk voor me geweest. Hij heeft me overal naar toe genomen, hij heeft erop gewezen dat ik me niet moet laten insluiteh, hij heeft me het manoeuvre ren over de baan geleerd.” Dat Sjaak Pieters snel leert, zoals Frans Mahn enkele malen nadrukkelijk vaststelt, lij ken o.m. de kampioensiinten, die in huize Pieters niet over het hoofd kun nen worden gezien, nog eens duidelijk te maken. Volgens de zo-vader-zo-zoon-ge- dachte (Pieters sr. heeft al eens de 50 km-titel op zak gestoken) betekent wiel rennen alles voor Pieters junior. Tot mei trainde hij 2l/t uur per dag, sindsdien is er nog eens een uur bijgekomen. Dat de studie nog wel eens voorrang heeft moe ten verlenen aan de wielersport lijkt hem weinig uit te maken. Pas na enkele herkansingen kreeg hij deze maand het mavo-diploma in bezit. Verder studeren ziet hij vooralsnog niet zitten. De aan dacht is voorlopig gericht op Montreal, dat na interlands tegen Italië (waarvooi’ hij vrijdag is vertrokken) en België zal worden opgezocht. Sjaak: „Ik heb het Voordeel dat ik in Canada niets te ver liezen heb. Van spanning zal ik dan ook geen last hebben. Ik zie wel hoever ik kom.” SpanjeNederland 97-86 (30-44), Mexico— Groot-Brittannlë 93-57 57-27), Bulgarije—Polen 71-68 (34-34). Stand: 1. Mexico 3 gespeeld 6 punten, 2. Spanje 3-5, 3. Zweden 3-5, 4. Bulgarije 2-4, 5. Polen 4-4, 6. Groot-Brittannië 3-3, 7. Nederland 2-2. KIEL (ANP, Sid). Nog voor het officiële einde van de Kielerweek heb ben Joop en Robert van Werkhoven uit Bloemendaal hun uitzending naar de Olympische Spelen waargemaakt. De ge broeders toonden de afgelopen week in de 470-klasse in alle typen weer te kunnen zeilen en het resultaat was dat zij zich vrijdag al definitief van de eerste plaats verzekerden. ZWANENBURG Sjaak Pieters heeft iets meer dan een jaar nodig te sprinten.’ Ruim een jaar geleden gehad om de Olympische equipe binnen serieus kennis met het baanwerk; over enkele weken vliegt hij al naar Canada maakte de Zwanenburgse wielrenner pas om zijn talent op het hoogste niveau te demonstreren. Terwijl Pieters voorzich tig aan een plaats bij de laatste zestien denkt (,sAls ik zeg dat ik daar op reken dan klinkt dat zo opschepperig”), heeft coach Frans Mahn voor zijn pupil in gedachten een plaats bij de eerste acht gereserveerd. niet voldoende, ook het fielden liet wel wat te wensen over en het slaan kwam ook niet uit de verf. Ik ben er van overtuigd dat we de mogelijkheden hebben om het publiek beter honkbal te kunnen laten zien dan wij vanavond deden, al ben ik over het vertoonde spel toch niet ontevreden”. Charles Urbanus meende dat hij op de heuvel niet sterk begonnen was, maar dait hij er in de loop van het duel wel beter was ingekomen. Urbanus: „Die ho meruns die er op mij geslagen werden kwamen van linkshandige slagmensen. In Nederland hebben wij er daar maar een van en dat is Boudewijn Maat. Ik heb dus gewoon te weinig ervaring om goed linkshandige hitters te kunnen stoppen. Het was waarschijnlijk beter geweest om d ubieuze ballen te gooien met een grotere kans op vier wijd, dan wat ik nu geprobeerd heb, Overigens hoop ik aan het eind van dit toernooi mijn vorm van verleden jaar in Barce lona weer te pakken te hebben.” zorgde zij dat Van der Mije geen vat kreeg op haar stelling, maar tevens was er na zo’n 20 zetten zelfs licht voordeel. Na 24 zetten ging Alexan dra van der Mije dan ook akkoord met het remiseaanbod van Cora van Gent. Overigens was op dat moment de titel nog niet binnen; dat zou pas later worden. Hanneke van Parreren kon namelijk nog als enige meedoen in de race, maar dan moest er wel worden gewonnen van Ellis de Graaf. Deze speelde wellicht haar beste par tij in dit toernooi. Zij kon het eind spel ingaan met twee pionnen meer. Wel had Hanneke van Parreren twee paarden, waar Ellis de Graaf echter een toren tegenover kon zetten. In de tweede zitting sleepte Ellis de Graaf knap een punt uit het vuur, wat betekende dat Alexandra vap der Mije de nieuwe kampioene is. Titelhoudster Erika Belle revan- caiiiusiciiiui vv uiinica piiu., z. u. v.u. Horst 90 pnt., 3 R. van Waard 82 pnt. (1ste jun.); 4 Hans van Leeuwen 79 pnt., 5 F. Dreyer 58 pnt., 6 A. Moleman en P. v.d. Knoop 55 pnt., 8 A. Rutte54pnt.,9W.Koene pnt.. 10 M. Pluimers 49 pnt. De uitslagen van Raceclub Excelsior’s donderdagavondcom'petitie amateurs: 1 G. van Geem, 2 P. Roosen, 3 R. Hout. Nieuwelingen: 1 Ko van Tintelen, 2 H. van Steyn. lopen achterstand op de eerste dag worden Door wegens weersomstandigheden opge- de finales van het B en C tennistoernooi te Heemstede niet vandaag, zaterdag, maar mor gen verspeeld op het park Eindenhout. Die wedstrijden beginnen zondag om 10.00 uur. HAMILTON. (ANP)— Het Nederlands basketbalteam heeft zijn eerste overwin ning behaald in het voorolympisch toer nooi van Hamilton. Na een uiterst te leurstellende wedstrijd werd Groot-Brit tannië via een ruststand van 36-24 met 76-60 verslagen. Voor Nederland scoor den (tussen haakjes het schotpercentage van de veldpog'ngen): Dekker 2 (20), Ombre 3(12), Gorter 2 (25), Sideris 4 (33), Van Vliet 19 (53), Akerboom 13 (46), Woudstra 10 (44), Van Helfteren 4 (29), Pluim 13 (45) en Kip 6 (43). De Britse punten kwamen van Carmichael (1), Mclnnes (17), Wilson (1), Dudfield (6), Latham (22). Tupie (6). Hop’ns (3) en Hall (4). De uitslagen: Vijfde ronde: De KlerckVan Parreren 0-1. Achtste ronde: Van ParrerenDe Graaf 0-1, BruinenbergMulder V2-V2, Van EistBelle 0-1, Van GentVan der Mije Vï-Vï. Nederlandse waterpoloteam speelde 4-4 gelijk tegen Spanje in de openings wedstrijd van een vierlandentoernooi te Bel grado. Lasse Viren hep een opvallende 3000 meter: 7.54.2. Ander atletieknieuws (uit Amerika): Steve Williams haalde de Olympische limieten niet. Willie Davenport gaat wel naar Montreal en Randy Williams is zo goed als zeker van uitzending. De stand na acht ronden: 1. Van der Mije 6 punten uit 7 partijen, 2. Van Gent 47s uit 8, 3 t.m 6. Van Parreren, Bruinenberg, Belle en Mul ti Op overtuigende wijze heeft de Amster dammer Wim Gomes de vijfdaagse Toer de Kampioen in zijn voordeel beslist. Hij vero verde reeds op de eerste avond van deze door het Haarlemse De Kampioen in het Van der Aartsportpark georganiseerde Toer de leiderstrui en stond hem niet meer af. In de vijfde en laatste rit kwam Gomes vrijdaga vond tot zijn vierde overwinning in successie. De uitslag van 5e rit: 1 W. Gomes, Amster dam, de 50 km in 1.16.12, 2 J. v.d. Horst, 3 R. van Waard, 4 F. Cornelisse, 5 W. Koene, 6 Hans van Leeuwen, allen Haarlem. 7 Ton de Vos, Haarlemmermeer, 8 A. Rutte, 9 Dick Schouten, beiden Haarlem, 10 C. van Borre, Velsen-Noord. Eindstand: 1 W. Gomes 98 pnt..

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 12