PANATTA UITGESCHAKELD PELOTON HAD HET SLECHT GELE TRUI-DRAGER INDRUK VAN CONCURRENTEN ONDER DE Twee turnsters Wwresultaten naar Montreal ENITH BRIGITHA NOG NIET ONDER TWEE-MINUTENGRENS Sterk veld in Grote Prijs lage landen Vlotte zege ÏBOOff l3@ Francei976 f van „Klimop” (ft fit •l- ijl lil L> Hr FTTwil wk t Ml 1 "~*tS 13 2 6 ZATERDAG JUNI 1976 SPORT F Principe i Uitgeschakdd Beschamend r M258 km 3eRIT V 5. ■land Geen tegenstand LETOUQUEI Alleen Mislukking Regelaars «F* Of - r. i Tennisters fel wereld si in boycotactie (Van onze speciale verslaggever) Freddy Maertens bo- niet te houden (Van onze speciale verslaggever) achter hem Jan van Katwijk (5e), daarnaast Gerben Karsten van (Van onze sportredactie) van Henk Elzerman: verrassende prestatie. Chris Evert: we gaan door i sg§28-6-1976| ANGERS. Het was weer Freddy Maertens. Ook in de eerste „echte” etappe van de Tour de France bleek niemand opgewassen tegen de West-Vlaming. Na zijn feno- male rush in de proloog met alleen het nuchter tikkende horloge als scherprech ter toonde Maertens zich dit keer de meest bekwame finisher in het rodeo-w’erk van een massasprint. De vraag aan de eindstreep was daarom een logische reactie op de ontwikkeling: „Wie moet deze superieure Belg in de eerstvolgende ritten verslaan?”. Het antwoord kwam uit de hoek waarin men niet vlug de loftrompet steekt over een tegenstander. Ploegleiders en renners van andere equipes dan Flandria hadden echter een unanie me visie op de toekomst: Maertens blijft zeker tot aan de Alpen in de gele trui. Het was geen wonder dat er vrij wel niets gebeurde. Trepied Cucq hPSt Josse De finish in Angers. Tweede van links winnaar Freddy Maertens, (4e) en uiterst rechts nummer 2, Regis Delepine. ICO— >olen leeft .aan EDO Al club rpen efde f en via kus- dlen rian inke een erde acht ioest veld loor. wist r te >nze ning Ti- p de be ding pen- )nze estie 3MZ land tha- rian inda een 3nt- ■r de erug ‘eam hoge stad 27-6-1976 mds vin- oer- te- Irit- mei oor- tage (20), (33), (46), (29), •itse (1). (6), en odig li te trij- zes gen. i de usie laar :un- ;aan tten enig wen der- 1 38 ica- ave- wat ver- Aan de ronde van Frankrijk begin nen met een hitte van 40 graden celsius is een verschrikkelijke opgave De 130 renners in het grootste wie- 1 WIMBLEDON. Hoewel de tropische temperatuur er allerminst aanleiding toe gaf. laaiden de emoties op Wimbledon weer hoog op. De tienduizenden toe schouwers, veelal uitgerust met papieren De grootste vraag vrijdagavond was, of Enith Brigitha op de 200 m. vrije slag onder de twee minuten zou finishen. „Door gebrek aan tegenstand van bete kenis”, zo vertelde de Amsterdamse zwemster na afloop, „lukte me dat dit keer nog net niet”. gTtiérouange Humbert Omdat in het verleden keer op keer slechte weersomstandigheden de presta ties tijdens kwalificatiewedstrijden voor belangrijke evenementen nadelig hadden beïnvloed, werden de olympische exa mens nu voor de eerste keer in een overdekt zwembad afgenomen. Een verstandig besluit van de zwembond, dat niet alleen door de kandidaten voor Montreal, maar zeker ook door bondsco ach Sitters werd toegejuicht. De start in het snelle Rotterdamse zwembad was boveh verwachting goed. Op de 400 m. wisselslag-heren profiteer de Ronald Woutering dankbaar van de Het deerde Maertens overigens minder dan verwacht zou mogen worden. Ruim vier uur lang had hij de plaagstoten van concurrenten afgeweerd. In de laatste minuten bleef hij eveneens overeind. „Ik De grootste verrassing van de eerste meeting viel op het laatste nummer te noteren. Op de 400 m. vrije slag-heren zwommen Henk Elzerman (4.01,56, een verbetering van zijn eigen Nederlandse record met bijna 7 sec.) en René van der Kuil (4.01.23) zich in de Olympische formatie. Gezien hun enorme vooruit gang is de afvaardiging naar Montreal wel verdiend, al zullen zij daar beslist geen hoge ogen kunnen gooien. Elzer man komt op de Olympische ranglijst van dit moment namelijk niet verder dan een elfde plaats. DEN HAAG. (ANP)— Het NOC en de turnbond hebben de namen bekend ge maakt van de zeven turnsters die deel uitmaken van de Nederlandse Olympi sche ploeg voor Montreal. De gekozen turnsters zijn: Ans Smulders (PSV), Ans Dekker (Klimop), Joke Kos (Klimop), Jeanette van Ravenstijn (PSV), Carla Braan (St. Mauritius), Monique Bolle- boom (Pro Patria) en Gerrie van Soeren (Excelsior Nijkerk). Na overleg tussen chef d’equipe Ank Wickel en trainster Eva Bartha is Karin Stubbe van Excelsior Nijkerk afgevallen. De keuze is gemaakt aan de hand van de resultaten tijdens onderlinge wed strijden 10 juni op Papendal en de wedstrijd EngelandNederland van het afgelopen weekeinde. Karin Stubbe zal niet naar het internationale jeugdkamp van Montreal gaan, zoals in de bedoeling lag. Zij is met haar vijftien jaar te jong voor dit evenement. Wel komt zij eind augustus in de Franse plaats Antibes uit in internationale wedstrijden. De 130 renners verplaatsten zich in traag tempo over het vrijwel vlakke terrein. Ze hadden alleen maar dorst. De waterdragers van het peloton kre gen gelegenheid hun „titel” eer aan te doen. Alleen al de renners van de Nederlandse ploeg dronken 140 bi dons water, waarin zouttabletten leeg. Peter Post reikte de bidons, die ten halve liter water bevatten, met lede ogen uit. „Ze gaan kapot aan al dat water. Dat kan niet. De renners moe ten eten, maar dat doen ze niet met zulk warm weer. We zullen er eens over gaan praten. Het is natuurlijk wel begrijpelijk dat ze dorst hebben, maar het is erg slecht.” De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk, een rit van St. Jean-de- Monts naar Angers over 173 kilometer, is: 1. Freddy Maertens (Bel, Driessens) 4.43.37 (gem. 36.599 km. uur), 2. Regis Delepine (Fra. Caput) z.t.. 3. Ercole Gualazzini (Ita, Gribiori) z.t., 4. Gerben Karstens (Ned, Post) z.t., 5. Jan van Katwijk (Ned, Post) z.t., 6. Jacques Esclassan (Fra, De Muer) z.t., 7. Pierino Gavazzl (Ita, Fontana) z.t., 8. Piet van Kat wijk (Ned, Post) z.t., 9. Robert Mintkiewicz (Fra, Guimard) z.t. 10. Luciano Borgognoni (Ita, Gribiori) z.t., 11. Herman van der Slag- molen (Bel. Cribiori) z.t., 12. Joel Hauvieux (Fra, Anglade) z.t., 13. Aldo Parecchini (Ita, Cribiori) z.t., 14. Gerard Vianen (Ned. Caput) z.t., 15. Enrico Paolini (Ita, Chiapanno) z.t., 16. Michel Perin (Fra, Caput) z.t., 17. Michel Le Denmat (Fra, Anglade) z.t., 18. Walter Ricco- mi (Ita. Chiappano) z.t., 19. Enrique Martinez- Heredia (Spa, Velez) z.t., 20. Gianbattista Baronchelll (Ita, Chiappano) z.t., 25. Jan Raas (Ned, Post) z.t., 37. Aad van den Hoek (Ned. Post) z.t., 40. Ko Hoogedoorn (Ned, Post) z.t., 48. Joop Zoetemelk (Ned, Caput) z.t., 49. Roy Schuiten (Ned, Anglade) z.t., 58. Gerrie Knete- mann (Ned, Post) z.t., 72. Hennie Kuiper (Ned. Post) z.t., 78. Bert Pronk (Ned, Post) z.t., 123. Tino Tabak (Ned, Post) 4.44.26. Het algemeen klassement na de eerste etap pe: 1. Freddy Maertens (Bel, Driessens) 4.54.40. 2. Jesus Manzaneque (Spa, Saura) op 17 sec, 3. Ex aequo. Bernard Thevenet (Fra, De Muer) en Bert Pronk (Ned, Post) op 20 sec, 5. ex aequo. Gerrie Knetemann (Ned, Post) en Michel Pollentier (Bel, Driessens) op 21 sec, 7 Joop Zoetemelk (Ned. Caput) op 22 sec, 8. Raymond Poulidor (Fra, Caput) op 27 sec, 9. ex-aequo Giancarlo Bellini (Ita, Cribiori), Yves Hezard (Fra, Caput) en Luis Ocana (Spa, Saura) op 28 sec, 12. ex-aequo Knut Knudsen AMSTERDAM. De acht van Australië, die zal deelnemen aan d» Olympische Spelen van Montreal, heeft op de bosbaan in Amsterdam het hoofdnummer gewonnen van do 17e internationale Argo-sprintwed- strijden. De Australische acht, dio Njord als enige tegenstander had, won onbedreigd en bouwde uitervaato gemakkelijk een voorsprong van drie lengten op. De Australiërs zegevier den in 1.18,97 en bleven ruim drie seconden boven bet al weer acht jaar oude baanrecord van Nereus. hoofddeksels en waaiers, moesten eerst de schok verwerken van de uitschake ling van de als vijfde geplaatste Italiaan Adriano Panatta. De kampioen van Ro me en Parijs gaf ook de vijfde set prijs aan de 32-jarige Amerikaan Charley Pa- sarell, nadat de partij een dag eerder bij een setverhouding van 2-2 wegens de duisternis was afgebroken. Bij die sensa tie bleef het niet, want bijna tegelijker tijd werd bekend, dat de belangrijkste damestennissers volgend jaar WimHedod zullen boycotten. In de onderhandelingen met Wiirible- don-autoriteiten bleef Evert op de bres staan voor haar minder verdienende col lega’s. De eis van de speelsters het zelfde prijzengeld als de heren werd niet ingewilligd, hetgeen betekent dat vrijwel alle prominente speelsters vol gend jaar niet meer zullen deelnemen. Evert: „Het woord boycot wil ik niet gebruiken, want dat is een belast begrip, maar het is een feit dat wij met onze actie doorgaan.” Jean Pierre Genet, de routinier in de plopg van Joop Zoetemelk, bracht het tot enkele honderden rwters winst. Hij bleek achteraf de meest succesvolle aan valler, want de posingen die naderhand ondernomen werden (onder andere van Karstens en Caverzasi) hadden nauwe lijks recht op de kwalificatie een ont snapping te zijn. Dat ondervond Genet ook in de tweede instantie. Niemand mocht een aanval op Maertens lanceren. Om zijn tegenstanders reeds een voor proefje te geven van de gebeurtenissen die later zouden plaatsvinden, won de Belg op simpele wijze de eerste tossen sprint. -v Die actie zal vermoedefijk op niets uitlopen, omdat Wimbledon al eerder heeft bewezen niet voor dreigementen te bezwijken. De vakbond van speelsters is zich bewust van het feit dat Wimbledon niet door de knieën zal gaan. Manager Jerry Diamond: „Ik heb de meisjes er gewoon op gewezen, maar ze willen per sé hun eigen kracht bijzetteu. Het gaai hun niet eens zozeer om het geld, als wel om het principe van de gelijke betaling. Zij voelen zich voor Wimble don een even grote attractie als d* heren en zij menen bovendien dat ze er even hard voor moeten werken.” Dat laatste argument werd met name door de conservatieve Britse tennispers hevig aangevochten. Driftig werden op telsommen aangedragen, waaruit wu moeten blijken dat de heren veel meer uren op de baan maten dan dames Overbodig huiswerk, want er is bij de WTA niemand die dat in twijfel trekt. Manager Diamond toonde het ongelijk van de verontwaardigde Britse scriben ten aan met een fraaie, retorische verge lijking: de atleet die op de Olympische Spelen de 100 meter wint, krijgt toch een even gouden medaille als de vont die de 10 kilometer wint?” De dames voelen zich nogal bedonderd door Wimbledon dat in februari zou hebben hebben toegezegd het prijzengeld in ieder geval op te trekken bot 80 percent van de heren. De uitkomst was echter dat deze 80 percent alleen voor de beste acht speel sters gold; de overigen moesten het doen met 55 percent van de verdiensten der heren. Heel royaal deelde Burnett giste ren mee, dat die 80 percent volgend jaar inderdaad aan alle deelneemsters wordt gegarandeerd, maar die concessie kwam te laat. De dames hebben nu genoeg van het gemarchandeer en eisen het vette pond, iets wat ze in het Amerikaanse Forest Hills al verwezenlijkt hebben. Het meest komische aspect van het hele conflict is de manier waarop «Re mannelijke belanghebbenden in de ten nissport een lijn trekken. Topspelers als Newcombe en Ashe verklaren opeens om het hardst, dat een gelijke betaling van mannen en vrouwen waanzin zou zijn. Ook hun argumenten zijn te herlei den tot de weinig-genuanceerde kreet dat „die vrouwen er toch eigenlijk geen hout van kunnen”. ling i in nooi aakt oot- dag, iteit ket- min :gen de ilen. land het van Hoezeer de hitte het peloton teisterde, ondervond vooral in de slotfase Freddy Maertens. Naarmate de torens van An gers steeds dichter aan de horizon ver schenen. bemerkte de drager van da gele trui dat hij praktisch niet meer op hulp van Flandria-ploegmakkers mocht reke nen. Ook zij waren aan het eind van hun krachten. Behalve Panatta werden gisteren neg twee geplaatste spelers in het heren enkelspel uitgeschakeld. Ex-Wimbledon- kampioen John Newcomb* als tiende geplaatst, werd gewipt door de Zuidafri- kaan Bernie Mitton met de cijfers 3-6, 6-3, 9-8, 9-8. Voorts werd de al» 13e geplaatste Chileen Jaime Fillol uit ge schakeld door *e Nieuwzeelander Onny Parun: 7-5, 6-4 6-4. De koppels in de achtste finales zien er mi als volgt uit: Ashe (VS)Gerulai- tis (VS); Ramirez (Mexico)Mitton (Zuid-Afrika); Nastase (Roemenië)—Pe run (Nieuw Zeeland); Pasareil (VS) Dent (Australië); Roche (Australië)—Vi las (Argentinië); Gottfried (VS)—-Borg (Zweden); Pilic (Joegoslavië)Tanner (VS); Smit (VS)—Connors (VS). WASSENAAR. (ANP)— Voor de dra verij om de 22e grote prijs der lage landen zullen zondagméddag op Duindigt zestien paarden aan de start verschijnen. Daarbij zijn de Franse toppers Dauga met Minou Gougeon Eleazar met Leo pold Verroken. Dines P met Maurice Feuillet en de tweede aankomende in de Prix d’Amerique van dit jaar, Catharina met Jean Pierre Viel. Onder dit Franse kwartet schuilen ongetwijfeld de favo rieten voor de race over 2600 meter met 175.000 gulden aan prijzen. De Zweden zijn vertegenwoordigt door Mill H (Gunnar Nordin) en Parlay R C (Lennart Selin). Uit West-Duitsland komt de succesvolle Franse hengst Es- poir Bourbonnais (Gerd Gohlke). Voorts zal starten de Amerikaanse combinatie Royal Port-Henny Hylkema, die afgelo pen zondag in Wassenaar bijzonder fraai won. De Nederlandse stallen zijn aanwezig met Jonker Volann (Jan Wagenaar), Boy du Verbois (Giel van der Togt), Daguer re (Aad Harmsen), Florissant (Bertus Jojo Buitenzorg (Jan ROTTERDAM. Het optimisme van Bert Sitters lijkt gerechtvaardigd. Al tijdens de eerste van de drie seances van de kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen in het Rotterdamse zwembad West was de „vhngst" van de bondscoach opmerkelijk groot. Vier da mes en drie heren eisten reeds hun Olympische tickets op. waarbij vier re- cordverbeteringen de vooruitgang van de vaderlandse top onderstreepten. In mindere mate geldt dat ook voor de tweede schoolslagzwemster, de jeug dige Marttzka van der Linden, die 1.16,27 op de chronometers bracht. Ook José Damen slaagde er niet in haar eerste kans op een ticket voor Montreal te grijpen. Op de 200 m. vlinderslag bleef zij met 2.19,22 bijna een volle seconde boven de limiet. Haai wacht nog een herkansing op de 100 m. „Er viel niet te rijden tegen hem”, zei Piet van Katwijk aan de finish in An gers. „Toen dé eindsprint begon, dacht ik nog een kans te hebben. Karstens be vond zich in mijn wiel. Hij riep: „Allez Piet, doorgaan”, maar mijn demarrage speelde Maertens in de kaart. Ik kwam te vroeg op kop. Honderd meter voor de finish wist ik dat alle moeite tevergeefs was geweest. Noch Karstens, noch ik had nog kans op de overwinning. Plotse ling flitste de ene na de andere coureur mij voorbij. Er was geen houden meer aan. Zeker niet aan Maertens. We moe ten tevreden zijn met de vierde plaats van Karstens”. vrij gunstige limiet (gebaseerd op de tijden van de wereldtitelstrijd van vorig jaar in het Columbiaanse Cali) van 4.40,0. Hij won dit nummer in de voor Nederlandse begrippen aardige tijd van 4.37,83, waarmee hij zo’n 7 sec. afknab belde van het stoffige record (1972) van Roger van Hamburg. In het internationale zwemgezelschap kan Woutering overigens geen rol van betekenis gaan spelen. Op de werel dranglijst van vorig jaar zou hij met deze tijd de 25e plaats innemen. Volgens olympische maatstaven figureert hij nu rond de 12e positie. nestelde me in de voorste geledere vann het peloton toen wij het aankomstcircuit bereikten”, vertelde hij. „Je bent dan voorbereid op verrassingen. In de laatste kilometers is de gele trui immers niet meer het grote mikpunt. Dan denken velen alleen maar aan hun eigen kans. Ik ging i vijfde positie de laatste bocht in. Vanaf dat moment was het uitslui tend afwachten wie de sprint zou aan trekken”. (Aad Harmsen). Leeuwenkamp), wj-v a van Dooyeweerd), Lento H (Piet Zandt), Surveyor (Stef van Dooyeweerd) en Worthy Dean (Kees de Leeuw). Oranje-equipe, Wijda Mazereeuw, lijkt inmiddels met een vormcrisis te tobben. De schoolslagzwemster, die in Cali twee keer verrassend het zilver binnenhaalde, was op de 100 m. nog wel snel genoeg om aan de Olympische eis (1.15,8) te voldoen, maar haar 1.15,60 is zonder meer teleurstellend. (Den, Fontana) en Roy Schuiten (Ned, Angla de) op 31 sec, 14. ex-aequo José Pesarrodona (Spa, Velez) en Ferdinand Bracke (Bel, Angla de) op 32 sec, 16 Luciano Borgognoni (Ita. Cribiori) op 33 sec, 17. Lucien van Impe (Bel, Guimard) op 34 sec, 18. Regis Ovion (Fra. De Muer) op 35 sec, 19. ex aequo Gianbattista Baronchelli (Ita. Chiappano), Josef Fuchs (Zwi, Saura) en Walter Riccomi (Ita, Chiappa no) op 36 sec, 22. Hennie Kuiper (Ned, Post) op 37 sec, 31. ex aequo Gerben Karstens (Ned, Post) op 49 sec., 33. Aad van den Hoek (Ned, Post) op 50 sec, 38. ex aequo Jan Raas (Ned. Post) op 54 sec, 5J. ex aequo Ko Hoogedoorn (Ned, Post) op 1.01, 58. ex aequo Jan van Katwijk (Ned, Post) op 1.03, 72. ex aequo Gerard Vianen (Ned, Caput) en Piet van Katwijk (Ned, Post) op 1 08, 123. Tino Tabak (Ned, Driessens) op 1.56. Ploegenklassement: 1. Post (Karstens, Jan van Katwijk, Piet van Katwijk) 14,10.51 (17 punten), 2. Cribiori z.t. (24 punten), 3. Caput z.t. (32 punten), 4. Anglade z.t. (52 punten), 5. Chiapanno z.t. (53 punten), 6 Driessens z.t. (57 punten). Algemeen 14.45.18. 2. Driessens Fontana 14.45.47. Algemeen puntenklassement: 1. Maertens (Bel. Driegsens) 34 punten. 3. Delepine (Fra, Caput) 20. 3. Gualazzaini (Ita. Cribiori) 18, 4. Karstens (Ned. Post) 14. 5. Jan van Katwijk (Ned, Post) 12, 6. Gavazzi (Ita, Fontana. 6. Esclassan (Fra. De Muer) 11, 7. Gavazzi (Ita, Fontana) 9, 8. Piet van Katwijk (Ned, Post) 8, 9. Mintkiewicz (Fra. Guimard) 7, 10 Borgog noni (Ita, Cribiori) 6. Bergklassement: 1. ex aequo Hennie Kuiper (Ned, Post) en Roger Legeay (Fra. Anglade) 4 punten, 3. Arnaldo Caverzasi (Ita, Chiappano) 3, 4. Henrique Martinez-redia (Spa. Velez). i ploegenklassement: Post 14.45.19. 3. 14.45.28, 5. De 1. Caput Saura 14.45.22, 4. Muer 14.45 42, 6. Van veel meer belang was de prestatie van Enith Brigitha op de 200 m. vrije slag. De poging van de Amsterdamse zwemster om. in navolging van de Oost- duitse toppers, voor het eerst onder de 2 minuten-grens te duiken mislukte. Met een verbetering van haar nationale re cord (van 2.02,70 naar 2.01,35) onder streepte zij weliswaar haar progressie, maar haar olympische papieren op dit nummer zijn er toch niet beter op geworden. Op de wereldranglijst neemt Brigitha nu, achter de Oostduitse meisjes Ender en Krause en de Amerikaanse Babas- hoff, de vier de plaats in. Een meevaller op dit nummer was de kwalificatie voor Canada van Annelies Maas, die met 2.05,29 ook nog een nieuw aspirantenre cord vestigde. De tweede vaandeldraagster van de Heel wat beter ging het op de 200 m. rugslag-dames. Althans voor Diane Ede- lijn, die in een bijna perfecte stijl het record van Enith Brigitha (2.20,27), ooit nog de beste Europese tijd, aanmerkelijk scherper stelde: 2.19,32; ruim 3 sec. on der de olympische limiet en internatio naal zeker geen slechte tijd. Corianne Heymans slaagde net niet, en bleef met 2.22,71 ruim 0,2 sec. boven de Montread- barrière. De suprematie van Maertens was overigens ook duidelijk tot uiting geko men op weg van St. Jean de Monts naar Angers. In het door een brandende zon en een temparatuur van meer dan 35 graden geteisterd peloton was de gele trui van de Belg niet weg te slaan uit de voorste gelederen. Hij en zijn ploegmak- kers bepaalden het tempo. Én als er toch nog onruststokers waren die meen den een afscheiding teweeg te brengen, dan was die hoop eigenlijk reeds vervlo gen nog voordat er van enige illusie sprake was. Voor Tom Okker kwam gistere» een einde aan zijn twaalfde Wimbledon-op treden. In het herea-dubbelspel ging hij met zijn vriend Marty Riessen roemloos ten onder tegen het Australische dubbel Case-Masters. Het als vierde geplaatste Nederlands- Amerikaanse duo verloor met 6-4, 8-6, 6-3. Okker en Riessen mochten zich enigszins schaman voor de nederlaag, want hun Australische tegenstanders hadden zich uiterst slecht voorbereid. De organisatie van Wimbledon, die veel chaotischer te werk gaat dan vroeger, had hen verzuimd in te lichten over het feit dat zij de volgende dag moesten spelen. Case en Masters bouwden ’s nachts een feestje, dat tot in de kleine uurtjes duurde. Oudenaarde^^aist ^C^®Bois-Gremer l^iorguegj.^ lerspektakel ter wereld klaagden daarom al op de eerste dag steen en been. De ronde is toch al zo zwaar en daar komt dan die hitte bij. De Atlantische kuststreek van noord west Frankrijk ging vrijdag gebukt onder de tropische hitte van de „ko peren ploert”, die al bij de minuut stilte ter nagedachtenis aan de veron gelukte Spanjaard Santisteban zweet druppels op de voorhoofden van de renners bracht. Toen moesten ze nog 173 kilometers afleggen tussen Merlin Plage en Angers. ik o

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13